forum top

× Versenyek

emo Heroes Balaton Kupa

Több
2016 aug. 31 08:07 #1816

Dave beküldte:

1.)
Pénteken este mindenki kényelmesen meg tud érkezni, és tolhatunk egy hosszabb templatet (nemtudom miket terveznek a szervező úriemberek) , pl. jebus. Utána tolunk valami pókert vagy akármit. Szombaton ott van az egész napunk, és szabad program nélkül belefér 4x3,5-4 óra játék, reggel 8as kezdéssel éjfélig, kevés vagy semennyi szünettel,attól függ ki hogyan tudja befejezni a meccseit.Ide muszáj lenne vagy 2 skirmish hogy azok lepörögjenek 2,5-3 óra alatt kicsi időlimittel (ezt még megálmodom ha emellett döntünk),meg 2 közepesen hosszú map (fix+még valami?),és akkor lehetnek hosszabb szünetek.Persze itt is belenyúlhatunk az éjszakába ha elcsúszunk de egy 2,5 napos versenynél ebbe senki ne haljon bele SZVSZ.Vasárnap meg ismét kényelmes tempó, 8tól délután valameddig tudjuk játszani a helyosztókat egy közepesen hosszabb / hosszabb mapon (mirror / jebus / akármi).
2.)
Péntek este hamarabb érkezünk, nemtudom ez kinek mennyire megoldható hogy ott legyünk olyan 6 órára. Ha 7kor tudunk kezdeni, akkor lenyomunk két skirmish-t hajnal 1-ig simán, szombaton mehet 3 meccs és jut idő más programra is, vasárnap meg helyosztó.
3.)
Péntek este kényelmesen megérkezünk, letolunk 1 hosszabb meccset, szombaton 3at a hosszabbak közül és jut idő szabad programra, vasárnap pedig 1 rövid map + a helyosztó 11:00-11:30 körüli kezdéssel.

A 3-as pontot semmiképp nem támogatom.
A pénteki hamarabb érkezés izgalmas, lévén (4-ig kéne dolgoznom, de valszeg szabadnap lesz belőle) az út BKV&MÁV 4-6 óráig terjed.

Úgyhogy ugyanitt keresek Budapestről induló autós fuvart :)

Ugyanez a bajom a vasárnapi 11 órás kezdéssel, nem szeretnék este 10-re hazaérni. 5 meccsre szavazok (hatot csak akkor, ha vasárnapra egy maradna, bár az egyes-kettes verzió ezt tartalmazza)


Csak akkor értékeled az életet, ha testközelbe kerülsz a halállal.


Amíg az ember nem szembesül a halállal, lehetetlen megmondani,
hogy mire lenne képes a túlélés érdekében.
Utolsó szerkesztés: 2016 aug. 31 08:11 Írta: NG.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 aug. 31 17:59 #1817

Hozzám ketten beférnek, Budapest 11. ker.-ből indulok, részleteket privátban.

Dave 1. és 2. elképzelése nekem tetszik. Az idő limitet nehéz lesz belőni úgy, hogy bele férjünk, erre kellene jó tipp (20 perc + 3 perc?).

Zodmund: a restarttal az a probléma, hogy lehet "technikai restart" is, mert Tőled függetlenül generál a gép hibás térképet. Nem mindennapi ugyan, mégis belefutottam a táborban is párszor ebbe, nem lehet elkerülni. Ekkor könnyen azon találhatod magad, hogy a 3. vagy 4. restartot toljátok és elment kb 1 óra az újraindításokkal.

A magam részéről 6-7 között tudok érkezni, mert külföldről jövök, korábban nem érek oda és a forgalom kiszámíthatatlan.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 szept. 01 07:19 #1818

Lehet nem is leszünk 16-an és más lebonyolítás szükséges, nem? Vagy gondolom marad ugyanaz, csak csonka csoportok.

Nimbus, úgy nincs kedved jönni, hogy ha esetleg Vologya lejátszaná a pénteki meccsedet? (már ha elvállalná, már ha csak egy lesz, illetve a létszámot sem tudom hogy áll - én már egyszer szövetkeztem Vele és meg is nyerte azt a meccset, én meg odaállítottam és 2 vereséget odabiggyesztettem párosunk mellé :D )

Csizu, írtam itt levelet, nem tudom hogyan veszi észre az ember azt magától (ha nem kap róla e-mailt)


Csak akkor értékeled az életet, ha testközelbe kerülsz a halállal.


Amíg az ember nem szembesül a halállal, lehetetlen megmondani,
hogy mire lenne képes a túlélés érdekében.
Utolsó szerkesztés: 2016 szept. 01 07:20 Írta: NG.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 szept. 02 09:11 #1822

Szép napot mindenkinek.
Konzultáltam Zodmunddal és arra jutottunk hogy van még sok dolog amit közösen el kell döntenünk mint résztvevők.Én elleneztem az előre generálás ötletét mert nem éreztem úgy,hogy megéri az időt és energiát.Viszont Csizu említette a bugos mapok lehetőségét,ami valóban sok időt elvehet, főleg ha olyan szinten játszhatatlan hogy sokkal tovább tartana a meccs mint normál esetben.Így valóban szükség van előre generálásra,ha 6 meccses lebonyolítás lesz.Még ha 12-en vagyunk, szerintem akkor is érdemesebb 2 csoportmeccs+1 keresztbejátszás hogy kisebb esélye legyen a pontazonosságnak, meg a 3 egyenes kieséses meccs.Próbáljátok meg komolyan venni ezt a jelentkezés dolgot mert így is több dolog bizonytalan.Meg tudjuk oldani ha esetleg 1 meccset nem tud valaki lejátszani, csak gyertek és játsszunk :)
Szóval az előre generálás mindenképp kellene a csúszások elkerülése végett.Jön a kérdés,hogy hogyan? Előre nem tudjuk megmondani a várakat,csak maximum a csoportmeccsekre.Az egyenes kieséses meccsekre meg a játékosokat sem tudjuk, így meg nehéz várakat választani.Nekem az az ötletem támadt,hogy bevezethetnénk a licitálás módszerét amit a HW-n használunk már egy ideje.Ennek a lényege hogy randomizálunk 2 várat (lehetőleg ne ugyanolyat), és a játékosok aranyban licitálnak az első választás lehetőségéért.Mondok egy példát hogy egyértelmű legyen:
*HD generál két random várat, Castle vs Rampart
Játékos 1:ajánlok 500-at
Játékos 2:600
Játékos 1:1000
Játékos 2:1100
Játékos 1:1200
Játékos 2:1300
Játékos 1:1400
Játékos 2:1500
Játékos 1:Oké,tiéd a választás lehetősége
Játékos 2:Leszek rampart.
1.játékosnak jut castle.
HD-ban a Gold transfer opciónál 2.játékosnak beírunk -1500at, 1.játékosnak pedig 1500-at.Így 2.játékos 13500 golddal kezd (+esetleges gold bónusz), 1.játékos 16500-al.
Hogy ez miért jó? Teljesen a te kezedben van, mennyit ér neked az adott vár,akár 15.000-et is fizethetsz érte, a kérdés hogy mennyire éri meg neked az a vár, az adott templaten.Skirmish-en nem lesz 15000 a kassza,csak 2500,de ott annyival többet számít a kezdeti gold mennyiség,így az 500 is sok lehet már.
Szóval az a koncepcióm hogy előre legeneráljuk random várakkal a mapokat, egy személy aki nem érintett benne átnézi őket (csoportmeccsek mapjait én és Csizu akár megcsinálhatjuk, ha ő is benne van, az egyenes kieséses szakaszra kell valaki aki egyáltalán nem játszik, pl Vogyi.).A cél,hogy nagyjából bugmentesek legyenek a mapok, tudjon találkozni a 2 player,ne legyen ott út ahol nem kéne hogy legyen (bányabug), legyen út sivatagba ahol kell, a saját területen nagyjából tiszták legyenek az utak,stb. Aztán a játékosok majd adott meccseken licitálnak a várválasztás lehetőségéért. Persze előfordulhatnak olyan várak hogy egyik opció sem tetszik valakinek, cserébe nagyjából változatos várak lesznek, ellentétben az eliminációval,ahol 3-4 vár játszik,a többit meg mindig kilövik.
Feljött a flux téma,hogy legyen-e vagy sem, sosem játszottunk vele magyar versenyeken, és ez a legnagyobb ellenérv is.A legtöbb ember nem tud vele jól játszani tapasztalat hiányában. Hw rulessel viszonylag balanced vár, nincs lvl1,6,7 upgrade.Szerintem szavazásra bocsáthatjuk hogy legyen-e flux a repertoárban vagy ne.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 szept. 02 11:27 #1823

Sziasztok!

Ha a saját szemszögemet nézem, akkor mégiscsak a Balaton mellett leszünk emiatt is az 5 meccses változatot támogatnám, viszont a normális versenylebonyolítás megköveteli a 6 meccset, szóval az is jó.
Conflux-ot én még nem tenném be ebbe a versenybe, szerintem elég nagy a tudásbeli különbség ezzel a várral, így nagy előnyt/hátrányt jelenthet. Főleg ha véletlenül több meccsen is előfordul a Flux vár.
Templatehez még annyit, hogyha mirror-on játszunk akkor a várválasztás kiesik és csak a mappot kellene átnézni. :)

A lejutás eléggé kérdéses, mivel nincs közvetlen vonat oda, szóval minimum 3 óra az út, ha nem találunk mindenkinek kocsit. Ez a 4 órás munkabefejezés után azt jelenti, hogy jó esetben 8-9 között érkezünk.


10. Heroes Online bajnokság

1. csoport állása: OB 1. csoport
2. csoport állása: OB 2. csoport

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 szept. 02 20:21 #1825

Teki1986 beküldte:

A lejutás eléggé kérdéses, mivel nincs közvetlen vonat oda, szóval minimum 3 óra az út, ha nem találunk mindenkinek kocsit. Ez a 4 órás munkabefejezés után azt jelenti, hogy jó esetben 8-9 között érkezünk.

Igen, ezért is lenne jó, ha az a 16-18 ember bármit is írna, hogy igen-nem, hogyan jönne. Na meg a lebonyolítás/meccsek száma miatt.
Én nem licitálgatok, nekem random vár is jó :D (én már tényleg csak a játék/társaság miatt indulok, úgy látom, ezek a profi részletek kevésbé érdekelnek már)
Sőt, assetudom mi az a HD. Ha elég telepíteni a helyszínen és nem kell hozzá CD, akkor valakinek kérném majd a szíves segítségét. Ha nem, akkor is :)


Csak akkor értékeled az életet, ha testközelbe kerülsz a halállal.


Amíg az ember nem szembesül a halállal, lehetetlen megmondani,
hogy mire lenne képes a túlélés érdekében.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 szept. 04 11:56 #1826

Megerősítem, hogy jövök. 6 meccset preferálok a lebonyolítás miatt. Pécsről bárkit szívesen elviszek kocsival :-)
Nézegessetek Oszkárt is, biztos le lehet jutni máshogy is, mint tömegközlekedés, és akkor nem lesz gond.


Üdv,
Th

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 szept. 04 18:29 #1827

Fantasztikus elképzelés a licitálás, még egy játékon kívüli taktikai tényező, mely befolyásolhatja a meccs végkimenetelét!

Conflux: NEM

A templatek legenerálásában és átnézésében segítek szívesen. Azonban szept.11.-ig át kell néznem, mert utána külföldre megyek és nem lesz lehetőségem H3 térképet ellenőrizni. A verseny napján jövök haza, tehát a szept.11.-i határidőm sajnos bizonyos.

Mivel a fórumon nagyon lassan megy sokak részéről a reagálás, javaslom a facebookot illetve a telefont, hogy kontaktáljunk a többiekkel.

Még 1 hely kiadó, ha valaki fuvart keres..

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 szept. 04 20:42 #1828

12-en jeleztek vissza, hogy biztos jönnek: 1.Csizu 2,Jou 3.Dave 4.Ricsepi 5.NG 6.Teki 7.Karesz 8.Dreegar 9.Pumpás 10.Ssth 11.Norbakk 12.Zodmund, Bobibubi sajnos vasárnap nem tud játszani, Nimbus lemondta ha jól vettem ki a szavait. Nem jelzett vissza Bogpista és Marqadam. Sajnos nem tudunk tovább várni, ha egy napon belül összegyűlne +4 fő akkor még bevállaljuk.

6 mérközés lesz mivel erre voksoltak többen. (3 csoportmeccs, 3 egyenes kiesés). Minden csoportból 2 játékos jut tovább, és a maradék 4(esetleg8 között) is megy tovább a verseny, Ők fogják játszani a motivációs ligát, ahol az első szintén díjazva lesz. :)
Péntek este: Jebus
Szombat: fix+skirmish+panic/balance/diamond/vagy valami
Vasárnap:skirmish+Jebus
Flux,nekró nem lesz.
Fix térkép csütörtökön felkerül.
Kiemelés az Online Bajnokság alapján lesz ha senkinek nincs ellenvetése, mivel ezt érezzük a legfrissebnek.
Így nézne ki
1. kalap:Dave, Ssth, Csizu, Dreegar
2. kalap:Teki, Jou, Norbakk, Zodmund
3. kalap:Karesz, NG, Ricsepi, Pumpás
Valamint 1 db plusz gépet tudunk szolgáltatni.
Hálózati felszerelésünk 0.
Még arra kérek mindenkit, hogy tegyenek voksot a Dave licitálós ötlete mellett. 06.-og jó lenne eldönteni, hogy Csizunak legyen ideje átnézni a térképeket,valamint a fix térképet.

Utolsó szerkesztés: 2016 szept. 04 20:43 Írta: zodmund21.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 szept. 04 21:02 #1829

Hello!

Mennék én is. Nekem mindegy mennyit jáccunk. :)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 szept. 05 08:31 #1831

Tiszteletem a Társaságnak!

Ismét felmerült pár kérdés amire nem árt reagálni:

Lebonyolítás:Számomra teljesen szimpatikus, "losers bracket" kifejezetten tetszik, hogy aki ott tarol még kap vigaszdíjat.

Kiemelés: Ismételten nincs kifogásom ellene, valahogy rangsorolni kell.

Licitálás: Ez első nekifutásra nem tetszik, de ha mégis ez lesz nem fogok rinyálni. Szimpatikusabb az eliminálás, de a berögződések a fejlődésnek szabnak korlátot.

Leutazás: Vonattal megyek, mert valamennyit muszáj lesz dolgoznom pénteken (:D) és közel van a Déli PU.


Ha netán nem sikerülne átnézni a térképeket, akkor ki kellene találni valamit, nekem tetszik az az elképzelés, hogy fejenként egy restart lehet és kész, bár ez nem oldja meg ha valami "gebass" van a térképpel, de valahogy keretek közé kell szorítani a dolgot.

Most így hirtelen több dolog nem jut eszembe amire röfögnöm kéne valamit, de majd figyelek.


Üdvözlettel,

Ricsepi

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 szept. 05 17:58 #1836

Én, ha minden igaz, akkor megyek(az szinte biztos), a random részemről ok HD-t elég jól ismerem cd-m is van,de a pályákat nekem se ártana minél hamarabb elküldeni, mert nincs sok időm. Ha Bp-ről valai elfuvarozna azt szívesen venném :) Confluxal naggyából tudok játszani, de inkább kihagyynám, ha nagy különbségek vannak.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 szept. 06 06:03 #1839

14 fővel végül is megoldható a lebonyolítás, 2 négyes csoportban mindenki mindenkivel, a 2 hármas meg keresztbe játszik egymással, csak így agyon lesz verve az Alsóház Bajnoka cím, amit szerintem is tök jól kitaláltak a szervezők.


Csak akkor értékeled az életet, ha testközelbe kerülsz a halállal.


Amíg az ember nem szembesül a halállal, lehetetlen megmondani,
hogy mire lenne képes a túlélés érdekében.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 szept. 08 12:36 #1847

Sziasztok!
Elkészült a pálya. A pályát feltöltöttem a facebook csoportba, mivel ide nem tudom. Aki nem tagja a csoportnak az írjon nekem facebookon és elküldöm. (Tamási Zoltán, Keszthely)
Bárkinek bármilyen észrevétele van a pályával kapcsolatban jelezze. Én többször mentem rajta. véleményem szerint teljesíthető és a 2 oldal között olyan nagy különbség nincsen.
A fix pályán eliminálás lesz licit helyett.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!