Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 199 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Szerző Üzenet
  Offline
 Hozzászólás témája: Re: XV. JUBILEUMI Heroes Tábor 2015.
HozzászólásElküldve: 2015 aug. 11 kedd, 14:14 

Csatlakozott: 2005 okt. 06 csüt., 12:50
Hozzászólások: 3289
Tartózkodási hely: Sünfalva
nagyon fain minden, meg hasonlók, csak szúrja a szememet az a pár trágár kifejezés.
a tiédet nem, Nimbus bácsi? (tényleg,mi újság a hajbeültetéseddel?)

Képek,videók mikor lesznek előreláthatólag? :)

Szerk. Nimbus: Az én szememben te vagy a szálka kedves Süni! Ezzel együtt valóban volt pár nem ide illő szó, amit (ahol észleltem) javítottam.

_________________
Online Toplista:
http://hommm.hu/letoltesek/egyeb/hop.htm
Online mérkőzések:
http://hommm.hu/letoltesek/egyeb/meccsek.htm


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: Re: XV. JUBILEUMI Heroes Tábor 2015.
HozzászólásElküldve: 2015 aug. 11 kedd, 21:49 
Avatar

Csatlakozott: 2006 aug. 25 pén., 16:52
Hozzászólások: 2535
Tartózkodási hely: BP XIV.ker. Zugló
Ezt muszáj? :shock:
Szerintem senkit nem zavartak a nagyon "csúnya" szavak ...

Szerk. Nimbus: Igen muszáj. Leírva a fórumon valóban nincs helye a trágárságnak, ebben teljesen igaza van Süninek.

_________________
Dave


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: Re: XV. JUBILEUMI Heroes Tábor 2015.
HozzászólásElküldve: 2015 aug. 12 szer., 7:05 
Avatar

Csatlakozott: 2011 okt. 21 pén., 18:55
Hozzászólások: 314
Tartózkodási hely: Budapest
Sziasztok! Ahogy olvasgatom a bezámolókat jó ki verseny lehetett!! Gratulálok mindenkinek!! Remélem egyszer én is el tudok menni egy táborba de ahoz munkahelyet kéne váltanom :D (Nyáron 1 hét szabit vehetek ki...)

Ugyhogy még egyszer Gratula mindenkinek főleg a donogósoknak!!! :D

_________________
A háború célja nem az, hogy meghaljunk a hazánkért, hanem hogy elérjük, hogy ellenségünk tegye meg ugyanezt.
"George S Patton"
(Versenyeken Alyr)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: Re: XV. JUBILEUMI Heroes Tábor 2015.
HozzászólásElküldve: 2015 aug. 12 szer., 9:23 
Avatar

Csatlakozott: 2010 aug. 18 szer., 20:54
Hozzászólások: 1037
Gratula Vologya mesternek a szervezésért! Dave pedig mindenkit leradírozott! Gratula a dobogósoknak és érmeseknek!
Én H3 ban először szintén kutyákat akartam mert láttam hm elég olcsó áron vannak. Nem sokat ért a teleportáló sereg egyszer tavaly top 3-ban volt csak impekkel asszem.
H5-ben meg először sima papokkal vagy szukubusszokkal alkartam lenni de aztán a pokolló lett sajnos nem sokat rét, fireballt akartam volna vemni Lightinggal (kábító hatás) együtt hogy tömegbontásra és egy nagy stackre is jó legyen, de túl drága volt együtt a kettő.

20 éves kedvenc játékunk!
20. évfordulós heroes videó benne a Heroes 7 2. béta dátummal és a megjelenési dátummal

https://www.youtube.com/watch?v=HwJYKXsEnyU
S bemutatták a H7 Dungeon lényeket (Troglodita, Minó, Medúza Fekete sárkány !) is pár neutrallal együtt! (Arany sárkány visszatér végre!!)
https://mmh7.ubi.com/us/blog/post/view/here-be-neutrals
Pár neutral H7 lény/egység
https://mmh7.ubi.com/us/blog/post/view/ ... yss-part-1
Alap egységek

https://mmh7.ubi.com/us/blog/post/view/ ... yss-part-2
Elit egységek

https://mmh7.ubi.com/us/blog/post/view/ ... yss-part-3
Bajnok egységek

Update : https://mmh7.ubi.com/en/factions/dungeon
Dungeon várkép, egységek 3D-ben és képességeik és várzene
Dungeon nép városa és egységei 3d ben is! Képességleírás.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hahakocka 2015 aug. 12 szer., 20:58-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: Re: XV. JUBILEUMI Heroes Tábor 2015.
HozzászólásElküldve: 2015 aug. 12 szer., 12:43 

Csatlakozott: 2005 okt. 06 csüt., 12:50
Hozzászólások: 3289
Tartózkodási hely: Sünfalva
1vs1 eredménysor felkerült a toplistára, nyugodtan lehet böngészni :)

_________________
Online Toplista:
http://hommm.hu/letoltesek/egyeb/hop.htm
Online mérkőzések:
http://hommm.hu/letoltesek/egyeb/meccsek.htm


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: Re: XV. JUBILEUMI Heroes Tábor 2015.
HozzászólásElküldve: 2015 aug. 12 szer., 13:37 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2006 jan. 06 pén., 0:40
Hozzászólások: 1087
Tartózkodási hely: Budapest
Süni írta:
1vs1 eredménysor felkerült a toplistára, nyugodtan lehet böngészni :)


Nagyon kösz a gyors frissítést! :wink:

_________________
"Fix pályán játszani olyan, mint végigmenni ugyanazon a labirintuson többször" - angelito_HC


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: Re: XV. JUBILEUMI Heroes Tábor 2015.
HozzászólásElküldve: 2015 aug. 18 kedd, 13:04 
Avatar

Csatlakozott: 2011 szept. 12 hétf., 16:51
Hozzászólások: 6216
Tartózkodási hely: Szeged
Kíváncsiságból megnéztem az eddigi versenyeken elért támadás eredményeimet és ez volt az első olyan alkalom hogy nem végeztem valamelyik TT-n az utolsó 3-ban :) Ha nem számolom azokat akik "nem jött el" címen lettek utolsó helyezettek, valahol mindig becsúszott egy B ligás helyezés.

Az előrelépés megkérdőjelezhetetlen, jobban teljesítek :lol:

_________________
Üdv, Zsee


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: Re: XV. JUBILEUMI Heroes Tábor 2015.
HozzászólásElküldve: 2015 aug. 20 csüt., 12:39 
Avatar

Csatlakozott: 2005 jún. 09 csüt., 16:07
Hozzászólások: 152
Tartózkodási hely: Győr
Lassan ideje lenne, ha befejezném a beszámolómat, ha már elkezdtem...
10. forduló Tower(Neela) vs. Adler(Rampart) Panic
Teki engem lazán megcsapott az első Panic meccsen a Towerrel, a hajózós pályán pedig meg voltam velük elégedve, úgyhogy őket küldtem harcba, bízva a master gremlinek erejében. Jött jó hős egyből(Neela), aki ráadásul nagyon jól is fejlődött, pedig az alkimistáknál ez nem egyértelmű, de itt mintha manuálisan választhattam volna be a skilleket. Első héten volt egy-két izgalmas csata, pl. mikor a horda Zombie blokk 98-at jelentett számszerűen, akkor volt egy kis kergetőzés a gremlinekkel :), de végül megérte. Neela fejlődése töretlen volt, szerencsém volt az artifactokkal, találtam azokból is jókat, már elég sok falut elfoglaltam, szedtem ki conservatoryt, pandorákat, aztán Adler egyik faluját is elfoglaltam, ami 1 napi járóföldre volt a várától. A füves Rampart vidéken még bementem egy-két skillnövelőbe, ahol aztán Adler kijött a várából és megtámadott. A seregek között ha jól emlékszem nem volt olyan nagy különbség, de a hősöm skillekben erősebb volt, ez volt az igazán döntő, meg a Lightning Boltom is szépen szólt, úgyhogy meg lett a győzelem, 3-0. Mivel eközben a Csizu-Dave rangadón sikerült Dave-nek nyernie, ezért innentől kezdve biztossá vált a 2. hely az utolsó meccstől függetlenül.
11. forduló Fortress(Broghild) vs. Dave(Fortress) Native Jebus
Jó hős, jó terep, mégsem sikerült sajnos a végcsatát kicsit is szorossá tennem... :( Volt egy csomó dwellem, a legtöbb az gorgon, de akadt wywern is. Pénzügyi gondok akadtak, míg a dwelleket ütöttem, nem szedtem össze elég lóvét. A sivatagi blokkom elég messze volt, plussz ha a War Unikornisokat leütöm, akkor se fértem volna el a Gold Dragonoktól, így mikor elég ütős lett a csapatom, akkor inkább az 1 napi járással elérhető utópiát vettem ki, aztán meg még egyet, bízva, hogy majd ezek elég erősre feltápolnak, de sajnos ezzel elszúrtam a meccset végleg. Az utópiákból szinte semmi értelmes nem jött, Dave-nek hiába nem volt jó terepe, hamar benn volt a sivatagban most is, ahol teljesen kigyúrta magát. A skilleket tekintve is, meg rengeteg Wywern. Bár látszott, hogy értelme sok nincs, de azért játszottunk egy főcsatát, ahol az 50 Mighty Gorgonom pikk-pakk eltűnt a "repülő implosion" Wywernek által. Semmi esély, 0-3.

12. forduló Döntő Necro(Isra) vs. Dave(Castle)
A Castle-t már ellőttem, a Rampart és a Necro között gondokoztam, végül maradt a Necro, amihez kaptam is jó hőst. Bár játék közben volt, hogy úgy éreztem elég jól megy a dolog, utólag visszanézve igazából ez csak egy jó, első gyakorló körnek ment el, egy döntőre nem volt méltó igazán. Ugye ezek a térképek még a meccs előtt 5 perccel is módosítva lettek, a tábor előtt meg totál random várasnak tűntek, így gyakorlatilag korábban semmit nem készültem rájuk, max. amennyit közvetlen a meccs előtt átfutottam. Így sajnos nem is néztem át elég tüzetesen, azt pl. teljesen benéztem, hogy a pandorákban +5 all vagy mennyi skillnövelő is van, valami olyanokat hallottam előtte, hogy Vologya kiszedett a térképről valami +all növelőt dobozt, de ezt eléggé félre értettem. Persze Dave-nek se volt több ideje készülni, enélkül a meccs nélkül is biztos volt, hogy ki az aki megérdemli az első helyet, de itt is végleg bebizonyította ezt. Sajnálom, hogy a végcsata nem lett egy döntőhöz méltó, ha előre tudom, hogy ezen a térképen és milyen módosításokkal lesz a helyosztó, akkor fix map lévén fel tudtam volna azért rá jobban készülni, akkor talán egy kicsit megtudtam volna nehezíteni Dave dolgát, így sajnos túl sima lett.

Bár már asszem korábban megtettem, de grat még egyszer a bajnokoknak, dobogósoknak és minden résztvevőnek, aki végigtolta ezt tömény meccsdömpinget!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: Re: XV. JUBILEUMI Heroes Tábor 2015.
HozzászólásElküldve: 2015 aug. 20 csüt., 20:14 

Csatlakozott: 2005 okt. 06 csüt., 12:50
Hozzászólások: 3289
Tartózkodási hely: Sünfalva
bobibubi:
Amíg nem vagyok tisztában a fix map trükkjeivel,fontos pontjaival,addig nem kezdem el a döntőt.Legalábbis húzom az időt(azért nem a végtelenségig :)),amíg rendesen fel tudok készülni.
Ettől függetlenül gratula a 2. helyedhez!!!

_________________
Online Toplista:
http://hommm.hu/letoltesek/egyeb/hop.htm
Online mérkőzések:
http://hommm.hu/letoltesek/egyeb/meccsek.htm


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: Re: XV. JUBILEUMI Heroes Tábor 2015.
HozzászólásElküldve: 2015 aug. 20 csüt., 20:54 
Avatar

Csatlakozott: 2005 jún. 09 csüt., 16:07
Hozzászólások: 152
Tartózkodási hely: Győr
Süni írta:
bobibubi:
Amíg nem vagyok tisztában a fix map trükkjeivel,fontos pontjaival,addig nem kezdem el a döntőt.Legalábbis húzom az időt(azért nem a végtelenségig :)),amíg rendesen fel tudok készülni.
Ettől függetlenül gratula a 2. helyedhez!!!

Köszi!
A kritika/tanács jogos, persze, akármilyenek is voltak a körülmények, jobban át kellett volna néznem a pályát, az én hibám.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: Re: XV. JUBILEUMI Heroes Tábor 2015.
HozzászólásElküldve: 2015 aug. 23 vas., 14:36 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2004 dec. 08 szer., 11:54
Hozzászólások: 2364
Tartózkodási hely: KisNetegyele...
Nah, írok 1 gyorsat Én is, hátha nem felejtődtek el a dolgok a MUNKA hevében...

Támadások: az előzetes tesztek alapján nem láttam sok esélyt bárminemű érdemre, de pár helyen loptunk pár pontot, mondjuk H5ben igen meglepetés volt az is... ( azért a mumuskodás is megvolt szegény Magix bánatára :mrgreen: )

2vs2: Sorsolásként Ricsepi kollégát kaptam párnak. Kicsit lelombozta, hogy ilyen 3éve nem 2v2-zött embert kapott ki, de azért szerintem minden tőlünk telhetőt kihoztunk, igazodtam a főnökhöz...

vs Csizu&Vologya
Ramp. & Dung. vs Str. & Cast
Nekem igen jó terepem volt 3 utópia 9 hive 2 relic 1 út mellé szépen elszórva (igaz 2 hetes út volt) 2 uni dwell ill Mephala 2. héten. Ricsinél gyengébb volt valamivel de a sárkány dwell azért ott is befigyelt. Csizu és ricsi mint írták egy eléggé kiélezett csatát vívott, a malőrje miatt viszont Vologya főhőse nem jelentett kihívást ( ellenben még mindig fenttartom hogy ha chrisitan megmaradt volna simán behozta volna a 14 arkkal 2esélyesre a csatát)

vs Bogpista&Pumpás
necro & fortress vs fortress & Rampart?

Itt Ricsi-nek nemvolt kimagasló terepe, nekem vámpír dwell, vokial meg a dobozból kipergett +20 vámpír viszont haladóssá dobta a játékot ( volt még 2 lovag amiből csak 1 esett útba, valamint 1 kazal zombi és csonti lelőhely ), így sok Hp-m volt, ami végül elég volt a pumpás féle arma, valamint a pista féle megmaradt sereghez ( Ricsi nem bírt el vele, de káoszon kívül mása nem maradt azért )

vs Dan & rt
Stronghold&Rampart vs Castle?&Rampart
Erről kár is írni, lámerkodtunk rendesen, valamint a random király Debbie is tolta az ipart rendesen, amivel meglepett mindket 1.3.1-nél mikor bejelentkezett Ricsi főváránál, majd még elment fütyülni a sivatagba alamiért, pedig ha egyből átjött volna Ramirez, is simán levégzett volna, mert akkora ökörségeket műveltem… Szal Darek 1magában lerendezett mindkettőnket, rt meg aranyosan gyűjtögette a tartalék óriás seregét… ez van tudtuk h ha összejön Dexter-nek valami, no chance…

Vs teki & Pubibobi
Castle&necro vs Castle&necro
NA megvallom, itt nem emléxem mi is történt, azt leszámolva h kikaptunk rendesen, valamint a terep se volt említésre méltóan eltérő, olyan átlagos vagy mi… Jaa, a legfőbb emlékezetes esemény? Itt kezdett Ricsi rákapni a „benézünk csak úgy mindenhova” dologra… Itt még csak az utópia volt, aztán később dobozok, különféle bankok, miegymás… :D

Vs Adler & Karika
Inferno&Castle vs Dungeon&Srtonghold
Itt azért döntő eseméy zajlott, ezüst és bronz helyek is veszélyben voltak… Nekem közel 1 kupacra jutott 2 efreet 1 devil és 1 utópia ( a dwelleket első héten behoztam ), Ricsinek meg 2 utópia, pár alacsony dwell meg pár ( 2-3 ) cons adta a taktikai alapot… Középre én jutottam be elsőnek 3 hét elején ( sok bukással persze, mert földmágia az hírben sem volt itt még ), aztán invitáltam Ricsit is később, Ő Adlerral kb 1napon érkezett… Én ügyesen benthagyam a seregem a benti 1ik várban, csak az AD-kkel mentem, Adler ezt levadászta, de mivel ez a vár kb 1 napra volt Ricsi bejáratától, a path-nak köszönhetően a 3. utópiája után el is kapta a seregét hősöstül… Én valahogy hazaugrottam ( asszem Tp-vel mert volt földkönyvem nekem is ) jött a 4. hét, kihoztam a köv. popot énis, meg Karesz is mert beért középre ekkorra, majd bejött lávára harcolni… A csata sima lett 13 AD az ( +3 speddel főleg ) megállíthatatlan volt, főleg h akkora repedést dobott a gép a pálya közepire hogy a medve pl csak énnálam tudott átmenni alulról felülre mert karesznál pont elzárta a nyílvető a 2 kockát… ( persze a véleményem az h anélkül is ment volna mert az első 2 körben min. 7 macit levettem volna a 13 ból csak az AD és Szultán kombóval ezenkívül meg neki is csak a küki, orc és a shrek volt számottevő mennyiségben de ütni nem tudtak volna sokat, pl. az ogrék nem vettek le 1 devilt sem… )

Így Tekiék lehettek a 2.-ikak, mi meg ricsivel (zug)bronzosok(? :D)…

1vs1
Itt már a meccsek felére se emléxem, azt tudom h a native az rendre bukó lett ( kivéve Dani ellen, de ott is siralmas dolgok történtek, de mivel az ellen másra koncentrált és lassan haladt, itt nem jelentett semmit sem). Fixek felét hoztam, másik felében vagy nem jött össze semmi taktika ( pl Bobi ellen ), vagy hiába toltam jól, az ellen gyorsabb menetre volt hivatott egy olyan pályán ahol sok skill múlik ilyen dolgokon… A reggeli random panic/balance meccsek azok asszem mind bejöttek, ez így egy 6os helyre volt elég ha jók az emlékeim :D

Így 2 kihagyás után eredményben se lehet panasz, a hangulat meg olyan volt mint akkoriban…. :D
Köszönet a szervezésért Vologya-nak, remélem legközelebb azért jobb kitartással érkezik, nem lefárasztva a vagon meló és miegymás által :D

_________________
Üdv. Jou!

"Ha legközelebb újra megszületek, vadon élő ló szeretnék lenni. Szabadon nyargaló, büszke, örömittas széljáró! Nem akarnám, hogy valaha is befogjanak, felnyergeljenek, még akkor se, ha jól bánnának velem." (Vavyan Fable)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: Re: XV. JUBILEUMI Heroes Tábor 2015.
HozzászólásElküldve: 2015 aug. 26 szer., 9:27 
Avatar

Csatlakozott: 2010 aug. 18 szer., 20:54
Hozzászólások: 1037
Kedves Heroes rajongók!
Vologya Mester és a Playon által 200 Heroes 7 béta kulcs vár gazdára. A hommm.hu-n hamarosan a híreknél a főoldalon látható lesz hogy hogyan lehet szerezni és kérni H7 béta kulcsokat. Keressétek Damagepyt érte. (damagepy@freemail.hu) (Vologya mester most épp hosszú úton van ezért nem tudott hírezni).
Oh és ma 13 órától lesz a béta jövő hét szerda 13 óráig!
Jó bétázást!

Megbízott
Hahakocka Főhős


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: Re: XV. JUBILEUMI Heroes Tábor 2015.
HozzászólásElküldve: 2015 aug. 26 szer., 17:24 
Avatar

Csatlakozott: 2010 aug. 18 szer., 20:54
Hozzászólások: 1037
Na elindítottam a H7-et már sokkal jobban néz ki a játék! S már most van LAN! :) Random map generator is lesz majd. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: Re: XV. JUBILEUMI Heroes Tábor 2015.
HozzászólásElküldve: 2015 aug. 29 szomb., 14:49 
Avatar

Csatlakozott: 2004 jún. 03 csüt., 11:02
Hozzászólások: 223
Tartózkodási hely: Bp.
Engem az zavar, hogy állandóan lecrashel a játék ha egy napon belül 2-3 egységet megtámadok. Van amikor kibírja 3-4 (játékbeli) napig is, van hogy egy nap alatt 3-szor is crashel... Szóval van még mit javítani a stabilitáson, mert ez így ****. Jah és a large map save betöltése az 1 hónap vége felé 4 játékossal kuuuuuuu**a lassú lett... TÖBB PERC !!!!
Ez így nagyon nem fain ... azt hittem az uilyen gondokat rég kiküszöbölték már az open béta idején :(
UPDATE : most nézem ... betöltéskor végtelen ciklus or wtf van ? 8GB !!!!!!!! ramot eszik a játék most és növekszik !!! Azért ez mégiscsak durva ... (lehet inkább tolják el a kiadást karácsonyra, de ilyen szart ne adjanak ki a kezükből !!!)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: Re: XV. JUBILEUMI Heroes Tábor 2015.
HozzászólásElküldve: 2015 aug. 29 szomb., 18:00 
Avatar

Csatlakozott: 2010 aug. 18 szer., 20:54
Hozzászólások: 1037
Tényleg? Fura nálam elég jól ment még multiban is , bár crasht a windowsba szoktam kapni és a serverek is kidobnak. :D Ha már be tudok lépni egyáltalán nagy nehezen bármelyikbe is általában oroszokéba, litvánba. :D már ha a bétáról mesélsz de ez nem az a topik. :D

Igaz 3-4-5 órát egyfolytában sose játszottam pl memory leaket emiatt nem tapasztaltam egyelőre. De e a H5 óta az összes bétában jelen volt aztán azért javult sőt a töltögetés azt ígérik kisebb lesz főleg az AI lépése esetén. Most tesztelik mennyire okos ezért vették player gyorsaságra a lépését, ez fura.

Kiderült egyébként, hogy miért ilyen a grafika azért hogy könnyebb legyen dolgozni majd mindenkinek a Térképszerkesztőben. A H6-é részletesebb volt, de alacsonyabban volt a kamera a térképen, általában plusz nehéz volt, **** volt a térképszerkesztő így a fanok nem tudtak sok jó térképet csinálni. Valamit valamiért. Az egyik fejlesztő írta nekem. Ezért kisebbek az objektumok is s nagyobb a hős pl.

Sok mindent írt nekem hogy miért csökkentek a költségek és hogy pl az outsourceresek hirtelen dupláztak a költségen(fizetésüket emeltették valamiért) ők csinálták a modelleket azt hiszem. S ezért kellett sajnos copy pastolni egységeket H6-ból grr...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: Alzheimer beszámoló
HozzászólásElküldve: 2015 aug. 31 hétf., 19:22 
Avatar

Csatlakozott: 2013 jún. 15 szomb., 14:49
Hozzászólások: 43
Tartózkodási hely: Budapest
Tiszteletem a Társaságnak!

Most amíg még frissen élnek az események a fejemben megosztom élményeimet a táborral kapcsolatban. (Már a tábor után elkezdtem írni a beszámolót, de soha nem volt elég időm, hogy befejezzem, és nem akartam részletekben közölni. Ennyi idő után akár hagyhattam is volna a fenébe, de szerettem volna köszönetet mondani Vologyának a szervezésért, és Jounak a 2vs2 küzdelmek során tanúsított heroikus türelméért, így nem tudtam annyiban hagyni a dolgot…).

H5 Támadás:
Erre a versenyszámra funból neveztem, és nem is fűztem hozzá vérmes reményeket, azonban Dragon előzetes értékelése felkeltette az érdeklődésemet, és az "elsőkörös" csapatok közül teszteltem is párat, de mivel csak néhányat tudtam legyőzni, így úgy voltam vele, hogy 6-8. hely lesz a vége… Aztán mikor Magix a Táborba menet a kocsiban mondta, hogy közülünk (Magix, rt, Én) fogja valaki átadni a dobogót Vologyának, ismét lelkesebben vártam ezt a versenyszámot.
Végül a 4. helyen végeztem, ami maximálisan felülmúlta elvárásaimat, mert bár mindkét fordulóban bénáztam el pontokat, szereztem is váratlanul egyet-kettőt.

H3 Támadás:
Mivel kedvezett a mezőny a csapatomnak, és eddig ebben a versenyszámban szerepeltem a legjobban, rászántam 3 nap 2-2 órát a tesztelésre a tábor előtt, hogy körvonalazódjon mégis mire lehet jó a banda.
A tesztelés után, úgy kalkuláltam, ha minden jól megy, akár 25 pontot is gyűjthetek, és ekkor már gyanítottam, hogy ez bizony a dobogóhoz is elég lehet.
Élesben 4 csapat ellen vesztettem pontot, a többieket kisebb-nagyobb szerencsével sikerült legyőzni 2-0-ra így ezt a 4 meccset elemezném behatóbban.
Az első pontvesztés nagyjából már a 3. forduló környékén bekövetkezett Adler ellen. Nagyon meglepett, mert simán átcsúszott a tesztelés során a szűrőn a Royal Griffes csapat, ugyanis az történt, hogy amikor teszteltem és Adler hőse megfelelően fejlődött ahhoz, hogy legyőzzön, mindig luck-kal sikerült megütnöm a Griffeket így a tesztfázisban nem tudtam legyőzni a csapatomat Adler bandájával… Élesben viszont az első meccsen gond nélkül bedarálták a Royal Griffek a 710 WRaidert és a sallangot. Nem is igazán értettem, hogy történhetett ez, és újrabizonyítás végett másodszor is felálltam az előre kigondolt módon, ekkor viszont már több mint 400 WRaiderem maradt talpon…

A sorban a második pontvesztés Magix ellen következett be. Ellene alapból egy ponttal számoltam, és fel is ajánlotta, hogy legyen 1-1, de elutasítottam az ajánlatot, mert aki nagy reményeket dédelget, nem lehet megalkuvó, és mert direkt az ellenséges WRaider hordák miatt választottam Shivát főhősnek benne volt a pakliban, hogy kis szerencsével bravúr eredményt is elérhetek, és az előzetesen kalkulált 4 pont helyett 6 pontot hozok a Dani, Vologya, Magix hármason. Na ehhez képest az első meccs Magix ellen úgy kezdődött, hogy nem jött expert Air Magic így gyorsan mattot kaptam (megjegyzem ez volt az egyetlen alkalom amikor a győzelem feltétele volt az expert Air Magic és nem kaptam, a többi csatában vagy nem is volt rá szükségem, vagy amikor kellett jött is). A visszavágón pedig tactics nem jött, aminek az lett a következménye, hogy olyannyira begubózott Magix, hogy nem tudtam az első körben jelentősen megbontani a csapatát és mert a második körben már az Ő farkasai lettek volna gyorsabbak ismét bedarált volna, így már nagyon rossz üzletnek tűnt nem elfogadni az 1-1-et. Azonban a csapatok felépítéséből fakadóan a második körben is Én voltam a gyorsabb, tekintettel arra, hogy Magixnak 1-es spell powerje volt és a következő körben lepattant róla a haste (köszönhetően annak is, hogy Én a morál és luck növelő itemek helyett tudás és hatás növelő cuccokat vettem, ezek viszont sokszor mentettek meg, mert nem egyszer nekem is csak 1-es volt a spell powerem…).

A sorban következő pontvesztésemet sokkal inkább pontszerzésnek minősíteném, mert előzetesen Karesz csapata volt az, amely ellen fixen 0 ponttal számoltam, mert a csapat-összeállításnál kijátszotta a madaraimból fakadó sebességfölényemet így minden adu az Ő kezében volt. Az első összecsapást védekező pozícióból kezdtem, azt találtam ki, hogy minden sallanglényt kidobok, és a farkasokat szétosztom 7 felé. Az első menetben látta, hogyan állok fel és mondhatni megfelelően szétszedte a farkasait, azonban egy morál váratlanul jó helyzetbe hozott, amit a második körben Karesz visszakapott és bedarált kutyakajának. A második menetnél Én voltam a támadó és erőltettem ezt az elképzelésemet, ami be is jött, mert Karesz 2 nagy stack-re bontotta szét a WRaidereit és hagyott két kisebb egységet illetve a sallangot (madár és Ogre Mágus). Ő kezdett ismét volt expert haste tehát még ebben sem bízhattam, hogy esetleg csak egy egysége lesz gyorsabb nálam… Azonban hiába ütött "3k" sebzést a 100-as stack WRaideremre attól csak 100 halt meg (Így viszont az első körben a csapatom 5/7-e megmaradt, amelyik stack-eket megsebezték a kisebb WRaider csapatok azok lettek az előütők és mivel még moráloztam is egyet Karesz két nagy stack WRaidere ami lényegében a csapata 90%-át jelentette a második kör kezdetére el is tűnt, a maradékot pedig visszakézből lecsapták az állva maradt egységeim.

Az utolsó pontvesztésem sokba is kerülhetett volna, mert ha nem szenvedem ki (mindkét menetben) expert haste nélkül Dave ellen a 2-0-át az utolsó körben, akkor matematikailag még be is érhetett volna Pista és játszhattunk volna 2 győzelemig… Történt ugyanis, hogy az első körben simán nyertem. A másodikban viszont véletlenül dismisseltem a goblint és nem raktam a helyére semmit, tehát úgy sikerült felállni, hogy két stack kutyámat is tudta berserkelni Pista, azonban mind a 2 resistált… (itt megjegyzem, hogy ez a két stack akkor sem ütötte volna meg egymást ha megkapják a berserket, mert az egyikről leszedtem volna cure-ral a rontást a másik mellől pedig megfelelő távolságra mentem volna, vagy végső esetben beáldoztam volna egy madarat…) ez viszont azt eredményezte, hogy úgy elbíztam magam, hogy Pista gond nélkül beleverte a fejemet a földbe, ahogy kell, nem egyszer rosszul léptem és agyonverték egymást a kutyák, nem figyeltem oda, hogy hányadik körben esik le a haste és a vámpír lordok kezdték a következő kört… tehát maximálisan megérdemelt vereség lett a jussom, mérges is voltam magamra nagyon, hogy ekkora mázli ellenére ilyen csúnyán elvesztettem ezt a menetet…

Végül 26 pontot szereztem, ami engem is meglepett, mert az előzetesen kalkulált maximumnál is több lett, azonban ez nem azt jelenti, hogy a többi ellenfelemen simán végig gázoltam volna, mert voltak akik megizzasztottak mindkét menetben…
Nagyon jó érzés volt megnyerni a Támadás Tornát, különösen azért mert az utóbbi két BB-n már csak 6. helyek jöttek össze, arról meg nem is beszélve, hogy ez volt az első dobogós helyezésem… Az is nagyon jól esett, hogy miután matematikailag biztossá vált a győzelem Vologya azt mondta, hogy „Ez már érett.” És most is, amikor olvastam az élménybeszámolókat Csizu gratulációja után virult a fejem, hogy tapasztalt jó játékosok dicséretét olvashatom… Fantasztikus érzés tényleg.

2vs2:
Itt Jou volt a kapitány és engedelmes matrózként próbáltam követni az utasításait. Ez a 3. hely kb.:95 %-ban az Ő érdeme, így maximális köszönet érte, hogy egy újabb kupát sikerült nyernem, ráadásul elég tanulságos is volt látni játszani illetve az instrukciókat követni.

1vs1:
Na itt már nem ment minden olyan szépen, féltem is, hogy kopaszra vernek, mert nagyon erősnek éreztem a mezőnyt képességeimhez mérten, 2 győzelem azért itt is összejött és többször sikerült szoros meccset játszanom. Szóval nem bántam meg, hogy elindultam ebben a versenyszámban is, legalább sokat nevettem.

Végezetül pedig köszönöm a szervezést Vologya Mesternek, nagy élmény volt!

_________________
"Egy a lényeg, HoMM az élet, hála égnek!"

Üdvözlettel, Ricsepi!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: Re: XV. JUBILEUMI Heroes Tábor 2015.
HozzászólásElküldve: 2015 szept. 07 hétf., 22:47 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2003 ápr. 10 csüt., 7:33
Hozzászólások: 9411
Tartózkodási hely: Budapest
Üdv Bátor Harcosok!

Élménybeszámolóm készül, csak nagyon lassan... (Nagyon lefoglal a H7 megjelenés és egyéb dolgok is...) Közben a tábori fényképek és végeredmények felkerültek a szokásos helyre, videók feltöltése folyamatban, remélem az őszi Mugger Emlékversenyig az is felkerül...
Baráti üdv!

_________________
Vologya Mester - A Heroes Team vezetője


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: Re: XV. JUBILEUMI Heroes Tábor 2015.
HozzászólásElküldve: 2015 szept. 07 hétf., 23:27 
Avatar

Csatlakozott: 2011 szept. 12 hétf., 16:51
Hozzászólások: 6216
Tartózkodási hely: Szeged
Legalább egy kép készült rólam amin egy értelemmel rendelkező humanoid létformára hasonlítok, ez pedig nem is lehet más mint amin sört iszok :lol:

De azért Teki sem panaszkodhat, a bedobásos képe elég jól sikerült :)

_________________
Üdv, Zsee


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: Re: XV. JUBILEUMI Heroes Tábor 2015.
HozzászólásElküldve: 2015 dec. 16 szer., 11:04 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2003 ápr. 10 csüt., 7:33
Hozzászólások: 9411
Tartózkodási hely: Budapest
Üdv Bátor Harcosok!

Mivel a gépem, amin a beszámolóm készült winyó hiba miatt bedöglött, ezért azt már nem fogom tudni ide bemásolni. Azért az emlékeimre hagyatkozva küldenék egy rövid beszámolót ileltve leírnám, hogy miért is adtam fel a 2vs2-t (pedig nem szokásom).

H5 támadás: Titános, főnix idézős csapattal indultam. Jól ment a verseny, de valahogyan rt-t nem sikerült 4-ből csak 1x legyőznöm, a többi meccsen valami mindig a javára döntött, így a pontazonosság miatt a 2. helyn végeztem. Nem kellett sok a bajnoki címhez, de ez most nem jött össze. Gratulálok rt-nek a BAJNOKI címhez és Magixnak a 3. helyhez.

H3 támadás: Itt az előző HME-n láttam Trunks csapatát és azt alakítottam át. A Wolf Raiderek jól muzsikátak, a kötelező veszteségeken túl nem volt ellenfél, így megcsíptem a 3. helyet. Gratulálok Ricsepi-nek a BAJNOKI címhez és bogpistának a 2. helyhez.

H3 1vs1 torna: Itt Danival közösen egy csapatban játszottam. A délelőtti és délutáni meccseket Dani játszotta, az estieket pedig én. Itt nem sok minden maradt meg ennyi idő után, csak annyi, hogy minden meccsemet sikerült lehozni (mégha néha mázlival is). Sajnos a tavalyi eredményünket (4. hely) nem sikerült túlszárnyalni és elérni sem, de az én koromban már csak a részvétel a fontos. :) Gratulálok DAVE-nek a bajnoki címhez, bobibubi-nak a 2. helyhez és Csizunak a 3. helyhez.

H3 2vs2 torna: Itt megszavaztátok, hogy csak RANDOM térképeken menjenek a küzdelmek. Ami nem is lenne gond, ha nem úgy történt volna, ahogy történt. A térképek leszerkesztése megtörtént, azonban a javításokkal nem igazán voltam elégedett. 4 ember 4féleképpen javította a térképeket, ami nem túl szerencsés. Évekig küzdöttem/küzdöttünk azért, hogy kiegyensúlyozott, kb. egyenlő esélyeket teremtő térképeket szedjünk össze és alakítsunk át a játékra. Évekig nem is volt gond. Most viszont köszönhetően annak, hogy azt a 4-5 dolgot, amit át kellett volna nézni, azt 4-5 féleképpen értelmezték az emberek és sok dolgot másképpen javítottak a random térképen. Ez olyan egyenetlenségeket okozott, ami miatt nem kívántam az első meccs után meccsenként 8 órát azért játszani, hogy a végén ne lehessen semmi esélyem, holott hoztam a tőlem elvárhatót. Ezért is adtam fel és ilyen formában a jövőben sem kívánok játszani a 2vs2-ben. Sokan mondhatjátok, hogy hiszti, meg nem kellett volna feladni, meg Csizut cserben hagyni, de azt gondolom, hogy ez a Heroes nem az, amit eddig játszottam és szerettem, ezért ebben a formában nem is kívánom játszani. Elnézést Csizutól, hogy elrontottam a játékát. Gratulálok a DAVE-rt BAJNOKI párosnak, valamint a Teki1986-bobibubi, Jou - Ricsepi és az Adler - Karesz párosoknak a 2. a 3. illetve a 4. helyezéseikért.

Javasolnék is pár dolgot a következő tábori 2vs2 random térképek leszerkesztéséhez:
- Előre kell kisorsolni a párokat, akik megbeszélik a sorsolás ismeretében, hogy melyik pályán milyen várral játszanának.
- Ennek ismeretében én és még valaki, aki ismeri a randomot és nem játszik a versenyben leszerkeszti és átnézi a térképeket és kijavítja annak hibáit egy megbeszélt lista alapján, elkerülve a hasonló eseteket és megteremtve az esélyét az egyenlő esélyekre a meccseken.

Ennyi, én beszéltem... Észrevételeket majd a tábor előtt meg lehet értekezni az új fórumban.

Baráti üdv!

_________________
Vologya Mester - A Heroes Team vezetője


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 199 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Imperium - Modified by Rey phpbbmodrey
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség