forum top

× Versenyek

emo Heroes Balaton Kupa

Több
2016 aug. 22 08:58 #1794

Még nem biztos. :(

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 aug. 22 10:19 #1796

Tiszteletem a Társaságnak!

Ami a lebonyolítást illeti Én bármihez alkalmazkodom, tőlem lehet pénteken is meccs, vasárnap is kettő, a lényeg, hogy előre fixáljuk le, mert úgy szervezem a munkából való indulást, illetve a vasárnapot.

De hogy konkrétumot is mondjak ne csak azt hogy minden mindegy:

Pénteki meccs: Részemről rendben. El tudok szabadulni pénteken úgy, hogy odaérjek a helyszínre és még játszani is tudjunk.
Vasárnap: Részemről nincs akadálya a két mérkőzésnek, de akkor sem leszek szomorú ha csak egyet kell játszani.
Szabad foglalkozás: Nyilván ha szombatot telepakoljuk mérkőzéssel akkor nem lesz idő nagyon másfelé kolbászolni. E tekintetben Én mondjuk nem fogom kinyitni a gázt ha csak Heroes lesz és nem jut időm megnézni az emberméretű szalmabálákat (vagy akármi más normális dolgot, amit a normális emberek meg szoktak nézni)...
Lebonyolítás: Nyilván úgy fog kinézni a történet, hogy csoportkör aztán egyenes kiesés, végül helyosztók. Itt el kell dönteni, hogy a csoportelsők kapásból elődöntőt játszanak-e, vagy a csoport másodikok is mehessenek-e a dobogós helyezésekért, nekem egyébként az utóbbi megoldás a szimpatikusabb alapjáraton, de nyilvánvalóan gazdálkodni kell az idővel, minden nem fér bele, de ez attól is függ, hogy valóban összegyűlünk-e ennyien... A lényeg, hogy menet közben már ne nagyon bolygassuk a szabályokat, mert az rosszul szokta kivenni magát.
Ha valaki menet közben nem tudja valami oknál fogva tartani magát a korábban megismert, tisztázott és elfogadott szabályokhoz az így járt, de ezt még mindig kisebb problémának érzem, mintha menet közben kell módosítani a lebonyolításon és ennek látja kárát valaki. (Nyilván ilyen ne legyen, de mindenre fel kell készülni.)


Üdvözlettel,

Ricsepi

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 aug. 23 14:40 #1797

Napközben gyors template-ket/fix mappokat javaslok estére lehet egy kicsit hosszabbakat is akár. A péntek esti érkezés eléggé sok mindentől függ (MÁV, kocsi, munka vége), szóval ezt egyeztetni kellene mindenkivel. Vasárnap az lenne a jó ha játszunk egy hosszú helyosztót majd ebéd után hazatudnánk menni.


10. Heroes Online bajnokság

1. csoport állása: OB 1. csoport
2. csoport állása: OB 2. csoport

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 aug. 23 16:06 #1800

Nekem is hasonló véleményem van, mint az előttem szólóknak. Nem egyszerű odaérni pénteken időben, de a versenyszervezés szempontjából hasznos lenne, ha tudnánk egyet már akkor játszani. Vasárnap én is úgy terveztem, hogy egy délelőtti meccs után jó lenne hazafelé venni az irányt.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 aug. 28 11:37 #1804

A legegyértelműbb lebonyolítás a 6 meccses, ahogy azt az elején leírtátok (3 csoportmeccs és 3 az egyenes kiesésben). Gyors pálya / template és a táborban használt szigorúbb időlimittel teljesíthető. Persze ez sem nyeri el mindenki tetszését és magam ellen is beszélek, mégis verseny szervezési szempontból ideális lehet és vasárnap délután haza tudunk utazni.

Azt az elképzelést nem támogatom, miszerint a csoportelsők az első 4 helyért játszanak, a másodikok pedig az 5-8. helyekért küzdenek, ennek semmi értelmét nem látom. Többek számára nem volna motiváció letolni a helyosztót az utóbbi esetben.

Legfeljebb 3,5 órás meccsekkel kellene kalkulálni, hogy beleférjünk az időbe és jusson idő a heroes mellett szabad programra is, legalább 2-3 óra szombaton.
Tehát én inkább az időlimitet korlátoznám, mintsem a lebonyolítást variálnám 4-5 meccsesre.

Kérdés:

- Lesz-e kiemelés?
- Azonos pontszám esetén mi a szabály?
- Csoportmeccseket követően az alsóház is játszik (csoport 3. és 4.) az egyenes kiesésben?
- Ha a csoportok adottak, előre generálhatnánk a térképeket és átnéznénk, így a restart kizárható, mely meglehetősen időrabló tud lenni. Vélemény?


Köszi a válaszokat.

Üdv
Csizu

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 aug. 28 13:33 #1805

Csizu beküldte:

Azt az elképzelést nem támogatom, miszerint a csoportelsők az első 4 helyért játszanak, a másodikok pedig az 5-8. helyekért küzdenek, ennek semmi értelmét nem látom. Többek számára nem volna motiváció letolni a helyosztót az utóbbi esetben.

- Csoportmeccseket követően az alsóház is játszik (csoport 3. és 4.) az egyenes kiesésben? Csizu

Nos, el kell dönteni, hogy játszani jönnek-e az emberek vagy nyerni? :)
Én például egyáltalán nem bántam már az utóbbi időben, amikor Dragonnal az 5. helyért csaptunk össze, tök nagy presztízse volt egyébként, amikor már másodszorra futottunk így össze a BB-n.
Mellesleg úgy gondolom, aki veszi a fáradságot és eljön oda, nem hinném, hogy inkább csomagolna és elmenne aludni, mert úgymond "nincs tétje". Ugyanis ha péntek este játszunk már, a szombat esti (vagy délutáni, ha aznap 4 lenne a meccsidő csökkentési javaslatod miatt) meccs már helyosztó lenne.
Úgyhogy feltételezem, ugyanúgy játszana mindenki tovább, legfeljebb a második helyezetteknek "nem lenne motiváció", de hát le kell győzni mindenkit a csoportban, nem a lebonyolítást szidni :P


Csak akkor értékeled az életet, ha testközelbe kerülsz a halállal.


Amíg az ember nem szembesül a halállal, lehetetlen megmondani,
hogy mire lenne képes a túlélés érdekében.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 aug. 28 15:20 #1806

Kis matekóra:
Ha sikerül összehozni mindenkivel, és jó a péntek este7es kezdés, akkor( 5 óra alvással számolva):
-van péntek éjjel kb 7 óra játékra ( 19-02 ig )
- szombaton kb 14-15 óra (08-02 ig, de inkább 14 a késések/vacsora/egyéb miatt )
-vasárnap pedig kb 6-8 indulásidőtől függően ( de ezt ugye 1 helyosztóra/döntőre lenne szánva )
szóval van kb 21-22 óra 5 meccsre, ami 4,2-4,4, óra per meccs...
ami nem rossz, csak hogy:
-a péntek éjjel kevés 2 meccshez, de 1re sok
-szombaton meg 4 meccsre elég karcsún jutna idő...

Szóval az igazságos 3-3 meccses rendszert csak úgy lehet megoldani, ha valahogy játszunk az idővel, ill nem ragaszkodunk a befejezéshez pénteken...

Szóval a fentiek szerint a 3,5óra+0,5óra végcsatás játék lazán el kellene férjen ha pénteken 7kor elkezdjük. Pálya van hozzá, valamint a köridők sem csökkennének a szokottak alá ( ami szintén érzékeny pont pár embernél )...

Szóval kihozható a dolog, csak el kell rugaszkodni attól, hogy a meccs befejezéséhez igazodunk... Van mentés, lehet pénteken alvás előtt elmenteni fél/háromnegyed meccsnél, meg ebédkor is, bár azt nemtudom hogy szervezik a Rendezők ( egyszerre mindenki ? :) )...


Üdv. Jou!

"Ha legközelebb újra megszületek, vadon élő ló szeretnék lenni. Szabadon nyargaló, büszke, örömittas széljáró! Nem akarnám, hogy valaha is befogjanak, felnyergeljenek, még akkor se, ha jól bánnának velem." (Vavyan Fable)
Utolsó szerkesztés: 2016 aug. 28 15:22 Írta: Jou.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 aug. 28 16:21 #1807

A kettő nem áll messze egymástól ;) Sokan azért játszunk, mert szeretjük a heroest és egy férfi emberben tombol a verseny szellem is, nem? :)

Vasárnap délután többen haza mennének, ahogy az előttünk szólok írták. Ezért szerintem nem mindegy, hogy a 3. helyért játszol vasárnap délután vagy a 7. helyért.. Persze a játék iránt szeretetből fakadóan van akinél mindegy, ugyanakkor nem volnék meglepődve, ha a társaság egy része inkább a haza utat választaná a helyosztóval szemben.

A lebonyolítással kapcsolatban most még lehet "vitázni", mert a megbeszélés fázisban vagyunk, így nem szidom, hanem véleményt formálok ;)

Jou matek óráján tanultak szerint, 4 óra játékidő (főcsatával együtt) esetén lehetséges beosztás:

- pénteken 1 meccs, így van időnk rápihenni a szombatra, mely húzósabb lesz (póker, iszogatás is belefér szunya előtt) --> mentés és folytatás másnap nem biztos, hogy nyerő ötlet.
- szombaton 3 meccs mellett kényelmesen lenne idő a környéken sétálni/kikapcsolódni, fakultatív program vagy 4 meccset tolunk és belenyúlunk az éjjeli órákba, cserébe nincs szabad program,
- vasárnap reggel a helyosztó meccs és 1 óra körül tudunk haza indulni vagy 2 meccs és délután 4-5 körül távozunk

Ha randomon játszunk, akkor érdemes lenne megfontolni a pályák legenerálását és átnézését, hogy időt nyerjünk. Ha a helyszínen restartolunk, tuti nem fér bele 6 meccs a versenybe, legfeljebb 2 óra alvással :)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 aug. 28 21:39 #1808

Csizu beküldte:

A kettő nem áll messze egymástól ;) Sokan azért játszunk, mert szeretjük a heroest és egy férfi emberben tombol a verseny szellem is, nem? :)

Vasárnap délután többen haza mennének, ahogy az előttünk szólok írták. Ezért szerintem nem mindegy, hogy a 3. helyért játszol vasárnap délután vagy a 7. helyért.. Persze a játék iránt szeretetből fakadóan van akinél mindegy, ugyanakkor nem volnék meglepődve, ha a társaság egy része inkább a haza utat választaná a helyosztóval szemben.

A lebonyolítással kapcsolatban most még lehet "vitázni", mert a megbeszélés fázisban vagyunk, így nem szidom, hanem véleményt formálok ;)

Jou matek óráján tanultak szerint, 4 óra játékidő (főcsatával együtt) esetén lehetséges beosztás:

- pénteken 1 meccs, így van időnk rápihenni a szombatra, mely húzósabb lesz (póker, iszogatás is belefér szunya előtt) --> mentés és folytatás másnap nem biztos, hogy nyerő ötlet.
- szombaton 3 meccs mellett kényelmesen lenne idő a környéken sétálni/kikapcsolódni, fakultatív program vagy 4 meccset tolunk és belenyúlunk az éjjeli órákba, cserébe nincs szabad program,
- vasárnap reggel a helyosztó meccs és 1 óra körül tudunk haza indulni vagy 2 meccs és délután 4-5 körül távozunk

Ha randomon játszunk, akkor érdemes lenne megfontolni a pályák legenerálását és átnézését, hogy időt nyerjünk. Ha a helyszínen restartolunk, tuti nem fér bele 6 meccs a versenybe, legfeljebb 2 óra alvással :)

Persze, hogy tombol :) 5 éve magam is a 6 meccsért korteskedtem volna. De most az ötért, hogy előbb hazaérjek a családhoz, már az is ajándék, hogy ott lehetek mindhárom nap :) illetve objektíve nem csak ezért támogatnám az 5 meccset, hanem azért, amik már elhangzottak: fakultatív program, póker, satöbbi. Egy BB-re persze versenyezni megyünk, daráljuk a meccseket, közben legfeljebb beszélgetünk. De egy ilyen volumenű hétvégében több van, mint töméntelen Heroes, ezért is szavazok a 6 meccs ellen.
Amit lassan el kéne döntenie a T. Szervezőknek vagy a résztvevők egyszerű többségével, és akkor már csak arra a variánsra kéne ötletelni.
Azt kéne lefektetni talán a meccsek pörgetése érdekében, hogy no restart :) Egy Dave - Dreegar meccsnél kérnek 3 restartot, eltelik 1 óra és még semmit sem haladtak. Persze nem tudom a pálya átnézése mennyi energiát vesz igénybe, nem értek hozzá, csak táboros olvasmányaimból táplálkozom.

Edit még azt mondja, hogy péntek estére szerintem elégedjünk meg egy meccsel, érkezzünk meg, dugjuk össze a cucerájt és menjen le az 1. kör, szerintem ha ez meglesz, elégedettség.
Tényleg, netkapcsolat mennyire lenne, Nimbi nem játszhatná le online az 1. körös meccsét, ha csak szombaton jönne? :)


Csak akkor értékeled az életet, ha testközelbe kerülsz a halállal.


Amíg az ember nem szembesül a halállal, lehetetlen megmondani,
hogy mire lenne képes a túlélés érdekében.
Utolsó szerkesztés: 2016 aug. 28 21:41 Írta: NG.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 aug. 30 08:50 #1810

Sziasztok!

Aki jön a versenyre az most vasárnapig legyen szíves jelezni, hogy biztos számmal tudjunk kalkulálni.
Mi azt támogatnánk ha 6 mérkőzés lenne, viszont itt megoszlanak a vélemenyek, szóval ezt szavazásra bocsátjuk. Mindenki aki jelzi, hogy jön, a kommentben legyen szíves megírni melyik lebonyolítást támogatja.
Az előre legeneralassal annyi a bajunk, hogy amikor ilyenről volt szó mindig volt valami vita(legalábbis amennyit mi olvastunk), meg nem is tudjuk, hogy hogyan működik ez, de ha szerintetek működik akkor jó. Viszont ha marad a restart akkor maximum mindkét játékos 1 restartot kérhet az első napon. Ez azért fontos mert az a terv, hogy lesz egy fix map a többi pedig random.
Csizma kérdéseire válaszolva lesz kiemelés, és azonos pont esetén a toplistan dönt, tudjuk nem épp a legaktuálisabb, mert rég volt frissítve, de jobb ötletünk nincs.
Az alsó ház is játszana tovább.
Jou: az ebédeket közösre szervezzük.
Bocsánat, hogy eddig nem voltunk túl aktívak csak nagyon zsúfolt nekünk a nyár, mostantól ez megváltozik.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 aug. 30 18:37 #1812

Jövök és a 6 mérkőzést támogatom.

Annyi kiegészítést tennék, hogy az időlimitre ügyelni kell, a táborban 30+3+1-es időknél szűkebb keretet kell szabni és a térképeket előre át kellene nézni --> erre készítettünk egy ellenőrzési listát mely tartalmazza mindazokat a pontokat, melyeket a térkép átnézésekor figyelembe kell venni.

Ha a fenti feltételek nem teljesülhetnek, akkor az 5 meccs mellett szavazok, mert 6 meccsre nem lesz idő vagy csak non-stop játékkal, mely nekem túl "tömény", nincs idő regenerálódni, kikapcsolódni pár óra erejéig. Ebben a korban már ez is fontos :P

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 aug. 30 19:39 #1813

Tiszteletem a Társaságnak!

100%, hogy jövök Én is, bár az ilyen nagyszabású kijelentésekkel óvatosan kell bánni...:P
és a 6 meccses lebonyolításra szavazok. Nem csak az igazságérzetem győzedelmeskedett a józan eszem felett, és szavaztam ezért a 6 meccses lebonyolításra, hanem mert úgyis mindig van aki nem játssza le minden meccsét ilyen-olyan okoknál fogva és akkor már inkább a többől legyen kevés mint a kevésből semmi...


Üdvözlettel,

Ricsepi

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 aug. 30 20:14 #1814

Én is jövök confirmed.
6 meccset támogatom,mert az 5 meccses lebonyolítás sehogy sem jó.Max svájci rendszerben működne,de ott túl sok pontegyezőség lehetősége áll fenn. Az időt be kell okosan osztanunk és marad idő másra is.Ahogy én látom,ezek a lehetőségeink:
1.)
Pénteken este mindenki kényelmesen meg tud érkezni, és tolhatunk egy hosszabb templatet (nemtudom miket terveznek a szervező úriemberek) , pl. jebus. Utána tolunk valami pókert vagy akármit. Szombaton ott van az egész napunk, és szabad program nélkül belefér 4x3,5-4 óra játék, reggel 8as kezdéssel éjfélig, kevés vagy semennyi szünettel,attól függ ki hogyan tudja befejezni a meccseit.Ide muszáj lenne vagy 2 skirmish hogy azok lepörögjenek 2,5-3 óra alatt kicsi időlimittel (ezt még megálmodom ha emellett döntünk),meg 2 közepesen hosszú map (fix+még valami?),és akkor lehetnek hosszabb szünetek.Persze itt is belenyúlhatunk az éjszakába ha elcsúszunk de egy 2,5 napos versenynél ebbe senki ne haljon bele SZVSZ.Vasárnap meg ismét kényelmes tempó, 8tól délután valameddig tudjuk játszani a helyosztókat egy közepesen hosszabb / hosszabb mapon (mirror / jebus / akármi).
2.)
Péntek este hamarabb érkezünk, nemtudom ez kinek mennyire megoldható hogy ott legyünk olyan 6 órára. Ha 7kor tudunk kezdeni, akkor lenyomunk két skirmish-t hajnal 1-ig simán, szombaton mehet 3 meccs és jut idő más programra is, vasárnap meg helyosztó.
3.)
Péntek este kényelmesen megérkezünk, letolunk 1 hosszabb meccset, szombaton 3at a hosszabbak közül és jut idő szabad programra, vasárnap pedig 1 rövid map + a helyosztó 11:00-11:30 körüli kezdéssel.

Fejtsétek ki a véleményetek ezekkel kapcsolatban, illetve a szervezőket kérem osszák meg velünk az elképzeléseiket templateket illetően ( a fix mapot is kérjük majd a verseny előtt valamikor).

Utolsó szerkesztés: 2016 aug. 30 20:18 Írta: Dave.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2016 aug. 30 21:46 #1815

Hát, ezzel magam ellen beszélek, de el kell ismerni, hogy ha már verseny, akkor tényleg a 6 meccses lebonyolítás a legjobb. Viszont ahogy közeledik az esemény, a vasárnapi játékot egyre kevésbé látom reálisnak a részemről, látva a hazafelé induló tömegközlekedési lehetőségeket. Pénteken úgy látom meg tudnám oldani, hogy odaérjek időben.
Én két lehetőséget látok:
1. Ha nélkülem összejön a 16 ember, illetve olyan 16, aki vállalni tudja az egész hétvégét, akkor nem akarom elrontani a versenyt, játsszon az a "helyemen", aki teljes értékű játékos
2. Én a játékért megyek, a társaságért, nem gyakran tud összefutni az ember ennyi hozzá hasonló őrülttel. Ha nem jön össze a 16 fő, vagy a jelenlétem nem szül a lebonyolítás szempontjából szerencsétlen létszámot, akkor én szívesen részt vennék a péntek-szombati mókában is, persze a helyosztó meccsekből mindenképp diszkvalifikálva lennék, a csoport ellenfeleim eredménytől függetlenül megkaphatnák a 3 pontot.De ahogy kezdtem is az elején, nem akarok széttrollkodni egy jó kis versenyt, szóval ha ilyen módon szükség van rám, akkor lehet rám számítani, ha inkább nem, akkor majd máskor.

Pályák szempontjából nekem jöhet minden, jelenleg hasonló felkészületlen vagyok mindegyikből.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!