forum top

× Versenyek

emo H5 Verseny

Több
2016 ápr. 10 07:31 #1103

A föld alá kellett volna mennem, le is néztem egy pillanatra de megláttam, hogy sok lépést vesz el a földalatti rész a más területtípus miatt meg hogy voltak nehezebb pl Rúnapap lények is. Így több pénzem lett volna az elején, csak gondoltam te mész be előbb középre. :D Ezért léptem gyorsan be középre.

Utolsó szerkesztés: 2016 ápr. 10 07:32 Írta: hahakocka.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 ápr. 10 17:02 #1108

Adam (Academy, Havez) vs Jou (Fortress, Svea) 0:1
Havezt a gremók és a harci kütyük miatt választottam, első nap le is cseréltem Nathirra (a tűzlabdás fickó).
Az volt a terv, hogy már első héten bemegyek középre és több lesz az aranyam meg a level 7 lényem meg a varázstárgyam.
Hát nem nagyon jött be a dolog.
Nathir nem fejlődött túl jól, első 3 szintlépésből magic mirror meg expert artificier lett, destructive nem jött.
A terepem egész jó volt, így első héten azért tudtam tartani magam a tervhez és elfoglaltam a bányáimat meg bementem középre és elfoglaltam a dwellemet.
1-2-1-en volt kb az egyetlen lépés a meccsen, ahol talán máshogy kellett volna mozognom, megláttam, hogy van benn még egy academy dwelling és elmentem a másik kolosszusért is (meg a mellette levő aranybánya is könnyen elfoglalható volt). Ehelyett Jou artijáért kellett volna mennem, ami +4 def és implosion védelem volt (amikor a dwelling felé mentem, még nem láttam).
Azt hittem, a 3 kolosszussal jó vagyok, de jött Jou, beütötte a mágus kincstárat és kapott belőle implót, aztán megütött engem is. Nekem 2 vagy 3 tűzlabdára volt elég a manám, neki majdnem max (70 körül - 2 impló + villámok). A 3 kolosszus semmire sem volt jó, a fejlesztett macik kétszer megütötték, mindkétszer paw strike, szóval egyszer sem ütöttek vissza és egyszer sem ütöttek a csata alatt. Arra voltak jók, hogy több aranyat fizethettem Jounak, mikor leléptem :)
Visszavettem a hősömet és a második heti sereggel bementem középre dupla vagy semmi alapon (ha akkor nem jövök be, a L7 lényekkel Jou következő héten kinyír).
Sikerült is elkergetnem, de csak valami 30-40 gremlinem maradt...
Közben Havez felderítette az alvilágot és mivel 50% földvédelem köpeny volt lenn, elmentem érte, kipucoltam a lenti részt, aztán kiszedtem az utópiát is és ötödik héten megütköztünk.
Nálam Nathir talán 15-ös szintű: expert destructive (master of fire, sap magic, fiery wrath), enligtenment: scholar, wizar's reward, graduate meg persze az expert artificier. Svea is 15-16-os szint körül volt (expert destructive, sorcery, a lényeken meg +3 luck és +3 morál).
Az utópia adott tome of destructiont, volt föld és villámvédelem artim, a lényeken +61% mágiavédelem mini varázstárgy, volt sap magic skillem - de harcban esélyem sem volt (amúgy nem volt se kardom, se pajzsom, se páncélom). Rengeteg első és második szintű egysége volt Jounak, a hab a tortán meg a 7 magma dragon volt. Abból kettőt tudtam leszedni, de a maradék 5 egy szerencsés ütéssel levette a maradék 5 kolosszusomat, ami mutatja is, mennyi esélyem volt kb :)
Köszi a játékot és gratulálok!

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 ápr. 10 20:54 #1109

Adam-el is letudtam a meccset, íme az én szemszögemből:

A választás, némi előkalkuláció után inkább a fix mágiatámogatás mellé esett, így Svea-t választottam hogy legyen majd góré. Hogy ne legyek szomorú, jött még kezdésnek Karli, meg Dougal, hogy se lövősökből, se szekérből ne legyen hiányom...
A taktika nekem az volt hogy első héten le a föld alá ( bányával majd foglalkozunk később elven )lévén lvl1-2 lénylelő, varázstárgy kereskedő, tonna pénz, XP, Boszikunyhó ( Sorcery-t adott, így Adv.-ra ugrott a meglévő), várat lvl5+cita szintre húztam lazán. 2. hétre jött Ebba, hozott még macit amit gyorsan fejleszteni kellett a hatékonyság és a vagon hídőr íjjász ellen, majd 2. nap elis indultam befelé ( ekkor már láttam hogy Adam bent kódorog, és 2 őrposztot is bevett bányákkal), szal sereget kivettem mind(kivéve a nyomi 4. szintet), és berongyoltam, majd a páncélt is felkaptam ha már ott díszelgett nekem ( de fel nemraktam a +3 poweres kacat miatt )... Ezután jött 1 csata:

Nathir lvl 10 ( 2-4-8-8 és fogyatkozott mana +1m. +0luck) 5x1 mágus, 71 G.Mester, 3 kolosszus

VS.

Svea lvl 10 ( 3-5-9-7 63 manna +0m. +2luck ) 2x4 rúnapap, 70 testőr, 25 páncélos medve, 84 dárdás, 20 íjjász.

nagy nehezen fogyasztottunk a gremókból, meg eljátszattam a macikat az óriásokkal, majd 2 kolosszus és 34 gremilin kiséretében fizetett és ment. Hát jó, lett egyből 7kra dúsúlt számla, kivettem a posztból a sárkányt (befoglaltam Adaméit is mivel mint kiderült szomszéd zónájára is aca-t droppolt a gép, így +2 lvl7 az azért veszélyes lett volna ha hagyom), eztuán bevettem a mágusszentélyt, ami rendesen megtépázott, de így lett lóvé és kaptam 1 implót is, ekkor váltottam a páncélt, hogy ha rámtükrözné a varit, legalább ne sérüljek...
Kellett is mert megjelent mint az ítélet ismét a varázsló:

Nathir ( stat kb. dettó ua., full 80 manna +1m. +0luck ) 3x1 és 1x6 mágus, 1+8 djinn, 2 kolosszus, vagy 80 gremó megint...

VS

Svea ( 4-9-6-7 , 43 manna +0m. +2 luck ) 30 és 2x1 testőr, 15 páncélosmedve, vmi 40 dárdás, 1 lávasari, 6 rúnapap...

Itt mutattam meg az implót, ami kb hulladékot sebzett ( mágiaellenállás hegyek, hol specként (dzsinn), hol miniartiból (gremó) ), de a sari is meg a többiek is kis szerencsével(patintott varik,amit a dzsinn szívott meg 2x is) rendet pakoltak a sorokban, de 47 YodaMester vs 3 pap+1 defender felállásnál nem kockáztattam kasztolni, inkább mentem 700 pénzért... Gyorsan beszedtem a frissen épített és kivett 1sari+2tán kombóval a bányákat, közben a középső területre folyamatos droidháborút terjesztettem ki, amit többnyire eredményesebben vittem, többször több napig volt 2vagy több aranybányám a 3 ból 3 és 4 héten, és a posztjait is sikerrel tartottam vagy 2 hétig. Szóval bányák ki, föld alá uccu le a lent hagyott skillekért ( 1-1 A/D/Sp kimaradt ), és az ogrehusángért.
közben fejlesztés, de kastélyt egész játék végéig nem tudtam fából kispórolni... Szal lvl4-5 Upg. MG lvl3-ig (Tél Köre, jeee), majd uccu ismát középre mert elszaporodtak a Nathir-ok :D
Ismét 1 csata jött, gyurmásabb hősökkel:

Nathir (lvl 15 7-7-15-14 sok manna +1m. +0 luck)

156 M.G., 76 gargolye, 12 djinn, 6 kolosszus, 6 R.rani, 1+9 mágus

VS

Svea ( 12-11-10-8 80 manna +1m. +2 luck)

138 pajzsos, 128 előcsatározó, 20 páncélos medve, 41 berserker, 13 patriach, 7 tán, 7 lávasari.

Gyors előreszaladás berzivel, medvével, majd jött a fincsi meteor, örültem is neki, szerencsére azért annyira sokat nem sebzett ( 320 körül ). Medvét befektették az óriások, rálőttek a dárdázókra, majd jött a bosszú...
A lávasari elvitte a gremókat 1 lucckal, a circle betolta a maradék djinnt és a mágusok javarészét, a tán ( vagyis ami maradt belőle ) az mattolta a maradék mágust, majd a gargókból harapott 1et a pajzsoscsávó, jött Adam ÉS...
Fizetett majd go haza...
Hát jó, volt megint pénz, jött az új hét is lassan, felszedtem a másik oldalról 1 gyűrűt ( varázslatköltségfelező ), majd hazafelé, ahol várt a 4es toronyban meteor, meg a sárkányra is toltam fejlesztést. Új héten a karavánokkal elbénáztam kicsit, nem hagytam bent helyet úgyhogy eltorlaszolták a bejáratot, így buktam 1 sárkányt ( Adam leverte az őrposzt előtt tétlenül várva a messiásra :D ), és még a spellért se tudtam bemenni...
Már nem is érdekelt, az emberek kijutottak, és ismét közép mert megint Nathir-veszély volt... El is érkezett az uccsó csata ideje:

Nathir (lvl 15 7-7-15-14 140 manna +1m. +0 luck )

103 M.G. ( már megint XD ) , 50+ O.gargolye, 6 djinn, 11 kolosszus, 10 R.rani, 1+12 ősmágus ( Tényleg, gólemek? Visszahívta a gyár őket szériahiba miatt? :O )

VS

Svea ( 13-11-10-9 90 manna +3m. +3 luck)

152 pajzsos, 118 előcsatározó, 10 páncélos medve, 38 berserker, 18 patriach, 6 tán, 7 Magmasari.

Először a Bersivel berohantam a speccel az arcába, naná h a csöves dzsinn tetszett neki a gargó helyett, kapta is a jutalmat, letalpalta mindet a kolosszussal :D Szal először Adam seregei arattak belőlem, jött az élveznivaló meteor, majd jöttek az én köreim. Konkrétan ismét henteskedés lett a vége 6 sari lemákolta a gargókat,
majd kis segédlettel 2 ütésből lenyalta a 11 óriást is, a pajzsosok megpofozták a cicákat ( 10ről 4 re a rúnacsávókkal támogatva), a mágusok és gremók pedig a lövészek áldozatává váltak.
A kb 3. kör végére maradt 2 cica 34 gremó az 5 sárkány 18 rúnapap, 90+ pajzsos meg 80+ dárdással szemben...

Hát ennyi volt sajnos, Köszönöm a meccset, kicsit elhúzódó fordulatos volt a közepén azért.

Adam: 1ébként több esélyed lett volna ha jobban figyelsz a középbeli posztokra, ha már bementél korán értük, meg ha a sok miniarti ( na meg nekem fizetés ) helyett inkább titánra hajtol...
Azzal hogy 2 pop alkalmával is enyém volt mindkettő kb8 órásod ment el ( amiből 4et kivettem, 4 meg a meg nem kapott bónusz ugye ). Ha sikerült volna 18-20 titánnal már nem bírtam volna el az biztos...
Persze ahhoz túlnyomórészt kellett volna középről legalább 2-3 aranybánya folyamatosan, meg az őrposztok is...


Üdv. Jou!

"Ha legközelebb újra megszületek, vadon élő ló szeretnék lenni. Szabadon nyargaló, büszke, örömittas széljáró! Nem akarnám, hogy valaha is befogjanak, felnyergeljenek, még akkor se, ha jól bánnának velem." (Vavyan Fable)
Utolsó szerkesztés: 2016 ápr. 10 20:55 Írta: Jou.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 ápr. 10 22:58 #1110

Gondolkoztam a titánon, de igazából úgy voltam vele, hogy rune of charginggal úgyis első körben odajössz és egyet sem tudok lőni. Közelharcban meg igazából nincs nagy difi köztük (ugyanakkora sebzés, +3 A/D a titánnak meg +15 HP)
Az én artim pendant of mastery volt, szóval fele áron tudtam a mini artikat csinálni (mégis volt valami haszna az expert artificiernek :))
Amikor nem foglalkoztam a középső posztokkal, akkor voltam a föld alatt és azon imádkoztam, hogy ne indulj el a kastélyom felé. Úgy ítéltem meg, hogy muszáj lemenni az 50% föld ellenállás köpenyért az impló miatt. Ami kicsit fájt, hogy se a föld alatti merchant, se a várban levő nem adott 50% bónuszt egyik vari típusra sem, pedig azok nem túl extra tárgyak.
Meg ott szúrtam el, hogy amikor bejöttél, húznom kellett volna haza manát tölteni meg hozni a második heti lényeket és nem neked adni a pénzt. Abban bíztam, hogy csak lightningod van és esetleg nincs sok manád a blokkok után. Hátha nem mersz megtámadni, mert azt hiszed, nyomom a tűzlabdákat. Nem nyert :)
De igazából jobb volt a hősöd, több lényed is volt, szóval elégedett lehetek. Már második héten is borotvaélen táncolt a dolog, amikor a 3 rúnapapod maradt, nekem meg a pár gremó. Ha akkor a dzsinn nem decayt rak a gyalogjaidra, valószínűleg már ott elbukok.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 ápr. 11 06:14 #1111

Sziasztok!

A 4. kör befejeződött, a csoportmeccsek célegyenesére fordulunk.
Az 5. kör határideje: április 24.
Pálya: Földalatti kincsek
Párosítások (a piros elöl): Jou - Hahakocka, Bic - Adam771220, Hercule Poirot - Shien76

Jó játékot!

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 ápr. 14 15:39 #1132

Jou mikor tudnánk lejátszani a meccsünket?

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 ápr. 15 05:38 #1138

Jó hosszú meccs lehetett akkor! A minéket hétvégén vagy jövő héten mikor játszhatnánk el?

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 ápr. 17 02:08 #1143

Bic (Dungeon, Yrwanna) vs Adam (Dungeon, Sinitar) 0:1

A pálya a sok knowledge kunyhóval eléggé csábít, hogy warlockot válasszon az ember, mind a ketten éltünk is ezzel :)
Elég szoros meccset játszottunk, ahol a végjáték előtt nem igazán nekem állt a zászló. Részletes beszámoló jön az én szemszögemből.
Két elég jó hőst kaptam Sinitar mellé, Eruniát és Ebbát (11 macival). Ráadásul a random kezdőbónusz artifact volt, ami +1 knowledge +1 luck (tarot deck).
A kezdőterepem viszont elég szörnyű volt, mindenütt lövősök... lots/horde archer, marksmen, skirmisher volt a 3 szörny, amit láttam. A war machine factoryt lots fejlesztett pixie védte, a fatelepet 20 assassin.
Mivel Erunia lightninggal kezd, el is indítottam 7x1 scouttal elfoglalni a lenti várat meg a fatelepet. Közben fel is derítette a szörnyeket, úgyhogy láttam, hogy a malmot is archerek védik, a stablest skirmisherek, a magic gardent archerek, a lejárót pedig a változatosság kedvéért megint csak skirmisherek.
Sinitar második nap megütötte a kezdőartimat védő lots gólemet (48 volt...), mert mögöttük a +2 knowledge +2 defense páncél volt. Buktam 1-2 scoutot meg talán 2 macit, de egész jól jöttem ki a dologból. Aztán beütöttem a fatelepet is, utána manatöltés és +1 power után a börtönt védő maideneket. A dutyi előtt cursed ring volt az artim (-2 enemy luck), benne meg Klaus. Az ő seregét odaadtam Sinitarnak és elfoglaltam a malmot, a stablest, meg beütöttem a fölötte levő szörnyeket (amik végre gyalogosok voltak, azt hiszem, démonok :)). Elég jól jött, hogy a az artiknak és a kútnak hála empowered eldritch arrowkat varázsolhattam.
Első hét végére maidenek + scoutok voltak építve és a stables előtt állt Sinitar + Ebba, Klaus a malomnál. Erunia elfoglalta a lenti várat (1 scout veszteség) meg a fatelepet (skeleton archerek védték, talán 3 scoutom maradt).
Második héten a dwellingből jövő összesen 10 maidennel erősítettem, újabb hőst nem vettem, mert volt már 4, így a várból sem hoztam semmit.
A sallanggal beütöttem a lejáró védőit és lementem a 3 hőssel. Lövősök ellen a maideneket mindig a droidoknál hagytam és macik + 1-1 lövősök voltak a sereg.
Lenn sem volt jobb a helyzet, bár a kőbányát parasztok védték, de a gemet archerek, a crystalt talán spearwielderek, a kénbányát megint csak fejlesztett pixiek... egyedül a higanybányát védték gyalogosok (zombik). Ez azt eredményezte, hogy alaposan megfogyatkozott a seregem, a sec skillt adó épületet el sem foglaltam, mert 1 scout + 5 mino + 21 maiden lett volna horde gargoyle ellen.
Második hét végére volt már dark raider, hydra, shadow witch is, meg citadel.
Sinitarral felmentem harmadik hét elején, beütöttem a lejáró alatti lots kutyát (kicsit megszedtek, mert 48 volt és benne 16 cerberus, meg bénáztam is), mögöttük windstrider boots volt (+1 lépés a lényeknek) meg elemental waistband. Klaust Kythrára cseréltem, aki vitt egy kis erősítést. Az egész lenti terepet ki tudtam pucolni, kivéve a lenti várnál levő pack thanet, amik mögött 2 darab trident of the titans (+50 ligthning damage) meg egy bilincs volt. Úgy éreztem, azok semmire sem lesznek jók.
A visszaút könnyebb volt, mert szemből elindítottam a sárkányt és azzal simán beütöttem a lövősöket.
Láttam, hogy Bic már a tengeren bóklászik, úgyhogy tudtam, a szabad nyersiket már buktam.
Harmadik hét végére lett shadow dragon meg castle is
Negyedik héten elfoglaltam a shipyardomat és ötödik héten kimentem a vízre, ekkor Sinitar 15-ös szintű volt (a fából lett meg az expert destructive és hazamentem az implóért, azért késlekedtem). Artikkal nem álltam túl jól, se kard, se pajzs, se sisak, se nyakék. Köpenyem a bearhide wraps volt (+1 def, fagyvédelem).
Itt elkövettem egy elég nagy hibát: 1-4-7-en nem vettem meg az emerald slipperst a piacról, mert inkább deep hydrákat vettem helyette és a windstrider elég jó a furykkel. Úgy voltam vele, hogy majd summon creatures segítségével felszedem a hydrákat és megindulok Bic ellen. Csakhogy a hajónál a summon már a lenti várból akart idézni, úgyhogy hagytam a fenébe és mentem a roncsok ellen. Ki is fosztottam kettőt, de jött Bic és megtámadott.
Sinitar (level 15): (5, 6, 14, 14, 4-es luck, 140 mana), expert destructive (master of ice, secrets of destruction), irresistible (dark ritual, empowered spells), adv luck (soldier's luck, warlock' luck), basic sorcery (mana regen), 39 assassin, 53 fury, 29 mino, 26 grim raider, 4 deep hydra, 12 shadow witch, 5 shadow dragon
Yrwanna (level 17): (sok, sok, 27, 13, 195 mana): 33 assassin, 100 fury, 46 mino, pár dark raider (talán 8?), sok deep hydra (30 körül), 7 shadow matriarch, 3 shadow dragon. A warlock's luck elég jól aratott, sajnálhattam, hogy nem vettem meg a szandált... Mindketten empowered meteorral operáltunk, a sok deep hydra miatt nem volt esélyem. Amikor 4 boszi állt már csak, fizettem és leléptem. Másnap indultam megint. Megvártam az új hetet a hajónál, úgyhogy már 20-nál több hydrám volt. Ami mind meghalt az előző csatában, abból csak a minokat hoztam (egy meteor úgyis elvitt volna mindent, ami egy kupacban van).
Bic nem várt meg, így elmentem lentre a bilincsért - az volt a terv, hogy oda-vissza gyengítjük egymást a spellekkel és amikor nekem van HP többletem, elkapom bilinccsel. Bic bement a kék játékos földjére, én meg utána. Láttam ott egy másik emerald slipperst + lion crownt, ami pont jól jött volna (+2 luck, +2 morál). Amíg elmentem ezekért, Bic megjelent a váramnál és elfoglalta - itt nem nézett ki túl jól a helyzet... Szerencsére a lényeket el tudtam menekíteni a lenti várba és Sinitar meg tudta idézni őket. Aztán elindultam Bic vára felé, meg ő is haza. Kb egy nappal hamarabb értem volna oda a fővárába, ezért elkapott a vízen. Feltettem a bilincset, mert ha sikerül hazamenekülnie, miután legyengített, akkor nekem annyi.
Sinitar (értékek kb ugyanazok): 78, 57, 76, 33, 24, 16, 6, immár advanced sorcery és expert luck, 2-es morál, 5-ös luck, 170 mana.
Yrwanna (kevesebb knowledge és power): 65, 47, 83, 43, 30, 22, 9, kb 180 mana, levette a skull of markalt a -2 morál miatt.
Elég kiélezett csata volt, szerencsére a hajó túl szűk volt ahhoz, hogy szétszórja a lényeket, a szerencsés variknak hála sikerült megölnöm - maradt egy boszi meg 18 mino.
Elindultam a fővára felé, de nem tudtam elfoglalni, mert mindenféle szemetet összevásárolt. Szerencsére a második váramban volt annyi lény, amivel a sec hősöm (aki akkor már Kythra volt) vissza tudta foglalni a fővárosomat, pont hetedik nap (maradt 2 hydra, pár mino meg kb 10 maiden nála).
Következő nap Bic feladta, mert úgy érezte, főhős és artik nélkül nincs esélye, miután 2-2 dungeon várunk volt.
Köszönöm a játékot, elég izgalmas és fordulatos volt (több mint 6 órán át tartott).

Összességében nem panaszkodhatom. Bár a lények elég szemetek voltak, rengeteg lövős ellen kellett harcolni, ezt ellensúlyozta, hogy viszonylag szerencsém volt az artikkal, főleg a bilinccsel. Igaz viszont, hogy ha az nincs ott a thánok mögött, nem kerülök arra még egyszer, ami majdnem egy hét veszteség volt. Azt hiszem, Bicnek is elég jó artik jöttek, +5 knowledge +5 power skull, dragon bone greaves, emerald slippers, +2 power páncél, +2 power bot.

Utolsó szerkesztés: 2016 ápr. 17 02:16 Írta: adam771220.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 ápr. 17 07:17 #1145

Ez volt az a mérkőzés, ahol már páholyban éreztem magam, de mégis kikaptam, mivel eszembe se jutott, hogy bilincs lehet Sinitar-nál. Utólag átgondolva még várhattam volna a főcsatával, mert a második váramban még ki nem vett lények álltak, amikkel a csata nyerhető. Tovább, ha időben észreveszem, hogy nem tudok visszavonulni, biztosan másként játszok. De mivel nem vettem észre, megérdemeltem a vereséget. Gratulálok Adam-nek, remélem a kieséses szakaszban újból találkozunk, és revansot vehetek!

A vereségem ellenére nagyon izgalmas meccset játszhattam Adam-mel, külön köszönöm ezt neki!

Utolsó szerkesztés: 2016 ápr. 17 08:43 Írta: kiki.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 ápr. 17 09:06 #1146

hahakocka beküldte:

Jó hosszú meccs lehetett akkor! A minéket hétvégén vagy jövő héten mikor játszhatnánk el?

Nekem jövőhét vasárnap látszik a legközelebbi fix alkalmas időpontnak, a mai nap a H3-é...


Üdv. Jou!

"Ha legközelebb újra megszületek, vadon élő ló szeretnék lenni. Szabadon nyargaló, büszke, örömittas széljáró! Nem akarnám, hogy valaha is befogjanak, felnyergeljenek, még akkor se, ha jól bánnának velem." (Vavyan Fable)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 ápr. 17 18:24 #1149

Némi próbálkozás után mi is letudtuk a meccsünket Poirot-al, mivel az autosave beállítása kicsit kifogott rajtunk :)

H.P. Sylvan Ossir piros- shien Haven Dougal kék
1 - 2

A játék az én szemszögemből. (ti, hogy tudtok ilyen részletekbe menően pontos beszámolókat írni, jegyzeteltek ? :) )

Bár nem egy ércben gazdag pálya, mégis úgy éreztem, hogy kastéllyal lehet esélyem megfogni Poirot elfjeit. Megint bejött a tippem, hogy az elf Ossir lesz az ellenfelem.

Kezdőhősnek egy academys Nurt kaptam meg Rutgert. Tettem egy kis kitérőt a váram melletti kincsesládákért, majd fatelep aztán le az alagutakba az ércfejtőért. A hadigépárust mester gremlinek védték (igazából elég sok lövős védőt kaptam - a barlangokban pl. mindenhol fejlesztett íjászok voltak) így azt kihagytam. Utána a 2. fatelep és a 2. vár. Ekkor indultam vissza sorban leverni mindent a váram felé + a barlangokba a bányákért, mikor körökre váltott a játék. Hercule gyorsabban kiért a tengerre így mindent fel is kapkodott előlem. Közben húztam mindkét várat. A főcsatában az íjászokra, a griffekre meg a lovagokra akartam alapozni. Mikor megnéztem a tolvajokkal Ossirt, még nagyon gyenge volt mágiában csak manája volt nagyon sok 1es mágikus erő mellett ill. magas volt a védelme. Ezért is választottam az arénákban a támadóerőt.

A főcsata előtt kimentem a tengerre az Nurral és levertem két kis hőst. Majd kimentem a főhőssel is és kifosztottam a hajókat, amikor megjelent Ossir és megindult felém. Szállítottam még némi erősítést, majd megtámadott és megütköztünk a parton (sikerült kiszállnom a főhőssel, így ő lett a támadó).

A főcsata vastagon meglett Herculenak, mivel Ossir jelentősen megerősödött a legutóbbi kémlelésem óta. Ráadásul kapott mass lövedék eltérítést ami meg is pecsételte a sorsom, mivel hatástalanította a mesterlövészeimet és a papjaimat. Entekből is jóval több volt neki mint nekem lovagból. A griffek berepülő támadása se nagyon hatotta meg az elfeket. Így nem volt értelme erőlködnöm, utolsó emberig harcoltam, majd GG.

A skillek nem teljesen úgy jöttek, ahogy szerettem volna, fénymágia sem akart jönni (pedig de örültem volna egy lövedékvédelem varázslatnak) és némileg jobb artikat is el tudtam volna képzelni. (szereztem két darab +2 es pálcát, amik teljesen feleslegesek voltak mivel a +4 es balta jobban illet Dougalhoz)

Gratulálok Poriotnak a győzelemhez és sok sikert neki az utolsó fordulóban.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 ápr. 17 19:58 #1150

Az eddigi ellenfeleim a mostanáig nyújtott teljesítményem alapján értetlenül állhatnak most azelőtt, hogy tudtam fogni egy meccset. :D Egyrészt lévén a sylvan a kedvenc fajom, a jelenleg igen csekély H5-ös tapasztalatom döntő többségét ezzel szereztem. Emellett most először volt elég időm jobban megnézni a pályát előre, ennek örömére részletesen ki is dolgoztam az első 8-9 napot.

A pályán a két várhoz képest minden nyersanyagból kevés volt, kivéve a fát, ez is, meg az, hogy van 3. szintű lénydwelling, is az elfek mellett szólt, így a második forduló óta tudtam, hogy itt leszek ossirral. Mint kiderült, ezen a pályán velük egyedül a piros kristály a probléma.

Eredetileg úgy terveztem játszani, hogy 1-1-4-en szállok vízre, de egy Bic egy barátságos meccsen azt mondta utólag, hogy lehetne azt hamarabb is. Variáltam kicsit, és tényleg lehet.

Bónuszként +1 luck+tudás kártyát kaptam, ami nem rossz. A fogadóban Jezebeth és anwen várt. Jezebeth a démoni lényeivel és a kintről szerezhető táncosokkal megütötte a messzebbi fatelepet. A második napon vettem még egy hőst. Ossirral a környékről a fatelep kivételével semmit nem terveztem kiszedni, hogy gyorsan a lejárathoz érjen, de a közeli arti a gyorsító csizma volt, így elmentem érte, de 8 tündér és egy táncos elment a minókon. Az egyik droid szedegette a szabad nyersiket, a maradék kísérte ossirt, aki csak az ércbányáig ment, onnan a droid ment tovább a vadászkunyhókig. Lecsekkoltam a vízhez vezető blokkot, deep hidrák voltak, az első héten még csak pack, mikor bevertem 2. héten, 20an voltak. Egyébként nem volt annyira rossz a terepem: közeli fatelepnél csontik, a távolinál és a lejáratnál mester gremók( a lejáratnál mondjuk elment rajtuk 3 vadász). A hőst vérleányok őrizték, a második hét első napján a várból odaérő kétheti vadásszal nem volt gond. Egy droidot áldoztam a kapunál, hogy bontson a vízelementálokon, leszedte 2-re, hogy a vadászaim 3 részre osztva is leszedjék, így több esélyem van, hogy nem előttem jön. Aztán nem megelőztek..? 5 tündér, 8 táncos és 9 vadász bánta a csatát. A hidrákat feltartásához oda kellett állni a táncosokkal is, így ott is elment 13 a 3 tündér mellett, de 1-2-2-n kint voltam a vízen.

Pár nappal később osztott körösre váltott a játék, azt hittem, Shien is kiér, és még egy droidot vízre küldtem, hogy ne jusson neki, de nem jött még. Eleinte az összes cuccból semmit nem kaptam, úgy, hogy a második várat el se tudtam még kezdeni fejleszteni, mikor a második hét vége felé bevettem. Aztán beindult a dolog, pl a 3. hét 3. napján 151 fám volt! Persze arany is jött, 15. nap capitol, a 3. hét végére már max volt a termelésem.

Ossir eközben lement a bányákért, a kék kristályoknál gargoyle volt, a pirosnál mesterlövész(nem volt gond, előbb jöttem és lebontottam, csak 2 tündért vittek), higanynál zombi, kénnél renegát íjász, azt nem mertem még megütni, csak kövi héten. Kiszedtem a kezdővár körüli dolgokat, majd a másik oldalon az erősebb tárgyakat.(fejlesztett dzsinn, rákszasa rádzsa, nem volt gond egyik sem). Lett +1 sebesség, +6 varázserő, elementál gyűrű, ennyi, a többi kacat. Szentélyből jött lövedék eltérítése, annak örültem, volt fénymágia, fejlesztettem spec-t, hogy tömegesen süssem el, ez döntő volt később.

A droidjával leszedte közben a vízen az enyéimet, és a főhőse is kiment a tengerre. Láttam, hogy volt már angyala is, úgyhogy gyorsan összeszedtem egy elég jó sereget, és elindultam felé, mivel nekem pár kristályom volt csak, és közelében se voltam a sárkánytoronynak így, később nem nyerhettem az lvl 7-beli különbség miatt. Elég hamar kiépítettem az enteket és hozzá a növelőt, és sokat tudtam belőle venni, nagy előny volt. Kimentem a vízre, ő indult volna haza, de elkaptam, mikor már partot ért.

Ossir 8-20-9-sok, kb 120 tündér, 60 táncos, 2*53 mestervadász, 17 fejlett druida, 14 unikornis, 14 treant, morál 2 luck max. Mester megvilágosodás, mester szerencse (katona szerencséje, elfek szerencséje), haladó fénymágia (kitartás, lövedék eltérítése spec), alap hadvezetés, gyakorlott bosszúálló a három képességgel)

Dougal kb 14-8-nemtudommennyi-nemtudommennyi
kb 220 regruta, 150 lövész, 30 gyalog, 25 fejlett griff, 15 pap, 8 lovag, 4 angyal.

A griffje még azelőtt lezuhant a lövészemre, hogy ideje lett volna ellépni, nem volt halálos a magas védelem miatt, de kellemetlen volt. Nekiláttam lebontani a lövészeit, és feltettem a lövedék eltérítését, de az első lövésénél (kb 80 volt még) luck-kal elég szépen helybenhagyta az egyik stackomat. Utána már a tűzpárbajban lerendeztem, az entek béklyózták az angyalokat, az unikornisok a griffeket vették kezelésbe, a druida 3 villáma meg akkorát ütött, hogy csak na, 3-masával vitte a lovasokat. Végül a csata tényleg elég simán meglett, még jó 10 entem, meg sok lovam is maradt, druidák érintetlenül.

A különbség nagyjából a lövedék eltérítése jelentette, ha neki van, ugyanez van fordítva. Köszönöm a meccset Shiennek!

Utolsó szerkesztés: 2016 ápr. 17 20:00 Írta: Hercule Poirot.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 ápr. 25 18:14 #1206

Kockával is megvolt a meccs a hétvégén:

Kezdetben hezitáltam, dungi vagy necro legyen, végül a csontik melett voksoltam.
Jól el is intéztem magam, minden 1es építési mozzanathoz kellett kő, amiből ezen a pályán alapból nincs sok.
No de sebaj, uccu neki, főnöknek Lucretia-t kértem, jött mellé Kaspar meg Narxes. Xp kő és arti őre Spectre...
Mese nemvolt, ráküldtem Narxes-t meg a szentélyből kapott kődárdát, mindennel ami nem volt létfontosságú, ott is maradt mind.. A mardék 51 csontiíjászommal és 1 vámpírommal nem kockáztattam meg a 24-et, hagytam a búbánatba, fájó is volt :(
Szal kaspar el várért ( felszedve a zombikat a külső termelőből, 1-1-4nél megis lett ), Lucretia +1 hőssel pedig kőbányáért ( kisérővel meg a lvl3ért ), majd vissza +2 kn hogy 2. hét elején meglegyen a plusz hős ( raj íjjász, jajj dejó megint XD ). Ekkorra már láttam a csodás artikészletemet: +2 morál köppeny, +1 morál nyaklánc, 2 titánszigony, 1 smaragdcipő, 1 utazó csizma, +2p mellvért, Pusztitómágia könyve.
Utolsó kettőt leszámolva mind selejt, ámbár meccs végére lett 4 szigonyom!! és 2 smaragdcipőm. Ja és Kocka is kapott titánszigonyt :O Szóval mikor láttam a könyvet úgy döntöttem az addigra maradék 1 slotra bevettem a felkínált luckot... Lvl4 támadóknál és jégnél sokat nem számít a destru, így hanyagoltam. Szal 2. hét 1. napján hőst kivettem, Havez lett, így 2 valag lövőssel mentem tovább, 3. hét elején lepucoltam a vízre az utat, 2 hőssel kimentem,de Kockának se híre se hamva ( neki lots Succubi jutott nekem pack monk, de 5 animate-val, vámpírral meg csontokkal nemvolt gond)...
Kb 4. hétre kipucoltam a területemet, de 2 várral és ekkora kőhiánnyal ( piacozva a rengeteg fát és egyebet kőre ) sikerült kastély+ lics 3. hétvégire ( Első hétre csonti+szellem+csonttorony volt a cél, ez megis volt :D ), második várban csak vámpír lett 3. héten, 4.en lícs+szellem, 5en kastély futotta.
4. héten úgy döntöttem 240 csontiíjásszal kaspart megbízom a fenti terület felderítésével és kőszerzéssel, mert tarthatatlan lett volna a meccs ha amúgy marad, s a közeli roncshajót is bepucoltattam vele... Naná hogy erős volt, 2 kupac szellem, 2 lidérc kishíjján meghiúsított mindent, de végül is csak 5 csont és 8 szellem hullott alá, köszönhetően a gyógyítás speckónak. De lett belőle sok pénz, meg 1000 aranyas tasi.
Mikor végeztem emideát, Lucretiát is átküldtem Xp és artivadászatra, lévén az ellenfél nem mutatott érdeklődést az 1 felderítő hősét leszámolva, ami szétnézett mi nincs a vizen már :D Szal +1 kőbánya és 3 kupac kő segítségével húztam 4es tornyot az odaátlevő városban hogy legyen Rögtön utazás, hogy ne kelljen haza is hajózni, de rákelett ébrednem hogy ez akkora 1 gyökér varázslat itt, hogy csuda, abszolút képtelen volt a hegyeket átugrani. Nem emlékeztem rá h ennyire, ennyire... Szal ez megbukott, út módosult, felszedtem a környéken levő artikat ( titánszigony 3, smaradcipő 2, Oroszlánsapka, medvebőr köpeny, meg távolabb az ottani börtönnél lett sárkánycsont lábvért :D )Szal terv megvalósult, 5. héten legyűrtem az a területet is, felszedtem a fontosabb növelőket is, meg vagy 4 szintet :) Utánna uccu vízre, kiszedtem a roncsokat ( villámszigony 4, juppí ), és megérkeztem Kockához, hogy végetvessünk a partinak. Kolosszus hétnek hála míg Kockához elértem, a 10 lidércből csináltam 14et, plussz a fontosabb lényeket ( amiket 2nappal később tudott volna csak hozni a lánc) átidéztem a kútja előtt, felszedtem 3-4 skillpontot és 1 szintet a fájánál, majd a várában várva bekopogtam a Kocka Bossához.
A főcsata: ( vmi 7. héten :( )

Lucretia lvl20 16-17-27-8 3M 5L 96/120 manna

1065 Skeleton Archer, 419 Plague Zombie, 207 Spectre, 93 Vampire Lord, 55+3 Archlich, 14 Wraith

VS

Yrwanna lvl16 10-17-15-9 0M 4L 135/135 manna

110 Assasin, 75 Blood Fury, 53 Minotaur, 31 Dark Raider, 33 Hydra, 14 Shadow Witch, 3 Shadow Dragon.

A csatában nekem 560as chain dukált, ellenfelemnek a 600/900-as verziója, de mivel az első 3 körben a szellem második támadását kivéve mindenki szerencsésen tolta, a falak mögött sem húzták sokáig a sötétel csapatok :(

Tudtam hogy annyira nem gyors a pálya és fixen van 2 saját város ezért lettem nekró, hogy hosszabb távon a nekromanciával pótolok mindent ( rengeteg csontváz kb 4-5száz, 17 vámpír, 16 lícs és 4 lidérc )

Kocka: írtad a játékban, hogy sárkányt előbb tudtál húzni mint Én. Inkább a lények fejlesztését tartottam többre, mint az amúgy is gyenge csontsárkányt, ezért nem volt :)

Köszi a meccset, kedvenc pályám nem lesz, eléggé torzított nyersanyagok terén, és a varázstárgyak leosztása... 5 vilámszigony, 2 smaragdcipő... Semmi értelmeset nem dobott, vagy mind a 4. zónába került?


Üdv. Jou!

"Ha legközelebb újra megszületek, vadon élő ló szeretnék lenni. Szabadon nyargaló, büszke, örömittas széljáró! Nem akarnám, hogy valaha is befogjanak, felnyergeljenek, még akkor se, ha jól bánnának velem." (Vavyan Fable)
Utolsó szerkesztés: 2016 ápr. 25 18:21 Írta: Jou.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 ápr. 25 21:00 #1207

No én is írok róla, de röviden, hisz a lényeget leírta Jou :

Én sokáig filóztam, hogy törpékkel legyek e vagy Dungival. Academyt nem akarmat tudtam. hogy az utsó két embert nehezebb lesz felhőzni plsuz a kolosszus szart se ér csak a titán. Dungeonnél mivel ez mágiás pálya a legtöbb hős mágia speckós volt ahogy nálunk is meg a többieknél, ezért gondoltam jó lesz a DUngeon vár. Rá is mentem a mágia erősítésre meg volt nekem is villámszigonyom s több mannám mint Jounak. A 900-as chain számomra kevés volt azt hittem bőven 1000 feletti lesz. 18 kaszást meg kellett támadnom jó artik miatt viszonylag korán. Nem lett volna gond, ha nem lép össze vissza. Egy fél körben egyszer lépett majd 2-szer majd megint egyszer majd 2 szer és 2 pakkban volt szóval rosszul érintett. Ezért ott elég sok kardos kis boszorka meghalt, az árnyboszorkák viszont mind megvoltak végig 14-16 db körül. Nálam a legnagyobb bajt a nyersanyag okozta, mindenhez kén kellett miközbe na kénbánya a legrosszabb és legmesszibb földalatti részen volt... Ezért is ne mtudtma korán sárkányt csinálni már vagy 2 héttel korábban is tudtam volna annyi pénzem és egyebem volt. Jounak így se lett sárkány ő embereket húzott fel 1-2 t fel tudtam volna való igaz a sárkányok helyett többet nem mert minden kénbe került... No én emiatt nem tudtam felhúzni a lényeket. A 2. várat elég korán el foglaltam hisz tudtam sokan ne mvédhetik. 1-2. ember és hidra is volt a végén már nem tudtam átszállítani a fővárban is maradt pár hidra. Kastély ugyan nem volt húzva annyi kövem már nekem se volt ez volta 2. hiány nálam is. Városháza korán fel lett húzva. Sajnos a nekrók iszonyat gyorsan növekednek számban főleg csonti-zombi-szellem esetén. Ezt jár hogy még lejjebb nem gyengítették itt. :D Dungeonnél bíztam az erős emberekben de ugye elég kevés számban sajnos amit adnak hetente. Nekem is volt Azonnali utazás, de ne mis lehet használni tudtommal! Vogyi azt mondta. Én nem is használtam megnéztem e hogy merre lehetne menni de amúgy is szar tényleg. Csak 3 emberem volt fejlesztve asszem, erre volt lehetőségen nyersik okán. Sajnos a vízre nem tudtam kimenni 54 szukubussz volt s elég sokszor is jöttek amikor betámadtam őket már akkor is, ezért sokat vesztettem volna agyon ha elején támadom be. Animate dead spellem meg csak később volt s elég gyengus. Az animate által visszaohoztt lények meg is maradnak csata után ? Elvileg nem nem?

No hát ennyi volt eleinte jól éreztem magam jól fejlődtem ahhoz képest hogy vízen alig maradt valami, elég sok mindent felhúztam mert nálam és lent föld alatt kipucolta mindent.
Köszönöm a játékot és gratula Jounak! Ez az idei idény nem az én idényem mint annó amikor 3. lettem 1,5 éve.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!