forum top

× Versenyek

emo 15. Heroes Mugger Emlékverseny (27. HBB)

Több
2017 okt. 26 16:30 #3052

Én is köszönöm a szervezést! Sajnos most a megszokottnál is gyengébb csapatokat hoztam :(
Az Unlucky szavazatomat én is Alyrnak adom. :)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2017 okt. 27 19:45 #3056

Sziasztok!
Úgy érzem ideje mostmár nekem is valami beszámolót írnom. Kezdeném a támadással.
NG: Itt borítékoltam a sima vereséget, mert ez volt az egyike azon csapatoknak amiket teszteltem 1-2x, nem túl kecsegtető eredménnyel. Éles meccsen viszont NG másképp állt fel, mint én, és nem védte be jól a fő stacket, meg kaptam sok morált is ami még jobban eldöntötte a küzdelmet, meg 2.körben jól szimatolták ki az aknákat a kutyusok. :) 2:0
Vologya: Itt nem teszteltem, mivel szintén sima vereséget vártam, mass hastes csapat ellen, nem tudom felrakni a fire shieldet, viszont itt Vologyának egyszer sem jött mass haste, ezért tudtam nyerni mindkétszer. 2:0
Coradiel: Azon csapatok egyike volt, amelyiktől kevésbé féltem, mert minden szempontból erősebb voltam nála. Mindkét körben könnyen lebontottam a minó falat és 2.körben már tudtam ütni a főstackeket. 2:0
HunLorcs: A másik lovas csapat, ami szintén kihúzta a méregfogamat egy dispellel, water jött neki mindkét körben így nem volt esély. 0:2
Jou: Első körben kaptam több kritikus morált is, így nagy fölénnyel nyertem, második kör már izgalmasabb volt, vagy 60 kutya élte túl, mert nem jött tactics. 2:0
Magix: Itt csak pofátlan mákszériával tudtam volna pontot rabolni, ami egyik körben sikerült is, első körös reziszt és expert water magic párosítással, asszem morál is jött. 1:1
Marqadam: Rengeteg hp-s csapat, így a fire shieldem kevésbé volt hatékony, és ráadásul általában alchemmist kap airt így gyorsabb is, mindenképpen vereségre számítottam, de 2.körben nem jött neki air szerencsémre, és ki tudtam használni ,még ha úgy is, hogy meg kellett várnom míg ellövi a manáját és lemennek a buffok a gólemekről. 1:1
Nimbus: Itt féltem hogy a devil nem fog tudni levenni egy dzsinnt, és a 2 master majd durva spelleket tol a főstack magira, de nem így történt mert sebzett 40+ot a devil, a maradék dzsinn meg haszontalan spelleket tolt, így ki tudtam waitelni. 2:0
Norbakk: Talán a legizgalmasabb csaták folytak az ice boltos csapat ellen, mivel nem vagyok túl gyors és 2 hexás lényekkel operálok, nehezen fértem oda a nagy stackekhez a sarokban. Első körben vesztésre álltam, de a 20%os reziszt a végén adott valamit így le tudtam verni a maradék pit lordokat + gogokat. 2.körben már nem emlékszem mi volt, hasonlóan szoros lett, de valamivel több lényem maradt meg. 2:0
Rt: Szarrá paralizáltak, a főstackem nem is ütött. 2:0
Ricsepi: Rossz taktikát választott az ellenfelem, mivel ha kivár és nem jön az arcomba akkor szét tud paralizálni, mint Rt. Első körben katasztrofális skillfa és egy paralízis miatt kikaptam, második körben nem jött paralízis 3 körig és jobb skillekkel leboxoltam a scorpikat. 1:1
Teki: Az optimális csapat volt ellenem, gyors, kevés hp-val, sajnáltam hogy nem volt több ilyen csapat. A fire shield szinte önmagában elég volt, a második körben szorosabb volt mert nem jött fire, de így is erősebb voltam. 2:0
Zodmund: Talán a legesélytelenebb, itt még rengeteg reziszt + morál sem mentett volna meg, mert egyszerűen segglassú vagyok hozzá képest. Ráadásul tactics sem jött egyik körben sem, 2.-at már le sem játszottuk. 0:2
Végül sok mázlival és néhány ellenfél hibájából sikerült annyi pontot szereznem , hogy éppen befértem a top6-ba. Bár a mezőny eleje nagyon szoros volt, 1-1 pontos különbségek voltak csak. Gratula HunLorcs-nak az első helyért, és Ricsepinek , Rt-nek is a dobogós helyezéseikért.
Alyrnak ezúton kívánok mielőbbi jobbulást, sajnálom hogy nem tudtál jönni! Remélem látunk még a következő BB-ken.

1vs1:
1.meccs: Relikvia Őrző vs NG
Tower vs Necrot dobott a gép, seregösszetétel szempontjából a tower sokkal előnyösebbnek tűnt, mert csontvázakat alig lehet gyűjteni, főcsatában meg valószínű szétlövöldözné a tower armada a lassú necro sereget. A 3 titánt is erősebbnek éreztem a blokkok beverésére, mint a 12 vámpír lordot. 4500 körül fizettem vár+színért, ami nem olyan megterhelő összeg a map gazdagságát tekintve (+5k doboz meg +10k ingyen a secvárnál). Talán 9.hősnek jött Jenova, akinek nagyon örültem. Első héten meglátogattam minél több powerupot és xp-t szedtem fel minden dobozból. Szerencsére jött cure a tower várban, így nem volt szükségem arra hogy húzzam a necroban a guildet jó spell reményében. 121re terveztem beütni az egyik relicet, Arkangyalok mögött volt kanna, meg archdevilek mögött red orb. 122-n sikerült, előtte még lots sorceress majdnem megölt egy titánt mert levitték a defensét 0-ra és scout hőssel csatáztam. Néhány dzsinn meg töltelék lény veszteséggel kiszedtem a kannát, 123 vagy 124en a piros gömböt is. Ezután a gold dragonokat támadtam meg, de én barom fennhagytam a piros gömböt, mint kiderült ez 1 titánomba került volna. Közben viszont NG feladta, mert varázslós főhőse volt, red orb + tower ellen meg nem volt értelme folytatni.
2.meccs: Jebus vs Karesz
Tower vs Inferno lett, olyan 4000valamennyiért elengedtem a red infernot. A mapom nem volt rossz, viszont minden értékes dolog (cons, hive) nagyon off road volt, dwellingek nem nagyon voltak csak pár gremlin. Mire kiszedtem a consokat meg pár hiveot sok idő elment, és manát is kellett tölteni így csak 124en értem be a sivatagba, de így is bőven időben voltam, és kitakarítottam a nagy részét, majd 131en átrusholtam Karesz területére. Talán utópiázni készült, már nem tudom, de ekkor még sokkal erősebb voltam, és nem akartam kivárni hogy megerősödjön.
3.meccs: Mini-Nostalgia vs Marqadam
Viszonylag olcsón vettem meg a fortress-t infernoval szemben, és a mapom is jó volt, első nap már 8 hőst vettem, witch hutban jött offense, és jabarkas, drakon, broghild mint főhősjelöltek. Ja és 3 native hős jött első nap, így hatalmas seregem volt (110 gnoll). Szét is tudtam osztani a seregem, és bár a necro ai kihívás volt a hastelt stackjeivel, de hét végére levertem mind a 3 AI-t. Ezután oda-vissza láncolgatással párhuzamosan fosztottam ki 2 treasuret, Drakon és Broghild is jól fejlődtek. 2.hét végére kiszedtem nagyjából minden lényeges dolgot ebből a 2 treasureből, egy utópiát találtam ami nem adott semmit, így bementem középre, ahol kiszedtem még 3 utópiát de sok skillt nem adtak. Marqadam le volt maradva tőlem így feladta mikor átértem hozzá.
4.meccs: Diamond vs Bogpista
Az volt a szerencsém, hogy Pista nem ismerte a templatet, mert nagyon szenvedős volt az első 2 hét. Hiba csúszott a maplejavításba, mert az egyik utamat blokkolta lots basilisk, és offroad se nagyon tudtam közlekedni mindenféle lövős blokkok miatt. Levertem lots marksment egy Cyrával, hogy megtaláljam a fa és kőbányámat, meg lett egy trade post is így lehetett macit építeni castléval. Krellionnak nem jött log, stables sem volt és segglassan közlekedtem. 2.héten kiszedtem pár hiveot, de szinte mind minimumos volt.3.hét elején tudtam utópiázni, az első nem adott semmit, cserébe meghalt 1 maci meg pár töltelék. Ezután Alamar megtanította a resut Krellionnak, hogy beverjem mostmár veszteség nélkül a 2.utópiát, ami szintén nem adott semmit. Egyedül a kék sapka volt hasznos, még az első treasureből, de DD Fly-t ugye nem használhatom, egyedül az impló volt belőle jó. Ezután eszembejutott, hogy van egy redwood observatorym horde halberdier által őrizve a kezdő zónámban, nem ártana megnézni mert pont mellette van egy grass treasure és jól látnám mi van rajta. Megérte megnézni, ugyanis találtam 4 hiveot, 1 utópiát, pár dobozt. Az utópia adott földkönyvet, ami így jelentősen felgyorsította a fejlődésem. Hamar lett 80 wyvernem, ezután volt meeting az ellenféllel, Galthran megállt egy portál előtt egész erős sereggel. Nem tudtam milyen spellje lehet, a majdnem 600 csonti, pack dread knight, lots wyvern, meg egyéb necro sereg nem volt gyenge, nálam "csak" a 80 wyvern volt ,mint ütőegység, és pár barna medve, meg töltelék stronghold lények, 1 angyal. Egy berserkkel igencsak megszivathat, ha leüti a wyvernen kívüli lényeimet, vagy ha van expert fire akkor még erre sincs szükség. Kihasználtam az extra 1 kört, hogy felszedjek egy orb of siltet, tűzkönyvet, felupgradeljek 2 efreetit, és alamarral megtámadtam galthrant akinek nem volt spell elleni védelme, így nyomtam 10 powerrel egy armát. Ez jelentősen megtizedelte a necro sereget, majd a fősereggel megtámadva egyből felraktam az antimagicet a főstack wyvernre, ez már elég volt a biztos győzelemhez.
5.meccs: Jebus vs Zodmund
Egy elég kellemetlen Castle vs Flux kombó lett, végül úgy döntöttem elengedem a castle-t 6400-ért, és rámegyek a piros színre, meg a mielőbbi kitörésre. Úgy gondolkodtam, hogy igaz, hogy Zodmundnak nincs tapasztalata fluxxal, és lehet upgradelni az angyalokat, de így is valószínűleg lesz 1-2 extra napom a sivatagban, ami általában el tudja dönteni a meccset, főleg színelőnnyel. Több mint 20k-val kezdeni nem egy rossz dolog. Sokszor szívtam meg azzal, hogy megvettem a castle-t,sokkal olcsóbban mint most, és későbbi kitörést eredményezett, mint az ellenfélnél, ami eldöntötte a meccset.Utólag nem gondolom, hogy rossz üzlet volt a red flux így,de tény, hogy lehet másképp alakul, ha én vagyok castle, ezt már sose tudjuk meg. Nem volt rossz egyébként a mapom, elég hosszú volt az út középre, és csak 2 db 2-es consom volt meg 3 lots hive, ezt Crag compenzálta, bár kurva szarul fejlődött. Egyedül earth magic jött neki, Monerének nem, így CH lett a főhős, mert az egyik blokkom several faery dragon volt, és mindenképp le kellett verni. Egyetlen esélyem az anti magic, vagy arma lett volna, de utólag rájöttem arma nem is jöhet flux várban :D Hagytam pont 20 resourcet mindenből, hogy húzhassak 2 guildet. Fortress várban jött anti magic 122-n, így 123-on be tudtam menni, bár el kellett használnom manám jó részét és 1 madarat is buktam. Ha nincs faery blokk, akkor egy nappal hamarabb tudok kitörni, bár sokat nem változtatott volna, mert a sivatag kialakítása nagyon megszivatott. Én a közepére csak Zodmundon keresztül tudtam volna menni, nekem csak a sivatag egy kis szeglete jutott. Legalább volt +4all, +3all, meg +4+4 att/def, de erős spellem nem volt, Zodmund pont felszedett összes lvl4 magices boxot ami el is döntötte a meccset, map control + sivatag közepe + max speed (3900 movement...) ellen nem tudtam semmit tenni. Egyetlen esélyem volt, ha sikerül elvágnom az utánpótlását 131-en , és extra populációval valahogy leverem, meg monarch upgraddel. Persze erre nem volt reális esély, már csak a TP miatt sem, de végül el is ért a rengeteg mozgáspontjával. Gondoltam mindenre, de így sem tudtam megfordítani a meccs állását, amit sajnálok, de ami miatt örülök, az az, hogy Zodmund nagyon jól játszott és remekül kihasználta a lehetőségeit, és nem csak a baromi imba leosztás miatt kaptam ki, mint legutóbbi BB-n, hanem erős játék is párosult hozzá (meg a mostani leosztás kevésbé volt imba, de tény hogy rosszabb esélyekkel indultam). Ezúton gratulálok a bajnoki címhez! Well played.
(Aki nincs benne a facebook csoportban, annak itt a link a döntőről: https://www.youtube.com/watch?v=z2d3EbqF2Mo )
Köszönöm a szervezést Vologyának és Zodmundnak, találkozunk remélhetőleg tavasszal.

Utolsó szerkesztés: 2018 jan. 25 22:40 Írta: Vologya.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2018 jan. 25 22:51 #3156

Üdv Bátor Harcosok!

Most vettem csak észre, hogy nem írtam élménybeszámolót és az eredmények is hiányoznak, így ezúton pótolom.

A 15. Heroes Mugger Emlékverseny (27. Heroes Budapest Bajnokság) hivatalos végeredménye:

H3 1vs1 Torna:

BAJNOK: ZODMUND
2. Dave
3. Norbakk
4. Bogpista
5-6. Teki1986, bobibubi
7-8. NG, Karesz
9-10. Ricsepi, Marqadam
11-12. Jou, Pollux

H5 Támadás Torna:

BAJNOK: MAGIX 16 pont
2. HUNLorcs 16 pont
3. Vologya Mester 14 pont
4. Pukkandur 13 pont
5. Teki1986 12 pont
6. rt 8 pont
7. Jou 6 pont
8. Coradiel 3 pont
9. Alyr 0 pont (nem tudott eljönni)

Heroes3 Támadás Torna:

BAJNOK: HUNLORCS 22 pont
2. rt 21 pont
3. Ricsepi 21 pont
4. Zodmund 20 pont
5. Marqadam 19 pont
6. Dave 19 pont
7. Magix 18 pont
8. Vologya Mester 17 pont
9. Teki1986 12 pont
10. Nimbus 11 pont
11. Norbakk 11 pont
12. Jou 11 pont
13. NG 8 pont
14. Coradiel 3 pont
15. Alyr 0 pont (nem tudott eljönni)

Mr Lucky: ZODMUND (5 szavazat)

Mr. Unlucky: ALYR (9 szavazat)

Már nem emlékszem a pontos részletekre, régen volt, de jól éreztem magam, ez biztos... :) H5 csapatom 3. lett, biztos jó volt, H3 csapatom sokszor az ellenfélnek érkező morál illetve luck, valamint a mass haste hiánya miatt kapott ki, ezért nem szerepelt jól... Majd idén... :)

Baráti üdv!


Vologya Mester
A Heroes Team vezetője
Utolsó szerkesztés: 2018 jan. 26 01:51 Írta: Vologya.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!