forum top

× Versenyek

emo 15. Heroes Mugger Emlékverseny (27. HBB)

Több
2017 okt. 20 06:14 #3033

Jobbulást Alyr!
Ha sajnálatos módon mégsem jönne össze a verseny, akkor az unlucky szavazatomat megkapod :D

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2017 okt. 20 15:09 #3034

Életem legrosszabb délelőttjén vagyok túl... (vagy vizsgálatain mind1) egyenlőre fekvő beteg vagyok de ha vasárnapra jól vagyok akkor mehetek nem kell feküdnöm. Köszi a sok jó kívánságot. Vasárnap reggel jelzem hogy mire megyek ha tudok.


"A háború célja nem az, hogy meghaljunk a hazánkért, hanem hogy elérjük, hogy ellenségünk tegye meg ugyanezt."
George S. Patton

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2017 okt. 20 18:10 #3035

Holnap 8-kor kezdünk, szóval 7:30 lenne az ideális érkezés.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2017 okt. 21 06:47 #3036

lanyizoli beküldte:

Mind1) egyenlőre fekvő beteg vagyok de ha vasárnapra jól vagyok akkor mehetek nem kell feküdnöm. Köszi a sok jó kívánságot. Vasárnap reggel jelzem hogy mire megyek ha tudok.

Azért csak ésszel Alyr!
Egy verseny nem ér annyit, hogy egész nap fenn legyél, megerőltesd magad, aztán meg több hétig fekvőbeteg legyél!
Persze Te érzed, hogyan vagy, de inkább maradj otthon, ha nem vagy teljesen rendben.
Jobbulást és remélem azért rendbe jössz mielőbb :)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2017 okt. 21 22:44 #3037

Hali,

Sajnos csak most volt időm ránézni a térképeimre kicsit, így jobb később mint soha alapon szólok, hogy a H3-as póthősös csatáim nem lettek legyártva, így ezeket majd helyben pótoljuk lehetőség szerint. Köszi. :)


HL

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2017 okt. 22 00:57 #3038

Ja és még egy dolog, ugye a szokott módon reggel 8-ra kell jönni, igaz? :D


HL

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2017 okt. 22 20:40 #3039

Sziasztok! Gratulálok mindenkinek a helyezésekért!!! Bár egyenlőre csak a h5öt tudom amit MAGIX behúzott (már értem miért nem akarta hogy menjek még a végén elvertem volna :P ) És sajnálom hogy nem tudtam elmenni de legyűrt ez a betegség... Úgyhogy magamra szavazok a Mr Unluckyra :D Pedig kíváncsi lettem volna mind1 versenyszámra és lehet máshogy alakulnak ha én is ott vagyok bár nem biztos :D


"A háború célja nem az, hogy meghaljunk a hazánkért, hanem hogy elérjük, hogy ellenségünk tegye meg ugyanezt."
George S. Patton

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2017 okt. 23 11:20 #3040

Sziasztok majd el tudná valaki(Vologya mester) küldeni a támadás eredményeit?

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2017 okt. 23 22:06 #3043

Először is szeretném megköszönni a szervezést Vologyának!

Most először Hotával toltuk le a versenyt és véleményem szerint nem voltak hatalmas problémák, amiket ne lehetne kiküszöbölni és a további versenyeket is ezzel kéne megtartani. Ezáltal pörgősebbek lesznek a meccsek és normálisabb időben végzünk, vagy ha beiktatunk egy rövid templatet, akkor játszhatunk majd 6 meccses bajnokságot.

1vs1 beszámoló:

1. meccs: Relikvia Őrző Ricsepi ellen
Ricsepinek sikerült enyhén másnaposan érkeznie a versenyre, így sajnos többször is eltévedt a mapon. Inferno vs Towert dobott a gép amit én 3000 környékén átengedtem az ellenfelemnek, majd 1000 aranyért megvettem a színt. Az első héten kiszedtem mindent ami számított, és a secondary várban húztam guildet, ami tower volt így biztos volt, hogy kapok valami elementált vagy implosiont legalább, ezekkel pedig gyerekjáték középen a blokkok kiütése. Nekem a lvl4 guild beadta a resut, ami szintén megfelelt a célnak. 122n elkezdtem kiszedni sorban a relikeket, majd Ricsepi is neki ment az egyik blokknak, de ez sajnos a végét okozta.

2. meccs: Jebuss Cross vs Marqadam
Piros rampart volt kék fortress ellen. Rampartot kicsit erősebbnek tartom ezen a templaten, de 2000 környékén átengedtem. Nem kértem restartot, mert első nap jött a kocsmában Tazar és láttam a boots of speedet il. 2 hiveot. A cipőt összeszedtem az első napon, majd meglátogattam pár kriptát és felszedtem +2know,powert. Droidok hoztak 4 gnoll dwellből erősítést, így neki láttam a hiveok kiszedésének, összesen volt 5 a terepemen, azonban mindegyik minimumos volt egy kivételével ami 6-ot adott.
Tazar jól fejlődött kapott scoutingot,eartht,tacticsot,offenset majd logot. 3-4 skillt kigyúrtam expertre, de a tactics maradt basic, a blokkom pedig throng power lich volt, és hastem se volt, ezért fájdalmas lett volna a blokk megütése 121nél. 121n upgradeltem wyrmeket, majd elmentem az egy napi járásra lévő utópiához. 32 wyrm monarch, 3 chaos hydra és a tölteléknek az össze lizard és baziliszkusz. Nem halt meg senki a töltelékeken kívül és kapta földkönyvet meg vízen járó csizmát. Sok haszontalon artifactom volt amiket feláldoztam az oltáron, és így a többi skillt is kigyúrtam expertre. Exp tacticcsal és föld könyvvel könnyű volt már a blokk leütése 123on. A sivatag sajnos megszívatott mert csak egy vékony sávon tudtam mozogni benne, a maradék rész megmaradt Marqadamnak aki már szintén benn kolbászolt, ekkor nekem tudott volna jönni, azonban nem akart még csatázni mert úgy gondolta, hogy biztosabb lesz majd ha a sivatag kiszedése után ütközünk. Seregben erőseb voltam ekkor, viszont nem volt manám, ezért örültem a döntésének. Sivatagba nem tudtam menni ezért benéztem a 2 maradék zónába, ezekben kiszedtem 3 consot egy angel dwellt és 6-7 hiveot ,meg 1 utópiát. A 3 zóna lefedte a map 3/4-t ezért bíztam benne, hogy több dolgot fogok találni mint ő. A második hét végén hazateleportáltam kiszedni még egy hidra dwellt. Közeledett a főcsata időpontja, így Marqadam besétált a füves zónába, nem akart megtámadni ezért odamentem, hogy megtudjon ütni. Nem zavart a +1 speed mert a 80 körüli wyrmet Tazart verhetetlennek éreztem, sikerült is nyernem a csatában. Marqadamnak is elég jó terepe volt azonban nem kapott normális hőst, csak egy Ignatiust.

3. meccs: Mini Nostalgia, vs NG
Dungeon vs Caslte volt, 4000 környékén átengedtem a castlet. Első nap vettem 8 hőst, de nem jött egy normális se ezért jobb híján beválasztottam Jedditet, aki első szintlépésnél kapott earthet. 3. nap végére sikerült legyőznöm 2 ai-t, az egyik stronghold itt találtam egy mana duplázó kutat, ami nagyban megkönnyítette a korai csatáimat. Lánccal vissza vittem a sereget a kezdőzónába, hogy kiszedjek egy scorpio dwellt amit csak később fedeztem fel. A 3 gépi játékoshoz nem mentem el mert, elég hosszú volt az oda vezető út. A második hét elején neki láttam az egyik kincses zóna kiszedésének, ami tök üres volt ezért retreateltem a gorét, és kiszedtem 2 consot a kezdőzónában, majd utópiáztam. Kaptam titán sisakot, várban megdupláztam a manát majd lots hidra blokkon keresztül elindultam NG felé. A középső kincses zónában még kicsit eltököltem, majd a 4. hét elején áttörtem NG blokkjait, itt elkaptam a főhősét, akivel retreatelt. A várába besétáltam még aznap, itt eldőlt a meccs.

4. meccs: Diamond vs Norbakk
Conflux volt strongholddal szemben, fizettem a confluxért rendesen, amit később megbántam, mert elfelejtettem, hogy hotában csak 1 firebird jön, meg drágább is megépíteni. Mindketten restartoltunk, majd kaptam egy nagyon kicsi zónát amiben volt piac és istálló, azonban 0 gold kupac és láda volt, ezért elkellet cserélnem a nyersiket, hogy tudjak hősöket és sereget venni. Jött Grindan, akit egyből be is választottam, az első héten elindultam annyi irányba felfedezni amennyibe csak tudtam, hogy tudjam merre érdemes menni majd a második héten. Megtaláltam a zöld rampart játékost, akit meg is öltem. Majd 116n megütöttem pack nagat, ami 19es volt upgrade stackkel, itt majdnem meghaltam de egy 6 perces terelős csata alatt sikerült megölnöm őket 13 jég elementállal és 2 mutogatós csávóval, meg max slowwal. A nagák egy pandorát őriztek, ami adott 15k goldot, ez hatalmas segítség volt enélkül nem tudtam volna megvenni a második heti seregemet és Grindannal ide-oda menekülgetni és visszavenni. 117nél még elfoglaltam egy gorgon dwellt, mert kellettek a lények kiszedni a hiveokat. 121n neki láttam a hiveok kiszedésének, ebből volt 1 darab amerre jártam és 5 egy iszapos zónában, itt egy kicsit lassan haladtam mert teljesen offroad volt, és 3 4 hőssel is csak lassan tudtam mozogni. Az utolsó hive kiszedése előtt voltam a nap végén, Grindannál csak a 30 körüli wyrmet hagytam 6 db 1s előütő stack társaságában, hátha véletlen Norbakk is erre járna. A maradék sereg egy csicskánál maradt, 5 fizikus elmentál+ a többi amire már nem nagyon emlékszem. Jött a meglepetés, Norbakk átnézett egy monoliton és elkapta ezt a hősömet, abba bízva, hogy a gorét nem éri el retreateltem a sereget, mert azokkal könnyen megöltem volna, mivel nagyobb volt a seregem. Grindant sajnos elérte. Gurnissonnál volt 1 firebird,1főnix(mindkettő refuból),3 maci,6-9 közötti madár, 10-12wyrm, meg pár kutya, viszont nem volt manája míg nekem volt 20 körüli. Beálltam a sarokba és defendeltem, amíg le magic arrowoztam a ballistáját. Ő közben elkezdte leszedni az egyes wyrm stackeket. Elindultam előre, leütöttem a főnixet és a firebirdot, majd egy jól időzített slowwal és shielddel elkezdtem bontani a főütő egységeket. Mivel Norbakknak csak alap slowja volt, haste pedig semmilyen, így sikerült nyernem pár wyrm túlélésével.

Döntő: Jebuss Cross vs Dave
Se Dave se én nem akartam hotában játszani a döntőt, így megegyeztünk, hogy sodban letoljuk. Még az nap ellőttük az összes restartot, így vasárnap egyből neki tudtunk állni az éles meccsnek.
Conflux vs Castlet dobott a gép. Mindenképpen meg akartam venni a castlet, mert eddig bármikor játszottam Davevel mindig átengedtem neki az erősebb várat és kikaptam, ezért most csak azért is megakartam venni, valamint sokkal biztosabban tudok castléval játszani mint fluxxal. végül 6400-ért kaptam meg és 1200-ért pedig odaadtam a színt, így utólag nagyon jó ár volt ez a -5200.
Első nap jött Dace akit ki is neveztem górénak, találtam még egy crusader dwellt, ami kellett nagyon mert jelentéktelen sereget hoztak magukkal a kezdő hősök, ráadásul az utam az egyik irányba be volt blokkolva lots silver pegasival. Ezért mentem a másik irányban itt a találtam egy archer dwellt, valamint egy witch hutot ami adott logisztikát, ebben az irányban meg blokkolta az utamat lots gold golem, akik egy lvl6 dwellt és valami artit őriztek, biztos voltam benne, hogy 40+. 113on upgradeltem a az archereket(23), hogy letudjam ütni a silver pegazusokat, utánuk az út szétnyílt 2 irányban, és természetesen az egyik be volt blokkolva horde hell hounddal, mentem a másik irányban, ahol kiszedtem egy cavalier dwellt, majd el küldtem egy csicskát egy darab lovassal, hogy leverje a lots master gremlint akik a boots of speedet őrizték, 48an voltak és sikeresen kivégezték a lovasomat. Következő 2 napba levertem a kutyákat és ott próbáltam szintet lépni Dacecel, aki közben bekapta earthot. 2 droid sikeresen felfedezett 2 consot 2 napi járásra egymástól, amik kiszedéséhez kellet mindenképpen az expert earth. 116on kiszedtem még egy minimumos hiveot, majd retreateltem Dacet, hogy manát töltsön és kapott istállót a várban. 116nál még levertem pack power lichet ami egy börtönt őrzött, itt megtaláltam egy sir mullichot exp logisztikaval es advanced earthhel. 117nél Dace ott állt az egyik cons blokkja előtt(pack black knight), míg Sir Mullich a másiknál. 121nél megütöttem a a consot Dacecel, throngos volt, de nem volt más választásom be kellett ütnöm. Volt 2 angyalom 37-39 körüli marksman, 11 kardos 4 wyrm, és 1-es pikeman és griff stackek. Nem volt mass slow csak shield, ezért tartottam a csatától, az első körben 5 griffből 3 sikeresen morálozott, így a wyrmek nagyjából meg is haltak. Marksmaneket beküldtem a sarokba és bevédtem 2 angyallal és a 11 kardossal, majd blesseltem a nyilasokat és elkezdtem bontani a griffeket, akik el is fogytak sikeresen. Majd átláncoltam a sereget a másik conshoz. Sir Mullich sajnos a másik consban bukott 1 angyalt mert már nem nagyon volt más amivel védtem volna a nyilasokat. Dace elmenekült egy cons melletti kriptában és elindult utópiázni. A droidokkal még kiszedtem 2 hivet, amik 14 wyrmet adtak. 121n beütöttem, ami sajnos minimumos volt és nem adott semmit csak, pénzes zsákot,fatermelő talicskát, gem gyűrűt és berzerk elleni nyakéket. Nem vesztettem semmi érdemlegeset csak a marksmaneket. Kicsit agyfaszt kaptam, de legalább tudtam upgradelni az angyalaimat. 123nál mentem be teljes mozgás ponttal, volt 6 arkangyal 1 sima angyal és 14 wyrm, azonban az előző nap teljesen elfogyott az időm, így 5 perces köridőkkel kellett minél többet kihoznom magamból. Dace megindult lefele mert balra még le kellett volna ütnöm 3 blokkot, ami nem ment volt ezzel az idővel. Erre is viszonylag erős lények álltak, horde madár, horde cavalier, a gyors csata 2-3 csatában is bukott 1-2 wyrmet azonban el kellett fogadnom mert nem volt időm, és nem akartam bebukni az aznapi mozgáspontjaimat. Felszedtem 2 pandorát az egyik adott 15 k goldot a másik pedig az össze lvl4 spellt, Dace aznap tanulta meg a wisdomot. A maradék pár másodpercben a csicskákkal felszedtem annyi goldot amennyit csak tudtam, hogy eltudjak menekülni ha Dave megtámad mert 13 manám volt csak. Dave meg is támadott, a seregek nagyjából azonos erősek voltak azonban neki Ch-ja volt sokkal nagyobb értékekkel, és gyanítottam, hogy neki van mass slowja amíg nekem nincs. A kör végén nyomott egy mass shieldet, majd elkezdte ütni az egyik ark stackemet, a 4 angyal és 4 firebirdja le vett 1 arkot. Ennek nagyon örültem, mert meg kellett halnia legalább egy arknak, hogy eltudjak menekülni a csatából, mert csak annyi pénzem volt. A 2 arkangyal stackkemmel, levertem egy 1 angyalt, majd meteoroztam az egy helyen álló lényeire. Második kör elején elmenekültem. Következő nap visszavetem Dacet és elindultam egy angyal dwell felé, hogyha elhúzódna a játék akkor minél több arkom legyen. Manát töltöttem egy kútnál, majd 125nél elindultam a sivatagba megint, csak most a másik irányban itt találtam 3 hiveot, recantert meg egy utopiát amit adot +5allt és az összes lvl 5 spellt adó sapkát. A nap végén megpihentem egy tower várban, hogy feltöltsem a manám. Ch kisétált a sötétségből 4 db 1es firebird stackkel. Droiddal nekimentem és láttam, hogy 20+ a spell powerje, azért attól féltem, hogy le akar armagedonoozni. Építettem a tower várban libraryt, és még így se volt slowom, majd felvettem recantert és neki mentem Davenek.Dave feladta, mivel az volt a terve, hogy elfoglalja a váramat, mert úgy gondolta, hogy a középen lévő várból nem fogom elérni. Azonban volt exp log,boots of speed+istálló, de ha nem érem el akkor se lett volna baj, mivel volt town portalom. Szerencsésebb volt a bejáratom a sivatagba, mint Davenek azonban az én mapom is nagyon nehéz volt, ezért a legjobbat kellett kihoznom magamból, hogy nyerni tudjak.

Mindenkinek köszönöm a meccseket!

Utolsó szerkesztés: 2017 okt. 24 10:31 Írta: zodmund21.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2017 okt. 24 11:48 #3044

Tiszteletem a Társaságnak!

A 15. HME befejeztével véget ért a 2017. évi Heroes szezon is, nagyon köszönöm a töretlen lelkesedést a szervezésben Vologyának és Zodmundnak, és ezúton kérek elsősorban elnézést tőlük, de mindenki mástól is az 1vs1-en a vállalhatatlan megjelenésemért, sajnos ezek a kínkeserves szülimásnapos részvételeim az őszi BB-ken az utóbbi időben elszaporodtak, ezen mindenképpen igyekszem változtatni, mert Én is látom, hogy ennek így nincs értelme, vagy kulturáltabban kell az esemény előtt szórakoznom menni (persze meg majd nem zselézem a hajamat, farmergatyát húzok és tovább tanulok…mi?!?) vagy ősszel az 1vs1 helyett inkább H5-ben indulok… (ez egyelőre talán még nagyobb kihívásnak tűnik számomra, mint kulturáltan szórakozni, de majd meglátjuk mit dob 2018)

Az 1vs1-re így nem is nagyon vesztegetném a szót, mert nagyjából hiába voltak szimultán körök a gép előtt aludtam, úgy pedig nehéz…

H3 Támadás:

NG: Legelső ellenfelem NG volt, az Ő csapatánál erősebb voltam ráadásul egyszer a Heretic hős skillfája is megtréfálta a hadvezért a visszavágón ráadásul úgy jött a paralízis, mint az álom, így leghamarabb a második körben lépett NG… Kár ragozni… szegény embert az ág is húzza tipikus esete volt.

Vologya: A Mester legendás szerencséje iszonyatos balszerencsébe csapott át és egy sikeres főstack morállal loptam egy pontot… A visszavágó papírforma eredményt hozott a gyorsabb és erősebb lovasság a mérgezés nélküli Scorpycore bandát simán eltaposta.

Coradiel: Az eleső összecsapáson nem kapott tactics-et Coradiel főhőse így pedig nem volt nehéz dolgom, hogy minden lényemmel bele tudtam mászni az arcába, a visszavágó már érdekesebb lett volna , mert ott mind a ketten kaptunk taktikát, azonban itt meg jött a paralízis is, de kifejezetten íjászok ellen készítettem ezt a csapatot így mivel egy kör alatt átérek egy jól irányzott morál segíthetett volna csak a medúzákon, a kővé dermesztés azért nem nagyon mert addigra már ott voltam az arcukban így lőni/ütni nem nagyon tudták volna a főstack-emet.

Dave: Ez ellen a csapat ellen csak akkor volt esélyem ha az első 3 kör valamelyikében tudom paralizálni a főstack-jét. Ez az odavágón sikerült a visszavágón nem így 1-1-lett.

HUNLorcs: Egészen izgalmas lett a végjáték mert az utolsó meccsemen HUNLorcs ellen aranycsatában dőlt el a bajnoki cím sorsa, azonban a döntő két ütközetben mindkétszer időben kapott morált a főstack-je így nem volt esélyem egyik összecsapáson sem, ez leadership-es csapatnál benne van…

Jou: Az odavágón rosszul fejlődött Jou hőse és a counterstrike-ot nem is tudta/akarta megtanítani a hősnek, a visszavágón pedig mire üthetett volna 5 db szeme maradt, így a kelleténél simább lett a két meccsem ellene.

Magix: Sejtettem, hogy meglesz a böjtje az előzetes nagyképűségemnek azonban arra nem gondoltam, hogy olyan módon tréfál meg a játok amire nem is számítottam előzetesen. Az első meccsen 2-es spellpowert kaptam a másodikon 2-es knowledge-et így Magix kis szerencsével (mert az leső meccset így is meg tudtam volna nyerni ha nem dermesztenek le az utolsó pillanatban a gyíkok) mindkét összecsapást megnyerte (na itt gondoltam azt, hogy teljesen felesleges volt az Anti-Magic és a TOP 6-ban sem fogok végezni, erre jött rá, hogy rt Anti-Magic nélkül pontot tudott lopni Magixtól).

Marqadam: Itt az első párharcban annyit bénáztam, hogy elfogyott az előütő egységem és ha nem paralizál a főstack Scorpy akkor végem, de bármennyire is rosszul játszottam Fortuna Istenasszony úgy volt vele, hogy ezt a meccset nem veszíthetem el, a visszavágón is elszámoltam magam egyszer ezt egy stack előütő Scorpy bánta de ez egyáltalán nem volt halálos hiba mert itt már sokkal jobban figyeltem és ezt az egy kis malőrt leszámítva simán nyertem.

Nimbus: Az első meccs sima volt, a másodikban a Geniek váratlanul kedvező varázslatokat raktak a mágusokra, azonban itt kirúgták a kábelt és kikapcsolt a gép, de a győzelmem kulcsa annyi volt, hogy azt kellett felismernem, hogy a nulla defes magikat a sértetlen stack scorpyval kell megütnöm és akkor szinte biztos, hogy nyerek, ennek megfelelően nagyon sportszerűen Nimbus mondta is, hogy 2-0 nekem, sajnálom, hogy így alakult ez a meccs, a Fairplay díj ezért Nimbusnak jár részemről.

Norbakk: Az első meccsen rosszul rendezte a seregét Norbakk és ennek köszönhetően könnyedén nyertem, a másodikban pedig morált kapott a főstack Scorpy így az első körben elfogytak a Pitlordok ezzel pedig kihúztam a méregfogát a csapatnak.

rt: Az elsődleges főhőssel mindketten elvertük a másikat, Én egy kicsit neccesen mert sok paralízist nyeltem… A helyosztón szintén Én lehettem Syncával, de nem kaptam tactics-et, amit még ki tudtam volna lépkedni, de egy Morál paralízis duett eldöntötte a meccset rt javára, így az aranyérem után az ezüstöt is elbuktam

Teki: Ennyi luck-ot nem láttam még egy rakáson, egyetlen szerencsém, hogy az épen maradt nagyobb sárkány stack kimaradt a szórásból. A visszavágóra szerintem nagyon elaprózta a seregét Teki így hiába ütött Luck-kal az már nem fájt annyira ráadásul így kevesebb sárkány tudta megfújni a Scorpykat…

Zodmund: Mivel még egyszer nem fejlődött olyan botrányosan a főhősöm mint Magix ellen így ezt a mágus csapatot be tudtam darálni. A visszavágót már le sem játszottuk mert ott az átlagán valamivel több varázs- és tudáspontot kapott Synca.

Alyr: Sajnos Alyr nem tudott eljönni, ezúton kívánok jobbulást Én is, nagyon sajnálom, hogy ismét betegség miatt kellett kihagynod versenyt.

Összességében azt kell mondanom, hogy bár valamivel kevesebb pontot szerezetem, mint amennyit előzetesen kalkuláltam, mivel a saját bénázásomnak köszönhetően ezúttal nem buktam pontot és inkább a közvetlen (illetve a helyezésük alapján nem oly távoli) rivális ellenfelek voltak szerencsésebbek nálam (ez pedig benne van), így annak ellenére, hogy az utolsó 3 meccsemen buktam el az aranyérmet és az ezüstöt is, egyáltalán nem keserű ez a bronzérem. Legközelebb majd nekem lesz nagyobb szerencsém.

Mr. Lucky: Itt Magix és HUNLorcs között hezitáltam, de mivel HUNLorcs az aranymeccsen volt szerencsésebb ellenem így rá adom a szavazatom.

Mr. UnLucky: Itt Vologya Mesterre adom a szavazatom, mert olyan pechhullám nyelte el csapatát ami azért már tényleg túlzásnak mondható…

Végezetül gratulálok minden helyezettnek!


Üdvözlettel,

Ricsepi

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2017 okt. 24 14:18 #3045

Vologyának kösz a szervezést, a kinyomtatott forduló beosztást és a jogi procedúrát :) (a mapkészítőknek is külön köszönet)

Gyors összegzés (mert az előző postom elszállt a dev/null-ba küldéskor (szar a gyors válasz funkció!!!!):

H5 : Ha jön Alyr akkor jól megkeveri a kártyákat, és max 3. lehetek jó nagy adag szerencsével és nem tesztelő ellenfelekkel
- a tervezett 12 pont (-2 Alyr miatt), azaz 10 pont bukásból csak 3 pontot buktam, köszönhetően, hogy a 4 hős, akinek összejöhetett a fire resistance, egyedül csak Teki használta ezt ki, plusz Vologya ellen is sikerült 1 pontot megmentenem. Ez pedig a körbeverések és a szabályok szigorú betartása miatt az első helyemet eredményezte.
- HUNLorcs pedig ha betartotta volna az általa a meccsünk előtt felvázolt skill(ek) fontossági sorrendjét, akkor elver 2-0-ra és nem kell jogi procedúrákba keveredni a BKK hétvégi programja miatt :)

H3: Amikor a 3.körben elvertem 2-0 ra az antimagices Ricsepit úgy gondoltam, hogy meglehet egy erős top 6. Aztán pedig jött a szokásos verseny alatti random a 10-15% os resistek beadása az ellenfélnek az első/második körben. Így aztán szépen jól eltávolodtam a dobogótól, majd a top 6 ból is kicsúsztam ha jól tudom, és így Ricsepi mégiscsak elégtételt vehetett, hogy a 7-12. re sorolt előzetesen :)

Tavaszra majd megint viszek olyan csapatot amire lehet köpködni, de hát ilyen ez a popszakma ... :)

Most nyomok egy ctrl+A , ctrl+C kombót mielőtt elküldöm ezt a postot :P

U.I.: Jah igen
- unlucky : Alyr (amennyiben csak versenyen szereplő lehet, akkor : Vologya)
- lucky : én :) ( na jó, tehát akkor valójában : HUNLorcs - főleg a H3 miatt :))

Utolsó szerkesztés: 2017 okt. 24 14:24 Írta: Magix.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2017 okt. 24 14:18 #3046

Kedves mindenki!

Én is megköszönném a szervezést első lépésben, továbbá jöjjön tőlem is egy kis írásos élménybeszámoló.

H5:

Sajnos szorított időbeosztásom miatt össz. két és fél óra alvásra volt időm, ami azt eredményezte hogy kicsit kicentiztem az indulást, a reggeli tömegközlekedés pedig rendesen megtréfált, így cirka negyed órát várakoztam a Boráros téren átszállásnál, ami 10 perc késést eredményezett a versenyről, emiatt egy pont levonás büntetővel kellett megkezdjem a tornát. Volt belőle egy kisebb nézeteltérés, mert a körülmények függvényében kicsit szigorúnak éreztem ezt az eljárást, de mindegy, ez van, természetesen túlélem, az arcoskodásom inkább a "megpróbálom amit lehet" alapon történt, remélem nem bántottam meg senkit, ha igen, azért utólag is elnézést kérek.
Maga a verseny idén is jól sikerült, izgalmasra sikeredett csatáim voltak. Különösen a Pukkandur elleni múmiafight lett nagyon idegtépő, mikor az összes létező raise dead-ünket elhasználtuk mindketten és 1 hp-s múmiák döntötték el a pontot. A csapatom kicsivel előnyösebb összeállítása viszont szerencsére eldöntötte a javamra végül ezeket a meccseket. Általánosságban a múmiák elég jól muzsikáltak, ilyen spell arzenál kifejezetten olcsó volt 125-ért, így még Grok horribilis ára és az ugyancsak nem olcsó stack tarifa mellett is sikerült eleget toborozni belőlük a jó szerepléshez. Sajnos azonban a pontlevonás miatt pontazonosságba kerültem Magixszel, akinek az egyetlen csapata volt, ami ellen sajnos megfelelő skillfa híján mindkétszer kikaptam, így 1. helyről 2.-ra csúsztam vissza. Ily módon kicsit keserédes lett az ezüst, ettől függetlenül így is nagyon szépen csillog. Magix érdemeiből pedig mindezzel semmit nem vonok le, gratulálok az első helyéhez és Vologyának is a harmadikhoz.

H3:

Itt konkrétan ötletem sem volt, mire esélyes ez a csapat, mert egy perc nem sok, annyi tesztelésre sem volt időm. Ahogy az meg is lett jegyezve, nem volt túlkombinálva a móka, megnéztem a legutóbbi HME árlistáját ahol jelen voltam (12.), és megnéztem, mik azok a lények amik a másfél év alatt nem drágultak... hamar megakadt a szemem a bajnokokon, amikből Tyrissel, dispellel és a jó öreg disrupttal meg egy satyekkal megkomponálva pont kijött 70 példány, aztán nosza, hadd szóljon. A resist rendesen cserben hagyott, expert ellenére konkrétan egyszer sem jött, amikor számított volna (az egész verseny alatt egyedül Magix ellen kaptam akkor amikor már eleve mindegy volt a csata mert sikeresen elrontottam a felállást), a morál azonban rendesen megtámogatott helyenként, és ez jó pár pontot eredményezett (többek között pl. a Vogyi elleni csatáim lettek lerendezve ily módon sokkal könnyebben, mint előzetesen vártam volna, Crag Hack full stackes morálja konkrétan két ütéssel lecsapta az egész csapatot).
Volt még pár vicces csatám, NG ellen pl. azután vettem észre h amúgy van mass dispellem ami leszedi a land mine-okat is, miután már három aknába belesétáltam. :D A 10 titán azonban még így is kevésnek bizonyult, pedig a mindenegyben fire magices csapatötlet ugyanakkor nagyon tetszett.
Az eleve várható pontveszteségeken kívül csak Teki és Rt ellen csúszott be egy-egy X, így a pontállásra direkt nem kérdeztem rá, mert magamat ismerve biztos h elszúrtam volna akkor valamit a vége felé. :D Ahogy lehetett rá számítani előre, lett pár körbeverés, ami izgalmas versenyfutást eredményezett a végére, egyik pillanatban Rt még ki akarta venni a kezemből a sört, nehogy alkoholos befolyásoltság miatt ne verjek meg valakit, akit az ő érdekében muszáj volt, aztán pedig ment a számolgatás hogy hányszor kellene még kikapnom és kiktől. :D Ahogy azt Ricsepi koma már említette előttem, vele játszottam a döntő meccset az első helyért, csak ekkor szembesültem vele, hogy esélyes vagyok. Az első csatában mindketten kaptunk morált a megfelelő időben, azonban rá tudtam rakni pár disruptot, ami eldöntötte a meccset az én javamra, a második meccsünkön meg már csak én kaptam morált, ami ily módon a torna megnyerését eredményezte. A H5-ös balszerencsém tehát ily módon H3-ban azt hiszem, végső soron korrigálva lett. Mindazonáltal komoly dicséret illeti mindkét scorpicore-os csapat tulajdonosát, mert jól játszottak, és csak kicsin múlt, hogy nem ők vitték el a bajnoki címet. Természetesen ezúton is gratulálok 2. ill. 3. helyezésükhöz, melyet szétlövés döntött el Rt és Ricsepi között.

Összességében tehát egy 1. és egy 2. helyezéssel zártam a tornát, amivel még a peches büntető ellenére is több, mint elégedett lehetek.

Mr. Lucky szavazatomat mindezek alapján Magixre adom.

Mr. Unluckyt pedig természetesen Alyrra, akinek ezúton is jobbulást kívánok!

U.i: Gyors reakció Magixnek: A szükséges skillekkel tisztában voltam, fire resist birtokában meglehetett volna a dolog (ez a meccs volt H5-ösök közül is az egyetlen, amit 1-nél többször játszottam le), azonban a gép sajnos ezt igen ritkán dobta be, így élesben sem volt ez másképp.


HL
Utolsó szerkesztés: 2017 okt. 24 14:38 Írta: HUNLorcs.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2017 okt. 24 14:43 #3047

Magix beküldte:


H3: Amikor a 3.körben elvertem 2-0 ra az antimagices Ricsepit úgy gondoltam, hogy meglehet egy erős top 6. Aztán pedig jött a szokásos verseny alatti random a 10-15% os resistek beadása az ellenfélnek az első/második körben. Így aztán szépen jól eltávolodtam a dobogótól, majd a top 6 ból is kicsúsztam ha jól tudom, és így Ricsepi mégiscsak elégtételt vehetett, hogy a 7-12. re sorolt előzetesen :)


Na várjunk csak... most álljon meg a menet!!!

Jól értem, hogy Magix mégis kicsúszott a TOP 6-ból és bejött az előzetes jóslatom az Ő csapatát illetően?!?!

Akkor a fa(ntoma)szomat beszélek itt keserű szájízről meg ilyen hülyeségekről... Ez esetben ez volt életem BB-je, úgy tűnik idén korábban volt Karácsony! :D


Üdvözlettel,

Ricsepi

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2017 okt. 26 13:50 #3051

Heyho!

Nagyon köszi a lehetőséget, hogy ismét találkozhattam Veletek! Persze mindig hiányérzetem van, ha nem teljes ez a lehetőség, gondolok itt sajnos elég sok emberre. Ezzel együtt az is örömteli, hogy még mindig bukkannak fel új emberek is!
Köszönöm a szervezést, köszönöm az élményt! :)

Ja igen... majd elfelejtettem... játszottunk is kicsit. :)


*HAVE FUN!*
Nimbus
Utolsó szerkesztés: 2017 okt. 26 13:51 Írta: Nimbus.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!