forum top

× Versenyek

emo XXI. Heroes Tábor (2021.)

Több
2021 aug. 13 10:46 #3952

Köszönjük a szervezést Vologyának ismét, a tábor minden szempontból remek volt.
H3 támadásra nem igazán tudtam készülni, de végül a csapatom nem lett rossz, és elégedett vagyok a 3.hellyel. Ricsepivel egyenlő pontunk volt a 2.helyért, de az ő csapata ellen amúgy is kis esélyem volt, majd ezt a kis esélyt ő úgy gondolta földbe tiporja 2 főstackes morállal az első 2 körben. :D Többiek csapata ellen nagyjából normális volt az eloszlás, volt akit én mákoltam le, de olyan is aki engem.
2vs2-re a csapattársam Pumpás nem jött el, így Danival lettünk a dream team.
1.forduló Dani (dungeon) & Dave (rampart) vs Jou (rampart) & Vologya (dungeon)
2 unikornis dwellem és 4 consom volt, ebből 3 nagyon off road, és a sivatagi blokkom is nagyon messze volt, 3-4 napi járásra. Így úgy döntöttem felépítem a guildet hátha kapok TP-t, kiszedem a consokat és a tope-ot ami a közelben van, majd Dani zónájából bemegyek. A tope végül adott földkönyvet, így nem kellett visszamenni megtanulni. Jou 3.héten jött be egy elég erős hőssel, szerintem ha akkor csatázunk akkor még ki is kaptam volna, de a sivatagban még volt mit kiszednem és meg tudtam erősödni. Azt hiszem 3.hét végefelé / 4.hét elején volt főcsata, amit nyertem, Vologya legyőzte Dani seregét, én meg őt, így 2-1 lett a vége.
2.forduló Dani (castle) & Dave (fortress) vs Bogpista (fortress) & Karesz (castle)
Itt mindkettőnknek egész jó terepe volt, így az lett a tervem hogy én gyorsan kiszedem a cuccaimat és Labethával bemegyek a nagákon, ezt 121-en már sikerült is teljesíteni, majd Dani az arkangyalokkal kiszedi a sivatag felé eső részét. Annyi gond lett csak, hogy semmit nem tudtam megütni a sivatagban, mert nem volt értelmes object, egy kannát kivéve ami 90 scorpicore mögött ült. Várnom kellett a guildes resu-ra, közben Pista már beérkezett a sivatagba egy elég kemény fortress sereggel és Shaktival. Arra volt időm, hogy kiszedjek egy tope-ot a resuval, de elláncolni a sereget már nem volt lehetőségem. A tope 3-as volt és szandált, reziszt cipőt meg pénzes zsákot adott. Ezzel nem voltam megelégedve, Pista meg is támadott egyből és tacticcsal meg expert hasttel nem sok teret hagyott nekem varázsolgatni. Toltam pár meteort aztán menekültem haza. Daninak volt TP tekercse, és itt megdicsérem mert neki jutott eszébe hogy azzal be tud jönni az általam elfoglalt sivatagi stronghold várba. Ő meg akarta támadni Pista hősét, de én inkább a kanna kivételét javasoltam neki. Azt hiszem végül volt elég mozgáspont ahhoz is hogy megtámadja Pista seregét, de lehet ez már csak másnap történt meg. Lényeg, hogy ezután mivel Karesz nem jött be egész meccsen középre, Dani ki tudta szedni a teljes sivatagot és a sok +all artifacttal leverhetetlenné vált.
3.forduló Dani (stronghold) & Dave (castle) vs Dreegar (castle) & Dragon (necro)
Sir Mullichal kezdtem, jobb jelölt nem is érkezett így ő lett a főhősöm, panaszom nem lehetett a fejlődésére. Volt pár dobozom, egy library, 3 hive meg asszem 3 cons. 5.nap kiszedtem 2 dobozt is lots diamond golem meg horde marksmen mögül, egyik se adott xp-t, de szerencsére így is lettem lvl10-es a libraryhoz 6.nap. Majd akkora mákom volt, hogy 7.nap felfedeztem offroad angyal dwellt is, és még volt elég mozgáspontja a droid hősömnek hogy elfoglalja. 121-en cons és manatöltés, a többi hive-ot és const a droidok szedték ki amíg 122-n Mullich elindult a blokk felé. 123-on kitörtem, a sivatagban volt kék sapka unikornok mögött. Dreegar is ekkor jött be középre, 124-en feladták mikor meglátták hogy a 6 arkangyal mellé 9 sima angyalom is van.
Helyosztó Dani (rampart) & Dave (stronghold) vs Norbakk (stronghold) & Ricsepi (castle)
Szomorúan konstatáltam, hogy az ellenfélnek van még castle, nekünk meg már nincs, bár ezt a döntést nem bántam meg, mert ha nem használjuk el a 2 castle-t akkor el sem jutunk idáig. Első 3 napi felfedezéseim alapján nem sok reményt adtam a győzelemre, mert talán 2 hive-ot láttam és az egyetlen blokkom pack gold dragon volt. 4. és 5.nap végül találtam még jó cuccokat, lett bemehót dwell, pár extra hive és 3 madár dwell, de ezekből csak 1 volt elérhető távolságban. A főhősöm Tyraxor jól fejlődött, és 2.héten még resu tekercsem is lett, de közben nem húztunk guildet mert wisdomom úgyse volt. Ezt megbántam mert az összes thunderbirdöt elbuktam a blokkon, asszem 122-n mentem be középre. Szerencsére volt egy erős wyvern stackem 30-valamennyi, meg 6 ancient. Ghost Dragonok mögött volt +5all, majd a fullos utópia adott mégegyet, kék sapkát meg 2 haszontalan reliket. Ezekből a kék sapka volt a lényeg, nélküle esélyem se lett volna, bár mivel még nem láttam Ricsepi seregét, amúgy sem gondoltam hogy nyerhetünk, mivel ő érte el a sivatag nagyobbik részét, és oda is indult el, ami a helyes döntés. Viszont balszerencséjük volt, mert minden értelmes arti és tope egy hatalmas hegyvonulat mögött volt a sivatag mélyén, az út közelében 1 db library volt csak. Így mikor megtámadtam Ricsepi seregét view air segítségével, ő elmenekült. A középső várban meglepetés ért egy lvl30as hős személyében, akinél volt expert berserk, én meg lvl1-es gretchinnel jöttem elfoglalni a towert. :D Sikerült elmenekülni jó pénzért, mielőtt bekövetkezik a katasztrófa (mint kiderült armageddon nem volt nála). A főhős befejezte amit gretchin elkezdett, majd a pathfinding és logisztika segítségével elindult a sivatag jó része felé offroad. Mivel kilátótoronnyal láttam, hogy a sarokban földkönyv vár, így egyértelmű volt, hogyan jutok vissza. Ricsepi csak a saját zónákban tudott szedegetni már, illetve a 2 középső libraryt és az én 1 tope-omat a saját zönámban. Dani terepén elszórva volt még sok cons meg tope, ezeket is én szedtem ki TP-vel. Azt hiszem 4.héten lett főcsata az én főváramban, nekem túl sok seregem volt, így sikerült nyerni.
Nem gondoltam, hogy döntőt fogunk játszani, mivel nem nagyon volt most mentális energiám arra, hogy végig segítsek Daninak. Végül az volt a nagy szerencsénk, hogy erre csak a 2.meccsen volt szükség, ahol Dani meg is nyerte nekünk a fordulót. A többi meccsen kevesebb tanácsot adtam, így megmaradt a support szerepben.
Elgondolkoztam azon, hogy érdemes-e tiltani a town portalt, vagy legalábbis korlátozni abban, hogy ne lehessen szövetséges várába menni vele. Mert azt figyeltem meg, hogy a legtöbb meccsen az az optimális stratégia, ha az egyik játékos van feltápolva, ő megy be középre, majd ha van TP ő is szedi ki a szövetségese cons és hive-jait. Akit érdekel egy kis utánaolvasás, annak Lanchester's law mondhat valamit. 1 nagy sereg erősebb, mint 2 közepes. Ha nem lehet a másik várába tp-zni akkor az lenne az optimális ,hogy mindkét játékos megerősödik abból amije van, és tényleg 2vs2 érzése lenne a versenynek, meg rá lenne minden csapat kényszerítve a folyamatos kommunikációra.
Gratulálok Marqadamnak a h3 támadás és 1vs1 teljesítményéért!

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2021 aug. 18 08:31 #3953

Sziasztok!

Én is írok egy beszámolót. Először is köszönet a munkáért a szervezőknek, príma volt ismét minden a Táborban és a hangulat is a toppon volt, de ez már nem is újdonság.

H5 Támadás
Sajnos egy ideje eléggé létszámhiányos ez a versenyszám, de azért szerencsére sikerült 2körösen így is 10 meccset játszanunk. Ezekből 9-et sikerült is megnyerni, véleményem szerint egy ilyen többkörös tornán a tömeglény + antimágia vagy tömeglény + support spellek megállíthatatlanok, így volt ez a Skirmisherek esetében is. A 9 győzelem 1. helyet jelentett, aminek nagyon örültem. Köszönöm a király meccseket, nagyon élveztem ezt a tornát, még ha kevesen is voltunk, remélem legközelebb többen jönnek! :) Gratulálok Jounak és Vologyának a kiváló csapatokért, főleg a gólemes tetszett nagyon, láttam az arcát az embereknek, mikor a 8-9 speedes gólemek march-oltak :D

H3 Támadás
Itt fűtött (vagy hűtött jelen esetben inkább) a vágy, hogy megmutassam a közönségnek, hogy a sokat lenézett jégelementálok amúgy tök erősek, sajnos a top csapatoknál (Ricsit leszámítva) probléma volt, hogy mindenki ki tudta játszani a törött nyíl aztán az arcodban vagyok kártyát, így a teljes nyilas mészárlás elmaradt általában, volt aki jó időben kapott morált, volt ahol nem jött archery 2x (de ott pont nagyon számított volna), a Teleport meg sajnos elég drága volt, így azt nem vettem a sereghez, úgy éreztem a falam elég erős, de ebben tévedtem. Amúgy a skillfára nem lehet panaszom, az összes meccs közül talán 3ban nem jött az, amit szerettem volna, Water Magic-em meg kb. mindig volt, ami szenzáció és ahol kellett, ott pont volt. Végül top 5-re beúszott a sereg az alvizekről :) Gratulálok a Markónak, Ricsinek és Davenek a top 3 produkcióért!

2v2
Dreegart kaptam párnak, ilyen még úgysem volt, úgy éreztem, hogy jók lehetünk erre a tornára. Ügyeletes bankár duty-n voltam, bár nem ez volt eredetileg a terv, de a mappok / szituáció / várválasztások ezt hozták.

1. meccs Karesz és Pista ellen, itt ellőttük a 2 sallang várunkat, az volt a terv, hogy mivel a Rampart csöves, de a terepén egész sok a pénz általában, ezért kiszedek mindent és tolom is át Dreegarnak, aki meg rongyol be középre Tower-rel, ez sikerült is, 2. hét 1. napján már titánjai voltak Dreegarnak, akihez Pista nagyon közel volt, Dreegar meg is támadta ahogy távolságba ért és mass slow után sikerült legyőzni az inferno brigádot, Karesz pedig feladta ezek után.

2. meccsen Markó és Haldyr ellen, itt Fortress - Stronghold kombóval voltunk, ha már csöves vár van, legyen 2 is. Itt az én terepem eléggé kegyetlen volt, a pozitívum az volt, hogy találtam wywerneket és az Alkinom jól fejlődött, aztán Dreegar terepén is 6. nap környékén kiszúrtuk a medve dwellt és ha jól emlékszem a sivatagi őrei is egészen tűrhetőek voltak. Nem elhanyagolandó tény az sem, hogy Dreegarnál csücsült a Spellbinder is, ami viszont óriási előny volt, ezért állatmódon gyúrni kezdte a mannát és az SP-t. Ezzel a leosztással Strongholddal átvette a főszerepet én meg ismét a mindent kifosztó bankár voltam, viszont a terv ismét összejött, ami pénz volt a terepemben azt kirángattam belőle, Dreegarnál meg szürkültek a medvék, sárgultak a madarak, úgyhogy középre ment és Markóval főcsatáztak, ahol aztán az Implosion után jött a kéznyújtás.

3. meccs Dave és Dani ellen. Castle mirror Dave és Dreegar részéről, én Necro voltam, Dani asszem Stronghold, de nem vagyok biztos. Itt én álomterepet kaptam Necroval, a váram mellett volt 4 csontváz dwell, kocsmában Thant ült, a terepem nagyon gazdag volt Dirt-höz képest, találtam 100 Skeleton Warriort adó boxot, etc. etc. Long story short, 2. hét 1. napján utópiát fosztottam 450 csontvázzal, aztán 2. nap kiütöttem a másodikat is, elég gyérek voltak sajnos, de pénzünk volt így bőven, Dreegar terepe rettenetesen rossz volt Castle létére, semmi nem volt rajta kb. amit betudott volna ütni vagy adott volna effektíve valamit, ezzel szemben Davenek voltak consai (nem is 1-esek) és hive-ok is, így mikor megjelent a főcsatára 2. héten a 6 ark mellett 10 sima angyallal és még vagy 20-30 wywernnel ha jól emlékszem, tudtuk, hogy ez mindkettőnktől messze erősebb, ráadásul ott volt nem messze a red orb is, így esélyem sem volt a spellel való javításra sem.

4. meccs visszavágó Markó és Haldyr ellen, itt kicsit lazábbra akartam venni a tempót, de Dreegar nagyon akarta azt a 3. helyet, úgyhogy állítom a 4 meccsből ez volt a legstresszesebb számomra, itt kaptam a legtöbb használati útmutatót a Heroes-hoz :D Castle - Necro részünkről ismét, csak most fordítva, ellenfél Rampart - Stronghold. Itt az én terepem nem volt rossz, így készültem, hogy ezúttal bank helyett talán harcolni is fogok, Dreegar terepe messze elmaradt ismét akár az átlagos színvonaltól is, úgyhogy itt begyúrtam magamat amennyire csak lehetett, arkangyalok, sima angyalok consból, minden rendelkezésre állt. 2. hét 2. napján törtem azt hiszem középre és bandukoltam a maroknyi sivatagban, ezúttal nagyon kicsi volt a terep, úgyhogy miután körbenéztem és kivettem 2-3 hive-ot meg 1-2 artifactot le is léptem a terepemre vissza, hogy az utópiák adjanak valamit, mert odabent semmi nem volt. Dreegar a vacak terepe miatt jócskán le volt maradva, viszont az Aislinn-je viszonylag erős volt ahhoz képest, Markó pedig úgy döntött, hogy előbb vele számol le, azonban a Necro army valami úton-módon kitartott meteorokkal és föld elementálokkal a resurrectáló Stronghold ellen, bár mi valószínesítettük volna, hogy nyerjük a csatát, de ezt már nem tudtuk meg, Dreegarnak nagyon mennie kellett és Markónak alig maradt serege, én pedig olyan erős voltam, hogy ketten együtt is kevesek lettek volna a leverésemre, ezért feladták a meccset.
Köszönöm Dreegar részéről a kiváló partnerséget, megtettük, amit csak meglehetett a meccsek alatt, az utolsó meccsen kívül nem éreztem, hogy hibáztam volna túl sokat. Ez most ennyire futotta, de tekintve, hogy évek óta nem értem el 2v2-ben semmit, ez ígyis bőven előrelépés részemről :D

1v1
Erről igazából nem szeretnék sokat írni, mivel egyrészt már homályosak az emlékeim, másrészt itt már pihenő üzemmódban játszottam abszolúte nem komolyan véve a fáradtság miatt a játékot, az első 2 nap megkaptam a legerősebb playereket, el is vertek mint szódás a lovát, párszor olyan terepeket kaptam, hogy csak néztem ki a fejemből, hogy ilyen van-e, állítom, hogy a Markó elleni Castle terepem olyan beteg volt, hogy valami elrettentő műben mindenképpen helye lenne, miket képes generálni a játék. Jou ellen jó volt a meccs, ott végre éreztem, hogy élek, a főcsata azonban nagyon rövid volt, nagyon csúnyán elvert 2 kör alatt, hiába voltam erős, Ricsepi ellen kivégzett azon a csöves mappon a fullos kripta, Karesznek álom terepe volt ellenem egy Stronghold mirrorban én meg elcsesztem a logisztikát és 2 lépéssel lemaradtam egy küklopsz dwellről, úgyhogy hagytam is, annyira jó terepe volt, nekem meg annyira küzdős volt minden, hogy nem volt kedvem az egészhez. Pista inkább aludt egy jót, Haldyr bebukta magát ellenem, bár ott jól is álltam, Norbi sokkal jobban játszott mint én és valami állati terepet kapott, szóval ott sem volt esélyem. Nem ez volt életem legjobb 1v1 szereplése, de nem bánom, az alvással töltött órák ekkor már aranyat értek :)

Köszönöm mégegyszer mindenkinek az élményeket, remélem legközelebb újra találkozunk! :)


Sosem kell sokáig várni, sem sokat kutakodni, ha az ember igazolva szeretné látni, milyen vékony a határvonal a hős és a bűnbak között.
– Mickey Mantle

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!