forum top

× Versenyek

emo 2019 Online Hota Kupa

Több
2019 dec. 09 00:34 #3751

Sziasztok,

jelentkeznék, köszi,

Ferko123

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2019 dec. 09 21:48 #3753

Dreegar nem tud elindulni a versenyen, így 3 szabad hely lett, amik azóta be is teltek.
A következő párosítások születtek:
MaxXan666-NG
Norbakk-Ferko123
Huanmiguelkonan-DreadKnight21
Jó játékot mindenkinek!
Aki nincs bent a facebook csoportban írjon nekem vagy Zodmundnak itt üzenetet!
Anarchy template is bekerült a választható templatek közé, a szabályzatba beleírtuk, hogy anarchyn nincsenek szabályok!
Minden meccsről kérnénk egy beszámolót is ide a fórumra!

Mellékletek:
Utolsó szerkesztés: 2019 dec. 09 22:17 Írta: Norbakk.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2019 dec. 11 22:55 #3754

Az első forduló meccse le is zajlott

Xan666 vs NG Inferno (Calh) vs Castle (Ilor) (+4000)

A tradelés egyszerű helyzetet szült, 4500-ért adtam el a Castle-t gondolván ideális áron kezdhetek Infernoval a pirosat 500-ért azonnal átadta nekem a Kolléga. A kellő resik után viszont elindult a móka, 114-ig rendben voltak a dolgok, majd valami egészen elképesztő és blamázsos hibát elkövetve elvesztettem a seregem jó részét (efreetet leszámítva) megpróbáltam visszajönni a játékba, ami sikerült nehézségek árán, de elbuktam újfent a kis erőmet amit összekukáztam, termőkből, nem volt sok, de számított nagyon is. Artifaktok terén sem halmozott a játék, nagyon rossz JC-t generált, de nem volt mit tenni, Calh mainelve lett, és hát reménykedtem, mindent beáldoztam Földért, de csak Slow volt ami édeskevésnek tűnt. 121-en a maradék hitemet beleadva gyorsan a chainek mozgatásával a 3 hiveból 2-t magaménak tudtam és felkaroltam a 2x8 Wyvernt az efreet sultannal karöltve egyszerű volt a képlet, kell a 3. is, ami maximumos volt, ezért némi kis baittel (talán Trogik voltak pár darab) amit bevittem, lesz ami lesz alapon, morállal nem voltak bajaim, nem éreztem a morált, de cserébe a 18 kis Dragon flynak annál szívosabb volt a dolog, és kevés mindössze 3-4 darab maradt, de leverték a main heromat, és a vele járó összes erőmet, amiután úgy döntöttem, hogy NG előtt fejet vagyok kénytelen hajtani, és elhelyeztem a játékban egy pár G betűt ami a feladásomat jelezte, és NG győzelmét, aki kitűnően játszott (újfent). egyszóval gratulálok NG-nek és sok sikert neki a hátralévő meccsekhez is!


" "Ha mindenki olyan lenne mint én kénytelen lennék falat emelni magam köré" - mondotta Luna és már ment is tűzfal"

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2019 dec. 12 14:37 #3755

Xan666 beküldte:

4500-ért adtam el a Castle-t gondolván ideális áron kezdhetek Infernoval

Arról szerintem el lehetne diskurálni, Infernoval mi az ideális ár Castle ellen :)
Kíváncsi voltam, mert bár játszottam már kb. 250 online/élő bajnokságos meccset, de királynő fokozaton szerintem még soha, így vártam a meccset, mi sül ki belőle. A Hota miatt is, bár 2 éve a Balaton Kupán nagyobb volt a felháborodásom, de csak azért, mert szokatlan volt minden és elsőre sok meglepő dolog ért. Most ilyen nem történt, de azt gondolom, rengeteg könnyítő elem van benne a hagyományos játékhoz képest, amik nekem nem tetszenek.
Az első terepem zseniális volt, így meg sem lepődtem, amikor Xan a második napon restartot kért, utána első nap én is. Majd ellőttem én is az utolsó lehetőséget, aminél abszolút a megérzésemre hagyatkoztam, pusztán nem tetszettek a hősök a kocsmában (Valeskával kezdtem, minő meglepő), hadd szóljon. Jól tettem, mert az Inferno vár szájában egy pandorában valami 35 gog jött volna és Xan Mester a csaknem 80 magoggal végigszántotta volna a terepet. Illetve nekem érkezett Ilor a Cove várból, akivel meg voltam elégedve. A mage guilddel nem, már 3 tekercset is újraépítettem, de nem jött slow (a lots devilhez jó lett volna a sivatagba be).
Első napokban volt egy maxos kripta, 2 kicsi hibát vétettem csak, a gyors lényt (level 3-as madárka a Cove-ból, 9-es speed-del) hagytam megölni egy csatában, majd felvettem a droiddal a +1 allt és elszaladtam vele, ahelyett, hogy a főhősnek adtam volna :-D 3-4. nap szert tettem egy +4-es pajzsra, három angyal dwell is volt, választhattam, melyikbe menjek be… :-p 1-1-7-nél sikerült befoglalni (maradt kb. 2 kardos, meg 28 marksmen) és megépíteni a várban citadellel. Valamint 1-2-1-en kivenni mind az ötöt, onnantól kezdődött a darálás. 1-2-4-nél feladta Xan, akkor építettem az arkangyalt, másnap bementem volna a várba lépésért és slow-ért (a bless helyett, a 4. tekercsre beadta volna a gép) és mentem volna középre, láttam, hogy a bejárattól egy napra egy Gladius ficereg. Ekkor már volt expert föld, logistic, leadership meg wisdom (csak basic, el is tűnt egy pandora…) a kezdeti armorer és tactic mellé. (értékek kb. 12 14 6 7 lehetett)
Nagyon sajnáltam, hogy nem kerülhetett sor főcsatára. Végre most nem játszottam annyira bénán, kicsit most engem is kiszipolyozott a szimultán, ellenfelem tényleg gyorsan lépett és bár én is úgy szoktam, a második hét elején többször is 10 perc alá mentem, amit nem szoktam elkövetni :-) de tényleg nem volt egy másodperc üresjárat, mindig folyó időnél kellett eldönteni, mi is legyen, de nem panaszkodom.


Csak akkor értékeled az életet, ha testközelbe kerülsz a halállal.


Amíg az ember nem szembesül a halállal, lehetetlen megmondani,
hogy mire lenne képes a túlélés érdekében.
Utolsó szerkesztés: 2019 dec. 12 14:38 Írta: NG.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2019 dec. 17 09:16 #3756

Sziasztok!

Jou (inferno - Imp-es csávó) vs Ssth (inferno - Gundula) 0:3 Mirror Diamond

Első héten efreet dwellinget szedtem ki és mivel a térkapuk megvicceltek, ezért nem igazán foglaltam el várat. (Azt írta, hogy egyirányú, de közben meg kétirányú volt és nem mertem belemenni.) Második hét elején véletlenül megöltem egy gépet, mert elfelejtettem, hogy itt a kincses zónákra kell rámenni és felesleges a géppel szórakozni. Utána viszont elég szépen sikerült fejlődni. Volt expert earth, rakat efreet, golden bow és küklopszokat is szedegettem. Harmadik héten is jól haladt minden, már a wyvernek is kezdtek gyűlni.
Negyedik héten sajnos elég hosszú út árán jutottam el Jou-hoz és féltem, hogy emiatt kikapok, mert túl sokáig semmit se csináltam csak mentem és mentem és mentem.
Végül a végcsatában nálam több volt a wyvern meg az efreet, volt devilem is, míg Jounak nem. Ott több volt a Küklopsz, 35 a 17-el szemben. Izgalmas volt úgy is, hogy komolyabb spell nem volt egyikünknek sem. (Volt olyan cuccom, ami rögtön eltüntette a lényeket, ha meghalltak így resurrect se hatott.)
Végül a wyvernek döntöttek és sikerült nyernem, köszönöm a játékot!


Üdv,
Th

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2019 dec. 17 14:23 #3757

Sziasztok!

Ferko123(red, inferno kezdő hős Ignatius, főhős Ayden) vs Norbakk(blue, inferno kezdő hős Octavia, főhős Andra) Mirror-Diamond 0:3
1500ért elengedtem a színt és a hős választást. 8dik hősnek jött Alamar, így tudtam ő lesz a főnök, első szinten földet kapott, majd jött az intelligencia is és volt egy +4spell power a közelben. 115ig minden szuper volt, igaz sok egységet buktam mert nem volt expert slow és sajnos kemény csávók blokkolták az utat. Mikor meglett az expert slow 115-ön Alamar el akart futni, hogy beüssön majd Effret Sultan+fireball kombóval hordás hiveokat, mert csak egy lotsosat tudtam beütni. És nem vettem észre, hogy nem a retreat gombra kattintottam a csatában, hanem az autocombatra, kérdezett valamit a gép és mondom persze menekülök, aztán rájöttem, hogy azt kérdezte biztos nekik megyek?:) Az egy kentaúr úgy neki szalad a hidrának, hogy csak néztem:) Szerencsére "csak" egy kesztyű volt nála...Így 115-ön normális hős nélkül át kellett állnom Geonra,de aztán később kaptam prisonból lvlx Andrát és később egy witch hutba volt föld is, így spóroltam egy mage university árát+2000goldokat. Ja meg volt egy azt se tudtam van ilyen lvl4es shrine, amit csak véletlenül néztem meg, mert Sodba is fehér és az lvl3-as, ami általában nem jó semmire. Aztán town portál volt, pedig már húztam a guildet és kerestem a tp-t. Ráadásul ez Alamar távozása utáni napon volt, kicsit felhúztam magam. Így jó sok időt vesztettem, mert resut is buktam ugye. Szerencsére a map nem bosszulta ezt meg, nem volt egy utópia sem a pályán. Kiszedtem minden kincseszónámat, ami adott föld könyvet, +5all kardot,+50%earth demage. Végig figyeltem Ferkót, hogy merre jár és mivel kicsit több időt töltött a szomszédos zónáiba, így mikor láttam, hogy terjeszkedik elindultam hozzá. Kétszer is egy lépésen múlt, hogy elérjem a fővárát, harmadik próbálkozásra nem került sor, mert ő ütött meg végül. Értékei majdnem akkorák voltak, mint nekem kb mindenben 2vel volt kisebb, nekem 12,13,21,20 vagy hasonló volt é Andránál 1500mana volt. Seregem 1effret sultán(többi meghalt, nem kíméltem őket, azt hittem tud resut a hősöm, akivel ütöttem lots küklopszot, aztán kiderült, hogy nem tud:) ), 23 démon, 44 fejlett wyrm, 42 küki Golden bowval, meg fejlett szunyogok. Ferkó serege 5arch devil, 10 effret sultan, lots upg pit fiend, lots upd demon, 55magog 100upg imp, 450mana. Antimagicet kapott a wyrmem első körben, és így az egy darabig tuti bírja. Ferkó első körben feath ripplelel lenyomta a kis szunyogokat és az effretemet is, második körbe 72 vízelementált idézett, amire az én válaszom 92föld elementál volt. Majd harmadik körre már csak egy stack démonja maradt, amit vakítottam és itt Ferkó beírta, hogy gg.
Köszönöm a játékot, kicsit hosszúra nyúlt. Ferkó amint kinövi a ragaszkodását az induló várhoz, egyből sokkal erősebb játékos lesz, mert csatázni szépen csatázott. Mapon jobban kell mozogni egy kicsit(erre nagyon jó gyakorlás, hogy nincs dd, fly, wings) és jönnek majd az eredmények.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2019 dec. 19 16:56 #3758

ssth beküldte:

Sziasztok!

Jou (inferno - Imp-es csávó) vs Ssth (inferno - Gundula) 0:3 Mirror Diamond

Első héten efreet dwellinget szedtem ki és mivel a térkapuk megvicceltek, ezért nem igazán foglaltam el várat. (Azt írta, hogy egyirányú, de közben meg kétirányú volt és nem mertem belemenni.) Második hét elején véletlenül megöltem egy gépet, mert elfelejtettem, hogy itt a kincses zónákra kell rámenni és felesleges a géppel szórakozni. Utána viszont elég szépen sikerült fejlődni. Volt expert earth, rakat efreet, golden bow és küklopszokat is szedegettem. Harmadik héten is jól haladt minden, már a wyvernek is kezdtek gyűlni.
Negyedik héten sajnos elég hosszú út árán jutottam el Jou-hoz és féltem, hogy emiatt kikapok, mert túl sokáig semmit se csináltam csak mentem és mentem és mentem.
Végül a végcsatában nálam több volt a wyvern meg az efreet, volt devilem is, míg Jounak nem. Ott több volt a Küklopsz, 35 a 17-el szemben. Izgalmas volt úgy is, hogy komolyabb spell nem volt egyikünknek sem. (Volt olyan cuccom, ami rögtön eltüntette a lényeket, ha meghalltak így resurrect se hatott.)
Végül a wyvernek döntöttek és sikerült nyernem, köszönöm a játékot!

Hozzá kell tenni, hogy nem volt expert mágiám, mert elég későn találtam egy confluxot, amiben megvettem neki amit kell, 4x kínált fel tűzmágiát a nyominak... Mondjuk elkövettem azt a hibát, hogy a tactic hut mellett nem engedtem el Ignacius-t, mert a resist sem jött 1x sem a főcsatára... Nem baj, nem sokon múlt, lehet ha a macik meg még 7 küki elér oda, ay is segített volna valamit :) Vagy egy exp slow viszonzásként :D


Üdv. Jou!

"Ha legközelebb újra megszületek, vadon élő ló szeretnék lenni. Szabadon nyargaló, büszke, örömittas széljáró! Nem akarnám, hogy valaha is befogjanak, felnyergeljenek, még akkor se, ha jól bánnának velem." (Vavyan Fable)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2019 dec. 20 08:41 #3759

Hotában a Resist az ellenfél Spell Power-ét csökkenti, nem kivédi a varázslatot.
Resistance skill reduces enemy hero spell power during combat by 10%–20%–30% instead of increasing a chance to resist a spell. Enemy spell power is rounded down, but cannot become less than 1.


10. Heroes Online bajnokság

1. csoport állása: OB 1. csoport
2. csoport állása: OB 2. csoport

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2019 dec. 20 08:41 #3760

Hotában a Resist az ellenfél Spell Power-ét csökkenti, nem kivédi a varázslatot.
Resistance skill reduces enemy hero spell power during combat by 10%–20%–30% instead of increasing a chance to resist a spell. Enemy spell power is rounded down, but cannot become less than 1.


10. Heroes Online bajnokság

1. csoport állása: OB 1. csoport
2. csoport állása: OB 2. csoport

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2019 dec. 21 20:02 #3762

Sziasztok!
Fuelhun (Dungeon, Shakti) vs Jamaal (Castle , Dace)
Template Jebus volt, elég jó mapot generát a gép, miután Fuelhun 2x kért restartot. Volt angyal dvell is, ha jól emlékszem 3 is, csak sajnos 1-et üthettem be  voltak giantot is hozó dwellek, illetve sok arany volt. Jó hősöket kaptam, volt solmyr, cassiopea, és dace, utóbbit választottam main-nek, mivel jól fejlődött. Nem igazán emlékszem már a meccs részleteire, de az első hét az épitkezésről szólt és a gyűjtögetésről. Ha jól emlékszem akkor 123-on mentem be a sivatagba, ahol küklopszokat és wyvern-t gyűjtöttem. Később sikerült az angyalt felfejleszteni, igy a főcsatában (133) volt 13 arch angel, 28 külopsz, 27 wyvern, 9 giant és egy kis töltelék marksmen és crusader. Több seregem volt a csatában, ami szépen is hozta a kötelezőt, még akkor is ha Fuelhun az utolsó körében betolt egy armageddont. kb 6 arch angel maradt, ami könnyen kivégezte a megmaradt küklopszait.
Második meccs:
Fuelhun (Castle, valeska)vs Jamaal (Cove, Anabel)
kb 4000-ért adtam a várat és a szint. Anabelt választottam, mert az ijjaszokra akartam gyúrni. Jó map volt, 1 pirate és egy nix dwell volt, ez mellett 3 nest. Gyorsan befoglaltam és az aranyat adó épületekre szálltam, most is jött solmyr, aki most több szerepet kapott, de maradt main Anabel. Anabel kapott earth-öt, mivel confluxban megvettem neki, innen kezdve volt már expert slow. A masodik hét elején bementem a sivatagba, de kb minden hullot, kivéve 10 nixet, mivel horde magic elemental védte. nem tudtam varázsolni ellene, csak a haste meg a sok maxra fejlesztett pirates.segtett megnyerni a csatát. Mivel nem sok seregem maradt, kicsit tétlenkedtem a sivatagban, amit lehetett expert slow-val és 10 nixxel csinálni azt csináltam, aranyat adó dolgokat fosztottam és próbáltam éiteni és venni sea witch-et. Amire végül nem lett szükség, mert 125-nél ellenfelem feladta.
Fuelhun-nak köszönöm a játékot, még ha nem is élvezte annyira, mivel elmondása szerint mind 2 meccsen rosszabb volt a kezdő része. Sok sikert kivánok neki a továbbiakban!

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2019 dec. 23 21:29 #3763

Teki (Necro-Thant) - Tomi_hun (Inferno-Calh) 0-1
Mini-Nosta

Tomi piros lett én meg a necrot választottam ez 2700-ba került nekem. Az első 2 terepem nagyon jó volt Stables,Boots, Skeleton dwellek, de sajnos restartot kért. Utána 3 olyan pálya jött nekem hogy az egyik út blokkolva volt lövőssel a másik út pedig egy csökevény volt lövős védőkkel a végén, nem sok mindent lehetett onnan kiszedni. A végső pályán is 2 lépésre már lots gog várt, hogy utána meg egy lots magog... Mivel egy út "szabad" volt így úgy gondolom, hogy nem technikai restart vesztemre. Első héten láttam hogy Tomi-nak már angyala van és mellette egy erős Dessa. Nekem pedig egy föld és slow nélküli Thant pénz nélkül, így a naga bankban lelte a halálát a hősöm.


10. Heroes Online bajnokság

1. csoport állása: OB 1. csoport
2. csoport állása: OB 2. csoport

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2019 dec. 31 14:27 #3766

Sziasztok!
Befejeződött a Hota OB első fordulója. A tapasztalatokat levontuk és arra jutottunk, hogy módosítanunk kell a szabályzaton, ami mostantól érvénybe is lépett.
A változások:
Bármilyen szintű tekercs használható, nem kell hozzá az adott szintű mageguild.
DD, fly, angel wings megegyezés kérdése, alapértelmezett a nem. Játék kezdete előtt kell ezt megbeszélni!
Dwellingekre nincs korlátozás sehol! Bármennyit elfoglalhatsz mindegy, hogy level 7-es stb..
Flux ppgadelheti lvl1-et.
Diplomácia használható no rule-os templateken. Ebben a fordulóban anarchy lesz és ott nem kell bekapcsolni a tournament rules-t.
Jó játékot mindenkinek!
Csak a SOD legyen Veletek jövőre is!:)

Mellékletek:

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2020 jan. 14 16:28 #3776

Hú, erről lemaradtam, pedig jöttem volna én is. :(

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

Több
2020 máj. 12 09:06 #3821

Sziasztok!
Véget ért a 2019-es Hota Online Kupa!
Gratulálok Zodmundnak a győzelemhez, Ssthnak a második helyhez!
Továbba gratulálok 4. Tekinek és 5-6. Kimonnak és Tomi_hunnak!
Köszönöm mindenkinek a részvételt!

Mellékletek:

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!