forum top

× Versenyek

emo Heroes Balaton Kupa

Több
2016 okt. 01 07:44 #1931

Sziasztok!

Én is szeretném megköszönni Norbakknak és Zodmundnak a szervezést. Nagyon jó kis versenyt hoztak össze Vologya segítségével. Kiváló hangulatban telt részemről és jó volt újra látni a társaságot. Remélem sikerül majd sűrűbben is találkozni.
Dave-nek gratula az első helyhez, úgy gondolom ő most kimagaslik nagyon a mezőnyből. A többiek egész együtt vannak és igazából csak a pillanatnyi forma döntött.


Üdv,
Th

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 okt. 04 09:10 #1940

Köszönjük szépen a szervezést! Remélem sok ilyen "ünnep" lesz még. :)
A szállás jó volt, az ételek szintén és mellesleg hatalmas adagok voltak.
A tempó kicsit túl feszített lett, a Balaton parton kicsit több szabadidőt is el tudtam volna viselni.
A meccseim úgy sikerültek ahogy, most nem jött ki a lépés.
Kövekező versenyre javaslom a gyorsabb térképeket vagy a kevesebb meccses lebonyolítást akár a résztvevők számának korlátozása mellett is.


10. Heroes Online bajnokság

1. csoport állása: OB 1. csoport
2. csoport állása: OB 2. csoport

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 okt. 04 21:03 #1944

Teki1986 beküldte:

A tempó kicsit túl feszített lett, a Balaton parton kicsit több szabadidőt is el tudtam volna viselni.
Kövekező versenyre javaslom a gyorsabb térképeket vagy a kevesebb meccses lebonyolítást akár a résztvevők számának korlátozása mellett is.

Ezért is szavaztunk mindketten az 5 meccsre :) Igazából akárhogyan is lesz jövőre, én biztos megyek, mert ahogyan Ricsepi is írta, imádok Heroes-t játszani (még ha mostanában nyelem is a vereségeket)
De még azt is el tudnám képzelni, ha szeretné mindenki lazábbra venni, hogy egy szombati támadás versenyt bonyolítani. Nem lenne fontos mindenkinek pénteken időre leérkeznie, fakultatív lenne, ha a kedves szervezők már akkor szívesen látnának minket, szombaton kényelmesen lemenne a verseny, utána meg lehetne pókerezni, inni, énekelni, akármit csinálni. Bár szombaton jó volt felmenni a kilátóba, én megcseréltem volna úgy a szabadidőt, hogy estére essen.

ssth beküldte:
Dave-nek gratula az első helyhez, úgy gondolom ő most kimagaslik nagyon a mezőnyből. A többiek egész együtt vannak és igazából csak a pillanatnyi forma döntött.

Nem tudom mi van mostanában velem, de jóval több vereséggel zárom a versenyeket, mint győzelemmel. Lehet a többiek gyakorolnak is év közben? :) Már vagy 5 éve nem igazán játszom spontán meccseket a BB-k között.

Az első meccsemen Ricsepi ellen valóban érhettem volna kicsit korábban középre, de ha levette volna a Sentinelt, akkor is több, mint kétszer annyi (!) lett volna a defense-e, mint nekem... kaptam pénzeszsákot, vízen járó csizmát, khm.

Utána a Balatonon ssth-val andalogtam és ha jól gondolom, be is igazolódott az, amit Csizu már lefele menet is vázolt, hogy a kezdő szín előnyben van a kannával szemben, így is történt, ülök a főhőssel a hajóban és TH megjelenik seregestül, kannástul...a csata formalitás volt, főleg a 3 azúrral, de ha megkaparintom a relicet, nekem lett volna minden értékem magasabb, na mindegy.

Jött a Zodmund elleni derbi, ahol egyetlen győzelmemet szereztem, szegényt így az alsóházba rántva magammal Dugonics Tituszként, onnantól kezdve már csak a pálinka- és sörfogyasztást helyeztük előtérbe, de milyen jól tettük!

Az alsóház első ütközetében Pumperhez volt szerencsém, átdzsaltam a várához, majd lemeteorozott a fenébe...

Aztán rámvigyorgott a szerencse helyett a szervezők jóindulata, lucky loser-ként mégiscsak játszhattam az Elnöki Kupáért. Ahol Jou várt rám, nyihaha! És mivel előző nap megsúgta nekem, hogy a Skirmish-re Dungeon meg Tower az ultimate, főleg magic hőssel, hát rá is csaptam Jeddite-re, ami azt eredményezte, hogy a főcsata első köre után gyakorlatilag halott voltam, Arlach talán jobb választás lett volna, bár a sereg nagyon erős volt.

A legvégén Bogpistával küzdtünk meg a 11. helyért, elkaptam Crag Hack-jét 3x1 angyallal, erre a kék varázslósipkával lealázott...elég kínos volt. Egyszer maradt 4 földelementálja, de mivel 3 manám volt, varázslat nélkül vergődtem végig. Én pedig angyalszárnyat kaptam, úgyhogy ismét nem volt valami nagy mázlim, mint általában.

A szervezőkről, körülményekről, ellátásról én is csak superlativusban tudok beszélni, nagyon kitettek magukért a srácok. Élmény volt nézni, ahogyan munka közben is kisegítik egymást és jó családként teszik-veszik dolgaikat.
Zodmund, Sára pedig egy angyal, becsüld meg :) Nem tudom hány barátosné szállította volna hajnalok hajnalán párja cimbijeit a "hülye" játékukra.

A burgonyakrém leves receptjét megkaphatnám amúgy avagy szupertitkos? Valami isteni volt.

Köszönünk mindent, le a kalappal Előttetek!


Csak akkor értékeled az életet, ha testközelbe kerülsz a halállal.


Amíg az ember nem szembesül a halállal, lehetetlen megmondani,
hogy mire lenne képes a túlélés érdekében.
Utolsó szerkesztés: 2016 okt. 04 21:04 Írta: NG.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 okt. 04 21:31 #1945

NG beküldte:

A burgonyakrém leves receptjét megkaphatnám amúgy avagy szupertitkos? Valami isteni volt.

Húúú abból én is repetáztam :) Nagyon fini volt B)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 okt. 16 18:47 #1982

Tiszteletem a Társaságnak!

Sajnos nem nagyon volt időm hamarabb élménybeszámolót írni, de még gyorsan a Budapest Bajnokság előtt pótolom ezt a hiányosságomat.

Ellátás:
A kajától kezdve a "géptermen" át a szállásig minden csillagos ötös volt. Nagyon jól éreztem magam, a sok meccs ellenére, komolyan mondom, tényleg ki tudott kapcsolni az agyam a hétköznapi hajtásból...

Meccsek:
Első mérkőzésemet NG ellen játszottam, Towerre és Strongholdra lehetett licitálni, mindenképpen meg akartam venni a barbárokat, mert a Towert nagyon nem szeretem, ez így is történt. Mivel elég hosszúra nyúlt a játék sikerült kellően kigyúrnom a Svédet, hogy reális esélyem legyen a főcsatában. Ezen a meccsen ráadásul csupa jó hős közül válogathattam, hogy ki is legyen a főnök, volt két utópia is a területemen amiből a másodikat már csak azért fosztottam ki, hogy hátha ad piros gömböt... Ráadásul Gurnisson is jól fejlődött, volt expert air + haste és expert earth + slow (mondjuk ezt csak tekercsből sikerült összekukáznom). A főcsata előtt pont populáció volt, kivettem mindent, és mert láttam, hogy NG bent csücsül a sivatagban egy várban, kidobtam a "kutyákat" és kettéosztottam inkább a Küklopsz királyokat, hogy minél gyorsabban lebontsák a falat. Azért szántam rá magam arra, hogy a várban támadjam meg, mert láttam, hogy az utánpótlást nem sikerült célba juttatnia egy nap alatt így kecsegtető lehetőségnek tűnt a roham, hiába nem tudtam, hogy milyen készültségi állapotban van a vár amiben ül, ráadásul így elmenekülni sem tudott. A csatában aztán NG-nél volt piros gömb amit nem bántam, a szintkülönbség pedig eldöntötte a javamra a meccset, mert az ellenfél pályája kb. üres volt... úgy azért nehéz játszani.

A második meccsem a Balaton pályán volt Zodmund ellen. Itt sajnos rossz hősöket is kaptam, kényszerből Gunnar lett a főnök, ráadásul olyan szinten nem voltam képben, hogy mit és hogyan kellene csinálni, hogy az elképesztő így nem jutottam egyről-kettőre és jól ki is kaptam.

A harmadik meccsemet SSTH ellen játszottam, ez volt az első alkalom, hogy Skirmish-en mérettettem meg, és mert egyáltalán nem ismertem a template-et túl gyáván toltam, és az lett a vége, hogy beleverték az arcomat a földbe.

A sors fintora ugyanakkor, hogy 3-as holtverseny alakult ki a második helyen és a körbeverésből Én jöttem ki a legjobban, így mehettem tovább a negyeddöntőbe ahol Dreagar volt az ellenfelem. "Sajnos" (ja nyilván nagyon bántam) a csoportmeccsek után nagyon megszaladt a pálinka, és ennek köszönhetően folyamatosan buktam el a seregem, aztán amikor már alig maradt valami szóltam Dreagarnak, hogy most már fejezzük be mert elfogytak a lényeim... Ahogy ránéztem ellenfelem főhősére azt kell mondanom nagy valószínűséggel a főcsata egy körig tartott volna.. (Csak zárójelben jegyzem meg, hogy mirror template-en is ez volt az első meccsem, és ráadásul Tower volt a várunk).

A felsőházi vesztesek ágán, folytattam tehát tovább a kalandozást, ahol Teki volt a következő ellenfelem. Ismét Skirmish, ismét a Towert kellett elkerülni, így fizettem, mint a katonatiszt a Castle várért. Az egész hétvégén ezen a meccsen sikerült a legjobban játszanom, szinte semmit nem buktam, így egész erős sereggel sikerült a főcsatába mennem ahol bár Tekinek jóval nagyobb serege volt, amíg volt manám szórtam rá az iceboltokat, majd utána mivel sokkal gyorsabb lényeim maradtak, szépen apránként sikerült ledarálnom a varázslásmentes időszakra maradt még midig jelentősnek mondható törpehordát.

Az 5-6 helyért Marqadam volt az ellenfelem itt sajnos lassan is játszottam, ráadásul elkövettem azt a hibát, hogy a sivatagban nem a főhősnél volt a sereg, és elkapták a főnököt, így sima vereség lett a vége.

Végül tehát a 6. helyen fejeztem be a versenyt, de még így is ez a legjobb helyezésem az 1vs1-ben, tehát +1 ok amiért jó érzéssel tudok visszagondolni a Balaton Kupára.

Gratulálok minden dobogósnak és a "losers bracket" nyertesének is.

Végezetül köszönöm a szervezőknek a sok munkát, hogy ilyen remek körülmények között tudtunk játszani, remélem tényleg lesz folytatása jövőre a Balaton Kupának, Én teljes mellszélességgel mellette vagyok.


Üdvözlettel,

Ricsepi

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 okt. 24 22:13 #2022

Sziasztok!

Egy hónappal a Balaton kupa után, végre van időm megírni a beszámolómat és a verseny végeredményét.

Kezdem a meccseimmel:
1. meccs Dave ellen Jebuson ramparttal voltam, Dave 5000 adott castle-ért, amit kis gondolkozás után elfogadtam. Ez a licitálás új dolog volt és nem tudom még most se mi mennyit ér:) Mindenesetre magamhoz képest jól játszottam, bementem a sivatagba második hét vége felé, de Dave megelőzött pár nappal, így végül Dave sima győzelmével elsőként fejeztük be a pénteki derbit. Ezzel a vereséggel számoltam és a csoport második helyét céloztam meg a sorsolás után.

2.meccs Balaton map Pumpás ellen. Dungeonnal voltam Rampart ellen. A pályán nálunk minden hajó a helyén maradt, így nem volt semmi komplikáció. Mindkét vár portáljából Azúr sárkány jött, meg sem tudtam venni mindet, szóval nem lettem előrébb. Viszont a kanna segített, amit sikerült felszednem időben, így behúztam a meccset.

3. meccs Skirmish Karesz(Dungeon): Norbakk(Tower) kiki meccs volt, aki nyert az lett a csoport második.Nem tett jót a délutáni szünet,bealudtam kicsit... Licitáltam, amit meg is nyertem és kiválasztottam a tower...látszik még kómás voltam. Gondoltam sebaj majd kapok sok gremlint és kevés lövős blokkot aztán minden oké. Erre Piquedram mosolyogva közölte hogy hát ez nem jött be haver, szóval újra eszembe jutott a fehér lepedő, amin aludtam... végül nem adtam fel, de Karesz könnyedén elvert a főcsatába. towerral még sose nyertem él

Jöhetett a vigasz ág a Kis-Balaton kupa, ami amúgy is jobban tetszett, mint az első helyért járó serleg:)
4. meccs random mirror Jou ellen, random megint kitett magáért tower sorsolt... Na ennyit a fogadalmamról... Kizárólag magamnak köszönhetem a vereségemet, szépen haladtam, igaz az egyik irányba nem mentem el, ami nem lett volna, akkora baj, ha megveszem a seregemet a várból. volt pénzem, gondoltam is rá, hogy ideje lenne, de végül nem tettem meg. Így Jou lénytöbblettel nyert.

Kis-Balaton kupáért 6an játszottunk, így a három győztes mellé kellett még egy vesztes is. Zodmunddal jó házigazdához illően NG-t juttattuk a győztesek ágára :) Olyan kedves házigazdák voltunk, hogy végül mindenkit magunk elé engedtünk:) Az utolsó helyért nem játszottuk le a meccsünket, remélem emiatt nem lesz óvás:)

Ez volt az első verseny amit szerveztünk, de nem az utolsó. Sok tapasztalatot gyűjtöttünk, amit hasznosítunk majd a következő Balaton kupán. Kicsit elszomorít, hogy a 25 Jubileumi Budapest Bajnokság H3 támadás tornáján csak 10en veszünk részt, remélem ez nem a Balaton kupa miatt van.1v1-be mondjuk 14-en vagyunk,ami majdnem maximális létszám.
Mi a versenyt azért szerveztük, mert nem tudunk elmenni táborba és ha már a hegy nem megy Mohamedhez... valamint úgy gondoltuk, hogy elférne még egy élő verseny az évben.
Terveink szerint a következő Balaton kupát 12 fővel rendezzük meg, mert ez lenne az optimális, így elég lenne 5 meccset játszani és több idő jutna szocializálódni:)

Végeredmény:
I.Balaton Kupa
1. Dave
2. Dreggar
3. Ssth
4. Csizu
5. Marqadam
6. Ricsepi
7. Teki1986
8. Karesz


I.Kis-Balaton Kupa
1. Jou
2. Pumpás
3. Bogpista
4. NG
5-6. Zodmund és Norbakk

Nem volt könnyű játszani, rendezni és dolgozni is egyszerre...de a fáradtságért bőven kárpótolt minket, hogy az eredménytől függetlenül mindenki elégedetten (Davetől elnézést kérünk a szobahőmérséklet miatt) és jó szívvel távozott!


U.i: Külön öröm, hogy Pumpásnak annyira megtetszett a hely, hogy munkát szeretne vállalni nálunk :)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 okt. 27 21:37 #2031

Norbakk beküldte:

Davetől elnézést kérünk a szobahőmérséklet miatt

U.i: Külön öröm, hogy Pumpásnak annyira megtetszett a hely, hogy munkát szeretne vállalni nálunk :)

Papírkutya... :-D amúgy már pont akartam írni ide, hogy ssth-val jól bevállaltuk volna a sátrazást, aztán a nyaralóban is szétfagytunk :-D néhány pokróccal, pulóverrel, melegítő alsóval egész elviselhető volt :)
Pumper valami hangulatfelelős lehetne :)


Csak akkor értékeled az életet, ha testközelbe kerülsz a halállal.


Amíg az ember nem szembesül a halállal, lehetetlen megmondani,
hogy mire lenne képes a túlélés érdekében.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!