forum top

× Versenyek

emo H5 Verseny

Több
2016 máj. 18 20:06 #1354

Na most harmadjára idegesített fel az iniative rendszer még lehet egy meccset játszok többet lehet nem. Tavaly vagy azelőtt először nem vágtam Vologya mestert miért idegesítette fel táborban most már értem. Őrület... Nem tudok lépni az embereimmel egyet sem... A lényegiekkel. PL nyilas az emberekkel. Griffel is kétszer csak.
A griff elég gyors volt mégis alig lépett. Dungeon, ennyivel jobb kezdeményező ugye ellenfélként. 2 hét után többet nem tudtam tenni kis pályán toltuk. Varázslós hősön is gondolkoztam, de a ballisztás így is jobban jött gyorsan lebontott 8 gyíklovast is Poirot seregében. Volt luck artim is. Iniative rendszer miatt már 3. ára érzem időpocsékolásnak a meccseket, mert a pálya elején eldől szinte az egész... Hiába van pl sokkal több emberem nem ér semmit. (Mint az academy meccsnél 1-2 vel volt több titánja poirotnak meg 4el több oroszlán a többiből sokkal többem volt gremlinből is a nem gremlines hőssel egál. (neki gremlines volt)- Most is összességében több emberem volt, de hiába. (nagyobb adataim is voltak a hőssel, neki eggyel nagyobb kezdeményezés a mágikus tárgypakolás miatt ami volt nekem is pár emberen, és artink is volt mindkettőnknek inaiativeos, s ezzel képes volt eldönteni ennek ellenére az egész meccset, volt olyan emberem amivel nem léptem 2-3 körig, de sokkal 1 körön át sem. pedig pl 418 gargoyleom volt fejlesztve, meg 228 fejl. gólem, 430 gremlin, 130 varázsló. ő nem hozta a gargoylokat, mert a mágusait szedte szét, ami a +1 iniative különbséggel jl jött neki anélkül meghalnak 2. körben max de ezt nem tudhattuk előre.) Attack egál defben többem volt neki meg spell powerjje volt ugye. Ha csak egyszer tudok lépni a nyilassal mikor még 30as volt vagy amikor 27 es utána akkor meghal ez egyik boszi csapata full. Az emberem meg nem kapott logisztikát lépni se tudtam a terepen. (pedig csak a grfif volt a főhősömben mindig a droiddal passzoltam át mindig)( Ő persze kapott. Emiatt a váramat foglalta el és ott támadtam őt. Akkor lett volna esélyem ha a nyilasom 1 szer lép legalább. A végén amikor maradt 5 akkor lépett 2-3 körrel később. :D Most már ez volt a 3. meccs amin a iniative rendszer felhúzta az agyam. Nem hiába van a 7 db Heroesból csak 1 egyben akkor. Még egyet talán játszok majd meglátom. Időm sincs sok mostanában szóval amúgy is nehézkes összehozni a meccseket is.

Gratulálok azért persze Poirotnak!

Utolsó szerkesztés: 2016 máj. 18 20:15 Írta: hahakocka.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 máj. 18 20:58 #1355

Hercule Poirot (Dungeon, Yrvanna) vs. Hahakocka, (Haven, Vittorio, kék) 1-0
Előzőleg gyártottam játéktervet arra az esetre is, ha Haha kéket választ, és arra is, ha lemegy a föld alá, utóbbi esetben azért necces lett volna, a gyors fejlődésben bízhattam volna(3. héten lehet sárkányt és kastély is). Így egy viszonylag gyors lerohanás mellett döntöttem, hogy pusztító mágiával rövidre zárjam a dolgot.

Kezdésnek jött a fogadóból Lethos és egy sylvan hős, a kőbányánál viszont fejlett gremó volt, így első nap mágustornyot építettem, hogy legyen nyíl, és második nap lett csak faluháza. A gremókat a sylvan egységek közreműködésével levertem kb 9 tündér árán, de dungis egységet legalább nem buktam. Aztán kiszedtem a fabányát is (impek), abból is kellett pár darab a fejlődéshez. A harmadik napon hagytam el Yrvannával végleg a várat, miután a második szintű toronyban tanultam jégcsapást. +1K: orgyilkosok, elment 1-1 vérleány, táncos és felderítő, +1S renegát íjjászok, azt meg sem ütöttem, +1000xp renegát paraszt. A gép valamiért úgy gondolta, hogy na most akkor Yrvannából might hős lesz(én nem értettem egyet vele :/ ), és nem jött se pusztító, se bűbájosság, a haladó enlight. is csak az 5. szint környékén, lett helyette logisztika(ami később jól jött), és haladó támadás(warlocknál 5-6. szintnél...), az elsődleges skillek is viccesek voltak, 5 lett az attackom minden turbó nélkül.

A második hét első napján csatárlánccal levittem középre a kinyert egységeket(fúriák, orgyilkosok, és 8 gyík), ott elkaptam egy kósza kis hőst, kiszedtem a +S-t (raj dárdás, talán 1 fúria ment el). Itt a menetrend szerint sietve Haha vára felé kellett mennem, de a logisztika miatt kicsit ezúttal bámészkodhattam, és vártam egyet, hogy legyen pénz a tanoncpálcára a középen lévő kereskedőből, mivel a varázserőm elég csekély volt (5 attack mellé 6 varázserő, úgy, hogy abból látogattam már egy növelőt). Ezután elindultam, közben pár ládát kiszedve, meg könnyű csatákat is bevállaltam, hogy legyen még szint. Itt jött jól a logisztika, amikor haha egy droiddal a hőse után indított pár egységet(8 mesterlövész + pár gyalog), el bírtam kapni, és mivel nem számított rá, hogy ennyit mászik a hősöm, a várába is úgy sétáltam be, hogy a közelben sem volt (jó, másfél napra volt, mikor odaértem, szóval valószínűleg logisztika nélkül is beérek), ezután nem volt más dolgom, mint ott megvárni, hogy megtámadjon.
Vittorio lvl.5
3-5-1-1 8 mana
59+1 paraszt, 1+1 vérleány, 2 gyalog, 12 griff és 28 mesterlövész
Yrvanna lvl. 7
5-1-8-3 56 mana
27 orgyilkos, 11+12 vérfúria, 1 minó, 2+2 pengetáncos, 8 gyík

Haha megint a kezdeményezés miatt panaszkodott, hogy volt pofája mind a 16-os vérfúriáknak, mind a 14-es orgyilkosnak, mind pedig a 10-es hősnek a 8-as mesterlövésze előtt jönni... Valójában jött az a mesterlövész egyszer akkor is, mikor még nem 5 volt, csak haha valószínűleg nem vette észre, igaz, nem is volt figyelemre méltó jelenség, 1 fúriát bontott a fal mögött, persze ekkor már csak olyan 10-12 volt, mert az orgyilkos közben rálőtt, megmérgezte, és Yrvanna is gyököt vont belőle. Mind Yrvanna, mind a fúriák tették a dolgukat, az attack képesség és 5-ös attack révén a 12 vérfúria 4-esével kajálta a griffeket, és közben ugyan a balliszta szép csendben lebontotta a 8 gyíkomat, de neki meg már addigra semmi sem maradt jószerivel.

Összességében szerintem eleve hiba volt ezen a kis pályán a közelebbi pozícióból might fajjal indulni, mondjuk aca ellen érdekes meccs lehetett volna. Köszönöm a meccset Hahának!

Utolsó szerkesztés: 2016 máj. 18 21:00 Írta: Hercule Poirot.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 máj. 19 06:46 #1361

Sziasztok!

A negyeddöntők befejeződtek.
Az elődöntők határideje: június 05.
Pálya: a piros színű játékos választ, a választását nem kell előre jeleznie az ellenfelének (de megteheti).
Párosítások (a piros elöl): Jou - Bic, Adam771220 - Hercule Poirot.

Jó játékot:
kiki

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 máj. 19 06:58 #1362

Fullosan nem lőttem a nyilassal, ha lőhettem volna meg is halt volna egy egész fúria. Annál erősebbet is bontottak szépen előtte. Meg neked nem volt 5-ös defed mint nekem. A végén lőttem amikor már csak 5 ös volt. Ballisztával kevered szerintem. Vagy a hőssel. Azokkal sokszor lőttem ütöttem. Ballisztával eleve mindig 2 szer lőttem.


Kezdeményezésnél azt nem szeretem ,ha egyszer se léphet egy ember egy körben, míg másik majd 2 szer.

Gyors voltál betervezted a pályát egyébként majdnem Dungeonnel lettem.

Utolsó szerkesztés: 2016 máj. 19 06:59 Írta: hahakocka.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 máj. 19 07:11 #1363

Lőttél te azzal :D Ha akarod töltsük be az utolsó mentést és játsszuk le, emlékszem a lépésekre. Amúgy nálad mi számít körnek? Mert ebben a csatarendszerben pont hogy nincsenek igazán körök, max ami alapján a varázslat időtartamát számítják, az meg asszem egy 10-es kezdeményezésű lény 2 köre közt eltelt idő...

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 máj. 19 11:17 #1365

Igen lehetne a 'kör't idézőjelbe tenni akár :D Amikor alig volt már akkor lőttem csak.

ár hogy így számolja én úgy emlékeztem; hogy pl ha nagyobb a kezdeményezést előbb jössz ha sokkal nagyobb 2-szer is akár, de legalább én egyszer léphetek, de nem már megint nem egyszer sem. Ez túl nagy előny. Később még felezték is a morálnál pl a sebzés mértéket meg a lépést. Itt meg nem hogy akár 2 szer lehet lépni hanem még az ellenfél nem is léphet mellette. :D

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 máj. 25 12:35 #1396

Nem játszik már mindenki mindenkivel a döntősök mögött?

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 máj. 26 06:03 #1404

Hahakocka: nem, a kieséses szakaszban csak a gyôztesek játszhatnak tovább.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 jún. 01 20:29 #1449

Ok értem köszi!

Majd ha vége akkor csinálhatánk egy H7 1v1 -et most már elég sok pálya is van a fanoktól a heroes4maps-en. Hibák 85-90% át ki is javították elvileg. Mi már toltuk Duelben Vogyival, és 1v1 és 1v1v1v1 ben is Shienékkel.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 jún. 05 09:59 #1460

Jou (Havez-piros) vs. Bic (Ossir-zöld), Senki földje: 1-0

Minden a terv szerint alakult, kezdésnek egy lóherét kaptam (+1 luck). A második hét elején 28 mesteríjjászom volt, a földalatti fölső vár sajnos Fortress, ezért inkább a +4 attack-ért és a kristálybányáért mentem a föld fölött, amit ~20 rémparipa védett. Alábecsültem és megtámadtam őket, ami végzetes hibának bizonyult, ezért a teljes seregem megsemmisült. Ez után feladtam a meccset. Sok sikert kívánok a döntősöknek!

Bic

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 jún. 05 12:32 #1462

Tegnap este mi is letudtuk Adam-mal.
Adam771220 Haven, Dougal(piros) vs. Poirot Academy, Nathir(sárga) 1-0 a Győzelem kulcsa térképen.

Miután Adam előre közölte a térképválasztását, volt módom minden fajválasztására eltervezni a reakciót. Dougal ellen Nathir, bármi más ellen Dougal, választásától függően zöld vagy sárga.

Megvolt tehát a kialakult tervem, és nagyjából ment is minden annak megfelelően. A tűzlabdának el kellett érnie a 90-es sebzést, mielőtt az 5. napon nekimegyek 7*1 töltelékkel a lovagoknak. Az elején megijedtem, mert az első 3 szintlépésből nem jött se power se destru, de a következőnél jött mindkettő, így meglett. A 7. napon ütöttem meg a sereggel a maradék lovagot, és vártam épp ott, ahol már Adam nem láthat. A 8. napon megvártam, hogy Adam beveri-e aznap a lovagokat. Leverte, és osztottra is váltott a játék. Ezután 10 mágussal,17 gólemmel, 60 fejlett gargóval, és 90-100 gremóval (razzak jött a fogadóból, nem örültem túlságosan, bár lett egy kupac gólem, de kevesebb gremó és gargoyle) elindultam a vára felé. Adam hőse fejlettebb volt, mint vártam, és így erősebbek voltak a lényei, de két hibát is elkövettem, ami végül egyértelműen a vesztemet okozta: Razzak kapott +1 powert és destrut a dolmenekből, a várban pedig volt nyíl, így a terv az volt, hogy Nathir előtt még egy kicsit csipked. És mivel előtte járt, ő ütötte meg a középső várat 7*1 gremóval, mivel az inferno volt, és simán lenyilazhatta volna. Ahha, csak a csatában rá kellett jöjjek, hogy a torony építése óta razzak nem járt a várban. Ez némi plusz (illetve nem-mínusz) sereget jelentett Adamnak. Másrészt Nathirral két helyen is elcsábultam némi tapasztalatszerzési lehetőség iránt, így lett expert destrum, meg +2 power, de 2 nappal később értem Adam várához, így kastéllyal várt. A csatában nem sikerült a visszavonulás előtt annyit megölnöm, hogy esélyesen vívjak a továbbiakban kamikaze-háborút. Még két napig játszottam, akkor adtam fel, mikor leesett, hogy a kastély miatt már dupla lény jár Adamnak.
Köszönöm a meccset, gratula, és hajrá a döntőben :)

Utolsó szerkesztés: 2016 jún. 05 12:35 Írta: Hercule Poirot.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 jún. 05 14:28 #1463

Sziasztok!

Az elődöntők befejeződtek, nem borult a papírforma.
A döntő határideje: június 19.
Pálya: Jou választ.
Párosítás (a piros elöl): Jou - Adam771220.

Kérem a részvevőket, hogy privát üzenetben küldjék el az e-mail címüket, hogy a döntő után a nyereményeket szétoszthassuk!

Jó játékot:
Bic, kiki

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 jún. 05 14:47 #1464

Bic: javasolnám, hogy játsszunk egy bronzmeccset. Ha a versenyszabályzat nem teszi lehetővé, akkor csak nem hivatalos formában, a rendszeren kívül, elvégre nem tilos, hogy két ember játsszon egyet GR-en, és ha épp nem választják a versenyen ellőtt frakciókat, az ő dolguk :D És ne maradjunk már heroes nélkül addig sem :)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 jún. 05 16:20 #1465

Sziasztok!
Poirot nagyjából leírta a tegnap történteket, az én szemszögemből így nézett ki:
Mivel Nathirt választotta és sárga színt, második heti támadásra készültem.
Klaus és Inga jött a kocsmában, Klaus beverte a kőbányát, aztán már csak szedegetett Dougal után. Inga a L1 dwelling befoglalása után elment a kilátóhoz, hogy be tudjam tervezni, Dougal miket üt be.
Dougal útvonala ez volt az első héten: fatelep (parasztok), higanybánya (blade dancerek), malom (démonok), +1 attack épület (33 maci, közte 11 fejlesztett, buktam az összes törpe egységet), +1000 XP (fejlesztett minók), gyöngybánya (kutyák, 14 + 15 sima és 15 cerberi, lemoráloztak, úgyhogy buktam kb 10-15 parasztot), kristálybánya (macik, itt már fejlesztett egységekkel harcoltam), lovasok feletti spell oltárnál fejlesztett gólemek és végül +1000 XP előtt fejlesztett szellemek. Ez hetes szinthez volt elég. 1.2.1-en beütöttem a lovakat, meg benéztem középre. Miután láttam, hogy a másik kupac lovas már nincs ott, pucoltam vissza, nehogy Nathir elkapjon full manával (nem volt nálam teljes sereg).
Második héten jött Nur, úgyhogy (mivel Inga scholaros) mindenkinek lett nyila, nem is építettem tornyot. Beütöttem a piac előtt lots crossbowmant, hogy el tudjam adogatni a dolgokat (egyébként létezik, hogy a sárgánál nincs trading post? most néztem a térképet és a másik háromnál látom, de a sárgánál nem találtam). Jött is Nathir, ahogy számítani lehetett rá, de szerencsére felment az 1000 XP kőhöz szintet lépni. Ezzel elvesztett 2 napot, így nekem belefért még, hogy az első héten ott hagyott +1000 XP-t felszedjem a vár mellett (horde master gremlin volt, első héten inkább passzoltam), illetve Nur is kiszedett egy dobozt meg egy kupac pénzt horde shieldguard mögül. Így lett pénz kastélyra is. Majdnem mindent eladtam, hagytam 5 fát meg 2 kenet (mert kénbányám nem volt, annyi meg kell a monkokhoz).
Poirot megtámadott 1.2.6-on:
Dougal level 10
elsődleges skilleket nem tudok, de végig A/D-t kapott.
advanced leadership (diplo, recruitment), basic attack (archery), defense (protection), luck (magic resistance), counterstrike (benediction)
Kb 80 conscript, 22 peasant, 10 royal griff, kb 20 gremlin, 4 gargoyle, kb 80 marksmen
Nathir
98 master gremlin, 3 + 2 + 2 mage, 57 + 3 obsidian gargoyle, 17 golem, sok mana
A lényeimnek magas morálja volt (tavern + advanced leadership), ami elég jól jött is. A marksmen meg a griff is kapott morált, így Poirot lövősei nem is nagyon tudtak komoly kárt okozni. Elveszett kb 35-40 marksmen (ők kapták a fireballokat), meg kb 15-20 paraszt. Ha jól emlékszem, Poirotnak a harmadik fireball előtt már el kellett menekülnie.
Utána kipróbáltuk egy töltés után nyílt terepen is, ott kb 20 íjászom maradt volna csak meg buktam volna 2 griffet is.
Skilleket jól kaptam, bár attack + battle frenzyt szerettem volna még. Diplot azért választottam, mert volt 3 kupac íjász is a területemen, bíztam benne, hátha beáll valamelyik. De miután a lots crossbowman is inkább harcolt, a hordet meg a horde marksment meg sem próbáltam. Recruitmentet azért választottam L9-re lépésnél, hogy következőnél 2 luck skill jöjjön és jobb eséllyel legyen magic resistance (lett is, de semmit sem segített).
Szörnyekre sem panaszkodhatom, volt még a térfelemen lots és horde skirmisher (mindkettő nyersit védett) meg lots cerberi a kénbánya előtt, illetve az előbb említett horde marksmen védte a +1 def köpenyt és horde crossbowman pár nyersit. De a többi üthető volt (ütöttem is őket :)).
Látszott, hogy Poirot átgondolta, mit akar csinálni. Szerencsém volt azzal, hogy elmászkált, bár ha citadelt támad meg, akkor is segített volna a torony meg a nagyobb csatatér. De akkor talán lett volna értelme a további küzdelemnek.
Köszi szépen a játékot!

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!