forum top

× Versenyek

emo Online Bajnokság 2015

Több
2016 márc. 16 16:49 #988

Sziasztok!

Én közben lejátszottam a random diamondot Bozsoval.
Stronghold vs dungeon
Bozso feladta a meccset miután 1-2-5-nél kiszedtem egy plusz 5 allt. Alapjába véve annyira nem tetszett ez a template. Nagyon zavaró, hogy lvl 1-2 lények a blokkok, de időnként valami lvl 6 v 7 lény miatt nem tudsz menni, mert épp őriz valamit, miközben kitakarja az utat. Nagyon nagyok az ellentétek.
Ráadásul vagy 2,5 órát szenvedtünk a kapcsolódással megint, úgyhogy jótanács mindenkinek, hogy mindig úgy kezdjen h restart és kilő mindent.


Üdv,
Th

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 márc. 16 17:45 #989

Sziasztok!

Mivel a fórum nem az igazi a rendes kommunikációra, ezért létrehoztam egy facebook csoportot, amiben az aktuális játékosok lesznek és így egyszerűbben fel vehetitek a kapcsolatot egymással. Remélem a csoport közös felülete megfelel majd az időpont egyeztetésekhez. Ezáltal könnyebben átlátó lesz számomra is, hogy hogyan állnak a meccsek. Az eredményeket továbbra is ide a fórumba várom. Köszi!

Akiket nem tudtam felvenni azok jelentkezzenek ebbe a csoportba: https://www.facebook.com/groups/857731944338647/
Előtte azért írjatok nekem, hogy tudjam ki kicsoda.


10. Heroes Online bajnokság

1. csoport állása: OB 1. csoport
2. csoport állása: OB 2. csoport
Utolsó szerkesztés: 2016 márc. 16 17:46 Írta: Teki1986.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 márc. 19 22:42 #1006

Teki, láttam, hogy a hátralévő meccseimre mindre beírtad, hogy vesztettem. Ezzel csak az a baj, hogy mivel az első két meccsemet megnyertem, azokkal a játékosokkal szemben ez nem egészen fer... szerintem vagy teljesen vegyél ki a listából, vagy nekik is írd be a győzelmet.

További jó játékot!


*HAVE FUN!*
Nimbus

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 márc. 20 23:27 #1009

Emlékeztető:
Még régen fórumba beírtam (asszem...) hogy fix mapok esetén a hw rules-t ki kell kapcsolni a játék elindítása előtt,mert isra és vidomina nerfelve lettek,valamint a town portal/fly/dd tekercsek nem lesznek használhatók (M-es mapon).Ugyan utóbbi 2 nincs sehol,de a mostani fix mapon van TP letéve,így a használatához ki kell venni a hw rules mellől a pipát.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 márc. 21 11:58 #1010

Karesz, privátban válaszoltam+írtam is, nézd meg kérlek!

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 márc. 21 20:02 #1014

Sziasztok!

Map: random diamond

Bozso (Dungeon) vs ssth (Stronghol) 0-3

Gondoltam rögtön a meccs után megírom a reportot, de örülök, hogy végül 1 hetet vártam, és csak most írom le amit gondolok... :)

Sajnos a generátor épp olyan unbalance helyzetet hozott ki, amitől én tartottam, és aminek korábban hangot adtam.
- Bár a területről 3 irányba lehet menni, az egyik utat throng vaddisznó állta el, mert egy shrine-t védtek, de belógtak az útra.
- A másik irányban lots marksmen-ek őrködtek.
- A harmadik irány vállalható volt, 2. napon lvl2-es blokkon áttörve várt is egy falu, ez sima volt.

Itt találtam 2 sulfur bányát, egy újabb falut, 4-5 aranykupacot és 2 ládát, azonban ezeket nem tudtam megközelíteni, mert az utat ezúttal horde medusa queen állta el, mert egy pandora boxon őriztek, és belógtak az útra.

Ezért haladtam a másik irányba, ahol sikerült is elkapnom egy gépet - stronghold - aki szerencsétlen a várából sem tudott kimászni, mert horde lvl2-es lény állta útját a vára előtt...Ezzel egy időben egy másik terepre is behatoltam, és ekkor tűnt fel, hogy bár már 3-4 szektorban jártam, 1.2.4 van, nekem még mindig csak 2 fa és 2 kőbányám volt...Lehetett volna 2 sulfur is de azt ugye nem tudtam megközelíteni. Találtam végül 1 aranybányát is, amit lots küklopsz védett...Ennek megfelelően a lvl7 és a mage guild ki volt zárva.

Mindeközben az alattam lévő területre ssth már a 2. napon be tudott hatolni, ahol elfoglalt egy falut és a következő elemek voltak megtalálhatók: +6kard, +1speed, +1morál/luck, legion's head, conservatory.
Sajnos nekem esélyem sem volt megközelíteni, mivel fogalmam sem volt hogy juthatnék oda. Végül aztán én is találtam egy területet, ahol ott figyelt a +6def pajzs, egy falu, és az angel's wing, és bár a falut be is vettem, a másik két artifaktot a rossz generálás miatt megint nem tudtam megközelíteni, mert hogy épp nem fértem el a falu mellett semelyik irányban...

Ekkor már 3 órája toltuk a mapot, ráadásul előtte 3 órát szenvedtünk a csatlakozással - köszönet Dave-nek aki próbált segíteni - és elnézve a map adta lehetőségeket, nem éreztem, hogy van értelme folytatni. Így 127-nél írtam th-nak hogy hagyjuk, mert bár még ülhetnénk itt további 3 órát,nem érzem hogy lenne esélyem. Th ekkor közölte, hogy amúgy kiszedte valahol a +5all kardot, s van 14 wyvern is nála...

Ekkor éreztem azt hogy milyen jó hogy feladtam, mert ha úgy toljuk még 3 órán át, abban a hitben hogy van sansz, akkor asszem kitéptem volna az összes hajam.

Szóval értem én, hogy jó a random, csak pont ezek azok a bugok, amik annyira bosszantóak, és annyira értelmetlenné teszik a játékot, hogy el sem tudom mondani. Dungeon lévén 2 sulfur bányám lett volna 3 napra a vártól, nem beszélve a pénzről. Persze közben th is írta hogy neki is volt ilyen hogy nem tudott tovább haladni, de az hogy ő 2. napon be tudjon menni oda, ahol ilyen artifaktok vannak, és 125-nél +5all kardot szedjen ki, nem gondolom, hogy az egyenlő esélyek irányába tolják a játékot. Igazából sajnálom hogy a 2 sulfur bányás résznél nem adtam fel, ahogy Davenek mondtam facebookon, mert akkor spóroltam volna magunknak 2,5 órát.

Vitázni nem szeretnék a fentieken, mert nincs mit ragozni rajta, Th-nak gratula, és egyetértek vele, hogy nagyon nagy ellentéteket lehet itt generálni! Ez funra jó, de szerintem nem szabadna versenyre betenni.

Képzeljétek el ha pl. egy Csizu vs Dreegar éremért folyó harcban egy ilyen generáláson dőlne el a dolog...Nem lennék egyikük helyében sem. Épp ahogy 2-3 éve amikor a fixmapos Online Kupa viadalon a döntőben valaki kitalálta hogy random map legyen valamilyen template-tel a Dreegar vs Bozso döntőn...nem hogy izgalmas nem volt, de értelmetlen volt a döntő holott két addig veretlen csapott össze.

Na de mind1, remélem a következő template használhatóbb lesz.

Bozso

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 márc. 31 19:29 #1065

Merlin's Challange

Alyr vs Norbakk
Stronghold vs Nekro
Thorgrim(?) vs Shakti:(((

Nekrot választottam (bent maradt még a Fortress asszem). Tervem az volt hogy lesznek csontik meg a vár is tűrhető árkategória. Na ebből semmi nem jött be, pandorát nem nekrossal nyitottam ki...Shakti kapott logot, armort, aztán a boxból wisdomot, intelligenciát, meg sorceryt. Így már csak egy hely maradt, szerencsére egyik hut (nem Jabba) földet dobott, igaz a legmesszebbi volt de megérte odamenni. Visszafele felszedtem az animatet, de majdnem belehaltam, a csontsárkány továbbra is könnyen hal...knightok is pusztultak ketten asszem. Második héten Alyrral üldöztük egymást, ő közeledett felém felülről én meg alul mentem ki, és ahogy kimentem ő elindult a second váram fele.Sajnos nem értem utol, ő pedig sietett a főváramhoz. Útjába állítottam 3 hőst is, ami elégnek bizonyult, mert két lépésponttal a vár előtt állt meg 3.1-nél. Csatáztunk egyet ,mert nem voltunk tisztába a szabályokkal, aztán másnap folytattuk és újra csatáztunk. kivettem a lényeim egy részét és Alyr megfutamodott, a két hős majdnem egy szinten volt eggyel több defem,powerem, manam több volt,animate működött.Csata után mentem az utópiába, de előtte a piros topánkát védő 9 arkangyalt is le kellett verni...féltem hogy nem lesz elég a mana,de elég lett. Utópia 4es volt, kaptam kannát, angyal kardot, meg oroszlán pajzsot! Alyr közben középen fosztogatott, majd jött felém. Láncon kivettem a lényeimet és csatáztunk skillekbe már sokkal jobb voltam(22,23,22,24), mert Alyr hőse(6,11,8,8?) nem fejlődött sokat.Lények 2ghost,2 upgeffret, 8dknigth, 12lich, 20 vámpírlord, 22zombi,107csonti. Alyr 2fejlett behemót, 6thunderbird, 3 küklopsz, 12 ogre, 88upg goblin, 33wolfrider, 3x ork. Alyr recanterrel operált, de a mass slow és a skill különbség eldöntötte a csatát, hiába rezisztáltak sokat a strongholdiak:)
Köszönöm a játékot Alyrnak!
Ha beér a várba akkor nyer...

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 márc. 31 21:27 #1066

Embertervez azóta sem válaszolt,Dreegarral nemsokára lejátsszuk.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 ápr. 02 16:41 #1073

Lejátszottuk ebéd előtt Bozsóval.

Merlin's Challange
bobibubi vs Bozso
Dungeon vs Inferno
Grindan vs. Marius

Kicsi lelkemnek jó tett ez a mai meccs, ugyanis mostanában nem sok sikerélményem volt. Csizu ellen sokat hibáztam, illetve nem jó taktikát választottam egy-két dologgal kapcsolatban, ennek ellenére győzelmi esélyeim voltak egy-két ponton. Az egy fix map volt, méghozzá az az open fajta, amikor csata nélkül össze lehetett találkozni. Na én ezeket valamiért nem nagyon szeretem, nem is tudtam rávenni magam a gyakorlására, úgyhogy meg is érdemeltem a sorsom. Th elleni pályán futottam egy-két kört az éles csata előtt, de úgy éreztem semmi nem akar összejönni, pedig a tervek szerint, elég jól haladtam, de aztán mindig falba ütköztem. Mivel Th persze hozta a szokásos magas színvonalat, így aztán esélyem se volt. Legutóbb Dreegar kedves volt, mikor azt mondta " Ellenfelem nem volt túl tapasztalt a templaten így meghalt a bdsm démonoknál a 2. héten." . Igazából, aki életében játszott 5-6 meccset bármilyen randomon, az sejthette, hogy egy idióta ökörség, jó eséllyel öngyilkos merénylet betámadni a Lots Pit Fiendet(47-48-an voltak) a pandoráért, de addigra már minden türelmem elveszítettem. Előzetesen legeneráltam egy-két mapot azzal a template-tel, úgy éreztem ha ki is kapok, nem fogok szégyent vallani, de semmi nem akart összejönni. Ellőttem egy restartot is, mert Marksmenek, meg Lizard Warriorok védték az utakat, de aztán másodjára is ők jöttek vissza, csak a Marksmeneket ki lehetett kerülni az útról letérve, csontvázakon keresztül. Utána persze megint elakadtam, mert a szűk úton A. Behemótok őriztek valami értékeset, úgyhogy zsákutca.
Ezek után nem sok jó előjellel vártam a Bozso elleni meccset, valami randomon bizakodóbb lettem volna, de fix pályán kevésbé. Tegnap este az első 2-3 nap megtervezésére volt energiám, illetve elképzeltem, hogy az eliminálás után kb. milyen várral is tudok majd lenni. Gondoltam Rampartot-Castle-t tuti kizárom, és abban reménykedek, hogy a maradék 2-ben benne lesz a Fortress-Tower-Dungeon egyike. Bozso Infernot pickelt, kis gondolkozás után Dungeont választottam Tower ellenében, leginkább a mágia immunis Feketék miatt, tudva a fix chain lightningról. Kezdő hősökkel most nem szívtam meg, hoztak szép számmal Troglodytákat (Csizu ellen Walking Deades csávó), illetve 4-5. hősnek befutott Grindan, akit az earth miatt kapásból kineveztem főgórénak. Első napra a terv az aranybánya volt, ez éppen sikerült is, másodikra a vár elfoglalása. A dimenzió kapu előtti Vampire Lordok nem voltak túl szimpatikusak, de a refugeeban talált két unikornis a segítségemre volt. Grindan kapott air magicet, slow és Lightning Bolt volt a főváramban, úgyhogy már csak expertre kellett kigyúrni a két magicet és jók vagyunk. Hetedikére sikerült felhúzni a sárkány+castle-t, 1.2.1-nél pedig visszavittem a két quest artifactot a varázslatokért, plusz a csizmát összeszedtem Zelóták mögül. Szerencsémre addigra már volt advanced logom is, úgyhogy nem panaszkodhattam. A hét közepe táján betörtem középre a Green Dragonokon(volt köztük Gold, a másik bejáratot Blackek védték). Hőseimet elküldtem minden irányba, a vízre szálláshoz Arkangyalokat nyírtam ki, illetve a másik hajóért Firebirdöket. Az ellenfélhez közelebbi utópia felé a Hive-ból kiszedett 8 Wywernnel mászkált az egyik hősöm, aki az ottani refugeeban talált még 1 Chaos Hydrát is, a lvl3-as arti a +6D-es pajzs volt, a másik hősöm a hozzám közelebbi területről a Pendant of Courage.ot hozta. A főhőssel 1.3.1-nél felszedtem a szigeten lévő relicet(+4S+4K sisak), bementem a Librarybe, és haza ugrottam a town portallal. Otthon tudtam upgradelni a sárkányokat, így 5 Blackel indultam visszafelé középre, még aznap. Közben jött Bozso is, láttam , hogy még nem tudott upgradelni semmit + a kocsmai hírek szerint skill előnyben voltam( főleg Spell power és Knowledge), úgyhogy a wywernes-hydrás hősömmel próbáltam olyan irányba csalni, hogy még azelőtt megütközzünk, hogy haza tudna menni. Ez gyenge "hadicsel" majdnem a visszájára sült el, mert így aztán végképp az utópia felé vette az irányt, bár valószínűleg ez tőlem függetlenül is így alakul. Így viszont egy szerencsés utópiával könnyen fordulhatott volna a kocka, mondjuk egy piros gömbbel, vagy recanterrel, de megúsztam, Mariusnak "csak" az Attackja lett brutális. Elérni, még nem értem el a főhősét, úgyhogy ráálltam a kútra, így biztos volt, hogy nem lesz túl sok manája a főcsatára, ha sikerül megütköznünk. Ezután Marius megpróbált visszavonulni, a droidjaival próbálta védeni, hogy ne érjem el. Szerencsére volt elég lépéspontom, hogy elkapjam és még otthonról is sikerült átadnom egy-két egységet, amit csak most tudtam megvenni. Csata elején elsütöttem az 1000+os Chaint, aztán Bozso írta is, hogy gg, mert fenn volt nála a bilincs, bár végig játszottuk azért.
Most elég jó lapokat osztott a gép, amiket sikerült kihasználni, de úgy ahogy mondjuk a Th elleni sansztalan meccs ellenére se éreztem magam kutyaütőnek, most se lettem hirtelen nemzetközi nagymester, pedig arra a mapra sokkal több időm-energiám jutott előzetesen.
Bozsonak köszi a meccset még egyszer! Egy másik leosztással alakulhatott volna fordítva is, de egy gömb vagy recanter most is elég lehetett volna.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 ápr. 02 19:53 #1075

Merlin's Challenge

Bobibubi (Dungeon) vs Bozso (Inferno)

Fix map lévén 3-4-szer elpróbáltam az első 2 hetet, hogy lássam, miből mit lehet kihozni. Abban biztos voltam hogy Rampartot és Castlet ki fogja zárni ellenfelem, ezért én a Strongholdot és Fortress elimináltam. Az elmélet működött is, végül a már kipróbált Infernot pickeltem, bízva a sebességben.
Sajnos azonban a leosztás nem volt kedvező. Egyetlen értelmes hős sem érkezett, végül kénytelen voltam Marius-ra szavazni, bár lehet, hogy a Luna nevű elementalistával jobban jártam volna, de a Csizuval az elmúlt időben játszott meccsek során mindig megszívtam, ha varázslót választottam - mindig volt recanter vagy gömb, stb. - úgyhogy ezúttal a might mellett tettem le a voksom.
A pandora után azonban nem volt föld mágia, és mindössze 2-es powerem volt, bár jött taktik, úgyhogy egyik szemem sír, a másik üveg, Első nap akartam a másik várat elfoglalni, de Vampire Lord-ok őrizték a kaput, így meg kellett várnom az efreeteket a 2. napon, úgyhogy bevertem a bányákat. 2. nap meglett a második vár, közben elkezdtem mindent felszedni. Sajnos itt újabb nehézség jött, a Resurrection-t adó Seer's Hutot ugyanis 50db Mighty Gorgon védte. Bár slow volt, de ekkor még földmágia sehol...Szerencsémre a második vár Conflux volt, így tudtam hogy a Magic University révén lesz földmágia, illetve légmágia is a chainhez, plusz mivel van taktik, oda jó lesz az expert haste. Igen ám, de Haste véletlenül sem volt egyik várban sem, így buktam az expert taktik+haste kombót, ami később döntő lehetett volna. Azt már ekkor láttam, hogy a szokásos 1.2.1-nél nem fogom tudni beverni a bocikat, ami meggátol abban, hogy 1.2.3-nál középen legyek.
Sajnos ez sokba került, mert ellenfelem 1.2.4-nél már középen járt 3 Red Dragon kíséretében. Ekkor azonban kitaláltam, hogy mivel felvettem a Shackels of War-t, ha jól csinálom, épp el tudom kapni ellenfelem főhősét, amikor a kis szigetről visszatérve partra száll. Ennek megfelelően upgrade helyett legyártottam mindent, amit tudtam, 1.2.6-nál ütöttem a bocikat, majd 1.2.7-nél az Angel blokkot, és 1.3.1-nél hoztam az új heti sereget, és készen voltam rá, hogy másnap elkapjam a visszatérő főhőst. Sajnos azonban a Town Portal keresztül húzta a számításaimat, ráadásul se log, se pathfinding, (csak kesztyű) és full sereg, így nagyon keveset haladtam a mocsárban. Itt kb. vége is volt.
Mivel már komoly skill hátrányban voltam - főleg spell power terén, ami a fix chain miatt halál - kénytelen voltam az Utopiat beverni, hátha ad valamit. Nem panaszkodhattam, Titan's Gladius, Dragon Scale Armor, Lion's Shield, szóval kb. életem Utopiája, de sajna a Spell Powerben így is bukó voltam. Sehol se találtam Recantert vagy Red Orbot, így tudtam hogy buktam. A főcsatában úgy lett volna esélyem, ha van haste, mert akkor az expert taktik+haste kombó miatt nem használhatta volna a chaint, de ugye haste nem volt.
Elindultam vissza, bár kb. fel is adhattam volna, mert tudtam, hogy ellenfelemet nem fogom tudni bilinccsel elkapni, így végül jött, látott és kétszeres Spell Power különbség miatt simán győzött (1075-ös chain vs 575).
Sajnos esélyem sem volt. Ha nem bocik őrzik a resut és egyszerre érünk középre, akkor máshogy alakult volna, mert nem lett volna ekkora spell power különbség, nagyobb hangsúlyt kaptak volna a might skillek, de hát ezt dobta a gép. Vagy ha van haste...De hát semmi sem jött össze!

Bobibubinak gratula, jól tolta!

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 ápr. 05 21:06 #1092

Üdv!

Sikerült bepótolni a meccsünket Zodmunddal, íme a beszámoló:

Zodmund vs Dragon 0:3
Rampart (Tamika) vs Stronghold (CH)
Random Diamond

Az eliminálásnál utolsó körben Zodmund kilőtte a Necrot, amit nagyon szerettem volna, így maradt a Stronghold, Rampart és Castle trió. Én Strongholdot pickeltem, Zodmund Rampartot. Örültem a Strongholdnak, bár nem szeretem ezt a várat, de tudtam az előzetes pár tesztkör után, hogy ez jó erre a mapra, a Rampart nem győzött meg... Első menetben Tyraxort kaptam, de az ellenfél restartot kért, mire kaptam CH-t :D Én ezzel kiegyeztem. Sajnos az ellenfelem elég rossz hősöket kapott, egyedül Tamika volt jó nála, de ő meg pont rosszul fejlődött a meccsen elmondása szerint. CH viszont fénykorát érte, lvl 2-n kapott path-ot, amit fel is kaptam, mert tudtam, hogy az editor szokása, hogy rengeteg havas / sivatagos terepet is tehet a szomszédba, így ezt kompenzáltam, jó ötlet is volt, mert volt hó bőven, így viszont ez nem lassított. További skilljei: Tactics, Armorer, Air, Earth, Wisdom (scholarból), nem is kérhettem volna jobbakat :)
A terepem elég érdekes volt, sokfelé lehetett menni, 2 portál is volt a föld alá (egyik mellett angyal dwell several k. hidrával őrizve, ezért később vissza is jöttem), a szomszéd terep havas (Castle), str terep (tower) és Rampart volt, ahol megtaláltam az egyik ellenfelet és elimináltam is. Rengeteg várat találtam és be is tudtam őket venni, CH nagyon gyorsan fejlődött, dobálgattam át a várak között és 3-4 terepet kiszedtem 3. hét elejére.
Szerettem volna Zodmundot megtalálni, mert láttam observatoryn keresztül, hogy dragon dwellje van, így minden erőmmel kerestem az átjárókat, de egyet se találtam. Miután CH-t nagyon begyúrtam és már 7 váram volt, jött a lóvé bőven, 3. héten szürke macikkal, thunderbirdekkel rohangáltam, ami sztem perverz ezen a templaten. Neki is mentem 1. nap egy conservatorynak, 3 angyalt szereztem, bevettem az angyal dwellt, ez még 1 és a 4. héten még 1 angyal, így már 5 angyal, 7 szürke maci és 15 thunderbird büszke tulajdonosa voltam. A 16. szintű CH-nak sztem már ennyi is elég lett volna a winhez (mert az ellenfél elég peches terepet kapott + Tamika az nincs egy súlycsoportban CH-val), de találtam még egy 30k goldot adó pandorát, így kükiken kívül minden lény nálam volt fejlesztve (az orcok és angelek kivételével) a főcsatában, ami mass haste után mészárlássá alakult a hiányosan felálló Tamika ellen.

Köszönöm Zodmundnak a gamet, sajnálom, hogy ezúttal peches volt és nem jött össze egy szoros party a végén, remélem a jövőben sikerül ilyet is játszanunk, mert amúgy a meccset nagyon élveztem, bár nyilván ez egy ember szemszögén keresztül nézve nem olyan jó, mintha mind2 player szorosan pariban lenne. Ellenfelem mindent megtett, sajnos az ő oldaláról ennyi volt a kihozható, míg engem elhalmozott a gép.
GG WP, legközelebb revans! :)

Üdv! Dragon

Ui: Edemet felvettem facebookon, remélem nemsokára vele is tudom pótolni a meccsemet!


Sosem kell sokáig várni, sem sokat kutakodni, ha az ember igazolva szeretné látni, milyen vékony a határvonal a hős és a bűnbak között.
– Mickey Mantle

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 ápr. 07 22:09 #1097

Üdv!

Egy újabb report következik, nem várt gyorsasággal sikerült pótolni Edemmel is a meccset. Íme:

Dragon vs Edemmester 3:0
Tower - Gundula vs Necro - Galthran
Merlin's Challenge

Ez a meccs az eddigi OB számomra legkeményebb meccse volt, elejétől a végéig igen nehéz volt és az ellenfél is nagyon jól játszott! A mai nap nagyon ellenem volt, egyrészt borzalmasan fájt a fejem egész este a meccs alatt, ami nem könnyítette meg számomra a játékot, ahol most a kelletétől amúgy is többet kellett koncentrálni, mivel a gép is rendkívüli módon ellenem volt...
Kezdődött minden az eliminálással... Átnéztem a mappot ma délután, de nem tudtam eldönteni teljesen pontosan, hogy mi lesz a végkimenetel. Két cél volt a szemem előtt: Necro vagy Tower, vagy ha kibannolja az ellenfél valamelyiket akkor Rampart vagy Dungeon... Az ellen megszabadított a dungeontól és az infernotól, én a castle - stronghold - rampart triót bannoltam, így az ellen necrot választott, nekem a Tower maradt. Tartottam ettől a picktől, mert az alkimisták csövesek és ez egy baromi drága vár, de szerencsére a térképen sikerült elég pénzt és nyersit találnom, hogy a titán ne okozzon gondot később.
Kezdésnek az idióta Piquedram vigyorgott az arcomba, nem hittem el, hogy pont ezt a fazont látom, hol vannak a gremók, hát sehol, a kocsmában Iona mellett lebzselt pár meg a várból szedtem fel párat, miután befektettem nekik a divatnak megfelelően új kék köntösbe. Ez egyébként később vissza is ütött, mert WT-vel ellentétben, itt kell a dzsinn dwell a gianthez, így giant + citám volt hét végére, ennek borzalmasan örültem, mikor rájöttem... 1. nap a célom az aranybánya volt, amit persze grand elfek őriztek, de a refugee rám mosolygott és kaptam 2 wywern monarchot :) Így sikerült zűröktől mentesen megoldani. A terepem amúgy megér egy misét, mindkét rész tömve volt mindenféle lövős döggel, ha nem mágusokról szólt volna a pálya meg az elején a csaták 80%ának lightninggal való nyeréséről, akkor esélyem sem lett volna. Így azonban a lövészeket monarch + lightning kombóval leszedtem. 2. nap portál és bevettem a sec várat, ami Stronghold volt, pont ez hiányzott nekem, de sebaj, mert fixen vannak a magicek. Viszont Gundula, akit Sephinroth mellett az egyetlen értelmes hősnek tartottam az oldalamon a szintlépések után úgy döntött, hogy nem kap se föld, se légmágiát, fogtam a fejem... Cserébe jött a hutból pathfinding, gyorsan le is csaptam rá a mocsár miatt. Aztán a portál másik oldalán csak adott az egyik hut földet, az egyetem meg airt, így már meg is volt a hősöm képe: Offense, Wisdom, Intel, Sorcery, Resist (ezt fontosnak tartottam a varázsló párbajra), Air, Earth és Path. Az 1. heti csatáim igen kemények voltak... A 4. nap sikerült egy csövessel belerongyolnom a portál másik oldalán lévő kriptába, ami FULLOS volt... Itt kb. ha nincs a 2 wywern monarchom szerencsétlen wizard ki se jön a kriptából... Mindenem elhullt kb., maradt 28 master gremó meg a refuból emiatt sürgősen felvettem a felkínált 4 vámpír lordot. Gundula ezzel a kis csapattal - mely nemsokára kiegészült 2 nagával, 1 gianttal és csöves stronghold lényekkel - kellett hogy szembenézzen pack gorgonnal, lots grand elffel és several (9) war unicornnal. Ekkor még basic földem és airem volt, kb. semmit sem sebzett a lightning a magasabb szintű lényekbe, ráadásul a vámpír lord és a stronghold lények tovább rontották a morált... köröm rágós csatáim voltak, 1. hét után maradt 15 percem a sakkóra szerint. Viszont az unik mögött DSS volt, ami beindította az amúgy is erős skillekkel büszkélkedő Gundulát, jött az új hét és kikerültem az életveszélyből, mindent kivettem mind2 terepen, majd 1.2.4-nél középre mentem, ahol a hajót felszabadítottam. Ekkor Edem is színre lépett és megállt a hajótól nem messze. Nem tudtam, hogy nincs chainje és voltak azért rendesen csapatai + több powere volt, így egyelőre nem konfrontálódtam és elszaladtam az alsó hajó felé, amibe beszálltam és leléptem. Míg a hősöm megjárta a vizet és felszedte az alsó +3 allt (felül gladius volt, inkább a 3 allt akartam, mert az ugyanúgy +12 skill mint a kard, ráadásul ha felszedi az ellen, akkor lesz annyi attackja, mint nekem, viszont én elhagyom minden más értékben, ez motivált), addig Edem a felső gladiust + úgy kb. mindent középen. Siettem vissza a kiruccanás után, town portál és titán upgrade után visszatértem középre, ahol 1 lépéssel lemaradtam Galthranról, aki viszont még az utópiámba is betudott épphogycsak érni (logja volt és logos itemjei, erről nem tudtam, csak a pathban voltam biztos a korábbi mozgásai alapján), így már lett olyan erős a hőse mint az enyém, ezért én ismét kihagytam a konfrontációt (gondoltam a másik utópia az enyém lesz, így nem tettem felesleges kört a hőse felé) és a középső Towert szedtem be, ahol minden földi jóval el lettem halmozva. Folytattam is utam a másik utópia felé, Edem közben hazaportolt, azt hittem azért, hogy elvágja az utam, de ebben tévedtem. Egyrészt, ekkor már kiszedte a másik utópiát, de az SEMMIT nem dobott a skilljein, ezért nem tűnt fel a dolog, másrészt dupla vára volt, amihez szorgosan gyűjtögette a pénzét... Egy idő után gyanús volt, hogy semmilyen ellenállásba nem ütközök az utópia felé, amit már csak azért is kiakartam fosztani, mert kellett volna a pénz. De így nem jött semmi, port vissza középre, kiszedtem mindent amit lehetett és fejlesztettem a várat, majd jött Edem és összecsaptunk.

A csatában a két hős fej-fej mellett volt skillekben a gépnek és Edem ügyességének köszönhetően, viszont neki nem volt air és chain, nekem meg igen, így a chain-haste-resu vs Animate-slow spell háborúból én kerültem ki győztesen, mert a lényeim jól boxoltak (különösen a 23 naga queen, ami 2 várból + 2x2 refugeeból jött össze 4. hétre) Gundula Offense specének is köszönhetően. Segített az is, hogy 45% resistet (skill + cipő + köpenyt kaptam) szedtem össze a csatára, így mindig volt tőlem legalább 1 lény aki a mass slowot resistálja... Így miután egy szoros csatában több lényem maradt állva, Edem elmenekült, pár nap múlva megint összecsaptunk, de nagy lényfölényem volt és a chain az továbbra is bontott mindent a maga 800 dmg-jével, így Edem végül feladta a meccset.

Köszönöm a partit, nagyon megizzadtam vele, a fejlődésed tagadhatatlan, bár ezt Zodmund is mondta nekem a meccsünk után, hogy elég jól haladsz, de nem gondoltam volna, hogy ennyire! :) Szoros és taktikus harc volt a végletekig, ami sokkal hamarabb véget érhetett volna, de egyrészt nem tudtam van-e az ellenfelemnek chainje (és miért ne lenne) + mindig lemaradtam pár lépéssel róla, így taktikusan kellett játszanom egy kockázatosabb nagyobb csata helyett, ami midgameban halálos lehet necro ellen. Élveztem ezt a meccset, szerintem ez volt (eddig) az idényben a legjobb meccs, amit játszottam! :) GG WP!

Üdv! Dragon


Sosem kell sokáig várni, sem sokat kutakodni, ha az ember igazolva szeretné látni, milyen vékony a határvonal a hős és a bűnbak között.
– Mickey Mantle

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 ápr. 10 16:07 #1105

Sziasztok!

Lejátszottuk Bogpistával a meccsünket. Sajnos a Fortress serege nem bírta a gyűrődést és a folyamatos amortizálás után egy fullos törp kincstár a maradék 3 hidrát is leépítette. Ezek után kénytelen volt feladni a meccset.

Frissítettem a táblázatokat!

Kérem hogy az érintettek jelezzenek valamit a meccsükkel kapcsolatban:
Dreegar - Embertervez
Embertervez - Dave
Jou - Edem
Dave - Dreegar
Ssth - Csizu
Jou - Embertervez
Alyr - Adler
Karesz - Kiki
Adler - Merlin

Köszönöm!


10. Heroes Online bajnokság

1. csoport állása: OB 1. csoport
2. csoport állása: OB 2. csoport

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 ápr. 10 16:10 #1106

Valamint hogyha valaki elsiklott felette akkor szólok, hogy már új forduló van.
8. Forduló Twins
2016-03-28 2016-04-24
Ssth - Dave
Bogpista - Jou
Bozso - Teki1986
Embertervez - Bobibubi
Csizu - Norbakk
Karesz - Alyr
Kiki - Zodmund
Edem - Merlin


10. Heroes Online bajnokság

1. csoport állása: OB 1. csoport
2. csoport állása: OB 2. csoport

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!