forum top

× Versenyek

emo 15. Heroes Mugger Emlékverseny (27. HBB)

Több
2017 okt. 08 09:18 #2981

Sziasztok!
Vologya megcsinálta a sorsolást.

1. kalap: Dave, Teki1986, Jou, NG
2. kalap: Norbakk, Zodmund, Bobibubi, Marqadam
3. kalap: Karesz, Pumpás, Ricsepi, Pollux
A csoport: Dave, Marqadam, Karesz
B csoport: Jou, Bobibubi, Bogpista
C csoport: NG, Zodmund, Ricsepi
D csoport: Teki1986, Norbakk, Pollux

Összesen 5 meccses lesz a mostani BB, és szimultán körökkel elméletileg egy nap alatt le lehetne játszani. Azonban most lesz először élesben Hota(bármilyen technikai baki előfordulhat), ezért az az alapterv, hogy 4 meccs lemegy szombaton a döntő pedig vasárnap. Amennyiben normális időben végzünk, szombat este nyilván lejátszhatók a döntők.
Csoport ķörök meccsei:
Relikvia őrző fix map
Jebus template
Mini Nostalgia template
4. Meccs: Diamond template
Döntők: Jebus/panic/balance/mini nostalgia/diamond elimináció

2 "új" template is szerepelni fog az idei BB-n, ezek online bajnokságon korábban már előfordultak. Dave majd a napokban ír egy rövid leírást a 2 templateről.

Utolsó szerkesztés: 2017 okt. 19 12:18 Írta: zodmund21.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2017 okt. 08 09:29 #2982

Diamondot szeretem :D mókás lesz ismét Dave-el egy csoportban kezedni - remélem a 2. is továbbjut :)
Illetve még regy kérés - meg tudjátok mondani, mikor lesznek kint a támadásra beküldött seregek infói? - Elég kevés időm van, és szeretném úgy szervezni a dolgaimat, hogy azért egy pici legyen tesztelni

Utolsó szerkesztés: 2017 okt. 08 10:08 Írta: marqadam2.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2017 okt. 08 10:07 #2983

marqadam2 beküldte:

Diamondot szeretem :D mókás lesz ismét Dave-el egy csoportban kezedni - remélem a 2. is továbbjut :)

5 meccsnél a második legfeljebb az 5. helyért jut tovább :)

Szóval csak egyszer láttam olyat, hogy Dave még éjfélkor is nyomta, lefeküdtem aludni, aztán felkeltem és délelőtt is játszott, lehet a folytatása volt az estinek, de ha nem, ha nem is egy naptári napon, de 24 órán belül 2 meccset tolt, mindegy, summa summarum rengeteg meccset játszik, "előfizettem" hogy jöjjön e-mail a twitchtől, amikor játszik :) és szinte minden nap kapok egyet, elképesztő.

Az első kalapom miatt azért én reklamálnék... :) Ez lehet a "múltamnak" szól, hogy ez lesz sorozatban a... 24. versenyem és néha sikerült odaérnem a húsosfazékhoz (meg összetarháltam most a mini Balaton Kupát), de a 2. kalapból legalább a fele jobb nálam...


Csak akkor értékeled az életet, ha testközelbe kerülsz a halállal.


Amíg az ember nem szembesül a halállal, lehetetlen megmondani,
hogy mire lenne képes a túlélés érdekében.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2017 okt. 08 12:21 #2984

Üdv Bátor Harcosok!

Először is köszönöm Zodmundnak, hogy kézbe vette a H3 1vs1 torna szervezését.

Másodszor NG: a kalapokba történő beosztás nem az erőviszonykat, hanem az elmúlt versenyeken elért eredményeket tükrözi inkább... Mivel nincs aktuális toplista, ezért marad a némileg hasraütésszerű, de azért tényeken alapuló kalapozás minden versenyre...

Harmadszor Marqadam: a támadás csapatok kissé késve érkeztek meg a tervekhez képest és tegnap váratlanul be kellett mennem a melóhelyemre éjszakára, ott pedig nem tudtam vele foglalkozni, ezért ma este tudjuk Jouval átnézni és holnap reggelre mindenkinek a mailboxában lesznek a csapatok. Kösz a türelmeteket!

Aki nem utalta még a nevezési díját, az kérem mielőbb tegye meg! Köszönöm!

Baráti üdv!


Vologya Mester
A Heroes Team vezetője
Utolsó szerkesztés: 2017 okt. 08 16:12 Írta: Vologya.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2017 okt. 08 22:41 #2985

Na hi,

Pár szót nyilatkoznék a 2 javarészt ismeretlen templateről. Előreláthatólag 3 map lesz ellenőrizve minden körre, 1-1 restarttal mindkét félnek, így nem kell az úton lévő blokkoktól félni, ami diamondon gyakran előfordul. Hotában játszunk sim körökkel, de az új hősökön kívül nem nagyon lesznek váratlan játékelemek, mert sodban generáljuk az eredeti mapot.
Mini-Nostalgia
Mindkét játékosnak van 3-3 computer ellenfél a közvetlen közelében, és arra figyelni kell hogy néha nem egyszerű feladat leverni őket. Az AI-k várát választani fogjuk, mindenki saját magának, felváltva, kék szín kezdi, nem lehet 2 ugyanolyan vár a 8 player között. A tower és conflux AI-k meglehetősen kemények tudnak lenni első napokban az arrowos magic hősökkel, őket érdemes kerülni, a legbarátságosabb a castle, rampart a füves terep miatt, necro és dungeon is jók mert viszonylag könnyű leverni őket. Fortress meggondolandó a movement penalty miatt, viszont upgradelheted a wyverneket (asszem? ezt még meg kell beszélni), ami nagy előny lehet. Minden AI mögött van 1-1 treasure zóna, út kell vezessen oda is. Ezekhez a guardok nem kemények, így érdemes már 2.hét elejétől meglátogatni őket mert sok értékes dolgot lehet ott találni. A 3-3 computer mögötti treasurekon kívül van egy a két human játékos között is, oda viszont jebus-szintű blokkon át vezet az út.
Diamond
4-4 zóna elérhető közvetlenül a kezdő területről mindkét játékosnak, itt viszont nem követelmény hogy mindegyikhez vezessen út. Ez a 4-4 zóna treasure zónának számít, akár a földön is lehetnek relikek (ez mini-nostára is igaz), sok hive és doboz van elszórva. A treasure zónákból vezet út az AI-khoz, és a csak 6k erős guardok miatt kell számítani a korai találkozásokra is az ellenféllel, de megpróbáljuk kiküszöbölni hogy 1.heti főcsaták ne legyenek. Itt is az lesz a szabály hogy mind a 8 várnak különbözőnek kell lennie, de az nem fontos hogy melyik színű AI milyen várat kap, így random választunk majd nekik 6 különbözőt. A treasure zónákban mindegyikben 2 falu van, úttal összekötve.
Mindkét template-hez azt tudom javasolni, hogy próbáljuk meg elfelejteni azt hogy a fővárbeli seregre támaszkodunk hetekig. Sok hive lesz a mapon, ezeket érdemes minél gyorsabban és hatékonyabban kiszedni a gyors haladás érdekében. Mini-nosta és diamond sokkal gazdagabbak és gyorsabb tempójú mapok mint a balance / panic. Az időbeállítás valószínűleg 30+5+1 lesz, tekintettel arra hogy szimultán körök lesznek kevesebb gondolkozási idővel.

A napi két meccses megjegyzésre szeretnék reagálni valami hosszabbat is. Biztos én látom bele a hülyeséget, de nemrég értem el életem legnagyobb homm3 eredményét az Only XL-4 verseny megnyerésével, olyan játékosok gratuláltak nekem akikre már évek óta felnézek és jobbnak tartok magamnál. Mindig bennem volt az, hogy fejlődjek, de próbáltam nem túlzásba vinni, nem is kivitelezhető hogy minden nap játsszak több meccset, néhány top játékossal ellentétben akik állandóan nyomják, ennek ellenére próbálom a maximumot kihozni magamból minden meccsen. Aztán feljövök a jómagyar homm fórumra, és olvasom az ilyen hozzászólásokat, amikbe én akarva-akaratlanul azt látom bele, hogy emberek elbagatellizálják az eredményem azzal, hogy nekem úgyis van rá időm. Nyerhetnék nemzetközileg 1000 kupát is, néhány ember szemében akkor is a kocka gyerek maradok, akinek fogalma sincs az életről, mert hát mindig csak játszok. És így nem ér sokat a versenyzése, mert úgy könnyű ha valakinek van ideje. Mintha nekem nem 24 órából állna egy nap, vagy nem tudom. Én tiszteletben tartom, hogy a többség nem úgy tekint erre a játékra mint én, és nem is áldoz rá annyi energiát, talán nem túl nagy elvárás, hogy még ha ez nem is kölcsönös , legalább legyen csendben akinek nem tetszik a tevékenységem.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2017 okt. 09 01:57 #2986

Gyorsba meglestem a csapatokat. Pukkandurral rendesen egy rugóra járt az agyunk H5-ben, talán egy picivel szerencsésebb az én múmiáim összeállítása, mindenesetre kíváncsi leszek, mit sikerül alkotni velük. Így elsőre Magix úrnak előlegezek meg egy öblös "b..meg a csapatod Kuci" - felkiáltást. :D Azért megtisztelő hogy költött rám mínusz 17-et az esküdt ellenségek listáján. :D :D

H3-ban öröm látni a sokféle és változatos csapatot, ahogy nézem, még egészen eredeti megoldások is születtek. Sajnos ezúttal is becsúszott egy-egy implós-chaines csapat a mezőnybe amit fényes páncélú lovagi hadaim vélhetően kevéssé fognak szeretni, bár néhányan őket is el fogják kalapálni fixen. Mindenesetre izgalmasnak ígérkezik ez a versenyszám is. ;)

A nevezési díjat legkésőbb kedden utalom, elemzést pedig legelőbb a hétvégén fogok tudni írni érzésem szerint, addig is aki ráér némi szakértésre, ne tartsa magában. :D


HL

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2017 okt. 09 07:42 #2987

Hi!
HunLorcsal egyet is értek meg nem is. Valóban általam soha nem látott változatosságot mutatnak a csapat összeállítások, ami leginkább az árlista jóságát vélelmezi (bár ezt majd a torna után mondjuk ki :) ). Azonban az "egészen eredeti" jelzővel már vitatkoznék. Persze természetes, hogy ennyi Támadás tornával a hátunk mögött már nem igazán várható, hogy valaki nagy csodát talál (mint pl. Boti a force shieldes Devilekkel, ha valakinek ez még rémlik :) ).
Egy a lényeg... itt tényleg van minden mint a búcsúban... éppen ezért olyan körbeverésekre számítok, hogy az csuda. Ha ebben a mezőnyben valaki 100%-ra nyeri a tornát, annak fizetek egy sört, az biztos! :)
A lövős csapatok nevében azért annyit mondhatok elöljáróban, hogy én örültem volna még pár stone golemes csapatnak... :)

Ja és egyúttal szeretném jelezni, hogy észleltem Kuci burkolt vesztegetési kísérletét, ami miatt máris gondolkodom egy előzetes óváson... :D Kuci, mondjuk azt nem egészen értem, hogy ha már vesztegetés, akkor miért voltál sóher?? Simán tolhattál volna 52,8 aranyat is a 10 helyett Vologyáéknak. :D


*HAVE FUN!*
Nimbus
Utolsó szerkesztés: 2017 okt. 09 08:08 Írta: Nimbus.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2017 okt. 09 16:18 #2988

Hali!
Én próbáltam h3-ra olyan csapatot csinálni amivel még nem nagyon találkoztam :D Ezért lett a gondoltam hogy védekezésből megnyerem a mecset :D Fociba is néha bejön a csapatoknak ez a taktika... (vagy kapnak hatot esetleg) De h5re is olyan csináltam amivel pont így még nem találkoztam... nem nagyon szeretem egymás után újra ugyanazt beküldeni támadásra....
De ahogy nézem a 2 számot nem leszek tök utolsó de elől se végzek majd... 2 középmezőnyt jósolok a csapataimnak! :D


"A háború célja nem az, hogy meghaljunk a hazánkért, hanem hogy elérjük, hogy ellenségünk tegye meg ugyanezt."
George S. Patton
Utolsó szerkesztés: 2017 okt. 09 17:37 Írta: lanyizoli.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2017 okt. 09 19:47 #2989

1vs1-re jelentkezem tartaléknak.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2017 okt. 10 16:12 #2990

Üdv Bátor Harcosok!

Vettem a tartaléknak jelentkezésed Pista, sajnálom, hogy csak a sorsolás után derült ki, hogy tudnál jönni... Ha előtte kiderült volna, akkor mondtam volna a késés ellenére, hogy gyere bátran... Baráti üdv!


Vologya Mester
A Heroes Team vezetője

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2017 okt. 11 08:32 #2992

Változás!
Mini-Nostalgián sorsolva lesznek az AI-k, nem választva, az előre generálás miatt. Tower és flux gépek nem lesznek, megkönnyítve az első hetet.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2017 okt. 11 21:19 #2993

Dave beküldte:

nemrég értem el életem legnagyobb homm3 eredményét az Only XL-4 verseny megnyerésével
Mindig bennem volt az, hogy fejlődjek, de próbáltam nem túlzásba vinni, nem is kivitelezhető hogy minden nap játsszak több meccset, néhány top játékossal ellentétben akik állandóan nyomják, ennek ellenére próbálom a maximumot kihozni magamból minden meccsen. Aztán feljövök a jómagyar homm fórumra, és olvasom az ilyen hozzászólásokat, amikbe én akarva-akaratlanul azt látom bele, hogy emberek elbagatellizálják az eredményem azzal, hogy nekem úgyis van rá időm. Nyerhetnék nemzetközileg 1000 kupát is, néhány ember szemében akkor is a kocka gyerek maradok, akinek fogalma sincs az életről, mert hát mindig csak játszok. És így nem ér sokat a versenyzése, mert úgy könnyű ha valakinek van ideje. Mintha nekem nem 24 órából állna egy nap, vagy nem tudom. Én tiszteletben tartom, hogy a többség nem úgy tekint erre a játékra mint én, és nem is áldoz rá annyi energiát, talán nem túl nagy elvárás, hogy még ha ez nem is kölcsönös , legalább legyen csendben akinek nem tetszik a tevékenységem.

Ezekről szó sincsen. Nem vagy "kocka", ezt a Balaton Kupákon meg BB-ken egyértelműen bizonyítottad már.
Bagatellizálni se akartam, mezei játékos fel sem tudja fogni, milyen sikereket érsz el ezeken a versenyeken.
Nekem ha végtelen szabadidőm lenne, akkor se érném el soha a tizedét se, amit Te.
Ne haragudj, nem rosszmájúan írtam, amit, csak a teszteléshez jegyeztem meg, hogy jó sok meccset játszol, pedig vannak egyéb elfoglaltságaid is. Az pedig külön megsüvegelendő, hogy évek óta önzetlenül segítsz más játékosoknak, videókkal, tanácsokkal stb. (a fejlődést szerintem amúgy sem lehet "túlzásba vinni")


Csak akkor értékeled az életet, ha testközelbe kerülsz a halállal.


Amíg az ember nem szembesül a halállal, lehetetlen megmondani,
hogy mire lenne képes a túlélés érdekében.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2017 okt. 12 08:25 #2994

Nimbus beküldte:

Ja és egyúttal szeretném jelezni, hogy észleltem Kuci burkolt vesztegetési kísérletét, ami miatt máris gondolkodom egy előzetes óváson... :D Kuci, mondjuk azt nem egészen értem, hogy ha már vesztegetés, akkor miért voltál sóher?? Simán tolhattál volna 52,8 aranyat is a 10 helyett Vologyáéknak. :D

Hali!

Még nem volt időm átfutni a csapatokat sem, talán majd hétvégén ...
Cimbi neked a válasz egyértelmű : ez volt a csapatom a 12.HME-n. Tehát pénteken este 19:50-kor ment egy copy paste (mondtam, hogy nem lesz időm készülni, tesztelni a beküldés előtt...) és valamiért rossz excel cellát néztem és azt hittem (tudom hinni a templomban kell :D), hogy 10 aranyam maradt felesleges... ezért annyival próbálkoztam be a 3. helyre :D
Ennyi a story :)

A csapatok átnézése után, ha látok a top3-ra reális esélyt, akkor azért ígérem a versenyre majd egy kicsit készülök, főleg annak a fényében, hogy már anyáztok a csapataim miatt, pedig még nem is játszunk :D

Üdv : Magix

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2017 okt. 14 21:30 #3000

A magic csapatoknak hálával tartozom, asszem nem fogom az összes meccsem elveszíteni :D de asszem idén se fog sikerülni valami extrém teljesítmény :side:

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!