forum top

× Versenyek

emo Online Kupa 2016

Több
2016 okt. 08 16:53 #1954

A héten már írtam egy gyors reakciót én is, de eltűnt...
Teki jól összefoglalta végül is az eseményeket, úgyhogy sok mindennel nem tudom mondjuk kibővíteni.
Az utópiákkal szerencsém volt, jól feltápoltak A-D-ben, és találtam még piros gömböt, +2 speedes köpenyt is. A HP többlet pedig leginkább a Gorgon dwellből, és a Hive-okból adódott. A Strongholdot 2000 arany fejében vitte el Teki, így lett enyém a Fortress.
A játék elején a legtöbb izgalmat a gépek szolgáltatták, a 2. nap már betört hozzám az egyik, de amíg a 3. nap azon voltam, hogy a hőse után a várát is elfoglaljam, megjelent a Pink is egy átjárón keresztül, és elfoglalta a váramat. :D Az első héten 3 hősömet nyírt ki összesen, ami annyira nem esett jól, de mókás volt. :)
A második fele a partinak pedig az állandó időhiány miatt volt izgis, egy csomószor csak a kör elején kapott +3 percből tudtam (tudtunk) gazdálkodni.
Köszi a meccset!

Utolsó szerkesztés: 2016 okt. 08 16:54 Írta: bobibubi.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 okt. 09 19:27 #1956

Jou vs Zodmund 1-0 Dungeon vs Rampart

A randomizáló hirtelen kidobta a fentebbi gyönyörű párosítást, amire ment is a licit... !k ért Vitte Zodmund a Rampartot pirosnak... Gépnek Zod nekem Tower,Stronghold,Rampart triót adott, én Tower,Fortress Stronghold szomsédokat kívántam.... 2 restart után elfogyott Zod lehetősége, így a 3. pályán toltuk, ahol bedobott a gép a föld alá... Térkapuk és átjárók -> dupla zónablokkok... Első nap végülis beköszönt Alkin, aki a 4edjére jött Erdric-et le is taszította a trónról :) 1. nap 1ik térkapu innenső oldala, odaát meg füvön lots Archer... 2. nap tündéreket takarítottam el sandro-val, majd kiderült ott a strongis van, így oda andalogtam el... Az úton +3 kard lots Marx mögött, blokkolt is, de lecsaptam, meg rá 2 napra a gépet is... 7. napra Alamarral kiütöttem a ramparot is a területéről.. A 3. gépet valamikor 1.3.1 körül csaptam ki mert már veszélyesen átleskelődött az átjárón... 3 troty dwellt kaptam közelre, így 2. héten a közelemben levő 2es consot kivettem, így beindulhatott a karrier... 2. héten kihúztam a macit és a kastélyt a strongholdban, lévén minó nem lett első héten, így terveztem rigókkal pótolni, meg orchoz volt dwell, adta magát hogy a medúzák helyett az jobb lesz... 3. héten szétnéztem a strongi melett lévő kincsesben, de csak pandorákhoz volt elég a sereg, ill utópia is messzebb volt csak. 4. hétre összeált a terv, hazamentem seregért, átballagtam a rampart zónába Alamarhoz aki eddig pénzt csiholt a kriptákból ( 5 db :) ) és addigra eltudtuk tanulni tőle a resut is... ( addigra húztam 1 4est rampiban ) A füves terület után igazi dús kincses jött, 5. hét el is ment vele hogy kiszedjem az ottani hive-tengert, meg az utópiát+relicet ( Hehe, tűzkönyv, meg fekagolyó, szóval semmi értelmeset nem kaptam ) majd mivel néhanéha láttam hogy az ellen főnöke, Ivor nem túl tápos, elindultam haza összekapni magam, és átrongyolni... 1 nappal a hazaérkezés előtt vettem észre hogy a közepet már elkezdte behódítani a piros, de szerencsémre a lényegeket eldugta 1 sarokba a gép, és az átvezető úton kb semmi nem volt... 2 nap, és összecsaptunk a föld alatt...

Ivor 13-18-5-6 112 mana

22 tescós rigó, 9 akciós maci, 41 Monarch, 7 angyal, 45 Grand Elf, 35 Dragon fly, kb. 35-38 G.Basilisk

VS.

Alkin 17-17-11-9 (exp. Armorer,offense,artillery, water,air,earth magic, wisdom, logistic) 172 mana

69 Evil eye, 7 akciós maci, 21 tescós rigó, 7 angyal, 60 wyvern, kb 220 infernal trotty, 86 orc chief

a csata maga nem tartott sokáig, asszem 3 kör volt... 1 körben kivárós lövöldözés, majd visszamenetből Kaptam 1 slow-t "kezdődjön a mészárlás" üzenettel, én meg válaszoltam " OK " üzenettel és 1 mass Haste-val :D a +3 speed kiséretében mindenki elért mindenhova... Körítésnek 2. körre bemutattam az implómat is, így mire szóhoz jutott áll neki 7 maci, meg 20 valahány monarch a seregéből...

Köszi a party-t utólag megnézve a zónák Zodmundnál jobban felvoltak szerelve, nekem összesen a zónákból lett volna sentinel, titánmellvért, meg 2 tűzkönyv a jutalom, neki meg volt 3-4 kiszedetlen utópiája mert nem nézett be csak a legkisebb köpetnyi zónájába...

Érdekes 1 térkép 1ébként, és jó hosszú is a dupla szint miatt ( sok a bejárnivaló ), gép ide vagy oda...


Üdv. Jou!

"Ha legközelebb újra megszületek, vadon élő ló szeretnék lenni. Szabadon nyargaló, büszke, örömittas széljáró! Nem akarnám, hogy valaha is befogjanak, felnyergeljenek, még akkor se, ha jól bánnának velem." (Vavyan Fable)
Utolsó szerkesztés: 2016 okt. 09 19:28 Írta: Jou.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 okt. 10 22:43 #1961

Sziasztok!
Befejeződött az OK 1. fordulója gratula a továbbjutóknak. A következő forduló párosításait megnézhetitek az excel táblában.
A vár választás szintén Random vs. Random, viszont most lesz lehetőség újat dobni amennyiben mindkét játékos beleegyezik. Figyelem licitáláskor a színválasztást is megveszed.
A pályáról annyit kell tudni, hogy fix pálya, open map a felszínen lévő vár megegyezik a sajátoddal. Nincs resu, fixen van haste és slow.
Ha valami gond van szóljatok, ne hagyjátok az utolsó pillanatra a meccset.
A pálya itt is elérhető:
Dwellers


10. Heroes Online bajnokság

1. csoport állása: OB 1. csoport
2. csoport állása: OB 2. csoport

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 okt. 16 15:50 #1979

Dave (red rampart) vs Jou (blue stronghold) 3:0
https://www.twitch.tv/dave_hun/v/95283232
Ivor első szintlépésnél kapott tacticsot ami nagyon fontos volt kb minden csatához a mapon (ark , black dragon, ghost dragonok), valamint earth és armorer jött witch hutokban.A terv az volt hogy 2.héten uralom a map közepét és beváltom a questet, kiszedem a naga bankot küklopsz stockpilet meg legalább az egyik dragon páncélt.Rögtön 2.hét elején majdnem bebuktam magam mert elfelejtettem hogy a naga bank havas területen van, és maxos volt, el is buktam 90 kentaurt 2 unikornt meg 8 grand elfet.Ha az elején kapnak 1 morált akkor meg sem nyerem a csatát.Legalább pénzem lett,127re a második várban is lett unicorn+castle.Gundula nem nagyon merészkedett előre így kiszedtem mindkét páncélt majd 4.hétre összeszedtem a full sereget ami duplavárból elég sok lett.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 okt. 19 06:13 #1997

Bobibubi(dungeon) vs Dreegar(rampart) 0:3

Miután 3kért kivásároltam a rampartot, a gép úgy érezte hogy kompenzálnia kell a könnyen szerzett jó várért, ezérz minden létező helyre íjászokat tett (csak a föld alatt 3 storm elemental illetve 2x lots gog), ami sok fájó kentaurba került. A map 3/4ét felderítettem a magic arrow+ összes törpe illetve a másik csövesnél az összes fa segítségével, de csak 1 herot tudtam megölni, a többi nem igazán jött közelebb. A quest nem igazán érdekelt, helyette tettem egy kellemes kört lenn a skilladó épületek, az aréna és a páncél irányába, aminek köszönhetően 127re 12 12 8 13 lett a herom, exp earth illetve armorer volt ami menő. Láttam h ellenfelem Nagasht nevezte ki főnöknek, szóval úgy döntöttem hogy megvárom amíg a HP több lesz mint a spellpower, ezalatt kiszedtem a másik dragopn scale armort is, és annak, illetve pár random artinak a beváltásával csináltam expert airt is a herora. A főcsata a 4. héten volt, és két körig tartott. GG!

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 okt. 19 16:53 #2002

Sajnos a papírforma nagyon simán érvényesült. A legnagyobb hibát talán már pont az elején követtem el, hogy utólag nézve aprópénzért átengedtem a Rampartot. Akkor az volt a tervem, hogy egy Overlordot gyúrok majd ki, akinek jó eséllyel lehet már az elején taktikája, ami fontos az Ark és a Black Dragon ellen. Ez elég gyorsan bukott, de nem csak Overlord nem jött az elején, hanem bármilyen might hőse se. Az elején persze a 3. hős Necromanta volt, így igazán használható töltelék lényeim nem lettek az elejére. Lett 3 warlockom, necromanták, wizardok, druida, hamar elköltöttem a pénzem hősökre, Shakti 9-ediknek érkezett volna :), akkor már persze csak 1 Troglodytával. Nálam Lizardmanek hemzsegtek mindegyik bányánál, illetve nem is, az egyiket Storm Elementálok védték. A sok varázsló közül Nagash kapott egyből földet, illetve a többiek ilyen eagle speckós, meg scholarral kezdő hősök voltak, úgyhogy ezért lett ő a góré, a közeli witch hutban meg tanítottam neki taktikát. Sajnos hosszú távon azzal, hogy se logisztikám, se pathfindingom nem volt nagyon sok időt vesztettem ezen a "foltos" pályán, tetű lassú voltam. A nekromanciának is annyi "hasznát" láttam csak, hogy mikor kör végén a gyors lényeket akartam a hősnél hagyni, akkor az utolsó csatából feltámasztott 3-4 csontváz ezt semlegesítette, amikor elfelejtettem dismisselni. A másik várat elég jó időben sikerült elfoglalni még az első héten, de az amúgy sem izmos seregem inkább a kárát látta csak ennek, bár ehhez kellett a morálozó sárkány is..., anélkül azért vállalható lett volna a veszteség, tudtam volna pótolni a várból, így viszont az első heti troglodytáknak gyakorlatilag annyi lett. Az nem érhetett meglepetésként, hogy a Dungeon mocskos drága, de most újra rá kellett döbbennem, hogy mennyire. Leginkább ezeket a fogatlan, repülő oroszlánokat nem szeretném többet a csapatomban látni. Árérték arányban többe fájnak Erathia bármelyik katonájánál. A Wywern se egy power lvl 6-os lény, de annak fizetek két kőbányait, és a világ végéig követ a háborúban.Na mindegy, kicsit eltértem a tárgytól: a másik fő hiba, amivel gallyra vágtam a meccsemet, az a quest arti visszavitele volt. Időben is nagyon sokat elpazaroltam rá, alapból is rohadt lassan mozogtam, de a pálya közepére érve nem mertem rendes sereg nélkül grasszálni, úgyhogy felpakolva még annyira se haladtam. Ráadásul félve a támadástól az összes lóvémat elvertem az egységekre, hogy ott legyenek Nagashnál, így az addig sem túl rózsás anyagi helyzetemnek végleg befellegzett. Az a pár ezer XP nem ért meg ennyit sajnos. A másik várat szerintem pár nappal előbb foglaltam el, mint Dreegar, de ez nem látszott meg, sőt. Nem bírtam fejleszteni rendesen, ahogyan kellett volna, egyedül az Evil Eye-okból hoztam össze értékelhető mennyiséget. A harmadik héten találtam a refugeeban 2 db Fire Birdöt, de addigra már nagyon le voltam maradva. Dreegar profin lehozta tükörsimán még úgy is, hogy a hostolás előtt még azt kérdezte melyik template-en játszunk. :D Grat Neki még egyszer!
A jobbtól nem szégyen. ez örök igazság, ilyenkor csak az bánt, ha nem is tudom minimálisan se izgalmassá tenni.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 nov. 22 09:58 #2087

Dreegar elleni meccs 126-al bezárólag:
https://www.twitch.tv/dave_hun/v/102304222
Folytatás valamelyik hétvégén,de nem biztos hogy lesz stream.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 dec. 02 14:21 #2123

Part 2: https://www.twitch.tv/dave_hun/v/104579148
Beszámolót is írtam de a fórum elszállt pont a küldés pillanatában és elveszett a teljes poszt -.-" Valahogy nincs kedvem újraírni.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 dec. 05 20:42 #2129

Ahogy ígértem, a Th elleni meccs részletei:

Csizu (Castle - Alkin) vs. Ssth (Castle - Orrin)

Az elején nem ismertem fel, hogy ez egy mirror template, valószűleg el voltam varázsolva aznap este :D Az első hét eseményeire most először büszke vagyok, mert remekül sikerült. Két zónába sikerült betörnöm és falut foglalnom, kiszedtem két kincstárat, kriptát, medusa storet és majdnem valamennyi aranyat/kincses ládát ebben a 3 zónában. Ennek okán a köridőm 30 percről kb 8 percre zuhant meg a hét végére. A második héten nem mertem megütni a "lots" conservatory-t és a fullosnak tűnő kincstárat, így visszakoztam és elindultam egy másik zónába. A stronghold várat felhúztam 2. héten maci + castle-ig, majd szedtem hozzá maci és madár termelőt is. Harmadik héten további kincstárakat, naga bankot, imp cachet ütöttem be, mert kellett a pénz nagyon. Felhúztam a lvl4 MG-et, hogy a Town Portal tekercset tudjam használni. A harmadik héten nem sikerült minden lényt kivennem, mert a barbár vár felépítése sok pénzt elvitt, de a 4. hét elején kiszedtem két utopiát és teljes sereggel elindultam egy monolith kapun. Sephinroth-ot kigyúrtam annyira, hogy legyen levegő mágiája és view airrel figyeltem Th mozgását.
A 4. hét elején elkezdtem kergetni a főhősét és néhány droid csata után sor került a végső küzdelemre. Orrin powerben fölényt mutatott, de rajtam Recanter's így nem volt miért paráznom. A főcsatában Th 570-es Ice Bolttal operált, de ezúttal ez kevésnek bizonyult. A 8 ősi macival és 22 villám madárral felszerelt állatszelidítő ellenállhatatlan volt ;) Szorosabb lett volna a főcsata, ha Th nem bukik el 4 arkangyalt és az összes Zealotot az utopiában a 3. héten. Sajnálom, hogy nem volt 100%-os serege, úgy izgalmasabb lett volna.

Köszi a meccset.

Üdv
Csizu

Utolsó szerkesztés: 2016 dec. 05 20:42 Írta: Csizu.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2017 febr. 14 17:13 #2331

Csizu elleni meccs első része:
https://www.twitch.tv/videos/120191493 (még kb 6 napig van fent)
második része:
https://www.youtube.com/watch?v=j0oWhQ9wWOM

A template érdekes volt, nem számítottam ilyen gazdagságra, a 2 native falu és 2 aranybánya nagyban megkönnyíti a játékot,de ezáltal fel is gyorsítja azt és kellő tudás hiányában könnyen le lehet maradni tempóban. Felépítésében hasonlít a Mini-nostalgiára, de több középső treasure van és itt tényleg megéri betörni oda. Sok hőst fejlesztettem fel, így gyorsabban haladtam mint Csizu akinek csak 1 fejlett hőse volt. Crag hiába erős, mindent ő sem tud megcsinálni ugyanolyan gyorsan, mint 3-4 főhős :) Ezért nyertem, mert egyébként az Inferno oldalnak is meg voltak az esélyei bőven, még ha ez elsőre nem is látszik.

Utolsó szerkesztés: 2017 febr. 14 17:18 Írta: Dave.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2017 febr. 14 21:55 #2332

Elindítottam kíváncsiságból, hogy megnézzem legalább az első napot, hát szemmel követni alig bírom, nemhogy felfogni :)

Edit mondja, hogy szerencsére csak az első fél perc volt ilyen. Goblint upgrade-eltél első nap? :-O


Csak akkor értékeled az életet, ha testközelbe kerülsz a halállal.


Amíg az ember nem szembesül a halállal, lehetetlen megmondani,
hogy mire lenne képes a túlélés érdekében.
Utolsó szerkesztés: 2017 febr. 14 21:57 Írta: NG.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2017 febr. 23 22:41 #2379

Végre sikerült befejezni az Online kupát is. :D
https://www.twitch.tv/videos/124180738
Sajnos nem tartott sokáig a meccs, pedig izgalmas lehetett volna, a castle-t olcsón engedtem át ahhoz képest hogy milyen erős itt.Én terveim között duplavár szerepelt, 2.héten beváltottam volna a questeket, aztán 131 körül utópia. Csizu sajnos alábecsülte a fullos nagabankot.
Kösz mindenkinek a meccseket és Tekinek a szervezést és a türelmet.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2017 febr. 24 06:38 #2380

Köszön én is a szervezés.
Gratulálok a bajnoknak. :)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!