forum top

× Minden, ami Heroes of Might and Magic

emo Twitch live stream

Több
2017 márc. 12 15:02 #2445

Most már, hogy fel lettem vértezve titkos tudással, indulhatok a BB-n Kappa

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2017 márc. 12 15:22 #2446

Mostmár be tudsz verni egy kriptát, welcome to the pro club :D

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2017 márc. 12 23:12 #2449

Dave beküldte:

Olyan ötletem támadt, hogy csinálok egy 1-2 órás tutorial videót a random mapokról,meg úgy általában,magyar kommentárral.Alap koncepciókat magyaráznék el, de lennének haladó szintű dolgok is. Akit ez érdekelne, jelezze valamilyen formában és ha van elég érdeklődő, belevágok :D

Engem mindenképp :)
Nem semmi menetelés, 0:1-ről fordítás, meg diszkvalifikált meccs után nyerni a harmadik, mindent eldöntő játszmát, ez valami egészen fantasztikus. A múltkor eljutottam a video-s honlapodra, de kb. 2 napot tudtam megnézni valamelyik meccsedből, csak ennek már vagy 2 hete. Írásban kevesebb ideig tartana elsajátítani a dolgokat talán :)

Edit hozzáteszi, hogy kicsit le van maradva ezzel a fórummal...


Csak akkor értékeled az életet, ha testközelbe kerülsz a halállal.


Amíg az ember nem szembesül a halállal, lehetetlen megmondani,
hogy mire lenne képes a túlélés érdekében.
Utolsó szerkesztés: 2017 márc. 12 23:16 Írta: NG.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2017 ápr. 18 11:36 #2579

Elérkezett a pillanat, hogy ismét meséljek nektek. A ПУТЬ К ОЛИМПУ (Road to Olympia) orosz versenyen bejutottam a grand finale-ba.
Csoportkör:
1.meccs: Dave (ramp) vs HellLight (tower), Mini-Nostalgia
Elég nehéz map volt, amire emlékszek hogy nem sok mozgásterem volt, meg sereg se, de egyik AI-m dungeon volt mino dwellinggel, így megvolt a powerstack 2.hétre. Területemről kiszedtem +2speedet meg const. Kyrre csak 12.szinten kapott earth magicet ahogy azt szokta. Egyik treasure-t kifosztottam, utópiáztam 126on de sok jót nem adott. 127en már jött is az ellenfél wings-el és elvette a főváram. Csatárlánccal hoztam vissza a sereget és kyrrével menekültem egy másik treasure zónába, ő meg üldözött. Itt kiszedtem még 2 utópiát de csak dragon armort kaptam. Az én seregem 20 mino king, 5 red dragon, 5 angyal, talán 30 wyvern meg pár rampart lény, az ellenfélé 550 skeleton, 45 wyvern meg 6 angyal. Mindkettőnknek mínuszos morálja volt, de végül ez velem tolt ki mert az 5 red nem lépett 3 körön keresztül, meg az angyal sem a 2.körben, így a hp többlet nyert, kb 250 skeleton élte túl a csatát. Mérges voltam, mert ha nincsenek nálam a rampart lények akkor nyerek.
2.meccs: Dave(fort) vs bubuch(dungeon), 8mm6a
Miután elfogyott minden restartom kaptam egy brutálisan szar mapot, mindenhol be voltam blokkolva és 4 hősre volt pénzem úgy, hogy +5k-val kezdtem licit miatt. Vokial jelentette az egyetlen kiutat, akivel tudtam kb 160 skeletont gyűjteni 121re. Kiszedtem egy hiveot meg 2 const, tazart is felfejlesztettem akinek jött earth meg offense. Középre törtem, de ellenfelet nem találtam így elmentem az AI-k felé. Kifosztottam vagy 2 treasure-t teljesen, de persze 8mm6a-ra jellemzően nem volt utópia sem, és csak TP-m volt 4.héten scrollból. Szerencsére az ellenfél közel merészkedett és el tudtam kapni, volt több mint 20 angyalom így nyertem a csatát.
3.meccs: Dave(fort) vs Diabler(stronghold), 6lm10a
Ezen a meccsen sok izgalmas dolog nem történt, olyan 133-on a 2.utópiámban jött kék sapka, de 3 nap múlva ellenfelem feladta, pedig nem állt rosszul.
4.meccs: Dave(dungeon) vs Aiwe(rampart), spider
Valaha kapott egyik legszerencsésebb mapom jött. Gunnar tökéletesen fejlődött, lvl8on volt expert earth és ki tudtam szedni maxos consot 122-n. Egyik treasure zóna guardja rosszul volt letéve és egy scout hőssel be tudtam menni körülnézni, ahol 6 hiveot és egy utópiát fedeztem fel.Bejöttem ide 2.héten, bár az utópia szar volt de találtam DD tekercset, a guildben meg elsőre jött TP így 131en full controlom volt. 2 nap múlva el is kaptam az ellenfelet akinek nem volt ilyen szerencséje.
Továbbjutást vártam ezek után 9 ponttal, de Diabler elvert mindenkit és hármas körbeverés lett Helllight, Diabler és köztem.
5.meccs: Dave(castle) vs Diabler(rampart), jebus
Viszonylag olcsón meg tudtam venni a castlet, de olyan leosztást kaptam amit nemigen lehetett megnyerni, már csak az út miatt is, mert főváramtól 3 nap gyaloglás volt a sivatag. Kitörés előtt kiszedtem 2 utópiát, majd 125ön bementem de addigra már kyrre kifosztott majdnem mindent. A benti várban csatáztunk, és elég szoros lett, de csak azért mert volt piros gömböm és nem voltak sokkal gyengébb statjaim. Nálam volt 7 ark, 50 marksmen, 35 wyvern, 15 mino king, 25 crusader. Ellenfél serege 10 angyal 47 wyvern 15 medúza, 1 red dragon meg hárpiák. A sors iróniája, hogy a spirit of oppressiont nem szedtem ki a területemről mert gondoltam úgysem változtat majd semmin, ehhez képest kapott egy csomó morált és így nyert, kb 20 wyvernje élte túl.
6.meccs: Dave(flux) vs HellLight(necro), Mini-Nosta
Ezt a meccset nagyon simán el kellett volna bukjam, mert 3 treasure zónából nem jött se TP, se DD, se Fly, ellenfelemnek pedig földkönyv, kék sapka voltak szinte ingyen, de utóbbit mégse szedte ki egész játék alatt, számomra érthetetlen okból. Ráadásul hagyta, hogy megtámadjam a főhősét Castle várban. Neki volt sok csontváz meg impló, nekem expert berserk, sok firebird, pár angyal meg wyvern volt a fegyverem. Én győztem,de ha Hell nem egy total noob szintjén játszik akkor kiesek.
Helllight megverte Diablert, így megint körbeverés lett. A szervező döntése alapján nem pénzfeldobás, hanem egy újabb rájátszás kör ment.
7.meccs: Dave(stronghold) vs HellLight(rampart), Diamond
Hatalmas mákom volt, kezdő zónába jött maci dwell, egyik treasure zónában pedig few rust dragon őrzött Tome of Air-t. Ráadásul 2 dungeonom is volt így 9 macival kezdtem a 2.hetet. Pénzem nem lett felupgradelni őket, de 123on kivettem a Tome of Air-t level 1-es Gretchinnel. 124en pedig expert view air segítségével elkaptam Kyrrét meg a droidnál lévő sereget is.
8.meccs: Dave(flux) vs Diabler(stronghold), Diamond
Labetha lett a főhős, kiszedtem pár pandorát első héten amik xp-t adnak, egyik throng stone gólemes volt, elég sokáig tartott őket leverni.117en felfedeztem egy földkönyvet az egyik treasure zónában, 121en fel is vettem egyből mert csupán lots war unicorn őrizte, nekem meg volt expert slow.2.hét közepe-vége felé ellenfelem feladta mert 117en elbukta a főhősét, a mapja meg nem volt vmi jó.
Ezzel a 2 győzelemmel már lehetetlen volt az újabb körbeverés, és megtört az átok :D
Egyenes kieséses szakasz:
9.meccs, nyolcaddöntő : Dave(inferno) vs Medium_HP(castle), 8xm12a
Talán a 2.meccsem volt ezen a templaten, így nem voltam biztos abban, mi számít jó mapnak. Az viszont tuti, hogy galthran 3 stackkel, gunnar, 3 cons királynak számít bárhol.Ráadásul volt 4-irányú monolith is (néha generál ilyet,mert rengeteg zóna van és elfogynak a teleportok), és tudtam rusholni 1.hét 7.nap. Olyan 200 skeleton, 1 angyal, meg infernos lények voltak a seregem, Mediumnak 6 wyvern, 2 champion, 25 marksmen meg pikások. Simán nyertem, főleg mivel scout hősön volt a serege. Nem szeretem az ilyen early meetinges mapokat, de most szerencsére nem a lófasz rossz végén álltam.
10.meccs, negyeddöntő : Dave(castle) vs Lizard(tower), 6lm10a
Sok 6lm10a-t játszottam már, de még így is kissé eltévedtem a mapon. Volt cavalier dwellingem így 2.héten már a treasure zónát kerestem de rossz alvilági kapuba mentem bele. Közben felfedeztem 2 const máshol és elmentem arra. 126 körül odaértem a treasure zónába amit kerestem, volt itt egy utópia ami adott szandált, meg pár useless doboz. Gyorsan keresni kellett másik treasure-t, mert utópiát nem láttam máshol és nem volt olyan váram ahol építhetnék lvl5ös guildet. Meg is találtam egy baromi nagy kincses zónát, ami az alvilág kb 1/4-ét tette ki. 1-2 expert scoutingos hős segítségével gyorsan felfedeztem pár utópiát, és az egyik adott kék sapkát. Flux várban jött TP így felgyorsultak a dolgok full controllal.4.hét elején elkezdtem elvenni az ellenfél várait, üldöztem egy darabig végül megtaláltam, nálam volt 90 monarch, several arkangyal meg 30as statok így nem volt kérdés a győzelem.
11.meccs, elődöntő: Dave(necro) vs Nitro(inferno), 8xm12a
A legszenvedősebb meccsem volt, valószínűleg nem csak ezen a versenyen, hanem valaha. Csak egy utam volt, ami alvilágba vezetett, és 5 napnyi séta után az úton állt horde evil eye és nem lehetett kikerülni sehogy. Volt egy hive a kezdő zónámban ami adott 8 wyvernt, ezekkel és a necro sereggel le tudtam verni a 70 evil eyet, de a további út egy swamp zónába vezetett ahol 2 egyirányú monolith exit volt. A kezdő zónámból off road mehettem még másik irányba, ami sivatag volt. Eljöttem inkább erre, és 1 hét mászkálás után megtaláltam az utat is, ami megint egyirányú kapu volt és kidobott valahol baromi messze.Kb 200 csontváz volt a seregem, találtam egy minimumos consot, és követtem az utat. A swampos zónában elküldtem Charnát felfedezni a 6 wyvernnel. Vele is találtam egy minimumos const, 2 wyv veszteséggel kiszedtem, és dungeon ai-hoz is elértem de addigra már épített castlet a várában. Mire Claviussal 3.hét végén odaértem egy tower AI-hoz már ő is épített castlet, és benn állt a full sereggel. Muszáj volt megtámadnom, elbuktam 2 black knightot, az 1 angyalt, meg 130 skeletont. 137-en váratlanul a dungeon ai kijött a várából és üresen hagyta, én meg elfoglaltam, majd meg is támadott, de hiába a 3 torony, 1 angyal, 4 wyvern és 40 mana, így is majdnem elbuktam, 1 wyvern élte túl vagy 15 hp-val. Seregem szinte semmi, de mostmár volt 9k-s bevételem meg az artifact merchantsban el tudtam adni a sok felesleges scrollt és artit. Építettem a tower guildet, közben találtam egy treasure-t ahol kiszedtem egy fullos const. Ebben a zónában volt az ellenfél hőse is, gondoltam jól kivégez de nem volt nálam erősebb. Nekem volt implóm scrollból, bár csak egyszer tudtam eltolni de a 30 pit lordon kívül nem is volt ütőegysége. 300 skeletonom meg 4 angyalom volt, ő tolt 2 chaint aztán a maradék seregével elmenekült. Majd fel is adta, pedig volt DD tekercse. A mapot megnézve neki is nagyon rossz utak voltak, és hasonlóan szenvedés volt a játék.
12.meccs, győztes ág döntője(bo3): Dave(rampart) vs Redwhait(castle), 8xm8a
Ekkor játszottam először ezen a templaten. Igaz, előtte generáltam pár teszt mapot hogy lássam milyen is ez, ha esetleg 8xm8a-n kéne játszanunk. Az elimináció úgy alakult, hogy végül ezt választottam, és nem bántam meg. Mivel nagyon csöves map, csak kevés hőst vettem, és hét végére lvl1-2-3-5 lett citadel nélkül. 2.héten elkezdtem kiszedni a hiveokat, találtam boots of speedet meg +4allt. Utópia nem volt sehol, de volt view airem amivel láttam hogy nem vagyok messze az ellenféltől. 133-on elindultam felé fullos speeddel, és elkaptam droidnál a sereget, meg Gunnart is.
13.meccs: Dave(dungeon) vs Redwhait(flux), spider
Nem szívesen gondolok vissza erre a meccsre, már csak a tech restartok miatt sem, mert volt egy 5.napos meg 4.napos találkozásunk is, és 3 óra ment el így mire a tényleges meccs elkezdődött. Azt hittem elég jól állok, mert jött 3 necro hős, köztük galthran, volt stables meg minó dwell. De olyan volt a map kialakítása hogy az ellenfélnek volt vagy 10 vára már első héten, annyira sok útja volt. Ezáltal én bármerre mentem volna, vele találkozok. Így is történt, már 117en kinyírta 2 scout hősömet, 121en pedig már elkerülhetetlen volt a csata, ami nem nekem kedvezett mivel fullos Lunával jött, 80 mana meg 8as power, nekem csak 30 manám volt és gyenge hősöm, levarázsolt simán.
14.meccs: Dave(rampart) vs Redwhait(dungeon), 2sm4d(3)
Eddig sem kedveltem a 2sm4d-t, de ezután főleg. Ivorral kezdtem, hogy több seregem legyen. Nagyon rossz utak voltak, 2 fa dwellingem volt meg egy minimumos cons amit 6.nap kiszedtem. Pénz nagyon kevés volt, unicorn nem is lett. 2.héten egyik treasure-t céloztam meg, ami nem adott szinte semmit, 1 hive és 1 minimumos cons volt, meg piros gömb és pár necrós doboz. Egyetlen reményt a kezdő területen lévő utópia jelentette, de túl kevés seregem volt ahhoz hogy beverjem. Még le is teszteltem, hogy a 2.cons méretétől függően mekkora utópiát tudok kiszedni, mert előtte félbehagytuk, és az derült ki hogy ha nem minimumos a cons akkor fullos utópiát leszámítva menni fog, de persze minimumos volt :D Így mászkálnom kellett a mocsárban hátha találok ott valami értelmeset. Kilátótorony segítségével láttam egy cons-ot meg egy utópiát. Persze ez a cons is minimumos volt, az utópia meg 3-as, de mire odaértem már 137 volt. Adott angel wings-et, de közben az ellenfél rusholta a főváramat brutál sereggel, és ellopta a kezdőterületen lévő utópiámat, ami mint kiderült, kék sapkát és +9all-t adott. Itt el is dőlt a meccs, bár jött TP inferno guildben, de így, hogy nem nálam volt DD, hanem nála, nem tudtam mit kezdeni.
Elég csalódott voltam, elég ritka az olyan hogy 2 egymás utáni meccsen esélyed sincs nyerni a generált map miatt. Pluszban a vesztes ág döntőjében egy még erősebb játékos jött, és nem sok esélyt adtam arra hogy egyáltalán 1 meccset is nyerek.
15.meccs, vesztes ág döntője(bo3): Dave(rampart) vs FireToSky(dungeon), spider
Mondhatni szerencsém volt a hősökkel, jött Galthran meg Nagash, a random starting artifactom +5%necro volt.Elég nagy kezdőterületem volt, sajnos ez hosszú utakat is jelentett, de nem bántam mert volt unicorn dwellingem, meg csizma. Elfoglaltam 1 tower AI várát, és a hóban volt egy cons. Ezt céloztam meg ,123-on kiszedtem, fullos volt de 270 csontváz + 9 war unicorn sereggel nem volt probléma.Törtem előre az úton, találtam még egy tower AI-t, elkezdtem építeni a guildet és bementem egy treasure-be. 3.héten itt találtam 2 utópiát, az egyik adott 2 dragon armort :D , a másik meg titan cuirasst és dragon sisakot, úgyhogy nem volt vmi nagy mázlim velük. A guild viszont adott elsőre TP-t, DD viszont csak negyedik próbálkozásra jött, libraryval. Még épp időben jött mert az ellenfélnek is lett full controlja, és egyik treasure zónában az orrom elől szedett ki egy király utópiát (földkönyv, +4all, +3all). Ekkor még gyengébb volt nálam de nem tudtam megtámadni, így elkezdtem elvenni a várait, kezdve a Castle várával ahol egy dessa ült, és épített arkangyalt, én meg eladtam a gatyámat is, hogy felupgradelhessem a 9 angyalomat. Beültem ebbe a várba, mert azt gondoltam erősebb vagyok. Másnap meg akart támadni, de kb 10-15 percig egyhelyben állt Shaktival, majd végül el TP-zett. Következő 2 napban elvettem a maradék várai nagy részét, és a kocsmába benézett a fullos dessa akit nemrég kinyírtam. Mikor ezt meglátta, feladta. Utólag kiderült hogy azért nem támadott meg Shakti a várban, mert 1 lépés híján nem ért el, és ebből full tilt lett (a streamet is leállította). Leteszteltem a csatát, és ő nyert volna, köszönhetően a földkönyvnek meg a magas powerjének, pedig volt 1100 skeletonom meg 9 ark. Szóval ennyin múlott a meccs, de jobban belegondolva hiba volt esélyt adni arra, hogy megtámadjon.
16.meccs: Dave(rampart) vs FireToSky(inferno), diamond
Minden irányba blokkolva voltam, de amint le tudtam tisztítani az utakat sok pénzt tudtam felszedni és Ivort is ki tudtam fejleszteni, jött neki tactics és earth magic. Baromi nagy mákom volt, mert a földön hevert földkönyv és levegő könyv is tőlem nem messze. 123-on szedtem volna ki a földkönyvet mass slow-val, de FTS feladta, mert nagyon rossz mapja volt.
Úgy gondolom, az első meccset megérdemelten nyertem, mindkét félnek megvoltak az esélyei a győzelemre, mindketten hibáztunk, ő elvesztette dessát kritikus pillanatban, én meg hogy beültem a várába,de ez nem bosszulta meg magát szerencsére. A második meccs már a generálás pillanatában eldőlt, de ilyen volt a Redwhait elleni utolsó 2 meccsem is, szóval el kell fogadni hogy ilyen is van.
Így a vesztes ágról, de bejutottam a Grand Final-ba, ami bo5 lesz és (0-1) ről indulok, azaz egy vesztes meccsel. A héten fogjuk elkezdeni az első meccset.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2017 ápr. 18 12:35 #2580

Grat az eddigi eredményekhez fts komoly játékos

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2017 ápr. 18 20:15 #2583

Grat Dave! :) Sok sikert a döntőhöz!

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2017 ápr. 28 09:04 #2611

Sajnálom a legutolsó Redwhait elleni meccset a 8xm8a-n. Irtózatos mázlija volt, hogy 122-n fel tudta venni a kék sapkát, és az utópiákkal is sokkal nagyobb szerencséje volt mint neked.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2017 ápr. 28 12:09 #2612

Hát ez van, erre a döntőre nem fogok szívesen visszaemlékezni.
1.meccs: Dave(inf) vs Redwhait(ramp), spider
Itt elég jól összejöttek a dolgok, nem mondanám hogy baromi nagy mázlim volt, de jött nekrós hős meg nekrós köpeny 2.zónában úgyhogy sok csontit tudtam gyűjteni, meg 2.héttől kezdve +1hp-val démonizáltam is. 2.hét végére volt 500 csontváz meg 70 démon. 127en utópiáztam is, jött wings meg kanna, közben inferno guildet húztam. Második rebuildre jött TP, meg DD is így 134-en full controlom volt. Mikor ezt meglátta feladta mert sokkal gyengébb volt, control spellek nélkül.
2.meccs: Dave(stronghold) vs Redwhait(castle), spider
El kellett lőnöm az összes restartomat és utolsó mapon tyraxort választottam hogy legalább seregem legyen. Na persze, jött 5 db wolffal, és a tavernás hős nem hozott 1-et se. Első nap 3 hősöm volt, +2200 gold ellenére.Nagyon szar mapnak nézett ki, de a terepem nagy volt és végül találtam rajta sok pénzt meg trade postot is. Volt roc dwellingem, de a 4 stronghold ai miatt a guard sokkal erősebb volt (120 zombi), mint máskor lenne. Sikerült viszont behemótot építeni, meg wolf raidert és levertem őket 1 roc veszteséggel. Ezután kettéosztottam a seregem, flux ait nem tudtam leverni viszont egy stronghold ait igen, és találtam 2 consot is (pár nappal később egy harmadikat is). Fullos seregemmel meg 12es attackkal megcéloztam a consokat, de 4 angyal jött összesen... 2.hét végefelé bementem egy treasure-ba, ahol utópiákat is találtam de meg kellett várni 131-et hogy elkerüljem a túl nagy veszteségeket. 131-en sikerült elkúrnom a láncot és Tyraxor nem csinált semmit 1 teljes napon keresztül. Sebaj 132en bevertem egy 3as utópiát ami adott szandált, tűzkönyvet meg dragon sisakot. Mondhatni nem voltam boldog, 133on beütöttem még egy 3as utópiát ami adott vízkönyvet, gladiust meg +3allt. Jobban örültem volna ha legalább jön valami a 3 control-t adó arti közül (kék sapka, levegő könyv, földkönyv), de a guildet is húztam így nem volt reménytelen a helyzet. Kiszedtem vagy 4 küklopsz stockpilet úgyhogy lett nyersanyag bőven, közben felfedeztem még egy utópiát az előző treasureban. 136kor értem oda, földkönyvet adott, guildben pedig jött DD asszem 3.próbálkozásra. Majd 137kor megtehettem volna hogy kifejlesztem a 2-3 support hősömet hogy legyen nekik exp earth+air, a flux segítségével,de nem kapkodtam vele, ami végül a vesztemet okozta, mert másnap jött nagyon erős sereggel és Mullich-al, és elvette a fluxomat ahol Labetha is ült. Innentől kezdve hátrányba kerültem, és csak idő kérdése volt míg elkap, meg is történt 146on a főváramnál. Mindössze 2x hibáztam a meccs során, de ez elég volt a vereséghez, mert az ellenfélnek volt olyan mákja hogy az utolsó utópiában jött neki kék sapka 136-on.
3.meccs: Dave(dungeon) vs Redwhait(tower)
Ez a meccs a generálás pillanatában eldőlt, nem elég hogy jött neki Gunnar+Grindan+2 maxos kripta, kék sapka horde minotaur mögött, ráadásul az én relikjeimet látva a sírás kerülgetett. http://imgur.com/a/35hqN
Egy random chest, ami adott +1speedet, jobb volt mint két utópia együtt. :D Sajnos teljesen elkerült a szerencse, anélkül meg nem lehet nyerni ilyen szintű játékos ellen. A 2.meccsen játszhattam volna jobban, és akkor nyertem volna, de elég nehéz ennyi meccsen keresztül tökéletesen játszani.
Mindenesetre örülök a 2.helynek, még így is a legjobb eredményem HW-n valószínűleg. Az m200 nem olyan komoly verseny, mint egy ilyen, és sok erős játékost tudtam legyőzni skilles templateken, ami jó érzés.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2017 júl. 24 20:21 #2811

Grat!

Utolsó szerkesztés: 2017 júl. 31 21:04 Írta: Igles.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!