forum top

× Versenyek

emo 13. Heroes Mugger Emlékverseny (25. JUBILEUMI HBB)

Több
2016 okt. 28 09:55 #2035

Egy fontos dolog! Vasárnap van óraállítás (ha nem tévedek), tehát a reggel 8 órás kezdés az valójában mostani idő szerint 7 óra.
Csak hogy nehogy a társaság fele 9-re jöjjön :))

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 okt. 28 12:03 #2037

Ez pont fordítva van.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 okt. 28 12:03 #2038

Bocs, telefonról vagyok és a fórum is vacakol.

Utolsó szerkesztés: 2016 okt. 28 12:05 Írta: bobibubi.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 okt. 28 13:59 #2039

Visszaállítjuk 1 órával valóban (8 o'clock becomes 9), de nem kell félni mert Pumpás 10-kor fog felkelni :D

Utolsó szerkesztés: 2016 okt. 28 13:59 Írta: Dave.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 okt. 28 20:19 #2040

H3 támadásban van pár hiba: Vologyának,Tekinek,Jou nincsenek beállitva az alap secondary skillek.

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Zsombor

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 okt. 28 20:42 #2041

Igazatok van ... visszaállítjuk az órát :)
Akkor elég ha mindenki délre jön, addigra talán lesz elég ingyen pontom hogy beférjek a 3. helyre :P

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 okt. 28 20:42 #2042

Sziasztok!

Zodmund köszönöm hogy szóltál! Már javítom is ki a térképeket!

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 okt. 30 08:36 #2044

Sziasztok,

Számomra véget ért a BB, így szeretném megköszönni Vologyának a szervezést a jubileumi versenyre!

Tegnap este 8-kor végeztünk (Pumpás és bobibubi játszottak még) és ha belegondolok, egy reggel 8 órás kezdés esetén belefért volna a 4 mérkőzés a szombati napba > legközelebbre megfontolandó lehet egy 6 meccses lebonyolítás. Ehhez természetesen szükséges, hogy mindenki ott legyen időben és technikai okok se hátráltassák a versenyt. Az "elkényelmeskedő" társaságot kicsit gatyába kell rázni :)

1. forduló: H(Ősök) H(Arca)

Zodmund (Stronghold - Crag Hack) vs. Csizu (Rampart - Damacon)

Licitáláskor elhoztam a Rampartot és a kezdés jogát átengedtem Zod-nak, nem kapálóztam érte. A licitálás izgalmasabb volt, mint maga a meccs. Azt gondolom, hogy e térkép szerepeltetése mögött inkább emlék és gesztus húzódik Mugger tiszteletére és minden elismerésem Lacának, hogy ilyen kreatív módon szerkesztette meg a térképet. Nem gondolom, hogy Laca vérmes reményekkel várta remekműve versenyeken való szerepeltetését, elvégre nem erre a célra készült. És nem is alkalmas rá.. nyilván a vereségem kellemetlen szájíze is megnyilvánul a véleményem megformálásában, ugyanakkor annyira "unbalanced" helyzet, ami kialakult a térkép adta lehetőségeknek hála, nem ad semmilyen élvezetet a játék kedvelői számára, akár nyersz, akár veszítesz.

Crag Hack random relikje a Sentinel volt, míg nekem a +5 A & D sárkányoknak üvegcse. A refuból CH kapott arkot a második hét elején és volt egy artifact, melyet kizárólag Zod terepén lehetett beváltani (+5.000 XP). Azért rohantam át 1-2-2 nél, hogy beváltsam az artit, de elkéstem.. gondoltam rusholok és a full rampart sereggel átmentem ellenfelemhez, de a pálya adta adottságok révén olyan sima főcsata lett, melyet gyorsan szeretnék elfelejteni :)

Persze mondhatjátok, hogy választhattam volna én is a Strongholdot és a másik színt, de egy meccsnek nem ezen kellene múlnia..

2. forduló: Jebus Cross

Csizu(Rampart - Neela) vs. Jou(Inferno - Crag Hack)

Ismét az ostoba barbár szupersztár el akart pusztítani egy Rampart hordát.. A meccs előtt egy szoros és élvezetes főcsatát kértem Jou-tól és olyan jó fej volt, hogy ennek a kérésemnek eleget tett :)
Jó volt a kezdés, sárkány dwelling mellett még unicorn, elf, dwarf és kentaur csatlakozott a kínálathoz. Akadt még 3 utopia viszont semmi értékes artifact így a fényéből sokat vesztett genie hölgy 7-3-9-6 értékekkel ment utopiázni és a sallang a másik falvakból nagyon kellett, hogy ne veszítsek semmi értékeset (1 unicorn veszett oda) a 3-as utopiában. Kaptam kapitány sisakot és vízen lebegő csizmát.. következő utopia se adott semmi értékeset, végül a harmadikból jött sárkány mellvért és Sentinel és vettem az artifact kereskedőnél +6 pajzsot a második utopiához, hogy ne haljak meg, így két utopia után 70k aranyat elszórtam Neela ruházkodására, hogy igazán csinos legyen a randira :) A Cyclops blokkon harmadik héten mentem át és a sivatag adott 25k XP-t így lett expert fire is a tűzkönyvhöz (volt exp earth és water még). Jou épp ott szotyizott, nekem pedig volt 10 manám így hazamentem duplázni. Kiszedtem Jou átjárójánál a Recantert, majd megütköztünk.

Mivel húztam a Fortress várat, ki tudtam szedni pár Wyvernt, a területemen a 4 hive 18 "sárkányt" adott, a vár további 6-ot, mely kellett nagyon a 33 efreet sultán és az 54 démon ellen. Ez utóbbi nem volt sok, azonban a hosszúra nyúlt főcsata vége igencsak szoros lett és 4 arany sárkányom maradt. Amennyiben a varázslatok teljes repertoára szerepet kap, akkor nagyon kikapok és Jou kiszedhette volna a Recantert.. ennyi hiba elég volt, hogy nekem kedvezzen a főcsata.
Jou kapott 4 jól időzített morált a csatában (pl. a fullos Arch Devil és Pit Lord), mely kellett ehhez az eredményhez. Neela azonban kitartott és a minimális skill előnnyel rendelkező CH kapitulált. Jó csata volt!

3. forduló: Skirmish

Ricsepi(Stronghold - Gird) vs. Csizu(Dungeon - Brissa)

Zod elleni bukta után tét nélküli meccs volt a Jou és Ricsepi elleni párharc, így rámentem a feelingre :) Ez volt az a meccs, ami nagyon összejött és 1-2-5-nél véget ért. A nehézkes első napok után megszereztem a két aranybányát és kiszedtem a teljes sereget, mely 175 infernal trogiból, 20 Harpy Hag-ből és 35 evil eye-ból állt + exp. haste gazdagította a repertoárt. Ricsepi sajnos bebukta magát az Ogre Mage-eknél, így a 12. napon, amikor bevertem őt a fővárában nem veszítettem semmit.
Sajnálom, hogy ennyire sima meccs volt, nekem azonban jól eső elégtétel, hogy sikerült a pálya adta lehetőségeket kihasználva 2. héten rusholni, ahogy azt Dave már sokszor megtette :)

További sok sikert a többieknek, az 1 v 1 helyosztók ma kora délután zajlanak! :)

Üdv
Csizu

Utolsó szerkesztés: 2016 okt. 30 08:52 Írta: Csizu.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 okt. 31 10:25 #2049

Remek volt ez a BB is, király volt ismét találkozni mindenkivel aki benézett. Most nem vettem részt a h3 támadáson, de mivel így is egész vasárnapom itt töltöttem már tökmindegy lett volna :D Gratula Zsombornak a h3 támadás 1.helyért.
1.meccs: Dave(blue castle) vs Bobibubi (green fortress) (H)ősök (h)arca
Kipengettem 5k-t a castle-ért meg asszem egy ezrest a színért,aztán rájöttem hogy a blue harcol mindenütt undergroundon...Na mindegy, mindenesetre bejött galthran, csontikat nem gyűjtöttem mert nem fejlődött fel időben a necromancy,viszont jó skilleket kapott nagyjából.Refuban kaptam sima macit,de kétszer is majdnem elbuktam,egyszer lots gog ellen maradt 6 hp-ja mert sokat moráloztak, meg trade postért való harcban underground terepen majdnem elvert pack medusa 1-2 morál meg fagyasztás segítségével,de túlélte a maci 4 hpval meg a pikások is.Bevettem az arénát, quest artit, elindultam a fenti lvl3as arti felé, +5 power volt.Vissza is vonultam mert nem tudtam full sereget kihozni,átmentem a jobb oldalra beváltani a quest artit meg naga bankot + küklopsz stockpilet kiszedni,közben capitol is lett.126ra lett arkangyal, dobozt meg utópiát bevertem 127en.Utópia nem adott semmit, viszont lett pénzem kivenni a full sereget és átmentem bobibubihoz. Viszont ő is átjött,csak a másik oldalon,és a váramat célozta meg.Én láttam hogy otthagyta a dobozát így kivettem,majd én is elfoglaltam a várát.Pár nap múlva megütköztünk de túl nagy volt a skillkülönbség a 2 hős között.
2.meccs: Dave(red tower) vs Pumpás (blue castle) jebus
11k-ért elengedtem a castlet, 1k-ért vettem színt. Jött giant dwelling meg 2 hive és gretchin aki kapott archery-t meg logot.124kor törtem volna ki,de Pumpás bebukta magát 121-n küklopszok ellen.
3.meccs: Dave(red fortress) vs Marqadam(blue stronghold) skirmish
A templatehez illő két leggyengébb vár csatája volt, 3 horribilis start után a tényleges meccsen kaptam szerencsés mapot, bron kezdőhősnek 4 basiliskkal, lizard dwelling, meg 5 napi járásra basilisk is volt.Sikerült összeszedni elég pénzt hogy a sereg nagy részét ki tudjam venni 2.hét elején, várban citadel+basilisket építettem.Bevettem az egyik aranybányát 8 scorpicoreval szemben, majd 77 harpy hagen keresztül 3.zónába mentem.123on át is értem Marqadamhoz,akinek gyengébb serege volt így menekült egy másik zónába, de megöltem az összes többi hősét meg elfoglaltam a várait.Főcsata 127en volt, 19 greater basilisk meg 40valamennyi lizard warrior erősebb volt expert armorerrel mint a vegyes inferno+stronghold+necro sereg :D
4.meccs: Dave(red stronghold) vs Norbakk(blue rampart) Jebus
3100ért adtam oda a rampartot,de utólag kevésnek érzem. Nem jöttek jó mapok sem, el kellett használnom a restartokat mert teljesen be voltam blokkolva. A végső mapon már csak az egyik utam volt blokkolva,viszont dwellingből össz vissz 1 wolf volt+2 goblin,utóbbiakat be se vettem.Cons nem volt, hive is csak 4, ebből 2 elég messze a vártól.Szerencsére Dace jól fejlődött, logisztika + earth magic, de slowért így is el kellett másznom mert egyik vár se adott, scholaros hősöm meg nem volt,így késett 1 napot a kitörés.Az időre nem figyeltem eléggé, a sok időigényes csata el is vette jól az időmet,így 124kor mire igazán szükségem lett volna rá, 3 percből gazdálkodtam és jól el is fogyott mire levertem mindkét blokkot (horde naga + horde unicorn) a gyenge seregemmel.Ráadásul szarrá is moráloztak és buktam a wolf raidereket.Bent maradt 2400 mozgáspont,másnap volt időm kivenni egy minimumos hiveot meg szandált az úton,majd egy dobozt is fel akartam venni de lots hydra 40 volt,és mire azokat levertem megint lejárt az időm.Norbakk jött és fel is vette előlem a dobozt ami adott 20 geniet. Majd meg is támadott.
Tyris 11 8 5 5 , sok mana, +2speed, expert haste
66 grand elf, 20 genie,15 war unicorn, silver pegasik szétosztva
vs
Dace 11 13 8 5, 30valamennyi mana, expert slow, shield, cure
25 wyvern, 38 wolf raider, 9 thunderbird, 3 ancient behemót
Ő kezdte a csatát egy mass haste-val, már készültem feladni mert nem akartam végignézni ahogy lemészárolják a seregem,de aztán nem jött előre, én slowoltam és vártam míg lő, majd mentem előre ütni.A grand elfet sem védte be jól és meg tudtam ütni 3 macival,meg a wyvern ütötte a dzsinneket.A war unicorn ütötte a madarakat, és elmenekült az elfekkel,következő körben megvakultak a macik,de megint tudtam ütni 2x és már csak 40+ grand elf és 7 genie volt 2 maci 25 wolf raider és 25 wyvernnel szemben.Az utolsó slowwal pont elfogyott a manám, de le tudtam verni a maradék lényeket. Norbakk sajnos nagyon rossz taktikát választott és csak ezért nyertem, különben szarrá lőtt volna az íjászokkal. A 3 perces timer nem elég semmire sem, szar tereppel meg főleg nem.
5.meccs: Dave(red inferno) vs Zodmund(blue tower) Jebus
3500-at fizettem a várért és színért összesen, nem vagyok benne biztos hogy megérte, mert nagyon szenvedős volt a dolog pénzügyileg. Towernek ugye vannak kriptái, trading post, infernos terepen ezek nem fordulhatnak elő.Nem vált be az a reményem hogy majd kapok pár easy hiveot és végigszántom a mapot,devil dwelling jött meg 2 hive és 1 cons, 3 utópia,ebből kellett valamit kihozni,valamit imádkozni hogy Ignissa jó skilleket kapjon. 5.nap két marketplaceval kiszenvedtem a devilt, mert higany kupacból vagy 2-t találtam egész addig. Egyik hive őrzőjét levertem ami 35 basilisk volt,de horde flies volt így otthagytam.Devil dwellet 7.nap vettem csak be,mert gyenge voltam és lots gold golem őrizte.Sikerült viszonylag sok időt megspórolnom 1.héten így tudtam démonizálni 122től fogva, de szánalmas mennyiség jött össze pedig majdnem mindent bepattintottam.Kiszedtem egy naga bankot, 2es consot, 10k xp-s dobozt, és 10 xp hiányzott hogy lépjek még egy szintet utópia előtt és legyen expert shield + stone skin. Nem volt már semmi más lény a közelben úgyhogy advanceddel mentem be, és 6 devil,2 angyal,6 efreet,4 wyvern, 35 démon volt a seregem, meg szánalmasan gyenge skillek.Ha nincs a +4es pajzsom ami egyedül adott skillt,akkor 2es defensem lett volna.Így is elbuktam az efreeteket,wyverneket, pár démont meg 1 devilt is.Kaptam viszont földkönyvet ami baromi fontos volt hogy be tudjam verni a másik 2 utópiát további veszteségek nélkül mert nem volt már töltelék lényem.Kaptam gladiust, +4allt, dragon páncélt, dragon sisakot még.126on full movementtel bementem középre, Zodmund még nem volt bent így enyém lett az egész sivatag, Town portallal nagyon sok mindent ki tudtam szedni kis idő alatt, még 3 perces idővel is.Két fullos utópiát kiszedtem de nem adtak semmi jót csak +5allt.3 cons és 3 hive volt még bent, sok értéktelen doboz.Benéztem a maradék 2 játékosterületre is ahol találtam még 1-1 utópiát de azok sem adtak semmit.Démont csináltam a legtöbb lényből amit ki tudtam szedni,186 lett mire Zodmund beért középre 143-on.
Mephala 15 18, red orb, +3speed, +3hp, expert armor,archery
560 master gremlin, 10 titán,6 angyal,25 wyvern, + tower lények
vs
Ignissa 21 31, expert offense, archery, golden bow
20 zealot, 186 horned démon, 9 angyal, 13 archdevil, 11 efreet szultán, 13 pit lord, 30+ wyvern
A nagyobb seregnek meg skilleknek köszönhetően nyerni tudtam, nem volt kiegyenlített csata mert nálam majdnem az összes devil és démon túlélte, de simán lehetett volna szoros ha Zodmundnak dob valami jót a 4 utópia, mindössze +3allt kapott ami elég balszerencsés,de mivel enyém volt majdnem az egész map nehéz lett volna elveszítenem, szerencsém volt a földkönyvvel, anélkül nemtudom nyerek-e.
Köszi mindenkinek,jó meccsek voltak!

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 nov. 02 09:48 #2054

Hali!

Először is köszönet Volgyának a töretlen lelkesedéssel való szervezésért és mindenkinek, aki a térképekkel, árlistákkal bajlódott :)
Gyors összefoglaló a 13.HME-ről :

H3 TT - fél perces nobrain csapat beküldve -> előzetesen az 5. helyre saccoltam magam (köszönve a 2 recanteresnek :)), de az élő játék varázsa megint bebizonyította, hogy a random esetében én mindig annak a bizonyos szerszámnak a rossz végén vagyok ... NG bemutatta, hogy kell 10-ből 9-szer resistálni a chaint :P Majd még 2 esetben is jól tolta a 15%-20% resist az arcomba, hogy épp elég ha az első kettőt resistálják a kedves ellenfelek. Ekkor már igazán úgy éreztem, hogy marketingelnem kell az unlucky szavazatokra :)

H5 TT - egy régen összerakott csapatot küldtem harcba (nobrain 2) de, mivel a 2. fordulóra nem igazán gondolkodtam, ez meg is adta az alaphangulatot hogy megcélozzam a 3. helyet - hátulról :) Az elején volt pár csúnya unlucky fordulóm, aztán persze, ahol nem lett volna feltétlenül szükséges a lucky shot ... ott adta a gép rendesen és ezzel bizony eléggé megcsonkította az esélyeimet az unlucky kupára. A tervnek tökéletesen megfelelve hátulról a 3. helyen végeztem - igaz még így is Vologya előtt :D

Végül is záróakkordként köszönöm mindenkinek aki rám szavazott az unlucky-val, és így végre 10+ év után hazavihettem egy unlucky kupát :) (jelzem, hogy lucky kupám sincs :))

Gratula a dobogósoknak és legfőképpen Zsombornak, aki az elmúlt egy évet felkészüléssel töltötte, és nem kevés luckkal felszerelkezve 3 kupával térhetett haza :) (H3TT 1.hely, H5TT 1.hely, Lucky kupa)
Zsombi mondd meg apádnak, hogy ideje neki is eljönni már egyszer újra a táborba és alakítani egy hasonlót :D

Utolsó szerkesztés: 2016 nov. 02 09:49 Írta: Magix.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 nov. 04 19:08 #2056

Köszönöm a szervezést, most is nagyon jó volt a hangulat! :)
Sajnos most csak az utolsó helyért lehettem versenyben mind a H3 mind a H5 támadásban.
Gratulálok én is Zsombornak! :)

Utolsó szerkesztés: 2017 febr. 19 22:06 Írta: Vologya.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2017 febr. 19 22:15 #2350

Üdv Bátor Harcosok!

Valamiért elmaradt a hivatalos végeredmény kihírdetése, ezért most pótolom az elmaradásaimat...

H3 1vs1 torna:

BAJNOK: DAVE
2. Zodmund
3. NG
4. Norbakk
5-7. Csizu, Marqadam, Karesz
8-11. Jou, Zsombor, Pumpás, Kady
12-14. bobibubi, Ricsepi, Dani

H3 Támadás torna:

BAJNOK: ZSOMBOR 15 pont
2. Norbakk 14 pont
3. Zodmund 12 pont
4. Ricsepi 12 pont
5. Teki1986 11 pont
6. Magix 9 pont
7. NG 8 pont
8. Jou 4 pont
9. Vologya Mester 3 pont
10. Coradiel 2 pont

H5 Támadás torna:

BAJNOK: Zsombor 20 pont
2. Jou 19 pont
3. Pukkandur 17 pont
4. Teki1986 12 pont
5. Magix 8 pont
6. Vologya Mester 6 pont
7. Coradiel 2 pont

Mr. Lucky: Zsombor

Mr. Unlucky: Magix

Baráti üdv!


Vologya Mester
A Heroes Team vezetője

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!