forum top

× Versenyek

emo H5 Verseny

Több
2016 máj. 06 08:10 #1287

Szia! Tegnap elfoglalt voltam. Ma H7 1v1v1 kipróbálás lesz. Vasárnap délután jó, vagy szombat estefele esetleg vasárnap este?

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 máj. 06 09:09 #1289

Hali! Szombat este 8-fél 9-től biztosan jó, legyen akkor.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 máj. 06 17:55 #1292

Ok.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 máj. 07 18:10 #1293

Poirot! Most eszek gyornsa de már bekapcsoltam a gamerangert. FÉl 9 től leszke kbn vagy 20.45-től.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 máj. 08 08:14 #1295

Amúgy ha én nyerek, Bic, és Shien kikapnak, mi alapján leszek harmadik? Bic, Shien és én egyaránt 2-3-mas mérleggel állunk majd, egymás közt körbeveréssel. Ez nekem nagyon egálnak tűnik

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 máj. 08 09:03 #1296

"A körmérkőzéses szakaszban holtverseny esetén az egymás elleni eredmény dönt, körbeverésnél a több piros győzelem a kedvezőbb."
A fenti szituációban neked 2 győzelmed lenne pirossal, Shiennek 1, Bicnek pedig 0, ez alapján lenne meg a rangsor.
Hogy ha a pirossal elért győzelmek száma is egál, akkor nem tudom, mi lenne a helyzet. Dobókocka :)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 máj. 08 23:57 #1297

Shien (Necro - Lucretia) vs Adam (Sylvan - Ossir) 0:1
Eléggé elhúzódott a meccs és sajnos közben többször is megszakadt a kapcsolat :(
Zölddel voltam (bal alsó sarok, föld alatt). A tavernbe kapásból jött Talanar (Recruitment és van ballistája), szóval ezzel szerencsém volt. A kezdeti szörnyekkel kevésbé, a kőbánya előtt lots master gremlin (40), az egyik blokk fejlesztett spriteok, a blade dancer dwelling előtt horde crossbowman, a hunter dwelling előtt lots skirmisher (40). Szerencsére az utóbbinál csak 5-6 pixiet meg 3 blade dancert buktam, a crossbowman blokkot viszont csak a fákkal tudtam beütni második héten.
Egész jól haladtam, harmadik hét elején mentem fel a sivatagba, hogy Shien ne tudjon arról meglepni. Elfoglaltam a gem bányát (lots vampire ellen) meg kicsit harcoltam TP-ért és nyersikért, de a két artit védő blokk pack shadow matriarch és lots rune patriarch volt, szóval azokat hagytam (főleg, hogy necromancy amulet és cursed ring volt mögöttük).
Miután egy droiddal átnéztem a teleportkapun, láttam, hogy Shien még nem ment le a föld alá, szóval tudtam, hogy előrébb tartok.
Kb folyamatosan tudtam építeni, második hét végén capitol + castle, de sárkány nem volt. Harmadik héten meglett a sari, negyediken húztam unikornisokat.
Elmentem a föld alatt a másik irányba is és felmentem ott is a sivatagba. Talanarral elfoglaltam a másik sivatagi várat (Inferno volt), Ossirral meg visszamentem, hogy elinduljak a Necro vár ellen. Közben volt egy week of disease, így lett pénzem kivenni a lényeket meg fejlesztgetni is.
Hetedik héten indultam el a főcsatára, útközben még beállt 150 crossbowman, így fájó szívvel kidobtam a kb 90 spriteot :)
Következő hét első napját Shien oldalán a kútnál vártam, megidéztem a lényeket és feltöltöttem a manám - Shien pedig meg is támadott, mint az várható volt.
Ossir L17, értékei 6-16-4-7, 3 morál, 5 luck, expert avenger (rain of arrows, favoured enemy lista a fejlesztett zombik, szellemek és vámpírok), luck (magic resistance, soldier's luck, elven luck), defense (vitality, last stand), light magic (master of abjuration). Az artijaim Dragon shield (+3 def, +5% init a kis lényeknek), Dragon Teeth Necklace (+3 power, +10% init a castereknek), Bearhide Wraps (+1 def, fagyvédelem), Dwarven Smithy Hammer (+3 att, tűzvédelem), four leaf clover (+1 luck).
A seregem kb 150 war dancer, 150 crossbowman, kb 130 master hunter, 37 master druid, 22 unicorn, 23 treant, 10 emerald dragon. A lovak meg a fák fejlesztésére nem volt pénzem.
Lucretia L18, értékei ?-?-12-8, 0 morál, 0 luck. Az A/D olyan 2-5 körül lehetett, nem emlékszem rá. De kb egy tizessel magassabb defem volt, meg kicsivel magasabb attackom. A skilljeit nem tudom pontosan, de nem fejlődött szerencsésen. A sorcery mellé volt defense, logistics, war machines és a végefele kapott dark magicet, ami nem is lett felfejlesztve expertre. Nem volt se frenzy, se puppet master.
A serege kb 650 skeleton archer, kb 450 plague zombie, kb 150 spectre, kb 45-50 master vampire, 30 master lich, 12 wraith, 6 spectral dragon.
Én a gyalogosokkal waiteltem, Ossir felrakott egy mass deflect missilest és nekiálltam lőni. Shien előrejött a vámpírokkal, de a druidáim teli nyíllal a favored enemy ellen luckkal megspékelve lőttek egyet és valami 30-35 vámpír el is tűnt hirtelen :)
A hunterek megszedték a csontikat (+ mindkétszer bejött a warding arrow, ha jól láttam), a crossbowman stack lefelezte a licheket, szóval nem állt jól Shien szénája. Még elnyomott egy decayt a lichekkel a hunterekre, de ekkor megint megszakadt a kapcsolat és azt mondta, nem érdemes lejátszani a csatát. Mivel nem voltak jó varázslatai, harci értékekben jobb voltam, illetve nagyon sok volt a lövészem, igaza is volt.
Köszi szépen a játékot!

Utolsó szerkesztés: 2016 máj. 09 00:00 Írta: adam771220.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 máj. 09 06:49 #1300

Bic (Academy) - Jou (Sylvan) 0-1
Jou könnyedén győzött, a mágiarezisztencia kisegítette a lövőket.

A Poirot-Hahakocka meccs eredményét várjuk, utána kezdődik a kieséses szakasz.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 máj. 09 08:01 #1301

Poirot(Academy - Havez) 1:0 Hahakocka (Academy - Nathir)

Miután megnéztem hogy haha korábbi meccsein ilyen frakciókat lőtt el, 90%-ra vettem, hogy mirror meccs lesz. Nem Havezt terveztem főhősnek, ő csak két okból lett kezdőhős:
-Legyen egy nagy kupac gremlinem 2 géppel
-Hahának ne legyen
A fogadóban Galib és kaspar volt, a második nap Faizt tudtam kivenni, egyik sem volt alkalmas, maradt tehát Havez, később kiderült, jó döntés volt.
Elég nyugis meccs volt, amíg ki nem pucoltuk fele-fele arányban a pályát, nem is ütköztünk, de sok lény meg felvehető cucc volt a pályán, nem unatkoztunk :D
A fabányát őrző csontiíjjászok ellen 7 gremót vesztettem, a kőbányánál impek voltak, az északi blokknál is. A zászlónál 30 minó, ahogy a higanynál is, csak talán kicsit kevesebb, mindenesetre a sok gyalog a master gremlinekkel és ballistával nem jelentett gondot. Ezek megvoltak az első héten, + jó néhány kisebb, ami kupacokat, meg hasonlókat őrzött. A második héten kiegészítettem a sereget gremlinekkel, meg néhány mágussal, de nem vettem sok mindent, hogy maradjon pénz capitolra(Adam, te hogy tudsz második héten capitolt, és castle-t építeni? nekem nincs rá keret), az meg is lett a harmadik hét első napján. Közben kivettem a kristály bányát (berzerkerek), és minden egyebet a kezdőterületemen. A blokkok a teleportok területe felé lots gyík és horde piros kardos volt.

A harmadik héten elindultam át a teleporton kb 150 MG, 3-3-5 Achmage, 4 dzsinn, és 5-5 gargoyle társaságában. Havezt szerencsére, harci szerkezetekre és megvilágosodásra fejlesztettem, ekkorra meg is volt a mester szint mellé a balliszta és a gyógyítósátor képesség, így ez a sereg elég volt a túloldalon minden ellen. A teleportnál succubusok voltak, a lejáratnál 30 fejlesztett infeno paripa volt, egyik se jelentett különösebb gondot, amit ütöttek, vsszahúztam, a kirándulás alatt 6 gargoyle-t vesztettem, amit nem lehetett gyógyítani. Kék kristály: succubus, kén: gyíklovas, találtam még idéző könyvet, és +3 Power sárkányos tárgyat lots dzsinn szultán mögött, mindkettők kivettem, és ekkor kezdtem fejleszteni az idézőmágiát. A főnix pár csatában jól jött, de Haha ellen nem sok értelme volt. A negyedik héten húztam fel a castle-t, és meglett mind a 7 lény is. Vettem 2 titánt, néhány fejlett dzsinnt, még pár mágust, és elindultam lefele. Kinyírtam mindent az xp miatt, de volt is pár értelmes arti (oroszlán korona, tarotkártya), elfoglaltam a lenti várat(sárga), építettem városházát, majd miután kipucoltam mindent, megbeszéltük a főcsatát.
Felmentem a váramhoz, vettem sereget, és mivel sikerült sok nyersit szerezni (mielőbb miél több bánya, leleményesség, hadi zsákmány), csináltam majdnem mindenkinek fullos tárgyakat 26-os tudású hőssel. A gólemeknek nem, mert nem is terveztem venni, de maradt kis pénz rá végül. A mágusokat 2 részre osztottam. Mindenki kapott +26% kezdeményezést(+ gyorsaság gyűrűje is volt), a rádzsdák kivételével mindenki mágikus sebzés csökkentőt(-72%), a gremók hp-t, minkét mágus stack -2 védelmet találatonként, a dzsinn 7 védelmet, a titán 7 támadást, a rádzsa 7 védelmet és 2 sebességet.

Aztán mentünk, és találkoztunk.

Havez level 22 7-6-12-26 M5 L5

Műszerész 3
Harci gépek 3 (balliszta, gyógyítósátor)
Fénymágia 3 (tömeges áldás)
Szerencse 3 (leleményesség, hadi zsákmány)
Megvilágosodás 3
Idéző 3

446 MG, 103 acélgólem, 48+84 ősmágus, 69 dzsinn, 30 rádzsa, 15 titán

nathir értékeit nem tudom, kb 350 gremó asszem, vagy 400 gargoyle, kb 200 gólem, 100 fölötti mágus, dzsinn kb mint nekem, 21 rádzsa, 11 titán.

Haha szerint csak azért nyertem, mert "3x annyit léptem". Eggyel volt magasabb a kezdeményezése minden lényemnek, mint neki, így mindig előtte jött az enyém. És pl a dzsinnel biztos többet léptem, mert ő 0-t, a titánom ugyanis egy szerencsés lövéssel helyből mattolta, néztem is. Mocskos nagyot ütnek a titánok, ha a dzsinnek véletlen áldása isteni erő, a mágus meg ráküldi az igaz hatalmat is (meg a +7 attack a kütyüből)... A maradék 8 titánja is egy szerencsés lövésben hunyt el. Amikor már látta a csata kimenetelét, elsütött egy armageddont, és ekkor fordult elő az az érdekes eset, hogy a varázssebzés csökkentő, meg a + hp kütyü miatt az armageddon 9(!) gremlint ütött el.
A hősöm mágiája nem volt jelentős itt, összesen 2x került sorra, mivel minden lénynek magas volt a kezdeményezése, és morál is volt bőven. És a megidézett főnix összesen azt a 60-at sebezte a rádzsa ellen, ami a tűzpajzsból fakadt. A másik vari a rádzsák klónozása volt, azt meg az armageddon vitte el, mielőtt lépett volna :D

Mindegy a csata elég simán meglett, minden állva maradt, volt még 13 titán, 14 rádzsa, több mint 300 gremó...
Köszönöm a meccset Hahának!

Bic: a szabályzatban enne van, hogy aki előrébb végez, az választ térképet. De mikor kell közölni a választást? Nem lenne fair, ha a meccs kezdetekor... :)

Utolsó szerkesztés: 2016 máj. 09 08:03 Írta: Hercule Poirot.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 máj. 09 08:14 #1302

Részletes leírás! :) Gratula! Majd írok délután ha hazaértem vagy estefele. Egységekről majd mesélek pontosítók leírtam én is. Egyébként nagyon hasonló skilljei voltak a hőseinknek. Elején azt hittem simán nyerek, mert a dzsinenn kívül több emberem volt oroszlánból s titánból majdnem egál. Picivel magasabb attackal és deffel s spell powerrel. Knowledgemet meg intelligencia +50 spell pointtal egáloztam veled. Igen 1-ekl volt jobb csak a kezdeményezésed és 2-vel a morál vagy 1-el erre most nem emlékszem. Gólem egyenlő volt kezdeményezésben. Mégis 2-3 szor léptél mire végre jöttem 1-1 emberemmel :D Addigra már hiába. S 90%-ban luckot kaptál pedig az is 2-el volt nagyobb csak 3 vs 5. Pedig sokkal több emberem volt s 20-as szintű hősöm ezért simán nyerhettem volna, még így is a végén szinte csak a titánod maradt meg meg gremlin fele. Ezért az arányosság nem tetszik a kezdeményezésnél, meg morálnál nem volt dupla morálod de mégis 2-3 szor léptél előttem mindig. Ezért nem szeretem az iniative rendszert kiszámíthatalan és nem arányos. Plusz a morál és luck még itt is ugye dupla sebzést és lépést ad később 6-7 ben már csak felest ott legalább arányoztak egyet.

Utolsó szerkesztés: 2016 máj. 09 11:50 Írta: hahakocka.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 máj. 09 09:40 #1303

Sziasztok!

A csoportmeccsek befejeződtek: 1. Jou (5/0), 2. Adam771220 (4/1), 3. Hercule Poirot (2/3), 4. Shien76 (2/3), 5. Bic (2/3), 6. Hahakocka (0/5).
A negyeddöntők határideje: május 21.
Pálya: a piros színű játékos választ, a választását nem kell előre jeleznie az ellenfelének (de megteheti)
Párosítások (a piros elöl): Shien76 - Bic, Hercule Poirot - Hahakocka, Jou és Adam771220 pihen.

Fontos:
- a vártípus választása újraindul, de a továbbjutók már nem választhatják később ugyanazt a frakciót,
- a térképválasztásra nincs megkötés, csak annyi, hogy a 7 térképből mindig a piros választ,
- apró díjazás is lesz (Steam kódok), ezt hétvégén pontosítom.

Jó játékot:
kiki

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 máj. 09 11:08 #1304

Szia Poirot, igazad van, kastélyt harmadik héten húztam.
Eleve nem is lehet mindkettőt, mert 15-ös szintű város kell hozzájuk, úgyhogy második hét végén választani kell, hogy Capitol, Castle vagy a hetes szintű lény.
Mivel a kastélyhoz kell fort meg citadel, ezért azt nem is erőltettem, 15k arany nagyon sok (ezen a pályán nincs se pénzes épület, se aranybánya). Sárkányhoz meg nem volt elég nyersi. Harmadik héten a napi 4k bevétellel már lehetett folyamatosan építeni.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 máj. 09 15:12 #1306

Sziasztok!

Adam szinte mindent elmondott a meccsünkről. Ez volt az a pálya amit nem néztem meg meccs előtt így találomra indultam neki. Szerencsére a fatelep és a kőfejtő meglettek 2. napra, majd a váramtól felfele indultam, ott belefutottam a szélmalomba ami port adott így megvolt a lícsre való. Utána indultam vissza a váramhoz majd kiszedtem a tőle jobbra eső részeket a 2. héten. Utána a felfelé indultam, majd a föld alá és ütöttem mindent ami az utamba került, egy kis hős meg szedte össze az üres cuccokat. A kapitolom egy nap késéssel lett meg. A logisztikát viszonylag későn ajánlotta fel így az első 2-3 héten nem nagyon döngettem a sivatagban :), de aztán beindultam. Meglett a 2. vár gyorsan felhúztam 2000/aranyig és közben a fővárat is fejlesztettem (a sárkányok kicsit csúsztak, tetemes kőhiányban szenvedtem amíg meg nem találtam a 2. kőfejtőt).A főcsatára minden lényem fejlesztve volt. A varázstárgyakkal nem voltam maradéktalanul elégedett, pl. a fénymágia könyve helyett jobban örültem volna a sötét mágia könyvének :). A képzettségeket nem úgy dobta még a gép ahogy én azt elképzeltem, a sötét mágia lett meg utoljára, így már nem tudtam maxra húzni, pedig lett volna nyersanyag a varázstoronyhoz. Ezzel együtt szintben tartottam a lépést és a druidák első lövéséig még reménykedtem is. Ott azonban rá kellett, hogy jöjjek nem lesz meg a pihenő a rájátszásban, így nem is erőltettem tovább a visszatöltést amikor jött a menetrendszerű ledobás.
Ez tipikusan az a meccs volt amiről nem feltétlen tudnám megmondani min ment el ... hacsak nem azon, hogy adam jobb volt :)

Kösz a meccset és jó pihit :)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 máj. 09 17:29 #1307

Szia, szerintem a secondary skillek és a térkép nem ismerete volt a két gond. Varázsló hős sorceryvel de mágia nélkül nekem kicsit furán fest :)
Meg a war machines is olyasmi, amit nem feltétlenül választanék be necroval. Attack/luck/enligtenment szerintem mind jobb. De feltételezem, nem jószántadból választottad, szóval ez inkább balszerencse. Nekem viszonylag hamar megjött a basic light meg defense is, be is választottam őket kapásból. Kipróbáltam előtte a pályát, láttam, hogy 15-ös szint környékén lesz a hős, ami kb 3 sec skillre jó, Luck + Light Magic + Defense/Attack volt betervezve (utóbbiakból amelyik hamarabb jön).
Ilyen késői főcsatánál a tömeges áldások/átkok nagyon sokat érnek, azért is nem siettem, mert nekem is utolsó szintlépésre jött az expert light magic.
Más: Poirot írja, hogy gremlineket vesztett a skeleton archerek ellen. Én ezekre a csatákra a harmadik hős seregét szoktam vinni. Pont ezen a térképen tegnap első nap a master gremlineket a tavernből vett necro hős seregével öltem meg. Csak a hős támadása + ballista, a lények meg végig defend. Elbuktam az összes csontit meg 1-2 zombit, de ezeknek amúgy is az a sorsa. A végén valami 15 gremlint kellett lenyomni a zombiknak közelharcban, de az már sima volt.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!