forum top

× Versenyek

emo H5 Verseny

Több
2016 máj. 09 18:41 #1308

Poirot(Academy - Havez) 1:0 Hahakocka (Academy - Nathir)

No én is mesélek bár oly részletesen nem fogok tudni szerintem mint Poirot ! :D

Elején nagyon jól indult minden nálam. Terv szerint építkeztem és sok nyersim és aranyam is volt viszonylag.

Bányákat korán befoglaltam. Városháza , Citadel korán lett ahogy mágus is és dzsinn is elég korán. Kastélynál és kapitolnál akadtam meg de nem sokat.
Dzsinnjeimet nagyon leöldösték az íjást ellenfelek amelyekből volt elég sokféle a környéken. Az alsó vár a földalatt jó messze volt eldugva 2 teleport kapu után csak.. Ezt szerintem Poirot előbb találhatta meg nála. Azt felhúztam ameddig volt időm, városházára pont nem 7-es szingih mentem a várossal egyébként Sylvan volt. Nálad Poirot mi volt nem Academy ugye? A hősömet úgy fejlesztettem hogy védve legyenek viszonylag az egységek a mágia ellen. Volt ellenséges mágia sebző csökkentés 20%al, volt 10%magic resist is, meg még volt sebzésnövelő mágia skillem is attackra és defre mentem még rá. Volt egy kis balliszta erősítő is de azt elfelejtettem venni a végén bár pénzem se nagoyan volt mert egységekkel táraztam be. Mondjuk nálam nem volt maxon a balliszta erősítés. Artikfatokból sajnos se lent se fent nem volt igazán jó-. Mindenhol fegyver helyre rakható volt tehát abból csak egyet tudtam rakni, ezen kívül 10 és 20% os xp növelő arti volt sok helyen. Emellett azért volt 1-2 szuper is +3 spell power +4 attack és egy lövészek kezdeményezését 10%al növelő artifakt is mellé a kezdeményező növelő +20% os gyűrű ami mint megtudtam sajnos Poirotnak is volt.
Kétszer is harcoltam 30 fejlesztett thánnal Hadúrral 6os törpe egység. De elég simán ment egyedül a dzsinneket támadták be ott is eléggé.
20-as szintig fejlődtem a hőssel kb megfelelt de lehetett volna még 1-2 szint talán a végén.

Íme a végső seregem (a várba maradt még 15 dzsinn, 2 oroszlán, 26 gólem és 23 gargoyle. Minden fejlesztve volt)

11 Titán
25 orosztán
40 Dzsinn
121 mágus
225 gólem
418 Gargoyle
431 gremlin

Azt gondoltam elég lesz ez így de sajnos erősítőből kezdeményezőst nem vettem nyersanyagom se volt már rá plusz gondoltam elég lesz a 2 kezdeményezés növelő artifakt. Plusz időz spóroltam ezzel máshol tudtam közbe tisztogatni s gyűjtögetni 2 hőssel. Így meglepődtem amikor láttam hogy Poirot szinte minden emberére rakott mindenféle tárgyat. Gondoltam hogy nehezebb lesz a harc így a lényfőlényem mégis győz, de azt nem gondoltam volna hogy 2-3 szor lép az embereim előtt az egységeinek többségével és mind luckkal ütöttek pedig nekem 3-4 volt neki 5-5. a morál. ás luck adat Nem akkora különbség mégis szinte mindig luckolt minden egységével. S itt ugye még nem felezték meg mint a H6-7 ben hogy felet sebez meg felet lép vagy a luckkal csak 50+ bónusz nem 100%. Akkor kezdeményezésnél 1-el volt csak magasabb a legtöbb lényénél a góleménél egyenlő volt. Mégis mindennel lelőbb jött volt amivel morállal többször is habár az sokszor nem volt inkább luckjai voltak amint már írtam. Még a hőse is előbb jött egy kockával. Ez döntötte l a versenyt igazából. Volt 1-5 ig minden sebző varázslat nálam, plusz 5 ös mágia iskola is fel volt húzva, így elég sok varázslatom volt. 3-4 el több attackom volt és 3-4 el több defem , 1-2 vel több spell powerem, Knowledge volt neki duplája, de nekem meg volt +50 manát adó intelligencia skill is így nekem is volt 255 manám. Így gondoltam majd megszórom mindennl volt meteor shower is , Implo stb. A tűzlabda hatása viszont mintha elveszett volna amint beraktam a pusztítás könyvét, nem szívatott annyit mint előtte, a hősnek ez a spekója ugye többet szívat és éget vele.
Sajnos elég gyorsan eldőlt a csata úgy hogy alig tudtam lépni, a vége felé bepróbálkoztam egy Armageddonnal mivel nekem is volt sebzés csökkentőm, dde kb ugyanannyit sebzett mindkettőnknek, Gremlinjének kevesebbet azon minden kacat volt :D Sajnáltam mert végig azt hittem végre jól haladok gyors voltam sok minden megvolt és sok lényem volt de a sok akcat amit felrakott az embreére elérte azt hogy ily sokszor lépjen és elég jól védekezzen. Ezért volt kevés a hős adat többletem is. Attól még nyertem volna egyébként ha nem lép ennyiszer a lényeivel előttem, mert a végére csak a titánja maradt meg gremlin más nem igen. A iniative rendszer még mindig kiszámíthatatlan és nem arányos a lépésfaktor (pl nekem 17-es volt neki 18 as kezdeményezés de ez miért jelenti azt hogy mindene előbb lép és volt amivel 2-3szor?? Ha kétszeres lenne a különbség megérteném. ) meg a luck továbbra sem szerintem.

Szóval egyébként egy jó pálya és meccs volt de számomra idegörlő volt az eredmény.

Grat Poirot! Ha jól láttam megint egymás ellenn leszünk?? :D

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 máj. 09 20:01 #1309

Én írok részletesebben a Teganpi Bic elleni meccsről, az én szögemből:

Kezdésnek amott Aca/Nathir, emitt Sylvan/Ossir ( nem ez a kedvenc kombóm, de kellett az íjjas miatt ) Kezdés nagyon jó volt, bányáknál famulus+defender, úton horned demon meg még 2 gyalogos valami... Innentől ért véget a leányálom, az arénát benéztem, 56 dárdást elnéztem defendernek, így pár tündér elhalt, lvl2 előtt q*sork gremó (120), lvl3 előtt meg Skirmisher. Driael volt a sec hős, és jött lvl1en arrow, így nagy veszteség nem ért, pár táncos elesett, a gremókat meg levadásztam az immár tetemes nyilassereggel. Átgázoltam pár gyalogost, meg vámpírt, így 2. héten a térkaput is felszabadítottam, rongyoltam át, felderítettem a zónát, és az alábbi jó dolgokból válogathattam:
Bányák: Kristály, Kén : Succubus. Gyöngy: Master Hunter, Higany: Footman (ez 1.2.1nél meg is volt )
Artik: +2 luck lícsek mögött nálam, Törpe kalapács: 26 Monk, +1 sebzés nyaklánc: 16 Rune Patriach, Törpe pajzs: 16 DK.
tök jó volt, a papokat mázlival letudtam 2 tündér árán, a runacsávók fallal vittek vadászokat is, utána meg mentem fel városért a sivatagba. Itt szedtem kis pénz is mellé, meg húztam a kapott Haven várost, lett 1 Rutgerem is. Kiszabadítottam az ottani kristályt a griffek mögül, majd elindultam hazafelé, mert már kellett volna a saját posztos zónám is. Közben beköszöntött a 4. hét ( 3. on lett kastély, fa nélkül, 4.en kapartam össze a kapitolt, szal nemtudom hogy volt ennyire ügyes mindenki), amire beköszöntött egy erdei vadászok hete. Tök jó, dupla Hunter pop, térképre beszórt pár csapatot, amiből 1et a szabad kristyábánya elé.. Rutgernek operáltam sereget, de volt olyan szerencsém, hogy beálltak mind a 15en, igaz jó adag pénzért :(
Ezenkívül még 1 csapat állt be, hazafelében Ossir erősítéssel bebontotta a bányaőröket: a vadászok 2 kupac előtt is hamarabb jöttek, 60 ból marad 5 tündér, otthon pedig a kristálybánya előtti succu vitt el 4 vadászt és vagy 10 táncost...
Mivel a pajzsot otthagytam hogy majd más utánam hozza, így megéreztem a +4 def hiányát. Hazatértem, állítottam bosszúállót gargóra meg gólemra mert nem akartam már visszajönni felmenetel előtt, és esélyes volt már hogy Bic közel van. Pont másnap váltott is hagyományosra a párhuzamos rendszer. Elmentem a +2 szerencse patkóra cserél a 4levelű zöldségemet, mikor megjelent a lejárónál egy Olifánt, és elkezdett irányba állni a vár felé, miközben én meg a sziklákat vizsgáltam 1 zugban...

Pont elértem a hőst, és Ylthin is elérte Ossir papát, így sereg ki amire futotta ( siralmas állapotok voltak az előbbi 2 beszámolóhoz képest :D ), Zászlót fel, majd uccu Csata, nem sok reménnyel táplálva( még a pajzsomat is otthagytam a nagy igyekezetbe a 3. mellékhősnél):

Ossir Lvl 15 10-11-4-4 40 mana 1M 4L (Expert Avanger, Rain of arrow,Basic luck, MResist, Expert Def, Vital,Last Stand, Prot.,Basic Light, Master of Wrath, Basic Log, Path, Basic Enlight)

7 Sprite, 98 War Dancer, 2x 45 +1x 44 MasterHunter, 15 Druid, 1 Unicorn. ( nem sírni, szánalmasnak találtam én is)

VS

Nathir lvl16 vagy 17 5-5-15-20 -2M 0L ( Markal koponya tuti volt, az látszott a -2 morálon )

171 Master Germilin, 2x 39 O. Gargoyle, 65 SteelGolem, 28 ArchMage, 10 Djinn, 8 R.Rani

Konkrétan tele volt miniartolva a sereg, init volt mindenkin, szal elébb jött a gólemet leszámítva minden lényeges aca sereg, majd jöhettem én ( kivétel a dancer, ő előrerohant a djinn és a grenyó után pofonért... ) A poén ott kezdődött, hogy a grenyó bontott 5 vadászt, a 8 rani meg 12 dancert... A mágus tűzlabdával megkisérelte megbontani a középső nyilas kupacot, de az unikornisok áldozatának hála lepattintottuk (Nyugodjék békében, dolgát megcselekedte, most is, mint mindig B) )
Majd jött Nathir, elszórt egy meteor áldást a druida,nyilas koncepcióra ( csak tűzlabda ellen voltam szétszórva sajnos, 4 kupaccal meteor ellen már nem lehet ), az a bizonyos középsó kupac nyilas még mindig nem óhajtott részesülni a finomságokból, megint resist, dudu elment 8 asszem. Jöttem én is végre, nyilasok kilőtték a djinn+mágus kombót, Druidával adtunk kis védelmet a táncosokra, majd Ossir eltolta "hatalmas" mass haste-ját... És jött Nathir ( már megint, kérdés h mért is :O ), kaptunk újabb meteort, ez immár 2x 16 vadász bánta, majd jött az, amit Bic nem mesélt még:
A táncosok lerendezték a grenyók 90% át 1 luckos ütssel, majd jött a morál, és visszatértünk lecsapni párat az előrerohanó gargókból ( a cicák is ott voltak de 1et se bontottunk le az oldalcsapással), még 1 támadás jött Raja ütött pár táncost, majd bemutattuk Ossiral mik is vannak esküdt ellenség címen ( -10 garg és 4 gólem), s jöttek is az elf vadászok és a pár druid megint... Maradt 2 MG és 61 Steel Gólem ( esküdtnek állítva ) , 2x 28 1x 40 Vadász, 8 druid és 60+ Dancer ellen... Éreztem itt megfordult a csata, Bic fizetett is.

A nap még fejlesztettem a lovakon a pénzből, de másnap feladta a meccset az ellen, nem mondta h miért, bár sejtésem szerint nem volt sokkal több serege bent ( arról nem beszélve hogy alig buktam jószerivel)

Sorry ha kicsit rosszul esett, már 3adjára jön Aca ellenem, és itt is, mint az előző 2 menetben, nagy sebzésű fizikai támadásokra építettem, mágia elleni felkészüléssel megspékelve...


Üdv. Jou!

"Ha legközelebb újra megszületek, vadon élő ló szeretnék lenni. Szabadon nyargaló, büszke, örömittas széljáró! Nem akarnám, hogy valaha is befogjanak, felnyergeljenek, még akkor se, ha jól bánnának velem." (Vavyan Fable)
Utolsó szerkesztés: 2016 máj. 09 20:02 Írta: Jou.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 máj. 10 06:39 #1310

Haha: ez a hetem borzasztó sűrű, a jövő hét kicsit jobb, úgyhogy majd hétvégén pontosítsunk, hogy mikor játszunk. A számkivetettek földjén tervezek játszani valószínűleg, hamarosan véglegesítem :)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 máj. 10 09:04 #1311

E héten én se érek rá max péntek vagy hétvégén valamelyik nap. Holnap Hans Zimmer (személyesen is ott lesz) koncert Pesten arra utazok fel meg rokonokhoz és ismerősökhöz látogatóba.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 máj. 13 13:57 #1326

Haha: jövő héten nekem szerda este és szombat este lesz alkalmas, te hogy állsz ezekkel? Emellett ránéztem a térképekre és megerősítem a választásom: A számkivetettek földjén játszunk.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 máj. 13 16:42 #1327

@Bic
Neked mikor lenne jó lejátszani a meccsünket? Jövő hét hétfő, vagy a hétvége du./este jó lenne nekem.
A pálya legyen az amin a bajnokságban egymás ellen játszottunk. Arról kellemes emlékeim vannak :)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 máj. 15 19:13 #1332

Sziasztok!

A verseny díjazása: minden résztvevőnek Royal Bounty HD (DRM mentes verziók) + az alábbi Steam kódok közül egy-egy (a jobb helyezést elérő játékos választhat előbb):

Back to the Future: The Game
Bionic Dues
Poker Night at the Inventory
Puzzle Agent
Red Faction Guerrilla
Sam & Max: Devil's Playhouse
The Walking Dead: Season 1
Trine 2

Jó játékot:
Bic

Utolsó szerkesztés: 2016 máj. 15 19:14 Írta: kiki.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 máj. 15 21:24 #1334

Jou beküldte:

Én írok részletesebben a Teganpi Bic elleni meccsről, az én szögemből:
...
Közben beköszöntött a 4. hét ( 3. on lett kastély, fa nélkül, 4.en kapartam össze a kapitolt, szal nemtudom hogy volt ennyire ügyes mindenki),
Szia, érdekes, amit írsz. Párszor kipróbáltam a pályát előtte, de általában nem volt gond a Capitol megépítése második héten.
Kicsit számolgattam, hogy mennyit költhettem az első két hét alatt, hogy minden belefért. Hozzátenném, hogy volt pénz a resource silora is és inkább azt választottam az Avenger's Guild helyett, mert fám viszont kevés volt (szóval ha jól kap az ember fát, akkor 4000-rel kevesebb is elég).
Más sorrendben építünk, ez egyértelmű a leírásokból, nálam ez volt:
Faerie Trees, Magic Guild L1, Town Hall, Battledance Terrace, Hunters Cabins, Marketplace, Mystic Pond
City Hall, Stone Ring, Faerie Wood, Treant Arches, Resource Silo, Blooming Grove, Capitol
Ehhez kell összesen 34800 arany + 57 fa + 13 kristály + 11 gyöngy (kő, higany és kén nem probléma)
Hősből kettőt vettem, mindkettőt első nap, az további 5500
Lényekre (figyelembe véve a recruitment skillt és a L3 dwellinget): 23 x L1: 805, 20 x L2: 1300, 30 x L3: 3750, 4 x L4: 1240, 2 x L6: 2400, összesen: 9495
Ez összesen 49795 arany. Nem emlékszem, hogy hány pixiet fejlesztettem fel, de az max +460 lenne.

Ez alatt a 2 hét alatt majdnem teljesen kipucoltam a kezdőterepet, a lépcső és a higanybánya közt félúton lévőre nem emlékszem már (Hell Chargerek voltak, szóval nem esélytelen, de inkább azzal nem számolok). Bevertem a térkapu őrzőit is és a túloldalról kivettem az őrizetlen dobozt.
Az össz bevétel: 20000 kezdő, városból 18000, ezen kívül volt minimum 6 doboz (~9000), 3 pénzkupac (~2000), 2 campfire (~1000), szóval meg is van a kb 50k.
Fa/kristály/gyöngy meg megvan 3 kupac fával meg 1-1 kupaccal a többiből.

Te már második héten felépíted a fortot + citadelt? Vagy mi okozta, hogy nem volt pénzed?

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 máj. 16 07:54 #1335

Valószínű a hősökön ment el, ugyanis 2. héten is vettem 2-t ( 1et alapból, a saját fajtát, a másik meg kellő volt mert 1 szellemek bezabáltak 1et, és Jhora kapóra jött hozzá) Valamint igen, 2. héten volt fort+Cita, meg Fák helyett nálam az uni elsőbbrendű ( főleg mágus ellen)


Üdv. Jou!

"Ha legközelebb újra megszületek, vadon élő ló szeretnék lenni. Szabadon nyargaló, büszke, örömittas széljáró! Nem akarnám, hogy valaha is befogjanak, felnyergeljenek, még akkor se, ha jól bánnának velem." (Vavyan Fable)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 máj. 16 14:30 #1339

Shien (Ossir-piros) vs Bic (Yrwanna-sárga), Számkivetettek földje: 0-1

Shien választása már az elején meglepett, végül a számításaimnak pont az ellentettje jött össze. Látván, hogy tündékkel lesz, a varázslós felállás mellett döntöttem. A bányákkal nem volt szerencsém, mindenhol druida mesterek álltak (kén végül nem is lett). Az aranybányának hála hamar fel tudtam építeni a sárkány kivételével minden épületet Sajnos több apróbb hibát is elkövettem (fölösleges vérfúria/hidra veszteségek, kitérők). Mielőtt a földfelszínre értem, átváltott a játék szimultán körökre. Ott 10 hidra veszteséggel kifosztottam a sárkányutópiát, majd visszamentem a föld alá. A rossz helyezkedésemnek hála 3 lépéspont hiányzott csak ahhoz, hogy elkaphassam Ossirt a heti populációja nélkül. A negyedik héten az újonnan vett lényekkel elindultam a fővár felé, ahol félúton Shien megtámadott.

Az expert megvilágosodás miatt 20 feletti volt a varázserőm és a manaduplázónak hála manám is volt elég. A föld alatt sok hasznos varázstárgyat találtam, valamint 12 ezer aranyért a várban egy +2 luck/morál varázstárgyat is vettem. Ugyan Shiennek egyértelműen lénytöbblete volt, de a +50% földsebzés csizmának hála a meteorzápor és földomlás neccesen, de elhozta nekem a győzelmet (mindössze 4 zord lovasom maradt).

Köszönöm a meccset Shiennek, remélem, finom volt a rántott hús! :)

Bic

Utolsó szerkesztés: 2016 máj. 16 16:32 Írta: kiki.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 máj. 16 16:15 #1340

Igen, finom. Mindketten rántott húsoztunk az ebédszünetben, akkor még egálra álltunk. Sajnos csak ebben sikerült tartanom a lépést :).
Bic pont a legrosszabb pillanatban vett revansot az első körös veresége után.

Academy és az elfek között vaciláltam, de végülis Ossirékra esett a választásom. A bányákat nálam is lövős semlegesek védték (rúnapátriárka, mesterdruida, varázslók), szóval vártam velük amíg megjöttek a combosabb lényeim. Ettől eltekintve jól haladtam. Első héten elf, druida. Második héten kapitol, 2es fal, ent. Két kishőssel felderítettem a felszínt majd Kaspart elküldtem a lenti fatelepért és a másik felszíni várért. Ezt is felhúztam gyorsan így már az arany is csordogált. Harmadik héten kastély és sárkány.

Mikor le akartam ruccanni a barlangokba, akkor váltott körökre a játék és megjelentek Bic hősei. Volt egy két kis hősös csata (egy vesztes és egy győztes).
A főcsata előtt még bíztam a lénytöbbletben. Bár a 22es mágia azért aggasztó volt, bíztam a sárkányok és az entek hp tömegében. Az első kör nagyon jól indult, kardmester, sárkány egyből átért (volt egy +1 mozgás csizmám), a druidák és az elfek is tették a dolgukat. Az egyik csapat druida és az elfek sajnos csak egy varázslat/lövés erejéig mert jött Yrwanna és lenullázta mindkettőt. Az unikornisok mágiavédelme nem igazán jött be és úgy általában nem igazán misseltem egyik varázslatot sem és így el is dőlt, hogy Yrwanna manából megoldja a csatát. Ossir mágiája (bár max. pusztító mágiám volt) nem rúghatott labdába.

Sok sikert Bicnek a továbbiakban. Köszönet a rendezésért és a díjakért. Kíváncsian várom, hogy alakul a végjáték.

Tanulságos meccseken vagyok túl és remélem lesz még h5 verseny a jövőben :)

@Bic
Ha a varázslókat választom, te mivel jöttél volna?

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 máj. 16 16:38 #1341

Ha Dungeont választottál volna, akkor én pedig Academyt Galibbal (a mágikus tükör miatt).

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 máj. 16 17:28 #1342

shien76 beküldte:

Az unikornisok mágiavédelme nem igazán jött be és úgy általában nem igazán misseltem egyik varázslatot sem és így el is dőlt, hogy Yrwanna manából megoldja a csatát. Ossir mágiája (bár max. pusztító mágiám volt) nem rúghatott labdába.

Darkelf ellen érdekes is lett volna, ha misselsz :) Az Irrestible mindent átüt... Ha van manája a warlocknak, vagy qrvagyorsan megölöd, vagy meghalsz :D


Üdv. Jou!

"Ha legközelebb újra megszületek, vadon élő ló szeretnék lenni. Szabadon nyargaló, büszke, örömittas széljáró! Nem akarnám, hogy valaha is befogjanak, felnyergeljenek, még akkor se, ha jól bánnának velem." (Vavyan Fable)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 máj. 17 17:16 #1347

A varázslók alatt academyre gondoltam. Szeretem őket, bár egyik bajnokságon sem jött ki velük a lépés.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!