forum top

× Versenyek

emo Heroes Balaton Kupa

Több
2016 szept. 09 07:30 #1850

Sziasztok!

Ez a HD ilyen complete alapú lóizé vagy hogy kell elképzelni?
Már évek óta próbálom megszokni ezt a szerencsétlen WT-t, ugye nem valami gyökeresen más cucc, amire megint át kell állni? Mert akkor RAPesni fogok a zörömtől :)
(Nem mintha hemzsegne a sok szabadidőm a gyakorlásra, májustól se tudtam megnézni Dave mentéseit, amit ellenem játszott, csak gondoltam, ne ott döbbenjek rá, hogy még elindítani se tudom a programot...)


Csak akkor értékeled az életet, ha testközelbe kerülsz a halállal.


Amíg az ember nem szembesül a halállal, lehetetlen megmondani,
hogy mire lenne képes a túlélés érdekében.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 szept. 09 07:47 #1852

Hello,

Heroes 3 mod oldal
Itt találod a honlapot ahol le tudod tölteni. WT-hez képest ez szinte semmit nem változtat az eredeti Heroes-on csak jobbá és gyorsabbá teszi azt. 1-2 dolgot megváltoztat a HW rules használata, például Necro és Conflux várnál nem enged dolgokat megépíteni stb.


10. Heroes Online bajnokság

1. csoport állása: OB 1. csoport
2. csoport állása: OB 2. csoport

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 szept. 09 07:51 #1853

Köszi Teki!

A hétvégén megpróbálom studírozni.


Csak akkor értékeled az életet, ha testközelbe kerülsz a halállal.


Amíg az ember nem szembesül a halállal, lehetetlen megmondani,
hogy mire lenne képes a túlélés érdekében.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 szept. 13 18:23 #1867

Elkészült a Sorsolás (a harmadik kalapba került bele Marqadam és Bogpista is)
A: a1:Dave a2:Norbakk a3:Karesz a4:Pumpás ==> A1,A2
B: b1:Ssth b2:Zodmund b3:Ricsepi b4: NG ==> B1,B2
C: c1:Csizu c2:Jou c3:Marqadam ==> C1,C2 (C és D csoportban lesz keresztbejátszás, ezek ugyanannyi pontot érnek mint a csoportmeccsek.)
D: d1:Dreegar d2:Teki1986 d3:Bogpista ==> D1,D2
A1vsC2==>Gy1 A2vsC1==>Gy2 B1vsD2==>Gy3 B2vsD1==>Gy4, Gy1vsGy2 Gy3vsGy4, innen pedig egyértelmű
A 6 kiesett játékos tovább játszik majd a motivációs ligában, aminek a lebonyolítása majd a helyszínen lesz tisztázva.
Meccsek,menetrend:
1:Jebus xl (péntek este lesz lejátszva, jó lenne ha 7-8fele megérkezne mindenki)
2: Fix térkép(facebook csoportban megtalálható, fel lett téve egy második verzió azt kell letölteni) (Reggel 8tól 12ig)
12:00-13:00: közös ebéd(előre kitalált 2 fogásos)
Megbeszélés alapján szabad tevékenység. Mi arra gondoltunk, hogy 16:30ig, de ezen lehet változtatni.
3: Skirmish 16:30-19:00
19:00.20:00: Közös vacsora(előre kitalált 2 fogásos)
4: Mirror: 20:00-24:00
5:Skirmish 8:00-10:30
6. Jebus part1: 10:30-12:00, 12:00-13:00:közös ebéd(előre kitalált 2 fogásos), Jebus part2: 13:00-15:30, egyből eredményhirdetés majd hazaút 16:45kor és 18:40kor megy fel busz Pestre, keszthelyi buszmegbe kocsival bevisszük a játékosokat ha van rá igény
Bármilyen fogyasztásra 30% kedvezmény van.
Szállás: több helyszínen lesz megoldva: az étterem régen fogadó volt így ott van 3 üres szoba 3x2fő. Apartman: 2x2fő Nálunk:2x2fő. Az étterem 800m-re van az apartmantól, nálunk elszállásoltakat pedig mi hazavisszük.4 fő sajnos csak simán szivacson fog aludni, mivel ennyi ággyal nem rendelkezünk. Ha jó a társaság meg a hangulat esténként van lehetőség ivászatra, amiben én nagyon bízok.. :D
Szabályok:
1. no hit and run : azt jelenti, hogy az ellenfél hősével találkozva meg kell adni az esélyt az ellenfélnek is a reagálásra. tehát ha már 1 hp veszteséget okozunk az ellenfélnek az első! körben, akkor már nem menekülhetünk el a csatából addig, amíg az ellenfél szóhoz nem jut legalább egyszer a körben. ha nem okozunk hp veszteséget természetesen elmenekülhetünk minden további nélkül
2. no red rush: a hét első napján a kezdő (általában a piros) nem vásárolhatja ki a lényeket, hogy ezzel a lénytöbblettel megtámadva az ellenfelet, jogosulatlan előnyhöz jusson (plusz lény felvétele nélkül természetesen támadhat az 1. napon)
3. no diplo, azt jelenti, hogy nem alkalmazható a diplomácia skill. vagyis ennek segítségével nem csatlakoztathatunk magunkhoz lényeket. alapból, ha egy lény a skill nélkül csatlakozik hozzánk, akkor minden további nélkül felhasználható
4. lvl.4 magic hero. azt jelenti, hogy a főhősöd nem lehet 4.szintű varázslatot alapból ismerő hős és thant
5. no dd,fly
6. scrollokból kapott level 4 és 5 varázslatok csak akkor használhatók, ha legalább az egyik várban meg van építve egy azonos szintű Mage Guild
7. kombó artifactok összerakása megengedett a random térképeken, viszont ha véletlenül egybe kapod meg akkor szét kell szedni és nem rakható össze
8. pálya lejátszása 130%(skirmish 200%) nehézségi szinten, 30:00 + 3:00 + 1:00(Skirmish esetén 10:00 + 4:00 + 1:00) Idő beállítással, Újrajátszható Quick Combat-al
9. kezdő hős és kezdő bonus random kerül kiválasztásra, főhőst nem kötelező adott várból választani (Necro kezdő vár nem lehet, viszont lehet főhős a Necro várból)
10. Flux nincs
11. várválasztás: fixen eliminálás, randomon licitálás
12: hd mod legfrissebb változat, randomon lesz hw rules 1.38, fixen nem

Utolsó szerkesztés: 2016 szept. 22 18:22 Írta: zodmund21.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 szept. 18 13:03 #1881

OFF (itt talán látja is a nagyérdemű):

Ha valaki játszik/játszott Linux alatt H5-tel, az kukkantson be a Heroes 5 Verseny topicba. Köszi!

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 szept. 22 10:01 #1900

Pár kérdés: hogyan licitálunk skirmish esetén? Nincs miből.
hit&run: ez tuti h a csata minden körére vonatkozik, nem csak az elsőre/első 3ra?
Elhelyezés terén szeretnék azon a helyen aludni ahol a borzasztó mennyiségű alkohol elfogyasztásra kerül.
Apropó alkohol, mivel ugye étterem, lehet tőletek közvetlenül sört venni, vagy nem árt még otthon bevásárolni?
-Érkezés: eljutási segédletet kérhetek?
-Hálózat: laptopot hozok, hálózati kábelem viszont csak nagyon rövid van, esetleg egy tartalékot tudna hozni vki?

Utolsó szerkesztés: 2016 szept. 22 10:08 Írta: Dreegar.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 szept. 22 15:06 #1903

Én is kérdezném, hogy hálózsákot kell-e hoznom vagy mikre számíthatunk? A hálókábel nekem is necces. Valamint a gépem elég cudar állapotban van, mert a cégesre meg nem engedi rátenni a heroest. Ettől függetlenül hozom, csak lehet a tartalék kelleni fog :)


Üdv,
Th

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 szept. 22 17:36 #1905

Sziasztok!

Hálózsákot jobb ha hoztok, van ágynemű de nem jutna mindenkinek.
Net-kábeleket Vologya Mester hozza :)
Igen, lehet nálunk is vásárolni.
Üdv

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 szept. 22 18:21 #1906

Skirmish esetén ugye van 2500 gold(a hw rules miatt) abból licitálunk.
Dreegarnak igaza van a hit&run csak az első körre vonatkozik.
Lehet tőlünk közvetlen sört venni.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 szept. 26 06:19 #1914

Sziasztok!

Ott maradt a fekete 16 gigás (Panasonic?) pen drive-om, illetve nem is az enyém, hanem a Nejemé, úgyhogy ma reggel fél 7-kor nem illetett emiatt szép szavakkal, aki kölcsönkérte tőlem, legyen kedves minél előbb visszajuttatni nekem, köszi :)


Csak akkor értékeled az életet, ha testközelbe kerülsz a halállal.


Amíg az ember nem szembesül a halállal, lehetetlen megmondani,
hogy mire lenne képes a túlélés érdekében.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 szept. 26 07:16 #1916

Lesz élménybeszámóló?

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 szept. 26 08:05 #1917

Hivatalos végeredmény:
1. Balaton Kupa 1vs1 torna
1. Dave
2. Dreegar
3. Ssth
4. Csizu

1. Kis Balaton Kupa 1vs1 torna
1. Jou
2. Pumpás
3. Bogpista
Gratula a helyezetteknek!

Köszönet a hálózat elhozásáért és letrehozásáért Vologyának és Tekinek!

Szeretnénk megköszönni mindenkinek, hogy eljött és részvételével emelte a verseny színvonalát. Volt bár baki amit nagyon sajnálunk, de a többsége orvosolható volt(kivéve Teki-Sssth). Remeljük ezek miatt senki nem haragszik. :) Jövőre ki lesznek küszöbölve a hibák, és reméljük jövőre is jelentkeztek elegen és még tudjuk majd szervezni a 2. Balaton Kupát.

U.i: Nagyon kellemes meglepetés volt Ricsepi, aki nem szereti annyira a Random mapokat mégis 6. helyezést ért el és több kupa tulajdonost is elvert, nagyon sokat fejlődött. Gratula!
Hatalmas gratuláció Marqadamnak aki, 2. versenyén vett részt mégis remekül játszott, fej-fej mellett haladt Davevel mirror templaten és társai.

Várjuk az élménybeszámolokat.

Norbakk&Zodmund

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 szept. 27 08:01 #1920

Sziasztok,

Először is szeretnék megköszönni a szervező családnak mindent! Kifogástalan volt minden, a szervezés a szállás, a kaja. Nagyon köszönjük hogy megszerveztétek, reméljük, hogy hagyományteremtő volt. Rám számíthattok jövőre is! :)

Mindenre már nem emlékszem, de leírom a meccsekről a tapasztalatokat.

1. Meccs Random jebus vs. Marqadam

Rampart vs. Stronghold volt. Eléggé indiszponáltan kezdtem sok hibával játszottam, de a maci dwellt még időben megtaláltam és eli s foglaltam. Krellion volt a góré. Középre csak a 3. Hét elején értem be, mert hiveokat szedegettem :) Ádám már ott volt és meg is támadott ahogy beértem. Skillekben erősebb volt. Nálam full sereg, az övé elég foghíjas volt, a 44 war unikorn kivételével. Mass slowal kezdett, de volt rá mass hastém, így sikerült az unikornokat megbontani, ami elég is lett a győzelemhez.

2. Meccs: Balaton vs. Teki

Rampartot választottam Castle ellenében. Jól haladtam, de a végén elszámoltam mikor kell hajóba szállnom, így Teki elvitte a sipkát, valamint beválasztottam az air mágiát erre a slow tekercset szedtem ki. :) Káosz volt kicsit... Nem is lett expert mágiám a végére, így Teki simán levert a kanna + berserker segítségével.

3. Meccs Skirmish vs. Dreegar (gangraper :))

Stronghold voltam Inferno ellen. Jött Ciele hősnek, viszont a gazdaságot elcsesztem, nem volt pénzem semmi a játék alatt. Pénzes épületek sem voltak, így csöveztem végig. A hős jól fejlődött, a fejlesztett magic arrow nagy segítség volt. Dobozokból szeretem 2*50 db törpét, amivel kiszedtem 2. Héten Green Dragon dwellt. Mivel más nem volt, így megpróbáltam kiszedni 1 levegőgömböt lots war unikorn mögül. Sikerült is, de sajnos 1 green odaveszett. Itt elpöcsöltem az időt és Dreegar sokat fejlődött, a végére 13-as spellpowere lett, amivel simán levillámozott.

4. Meccs Mirror vs. Zodmund

All Random beállítással kezdtünk, ami 2 restart után Fortressben állapodott meg. Elég érdekes map lett, sok volt az erős blokk. Gyáva voltam és megijedtem lots energiaelementáltól és visszafordultam és elmentem egy teljesen más irányba, ami zsákutcának bizonyult. Az energiaelem lett volna a jó irány, így 1 hét hátrányban voltam Zodmunddal szemben. Azonban Zoli túlvállalta magát és 3 angyallal nekiment horda maginak és legyőzetett. Ha nem csinálja ezt, akkor biztos nem én nyertem volna.

5. Meccs Skirmish vs. Pumpás

Ramparttal voltam Fortress ellen az ice bolt speckós niggert választottam (Mephala helyett :) ) Jól haladtam az elején, de sajnos szinte mindenhol lövős unitok álltak. Az aranybányákat az átjárókat mind-mind erős lövős egységek védték. Nem volt semmi értelmes a mapon amit kivehettem volna, illetve ami igen azt lots sharpshooter és pack kükikirály védték, akik ellen nem mertem menni. Pumpás területén volt egy +3-as mellpáncél azt céloztam meg, de már nagyon a végén jártunk, a slow is 1 távoli shrine-ban volt csak, ahová elküldtem 1 scolaros hőst, de nem tudott volna találkozni a négerrel, így változott a terv elfutottam a főhőssel és 1 közeli várban vettem vissza. Átmentem Pumpáshoz, de pár lépés híján nem értem el a várát. A következő nap új hét kezdődött ekkor elbénáztam a dolgot. Nem mertem betámadni a várába, de elcsesztem a lépéspontokat és a lánc nem ért oda az új heti sereggel :woohoo: Így mocsár terepen Pumpás megtámadott +1 heti populációval. Wystan volt a hőse, 13 wyvern és 56 lizard warrior túl erősnek bizonyult, mivel csak 214-et sebzett az icebolt, bokszolásban pedig sehol sem voltam. Így Pumpa levert mint a botot. Ha a plusz sereg nálam van, akkor nyerhettem volna, de a volna ugye nem számít.

6. Meccs Jebus vs. NG

Dungeon voltam Rampart ellenében. Jött a kukás, jól haladtam vele. Medusa és beholder dwellem volt csak, valamint 2 trottyos. Viszont volt 3 cons, amiből 5 angyalt szedtem ki. 125-nél ütöttem a lots giantot ami a sivatagba volt a blokk. Mákom volt, mert dungeonos volt a sivatag, 127-re el is foglaltam 1 sárkány és 1 manticore dwellt is. Ekkorra azonban már nem volt időm, így sok mindent nem tudtam csinálni. Előtte még kiszedtem a sapkát ami adja a lvl5-ös spelleket, valamint 1 utópiát.(+5all +DSA) 131-nél a sivatagi dungeon várba manát dupláztam, de 3x1 angyallal (2 elhullott az utópiába) álltam a sivatagban. NG jött is mint a távirat és megtámadott. Volt taktikám, de láttam hogy csak 3 manája van nekem meg 200+ és ott a lvl5-ös spell armada, így nem futottam el. Föld elementálokat idéztem (56-ot), majd mikor már elég erősnek éreztem az elementálokat leimplóztam a gold dragonokat ami véget is vetett a dolognak. NG ugyan elmenekült, nálam csak az elementálok álltak, de Crag Hack ilyenkor ugye visszajön a kocsmába, így nem maradt más csak a kézfogás, hiszen nekem ott maradt a full sereg.

Köszi mindenkinek a meccset, a jó hangulatot és a kiváló szervezést!

Utolsó szerkesztés: 2016 szept. 27 12:41 Írta: bogpista.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 szept. 27 21:46 #1923

Nagyszerű volt az 1.Balaton Kupa, remélem még sokszor kerül megrendezésre.A kaják nagyon finomak voltak, szép kilátás, a szállás nem volt a legjobb hőmérsékletű úgyhogy jövőre kell beszerezni hősugárzót :D
1.meccs: Jebus vs Norbakk
Ajánlottam 5k-t a castle-ért ramparttal szemben,el is fogadták az ajánlatom egyből.Főhősjelöltnek jött Alkin papa,vár mellé egyből angyal dwelling 90 marksmen által őrizve.Szerencsére volt trading post jól elrejtve amit megtaláltam még hét vége előtt.Kiszedtem 1 hiveot majd a dwellinget is elfoglaltam,és kiszedtem 4 minimumos és egy 2-es nagabankot hogy ark is legyen.Középre 124-en mentem,Norbakk csak 3 nap múlva érkezett meg,addigra túlságosan megerősödtem odabent.
2.meccs: Balaton vs Karesz
4 hőssel operáltam, nem is kellett több, Dace lett a főhős, jött expert earth meglepően hamar így beváltottam a +2speedet a scrollért.2.héten kiszedtem +3hp-t és elkezdtem démont gyártani, 127en elfoglaltam a 3.várat.3.héten már nem nagyon lehetett mit ütni,de a 3.heti sereget még démonizáltam.141en hajóba szállás, BKV hajó menetrend szerint indult, a túloldalon sajnos létszámhiány miatt kimaradt a járat.A kanna így enyém lett, átmentem Karesz oldalára, egy azúros droidot el is kaptam,a főcsata így nem lett túl szoros, 3 azúr vs 2, nálam 220 horned démon, erősebb skillek.
3.meccs: Skirmish vs Vologya (Pumpás helyett)
A poén kedvéért 0 golddal kezdtem,nem is találtam aranyat első pár napban így csövezés lett.2.hét elején kitörtem a területemről Septiennával, aki kapott earth magicet,a nekró skill nem akart fejlődni de azért csak sikerült lvl 8-ra expert.Levertem pár alacsonyszintű kósza lényt,majd építettem fortot a necro várban és transzformáltam 100 impet hogy legyen egy powerstackem.Másnap Vologya feladta mert bebukta magát valahol.
Negyeddöntő : h3dm1 vs Marqadam
Stronghold lett, nekem jött CH,első pár nap nem volt optimális közel sem mert túl lassú voltam és rossz irányba is indultam el 1.nap.Hét végén is benéztem mert hiányzott 2 wood hogy a szomszédos várban is építsek behemót+castle-t.Vettem egy hőst aki épp elért egy fakupacot,ekkor meg már goldból hiányzott 150,trade poston meg nem volt senki,így 2.várban csak behemót+citadel lett.1.héten kigyúrtam lunát aki egy másik irányban haladt előre hogy felfedezze az ottani zónákat.CH-val megütöttem throng fire elementalt 121-en ahol buktam pár lényt,de haladtam előre,arra mentem hogy hamarosan felupgradeljem a macikat.125-6 körül sikerült is,közben volt kontakt az ellenféllel.Kevés volt az idő már mindkettőnknek,talán ezért is tudtam elkapni a főhősét,ahol a mass haste nyert részemről.
Elődöntő: Skirmish vs Csizu
Rampart vs Dungeon-t dobott a gép, szóval kiegyenlített párosítást kaptunk.400-ért elengedtem a dungeont majd 300-ért vettem redet.Jött Ivor 6 elffel, ő is lett volna a főhős de Thorgrim kapott logot első szintlépéskor és gondoltam a resist jó lesz a varázslós hősök ellen.Elf dwellinget is kaptam, 1 maxos kriptát meg 2 db 100as törpekincstárat,utóbbiakból egyet kiszedtem még 7.nap hogy tudjak castle-t építeni a lvl1-2-3-5 lények mellé a várban.121-en a másikat is, és kis piacolással kivettem a full sereget majd törtem előre, Thorgrim kapott air magicet is.Jó kis zónát találtam az utat követve,2 aréna, 2 quest arti,pandorák, 1 hive.A 2 quest adott 30 wraith-et és 15k goldot,majd megjelent a portálnál Gretchin és leverte a lots monk blokkot.Másnap megtámadtam, a seregtöbblet és masshaste+ manaszívás miatt nyertem.
Döntő: Jebus vs Dreegar (ergya)
Dungeon és Inferno várak jöttek, fizettem 4000 fölötti árat a dungeonért, a színt meg eladtam kétezerért.Első mapon rögtön jött lorelei és be voltam blokkolva az egyetlen utamon,így elhasználtam az 1 restartot.Második mapon megint Lorelei és még jobban be voltam blokkolva...A vártól 4 lépésre pack war unicorn állta az utat és 2 napos kerülőt kellett abba az irányba tennem,a másik irányba meg 40 swordsman állt,így mehettem off-road meg a kerülős úton.Shakti meg Krellion voltak mint főhősjelöltek,de sokat nem tudtak fejlődni az elején hála a 45 troglodita + 16 harpy seregnek.Ráadásul mindkét hős fire magicet kapott, végül Krellion mellett döntöttem mert jött neki tactics.Volt dragon dwellem pack thunderbird őrzővel,a legnagyobb problémát a pénzhiány jelentette.Elfoglaltam 1 medusa 1 szem és 1 harpy dwellinget hogy legyen valami seregem,közben 6.nap éppenhogy fel tudtam építeni a minót,másnapra meg valahogy össze kellett kaparnom 20k aranyat a red épületére, + ki is kéne venni őket...Az volt a szerencsém hogy Neela el tudta foglalni az egyik secvárat ahol 1 piaccal tudtam cserélni,meg 2 közeli kripta is fullos volt így a seregem hullott,de ki tudtam hozni a redet a várból és nagynehezen elfoglalni a dwellinget.3 hive és 1 cons volt a területemen,egy doboz adott 10k goldot így lehetőség nyílt a black felhúzására ami nagyon kellett mivel más ütőegységem nem volt.124en bevertem a 3as utópiámat ahol minden töltelék lény meghalt + 8 wyvern is.Adott tűzkönyvet,levegő könyvet és +3allt.125-ön értem be középre, ami magamhoz képest lassú, de mivel ilyen nehéz mapom volt örülhetek hogy egyáltalán túléltem az első hetet.Középen egy pandora adott 15 wyvernt,egy lvl30as Cuthbert kiszedte nekem armával a +10 powert, és mivel biztos voltam benne hogy Dreegar is mostanában jött be a sivatagba mentem előre keresve a főhősét.Meg is találtam,Pyrének erősebb serege is volt mint nekem , 5 arch devil 44 wyvern 6 szultán vs 5 black 2 angyal 20+ wyvern.2 lépésre tőle volt rekanter így muszáj volt ütni,mert ha azt felteszi végem van.A chain+armageddon segítségével nyertem a csatát.
Hála az RNG-nek nem sokon múlott hogy ezúttal 2.legyek, de a 3 perces timer kicseszett az ellenféllel is így nem tudott időben ellenszert találni a spelljeimre. Jó meccseket játszottunk, köszi mindenkinek. Találkozunk valamelyik BB-n. :)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!