forum top

× Versenyek

emo 18. Heroes Mugger Emlékverseny (30. HBB)

Több
2019 márc. 10 14:11 #3552

Üdv mindenkinek. ígéretemhez híven legkésőbb 10-re ígértem a térképeket. Szeretnék megkérni mindenkit akinek van ideje rá a saját térképeit nézze át! Ha talál benne hibát jelezze és javítom. E-mail címen küldöm el mindenkinek.

Baráti üdv Zsombor

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2019 márc. 13 18:45 #3554

Sziasztok!

Itt a BB szabályzata, amennyiben van észrevétel, szóljatok és javítom. Valamint elkészült a sorsolás is!

1.forduló Jebus Cs1-Cs3 és Cs2-Cs4,
2.forduló Hősök (H)arca fix map Cs1-Cs4 és Cs2-Cs3
3.forduló Mini-nostalgia Cs1-Cs2 és Cs3-Cs4
Elődöntő A-csoport győztese- C csoport győztese, B csoport győztese-D győztese eliminálás jebus, diamond, mirror, panic, balance, mini-nosta
Másnap Döntő és bronzmeccs eliminálás jebus, diamond, mirror, panic, balance, mini-nosta

Kérnék mindenkit, hogy 7-8 körül érkezzen,8 órakor kezdjük az első fordulót.
Mindenki friisítse a hd-modot és a windows-t mert véges a net kapacitásunk!
Online lobby előfizetésetek legyen!

Mellékletek:
Utolsó szerkesztés: 2019 márc. 13 19:00 Írta: Norbakk.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2019 márc. 14 12:50 #3555

7. a. Technikai restartnak számítanak a következők:

-Olyan lény blokkolja a járást teljesen, melyet lehetetlen legyőzni, vagy csak nagy veszteségekkel (sereg legalább75%-a)


Ez mondjuk az Én esetemben azt jelenti, ha bármi áll az úton akkor technikai restart... :woohoo:


Üdvözlettel,

Ricsepi

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2019 márc. 14 13:07 #3556

Ricsepi beküldte:

7. a. Technikai restartnak számítanak a következők:

-Olyan lény blokkolja a járást teljesen, melyet lehetetlen legyőzni, vagy csak nagy veszteségekkel (sereg legalább75%-a)

Ez mondjuk az Én esetemben azt jelenti, ha bármi áll az úton akkor technikai restart... :woohoo:

BAR! :lol:
Megkapod Ufretint (jó, most már lehet hőst választani...), első nap építesz town hallt és máris alig van sereged, szinte tényleg bármi ellen kérheted a restartot :-) Keresed a joghézagokat? :P


Csak akkor értékeled az életet, ha testközelbe kerülsz a halállal.


Amíg az ember nem szembesül a halállal, lehetetlen megmondani,
hogy mire lenne képes a túlélés érdekében.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2019 márc. 15 06:58 #3557

Sziasztok. Kesek... Kb. 8:20-ra erkezem.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2019 márc. 18 12:56 #3560

Sziasztok!

Most hogy túl vagyunk a hétvégén írok egy megszokott élménybeszámolót a versenyről. Először is köszönöm Vologya Mesternek, Jounak, illetve Norbakknak a szervezést, ez alkalommal szerintem viszonylag flottul ment minden a verseny alatt.

1v1

Dragon vs Norbakk 3-0
Stronghold (CH) vs Necro (Galthran)
Random Jebus

Bemelegítésként rögtön az egyik legerősebb playerrel kerültem szembe a csoportomban, általában szeretek könnyedebben kezdeni, de most ezt dobta a kocka :) Az eliminálásnál kértem 500-ért újabb vár párost (az első páros már nem emlékszem mi volt), majd ha jól emlékszem Norbakk is kért egyet, így egálba maradtunk és jött a fenti párosítás. Itt a Necro volt a name of the game, borzalmasan elszaladtunk a licitálásokkal, asszem Norbakk végül 8000-ért vitte el a necrot. Úgy voltam vele, hogy ekkora anyagi csődöt már nem egyszerű kompenzálni az elején, így a sokkal több gold és CH erejében bízva láttam neki a meccsnek. Ezen a meccsen Norbakk először restartot kért, majd az új mappon én kértem restartot a 2. napon, amikor a cliff nest-ben lévő roc-ok 1 morállal nagyon megrépáztak. A 3. mapból kellett gazdálkodnunk. A terepem nem volt a legmegfelelőbb, a vártól nem messze volt egy küki és egy roc dwell, a távoli sarokban a sec váram mellett meg a behemót dwell, amit viszont nem találtam meg csak a 3. hét vége felé, mert az úton még a dwell előtt jóval őriztek valami ostoba lények egy naga bankot asszem és a fog of war pont kitakarta, így amikor 1. héten a főnök arra járt, ezt PONT nem vettem észre, így 2 héten át nem volt maci dwellem. Nem sok mindenből gazdálkodhattam, mert a terep elég csöves volt, de azért sikerült 2. hétre nagyjából összerántani egy thunderbird - behemót - ogre mage triót, a főnök kapott earth-öt, emellett volt logisztikám, +3 kn sapka és speed csizma. Ekkor jöttek a drasztikus változások. Középre menet állt egy dungeon vár az oldalamon (ez volt a 3. váram), melyben húztam manaduplázót és ott töltöttem a mannámat. A sivatag közvetlenül mellette kezdődött lots champion közreműködésével. Őket 3. hét 2. napja körül ütöttem meg, de ekkor még advanced volt a föld... Jött is a balhé, mikor kiderült, hogy 42-en vannak! Itt blinddal, slow-al, lightning bolttal bontottam amit lehetett, de a lovagok azért megszedtek némileg, expert föld nélkül merész vállalás volt, de nem hittem, hogy ennyien vannak. A csata után az 5 behemótom és a thunderbirdjeim java részén kívül minden elhullott, de nem ez volt a legnagyobb gond, hanem az, hogy hiába haltak meg, mivel ekkor vettem észre, ahogy feljebb léptem, hogy several Rust Dragon véd 2 pandorát és nem lehet mellettük elférni... Ennél a pontnál tudtam, hogy a középre elvesztettem az esélyemet, hacsak nem kapok a dungeon-ból resurrectiont (már expert volt a föld a championok után), így 2 napot ültem a várban, de nem kaptam resut, csak town portalt.
Ekkortájt vettem észre a korábban írt behemoth dwellt, az egyik droid megkerülte a korábban említett szörny blokkot és megláttam a dwellt és mivel kénytelen voltam megvárni a 4. heti sereget a folytatáshoz, hasznosan akartam eltölteni az időt, ezért TP-ztem a fővárba és megindultam a korábbi úton a sec váram felé, közben kiszedve mindent ami az útba került és a dwellt, bevéve a 2. várat is. Ekkortájt lett meg az ancient maci is, sikerült elég kristályt piacolni, szóval azt is fejlesztettem. Mindent összeszedve 1.4.1-nél beütöttem a rozsda sárkányokat, voltak 8-an, szóval ismét volt némi répázás, de ekkor már átjutottam. Nem sok mindenem maradt, ráadásul láttam Norbakk egyik droidját is, úgyhogy abból az irányból amerről jött én is küldtem droidot az utat felderíteni, nem láttam új hősöket mögötte. Felszedtem a 2 pandorát és ezekre volt szükségem. Az egyikben 20.000 XP volt, a másikban viszont az ÖSSZES lvl 4 és level 5 spell... Pont erre volt szükségem, ezután látva, hogy nincs Norbakk főhőse a közelben még egy kicsit tovább mentem a másik irányba, mert horda efreet mögött megláttam a kannát és nem túl messze tőlük a +4all-t is. Jött az új nap, Norbakk nem jött, így kivettem mindkettőt és TP-ztem vissza, hogy mindent kivegyek. Ekkor volt meccsidő is, úgyhogy középen összetalálkoztunk. A csatában kiderült, hogy Norbakk nem kapott semmi értelmeset, a terepe is rossz volt, így egy minimális sereggel jelent meg 400 csonttal, nálam viszont meteor és implo volt (utóbbinak 1300 dmg, CH-nak 17 powere volt, állati erős volt a barbár...), így előbb egy meteorral oszlattam a tömeget, majd a 400 csontváz kapott egy implót és a meccs véget ért.

Dragon vs Teki 3:0
Inferno (Pyre) vs Dungeon (Shakti)
(H)ősök (H)arca

Ez egy izgalmas meccs volt egy elég indulatos főcsatával részemről. Az eliminálás jól sikerült, a végén fennmaradó 3 vár az Infi, Castle és Dungeon volt, Teki azonnal lecsapott a Dungeon-re, nekem maradt az Inferno. A mellettem ülő Ssth-val és Bobibubival mindhárman a kék oldalon voltunk, így egymás mozgását és taktikáit néztük / beszéltük át a meccs alatt. Hamar rájöttem, hogy Pyre logisztikája nem volt a legjobb ötlet, mert fixen van log, viszont a ballista így is elég sokat segített a korai harcokban. Bevettem 3. napra az összes bányát, majd balra indultam meg felszabadítva a refu campet, ami ezt megköszönve adott is egy devilt :D Ezen a mappon amúgy legrosszabb lény amit ajánlott a 2 refu az a greater basilisk volt, kaptam itt mindent, ghost dragont, dread knightot... :D de nem vettem ki semmit, csak a devilt :) Ezután megindultam a másik camp felé, közben középen beugrottam a harcos suliba, vettem még war machine-t a kovácsnál, stb. Nem túlzottan volt tervem a mapra (ezt elég mélyen ki is veséztük TH-val, hogy vajon mit lehet itt 2. héten csinálni...), így csak mászkáltam össze- vissza... Megnéztem a lvl 3 major artim jobb oldalon, légiós torzó volt, azt még kiszabadítottam 1. hét végén. 2. héten tervet váltottam, mivel a map jobb oldala tök üres volt, ezért visszatértem balra és a hét 2. napján beütöttem a hidrákat, mert +4 all volt mögöttük. Némi veszteséggel, de viszonylag kevéssel megúsztam a kalandot. Ezután elindultam balra a másik lvl 3-as arti felé, Dragon Wing Tabard volt (mellette necro köpeny x) ), jól jött. A gép ekkor felajánlotta a már meglévő airem mellé a földet is, de nem kértem - ekkor már nem sok XP volt a terepemben. Ezután lett meg a lvl 9 expert airrel, ami bátorrá tett és bementem középre beverni a libraryt őrző championokat, rövid csata után ismét erősödtem és mannát is dupláztam. Eddigra kiépítettem egy láncot a bal alsó sarokban lévő quest artiig, így másnap azt is kézbe vettem egy +1 all minor arti mellett :D Kezdtem elég erős lenni, és quest arti váltás után jobb oldalon át akartam menni az ellenfélhez. Ekkor már volt 1 droid, aki betört hozzám bal oldalról, plusz láttam az alvilágban a bányák miatt, hogy az ellen balra épít láncot, így végül elvetettem a jobb oldalat és megindultam a fővár felé vissza, pont ekkor jelent meg Shakti is teljes sereggel. Nekem 2 választásom volt ennél a pontnál. Kiveszek mindent és megütöm, vagy Archdevilt húzok és azt veszek ki, amit tudok. Ebből úgy éreztem, hogy a 2.at kell teljesítenem, így bár lvl 1-2-3 (volt 2 kutyám :) ) nélkül, de minden mással és 6 Archdevillel érkeztem a főcsatába. Az értékeink kb. hasonlóak voltak, nekem több powerem (13) és manám volt (180 asszem). Mivel nála volt a HP többlet, ezért védekezően állt be, nekem pedig maradt az Archdevil - wait, üt, vissza, wait kombója. Ehhez a tervhez támogatottan kezdtem el levakítgatni a lényeit (itt el is csesztem, mert nem az íjjászokkal kezdtem, azt hittem támadni fog a többlet HP miatt, de nem, 110-es magic arrowokat kaptam). Az arrowok egy idő után fájni kezdtek, ezért gyorsan kellett vakítgatni, viszont itt jött az, ami nagyon felbosszantott, mégpedig, hogy kb. minden 2. körben resistelt valamilyen spellt tőlem Teki, ami vitte a manámat, de a plusz dmg-t is bekaptam miatta az MA-val. Nekem is volt expert resistem, de nekem egész csata alatt keményen 1x proccolt az ő 6-7-jével ellentétben és úgy, hogy kb. 30% resistje volt. Az volt a szerencsém, hogy nem kapott a várból se cure-t, se dispelt, így amit megvakítottam az úgy is maradt, azonban veszélyes lett volna blind lockosat játszani, mert előszeretettel resistelt, ezért inkább váltottam lightning-okra miután mindenki vak volt... Nagy szenvedések és anyázások árán, de éppen hogy túléltem ezt a csatát és beszedtem a 3 pontot.

Dragon vs StrongLord 3-0
Fortress (Tazar) vs Dungeon (Gunnar)
Random Jebus

Itt némi csúszásba kerültünk, de tudtam, hogy itt valószínűleg pörgetni fogjuk a játékot, így Jebust javasoltam random mapra, amit StrongLord elfogadott. A várválasztásnál viszonylag hamar és olcsón megszereztem a kedvencemet, a Fortresst, így Tazarral indultam meg a létező legnyugodtabb tempóban, semmit nem elkapkodva, biztosan akartam játszani és véletlenül sem bukni, mert itt már szinte csak én ronthattam volna el a csoportbeli szereplésemet. Gyors restarttal indítottunk, miután körbe volt zárva a váram és mindenhol hordányi lények áltak. A 2. map már játszható volt (nem jó mint később kiderült, de játszható). A vár környékén volt egy wywern dwell és egy gorgon dwell is kicsit arrébb, ezen kívül pedig 1 serpent fly dwell, 1 lizard és pokoli sok gnoll... Ez nem volt jó leosztás dwellekből, de ez jutott. Nem sok minden volt a terepemen, viszont nagyon gazdag volt, így 2. hét 1. és 2. napján már beruháztam wywern monarch-ra és káosz hidrára, bár utóbbiból kevés volt, mert az 1. nap húznom kellett mage guildet és emiatt citával lett csak meg a hidra (benéztem a napokat, mint állat..). Emiatt 2. héten kevés lényem volt, de ez gyorsan kompenzálódott azzal, hogy volt egy maxos fly hive nálam, amit szinte veszteség nélkül hoztam ki, illetve Tazar jól fejlődött, volt earth-em és kaptam water magicet, melyhez később megkaptam az összes water spellt egy boxból :)) 3. héten törtem középre lots green dragonon át, melyek voltak olyan kedvesek és megölték a szecskáimat, de a lényeg életben maradt. Ekkor fogyott el a 60 mannám is és volt is középen a bejáratnál egy dungeon vár, DE! olyan sz.rul generált a heroes mappot, hogy ilyen X alakban állta el 3 lénycsoport a vár bejáratát (mert ott volt egy másik zóna bejárata is...), melyek pack gold dragon, pack angel és még valami voltak. Ennek enyhén szólva nem örültem, így a mana töltést elfelejtettem inkább... A sivatagban 2 héten keresztül garázdálkodtam szabadon, alig kaptam valamit belőle, 50 wywern monarchot szereztem, de az értékeimen (3 utópiából) mindösszesen a +3 all dobott... Később találtam még fire bookot és Sentinelt, valamint Dragon Crown-t. A nehéz csaták és rengeteg lény miatt középen nem sok seregem volt a wywerneket leszámítva (50 monarch, 5 káosz és kb. 12 mighty gorgon), de ők mindent bevertek. Mivel 2.1-nél plague jött, ezért úgy döntöttem, hogy nem húzom az időt tovább, bementem StrongLord terepére, megkerestem a mainjét, majd kivégeztem azt az 1. lépésnél egy 1300-as armával :)

Dragon vs Kimon 0-3
Rampart (Mephala) vs Castle (Gunnar)
Random Jebus

Ezen a meccsen részben saját magamnak köszönhetően veszítettem, mert asszem 7000 goldért megvettem a várválasztás jogát és Rampartot választottam Castle helyett Mephalában és a grand elfekben, unicornokban bízva, de ezt nagyon elcsesztem, mert Castle-t kellett volna rögtön választanom. A gép meg is büntetett ezért, hiába volt dragonon kívül minden dwellem, elfből 2 is, mikor 3. hét 1. napján középre akartam menni Maflával full sereggel, a sivatag őrzői (mint ekkor kiderült, mert korábban nem értem el ide mindenféle blokkoló őrök miatt) lots angyal voltak. Hát... 24-en voltak, melyben még 8 ark is volt, így gyakorlatilag a full csapatot 0-ra verték. Ezen sehogy máshogy nem tudtam volna változtatni ezzel a felállással, nagyon sokat gondolkoztam, hogy mi menthette volna meg a meccset tőlem, valószínűleg Elleshar-t kellett volna mainelnem és bízni valami erős spellben, de ekkor már késő volt. Az ellennek meg eközben 13 arkangyalja volt és szintén középre tartott... enough said, ezt nagyon csúnyán elcsesztem és Kimon is igen jól játszott.

Ezzel életemben először 4. lettem 1v1-en, aminek nagyon nagyon örültem. Gratulálok a többi helyezettnek, Davenek, Zodmundnak és Kimonnak is!

H5 Attack
A seregem a jó öreg régi receptemre épült, de a Mark of Necro megvétele hibának bizonyult, mert kb. sosem használtam, 2000-rért vehettem volna több sp-t is vagy fix destru magicet. Itt esélyem volt a 2. és a 3. helyre is Magix mögött, de a 2 utolsó meccsemen, amit kötelező volt hoznom a gép nagyon csúnyán elbánt velem, egyszer Magix szarrárezisztelt (valami 6-7x...) az unikornokkal pont mielőtt kivégeztem volna, a másik meccsen meg az emerald dragonok ellen a gép úgy döntött, hogy nem ad be nekem destructive magicet (erre rémesen kevés volt az esély...), így ott is simán kikaptam, amit megkoronázott hogy az összes sárkány egyszer még arcon is luckolt... A többi kötelező meccset gond nélkül hoztam, illetve Zsombortól 1 pontot loptam. Így lettem 4., aminek nagyon nem örültem, nem ez volt az 1. eset, hogy a gép elvett tőlem egy helyezést... A többieknek mindenesetre gratulálok, nagyon jó csapatokat hoztak, főleg Magix csapata lett jó, örülök, hogy ilyen jól szerepelt a pacikkal.

H3 Attack
Itt sz.r is volt a csapatom és mennem is kellett egyik legjobb barátom születésnapi bulijára, így némi nézelődés után szombat késő délután útnak indultam hazafelé.

Köszönöm mindenkinek az izgalmas meccseket és a kitűnő hangulatot, az unluckos dolgokon kívül nagyon jól éreztem magamat és ismét kiváló volt a társaság! :)

Üdv! Dragon


Sosem kell sokáig várni, sem sokat kutakodni, ha az ember igazolva szeretné látni, milyen vékony a határvonal a hős és a bűnbak között.
– Mickey Mantle
Utolsó szerkesztés: 2019 márc. 18 13:02 Írta: Dragon.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2019 márc. 18 15:16 #3561

Sziasztok!

Én is írok gyorsan, míg emlékszem valamire, mostanában nem szoktam, de a 30-ról azért illik.

Először is, a pontos kezdésre várja a Szerkesztőség a megoldásokat, mert 1 órás késés mindig van minimálisan, ráadásul a fix pályán a bányatámadások miatt már a 2. nap megszakadt a szimultán…a 35-re ezt majd küszöböljük ki, hogy átrakjuk szürkékre őket :) Meg hiába a szimultán, ha a tervezett éjfél helyett hajnali 2-re végzünk [bár aki ott maradt, nekik respekt].

Ezúton is gratulálok még inkább Tekinek, hogy 3 óra alvás után lenyomott még egy H5 támadást is és utána maradt elég ereje győzni H3-ban is!

1vs1:

Könnyű, bemelegítő meccs Dave ellen, piros Rampartot elvitte Jebusra asszem 4300-ért (a Necropolis – talán Castle párosítás nem tetszett Neki, pont meg akartam interjúvolni, hogy Ő szokott-e új leosztást kérni, hát tettekkel meg is válaszolta) a Fortress-szel szemben. Gondoltam majd jön a sok dwell és jó leszek, igen, 6. nap végén az őserdő mélyén egy droiddal észrevettem egyetlen hydra dwellt, a sereg nagyon messze, úgyhogy maradt az a pár level 1-2-es…Azért ahhoz képest, hogy 6-7 éve kizárólag csak a BB-ken játszom, voltak jó momentumaim, amire felfigyeltem, hogy na, ez egész jó, ebben fejlődtem. A template ismeret az nem ilyen :-D ugyanis 1-3-1-nél (sivatagos talajon!) legyőztem 15 Archdevilt, majd jött a sziklás hegység…nem tudtam ott bemenni… Itt elég ideg lettem, úgyhogy elmenekültem és így nekimentem a nálam lévő utopiának (előtte +1 speed, a meccs elején pedig Sir Mullich-ra cseréltem le Alkint). Kettes volt, kék sipka, hajós sipka meg franc tudja mik…Talán egy 4-es pajzs volt értéknövelő. Így elkerülhetetlen lett a találkozás a sivatagi úton pöffeszkedő 18 arany sárkánnyal…Valamikor 1-3-5 környékén lehetett. Elfogadtam a gép ajánlatát, nem tűnt rossznak. Majd egy üres utopia fogadott, úgyhogy itt már tudtam, game over. Majd másnap megjelent Dave 11 (!) arany sárkánnyal, hát erre ne is vesztegessünk több szót (nálam 4 káosz hydra csak úgy viszonyításképp, refugee-ból meg mindhárom héten hulladék).

Fix pálya Bobibubi ellen. Sokan derültek rajta, de nekem eliminálásnál eszembe se jutott a Rampartot kizárni vagy azt választani. Régen rossz, ha a 8 db level 3 dönt a főcsatában :) Én Towert választottam, nem akartam megint Fortress lenni. Mugger oldalán voltam, ennyiben ki is merültek a pozitívumok. A hydrák mögött resist csizma, kicsit feljebb a level 7 mögött resist köpeny. Neela lett a főhősöm és mivel fent a teleport kapu előtt several főnix ficergett, a vörös sárkányok mögött meg a dispel gömb :-D (Bubinak +3 morál-luck nyaklánc), így úgy döntöttem, átrusholok a fenébe :-D (amit valami jó unit segíthetett volna, de a 3 refugee-s látogatásból a leghasznosabb a 16 master gremlin volt…) Az ötlet zseniális volt, miszerint 2 titánnal meg még néhány unittal (menet közben egy recantert felmarva) átdzsalok az ellenfélhez, csak a kivitelezésbe csúszott némi hiba. Ugyanis volt 17 ezer aranyam és hát csak a titán fejlesztéshez kellett volna még 8+6 ezer, így gondoltam legalul bemegyek egy csövessel a törpe kincstárba (Neela fent a library-nál level 9-esként várta a szintlépést), hogy gyarapodjon az aranykészlet, de a level 1-es Josephine édeskevés volt 2 gianttel, 60 master gremlinnel és asszem 4 magival :-D Na, be lehet fejezni a röhögést, 5x20-an voltak. Csontra megöltek, úgyhogy feladtam.

Karesszal Panic-ban állapodtunk meg, Ő Dungeonnal. én Castle-lal, nem ment rosszul, még tudtam is merre kell menni, hogy Rá találjak, aztán amikor átmentem a térkapun és 2 érintetlen zóna szélét láttam, akkor elbizonytalanodtam, át is adtam a sereget a droidnak, majd megjelent Karesz, gyorsan letámadtam volna, ha a szimultán nem szakad meg és nem támad Ő meg külön-külön, módszeresen, jó meccs volt.

Ekkor 8 óra még csak alig múlt el (az eredeti tervek alapján ekkor kellett volna a negyedik meccset kezdeni, ugye), viszont mivel a Marqadam – Pumpás meccs nem szimultánban ment már akkor valamilyen okból kifolyólag és Ádám minden kör végén eltűnt a kinti ködben, nem láttam, hogy egyhamar véget érne és nekem nem volt csábító a hajnali 3-as hazaérés+4 óra alvás, így elnézést kérek Pumpertől, hogy nem tudott még egy fun meccset tolni.

Támadás: Ricsepi nagyon magasra rakta a lécet, dobogót csak akkor tudtam volna elképzelni, ha minden bejön, skillek, resistek jókor stb. Így csak az első 6 helyezést vettem célba, reálisan. Aztán amikor az első 3 meccsem után 1 vagy 2 pontom volt, elég borúsan láttam a helyzetet…főleg, hogy a verseny feléig a 4 blindos csapattal nem is találkoztam! Végül 5 győzelem, 5 döntetlen, 4 vereség lett a vége, ennek fényében azért örültem az 5. helynek, Zodmund egy pontra volt tőlünk Magix-szal és mögöttünk is legalább hárman végeztek egy pont távolságra, úgyhogy tényleg nagyon szoros volt a dobogó alatt, ahogy előzetesen sokan is vártuk. Az éremszerzők nagyon messze voltak tőlünk, bár én 3 pontot hoztam össze ellenük.

Zod ellen azért 1 pontot reméltem, de 2 meccsen nem jött se az intel, se a víz, se a morál (egyiken hiába volt expert leadership, 10-11 körön át futkároztunk a pályán, képtelen volt morált kapni a hydra…). Dave szerzett egy pontot ellenem a második meccsünkön a hülye hypnotize-zal, amiért még lehet óvást nyújtok be, ugyanis nem látom az árlistában az ellene lévő nyakéket :-D HUNLorcs meg szintén egy 200 arany alatti varázslattal szerzett kettőt, úgyhogy ezektől kész voltam. Marqadam ellen szintén (minimum) egy pontot reméltem, de úgy elvert, mint szódás a szárnyas lovát :-D Teki ellen hülye voltam, hogy eljöttem a sátortól, tök felesleges volt, amúgy hozhattam volna azt is 2:0-ra. Persze ha ennek csak a fele jön be, akkor is csak negyedik vagyok, tehát ahogy írtam volna, a dobogóhoz MINDENnek be kellett volna jönnie, a 10(-30)%-os resisttel ezt vállaltam is előzetesen.

Köszönöm mindenkinek a szervezési munkáját, örömteli, hogy mindkét H3-as versenyszámra meglett a 16 fő, ez méltó egy jubileumi versenyhez. Az első emlékversenyen kívül eddig csak egyszer értük el a 16 főt, ez is jelzi, mennyire ritka ez, támadáshoz pedig kellett a 3 gengszter (Chris, HUNLorcs, Warheart) jelenléte, akiknek örülök, hogy eljöttek, a végén csodálkoztak is a létszámon, de hát nélkülük nem jött volna össze :)

Edit hozzáteszi, hogy Kimon és Dragon teljesítménye kiemelkedő, Dave pedig egy úr, hogy nem jutott döntőbe, ugyanis akkor szegény Kimon lánya tépelődhetett volna, hogy apukájának vagy a bálványának szurkoljon :-)


Csak akkor értékeled az életet, ha testközelbe kerülsz a halállal.


Amíg az ember nem szembesül a halállal, lehetetlen megmondani,
hogy mire lenne képes a túlélés érdekében.
Utolsó szerkesztés: 2019 márc. 18 15:27 Írta: NG.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2019 márc. 20 19:13 #3562

Sziasztok!

Először is ezer köszönet Vologyának, Norbakknak, Zsombornak, Jounak, és mindenkinek, aki segítette a jubileumi Heroes-hétvége létrejöttét, király volt!

Időrendben kezdem az 1v1-gyes élményekkel.

1.meccs vs. Karesz, Jebus Cross.
Eladtam a választást, és a színt is, összesen kb. 5800 aranyért, ha jól emlékszem. Karesz a Rampartot választotta, nekem maradt a Conflux. Én elhasználtam egy restartot, az biztos, amit mapot játszottunk, ott air elementál dwellek voltak, és egy.kettő earth. Grindan lett a főnök, így a mass slow-val nem volt gondom. A seregszerzésre a hive-ok nyújtották a legjobb esélyt, de a soláig fő ütőrőnek számító Storm Elementáloknak nem ez a főprofilja, úgyhogy nem robogtam végig a mapon, de egész jól beértem a sivatagba a második hét közepén, második felében. viszonylag hosszú volt az út a blokkig, ez is +1 napot jelentett, cserébe a Championokat gyakorlatilag veszteség nélkül le tudtam gyűrni. Pár napot zavartalanul tudtam magam tápolni, voltak hive-ok, dobozból kaptam fasza magiceket, +4 all pajzs, stb. Éppen Karesz blokkja közelében próbáltam utópiázni, mikor megtámadott. Több seregem volt, és jobb hősöm, így nem játszottuk végig a csatát, inkább mentünk ebédelni. Ha Karesznek sikerül első héten elfoglalni a dragon dwelljét, akkor jobban tudott volna haladni, és izgalmasabb lett volna, de valami peches, időlejárós malőr miatt ez nem jött össze. Volt egy nap, amit háromszor játszottunk le sajnos :D, Karesznál becrashelt a játék, aztán nehézkesre sikeredett a loadolás, de sebaj. volt lehetőségem begyakorolni, hogyan kell legyőzni lots demont. :D

2. meccs, vs. NG, (H)ősök (H)arca
Egy ilyen jubileumi alkalom elképzelhetetlen enélkül a pálya nélkül, ezt aláírom, bár versenymapnak csak erős túlzással nevezném. Igazából alapvetően lényeg a FUN, szóval nem is ez volt a főprobléma, hanem hogy amint elfoglaltuk az első ellenséges bányát, abban a pillanatban végetértek a szimultán körök (1. nap:D), így az időmenedzsment tovább romlott. Miután én össz-vissz annyit tettem hozzá a versenyhez, hogy megjöttem egy laptoppal, és leültem játszani, ezért véletlenül se akarok kiritizálni senkit és semmit, ahogy NG írta, a 35-re valakinek jusson eszébe, hogy állítsuk át a zászlókat a bányáknál. :D Viszont a harcostársaimnak szeretném javasolni, hogy a következő eseményre próbáljon mindenki szerezni, kölcsönkérni egy hétvégére valakitől egy működőképs laptopot, ezzel szintén rengeteg időt lehetne spórolni. Hogy a meccsről is írjak: Különösebben nem gondolkoztam rajta, hogy miért lehettem Rampart, de nagyon örültem neki. Jelentősége biztos nincs a főcsatában a 8 db Grand Elfnek, aki csatlakozik az első nap, de Ivort választva 20+ Grand Elf a második napon elég izmos, pl. izgalommentesen üthetőek a championok a csizmáért. A gép nagyon jó lapokat osztott nekem ezen a neccsen, az első nap felbérelt Kyrre álomfejlődést mutatott: Offense és earth magic jött neki 3. 4. skillnek. Stables+csizma+kesztyű+Kyrre= végtelen lépéspont. Az egyik refu még egy Devillel is megdobott, úgyhogy ha nem a +10 Knowledges sityak van a Hydrák mögött, hanem valami sorsfordítóbb, akkor megütöttem volna őket az első héten, de túl jó állás volt, hogy kockátassak a semmiért, úgyhogy inkább meglátogattam a lvl6 mögötti kincseket, és 121-kor nyírtam ki a Hydrákat. Ezután már csak pár napot játszottunk, Kyrre töretlenül fejlődött, aztán NG első meglepetésemre kezet nyújtott. Utólag a rezisztes artifact gyűjteményt látva már nem csodálom. Ezen a pályán vagy jó az a 3-4-5 arti, amit össze tudsz szedni, vagy nem...

3. meccs, vs. Dave, Mini-Nostalgia
Lehet kicsit olcsón, de eladtam a Dungeont 4000-ért, és a színt 500(?)-ért, de nem mertem tovább licitálni, az se tűnt jobb setupnak, hogy még én fizetek azért egy rakat pénzt, hogy Dave Castle-lel játsszon ellenem. Az első generálás az első pillanatban szörnyűnek tűnt, az egyik irányban kerülni kellett vampire lordok miatt, a másik irányban meg se lehetett mozdulni mindenfélét őrző Horde Wraith-től. Mielőtt restartot kértem volna megpróbáltam beütni őket: ugyan a csapat kb. 40%-a odaveszett, mire lekéseltem a Marksmanekkel mind a 76 Wraithet, de mögöttük kaptam a reugeeból egy Green Dragont! Az egész a váramtól 2 lépésre zajlott, szóval már a 0. pillanattól kezdve lehetett hasítani. Találtam a saját területen 1-1 db lvl 1-2 és 4-es dwellt is, a 2 napon szintén csak a saját területen egy hive-ot, és két conservatoryt. Már legyőztem a Démonokat, akik a csizmát őrizték, amikor is jött a fájdalmas restart... Ezután gyorsan elhasználtam 2 db 111-es restartot, nem voltam megelégedve a generálásokkal. Amit játszottunk map, elsőre nem tűnt rossznak, a kicsi kezdőzóna miatt instant kinyírtam két gépet. Egyszerűen nem sikerült sereget összehoznom. A lényeit mindegyik AI kivette, nem volt túl sok pénzem, az Inferno várat próbáltam húzni a sajátom mellett, de nem nagy sikerrel. A 4 zónában nem volt hive, vagy cons, találtam 1 db skeleton, 1 db walking dead, és 1 db Devil lelő helyet. Ez utóbbi tűnt az egyetlen kiútnak, de végül nem mertem megütni a lots Pit Fiendet se, ami őrizte. Ricsepi kolléga jótanácsára egy droiddal megnéztem, hogy 27-en vannak, ami tűl soknak tűnt 2 Championnak és az első heti native lényeknek. Sokáig nem jutottunk el, mert egy csomó idő elment a semmibe, Dave-et ledobta a net érthetetlen módon, aztán nehezen sikerült betölteni az állást. Szerintem még csak a 2. héten jártunk, amikor jött a "még 3 kör és főcsata" szlogen. Kíváncsiságból még kiszedtem két hive-ot, hogy mennyi lovast ad, aztán látva, hogy Gunnar már 20-as skillekkel mászkál bölcsebbnek láttam kezetnyújtani az időhúzás helyett, hiszen az ellenfélhez vezető Throng Mino King blokk ellen csak a survivor módban tudtam volna indulni, ott se túl nagy reményekkel, max 3 kör alatt kivégeznek. Jaaa, azt majdnem el is felejtettem, hogy a főhősnek kinevezett Pyrét is elbuktam közben. Az egyik távoli treasure zónából akartam visszateleportálni, megtámadtam 7x 1db Pikemannel a dragon flyokat. 6-ba szedte őket a gép, ha csak 1x kapnak morált, akkor túlélem, de 2x kaptak, úgyhogy Pyrétől elbúcsúztunk.. :D

Ez 2. helyet jelentett a csoportban, így az 5. helyért való harc várt rám, amit Non ellen kezdtem meg egy késő esti derbivel, de erről, és a szombati támadásról majd később... ;)

Utolsó szerkesztés: 2019 márc. 20 19:28 Írta: bobibubi.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2019 márc. 20 19:26 #3563

Sziasztok!

Beszámolóm játékosként:

1.Dragon stronghold CH vs Norbakk nekro Galthran JEBUS CROSS
Az egyik legcsóróbb jebusom volt, amin eddig játszottam, egy csodálatosan félrefejlődő Galthrannal, akinek nem volt mágiája...volt viszont learning meg sorcery és hasonlók lvl18on... Pedig nagyon jól indult első nap kiszedtem vele egy kettes hiveot,gondoltam ezaz jó map lesz...hát ezzel az első nappal a hiveok felét ki is fosztottam. Láttam később két const, de nem ütöttem be első héten. Ezen kivül nem volt se impcash, se semmi igy nem tudtam csontikat se gyujteni. Elkezdtem huzni a guildet hatha megment, kaptam animatet igy 123-on ki tudtam menni kristaly sarkanyokon. Biztam benne, hogy a sivatagba szetgyurom magam, hat nem sikerult, mert itt se volt hive. Ja a slowrol nem is beszelek, mert volt 4varam es egyikbe se jott slow...Igy nem tudtam kiszedni a kannat es a boxot, amit Dragon megtett helyettem...
Huztam ghostot es abba biztam, hogy a 9maci hpjat lefelezi es egy imploval elintezem, aztan a tobbi lenyt meg bedaralom.3-ba szedtem a ghostot de nem sikerult egyiknek se...
Igy az elso meccs utan biztossa valt, hogy nem juthatok tovabb.El is vesztettem a motivaciomat

2.Stronglord Castle Valeska vs Norbakk Dungeon Shakti Hosok (H)Arca
Ezt a meccset lehoztam az ujonc Stronglord ellen, 121-en beutottem a varat.Majd 122-n vege is lett elkaptam a fohoset. Igy kb ket oram volt a kovetkezo forduloig...

3. Norbakk stronghold Ch vs Teki1986 castle Valeska? Mininostalgia
Itt nem panaszkodhattam a mapra, volt 2cons a kezdoterepemen, ket szomszedos zonaba is volt 1-1. A baj az volt, hogy mindegyik throngos volt. Talaltam egy kettest, amit be is utottem 121-en Dessaval,aki Ch-val fejlodott parhuzamosan. Csak azt hagytam ki a szamitasbol, hogy hiaba van foldje, ha nem tudja a slowt, valamint hogy nem tudtam castlet huzni igy 2macival mentem be...Annak rendje es modja szerint bebuktam magam, ha Ch megy akkor a 9-es attack eleg lett volna, mert volt 30x kutya is a csapatban...Sebaj egy 20as stack maradt tulelte,ha nem moraloztak le a kutyat akkor lehet leg lettem volna... Ch vegul befejezte 12fire elementtel meg airelementekkel.Aztan olyan lancot csinaltam, hogy egy nap alatt Ch meg Dessa beverjen egy 3es egy 4es const egy droid meg a harmadikat, aminek az lett a vege, hogy amivel bementem kb annyival se jottem ki, a harmadikbol a droid meg mar ki se jott mert maxos volt persze az is, nemi morallal dusitva...GG

Rajatszas
Ssth inferno Pyre vs Norbakk rampart Kyrre Jebus
Nem panaszkodom mert itt volt egy uni dwell es kesobb egy sarkany dwell, egy maxos es egy mines cons es 3hive mind lotsos. Hamar kimentem a 22unikornissal pack ancienten, a sivatag megint nem nekem kedvezett. Huztam guildet second varban, ahonnan lett armageddon de hiaba kiderult nem sokkal kesobb, hogy Ssth rekanterrel rendelkezik es el is kapott nagyon hamar 6devil pack effrettel..

Ilyen rosszul az elso BB-men szerepeltem utoljara. Az utobbi 9 meccsembol kettot nyertem meg...
Igy legalabb nem leszek kiemelt

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2019 ápr. 08 18:28 #3582

Befejezem a beszámolóm, ha már megígértem. Egyszer elszállt a kommentem korábban, és még nem volt kedvem újraírni.

Vs. Non

Kicsit már megkoptak az emlékek, de próbálom nagyjából vázolni az eseményeket.
A Panicot elimináltuk, 2000-et fizettem a Necróért a Tower helyett, majd eladtam 500-ért a színt. Meg voltam elégedve az alkuval. Az első generálásnál kértem egy restartot, mert csúnyán blokkolták a mogásomat sharpshooterek, akiken a skeletonjaimmal nem szívesen hámoztam volna át magam. Második nekifutásra szépen gyűltek a csontvázak. Egy vámpír dwell volt a területemen, és találtam 2-3 conservatoryt, amik között 3-as és 4-es is volt, szóval lett sárkányom, és a csontvázam is bőven. Hive-ból max 2-t tudtam kiszedni, úgyhogy Black Knightból nem gyűlt össze olyan sok. Egy Conflux-os területen két dobozban air és storm elementál volt, amiket a vár miatt tudtam egyesíteni, így a főcsatában volt belőlük kb. 40-50 nálam. Erre a harmadik héten került sor emlékeim szerint, amikor átmentem Nonhoz. Ő támadott meg, jobb esélye nem volt szerintem, mert következő nap kiszedtem volna az ő conservatoryját is. A főnököm levegőt és földet kapott az elején, majd még egy mágia skill-t a négyből, a lényeg, hogy a mass haste és a mass slow miatt tudtam kontrollálni a főcsatát. Az ellenfélnél az 50 db körüli Magi tűnt a legveszélyesebbnek, de a hősöm is kicsit erősebb volt, és az ütőegységeim is, úgyhogy sikerült nyerni.

A győzelemnek köszönhetően még harcban állok az ötödik helyért továbbra is, Tekivel már egyeztettünk, neten bepótoljuk a helyosztót.

H3 Támadás

Nem is tudom hányadik helyen zártam, valahol a középmezőnyben végezhettem. Kb. 4-szer kaptam ki 2-0-ra, a legtöbb meccsem 1-1 lett, és volt egy-két 2-0-ás győzelem. Igaza volt a kollégáknak, és túl biztosítottam a csapatot, túl sok pénzt elköltve rá feleslegesen. Már megtanaulhattam volna pedig, hogy a játék vagy beadja, amit szeretnél, vagy nem, kár a kockázatot porlasztani, ha a játék úgy akarja, úgyis beszívod. Pár meccsen növelhettem volna az esélyeimet utólag nézve, ha másképp állok fel, de szerintem sok pontot nem "csatáztam el". Talán a Silver Pegasik ellen volt a legnagyobb hülyeség megváltoztatni a második meccsre a nyertes felállást, de az odavágón meg mákom volt, mikor nyertem, úgyhogy nem egy nagy kaland az 1-1. A szerencsém forgandó volt. Egy-két meccsen elég lett volna, ha a +3-as morálommal 5-6-7 körön át csak egyszer morálozok egyet, de nem akarta beadni az istennek se, de volt pár meccs, amit csúnyán beluckoltam. A két legdurvább Warheart és Magix ellen: a klüklopszok ellen kétszer is akkor kapott morált az egyik fő Beholder stack, amikor leütettem vele a blokkoló egységet, de az egész csata egy kabaré volt. Magix ellen az első körben szétlőttem a Frenzys Nagákat, a dzsinnek kibabráltak vele rendesen.Próbálom leszűrni a tapasztaltakat, és következő alkalommal újult erővel visszatérek! :D

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2019 ápr. 14 07:59 #3588

1. Meccs
Pumpás (Castle – Christian) vs (Necro – Galthran) non @ Jebus Cross
Az első nap egy túlontúl nehéz feladatba vágtam a fejszém, kértem is a restartot, az új leosztás már jobban kedvezett, bone dragon dwell mellettem, sok csont dwell, Galthran bátyó is jó skilleket kapott, igazából szinte minden a terv szerint ment, a végére jó sok (700+) csonti összegyűlt, az anyag és skillfölény meg eldöntötte a csata kimenetelét.
https://kepkuldes.com/image/6nWFLQ
gg

2. Meccs
Marqadam (Tower – Dessa) vs (Stronghold – Crag Hack) non @ Hősök Harca
Vologya oldala lett az enyém, láttam, hogy +4all figyel, és bár nagyon sok a lövős blokk, bevállaltam. Az ellenfelem goldos hőssel kezdett, nem jött össze Neela, sem más használható, gondolom, így ret kért, aztán ha jól rémlik én is (bár a sorrend lehet inkább fordítva volt). Nem úgy kezdtem, ahogy a nagy könyvbe írva vagyon, a droidokkal sikerült csonkolni a sereget rendesen, és 3-4. nap már úgy voltam vele, hogy muszáj beütni az aranybányát vagy behalni, mert az ellenfelem is megtette… Sikerült végül, maradt a maci, meg pár ogre, a többiek életüket adták az idáig tartó úton. Szerencsére innen már felfelé ívelt a karrierem. A fő elgondolást követve sikerült küki+maci+castle első héten, igaz nagy üzleteléssel…
A két refugee wraith+pikás, majd vampire+lord és centaur volt, ezzel sokra nem mentem, max annyira, hogy egy droidot megtettem takarítónak. A questekkel nem foglalkoztam egyáltalán, az elgondolás az volt, hogy átmegyek, és megtámadom az ellenfelem második héten. De sokat gondolkodtam, hogy ez vajon mennyire jó ötlet, nem lenne jobb inkább harmadik héten beütni az utópiát? Inkább mégis erre esett a választás, és sikerült gazdagon távozni innen, lett szürke medve, és minden jóság.
A libraryt is csak ezután támadtam, mert lots szultán védte… Aztán csengettek a főcsatára, ami elég egyoldalúra sikerült, mert ellenfelem nem tudta kiszedni az ő utópiáját, ill. homok csúszott a gépezetbe valahol…
gg

3. Meccs
Zodmund (Strongold – Sandro) vs (Conflux – Vokial?) @ Mini-Nostalgia
Ez a meccs a csoportelsőségért volt már, igyekeztem is legjobbamat nyújtani, de sajnos voltak kisebb-nagyobb elcsúszások, viszont mindketten gyűjtöttük a csontokat ezerrel, volt air+earth dwellem, mindketten szedtük az utópiákat, consokat meg a hiveokat, és azért kirívó szarvashibát nem vétettem, golden bowt szereztem második héten. Én ugye nem upolhattam az elementálokat, neki viszont rengeteg küki király összegyűlt. Anyagelőnyt mutatott nálam egész játék alatt a kocsma, de a végén szembesültem azzal a ténnyel, hogy skillrejtésben jól ügyeskedett zodmund, ha tudtam volna, hogy ekkora power előnye van, akkor a villanyvédő nyakláncot teszem fel a sárkánynyakék helyett…
Már megint csengettek csataidőre, így az utolsó tópiát már ki kellett hagyni… Csontot egyenesen elfelejtettem upolni, végül kb. egyforma küki vs fizikus, csak hát a küki nagyot dob… Csontból is talán többje volt, nekem iszonyat mennyiségű elementál, de a lánncvillám széttépett, nem tudtam versenyezni az implóval ellene sajnos, így ami elég kiegyensúlyozott harcnak tűnt első ránézésre, hamar eldőlt, és a vesztes oldalon találtam magam, ha jobban játszom, talán jobban meg tudtam volna szorítani/elkapni zodmundot, aki nagyon szépen hozta ezt a játékot, grat neki ezúttal is.
gg

4. Meccs
Bobibubi (Necro – Galthran) vs (Tower – Neela) @ Panic
Az volt az alapötlet, hogy lövőst ezerrel, itt úgyse gyűl a csont… Elég nyugisan játszottam itt már. Restart ide majd oda, vagy fordítva. 3 magi dwellt találtam, rá is áldoztam 1,5 hetet, de sajnos pénzem alig volt, alig haladtam, az ellenfelem meg addig aprított, a végcsatára sajnos már megfogyatkozva álltam ki, mert buktam rendesen. No meg, a csont az mindig, midnenhol, és minden körülmények között (és azok ellenére) is már szinte magától gyűlik… :p
https://kepkuldes.com/image/6nW7nR
A főcsata pár kör alatt el is dőlt…


Amit tanultam:
- „A Heroesban nincsenek „ha” helyzetek, ha tudod, hogy leesel, akkor teszel magad elé egy széket, vagy megfogózkodsz, azért esel el, mert nem tudod, hogy el fogsz esni.” – Jou (reflektálva Dragon elmélkedésére, hogy jobb lett volna az inteles hős)
- A csont mindig gyűlik, mindig csonttermelő hős kell, ha sivatagban, ha havon kezdesz, akkor is! (na jó, nem épp mindig, de sajnos érvényes) Ezt érdekes mód, néha elfelejtük, pedig legtöbbször sorsdöntő, hogy kapsz-e necros hőst (sajnos).
- Wyvern = kacsa – Ricsepi? ez az előző HME-n volt
- A föld elementál a legütősebb egység. – Dragon

Egy élmény volt, köszönet a szervezésért és a jó játékokért, no meg hangulatért!

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2019 ápr. 22 10:40 #3596

Még egy kérdés: a képek ide az oldalra, vagy fb csoportba kerülnek fel (előző, és utolsó versenyről)? Ha utóbbi, akkor kérnék szépen egy linket.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2019 ápr. 23 07:35 #3598

Sziasztok,

Úgy tűnik, ennyi időbe még nem telt megírnom egy beszámolót, elég sok mindent el is felejtettem már. Azért jó szokásomhoz híven megpróbálom összeszedni a fontosabb dolgokat.
Game 1 vs NG, Jebus Cross
Ramparttal voltam, használható mapok nem nagyon voltak, az utolsó sem volt az, elég nagy mapom volt, de minden messze és titán blokk. 2.héten egy pillanat kissé felidegesített, mikor scout hőssel megtámadtam lots vampire lordot, ami 49 volt és -2es morállal annyiszor kimaradtak a fontos lényeim, hogy az összes fodder meghalt. A vicc, hogy így sem értem el a falut amit el akartam, hogy ott megvegyem Kyrrét, így tök felesleges manőver volt (és crashelt a játék a csata után, így lejátszhattam még egyszer, és még többet buktam mint előzőleg). Rákészültem egy consra ezután, de maxos volt és nem mentem bele, mert meghaltam volna. Nagyon messze mindentől, volt egy dragon cliff, amit elfoglaltam 2. hét végén. 3.hét elején bementem a sivatagba Gold dragonokkal, nem volt nagy szám, pár tope ami adott valamennyi skillt meg néhány hive. NG csak 3.hét végén / 4.hét elején jött be, skillekben és seregben valamivel erősebb voltam, így nyertem mert piros gömböt is szereztem.
Game 2 vs Karesz, Hősök Harca
Igazából minden jól ment, kocsmában jött Mullich és +3 speedet is összeszedtem a +2 mellé, 2.héten topeoztam meg kiszedtem a dobozt, ahol morálok miatt meghalt egy angyal. Átmentem volna Kareszhoz de ekkor feladta.
Game 3 vs Bobibubi, Mini-Nostalgia
Dungeon Gunnar párosítással játszottam (davehu1Armor), mondhatni a map kihívás volt, mert alig volt pénzem és mindenhol blokkoltak. Fortress AI-nak elfoglaltam a gorgon dwelljét, rampart AI nem okozott problémát, találtam nála trade postot, majd a Stronghold AI felé indultam 1.hét végén. Ez volt a legmesszebb, és a legnehezebb is, mert 48 silver pegasi állt az útban. Itt behemót dwell volt, 2.héten elfoglaltam és bementem a közeli swamp treasureba, ahol sok kemény csatát vívtam a nem túl acélos seregemmel. Pár hiveot ki tudtam szedni, de a sereg az semmi extra, az segített sokat, hogy jött Alamar és resuval ki tudtam szedni a swamp zónában a topeot. Ezután egyből a középső treasureba mentem, mert nem akartam meghagyni az ellenfélnek és elég nagynak tűnt. Nem sokkal ezután Bobi feladta. A kezdeti nehézségek ellenére egész jól álltam, lett volna mighty gorgon, ancient behemoth, scorpicore powerstackem.
4.meccs vs Zodmund, Panic
Dungeon vs Fortress lett, Shaktit választottam ezúttal, és megviccelt a gép, mert Alamar kötött ki az ellenfélnél, ráadásul Solmyrral együtt, így guildet már nem is kellett építenie, hogy meglegyenek az erős spellek. Restartolni akartam, mert Lorelei jött a kocsmában, de 1.nap felszedtem egy dobozt ami adott 60 trottyost, így már másképp nézett ki a helyzet. Főhősöm Wystan lett, mert jött neki tactics és earth, meg medusa dwellinggel jó párosításnak éreztem. A +4es sisakot is láttam a zónámban, ez is amellett szólt, hogy ne restartoljak. Az volt szívás, hogy nem jött slow sehol, csak miután betörtem a treasure zónába, és ott az egyik shrine megadta xD Előtte 4 vár nem adott, a shrineok és scrollokkal együtt. Az volt a szerencsém, hogy sima vámpír őrizte a treasuret, és slow nélkül is le tudtam verni. Jó zóna volt, pár hive, skill adó artik, XP, pénz. Meglátogattam egy másik treasuret is még gyorsan a főcsata előtt, ahol 2 hive volt és egy black market, ahol asszem valami +1morált vettem csak, mert scorpi upgradere kellett a pénz. 20valahány scorpim lett főcsatára, sok medúza, a többi lény mennyiség nem volt átlag feletti, főleg a trogik mert mindenfelé elhullottak a kezdeti nagy szám ellenére. Mivel scorpit upgradeltem és mindig kellett tradelnem hogy ki tudjam venni a sereget, nem maradt nyersi guildre így csak basic spellekkel mentem a chain+resu ellen. Ez annyira reményteli, amilyennek hangzik, csak akkor ezt nem realizáltam teljesen, és félig abban bíztam hogy nem lesznek elég nagy skilljei Alamarnak, hogy döntő legyen a spell. De nem így lett, mert végül nem csak nekem voltak jó skilljeim, és intelligencia is bejött Alamarnak, így nem volt esélyem nyerni a főcsatát. Igazából nem gondolom, hogy rossz döntéseket hoztam, a mapból kihoztam nagyjából a maximumot, az sem garantált volna semmit, ha guildre megyek, mert akkor nem lett volna ekkora seregem, és Wystan amúgy sem a legjobb varázsló, még artikkal sem. Arról nem beszélve, hogy nem garantált a jó spell sem a guildben. Kisebb hibákat összehoztam a fáradtság / levertség miatt, de nem ezek döntöttek. Zodmund is kihozta a maximumot a helyzetéből, és megérdemelten nyert.
Így a 3.helyért játszhattam volna, de Dragon nem akarta bevállalni, így lettem 3., amely egyben a legrosszabb eredményem is a BB-k történetében, de kicsit örülök is, hogy nem mindig én szereplek a döntőben.
Gratula Kimonnak a 2.helyért, kiemelkedő helyezés első élő versenyen, és gratula Zodmundnak a bajnoki címért, nem mondhatjuk, hogy könnyű útja volt idáig.
A támadáson nem értem el érdemi helyezést, valahol a 6-8 hely körül lófráltam, ami nagyjából megfelel a realitásnak. Abszolút fun csapattal jöttem, amit egyszer már használtam és akkor 2.lettem, de a mezőny is jobban megfelelt akkor, és 3-al több devilt hoztam, ami sokat számít. Most többször az szivatott meg, hogy se intel, se elég knowledge nem jött, és egyes csapatok ellen 50 manával indultam. Ez Marqadam ellen volt a legrosszabb, mert őt le kellett volna győznöm mindkét körben, ha nincs ez a balszerencse. De igazából én hibám, mert vehettem volna knowledge itemet és nincs ez a probléma. Ezek ellenére talán egyik legélvezetesebb támadás tornám volt, legalább 4-5 csapatot úgy vertem le, hogy hipnotizáltam 2 lényt és mintegy force fieldként bevédtem saját magam. Nagyon vicces reakciók voltak. :D
Köszönjük a szervezést, remek volt minden. Remélem meg tudom oldani és találkozunk a táborban.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2019 ápr. 23 09:29 #3599

Üdv Bátor Harcosok!

non: A képek ide az oldalra kerülnek fel az ESEMÉNYEK fül alá. Sajnos megdöglött az SSD-m, amire az előkészített, feltöltésre majdnem kész képek voltak, így kezdhetem előlről az egészet (képkicsinyítés, kiválogatás, átnevezés), szóval rengeteg munka, amire most nincs túl sok időm sajnos... De a szerencse, hogy a fényképezőgép SD kártyáján megvolt az összes kép, így megvan minden, csak fel kell még egyszer dolgozni... És még Tekinek is elmaradásom van, de egyszerűen nem érem utol magam... Köszönöm a türelmeteket, remélem a nyári táborig felkerül minden elmaradt verseny fényképes beszámolja és Tekinek is tudom küldeni, amit ígértem hamarosan.

Baráti üdv!


Vologya Mester
A Heroes Team vezetője
Utolsó szerkesztés: 2019 ápr. 23 09:30 Írta: Vologya.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!