forum top

× Versenyek

emo 18. Heroes Mugger Emlékverseny (30. HBB)

Több
2019 márc. 10 14:11 #3552

Üdv mindenkinek. ígéretemhez híven legkésőbb 10-re ígértem a térképeket. Szeretnék megkérni mindenkit akinek van ideje rá a saját térképeit nézze át! Ha talál benne hibát jelezze és javítom. E-mail címen küldöm el mindenkinek.

Baráti üdv Zsombor

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2019 márc. 13 18:45 #3554

Sziasztok!

Itt a BB szabályzata, amennyiben van észrevétel, szóljatok és javítom. Valamint elkészült a sorsolás is!

1.forduló Jebus Cs1-Cs3 és Cs2-Cs4,
2.forduló Hősök (H)arca fix map Cs1-Cs4 és Cs2-Cs3
3.forduló Mini-nostalgia Cs1-Cs2 és Cs3-Cs4
Elődöntő A-csoport győztese- C csoport győztese, B csoport győztese-D győztese eliminálás jebus, diamond, mirror, panic, balance, mini-nosta
Másnap Döntő és bronzmeccs eliminálás jebus, diamond, mirror, panic, balance, mini-nosta

Kérnék mindenkit, hogy 7-8 körül érkezzen,8 órakor kezdjük az első fordulót.
Mindenki friisítse a hd-modot és a windows-t mert véges a net kapacitásunk!
Online lobby előfizetésetek legyen!

Mellékletek:
Utolsó szerkesztés: 2019 márc. 13 19:00 Írta: Norbakk.

Több
2019 márc. 14 12:50 #3555

7. a. Technikai restartnak számítanak a következők:

-Olyan lény blokkolja a járást teljesen, melyet lehetetlen legyőzni, vagy csak nagy veszteségekkel (sereg legalább75%-a)

Ez mondjuk az Én esetemben azt jelenti, ha bármi áll az úton akkor technikai restart... :woohoo:

Üdvözlettel,

Ricsepi

Több
2019 márc. 14 13:07 #3556

Ricsepi beküldte:

7. a. Technikai restartnak számítanak a következők:

-Olyan lény blokkolja a járást teljesen, melyet lehetetlen legyőzni, vagy csak nagy veszteségekkel (sereg legalább75%-a)

Ez mondjuk az Én esetemben azt jelenti, ha bármi áll az úton akkor technikai restart... :woohoo:

BAR! :lol:
Megkapod Ufretint (jó, most már lehet hőst választani...), első nap építesz town hallt és máris alig van sereged, szinte tényleg bármi ellen kérheted a restartot :-) Keresed a joghézagokat? :P

Csak akkor értékeled az életet, ha testközelbe kerülsz a halállal.

Amíg az ember nem szembesül a halállal, lehetetlen megmondani,
hogy mire lenne képes a túlélés érdekében.

Több
2019 márc. 15 06:58 #3557

Sziasztok. Kesek... Kb. 8:20-ra erkezem.

Több
2019 márc. 18 12:56 #3560

Sziasztok!

Most hogy túl vagyunk a hétvégén írok egy megszokott élménybeszámolót a versenyről. Először is köszönöm Vologya Mesternek, Jounak, illetve Norbakknak a szervezést, ez alkalommal szerintem viszonylag flottul ment minden a verseny alatt.

1v1

Dragon vs Norbakk 3-0
Stronghold (CH) vs Necro (Galthran)
Random Jebus

Bemelegítésként rögtön az egyik legerősebb playerrel kerültem szembe a csoportomban, általában szeretek könnyedebben kezdeni, de most ezt dobta a kocka :) Az eliminálásnál kértem 500-ért újabb vár párost (az első páros már nem emlékszem mi volt), majd ha jól emlékszem Norbakk is kért egyet, így egálba maradtunk és jött a fenti párosítás. Itt a Necro volt a name of the game, borzalmasan elszaladtunk a licitálásokkal, asszem Norbakk végül 8000-ért vitte el a necrot. Úgy voltam vele, hogy ekkora anyagi csődöt már nem egyszerű kompenzálni az elején, így a sokkal több gold és CH erejében bízva láttam neki a meccsnek. Ezen a meccsen Norbakk először restartot kért, majd az új mappon én kértem restartot a 2. napon, amikor a cliff nest-ben lévő roc-ok 1 morállal nagyon megrépáztak. A 3. mapból kellett gazdálkodnunk. A terepem nem volt a legmegfelelőbb, a vártól nem messze volt egy küki és egy roc dwell, a távoli sarokban a sec váram mellett meg a behemót dwell, amit viszont nem találtam meg csak a 3. hét vége felé, mert az úton még a dwell előtt jóval őriztek valami ostoba lények egy naga bankot asszem és a fog of war pont kitakarta, így amikor 1. héten a főnök arra járt, ezt PONT nem vettem észre, így 2 héten át nem volt maci dwellem. Nem sok mindenből gazdálkodhattam, mert a terep elég csöves volt, de azért sikerült 2. hétre nagyjából összerántani egy thunderbird - behemót - ogre mage triót, a főnök kapott earth-öt, emellett volt logisztikám, +3 kn sapka és speed csizma. Ekkor jöttek a drasztikus változások. Középre menet állt egy dungeon vár az oldalamon (ez volt a 3. váram), melyben húztam manaduplázót és ott töltöttem a mannámat. A sivatag közvetlenül mellette kezdődött lots champion közreműködésével. Őket 3. hét 2. napja körül ütöttem meg, de ekkor még advanced volt a föld... Jött is a balhé, mikor kiderült, hogy 42-en vannak! Itt blinddal, slow-al, lightning bolttal bontottam amit lehetett, de a lovagok azért megszedtek némileg, expert föld nélkül merész vállalás volt, de nem hittem, hogy ennyien vannak. A csata után az 5 behemótom és a thunderbirdjeim java részén kívül minden elhullott, de nem ez volt a legnagyobb gond, hanem az, hogy hiába haltak meg, mivel ekkor vettem észre, ahogy feljebb léptem, hogy several Rust Dragon véd 2 pandorát és nem lehet mellettük elférni... Ennél a pontnál tudtam, hogy a középre elvesztettem az esélyemet, hacsak nem kapok a dungeon-ból resurrectiont (már expert volt a föld a championok után), így 2 napot ültem a várban, de nem kaptam resut, csak town portalt.
Ekkortájt vettem észre a korábban írt behemoth dwellt, az egyik droid megkerülte a korábban említett szörny blokkot és megláttam a dwellt és mivel kénytelen voltam megvárni a 4. heti sereget a folytatáshoz, hasznosan akartam eltölteni az időt, ezért TP-ztem a fővárba és megindultam a korábbi úton a sec váram felé, közben kiszedve mindent ami az útba került és a dwellt, bevéve a 2. várat is. Ekkortájt lett meg az ancient maci is, sikerült elég kristályt piacolni, szóval azt is fejlesztettem. Mindent összeszedve 1.4.1-nél beütöttem a rozsda sárkányokat, voltak 8-an, szóval ismét volt némi répázás, de ekkor már átjutottam. Nem sok mindenem maradt, ráadásul láttam Norbakk egyik droidját is, úgyhogy abból az irányból amerről jött én is küldtem droidot az utat felderíteni, nem láttam új hősöket mögötte. Felszedtem a 2 pandorát és ezekre volt szükségem. Az egyikben 20.000 XP volt, a másikban viszont az ÖSSZES lvl 4 és level 5 spell... Pont erre volt szükségem, ezután látva, hogy nincs Norbakk főhőse a közelben még egy kicsit tovább mentem a másik irányba, mert horda efreet mögött megláttam a kannát és nem túl messze tőlük a +4all-t is. Jött az új nap, Norbakk nem jött, így kivettem mindkettőt és TP-ztem vissza, hogy mindent kivegyek. Ekkor volt meccsidő is, úgyhogy középen összetalálkoztunk. A csatában kiderült, hogy Norbakk nem kapott semmi értelmeset, a terepe is rossz volt, így egy minimális sereggel jelent meg 400 csonttal, nálam viszont meteor és implo volt (utóbbinak 1300 dmg, CH-nak 17 powere volt, állati erős volt a barbár...), így előbb egy meteorral oszlattam a tömeget, majd a 400 csontváz kapott egy implót és a meccs véget ért.

Dragon vs Teki 3:0
Inferno (Pyre) vs Dungeon (Shakti)
(H)ősök (H)arca

Ez egy izgalmas meccs volt egy elég indulatos főcsatával részemről. Az eliminálás jól sikerült, a végén fennmaradó 3 vár az Infi, Castle és Dungeon volt, Teki azonnal lecsapott a Dungeon-re, nekem maradt az Inferno. A mellettem ülő Ssth-val és Bobibubival mindhárman a kék oldalon voltunk, így egymás mozgását és taktikáit néztük / beszéltük át a meccs alatt. Hamar rájöttem, hogy Pyre logisztikája nem volt a legjobb ötlet, mert fixen van log, viszont a ballista így is elég sokat segített a korai harcokban. Bevettem 3. napra az összes bányát, majd balra indultam meg felszabadítva a refu campet, ami ezt megköszönve adott is egy devilt :D Ezen a mappon amúgy legrosszabb lény amit ajánlott a 2 refu az a greater basilisk volt, kaptam itt mindent, ghost dragont, dread knightot... :D de nem vettem ki semmit, csak a devilt :) Ezután megindultam a másik camp felé, közben középen beugrottam a harcos suliba, vettem még war machine-t a kovácsnál, stb. Nem túlzottan volt tervem a mapra (ezt elég mélyen ki is veséztük TH-val, hogy vajon mit lehet itt 2. héten csinálni...), így csak mászkáltam össze- vissza... Megnéztem a lvl 3 major artim jobb oldalon, légiós torzó volt, azt még kiszabadítottam 1. hét végén. 2. héten tervet váltottam, mivel a map jobb oldala tök üres volt, ezért visszatértem balra és a hét 2. napján beütöttem a hidrákat, mert +4 all volt mögöttük. Némi veszteséggel, de viszonylag kevéssel megúsztam a kalandot. Ezután elindultam balra a másik lvl 3-as arti felé, Dragon Wing Tabard volt (mellette necro köpeny x) ), jól jött. A gép ekkor felajánlotta a már meglévő airem mellé a földet is, de nem kértem - ekkor már nem sok XP volt a terepemben. Ezután lett meg a lvl 9 expert airrel, ami bátorrá tett és bementem középre beverni a libraryt őrző championokat, rövid csata után ismét erősödtem és mannát is dupláztam. Eddigra kiépítettem egy láncot a bal alsó sarokban lévő quest artiig, így másnap azt is kézbe vettem egy +1 all minor arti mellett :D Kezdtem elég erős lenni, és quest arti váltás után jobb oldalon át akartam menni az ellenfélhez. Ekkor már volt 1 droid, aki betört hozzám bal oldalról, plusz láttam az alvilágban a bányák miatt, hogy az ellen balra épít láncot, így végül elvetettem a jobb oldalat és megindultam a fővár felé vissza, pont ekkor jelent meg Shakti is teljes sereggel. Nekem 2 választásom volt ennél a pontnál. Kiveszek mindent és megütöm, vagy Archdevilt húzok és azt veszek ki, amit tudok. Ebből úgy éreztem, hogy a 2.at kell teljesítenem, így bár lvl 1-2-3 (volt 2 kutyám :) ) nélkül, de minden mással és 6 Archdevillel érkeztem a főcsatába. Az értékeink kb. hasonlóak voltak, nekem több powerem (13) és manám volt (180 asszem). Mivel nála volt a HP többlet, ezért védekezően állt be, nekem pedig maradt az Archdevil - wait, üt, vissza, wait kombója. Ehhez a tervhez támogatottan kezdtem el levakítgatni a lényeit (itt el is csesztem, mert nem az íjjászokkal kezdtem, azt hittem támadni fog a többlet HP miatt, de nem, 110-es magic arrowokat kaptam). Az arrowok egy idő után fájni kezdtek, ezért gyorsan kellett vakítgatni, viszont itt jött az, ami nagyon felbosszantott, mégpedig, hogy kb. minden 2. körben resistelt valamilyen spellt tőlem Teki, ami vitte a manámat, de a plusz dmg-t is bekaptam miatta az MA-val. Nekem is volt expert resistem, de nekem egész csata alatt keményen 1x proccolt az ő 6-7-jével ellentétben és úgy, hogy kb. 30% resistje volt. Az volt a szerencsém, hogy nem kapott a várból se cure-t, se dispelt, így amit megvakítottam az úgy is maradt, azonban veszélyes lett volna blind lockosat játszani, mert előszeretettel resistelt, ezért inkább váltottam lightning-okra miután mindenki vak volt... Nagy szenvedések és anyázások árán, de éppen hogy túléltem ezt a csatát és beszedtem a 3 pontot.

Dragon vs StrongLord 3-0
Fortress (Tazar) vs Dungeon (Gunnar)
Random Jebus

Itt némi csúszásba kerültünk, de tudtam, hogy itt valószínűleg pörgetni fogjuk a játékot, így Jebust javasoltam random mapra, amit StrongLord elfogadott. A várválasztásnál viszonylag hamar és olcsón megszereztem a kedvencemet, a Fortresst, így Tazarral indultam meg a létező legnyugodtabb tempóban, semmit nem elkapkodva, biztosan akartam játszani és véletlenül sem bukni, mert itt már szinte csak én ronthattam volna el a csoportbeli szereplésemet. Gyors restarttal indítottunk, miután körbe volt zárva a váram és mindenhol hordányi lények áltak. A 2. map már játszható volt (nem jó mint később kiderült, de játszható). A vár környékén volt egy wywern dwell és egy gorgon dwell is kicsit arrébb, ezen kívül pedig 1 serpent fly dwell, 1 lizard és pokoli sok gnoll... Ez nem volt jó leosztás dwellekből, de ez jutott. Nem sok minden volt a terepemen, viszont nagyon gazdag volt, így 2. hét 1. és 2. napján már beruháztam wywern monarch-ra és káosz hidrára, bár utóbbiból kevés volt, mert az 1. nap húznom kellett mage guildet és emiatt citával lett csak meg a hidra (benéztem a napokat, mint állat..). Emiatt 2. héten kevés lényem volt, de ez gyorsan kompenzálódott azzal, hogy volt egy maxos fly hive nálam, amit szinte veszteség nélkül hoztam ki, illetve Tazar jól fejlődött, volt earth-em és kaptam water magicet, melyhez később megkaptam az összes water spellt egy boxból :)) 3. héten törtem középre lots green dragonon át, melyek voltak olyan kedvesek és megölték a szecskáimat, de a lényeg életben maradt. Ekkor fogyott el a 60 mannám is és volt is középen a bejáratnál egy dungeon vár, DE! olyan sz.rul generált a heroes mappot, hogy ilyen X alakban állta el 3 lénycsoport a vár bejáratát (mert ott volt egy másik zóna bejárata is...), melyek pack gold dragon, pack angel és még valami voltak. Ennek enyhén szólva nem örültem, így a mana töltést elfelejtettem inkább... A sivatagban 2 héten keresztül garázdálkodtam szabadon, alig kaptam valamit belőle, 50 wywern monarchot szereztem, de az értékeimen (3 utópiából) mindösszesen a +3 all dobott... Később találtam még fire bookot és Sentinelt, valamint Dragon Crown-t. A nehéz csaták és rengeteg lény miatt középen nem sok seregem volt a wywerneket leszámítva (50 monarch, 5 káosz és kb. 12 mighty gorgon), de ők mindent bevertek. Mivel 2.1-nél plague jött, ezért úgy döntöttem, hogy nem húzom az időt tovább, bementem StrongLord terepére, megkerestem a mainjét, majd kivégeztem azt az 1. lépésnél egy 1300-as armával :)

Dragon vs Kimon 0-3
Rampart (Mephala) vs Castle (Gunnar)
Random Jebus

Ezen a meccsen részben saját magamnak köszönhetően veszítettem, mert asszem 7000 goldért megvettem a várválasztás jogát és Rampartot választottam Castle helyett Mephalában és a grand elfekben, unicornokban bízva, de ezt nagyon elcsesztem, mert Castle-t kellett volna rögtön választanom. A gép meg is büntetett ezért, hiába volt dragonon kívül minden dwellem, elfből 2 is, mikor 3. hét 1. napján középre akartam menni Maflával full sereggel, a sivatag őrzői (mint ekkor kiderült, mert korábban nem értem el ide mindenféle blokkoló őrök miatt) lots angyal voltak. Hát... 24-en voltak, melyben még 8 ark is volt, így gyakorlatilag a full csapatot 0-ra verték. Ezen sehogy máshogy nem tudtam volna változtatni ezzel a felállással, nagyon sokat gondolkoztam, hogy mi menthette volna meg a meccset tőlem, valószínűleg Elleshar-t kellett volna mainelnem és bízni valami erős spellben, de ekkor már késő volt. Az ellennek meg eközben 13 arkangyalja volt és szintén középre tartott... enough said, ezt nagyon csúnyán elcsesztem és Kimon is igen jól játszott.

Ezzel életemben először 4. lettem 1v1-en, aminek nagyon nagyon örültem. Gratulálok a többi helyezettnek, Davenek, Zodmundnak és Kimonnak is!

H5 Attack
A seregem a jó öreg régi receptemre épült, de a Mark of Necro megvétele hibának bizonyult, mert kb. sosem használtam, 2000-rért vehettem volna több sp-t is vagy fix destru magicet. Itt esélyem volt a 2. és a 3. helyre is Magix mögött, de a 2 utolsó meccsemen, amit kötelező volt hoznom a gép nagyon csúnyán elbánt velem, egyszer Magix szarrárezisztelt (valami 6-7x...) az unikornokkal pont mielőtt kivégeztem volna, a másik meccsen meg az emerald dragonok ellen a gép úgy döntött, hogy nem ad be nekem destructive magicet (erre rémesen kevés volt az esély...), így ott is simán kikaptam, amit megkoronázott hogy az összes sárkány egyszer még arcon is luckolt... A többi kötelező meccset gond nélkül hoztam, illetve Zsombortól 1 pontot loptam. Így lettem 4., aminek nagyon nem örültem, nem ez volt az 1. eset, hogy a gép elvett tőlem egy helyezést... A többieknek mindenesetre gratulálok, nagyon jó csapatokat hoztak, főleg Magix csapata lett jó, örülök, hogy ilyen jól szerepelt a pacikkal.

H3 Attack
Itt sz.r is volt a csapatom és mennem is kellett egyik legjobb barátom születésnapi bulijára, így némi nézelődés után szombat késő délután útnak indultam hazafelé.

Köszönöm mindenkinek az izgalmas meccseket és a kitűnő hangulatot, az unluckos dolgokon kívül nagyon jól éreztem magamat és ismét kiváló volt a társaság! :)

Üdv! Dragon

Sosem kell sokáig várni, sem sokat kutakodni, ha az ember igazolva szeretné látni, milyen vékony a határvonal a hős és a bűnbak között.
– Mickey Mantle
Utolsó szerkesztés: 2019 márc. 18 13:02 Írta: Dragon.