forum top

× Versenyek

emo H5 Verseny

Több
2016 márc. 17 19:32 #999

Ezt írta pár napja Zsee nekem Facebookon! Lehet ott írjatok neki inkább.

Szia Kocka! H5 versennyel kapcsolatban írok neked... Fórumra nem tudok belépni, kértem jelszóemlékeztetőt, de az emailben kapott biztonsági kódot nem fogadja el, mert szerinte nem létezik Zsee nevű felhasználó. A lényeg az volna hogy ha minden igaz, szerdán lesz leghamarabb H5-öm, Adammal pedig majd megpróbálom pótolni a meccset, ha nem jön össze akkor az én hibámból természetesen övé lesz a győzelem.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 márc. 17 19:32 #1000

Bic mi a neved facebookon ?

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 márc. 25 23:04 #1039

Adam (Necro, Vladimir) - Hercule Poirot (Inferno, Nymus) 1:0
Poirot elég rossz terepet kapott, én meg nagyon jót.
Második nap a higanybányánál pack blood maiden ellen buktam 12 zombit, de onnantól a végcsatáig csak pár szellemet meg zombit.
A terepemen voltak démonok, kardosok, gólemek, így a fejlődés nem volt nehéz, mire lövősöket volt muszáj ütnöm, már jött Vladimirnak Enlightenment, aztán Intelligence + Lord of the Undead, így volt elég mana támasztani. Az első artifact lots vámpír lord mögött az unicorn horn bow volt. Miután egy droid lecsekkolta, hogy a lots az csak 21, be is ütöttem második héten. A kilátómtól jobbra levő level 5 lények dzsinn szultán, hidra és gyíklovasok voltak, ami szintén szerencsés. 1-3-1-en beütöttem a hidrákat és a dzsinneket, az utóbbiakból 4 wightet támasztottam, amiket egy droiddal haza is küldtem fejleszteni. Amíg visszaért velük, Vladimir kipucolta a terepem maradékát és 1-3-5-ön kb 200 csont íjász, 8 wraith, 5x1 ghost sereggel átmentem a főnixeken.
Aztán aranybánya, skillnövelők, elemental stockpile és kiszedtem az utópiát is.
Mivel még mindig párhuzamos körök mentek, átmentem Poirot felére is, elfoglaltam az ő arany + kristálybányáját is meg a +1 knowledge/spellpower növelőit is.
Ekkor váltott a gép váltott körökre és a kísérő droid elindult hazafele a sereggel, Vladimir meg elfutott egy adag kutya elől és másnap varázslatok tanulása után elindultam vele otthonról. Hatodik hét végén mentem át Poirot főnixein, hetedik héten ostromoltam meg a várát. A hetedik heti lényeket nem idéztem meg, mert nagy volt így is a difi.
Vladimir level 20, Expert Necromancy (Mark of the Necromancer, Eternal Servitude), Summoning Magic (Master of Life, Master of Conjuration, Haunted Mines), Enlightenment (Intelligence, Scholar, Lord of the Undead), Sorcery (Mana Regeneration, Arcane Training), Basic Dark Magic, a skilljei 13, 18, 25, 14, 210 mana, 0 luck. 517 csont íjász, 292 zombi, 69 szellem, 35 vámpír lord, 29 arch lich, 23 wraith, 7 csontsárkány, lőszerkocsi. Sárkány gyűrű + köpeny javított a lények initjén meg az unicorn horn bow segített a lövősöknek.
Nymus level 12, a skilljei 7, 3, 7, 7, 2 morál, 5 luck. Annyit tudok, hogy volt Expert Luck + Swarming Gate.
Kb 200 familiar, 150 horned overseer, 74 cerberus, 35 succubus mistress, 4 + 5 pit lord, 4 devil. Lovak nem voltak.
A Swarming Gate több lényből is meghozta a dupla idézést de így is hatalmas volt a HP többletem. Varázslatokban is jobb voltam (1100 fölötti főnix, holtak feltámasztása, földrengés, 300 körüli tűzfal), az A/D-m is jóval magasabb volt, így nem volt kérdés a csata végkimenetele.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 márc. 26 11:09 #1041

Hahakocka-Bic
0-1
Disputed Island

Enyhén szólva nyersanyag szegény volt ez a pálya. Pénz nem sok volt középen volt egy aranybánya de ennyi. Ami viszont a haléálomat okozta vegyes és piros kristályból szinte semennyire sem volt. Pirosból a bánya talán a térkép leges leg sarkában lehetett messzire és sok ellenséggel blokkolva... Ez kell az angyalhoz. Megépítettem a Capitolt is ezúttal meg az angyalt is, de hiába. :D Végén tudtam volna venni 4-et de nulla piros kristályom volt !
Mindezek mellett mindenhol bányáknál nyilasok!! 40-45 fejlesztett elf íjász, és vagy druida, vagy 80 fejlesztett gremlin. Artifaktokból 1-2 volt jó de csak viszonylag. (+1 sebzés minden lények, +1 luck) Még bent is középen ahol voltam ott semmi hasznos nem volt. Ami igazán jó artifakt az meg rohadt messze a saját területemen ugyan de 35 törp rúnapappal védve meg 30 pokolménnel. Úgyhogy a harcokat főleg a griff sínylette meg hisz ő repült és lépett a legtöbbször. De veszítettem sok nyilast is ennek ellenére is volt 160 a végén fejlesztve. Elfoglaltam a paraszt és nyilas adó épületet is elég korán. 13 as szintig felfejlődtem a hőssel a végére úgy hogy középen mindent nem tudtam felvenni már az aranybányának is örültem meg 1-2 artifaktnak. Varázslatom alig volt ekkor még gondoltam milyen jó lett volna inkább varázslós néppel lenni erre a pályára ennyi ellenséges nyilassal és kevés nyersivel... Bic varázslós hőssel (+ pokolkutyás) volt és bent talált egy full Halál könyvet ezzel elérte azt hogy szinte lépni se tudtam a csatában szóval az örült embereim engemet támadtak de vissza pl már nem plusz lépni se tudtam velük ugye se támadni őket. Bicnek volt lény utánpótlás (a várból) spellje is szóval így könnyebben tudott haladni. Plusz maxon volt a kapu nyitása is. Úgyhogy kár is hogy várban támadott bár sokkal jobb kimenetele nem lett volna a csatának. Szóval egy elég nehéz és unalmas pálya volt meg meccs számomra sok esélyem nem volt .D: Azért gratulálok Bicnek !

ui : A végére összeszedtem 360 fejlesztet parasztot próbáltam követni azt taktikát bár a ballisztás hőssel amit az előzőben ellenem csináltak de hiába. :D Volt még 105 fejlesztett kardosom is meg 161 nyilas fejlesztve.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 márc. 26 12:56 #1042

3. forduló, Disputed Island: Hahakocka (Vittorio-piros) vs Bic (Grawl-kék) 0-1

Kezdésként a jobb felső sarokba, lávára kerültem, ezért a Démoni sík frakciót választottam. Főhősként Grawl-ra esett a választásom, bízva a pusztító mágiájában. Póthősnek bejött Deleb, aki segítségemre volt pár nehezebb blokk legyőzésében. A területemen főként lassú lények védték a bányákat (gyalogos, gólem és medve), illetve volt pár erős varázstárgyam (-2 luck, +10% kezdeményezés, nincs távolsági büntetés). Csapatom gerincét a cerberusok és a 6x1-es impek alkották, akikhez később becsatlakoztak a succubus-ok. A 7 főnixet expert luck/pusztító mágia/kapunyitás segítségével -22 kutya árán legyőztem, kitisztítottam a területet és megtaláltam a sötét mágia könyvét (igaz, akkor a bábjátékos már készen várta a főhősömet a várban). Ekkor a játék átváltott osztott körökre és az új heti populációval elindultam Haha vára felé. Útközben felszedtem egy +2 morál köpenyt és elsején megidéztem a lényeket, majd betámadtam.

Főcsata:
Grawl: 1 ördög, 11 veremúr, 29 rémparipa, ~50 succubus, 115 cerberus, 204 szarvasdémon és 180 imp.
Vittorio: 13 pap, 7 sas, 94 mesterlövész, 104 gyalogos és 282 regruta.
Lénytöbbletemnek és a sötét mágiámnak köszönhetően sikeresen megnyertem a csatát.

Köszönöm a meccset Hahának!

Utolsó szerkesztés: 2016 márc. 26 19:33 Írta: kiki.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 márc. 26 13:47 #1043

Na akkor jó artijaid voltak. Én volt amiket be se támadtam oly szarok voltak.

Ez a kép már 1-2 ütés után készült 150 nyilasvolt és 350 körüli paraszt meg 22 pap.

Utolsó szerkesztés: 2016 márc. 26 13:47 Írta: hahakocka.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 márc. 26 20:29 #1044

A különbség óriási volt köztünk. Nem áltatom magam, hogy ez egyedül Adam szerencsésebb terepén múlott. Eleve nem volt időm olyan pontos tervet kidolgozni. Az induló hősöm grawl volt, de nem őt terveztem főhősnek, csak a kutyák miatt jött jól. A fogadóban deleb várt, a 2. napon jelent meg nymus, őt ideálisnak találtam, a kapunyitásra akartam rágyúrni, meg is lett a swarming gate, de a rosszabb terep mellett rengeteget hibáztam is, pl egy kupac aranyért vesztettem 6 kutyát a pack vérfúria ellen. Az ilyenek miatt meglassulva még mielőtt elérhettem volna azt a szintet, hogy átüssem a főnixeket, átváltott a játék osztott körökre, ekkor tudtam, hogy Adam már mindent ki is pucolt középről, gyakorlatilag esélytelen lettem. Előre szólt, hogy jön, annyit tehettem, hogy felkészülök, hogy legalább valami főcsataféleséget tudjunk játszani, ez is a váramban zajlott.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 márc. 26 20:31 #1045

A 3. kör befejeződött. Sajnos Zsee egyéb elfoglaltságai miatt visszalépett a versenytől, ezért kicsit változik a lebonyolítás:
- a következő körben 2 játékos kimarad, az utolsó két körben viszont már senki sem fog
- a Senki földje térkép a csoportmeccsekből kiesik
- a kieséses szakaszban a 2. helyezettnek sem kell a negyeddöntőben játszania

A 4. kör határideje: április 10.
Pálya: Korábbi barátok
Párosítások (a piros elöl): Adam771220 - Jou, Hahakocka - Shien76
Bic és Hercule Poirot kimarad

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 márc. 27 00:40 #1046

Sziasztok, a pályák átvariálása szerintem Jout hátrányosan érinti.
Ő eredetileg a sivatagos pályán nem játszott volna és már el is használta az arra a terepre való Academyt. Mondjuk legalább nem kell pirossal lennie (azaz lehet a föld alatt, ha akar), de jogos lenne szerintem, ha engednénk neki a vár újbóli választását.
Van egy olyan érzésem, hogy átnézte az összes pályát és előre beosztotta, hol mivel lesz.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 márc. 27 08:12 #1047

Tévedsz, nem néztem át semmit sem, mindig improvizálok, és a talajzat nekem teljesen mindegy, hidd el :)

Apropó: a meccset vagy a mai nap, vagy holnap délután tudjuk lejátszani, vagy április 2. hétvégéje jöhet legközelebb szóba, ugyanis ápr. 1-3 kor nem vagyok itthon.


Üdv. Jou!

"Ha legközelebb újra megszületek, vadon élő ló szeretnék lenni. Szabadon nyargaló, büszke, örömittas széljáró! Nem akarnám, hogy valaha is befogjanak, felnyergeljenek, még akkor se, ha jól bánnának velem." (Vavyan Fable)
Utolsó szerkesztés: 2016 márc. 27 08:13 Írta: Jou.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 ápr. 01 09:48 #1069

Shien76 : Mikor érsz rá akkor most hétvégén? Péntek este vagy vasárnap valamikor? F1 élőben délután 18 óra fele van akkor nem érek rá.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 ápr. 08 17:05 #1099

Pálya: Korábbi barátok
Hahakocka - Shien
0-1
Démonok vs Elfek

No ez egy egész jó pálya volt végre volt nyersi kivétel kén. Démonok se tűntek annyira rossz választásnak elsőre. Korán be is támadtam a sivatagba szereztem még két aranybányát meg ördög vevő helyet. Csak mivel nem láttam SHient ő meg már látott engem bent mert kicsi a pálya s toronnyal látható a belseje. Ezért amikor még egy mana szippantó artifaktért elmentem , visszafelé pont utolért. Az utolsó populációm már nem ért oda a hősömhöz 1-2 kör hijján. Ő meg szinte fullossal ment. Gondoltam jó lesz az agresszív taktika 1,5 éve is így nyertem itt 3. héten már. De most nem jött be ennyi. Csak a sárkányutópiát nem támadtam be míg a plusz populáció oda nem ér. Mást viszont betámadtam mivel sok nyersit s pénzt adó középen sok lénytámadós épület van. Meg 2 jó artifakt volt eg +4 védelem és immunitást örjöngésre, plusz mana elszívó. (Ellenséges hős 2-t használ én 1 et kapok)

Na viszont amikor jött a csata az én össz 4 es defem a 11 es Elf def eleln ne msokat ért. Nálam inkább attack és főleg spell power volt. Ugyanis mágiás hőst indítottam. Grwalt aki advanced damage spellekkel kezd. Plusz kutyakiképző. Erre építettem ki mindent mage guild level 4 esig, meteorit eső is volt holtak támasztása. Nem sokat ért mert egy +10-15% os mágia védelemmel Shien hőse 90%-át hárította a varázslataimnak. (Villám kábítással, meteroiteső) Emellett minden lényével lelőbb lépett mint én és két szét szedett druidával szétvarázsolt és szétlőtt a nyilasaival mire jöttem volna.HIába volt 90es mannám is olcsóbb destructive spellekkel amik maxon voltak. Volt tűz és villám módosítóm is. De emiatt semmit se ért. Utána a level 3-as hősöm a maradék sereggel ami hátramaradt persze a 16 os szintű hősömhöz képest tudott sebezni a varázslatokkal . (Kőszilánk + a Veremúr vagy mi) Érdekes dolog ez. Veremurak se hatottak ugye a tűzlabdával a főcsatánál. Utána meg igen. Ez idegesített fel hogy level 3as hősnél hatott főhösnél módosítókkal nem.... Veremurakat elég korán tudtam csinálni ezért volt belőle 10. Kastély is volt elég korán. Ördögöt nem tudtam nem volt rá keret nagoyn sok épületet igényel. Shien nagyon jól gazdálkodott 5 sárkánya volt miután már meghalt 2. Nekem csak 2 ördög. Varázslattal lehetett volna kompenzálni de így a full resistekkel nem. Őt is és engem is megkeserítettek a fő blokkok. Nála ősmágus volt nálam fődruida. Persze azok előbb léptek és szétvarázsoltak. Ahogy őt is az ősmágusok.
Köszönet azért a meccsért. 1,5 éve jobban bejött Fili vagy Jou ellen talán ha jól emlékszem, ez az agresszív betámadás. Ballisztám is majdnem maxon fel volt húzva!
Ördögadó épületet is betámadtam elég korán. 3. hét asszem de lehet a 2. vége pedig ez is középen van ugye.

Csak fel húz ez a sok unfair morál luck és resist all faktor. H6-7 ben legalább felezős morál és luck van plusz nincs full resist általában minden varázslatra. H3-5 ben ezt sosem szerettem ahogy a resistet a varázslatokat és a morál luckot kezelték. Volt 3-4 moráléod luckod és vége is a mecccsnek.

Utolsó szerkesztés: 2016 ápr. 08 17:21 Írta: hahakocka.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 ápr. 08 17:07 #1100

Ja volt még egy +3 spell pwoer artim ami sajnos -1 morált is adott.

SHiennek meg elfek miatt ugye alapból magas luck.

Szóval amilyen jól indult annyira elkeserítő volt.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 ápr. 08 17:45 #1101

Haha démon piros - shien elf kék
0 - 1

Már a 2. hét elején terveztem a kitörést, de mikor láttam az elf íjászokat és az ősmágusokat a hídon, letettem róla. Első hét végére felhúztam az enteket és velük meg a druidákkal megerősödve elfoglaltam a bányákat és lenéztem a barlangokba is. Így összejött a nyersanyag a sárkányra amit a 2. hét végén húztam fel, ekkor már volt várfalam is. A kapitolom is késlekedés nélkül lett meg. A 3. hét elején törtem ki középre. Csak az enteket és a sárkányokat vittem meg pár tündért, blokknak. Az ősmágusok elég kemények voltak, egy csapatban az összes, oda is lett 2-2 ent és sárkány. Beütöttem még a sárkány lelőhelyemet és felvettem egy +6os varázserőt növelő varázstárgyat, amikor feltűnt Haha a főhősével. Erősebbnek gondoltam magam, de elfogyott a manám, így inkább visszamentem a területemre mivel közeledett az új hét. Megvártam a szaporulatot és sikerült elkapnom Haha hősét aki közben elcsábult, kiszedett két raktárat és átjött az ellentétes oldalra egy artiért is. Itt el is dőlt a meccs, már csak be kellett gyalogolnom a várát elfoglalni.

Ha csak az egyik raktárat szedi ki, sokkal szorosabb lett volna a meccs. De elsiette a dolgokat. A h6ban jártam hasonlóan párszor, így hacsak nem vagyok biztos a seregemben igyekszem nem belesétálni a sötétségbe.

Köszönöm a meccset Hahának és sok sikert a továbbiakban.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!