forum top

× Versenyek

emo XVII. Heroes Tábor (2017.)

Több
2017 aug. 02 15:49 #2828

Minden bizonnyal a következő táborokra nem fogok tudni menni. Most fog beindulni a karrierem és ez a legfontosabb most. Üdv mindenkinek Zsombor. A H3 térképeket szívesen szerkesztem továbbra is ennek ellenére.

Utolsó szerkesztés: 2017 aug. 02 15:50 Írta: Zsombor.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2017 aug. 02 18:35 #2829

Ha nem lettem volna az idei táborban,azt gondolnám nem is volt megrendezve,mivel nincsenek még beszámolók.:)
Először is köszönet Vologyának a szervezésért, mert nélküle nem jött volna össze. Ismét,mint mindig nagyon jó volt az egész. A társaság a hangulat és az a strandröplabda,vagy mi a fenét játszottunk :D
El is kezdem a XVII. Heroes (nekem + főző :) )tábor beszámolóját.
2vs2
Dreegaral kerültem egy csapatba, jó társ volt,pár meccsen kihúzott a sz.r-ból :)
Én meg cserébe toltam energia itallal :)
Mérkőzések részleteire nem nagyon emlékszem. 3 győzelem 1 vereség. Remélem, a társam alaposabb leírást készít.
h3 támadás
Megint sikerült gyenge csapattal felállni. Dani elvette az eredeti ötletemet :),de nem bánom, mert volt egy kis siker élménye.
1vs1
Csizu ellen kezdtem Jebus-on jól haladtam, igaz a 3. várat Kyrre csak 1 hét alatt találta meg olyan messze volt és megközelíthetetlen helyen.
Később kiderült bugos volt a map a sivatag is játszhatatlan még az ellenfelemnek is. De végül Csizu jobban játszott és levert.
Dani: Fix- mapon. Őt hagytam fejlődni, hogy legyen egy kis játékélménye, de a végén nem kegyelmezett a necro sereg és győztek ellene.
Bogpista: Skirmish en játszottunk a kezdeti előnyeimet, amit a terep adott később eltékozoltam és nem tudtam előnyhöz jutni. Igaz egy pár napot elszórakoztam dobozok nyitogatásával, de csak "szemetet" találtam bennük. Végül jött Pista és kikaptam.
Adler:Ez már örökrangadónak számít :D Fix mapon játszottunk itt valamiért elfogyott a seregem mire csatáztunk volna :) még egy vereség
Pumpás:Balance itt kijött a lépés tower-al voltam és jól is haladtam,de később vétettem egy hibát,elmentem egy dobozért,ami értelmetlen volt. Ráadásul elfogyott a lépéspontom és a seregemet nem tudtam egyesíteni. Pumpás épp arra járt (nem tudni, milyen oknál fogva indult el épp arra ,ezt még talán ő se tudta :D)első körben levert 130 golyóscsávót,utána Bronnál lévő 12 nagát támadta meg,akik lebontották a serege 80%-át nekem 2 naga maradt azzal elfutottam. Összeraktuk a seregeinket,de lové hiány miatt nekem kevesebb lényem ment a főcsatába...Pumper simán nyert.
Jou:Fix map Licitből jól jöttem ki elhoztam a fortrest,csak fáradt voltam a játékhoz,volt,hogy bealudtam a köröm alatt is :)De összességében Jou jól játszott és a főcsata után mehettem zuhanyozni :D
Dave: Panic mindkettőnknek erős blokkja volt az úton. Nekem volt egy gyenge is, de azt későn vettem észre. Ha időben kijutok a kezdő zónámból szorosabb is lehetett volna, de nem tettem :) 2.hét környékén megtámadtam,mert előbb utóbb Ő tette volna meg. Simán kikaptam itt is.
Alsóház
Adler:Skirmish Nekem összejött az élet,míg ellenfelem csak panaszkodott. Talán a 2.héten rátaláltam Adler seregére és a lénytöbbletemnek köszönhetően nyertem.
5.-6. helyért Pumpás:Jebus Ellene is minden összejött jól haladtam és jól is álltam. Épp mentem volna a sivatagba,akkor mondta,hogy neki elég volt feladta.
Számomra idén is a részvétel volta fontos és hogy mindenki jóllakjon :D
A hagyományoktól eltérően most a foci létszám miatt, sajnos kimaradt. Viszont volt helyette röplabda:)Amit kellene még gyakorolnom,igaz ha még a tábornak legalább egy héttel később van vége még jól is ment volna a végére :D
Remélem jövőre több jelentkező lesz és olyanok is jönnek, akik idén nem voltak. Mi Danival biztos megyünk.

Utolsó szerkesztés: 2017 aug. 02 18:48 Írta: Karesz.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2017 aug. 03 16:28 #2833

Üdv Bátor Harcosok!

Én még nyaralok egy kicsit, tábori végeredmények majd hétvégén... Kösz a türelmet! Baráti üdv!


Vologya Mester
A Heroes Team vezetője

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2017 aug. 03 18:44 #2836

Sziasztok,

Idén is ott voltunk jól éreztük magunkat köszönet érte a brigádnak.
Külön köszönet Vologya mesternek a szervezésért és a versenyek lebonyolításáért, Karesznek séfnek a finom kajákért :)

A versenyekről:

H3 támadás:
Köszönhetően a sok 1:1-es döntetlennek valahol a középmezőnyben végeztem :)

2vs2

Tekit kaptam párnak. Jól toltuk végig :)
1. meccs Jou és Adler ellen:
Én Castle voltam, a váram mellett közvetlen angyaldwelling. Volt pár hive is (persze jó szokás szerint az egész 2vs2-es verseny alatt amit kiszedtem hive-ot annak a 80%-a mind minimumos volt :() Elég hamar bementem középre (1.2.3-nál) bent is szedtem még hive-okat, volt +4 all, fullos utopia (benne föd és tűzkönyv+kanna) Marius nagyon erős lett. Jou bejött középre miután vet varázskönyvet a hősének, de akkor már nem volt esélye.

2. meccs Dave és Csizu ellen.
Én stronghold voltam, volt medve dwelling meg pár más is. Itt is 1.2.3- körül betörtem a sivatagba, de Dave már ott várt Tazarral akinél several angyal és lots Wyvern volt az ütőegység piros gömb kíséretében. lemészárolta a seregem. Evvan. :) Gundula alig sebezte a bohócot...

3. meccs Dreegar és Karesz ellen.
Ez volt aznap a 2. meccs. Ami rá is nyomta bélyegét a játékomra. A map is nagyon kusza volt, sajnos rosszul lett felderítve, kevés volt hozzá a 8 hős olyan elnyújtott kacskaringós map volt. Itt Teki ment be középre időben. Dreegar varázslós csávóval volt feketegömb+földkönyv+bilincs így tudta Tekit legyőzni úgy hogy manája nem is maradt. Én meg eltökörésztem a végét,már nem nagyon volt Staminám, így nem jutottam el az utópiáig amivel megnyerhettük volna a meccset mert benne lett volna a Pirosgömb. Mivel rampart voltam és elég nagy sereget gyűjtöttem a végére. De jött Dreegar és a 6 angyallal álldogáló Tazart megtámadta. Elsőre rezisztáltam az implót :) 2 Gold dragonja volt és 2 silver pegazija. Leszedtem 1 Goldot és 1 pegazit, de a második implót már nem rezisztáltam így elbuktunk.
4. meccs Zodmund és Norbakk ellen.
Inferno voltam, elég jó terepem volt. Jól is játszottam. :) Betörtem a sivatagba, ahol találkoztam Norbakkal. Megütköztünk, de elmenekült. Viszont meggyengített, így vissza kellett vonulnom, persze 1-2 dolgot még kiszedtem. Teki is bent bóklászott, de Zodmund elkapta a Rampartos sereget és a Castlés sereg legyőzte Tekit. Sokat bohóckodtunk még, már rég végcsata volt, ahol a szabályok szerint nekem Norbakkal kellett megütköznöm. Sajnos nem raktam fel a piros gömböt, gondoltam majd nyomom a berzerkereket. De mint kiderült Norbakk is erre játszott furfangosan csinálta. Feltette a feketegömböt és a berserk elleni nyakéket. Magamat ütöttem az elején, de kaptam morált és a 120 körüli démonom odabaszott. Norbi nyomott egy armageddont a végén, ami az ő seregét teljesen elpusztítottam, az enyémből maradt 50-60 demon meg pár db efreet szultán.

Ezzel a megmaradt pár lénnyel ütköztem meg Zodmund ellen. Elsütöttem egy armageddont és is :) Sajnos nem sebzett eleget 2 angyal meg 2 szürkemedve túlélte :) Aztán levert. Ha fenthagyom a pirosgömböt Norbakk ellen, akkor nyerhettünk volna. Ha a volna ott nem volna.

Pontegyenlőség lett, de a körbeverések miatt a 4. helyen végeztünk. Jó párost alkottunk Tekivel, sajnos a szerencsével hadliábon álltunk, meg volt 1-2 olyan döntés ami jónak tűnt, de nem jól sült el.

1vs1

Az első meccem pumpás ellen lett volna, de nem jelent meg időbe, így visszafeküdtem aludni. :) 3 pont Íziwin.
2. meccs asszem Csizu ellen volt fix mapon. Nem nagyon tudtam koncentrálni, a map se tetszett, így feladtam a meccset.
3 meccs Karesz ellen volt Skirmishen. Inferno voltam gem hiányában nem tudtam az efreetet felhúzni az első hét végére. Ez kicsit hátráltatott, de amúgy jól játszottam Ignatiussal voltam, az impekből familiar csináltam mindjárt az elején, így elég gyors voltam ahhoz, hogy mindenkit legyőzzek. Sajnos a lövődökhöz kellett volna az efreet, de a 2. héten felépítettem azt is. Karesz az elején fölényben volt egy ingyen medusa dwell és a rengeteg trottyos miatt, de nem használta ki jól és a 3. hétre megerősödtem nagyon. A főcsata egyoldalú lett.

4. meccs Dani ellen fix mapon: Jól nyomtam Rampart voltam Stronghold ellen. Dani is ügyeskedett a 3. hétre 5 szürkemedvéje volt. De a Rampartsereggel elkaptam és vakítottam a medvéket a sallang gyors leverése után nem is tudott Dani megmozdulni többé.

5. meccs Dave ellen Balancén. Több restart volt, végül az utolsó lett a legszarabb terepem mindenhol lövős blokkok. Bevállaltam az egyiket, de pont a rosszat így a seregem leamortizálódott és csak egy átjáróhoz értem. Nem volt értelme folytatni, feladtam a meccset.

6. meccs Adler ellen fix mapon. Nyertem, de nem emlékszem hogyan :) Sokat ittunk itt :)

7. meccs Jou bácsi ellen Panicon. Castle és Stronghold várak közül lehetett választani. A Castlét elvittem. Jött Gundula, közepes terep. Kiszedtem 1 dobozt 5000 XP vámpírlordok mögül. Két továbblépéi lehetőség volt a 2. zónából. Horda földelementás ellen mentem. Épphogy nyertem :) nem maradt a végére pikás és kardos akik védték az íjászokat. De jó volt, mert az xp-nek köszönhetően lett mass slowom és volt 3 cons azon a területen. 7 angyalt szedtem ki belőlük, amivel mindent tudtam ütni, az anyagiakat se rontottam el, így felhúztam az angyalt a 3. héten. 11 angyalom volt a főcsatánál. (szedtem még ki utána is consot) Jó artik is jöttek Gundula nagyon erős lett. Nyertem.

2. helyezett lettem az alapszakaszban.

8. meccs elődöntő szintén Jou ellen. Skirmish

megint Castle és Stronghold. És megint elhoztam a Castlét. Jött Shakti az elején, azt azzal harcoltam. Nagyon jó terepet kaptam könnyű blokkok és az aranybányák is szinte ingyen voltak. Volt még egy Castle falu, ami miatt elég sok pikásom és marksmanom lett a végére. Jou barbárja is elég erős lett a végére, de nálam lénytöbblet volt (kiszedtem két hive-ot is) amivel legyőztem a barbár hordát.

9. meccs Döntő Jebus.
Stronghold és Castle megint. 5300-nál járt a licit, amikor meg akartam állni, de a Karesz nyaggatására még emeltem a tétet, 5500-ig amit Dave rajtam is hagyott. Így 5500 aranyért vettem meg a Castlét. Úgy volt hogy le less generálva a map és átnézve, de sajnos L-es map lett generálva, így újakat kezdtünk. Elhasználtuk az összes restart lehetőséget, de így se sikerült jó pályát kapnom, vámpírlord blokkolta a fél terepemet. Megütöttem és 3 hősömbe került, hogy legyőzzem. Ez anyagilag megviselte az amúgy is szűk pénztárcámat (-5500 arany kezdéskor) és a piac a térkép rossz felén volt és 2 lépés híján nem értem el. Így, mivel nem tudtam az angyalt felépíteni az 1. héten feladtam a meccset.
Így lettem második. :)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2017 aug. 03 20:36 #2837

Sziasztok!
Hát mit mondjak, remek tábor volt, nagyon hiányzott már, örülök hogy ismét ott lehettem. Jó elosztásban volt a heroes és az egyéb programok. A röplabdát és pókert nagyon élveztem, az F1-et is, bár még mindig bénázom benne. Remélem jövőre is leszünk legalább ennyien, bár 1vs1-re elég foghíjas volt a mezőny. Akkor következzék valami beszámoló-féle a versenyekről:
H3TT:
Nem sok kedvem volt játszani ezen a támadástornán mert a csapatom nagyon mellément. Viszont sikerült több pontot is elcsenni erősebb csapatok ellen, Karesz ellen egyet szereztem mert jól kivédekeztem, de a maradék 3 körben nem volt esély. Teki csapatát 4x megvertem mert szerencsém volt a terepekkel, meg Adela nem kapott tacticsot, nekem viszont jött water és le tudtam venni a buffokat. Jou ellen a water szintén kellett a győzelemhez, 3x jött is a négyből. Dani nem tudta levenni a vakítást így simán nyertem. Adler ellen már nem tudom mi volt, talán 2x nyertem a 4ből. Bogpista, Dreegar, Vologya, Ricsepi és Csizu ellen nem volt esély, de Pistának jó volt mindkét körben az 1-1, Vologya valami érthetetlen okból feladta ellenem, Ricsepi meg első csatában rosszul állt fel, így szereztem még +7 pontot, ami az 5.helyhez volt elég, ez pedig minden várakozásomat felülmúlta.
2vs2:
1.kör, Dreegar Castle & Karesz Stronghold vs Csizu Castle & Dave Rampart
Csizunak tripla vára volt,de csak 1 minimumos cons, 1 kardos és 1 cavalier dwelling volt a terepén, így nem volt lehetséges 2.héten kitörni, rám maradt ez a feladat. Első 9 hősből nem volt igazán jó, Ignatius lett volna a jelöltem de vettem még egy hőst a tavernában hátha jön valaki, és benézett Monere. A terepem igazából átlagos volt, 1 unicorn 1 elf dwelling, 1 cons és 5 hive, mind messze egymástól. Monere viszont tökéletesen fejlődött, jött earth, air, pathfinding, stables, boots of speed, így rengeteget léptem. 1.héten kiszedtem 2 hiveot és 3 dobozt, amelyek 5k 10k és 15k xp-t adtak így 7.nap lvl16 volt a főhősöm. 121en mass slow-val cons, majd manatöltés és droidokkal a maradék hiveok. 122-n full mozgásponttal betörtem a sivatagba horde championon keresztül, a seregem 3 angyal 30 wyvern 9 war unicorn 40 grand elf volt. Az ellenfelek nem jöttek be még vagy 3-4 napig így volt időm kifosztani a sivatag nagyobbik részét. Találtam libraryt, tűzkönyvet, red orbot, kannát, +3allt, szandált, hiveokat, 2 consot, valahonnan TP is jött és megtanítottam egy szuper lvl30as ayden droidnak. Közben Csizu 3.hét elején kifosztotta 2 utópiáját ahonnan jött egy-két jobb artifact. A piros gömböt ami a sivatagban volt neki adtam hogy ne varázsolják le. Főcsaták 3.hét végefelé voltak, Dreegarék terve az volt hogy Csizut elkapják földkönyvvel és elveszik az artijait,de mielőtt ez megtörténhetett volna egy kósza droidom el tudta foglalni Karesz fővárát és odaTP-ztem majd elkaptam Karesz seregét és főhősét is. Ezután Csizu és Dreegar megütköztek, de nekünk több HP volt így 2-0ra hoztuk.
2.kör, Csizu Rampart & Dave Fortress vs Teki Dungeon & Bogpista Stronghold
Csizu terepe ismét szar volt, szerencsére azért egy dragon dwellt felfedeztünk 5.nap, de önmagában az még nem elég, így ismét nekem kellett belehúznom. Jött Tazar, aki nem fejlődött rosszul, scouting, earth, pathfinding jött először, később log, meg universityből offense. Sok kemény csatát vállaltam már az elején, fogyott is az időm, de egy 10k xp-s doboz segítségével lett expert earth hamar, így 16 wyvernnel meg töltelékkel is be tudtam verni egy const, ami 3as volt. A maradék hiveokat meg még egy const kiszedtem a droidokkal és felkészültem az 121-es kitörésre. Viszont megláttam egy utópiát a területemen így inkább oda mentem először. Minimumos volt és red orbot adott, aminek örültem de azért többet vártam, főleg mivel így csak half movementtel értem be 122-n. A sivatagban az utak nem értek össze és offroad kellett mennem ahol nemigen volt semmi csak egy library. Pista 123-on bejött, és meg is támadott, volt 6 ancientje, pack madár, 80 wolf raider, 40 orc, pár goblin, pack wyvern az én 45 wyvern, 4x1 dragon fly, 16 mighty gorgon, 7 angyal seregemmel szemben. Red orb természetesen feltéve, statokban kicsit jobb voltam, és HP-ban is így nyerni tudtam, ezután feladták, 2:0.
3.kör, pihi
4.kör, Zodmund Rampart & Norbakk Castle vs Csizu Fortress & Dave Castle
Ezúttal Csizunak volt jobb terepe, 1-1 gorgon és wyvern dwelling, 2 cons, 4 hive, 2 utópia, nekem "csak" angyal dwelling, sentinel's shield és 1 utópia, ami persze elég jó de az utam középre horribilisen hosszú volt. Főhősnek jött Shakti, illetve Luna, akivel könnyedén kiszedtem a sentinelt mert 62 crusader védte, és volt pár +power elszórva. Ezzel spóroltam 1-2 napot, Shakti tudott menni a távoli dobozokért, az egyik 40 marksment a másik 10k xp-t adott. 121-en beváltottuk az összes pénzt mert nekem kellett vagy 50k, be is ütöttem az utópiámat ami már nem tudom mit adott, talán egy +5allt. Mentem is be középre de csak 123ra értem be. Így is megelőztem mindenkit, felvettem mindent ami az út közelében volt, majd Zodmund blokkjánál megjelent egy fullos Grindan Norbakk személyében. Ez földkönyvet jelentett, és az én végemet ha megtámad, de nem így történt hanem elTP-zett, pedig csak alap spelleket tudtam tolni, meg armageddont ha esetleg minden kötél szakad. Kerestem a piros gömböt / recantert , egyelőre sikertelenül, középső várban viszont felhúztam a behemótot külső dwellinggel, mert előtte még 4 ancientet is kaptam dobozból. Off road találtam egy recantert is, előtte még Csizut megpróbálták elverni középen, de neki jött recanter utópiából így meg lettünk mentve a dupla földkönyv ellen. Zodmund támadta meg, a bilincs fennmaradt így az artijai átkerültek hozzánk. Norbakk próbálkozott még de jól rejtőzködtünk, a castle utánpótlásomat viszont elvágta és várni kellett hogy legyen pénzem surrenderelni őket. Miután ezt megléptem kimentem elé, meg is támadott de nem Grindannal, hanem Damaconnal aki Zodmund főhőse volt és egyszer már meghalt :D Volt +2 speedje és előrejött ütni, jött is a luck egyből az arkkal, mire én jöttem a maciból csak 3 maradt (9 volt). A 10 ark és a seregem többi része viszont levette az ő arkjai nagy részét, és 2.körben megfordítottam a vesztesnek tűnő állást. 2:0
Ekkor már úgy álltunk, hogy akármi történik elsők vagyunk, így kicsit funra vettük az utolsó meccset abban a tekintetben, hogy szándékosan szar magices főhőseink voltak. De ezt leszámítva kihoztuk a maximumot.
5.kör, Csizu Dungeon (Cuthbert) & Dave Stronghold (Astral) vs Jou Castle (Tazar) & Adler Rampart (Ivor)
Dwellingekben nem nagyon bővelkedtünk, nekem volt egy madár, viszont rengeteg hive volt elszórva. Egy scoutingos hőssel láttam a sivatagban földkönyvet pack ghost dragon mögött. Már csak earth magic hiányzott, Astral viszont inkább airt kap. De hiába pörgettem ki expertre utána sem jött earth, witch hutokban sem, Csizunak viszont volt 2 universityje és az egyikben volt. Ezért átmentem hozzá közben a csövesek kiszedték a hiveokat, összegyűlt horda wyvern. 126on értem be offroad a sivatagba, felvettem a földkönyvet és 3 utópiát kiszedtem utána egyből. Sok skillel nem dobtak meg de nem volt rossz, kompenzált hogy tombból jött +3all. Jou már megelőzött minket középen, nem volt túl meglepő castle+tazar kombóval. Mire odaértem hozzá már volt red orbja, mielőtt megtámadtam elloptam előle egy +5allt. Megtámadtam de mikor láttam az orbot fizettem is. Majd sok droidcsata következett a középső várért míg én próbáltam erősödni, de már csak sereget lehetett többet szerezni, skillt nem. Nemsokára Ivor is megjelent a sivatag közepén, én meg egy szuper gyors Sir Mullich droiddal elfoglaltam a középső várat és odaTPzve, Astral földkönyv+bilinccsel megrépázta Ivort veszteségek nélkül. Ezután elindultam Jou fővára felé, ő pedig elvette az én váramat. Egy ügyes surrenderrel viszont egyből vissza teleportált,de épp nem ért el a várban. Másnapra összeszedtem még egy kis sereget és átadtam a felesleges artikat, majd megtámadott a várában. Tazar kb 25 41, én 21 27, de offense és armorer nélkül. Tazar serege 10 ark, 3 titán, lots wyvern és standard castle sereg, nekem 5 ancient 80 wolf raider 88 wyvern 2 angyal meg pack thunderbird. Nem sebeztek a lényeim szinte semmit se ahogy az várható volt, próbáltam lassacskán előrehaladni, de speed artija is volt így ki tudott waitelni. Az előütését meg tudtam akadályozni de olyan áron hogy a macik maradtak hátul és be tudta blokkolni a kijutásukat sok körig. A wyvernjeim gyorsan fogytak de azért sebeztek is, az arkok fele meghalt, meg a castle lények is fogytak, nálam még állt az 5 maci jó sokáig. Mikor végre kijöttek a kapuból (1 zealot és 1 crusader is túlélte mikor blokkolták), már csak 20valahány wyvernem volt de az arkokat még elintézték és 1 titánt is. Persze hozzájárult a "sikerem"-hez az is hogy 170et sebzett körönként a 3 arrow tower. Tazar csak 2 titánnal és néhány wyvernnel élte túl a csatát, viszont jött az új populáció, amit nem akartam megvárni azért ültem be a várba, de az már elkerülhetetlen volt, hogy kivegye. Cuthbert bár próbálkozott,de nem volt elég hp-ja, statokban pedig nem volt jobb nálam így bár szoros csatában de elbukott a varázsló-duó.
1vs1:
Első nap kicsit "lazább" volt mint a többi, Adler-Dani-Pumpás ellenfeleim voltak.
1.Adler fortress Ignatius vs Dave castle Alkin, Jebus Cross
Volt még egy restartom de nem használtam el mert volt 2 cons és 1 csizma. Rossz döntésnek bizonyult mert mindenhol blokkolva voltam és nagyon kevés volt a pénz. Egy pandorát próbáltam beverni amit lots vámpír védett, de 2.nap elbuktam mert 40en voltak és 6 lord is volt benne. Ha nincs lord akkor nyerek, így viszont állandóan visszaszívták magukat. Nem maradt más a hétre mint gyűjteni a pénzt, éppen meg is lett 7.nap az angyal, citadel nélkül. Innentől viszont bevertem a dobozt, 10k xp-t adott, alkin tökéletes fejlődést mutatott be, szereztem csizma mellé kesztyűt is, mass slowot, 20 zealotot dobozból. Viszont bénáztam és nem tudtam időben manát tölteni így csak 126on értem be a sivatagba, de 3900 lépésponttal hamar kifosztottam a lényeges dolgokat. Egyik utópia megdobott földkönyvvel úgyhogy hazaugrottam arkot upgradelni, bár csak 4 volt 3.hét elején. View airral figyeltem hogy el tudom kapni az ellenfelet a blokkjánál, így is történt. Ha nem hagyja külön a seregét akkor jó esélyekkel indult volna mert hp-ban jóval több volt neki, és statban se volt rosszabb sokkal.
2.Dani stronghold Vey vs Dave rampart Terek, skirmish
Elég jól játszottam, gazdag terepet kaptam és Terek is jól fejlődött, 3.hét elején csatáztunk Dani várában, a castle miatt izgalmas is lehetett volna de statokban nem jeleskedett így nyert a hp többlet.
3.Pumpás rampart Ivor vs Dave fortress Drakon, fix map
Open map volt sok lehetőséggel, gyorsan haladtam és eléggé átvettem a mapkontrollt már 2.hét elejére. Egy gyorsabb droiddal elvettem Pumpás secvárát és ott megvéve a főhőst nyertem pár napot a rushban. 125-6 körül csatáztunk de sokkal erősebb voltam.

Második nap már jöttek a keményebb ellenfelek, számítottam is a nehezebb meccsekre.
4.Jou dungeon Pyre vs Dave fortress Gundula, fix map
Újabb open fix map, középen egy aranybányával amiért folyt is a harc rendesen. Jou viszont nem vette be a secvárát így enyém volt 3 vár a 4ből a mapon, sokkal több pénzem volt és 2.hét elején fel is adta emiatt.
5.Bogpista fortress Bron vs Dave castle Tyraxor, balance
Elégedett voltam a hőssel és a sereggel, de elég kevés pénzem volt és út csak a másik várhoz és a sivataghoz vezetett, a sec zónákba off road kellett mennem. Egy snow és egy lava terep volt, utóbbit választottam hogy ne legyen segglassú.Elég messze volt a vár, nem is értem oda első héten, viszont szedtem ki elég pénzt a cavalier+citadelhez. Találtam egy const, de szükségem volt a crusaderre és championra hogy be tudjam verni, végül csak 2es volt így sima csata lett.Körbeértem a sivatagba 2.hét végén, de ahhoz hogy a hive zónához jussak le kellett verni az egyik nagy blokkot mert útban álltak (pack angyal). Volt mass slowom de megszedtek rendesen a moráljaikkal. Pista ezután feladta kedvetlenségből.
6.Csizu Stronghold Mephala vs Dave dungeon Arlach, fix map
Ez is open map volt, egyirányú kapuval a vár előtt így meg kellett gondolni hogy első héten mely lényeket viszem ki, mert utána nem tudom majd őket upgradelni jó sokáig. Végül harpy haget építettem első nap, hét végére meg mino+manti+castle lett, lvl5-6 lényeket nem hoztam egyelőre. Minden dobozból xp-t vettem fel hogy fejlődjön a hősöm mert pénz az volt dögivel. 2.hét közepén bevettem a középső libraryt mert bár titán védte, de csak 4 db. Szépen visszaszorítottam Csizu droidjait és 3.heti populációval megtámadtam a lenti várban, ami szintén stronghold volt, és arra épített hogy escape tunnel segítségével surrenderel. De csak retreatelni tudott így simán nyertem. Ha surrenderelni tud akkor érdekes főcsata lett volna.Bevallom én sem tudtam hogy csak retreat lehetséges.
7.Karesz rampart Mephala vs Dave dungeon Grindan, panic
Csöves mapom volt, de jött Grindan úgyhogy nem restartoltam. Hét végére azt hiszem manti+castle lett, 2.héten törtem előre a mass slowval, bejutottam egy rampartos kincses zónába ami jó nagy volt, 2 unicorn dwellinggel 3 hiveal. Az volt a tervem hogy kamatoztatom a 2 dwellinget POS-al meg a rampart várral, de erre nem jutott idő 2.heti főcsata miatt, ahol sok manával le arrowoztam az ellenfél seregét.
7 győzelemmel így első helyen végeztem, és a 4.helyezett Csizuval mérkőztem meg az elődöntőben.
8.Csizu rampart Clancy vs Dave stronghold Moandor, skirmish
Kb 1200ért adtam el a rampartot emlékeim szerint, de itt azért többet is megér. 4 hősöm volt első nap, de nagyon csöves volt a mapom, csak windmillből volt sok (5db), aranybányákat esélytelen volt 1.héten beverni, several scorpi és lots medusa queen őrizte őket.A többi bányát elfoglaltam, advanced necromancyval gyűjtöttem pár csontit de még semmi egetrengető mennyiség nem jött össze. Hét végére úgy lett citadel+behemót,hogy két piaccal elcseréltem mindent, 6 wood és 5 ore maradt. Az alacsony bevétel miatt nem tudtam kivenni egyből a lényeimet így trükközni kellett, a scorpis aranybányát még elfoglaltam aztán továbbmentem egy infernós zónába, ahol volt két cons, 1 dragon dwelling, +1speed, 1 pandora. A seregem csak 2 behemót, ~100 skeleton, 7 roc meg goblinok voltak, semmi értelmes spell, így a pack pit lord, horde wolf raider, 3 red dragon elég kemény ellenfelek voltak. Szét is moráloztak mindenhol, így a skeletonok nem nagyon nőttek 130 fölé. 3.hét elején egyik consot bevertem (2 angyal), majd elindultam a másikhoz, de Csizu közben megtámadott 95 ogre magit és nem élte túl a csatát.
9.Bogpista castle vs Dave stronghold Krellion, Jebus Cross
A mapom fele elérhetetlen volt mert az egyik utamat rögtön blokkolta lots minó, így a pénz szűkös volt. 4 goblin, 1 wolf, 1 küklopsz és 1 behemót dwellem volt, de a behemótot lots gorgon védte így arra rá kellett készülni. 30 volt up stack nélkül így lehoztam minimális veszteségekkel. 1.hét végén még kiszedtem egy hiveot, Krellion kapott airt meg logot. Pista 7.nap feladta mert nem tudott angyalt építeni.
Sajnos egyik meccsem sem volt szoros, az első nap voltak izgalmak a 2.napi suicide miatt,a többi meccsen könnyen feladták az ellenfelek.
Találkozunk a Balaton Kupán!:)
Dave

Utolsó szerkesztés: 2017 aug. 03 20:39 Írta: Dave.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2017 aug. 03 21:34 #2838

Big thanks Vologyának a szervezésért, sikerült egy újabb remek hangulatú tábort összehozni. A sport / póker / h3 / F1 egyvelege kiváló volt, jutott idő mindenre.

H3 támadás csapatom a legerősebb gyalogos alakulat volt, előttem és mögöttem repülős egységek végeztek. 1 ponttal maradtam le a dobogóról, így is több csatát nyertem, mint amit a papírforma mutatott. Karesz, Ricsepi, Dani ellen úgy nyertem pontokat, hogy nem kellett volna, a szerencse és a hibáik révén tudtam megszedni magam. Mindegyik ellenféllel szemben döntetlenre végeztem vagy nyertem a 4 meccs alapján, ennek köszönhető a jó eredmény.

Dave-el sorsolt össze fortuna, ugyanakkor a többi páros is erős volt, nagyon kiegyenlített mezőny alakult ki. A 3.,4. és 5. helyezett egyaránt 3 ponttal végzett, Dreegar-ék 6, mi 7 ponttal fejeztük be a versenyt. Az első két meccsen ahogy Dave megírta borzasztó gyenge terepem volt, így nem volt lehetőség a 2. heti kitörésre, ezért Dave-et támogattam anyagilag, hogy minél előbb be tudjon törni. A harmadik meccsen kikaptunk volna, ha Zodmundék nem félnek annyira Dave-től és megtámadják föld könyvvel, e helyett a "gyengébb"-nek tűnő Csizu bácsit ütötték és ez okozta a vesztüket. Jou-ék ellen kipróbáltuk a futottak még kategória két díszpéldányát, Astralt és Cuthbertet és kihoztuk a maximumot. Tazar olyan védekezési értéket szedett össze piros gömbkíséretében, hogy lehetetlen volt sebezni. A 3 titán, melyet a sivatagban kapott Jou eldöntötte a küzdelmet, Dave elleni főcsatában nagy szükség volt arra a 900 HP-ra.

Összességében azt gondolom jól játszottunk, egyik meccsen 2 napot elszöszmötöltem, túl kombináltam a dolgot és később törtem be, de nem múlt rajta semmi. Élmény volt nézni Dave játékát :)

1v1 - Dave, Jou és Adler vert el az alapszakaszban. Adler ellen borzasztó terem, nem kértem időben restartot és Uland implo és resu birtokában agyonvert panicon (doboz adta be neki). Jou tower seregében 450 master gremlin, borzasztó mennyiségú lvl2-3 lények be tudták védeni és képtelen voltam lebontani, hiába a sok maci és wyvern, be lettem darálva. Dave ellen benéztem az escape tunnelt, itt el akartam menekülni, hogy hazavigyem a seregem felfejleszteni (elsősorban a macikat).

A rájátszásban Dave ellen panicon végignéztem, ahogy a gazdag inferno terepen kiveszi a sárkány dwellt, consot és a +1 to allt. Tudtam, hogy nekem is seregre van szükségem, ezért az egyetlen megoldásnak a Horde ogre mage volt az aopció, mely firebird dwellt védett és egy dobozt. 95-en voltak, earth magic nincs, 18 maradt, de vesztettem. Megnéztük mi lett volna, ha átmegyek egy monolithon, de nem voltam elájulva, nem nyertem volna úgy sem.

Jou ellen játszottam a 3. helyért, Jebuson. Az első 3 nap borzasztó gyenge terepet mutatott, majd Monere elkezdett úgy fejlődni, mint senki más, ráleltem egy angel dwellre, a refu is adott egy angelt és a sivatagban 1-2-2 körül egy doboz is további 3-at. Így 10 ark és 3 angel mellett volt még 30 wyvern ha jól emlékszem, mellyel a 3. hét elején betörő Jou-t gond nélkül vertem meg.

Köszönöm az emlékezetes meccseket és élményt, remélem találkozunk jövőre is!

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2017 aug. 13 20:43 #2851

Üdv Bátor Harcosok!

Elnézést a késlekedésért a végeredmények kiírása kapcsán, de sajnos a tábori röpladázás alkalmával megsérültem, részleges izomszakadás van a jobb karomban... Most pihentetnem kell, sajnos a teljes gyógyulás kb. 2-3 hónap...

Azért bal kézzel bepötyögöm a végeredményeket:

Heroes5 támadás:

BAJNOK: TEKI1986 11 pont
2. Jou 6 pont
3. Vologya Mester 4 pont
4. Ricsepi 3 pont

Heroes3 támadás:

BAJNOK: DREEGAR 35 pont
2. Ricsepi 34 pont
3. Adler 28 pont
4. Csizu 27 pont
5. Dave 26 pont
6. Dani 23 pont
7. Bogpista 22 pont
8. Vologya Mester 18 pont
9. Teki1986 18 pont
10. Karesz 16 pont
11. Jou 16 pont

Heroes3 2vs2 torna:

BAJNOK: CSIZU - DAVE 7 pont
2. Karesz - Dreegar 6 pont
3. Zodmund - Norbak 3 pont
4. Bogpista - Teki1986 3 pont
5. Jou - Adler 3 pont

Heroes3 1vs1 torna:

BAJNOK: DAVE
2. Bogpista
3. Csizu
4. Jou
5. Karesz
6. Pumpás
7. Dani
8. Adler

Mr. Lucky: Csizu

Mr. Unlucky: Pumpás

Mr. Junior: Dani

Örülök, hogy sikerült eltalálni a játék és a szórakozás közötti egyensúlyt, valamint jól éreztétek magatokat az idei tábor alkalmával is.

Én csak H3 ésH5 támadásban indultam, ahol laza, szórakoztató, levezető játékkal H3 támadásban a középmezőnyben végeztem, H5 támadásban pedig hoztam egy 3. helyezett kupát, amivel több, mint elégedett vagyok.

Jövőre veletek (és remélem másokkal is) találkozunk! Addig is hamarosan 2. Balaton Kupa! Baráti üdv!


Vologya Mester
A Heroes Team vezetője
Utolsó szerkesztés: 2017 aug. 14 00:58 Írta: Vologya.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!