forum top

× Versenyek

emo 2. Heroes Balaton Kupa

Több
2017 szept. 14 20:21 #2920

Sziasztok!

Elsőként én is szeretném megköszönni még egyszer ezt a szenzációs hétvégét Norbakknak és Zodmundnak.(és mindenkinek, aki segített a szervezésben, pl. Vologya a technikai háttérrel.)
Piszok mázlistának érzem magam/magunkat, hogy vannak ilyen emberei a közösségünknek, akik ennyi energiát beletesznek ezeknek a versenyeknek a lebonyolításába. Az oroszok biztos sokkal profibbak, és persze jóval többen vannak (nemzeti jellegükből adódóan, hehe :D), de ilyen jó közösségük tuti nincs, mint a miénk. ;) Hálás vagyok minden szervezőnek, legyen szó Online kupáról, OB-ről, táborról, Mugger Emlékversenyről, Balaton Kupáról, tartsátok meg ezeket a jó szokásaitokat! ;)

A meccseimről:

Jebus, vs. Adler
6100-at fizettem a Fortressért a Conflux ellenében, ami nagyon jó döntésnek bizonyult. Voltak wywern dwelljeim, és Hydra dwellem is. A fő ütőegységeim a wywern monarchok lettek természetesen, főleg hogy volt 1-2 hive-om és még egy Fortress váram is, ahol tovább nőtt a számuk. 123-on sikerült bejutnom a sivatagba lots Green Dragonon keresztül, ahol sajnos nem tudtam magam túlzottan feltápolni: egyrészt jó szokásomhoz híven megint elcsesztem az összes időmet szinte, így nem tudtam rendes köröket megkomponálni, illetve sok minden egyébként sem volt középen. Utópiát az egész térképen nem láttam, de artifactot se sokat, dobozokat tudtam kinyitni, amikből különböző rampart lényeket kaptam. Mikor megérkezett Adler is a sivatagba összecsaptunk, a Wywernekkel nem tudott mit kezdeni, úgyhogy nyertem.
Balaton, vs. Ssth
Ha már fix map, akkor szerintem ez nagyon jó kis pálya, sok az apró részlet, amit ki lehet maxolni, és ezek ha összeadódnak, akkor jó eséllyel nyerhet, aki jobban játszott.(A technikai hajóbaszállós malőrtől eltekintve) Nem árt persze, ha nem csinálsz olyan hülyeséget mint én, hogy átengeded az ellenfélnek önként az Infernót a Strongholdot választva :D. Mivel még igazán sose gyakoroltam be a démon gyártást, így ezt a hibát képes voltam elkövetni megint. Hiába logisztikáztam egy-két dologgal jól, és sikerült több sárkányt összeszednem, mint Th-nak, ha pár hülyeséggel leamortizáltam párszor a seregem. 117-nél pl. majdnem ott maradtam a red dragon dwellnél: a barom felállásom+a morál miatt, mire léptem volna, addigra már a Wolf Raiderek és a két szatír elementál elaludt. Kb. 3 napot lassítottam az előrehaladásomon, hogy nem vettem észre a Shrub nevű akadályt a Gold Dragonok és a quest beváltó kunyhó között. A fő csatában a hőseink értékei nagyjából ugyanolyanok voltak, persze ehhez kellett az is, hogy Th ne tudjon kihajózni a nyakékért. A nagyobb hp tömegnek köszönhetően teljesen megérdemelt győzelmet aratott.
Skirmish, vs. Zodmund
Volt több restart is, a gép nekem mindig Rampartot adott nagy örömömre. Mint utólag kiderült valami felsőbb erő már itt jelezte, hogy mindenképp körbeverésnek kell történnie.  Amin végül játszottunk pályát, ott Alagart kaptam + Dendroid dwellt. Soha rosszabb skirmisht ne kapjak, volt seregem és jól varázsló hősöm is. Alapvetően sikerült is kihasználnom, hiszen amikor Zodmund(Castle) utolsó reménysugárként betört egy Cons-ba, akkor már szinte kezemben volt a győzelem, de ha még egy kicsit jobban tudtam volna játszani, akkor erre a próbálkozásra már nem szabadott volna sor kerüljön, mert akkor odaérek kb. 1,5 nappal előbb, és lezárom a partit. Szerencsémre a griffek elvégezték a piszkos munkát helyettem. Körbeverés! 

Innentől kezdve a következő 1-2 óra részletei ismertek a jelenlévők számára. Én eléggé utálom ezt az Arénát, de én is azt mondtam, hogy inkább ez, nehogymár’ Zodmund azért essen ki, mert ő a szervező. Persze 3 aréna, 3 különböző győztes, a föld elementálok mindig nyertek… Jött a sorshúzás, aminek köszönhetően 2. lettem, így Dreegart kaptam az elődöntőbe jutásért. A verseny előtti héten a csoportkörös meccsekre volt időm/energiám készülni kicsit, az ez után következő template-eket már nagyon rég nem játszottam.
Panic, vs. Dreegar
Nem emlékszem pontosan mennyiért, de nem nagy összegért cserében én lettem a kék Fortress, Dreegar a piros Inferno. Solmyr vs. Pyre. Sajnos nem mertem restartot kérni a második nap, mikor láttam, hogy Gunnar lesz a főhős az ellenfélnél, játszhatónak tűnt a terepem, nem akartam bekockáztatni, hogy kapok következőre egy totál szart. A minták ki voltak téve a falra is, nem ártott volna jobban megfigyelnem, így utólag nem jól összpontosítottam az erőimet. Volt dzsinn dwellem, így azt húztam, nem Nagákat. Kicsit sajnos elvesztem aztán a szabályok erdejében is, összekeveredtek a dolgok, és azt hittem fel kell húznom a lvl4 –es mage guildet ahhoz, hogy player elleni csatában elmormolhassam a chain lightningot, ezzel megint egy csomó erőforrást pazaroltam el. Ha már ennyit küzdöttünk, hogy mi legyen a csoportsorrend, akkor nem akartam bedobni a törülközőt, persze a végeredmény ugyanaz lett. Dreegar ellen amúgy is csak akkor lett volna esély, ha nálam tényleg minden klappol, ő meg beszív valami rossz terepet. Solmyrnak egész jó varázslós értékeket hoztam össze, de ennyi, nulla sansza volt, megrape-ázták a „főcsatában”.
Mirror(Tower), vs. Jou
Nagyon jó kis template szerintem, talán a legélvezetesebb meccsem ez lett volna, de aztán elfogyott az időm. Onnantól kezdve ámokfutás. Egy ideig még OK, de mikor már a 10. körödet kell a kapott 3 percből megoldani, az fájdalmas. Főleg, amikor látom, hogy mit kéne csinálni, a lépés pont is meg van, a sereg is stb., de egyszerűen elfogy az idő… Szörnyű néha miket kellett csináltom emiatt. Sok értelme nem volt, hogy fizettem a hősválasztásért, hülyén is zártam aztán ki, és lett egy Torosarom, miközben Jou Gurnissonnal tolta a tavernából. Ez sikeresen elszúrtam, bár az az 1-2 ezer arany nem számított aztán semmit. A hőseink értékei között nem sok különbség lett a főcsata idejére. Jou a barbár várat húzta így A. behemótokkal, wolf riderekkel érkezett és egy csomó orkkal, nálam Grand elfek, 8 angyal és 60+ Lizardmen(ez könnyen lehetett volna 140 Lizardmen warrior, de ez idő hiányában nem sikeredett) Jou egyrészt megérdemelte a wint, mert marha jól kihasználta a barbár várat + a maci dwellt, ami egy másik zónában volt, másrészt ugyanannyi idővel indultunk mindketten, ő mégse került akkora időzavarba mint én, tehát ezt is jobban oldotta meg.

HOTA jebus, vs. Marqadam

Ez sok szót nem érdemel. Nagy pozitívum, hogy a simultan körök tökéletesen működnek, és szinte lefelezik a játékidőt, ezt amennyire lehet ki kellene szerintem használnunk a jövőben. A terepem jó is volt, meg nem is. Volt angyal dwell, meg lett csomó marksmanem dwellekből+dobozból, szereztem föld könyvet vicc blokk mögül, de eleinte mindenfele blokkolva voltam, a játék végén is csak 1 váram volt. A sivatagba jó hosszú kacskaringós út vezetett.
„naggyából ismerem a játékot, szóval gondoltam adok egy kis előnyt, és 2k-ért othagytam a castlet(amúgy se volt kedvem castlevel játszani)”
Jó-jó értem „naggyából”, de azért csuklottam egyet, mégse Pollux vagyok. A legjobban úgy tiszteled meg az ellenfelet, ha kihozod magadból a maximumot, vagyis ha úgy van, akkor gyere át második héten és nyírj ki a váramban. Persze a „ha” nem játszik, és biztos tudna Marqadam is mondani 182 db mi lett volna hát, aminek köszönhetően lazán lever, de végül kb. 4 mana ponton múlt a csata, ha a töltött káposztás dobozzal való harcom helyett nem sétálok el Korbaccsal a kút mellett, akkor nem lett volna ilyen gondom. Jó kis csata volt egyébként így a verseny zárásaként, még ha végül fejet is kellett hajtanom. :)

Utolsó szerkesztés: 2017 szept. 14 20:28 Írta: bobibubi.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2017 szept. 15 16:19 #2925

Köszönjük szépen mindenkinek a kedves szavakat!
Ameddig ilyen nagy az érdeklődés biztos meg fogjuk szervezni a Balaton Kupát, és idővel majd minden tökéletes lesz. :)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2017 szept. 16 11:37 #2926

Félreértés ne essék, nem akartam menőzni, csak én ismerem a Hota-t, Te meg nem annyira ismerted, és ezt az előnyt akartam kompenzálni :)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2017 szept. 17 10:26 #2929

marqadam2 beküldte:

Félreértés ne essék, nem akartam menőzni, csak én ismerem a Hota-t, Te meg nem annyira ismerted, és ezt az előnyt akartam kompenzálni :)
Kissé túlreagáltam ;), érzékeny vagyok az ilyesmire. De részemről ennyi, nincs harag, miért is lenne.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!