forum top

× Versenyek

emo H5 Verseny

Több
2016 febr. 27 12:55 #848

Kiki : Miért maradok most ki a 2. pályán?

Adam (Castle, Dougal) vs Hahakocka (Sylvan, Ossir) 1:0

Adam igen gyorsan tudott sok nyersit szerezni szerintem ez volt a kulcs a nagyon sok nyilassal és paraszttal! Végére 300 paraszt és 160 nyilas volt fejlesztve.. Sokat adott a hős és a 2. vár, bár nem értem mert nekem is sok volt 2. várat 2 nappal később foglaltam be csak és volt kastélyom is az 1. várban neki pedig csak erődjei.
Én engemet ugyan a fekete lovas lefelezett meghalt 55 tündér tőle de pl íjászból csak 5-et vesztetem összesen a játékban a végcsatáig.
Sajnos az egyik legnagyobb baj volt, hogy sehol sem volt kék kristály kupac, a bánya meg jó messze volt kerülővel. Emiatt nem tudtam építeni sárkányt akkor pont kb azt hiszem amikor angyalt csinált Adam. 1-1 hiányzott kristályokból. Nagyon idegesítő volt. A külső kereskedőpiaccal próbáltam konszolidálni a helyzetet. Néha sikerült néha nem.A főbb bányákat fa, kő, piros kristály gyorsan elfoglaltam. Az aranybánya iszonyat messze volt és elég erős emberke őrizte sok fejlesztett dzsinn az gyorsan ott van és sokat is lép plusz időveszteség lett volna a 2. várhoz plusz én korán akartam betörni.
A betörést azért akartam korán megoldani mert gondoltam jobbrA BÓKLÁSZIK A FŐSEREGÉVEL ÉS GYŰJTÖGET, SAJNOS AMIKOR ODAÉRTEM EGY FÉL -1 LÉPÉSnyi idő HIÁNYZOTT HOGY BEÉRJEK A VÁRÁBA ÉS Ő PONT ARRAFELÉ KÓSZÁLT A FŐHÖSÉVEL AKI LÁTHATÓAN NAGYON ERŐS VOLT IGAZ, A VÁRBÓL KAPOTT MÉG ERŐSÍTÉST HA AZ NINCS AKKOR AZ SOKAT SEGÍTETT VOLNA. YG a nyilasai nagyrészt megamradtk ahogy a parasztjai is. Bocsánat a caps lockért! :) Jó kis meccs volt amúgy! Az eleje volt nehéz nekem mert ne mvolt nyeri plusz volt hogy 80 gólem őrizte a bányát amit azonnal elején ezért nem tudtam betámadni.
Gratulálok Adamnak ! Jól felkészült gyors is volt, a hősválasztás frankó volt és a 2. hős nagyon jól jött.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 febr. 27 15:03 #849

Sziasztok!
A táblázatban valami nem jó.
A harmadik fordulóban nekem be van írva Bic - Adam meccs is meg ki is maradok. A hetedikre meg semmi.
Ugyancsak a harmadik fordulóban Hahakocka játszik Zsee és Jou ellen is a táblázat szerint, a hetedik körre neki sincs semmi beírva.
Annyiból jó lenne tudni, hogy mi lesz a végleges, hogy a várválasztásokat befolyásolhatja.
Az egyenes kiesésben szintén 1-szer választhatja mindenki az egyes várakat és egy térképet csak egyszer választhat a kezdő fél? Szóval aki nyeri az alapszakaszt, nem választhatja 3-szor a kedvenc pályáját, ugye?

Szerk: Haha, végiggondoltam a számokat, mert nekem is fura volt. Az okozta leginkább, hogy parasztból 22 jön alapból hetente, íjászból 12, míg tündérből csak 10 és pengetáncosból csak 9. Elég kevés egységet vesztettem, 4 íjászt az egyik kupac master gremlin ellen, kb 40 parasztot a lovasok ellen meg talán egyet a középső zónában, illetve 1 lovat az aranybányánál horde vámpír ellen. A hősökkel jött összesen kb 90 paraszt meg azt hiszem 28 íjász, ki is jön a dupla vár + dwelling + recruitment kombóval a 300 - 160.

Utolsó szerkesztés: 2016 febr. 27 15:31 Írta: adam771220.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 febr. 27 17:17 #850

Hahakocka: páratlanul vagyunk, ezért valaki mindig kimarad.
Adam: köszönöm, hogy szóltál, javítottam a hibát. A kieséses szakaszban a szabályzat szerint a körmérkőzéses rész után előrébb végzett lesz a piros, és ő választja a pályát (a frakcióválasztás újraindul). A pályaválasztásra nincs megkötés, tehát akár ugyanazt a pályát is választhatja legközelebb, ha győz (frakciót viszont újat kell választania).

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 febr. 27 19:15 #851

Kieséses körre is ezek a pályák lesznek? Csak más csomagolásban( aca választhatóként...)?


Üdv. Jou!

"Ha legközelebb újra megszületek, vadon élő ló szeretnék lenni. Szabadon nyargaló, büszke, örömittas széljáró! Nem akarnám, hogy valaha is befogjanak, felnyergeljenek, még akkor se, ha jól bánnának velem." (Vavyan Fable)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 febr. 28 08:50 #855

Jou: csak a megadott 7 pálya választható.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 márc. 04 18:57 #905

Holnapra beszéltük meg a meccsünket Adammal, első fordulóm meg nem is volt, szóval nem igen foglalkoztam eddig a játékkal. Úgy voltam vele, ráérek bőven ma felrakni a H5-öt meg minden... arra viszont nem számítottam hogy a HoF CD-mnek lába kél, és mivel nem vagyok egy torrent mágus, így megoldhatatlannak látszó problémával szembesültem.

Elnézést, ez egy előre be nem kalkulált probléma, nem igazán számítottam rá... Megpróbálom minél hamarabb pótolni a kieget és sajnálom, ezt így elcseszerintettem :dry:


Üdv. Zsee (korábban ShurTugal)

Atra du evarínya ono varda, atra guliä un ilian tauthr ono un atra ono waíse skölirno fra rauthr!

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 márc. 06 16:02 #923

2. forduló

shien (piros dungeon - Yrwanna) - Bic (kék haven Dougal)
1 : 0

Az elején volt egy kis egyezkedés a színek miatt, mivel mindketten pirosak akartunk lenni, de aztán sikerült megegyezni :).

A választáskor láttam, hogy helyesek voltak a tippjeim Bic választását mind a faj, mind a szín ill. a taktikát illetően. Bic bevállalta a rosszabb talajt a lerohanás érdekében. A dungeont az erős varázslatok, Yrwannát a vérleányokat erősítő specializációja és az intelligencia képessége miatt választottam. Külön plusz volt a megépített épületek, amivel két nappal hamarabb fejleszthettem a vérleányokat vérfúriákká.

Kivettem a hősöket (a 2. egy elf hős volt így lett egy unikornisom is), a főhős leverte a bányákat, a kis hősök pedig elindultak gyűjtögetni. Az egyik egyből Bic felé, hogy minél hamarabb lássam ha feltűnik. Bic pedig jött is, az első hét 6. napján már a városom előtt állt. Én visszamenekültem, feltölteni a manámat, mivel a kőbányánál az impek előzőleg lenullázták és körönként csak 1 regenerálódott. Szóval a 7. napon felhúztam a hidrákat és megtámadtam Bic seregét. Ő academy-s hőst kapott, így volt egy adag gremlinje is a seregben + elég sok fejlesztett íjász. A varázstoronyban kődárdákat kaptam aminek először nem örültem, de mint kiderült sokat jelentett, mert Bic- védekezően tette fel a seregét és így ki tudtam használni a területsebzést.
A vérfúriákat szétszedtem 3 csoportba, így bár nem voltak sokan elég szépeket sebeztek és az íjászok blokkolásában is hasznosak voltak.

Bic végül visszavonult a csatából, majd a következő napon feladta a meccset. Ez egy nem várt győzelem volt és mindenképp egy nagyon fontos pont.

Köszönöm a meccset és sok sikert a továbbiakban.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 márc. 06 18:38 #927

Egyszer majd megtanuljátok h nem mindig éri meg rohanni, hiába a lehetőség :D


Üdv. Jou!

"Ha legközelebb újra megszületek, vadon élő ló szeretnék lenni. Szabadon nyargaló, büszke, örömittas széljáró! Nem akarnám, hogy valaha is befogjanak, felnyergeljenek, még akkor se, ha jól bánnának velem." (Vavyan Fable)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 márc. 14 20:41 #973

E héttől akkor harmadik forduló indul???


Helyzetjelentés 144. - Heroes 7 Duel Online multi Vologya mesterrel

H7 off mivel itt sok H5 H6 os volt versenyző is van s lesz DUEL verseny hamarosan:

Na nálunk (Vogyival teszteltünk) örömmel jelenthetem be mind a H7 1v1 mind a H7 DUEL működik végre az új NAT multi rendszerrel. Ami az 1.7 es patchhel jött.

Csináltam is egy DUEL videót. azt nem értem miért 22 es vol ta hősöm morálja igaz a H3-as Edric az a barna hős volt nálam. Az morálos nem? Ezért elég könnyedén nyertem. 1v1 is működött de azt csak 1-2 körig próbáltuk most.

Csak 7 patch kellett hozzá hogy működjenek! :D A DUEL verseny akkor végre elindulhat.

Utolsó szerkesztés: 2016 márc. 15 08:36 Írta: hahakocka.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 márc. 14 22:27 #974

Hercule-al letudtuk a 2. fordulót, rövid volt, rövid beszámoló:

Aca+Havez kombóval indultam, míg ellenfelem Necro+Vladimir-el akart operálni... A kezdet az kb jó volt, elindultam 110 Gremilinnel a csatába, közben a tűzlabdás csávóval felszedtem +2 power mellvértet, csak rákövetkező nap be is buktam másik csövessel :( Havez jól fejlődött, jött luck,enlight, majd kicsit később destru,
ami kellett mert fennállt a lehetősége az erős támadóspellezésnek, mert kaptam egy villámpálcát, meg mellé villámot (ami skill nélkül hulladék) először csak 1 csövessel indultam a túloldalra kémkedni ( mert Poirot kéket választott színnek ), akivel elkaptam egy hősét, majd 2. héten levadászta ( 24 csontiíjjászt elvittem azért ), erre indítottam még 2-t, főleg hogy 2 aranybánya is leledzett arrafelé, és mivel elfoglalta őket, gondoltam elcsórogatom őket ( így is lett ) A lvl3 torony nemadott semmi destru spellt, elindultam lefelé 2. hét közepén fejlesztett gremilinekkel, sajnos nem féltem a nekrós seregtől,főleg a varázslat, végtelen manna, és erős kiegészítőimmel megáldva. 1.3.1 kör jött is Valdimmir vissza az aranybányájáért, megint belekerült 32 íjjászába a tűzlabdás hősöm. Köv. körben leidéztem a lényeimet mannaduplázás előtt, hátha errefelé kószál majd azután ( vagy ha nem, a lényfejlesztőt vettem volna célba ), s jól terveztem, mert felém vette az irányt, megállt 2 lépésre előttem. Kicsit gondolkoztam hogy a nemmessze levő tánokot megugrom a köv. szintet ( vmi 300 XP híjja volt :( ), de inkább nem akartam a seregből bukni ( főleg a Tán villámimmunis mivolta miatt ), így jött a csata...

Vladimir lvl9 0 5 9 2 2-3luck 11 manna
3x43 csontiíjjas, 3 szellem, 72 Fertő zombi, 34 V.lord, 3 lícs

Havez lvl14 0 2 9 16 2 luck 320 manna
3x5 mágus, 6 dzsinn, 18 gólem, 21 garg, 175 M.Gremilin

A csata is rövidre nyúlt, a felállás kedvezően hatott, így először a vámpír előrerohant, lőtt a lícs, majd jött a hős( 150 körüli kődárda a lícs,zombi csontvázíjjász 3asra ), ballista, gremilin, mágusok, amiután nemsokminden értelmes maradt a pályán... a vámpír ( mivel kapott 1 lassítást a djinntől ) mire megint jött, 32-ről lefogyott 11 re, mert a banda őt is elkapta ( hős villám, gremilin, mágusok és a ballista ), bebontotta 1kupac mágusomat majd meghalása után 1x feltámasztotta, de az is lefogyott 6ra mire megint jött, aztán elhulott ismét... A zombi pedig mire ideért, szintén fogyasztott volt, pár gargot lebontott...

Gyors meccs volt a pálya nyíltsága révén, meg annak köszönhetően hogy ellenfelem nem jártas annyira még a H5 rejtelmeiben...

Köszönöm a meccset.

Poirot:
Igazából véve a hőssel peches is voltam, hiszen mágus ennyi tudást nemkéne hogy kapjon, kb 2-3 nak a varázserőn, meg vagy 2nek a támadás/védelem képességen kellett volna landolnia átalgos esetben :(


Üdv. Jou!

"Ha legközelebb újra megszületek, vadon élő ló szeretnék lenni. Szabadon nyargaló, büszke, örömittas széljáró! Nem akarnám, hogy valaha is befogjanak, felnyergeljenek, még akkor se, ha jól bánnának velem." (Vavyan Fable)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 márc. 15 09:35 #977

A 2. kör befejeződött, a Zsee-Adam meccs függőben van.
A 3. kör határideje: március 27.
Pálya: Disputed Island
Párosítások (a piros elöl): Adam771220 - Hercule Poirot, Hahakocka - Bic, Zsee - Jou, Shien76 kimarad

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 márc. 15 09:45 #978

Kicsit fájó volt, hogy olyan sima lett a vége, hiszen úgy éreztem, hogy nagyon jól haladok. A fogadóban a vámpírspeckós hős volt, így lett egy olyanom is, meg egy dungeon hős, azok a lények is volt hogy jól jöttek, pl itt-ott beáldozni...Az első héten ugyan csak a fa és ércbányákat foglaltam el, az xp-t adó épületet, meg a + defense-t, de a második hét első napján a higanybányát őrző berzerkerekből 9 fejlesztett vámpírt tudtam csinálni, így lett összesen 20, ezzel a második hét folyamán el tudtam foglalni mindkét aranybányát(18 fejlesztett hidra, ill. 16 fejlesztett dzsinn). A kristálybányánál is berzerkerek voltak, így ezzel vártam a 3. hétig, hogy legyen energiám újabb vámpírokra. Közben jött Jou kis hősökkel a bányákat elcsipegetni, és rendszeresen leszedett egy csomó íjászt egy-egy varázzsal, mire kinyírtam. De összességében jól haladtam. Mikor megláttam Havez-t úgy döntöttem, hogy nem megyek vissza a várba, hogy fejlesszem a varázstornyot, megtanuljam a varázslatokat, mert erősebbnek ítéltem meg magam a sok vámpír miatt, így elindultam felé. Közben lényeket idézett, de még így is esélyesnek gondoltam magam. A csata bebizonyította, hogy tévedek, semmi esélyem nem volt. A hőse remek mágus volt, és a speckó miatt a gremlinek is ütöttek rendesen.

Talán hosszabb távon lehetett volna esélyem, de nem biztos, szerintem az academy-vel az indulás a nehéz, és ha már az elején ilyen jól állt... Viszont nekem a második hét végére 5.-ig ki voltak építve a lények citadellával, és napi 6000 arannyal...

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 márc. 16 10:38 #985

Sziasztok, nálunk semmi fejlemény múlt hét óta, Zsee nem adott életjelet sem itt, se GR-en.
Nekem belefér, hogy később játszunk valamikor.
Viszont a fórumos privát üzenet rendszer elképesztően béna. Az egy dolog, hogy rendszeresen elfelejti, hogy 1 perce beléptem, de pl Poirot nem is található a felhasználók közt, nem is tudok neki írni...

Lenne egy kérdésem a szabályzathoz:
Az egyenes kiesésben az piros választ térképet.
Nincs leírva, hogy mikor kell elárulnia a választását. Az én olvasatomban az aktuális kör elején, hogy az ellenfélnek is legyen ideje megnéznie a térképet a meccs előtt. Így van?
Illetve az első játékos mindig piros színnel van, nem választhat másik színt, ugye?

Utolsó szerkesztés: 2016 márc. 16 10:38 Írta: adam771220.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 márc. 16 21:20 #994

Sziasztok!

Zsee: légyszives jelezz, hogy tudsz-e játszani, a torlódások elkerülése végett.
Adam: az első játékos mindig a piros, a második pedig szabadon választhat a maradék színből. A kieséses szakaszban nem kell előre leadni a térkép nevét, ez + a fajválasztás elsőbbsége a jutalom a csoportmeccsek jobb helyezéséért (a piros szín meg a hátránya)...

Utolsó szerkesztés: 2016 márc. 16 21:22 Írta: kiki.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!