forum top

× Versenyek

emo XVII. Heroes Tábor (2017.)

Több
2017 júl. 15 08:48 #2787

Én is segítek a 2v2 térképeket átnézni, a feltételrendszert megbeszéljük majd, ahogy az előző években is. 3 javítónál szerintem nem kell több.

Dave által felsorolt templatek jók, a mirror ellen szavazok, helyette bármilyen más template is lehetne.

Úgy értettem, hogy az elimináció a 3 template-re vonatkozik, a vár választás licitálással lenne megoldva továbbra is.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2017 júl. 16 07:59 #2788

Érdeklődnék, a csütörtökön BP és környékéről induló kocsis embereket, valaki bevállalna-é, hogy levinne ( ha van annyi üres hely :) )


Üdv. Jou!

"Ha legközelebb újra megszületek, vadon élő ló szeretnék lenni. Szabadon nyargaló, büszke, örömittas széljáró! Nem akarnám, hogy valaha is befogjanak, felnyergeljenek, még akkor se, ha jól bánnának velem." (Vavyan Fable)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2017 júl. 17 10:45 #2790

Sziasztok a H3-as térképeket ma szerkesztem be. Délutánra már készen lesznek.
Elküldöm Jou-nak és Vologyának. Majd ők továbbítják.

Jó szórakozásat mindenkinek!

Üdv Zsombor ;)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2017 júl. 17 12:09 #2791

Tiszteletem a Társaságnak!

Megnéztem a H3 Támadás adatlapokat, 1-2 jelentéktelen hiba mellett egy érdemi észrevételem lenne.
Adler adatlapján nem került megnevezésre, hogy melyik lénynek vett + stack-et. Úgy gondolom, hogy a Sárkánygyík Monarchának, de mivel a Sárkánylégy stack felára is ugyanannyi ezt nem ártana tisztázni, hogy a Sárkánygyíkot szedheti 3 fele és a Sárkánylégy egyben marad, vagy pedig a Sárkánygyíkot és a Sárkánylegyet is 2-2 felé szedheti. Azt nem tudom, megmondani, hogy jelen esetben van-e érdemi jelentősége ennek, mert elképzelhető, hogy nem oszt nem szoroz egyik meccs végkimenetelében sem, de az kétségtelen, hogy vannak csapatok amik ellen az a jó ha a Legyet szedheti többfelé és vannak amelyek esetében az a jobb, ha a Sárkánygyíkot szedheti többfelé.

Csak azért kukacoskodom ezzel, mert volt egy Budapest Bajnokság, amikor Warhaert felvetette, hogy Ő úgy gondolta, hogy a stack felárnak elsősorban az értéke a meghatározó és nem az, hogy milyen lényhez vette, azaz ha Én 1000 aranyért veszek stack felárat azt majd eldöntöm, hogy melyik lényre milyen arányban akarom elverni az adott csatában. Természetesen ezt az elképzelését egyhangúlag elvetette mindenki, így csak a következetesség jegyében szeretném, ha egyértelmű lenne ezúttal is, hogy melyik stack melyik lényhez tartozik.

Nem hiszem, hogy ezen bárki problémázna, és ha a táborban mondaná meg Adler, hogy Ő ezt hogyan is képzelte el senki nem szólna érte, de az egyetemen nekem azt tanították, hogy a hitélet a templomba való ezért jobb az ilyen dolgok elébe menni.

Más:
A H3 Támadás-elemzés sül, amint elkészült azon melegében igyekszem megosztani a nagyérdeművel, mindenki nagyobb örömére és (le)épülésére.


Üdvözlettel,

Ricsepi

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2017 júl. 18 17:44 #2794

semmi elképzelésem nem volt, most sincs, legalábbis a támadásról, a többiről pina

majd megmondják az okosok, hogy mit lehet és mit nem


Despite what your mamma told you, violence does solve problems.
Annak ellenére, amit anyád mondott neked, az erőszak igenis megold problémákat

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2017 júl. 18 19:03 #2795

Kicsit messziről futottam neki a problémának, de természetemnél fogva olyan vagyok, hogy egy esetre minél több ember számára elfogadható és minél több megoldási javaslatot kell tenni.

Amikor ránéztem az adatlapodra azonnal láttam, hogy csak arról volt szó, hogy elfelejtettél a Cecelégynek stack felárat fizetni. Azonban korábban is volt egy hasonló eset, amikor Magix nem vett varázskönyvet és a főseregéből utólag beáldoztunk annyi lényt, hogy megkaphassa azt. Ekkor jelzés értékkel Én arra szavaztam, hogy ne csináljunk ilyet. Hangsúlyozom, hogy csak jelzés értékű volt a nem szavazatom Magix varázskönyvére, mert tisztában vagyok vele, hogy elsősorban ez egy baráti összejövetel, aminek az a célja, hogy mindenki jól érezze magát, másodsorban azonban ez mégiscsak egy verseny, aminek alááshatja a presztízsét, ha utólag javítgatunk a seregeken. Különös tekintettel arra, hogy tavaly Zsé nem vett varázskönyvet és nem is kapott utólag sem, teszem hozzá szerintem nagyon helyesen, mert a leírásban kifejezetten benne van, hogy erre ügyelni kell, mondom ezt annak ellenére, hogy ezen az apróságon múlott a bronzérmem.

A következetesség jegyében nem javasolhatom, hogy vegyünk el egy Sárkánygyík Monarchát, és annak az árából fizessük ki a Dragonfly stack árát, mert úgy gondolom, hogy előbb-utóbb, mint ahogy Én is hivatkozom a korábbi esetekre, az ilyen események kárvallottjai is fel fogják hozni ezeket (teljes joggal). Természetesen elfogadom, ha az Areiosz Pagosz így jár el, mert nem szemétkedni akarok, csak következetes lenni, és a szabályok szellemében eljárni. Azonban mert tapasztaltam, hogy korábban is voltak, mondjuk úgy, súrlódások, a szabályok megfelelően komolyan vétele ezeknek az elejét veheti. Most olyan helyzet van, amikor az illetékeseknek dönteni kell, Én személy szerint annak örülnék, ha a korábbi hozzászólásomban felvázolt két lehetőség közül születne döntés (azaz 3 WM és 1 DF vagy 2 WM és 2 DF). Bármilyen döntés is szülessen Én tuti nem fogok hőbörögni, és elfogadom azt, mert ismételten hangsúlyozom az a legfontosabb, hogy mindenki jól érezze magát.

Remélhetőleg mostanra már mindenkinek kellőképpen ökölbe van a gyomra és a keze a szövegelésemtől, így takarékra állítom magamat, de ma még jelentkezem a jóslattal.


Üdvözlettel,

Ricsepi

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2017 júl. 18 20:40 #2797

Észrevétel jogos, Adler esze a csapat összeállítás során is ugyanazon a dolgon kattogott: p*na. Neki szerintem teljesen mindegy hogyan járunk el, mert nem az számít :)

Én is azt vallom, hogy a szabályokat azért hoztuk, hogy betartsuk, igaz lett volna ez Magix esetére is annak idején.

Várjuk a jóslatokat :)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2017 júl. 18 22:50 #2798

Tiszteletem a Társaságnak!

Sajnos magyarázkodással kell kezdenem, mert ordas nagyot hazudtam, hogy tegnapra ígértem a jóslást, mert mire gépre vittem elmúlt éjfél, ebből is lehet majd következtetéseket levonni az eredményességére. Szokásos figyelmeztetésemet ezúttal is muszáj vagyok elmondani, hogy az alábbi írás csak a fantázia szüleménye minden a valósággal való egyezése pusztán a véletlen műve.

Bogpista: Reneszánszukat élik a Centaur Captain csapatok. Az elmúlt 2 BB-n 3 ilyen társaság is színre lépett veretesebb eredmény nélkül, ennek ellenére ismét van 2 belőlük, elképzelhetőnek tartom, hogy ez a Tábori Támadás hozza meg nekik az áttörést, de úgy érzem a másik csapat az ami révbe érhet. Tipp: 5-8.hely

Dave: Egykori bajnokcsapatával újráz, ám amennyire akkor jó érzékkel nyúlt a Lidércekhez, most (szerintem) annyira mellément a történet. Nem lebecsülni akarom a csapat vagy a hadvezér erejét, de ezúttal szinte mindenki felkészült a blind-ra. Tipp: 5-8.hely

Dreegar: Úgy érzem ezúttal nagyon jó ütemben sikerült elsütni a klasszikus piros gömb Hárpia Banya kombót. A 2. körben a +1 speed aranyat érhet, így ezt a csapatot várom az első helyre.

Ricsepi: Már régóta piszkálta a csőrömet, hogy időről-időre fel-feltűnik egy-egy Efreet csapat, de az igazán jó eredmény bennük maradt (ez alatt a dobogót értem, mert 4-6. hely azért összejött nekik). Talán nem szerénytelenség, ha azt mondom, hogy a TOP 6-ba ezt a hajót be kell tudnom kormányozni, a TOP 3 félek nem lesz meg, ki tudja, talán pont a helyén van az áruk. Tipp: 5-8. hely

Vologya Mester: Quicksand + Sárkányok (vol. 3) azonban most (ugyan tekintélyt parancsoló létszámban de) csak Zöld Sarik. Ez pedig szerintem azt fogja eredményezni, hogy kicsúszik a TOP 3-ból a banda. 4. helyre várom.

Adler: A sokat emlegetett Sárkánygyík + Dragonfly. Az ilyen csapatoknak a kulcsa (szerintem), hogy annyi stack felárat kell fizetni, hogy 6 felé lehessen bontani a fősereget és fullba kell nyomni a védelmet. Mivel ebből a csapatból csak ez a 2 dolog hiányzik, a 9-12. helyre várom.

Csizu: Nagyon gondolkodtam egy natúr Nagás csapaton, de személy szerint nagyon nem szeretem a földharcos társulatokat és mivel legutóbb a Minó Királyok átlagon felül teljesítettek elvetettem az ötletet. Tettem ezt annál is jobb érzékkel, mert a Naga Királynőkből Csizu egy jobb konstrukciót álmodott meg nagának… (jaj micsoda jó szóvicc volt… remélem kitart a formám a táborig, vagy legalább a jóslás végéig) Tipp: 2-3. hely

Dani: Sejtettem, hogy Haste és horda lesz a menü. Bődületes mennyiségű Démon, azonban mágiaimmunitás ismételten nuku és a tereptárgyak is bosszantani fogják ezt a csapatot, a banda gazdáját meg az fogja (amiért úgy döntöttem, hogy fixen megveszem az Air Magic-et), hogy a démoniákusok valami mosdatlan módon rosszul kapják a „Szélmágiát”. Tipp: 9-12

Jou: Már megint van minden, mint a búcsúban. Ennyi varázslatból azt sem tudnám, hogy mit kántáljak el, illetve egyet biztosan, a remove obstacle-t csak az meg nincs. Tipp: 5-8. hely

Karesz: Az utóbbi időben ismételten fel-felbukkan 1-1 Wolf Raider csapat, azonban már a régi szép időkre emlékeztető hordát nem fúj össze a haste (Szar szóviccek – Jó ízlés 2-0), így vigyázni kellene rájuk, mint a hímes tojásra, azonban ez esetben a támadásra összegyűlt delikvensek nagy része kezdősebességben is megelőzi a „Farkaslovas Fosztogatókat”, így mire elrajtolnának, körhátrányba kerülnek. Tipp: 9-12. hely

Teki: Adela fejlődése ha túl sokszor alázza meg a hadvezért az 1. körben akkor hiába a 2. körös fix water… Azonban úgy érzem, amit az előző BB-n elvett a szerencse, most talán visszaadja. Tipp: 2-3 hely.

Zsee: Azt gyanítom, hogy nem fog tudni elég gyorsan lőni a Magóg brigád, hogy mire felteszi a Haste-et a mezőny 40 %-a (másik 40 %-ra meg ugye nem hat) addigra elég kárt okozzanak. Így hiába a Slow és az aranyszerszám a tabella harmadik harmadába várom a csapatot.

Ami pozitívum (és személy szerint örömmel látom), hogy leszoktunk az Anti-Magicről, viszont mint egy rossz dohányos, azonnal visszaszoktunk a Haste-re, de sebaj, majd amikor annyiba kerül majd, mint egy Recanter jobban megerőltetjük magunkat.

Holnap személyesen tal., sziasztok! ;)


Üdvözlettel,

Ricsepi

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2017 júl. 19 17:04 #2803

Sziasztok. A térképek kész vannak. Vologyá-nak és jou-nak elküldtem őket.

Jó szórakozást.

By.: Zsombor

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2017 júl. 25 11:59 #2812

Ahoy Heroes banda!

Sehol semmi infó, hogy mi is lett a támadásokkal és a többivel?
Sajnos idénre nem jött össze a tábor, na de majd jövőre. Na meg majd az őszi BB-re nézek valami szemét kombót:)

Üdv : Magix

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2017 júl. 25 19:19 #2813

H3 Támadás:
1. Dreegar
2. Ricsepi
3. Adler
2vs2:
1. Csizu & Dave
2. Dreegar & Karesz
3-5. hely kiléte holnap dől el:)
A h5 támadásról nem tudok nyilatkozni :D

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2017 júl. 28 14:12 #2820

Tiszteletem a Társaságnak!

Értékelem egy kicsit a Támadás szereplésemet. H5-ben sikeresen megnyertem az utolsó helyet de ezen a versenyen csak funból szoktam indulni, így ez nem bántott, ráadásul nagyon kevesen is voltunk ezért nem tartottak sokáig a szenvedéseim. (A csapatom alacsony kezdeményezésének köszönhetően nem is kellett sokat lépnem sem…:P)

H3 Támadás:

Kétségtelenül az eddigi összes támadás torna közül amin részt vettem, most játszottam a legrosszabbul legalább 4 pontot csak a saját bénaságomnak köszönhetően veszítettem el, 3-at pedig az ellenfelek szerencséjének köszönhetően (de ez benne van, jól is esett mint éhes kutyának a verés) míg mázlival Én csak 1-1 pontot mentettem meg illetve nyertem meg váratlanul. Az előkelő helyezés annak köszönhető, hogy nagyon sűrű volt a mezőny így még ilyen teljesítménnyel is sikerül a dobogón végeznem. Ezúttal a csapatom leggyengébb pontja Én voltam, egy agyilag ép játékos ezzel a bandával ebben a mezőnyben bajnok lett volna, de lássuk mi is történt.

Bogpista: Itt egyszer sem fogadtam el az előzetesen felajánlott 1-1-et mert bíztam benne, hogy erősebb és gyorsabb a csapatom és ha nem bénázom el a lépést akkor minden pont az enyém lehet, Pista ellen csak egyszer sikerült rosszul lépnem és az sem bizonyult halálosnak így az előzetes várakozásaimnak megfelelően mindkétszer 2-0 lett a vége.

Dave: Az első fordulóban amikor Dave jött akkor éreztem azt, hogy fogalmam sincs arról, hogy milyen rendezvényen vagyok, ennek megfelelően az első forduló odavágóján rosszul osztottam szét a csapatot és az első körben olyan szarul léptem, hogy Dave simán beleverte a fejemet a földbe, a visszavágón is voltak problémák, mert nem figyeltem oda és nem pörgettem ki a fixen megvett „szélmágiát” expertre így nem volt mass haste, de a sebességfölényem így is megvolt, ezt sikerült behúznom és utána nagyon jól jött a szünet. A második körben mivel a tactics-et is megvettem játék nélkül lett az enyém a 2 pont.

Dreegar: Az első forduló 1-1 lett, ez benne volt, mert ugyanannyival mentek a csapataink ami meglepőbb, hogy a második fordulóra Dreegar vett +1 speedet így nem sok esélyemnek kellett volna lennie, de sikerült lehoznom 2-0-ra a meccset.

Vologya Mester: Itt mind a kétszer megkaptam a 2 pontot mert a taktika amire Vologya csapata épült nem volt alkalmazható ellenem.

Adler: Ez a csapat annyival erősebb volt, mint az enyém, hogy csak úgy tudtam lenyomni, hogy ha kétszer visszaütés nélkül meg tudom csapni, ezt ki is tudtam taktikázni 4-ből 3-szor. Hozzáteszem kétszer nagyon nagyot bénáztam ellene ám egyszer a morál megmentett, másodszor már nem volt menekvés.

Csizu: Itt az első körben még elég erős voltam, hogy legyőzzem a Naga Királynőket, azonban Csizu bátran belemászott az arcomba bízva a morálban ami jött is így az első forduló 1-1 lett, csakúgy mint a 2. forduló, azonban ez már inkább rám nézve hízelgő mert csak úgy tudtam 1 pontot szerezni, hogy kihasználtam a terep adottságait ami miatt nem tudott megütni.

Dani: Itt szintén az első körben még le tudtam volna győzni a csapatot, a másodikra már akkora HP tömeg volt ellenem, hogy az összes előütésem is kevés volt hozzá hogy lebontsam. Az első fordulóban az első meccset simán behúztam és a második meccs is szépen a tervek szerint alakult amikor hirtelen kétszer egymás után luck-ot kaptak a Démonok Én pedig elfogytam. Külön pikantériája a történetnek, hogy ez volt a második meccsem, közvetlenül a Csizu elleni morálos csata után.

Jou: Itt szintén játék nélkül lett az enyém a 2x2 pont mert Jou csapatának a taktikája sem volt használható az Én bandám ellen.

Karesz: Papíron ennél a csapatnál is erősebb voltam, Karesz azonban minden cselt bevetett, hogy szerezzen egy pontot, de mivel neki nem jött morál nem volt esélye a pontszerzésre.

Teki: Az első fordulóban a visszavágón nagyot hibáztam és azt hittem, hogy annyival erősebb vagyok, hogy belemehetek ész nélkül az ütésváltásba, sajnos 1 pontom bánta, hogy nem taktikáztam jobban. A második körben már simán hoztam volna mindkét meccset azonban a visszavágón 3-szor morálozott a Kentaúr egylet (egy csatán belül) és egy megnyert meccset így elbuktam.

Zsee: Nem jött el, ismételten nagy bánatomra…

Gratulálok Dreegarnak aki nagyon profin lehozta a meccseket és megérdemelten lett bajnok H3 Támadásban.
Természetesen Gratulálok minden más verseny dobogósainak is!
Külön kiemelném Adlert aki eddigi legjobb Támadás eredményét érte el, Danival egyetemben aki pedig begyűrte magát a TOP 6-ba.

Végezetül pedig köszönöm a szervezést Vologya Mesternek!

Jövőre igyekszem úgy intézni a dolgaimat, hogy a Tábor teljes időtartamára tudjak menni, mert a hangulat az továbbra is bomba.


Üdvözlettel,

Ricsepi
Utolsó szerkesztés: 2017 júl. 28 14:19 Írta: Ricsepi. Indoklás: Elgépelés

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2017 júl. 28 19:34 #2821

Ha elkülditek a különböző támadásra vett seregeket nem haragszom meg :) jövőre megpróbálok eljutni, és remélem minél többőtökel(ilyen szó nincs i guess) találkozom Balaton kupán

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2017 aug. 02 15:47 #2827

Gratulálok a nyerteseknek! Mit szól a társaság az új térképhez ? Nem volt vele gond remélem.

Utolsó szerkesztés: 2017 aug. 02 15:48 Írta: Zsombor.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!