Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 4 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
  Offline
 Hozzászólás témája: Minden, ami Gothic
HozzászólásElküldve: 2006 nov. 05 vas., 19:50 
Avatar

Csatlakozott: 2003 okt. 08 szer., 18:17
Hozzászólások: 3376
Tartózkodási hely: New-Erathia
Kár volt törölni ezt a témát...
Mindegy megnyitom újra, ugyanis alkottam valami fontosat, illetve még fogok valami még durvábbat alkotni ebben a témában! :wink:

Aki ismeri, és szereti a Gothicot, annak nem kell bemutatni a játékot. Aki nem ismeri, annak ajánlom, hogy ismerje meg!
3 része jelent meg eddig, ebből az első kettőt már végigjátszottam, a harmadikra viszont még nem volt időm, bár már megvan...

Mindegy, nem ezért nyitottam meg újra a témát, hanem azért, hogy valami olyat mutassak nektek a témában, ami eddig talán ismeretlen volt előttetek, vagy mivel a Gothic ugye eredetileg német nyelvű, nem értettétek.

Van a játék első részében egy mellékszereplő, akit csak azért raktak be, hogy eleinte szórakoztasson, aztán pedig egy idő után fárasszon...
Nos, ő lenne Mud. Vele kapcsolatos a következő mozi is, amit szeretnék figyelmetekbe ajánlani, ugyanis elkészítettem a feliratot a rövid filmhez!

Tehát a filmet innen tudjátok letölteni:
Mud álma: Az oldalon alul a muds_traum.zip feliratra kattintva már jön is lefelé a rövid film!
A feliratot hozzá szedjétek le innen:
Mud álma: felirat
Aki ismeri a Gothic sztoriját, mosolyogni fog a képsorokon! :)

Tehát ez még csak a kezdet!

Hogy mi jön még? Egy érdeklődést felkeltő Gothic film, majd egy Gothic kvíz, amit én magam fordítok jelenleg is németről magyarra. A fordítás ebben a pillanatban kb. 50%-os, de ez lesz életem műve, ugyanis nem egy 5 perces dologról van szó, hanem akár egy órát vagy többet is eltölthetsz majd vele, ha végighaladsz a kvízen! A kérdéssor a Gothic első részét dolgozza fel, vesézi ki. Annyira tetszik, annyira jó volt, mikor megláttam, hogy elhatároztam, ha törik, ha szakad, ezt lefordítom magyarra. Ugyanis a kérdéseken kívül jótanácsok, tippek és olyan információk is vannak benne, amik a játék során elkerülték figyelmemet. Csak a kvíz miatt a játékot újra elővettem és mindent kipróbáltam. Tényleg egy remekműről van szó. Minden Gothic fannak ajánlom! Kb. egy-két hét és ti is kezeitek közé fogjátok kapni, ezt most itt megígérem!!!

Újabb jó hír:
Ebben a pillanatban került a kezembe a második Gothic kvíz, ami majd szintén következik valamikor, de az még sokára lesz. Talán karácsonyi ajándéknak lesz jó... Ez a Gothic második részét dolgozza fel, ahogy az előző az elsőt. Mivel a második rész sokkal hosszabb és információdúsabb volt, mint az első, ezért lehet, hogy nem is az első kvíz, hanem a második lesz életem eddigi legnagyobb alkotása.

De ne kapkodjunk, várjatok türelemmel, nem szeretném elkapkodni a fordítást, hiszen ezek a remek dolgok megérdemlik a tisztességes munkát!

Arra azért kíváncsi lennék, kiket érdekel majd mindez itt a fórumban!
Jó szórakozást!
Freemy

_________________
Kép

Freemy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 nov. 06 hétf., 1:23 
Avatar

Csatlakozott: 2003 okt. 08 szer., 18:17
Hozzászólások: 3376
Tartózkodási hely: New-Erathia
Itt is a következő Gothic-os cucc.

Készült egy film a Gothicból, méghozzá az eredeti játékszereplőkkel, a játékból kivett jelenetekkel. Ennek a filmnek az előzetesét fordítottam most le nektek.
Tehát a filmet itt találod ezen az oldalon, méghozzá a Gothic-_Der_Film_Offizieller_Trailer__high_.rar nevű fált töltsd le!
Valószínű, hogy a rosszabb minőségű verzióhoz is ugyanígy jó a felirat, azzal még nem próbáltam, a jó minőségűhöz viszont 100%!
Hozzá a felirat pedig itt található: A hivatalos Gothic film előzetes felirata

Természetesen a filmhez is hozzá lehet jutni ingyen, de annak a fordítása keményebb dió lesz. Lehet, hogy egyszer elvállalom, de most első a kvíz, aztán a kvíz 2 és talán után következhet a film. Mármint, ha meg is tudom csinálni...
Addig is itt a teljes film, aki le szeretné tölteni, tegye meg még most! Link az új Gothic filmhez. A film 2006 szeptemberében jött ki.

Egy jó tanács: Hamar töltsétek le az előzetest, mert tegnap még egy másik volt fent, amit mára már töröltek. Ahhoz is elkészítettem a feliratot, de már nem találom a neten. 69 MB-ot meg nehéz csak úgy feltölteni bárhova. Viszont ha megoldottam, linkelem ezt is!
Várom az ötleteket, hogy hogyan oldhatnám meg ezt a feltöltést!

_________________
Kép

Freemy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 nov. 21 kedd, 17:51 
Avatar

Csatlakozott: 2003 okt. 08 szer., 18:17
Hozzászólások: 3376
Tartózkodási hely: New-Erathia
Sziasztok! Sajnos rajtam kívül álló okok miatt nem tudtam még megcsinálni a Gothic kvízt.
Egy hétig nem volt gépem, mert tönkrement, aztán mióta van, bejött még pár el?re nem tervezett valami. Azért igyekszem vele, hiszen megígértem nektek. Azonban még legalább egy hét kell ahhoz, hogy ne pocsék munkát mutassak nektek.
Kellene ezen kívül még némi segítség is.
1. A Chromanin-nak (ugye ez egy küldetés) pontosan mi a magyar neve?
2. Vannak játékból kivett hangfelvételek, de a német alapjátékból származnak. Leírom mellé a szövegek fordítását, de jobb lenne magyarul hallani ezeket. Ha valakinek van kedve, szinkronizálja le a hangfelvételeket, úgy lenne az igazi...
3. Mi a pontos magyar megfelelője a Régi tábor melletti hegyen található romvárnak?
4. Hová és hogyan lehetne ingyen feltölteni egy 50-60 MB méret? fájlt? Ugyanis kb. ekkora lesz a kvíz! Ugye nem semmi? Pedig csak egy Power Point-os bemutatóról van szó... :)

Még pár kérdés a Gothic első részéhez készülő kvízhez, légyszi segítsetek!

- Mi a legjobb szó Viper foglalkozására? Ugye ő a Régi Bányában szorgoskodik az érchalom mellett, ahol az ork rabszolga tekeri a kereket. Szóval mi a foglalkozása pontosan magyarul?

- A Trollnak a bőrén kívül mijét lehet még kiszedni? Fogát vagy prémjét vagy mit? Ez kell az Ulumuluhoz is!

- Az Ork temetőben gyakran előfordul két növénytípus. Szabad fordításban ezek: Éjszakai árnyék, Holdárnyék. Hogy fordították le őket magyarra?
Itt a képük: Kép
Szinte ugyanígy néz ki a másik is, de hogyan fordították le őket?

- Mikor Diegoval fókuszkereséskor a Trollt győzzük le, akkor mi a pontos magyar fordítása ennek a küldetésnek? Németül Trollschlucht...

- A Stonehenge-nél található egy speciális lény. Valami mászkáló hulla vagy hasonló. Ennek a pontos neve kellene!

- Az Új bányában, mikor kinyitnád a kaput, valaki rádszól. De az is lehet, hogy már akkor, amikor belépnél a csörlőhöz vezető ajtón. Nem is ez a lényeg. Azt szeretném tudni, pontosan mit mond! Valami ilyesmit:
"El a kezekkel fiacskám!" Hogy van ez pontosan magyarul?

Amíg nem kapok választ ezekre a kérdésekre, nem tudom befejezni! Kipróbálni nagyon hosszadalmas lenne, ezért kérlek titeket, segítsetek! Köszi szépen előre is!


Még egy utolsó kérdés:
A Gothic 3-at hogy lehet magyarítani, ha alapból nem az?

_________________
Kép

Freemy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 nov. 28 kedd, 16:21 
Avatar

Csatlakozott: 2003 okt. 08 szer., 18:17
Hozzászólások: 3376
Tartózkodási hely: New-Erathia
Kép
Végre eljött a bejelentés ideje! Elkészültem a HATALMAS GOTHIC 1 KVÍZZEL és már tölthető is!

Mindenki hozzájuthat, de egyszerre csak (úgy tudom, hogy) egy ember tudja letölteni. Beszéljétek meg, ki mikor akarja/tudja letölteni. A fájl méretét 43,7 MB-ra sikerült tömörítéssel redukálnom.
Nem tudom, miért, de kívülről nekem a Total Commanderrel sikerült csak megnyitni. Méghozzá úgy, hogy kiválasztod a hálózatot, itt a hálózati hely hozzáadása opciót, majd beírod:
A cím: ftp://extra.hu/gothicwapic
Felhasználónév: gothicwapci
Jelszó: gothic

Érdekes, hogy hibát ír ki, de aztán mégis be lehet lépni és lehet tölteni.

Akinek így nem sikerül, az megteheti azt is, hogy belép a http://extra.hu oldalon ugyanezzel a felhasználónév/jelszó párossal, majd a bal oldali menüben az eszközökre megy, itt középen a fájlkezelőre és ekkor minden gond nélkül belép. Itt csak a Gothicwapci mappát kell kiválasztanod és mindent megtalálsz benne! (Aki netán tudna egyszerűbb megoldást, szóljon! Ez volt az első alkalom, hogy ftp-s feltöltést csináltam és még nem igazán értem, de legalább sikerült!)

Remélem, mindenki hozzá tud jutni, aki meg szeretné szerezni a kvízt!
Bízom benne, hogy senki sem fog unatkozni, miközben megválaszolja a kérdéseket, sőt abban is biztos vagyok, hogy mindenkinek tartogat újdonságokat a kvíz és talán pont emiatt fogja újra elővenni az alapjátékot és kipróbálni bizonyos dolgokat, hogy tényleg úgy van-e, ahogy a kvíz írja!

Még egyszer jó szórakozást ehhez a remekműhöz!

Ugyanitt találtok még más Gothicos érdekességeket is, pl. 3 videót a hozzájuk tartozó felirattal és egy érdekes tipikus Gothicos zenét. A feliratok szintén az én alkotásaim. Jó szórakozást ezekhez is!

Ha valami gond lenne, írjatok bátran! ;)


A topicot a temetőbe helyezte: Trunks - 2010.01.05.

_________________
Kép

Freemy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 4 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Imperium - Modified by Rey phpbbmodrey
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség