Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 1339 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 63, 64, 65, 66, 67
Szerző Üzenet
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szept. 17 pén., 15:38 
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 17 szer., 10:27
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Kispest
Szvsz a H6 topikban dúló vitát értelmesebb lenne itt folytatni.
Elmondom a saját véleményem, amennyire kulturáltan tudom.
A H5ön tényleg irtó sok mindent átgondoltak, említettünk már párat: képzettség rendszer, város szintek, alternatív fejlesztések. Ezek szerintem az esetek többségében jól sültek el.

Viszont kimondva, kimondatlanul tény, hogy a H5 masszívan a H3 alapjaira épít.

A hangulatra nem térnék ki, mert szerintem ízlés dolga, a Sylvan 3x annyira cool lett szerintem, mint a H3 rampartja, de pl. Infernóban és Strongholdban valamiért jobban bejön a régi csapat.

És igen, amellett, hogy a H3 10 éves játék, elég sokan nem felejtették el, és nem csak a WoG miatt. Aki a csilivili grafikát szereti, az úgyse fog vele játszani és pont, de jó pár előnye van.

Pl.
- Épp azért, mert nincsenek benne racial skillek (illetve csak egy), jóval könnyebb egyensúlyozni. Most lehet beszélni arról, hogy might vagy magic, igazából tökéletesen sosem lehet kiegyensúlyozni, a H3-ban jóval erősebb volt a might, H5ben a magic, még a H4 van szerintem legközelebb a balanszhoz, de azzal vannak más gubancok.
- Map editor. Hiába lehet minden mennyei és pokolbeli dolgot megcsinálni a H5 editorával, a felhasználóellenségesség netovábbja.

Őrnagy, 1 jótanács, tényleg ne szívd mellre, játssz párszor a H4-gyel, amíg nem tettem meg, én is hasonló véleménnyel voltam róla, azóta ez sokat enyhült. (Persze, ha megtetted és ez a véleményed, akkor nem szóltam, szíved joga)

Nagyjából ennyi jutott eszembe.

Béke és baráti üdv,
FP

_________________
General Tarhás
We want our quicksand back! :D
Lesz még a Putrid Lamasu-tanya!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: Kérdés
HozzászólásElküldve: 2010 szept. 26 vas., 13:25 

Csatlakozott: 2010 szept. 26 vas., 13:13
Hozzászólások: 2
Sziasztok!

A heroes V lény felosztása érdekelne
hogy a raj meg számos meg ilyenek számszerint mit takarnak
tudnátok segíteni?

Petro


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szept. 26 vas., 15:47 
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 17 szer., 10:27
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Kispest
Mint a H3ban volt vala:
Few 1-4
Several 5-9
Pack 10-19
Lots 20-49
Horde 50-99
Throng 100-249
Swarm 250-499
Zounds 500-999
Legion 1000-

_________________
General Tarhás
We want our quicksand back! :D
Lesz még a Putrid Lamasu-tanya!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: Kösz
HozzászólásElküldve: 2010 szept. 26 vas., 16:35 

Csatlakozott: 2010 szept. 26 vas., 13:13
Hozzászólások: 2
Frechaut írta:
Mint a H3ban volt vala:
Few 1-4
Several 5-9
Pack 10-19
Lots 20-49
Horde 50-99
Throng 100-249
Swarm 250-499
Zounds 500-999
Legion 1000-


Köszönöm szépen


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 okt. 04 hétf., 11:58 

Csatlakozott: 2009 dec. 14 hétf., 17:44
Hozzászólások: 11
Hali!
Hammers of Fateben tényleg nincs videó visszajátszás?
Plusz ahogy nézem így elsőre eléggé gagyik a szinkronhangok,kár h nem az alap embereivel vették fel ezt is...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 nov. 19 pén., 15:00 
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 17 szer., 10:27
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Kispest
Wyrmy írta:
Hali!
Hammers of Fateben tényleg nincs videó visszajátszás?
Plusz ahogy nézem így elsőre eléggé gagyik a szinkronhangok,kár h nem az alap embereivel vették fel ezt is...


Igen, tényleg más a szinkron, meg is látszik, Godricnak, Izabellának és Raelagnak is elég gány az új hangja.

Apropó szinkron. Érdeklődni szeretnék: a H5 (bármelyik verzió) magyarításánál az átvezető filmeket le is szinkronizálták vagy csak felirat van magyarul?
Kicsit érdekelne a szinkron felhozatal, ha van :roll: :wink:

_________________
General Tarhás
We want our quicksand back! :D
Lesz még a Putrid Lamasu-tanya!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: Katona szerencséje
HozzászólásElküldve: 2011 jún. 23 csüt., 19:22 
Avatar

Csatlakozott: 2011 jún. 23 csüt., 18:45
Hozzászólások: 28
"A hős seregében lévő lények hasznos harci képességei (mint például a fegyvernök Pajzscsapása) garantáltan mindig működésbe lépnek."

Hello, gondolom a megjelenés óta a többség már rendelkezik némi tapasztalattal, mert a heroes 5-ben nagyon sok minden nincs konkrétan leírva:
Ezt a katona szerencse képességet pontosan mely lények használják még ki?

És mondjuk mivel ez egy alap Heroes képesség mi van a törpökkel és az orkokkal? vajon ott is van értelme megtanulni?

Vagy igaz lenne amit egy angol (pre Tribes) fórumon olvastam? "Soldier's Luck works only with Shield Bash, Warding Arrow, Blind, Fear, Whip Strike, Deadly Strike. No other, skill, ability, whatsoever, is in any way influenced by it"
Mert ez nem túl sok lényt érint és nem is minden frakciót.

Másik kérdés: Tényleg mindig működik? Mert angol nyelvű leírásban úgy olvastam hogy, will trigger more often


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: Re: Katona szerencséje
HozzászólásElküldve: 2011 jún. 23 csüt., 19:56 
Avatar

Csatlakozott: 2006 feb. 22 szer., 16:40
Hozzászólások: 79
Szia!

Én nem tudok pontos infókat írni, csak tapasztalatokat, amiket eddig szereztem. :)
Szerintem nem ad 100%-ot bár lehet, hogy valamelyik részbe még ilyen volt, de nekem előfordult már, hogy épp a leírásbam is említett pajzscsapás nem jött be, mindenesetre az is biztos, hogy erre jó eséllyel tudtam már alapozni.

Amit tudok, hogy nem változtat az a szellem kifejezetten idegesítő képessége: miss, vagy mellé (nálam akkor valahogy mindig többször tűnik úgy, hogy bejön, ha ellenem van :D )

Viszont szerintem a többi esélyes képességet tényleg megnöveli, akár az összes ilyen pajzscsapást, akár pl. a vámpír, vagy unikornis vakítását. A lényeg: valóban van olyan vár ahol az értelme kereken 0, mint pl. az új barbár vár (bár ott később talán igen), vagy a dungeon, ha jól rémlik, de szerintem megéri sokszor, mert bár csak egy-egy egység esetén, de szerintem nagy segítség.

Ha valamit rosszul mondtam, majd mások kijavítanak! :)

Tibi



bíborfény írta:
"A hős seregében lévő lények hasznos harci képességei (mint például a fegyvernök Pajzscsapása) garantáltan mindig működésbe lépnek."

Hello, gondolom a megjelenés óta a többség már rendelkezik némi tapasztalattal, mert a heroes 5-ben nagyon sok minden nincs konkrétan leírva:
Ezt a katona szerencse képességet pontosan mely lények használják még ki?

És mondjuk mivel ez egy alap Heroes képesség mi van a törpökkel és az orkokkal? vajon ott is van értelme megtanulni?

Vagy igaz lenne amit egy angol (pre Tribes) fórumon olvastam? "Soldier's Luck works only with Shield Bash, Warding Arrow, Blind, Fear, Whip Strike, Deadly Strike. No other, skill, ability, whatsoever, is in any way influenced by it"
Mert ez nem túl sok lényt érint és nem is minden frakciót.

Másik kérdés: Tényleg mindig működik? Mert angol nyelvű leírásban úgy olvastam hogy, will trigger more often
:D :D

_________________
http://ashi.web.elte.hu/rejtv

Fejtörés


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 jún. 23 csüt., 21:03 
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 17 szer., 10:27
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Kispest
Üdv a fórumban, bíborfény!

Ha jól tudom, az ilyen képességek úgy működnek, hogy a HP arány alapján számol egy alap esélyt, generál egy random számot, és ha ez megfelel a generált aránynak, akkor működésbe lép. Az SL annyit változtat ezen, hogy nem egyszer generál randomot, hanem kétszer, vagyis átlagban dupla annyi esély van arra, hogy bekövetkezzenek ezek, mint SL nélkül. (Fontos: Ha jól tudom, az SL nem függ attól, hogy milyen szinten van meg az alap luck képesség)
Hogy kinél mennyire hasznos, az függ a választott vártól és ToE-ben a választott fejlesztésektől.
Az alap Havenben például a két Basher (Conscript és Squire) miatt elég hasznos volt, a Dungeonben csak a korbácsütésre hat ki, és ha Matriarchokkal korbácsütést kell használnod, akkor általában már 99%, hogy darabokra vernek. Ha jól emlékszem az Academy-ben sincs olyan lény, aminek ilyen képessége lenne. Ja, és a szellem testetlenségére sem hat.

A következő képességekre hat ToE-ben:
Bash (Conscript, Squire, Battlerager, Csonti harcos)
Assault (Brute, Mauler)
Purge (Zelóta)
Warding Arrow (Mustárvadász)
Force Arrow (Arkán íjász)
Vakító támadás (Ezüst és palesztin egyszarvú)
Nyommancs seb (Spearwielder, Szkirmó)
Tűz jele (Rúnapap és fejlesztései, a Flém Lordnál automatikus viszont)
Manccsal ütés (Fekete maci)
Medvemorgás (Fehér maci)
Torpor (Vámpír herceg)
Halálcsapás (Halállovag)
Korbácsütés (Shadow Matriarch és Mistress)
Félelem (Ló és fejlesztései, Küklopsz és fejlesztései, ha elég idegesek)
Azt hiszem, ennyi az össz.

Nem várak szerint írtam be, de azt hiszem, nagyjából látszik, hogy például a Sylvanon vagy a Fortressen elég sokat tud lendíteni, míg az Acánál kerek perec értelmetlen, és a Dungeonnél sincs sok haszna. Necro, Haven meg olyan, hogy ha bejön a képesség, akkor viszonylag jól hozzá tudod idomítani a fejlesztéseidet.

A szellem azért idegesítő nagyon, mert általában ha ellene kell harcolni, akkor kegyetlen sok van belőle (és általában nagyon nem mindegy, hogy mivel találod el), ha meg magaddal viszed, akkor az MI sokszor rászáll, és ezért nehéz sereget gyűjteni belőle. De kérdezzétek meg Vologyát, milyen kegyetlen tud lenni egy feltápolt szellem stack, főleg harc alapú vár (pl. Haven) ellen :P

_________________
General Tarhás
We want our quicksand back! :D
Lesz még a Putrid Lamasu-tanya!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 jún. 24 pén., 0:36 
Avatar

Csatlakozott: 2011 jún. 23 csüt., 18:45
Hozzászólások: 28
Kösz a válaszokat, majd lehet lesz még kérdésem, mert úgy rémlik, hogy valami még motoszkált, de most az aktuális játékomban nem került elő.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 jún. 28 kedd, 11:49 
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 17 szer., 10:27
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Kispest
Egy kis apróság, a H5 sztorijának paródiája, napok óta szakadok rajta, aki jól tud angolul, mindenképp olvassa el:
http://heroesinanutshell.blogspot.com/p/contents.html

_________________
General Tarhás
We want our quicksand back! :D
Lesz még a Putrid Lamasu-tanya!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: -
HozzászólásElküldve: 2011 júl. 03 vas., 14:19 

Csatlakozott: 2011 máj. 04 szer., 14:25
Hozzászólások: 29
Tartózkodási hely: Pécs
h5 kampányban Agrael és Raelag egy és ugyanaz a hős?

_________________
Semmi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 júl. 03 vas., 15:17 
Avatar

Csatlakozott: 2011 márc. 20 vas., 15:57
Hozzászólások: 521
Tartózkodási hely: Debrecen
Igen :) A legjobb karakter :)

_________________
Hol van a ló, s a lovasa? Hol van a kürt, mely úgy harsogott? A dicső napok elmúltak, mint eső a hegyen. Vagy mint a szél a mocsár felett. E szép napok nyugaton buktak alá, a dombok mögött, s a sötétségbe vesztek. Hogyan jutottunk idáig?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 júl. 04 hétf., 0:31 
Avatar

Csatlakozott: 2008 márc. 26 szer., 12:30
Hozzászólások: 4456
Tartózkodási hely: Felső Jura
Fel sem tűnt nekem :D

_________________
T-Rex, Felső Jura egyik bajnoka, az istenük egyik helytartója, a Felső Jurai rendőrség tagja és a Jurai Kerekasztal Lovagrend vezére...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 júl. 17 vas., 11:21 

Csatlakozott: 2011 júl. 17 vas., 10:46
Hozzászólások: 1
Sziasztok, én már régóta játszok a Heores játékokkal.
S közülük is elsősorban a 2-essel a 3-assal és a 4-essel. Most raktam fel az 5-öst és meg kell mondjam nagyon nagyot csalódtam.
Nem értem mért húzzák le olyan sokan a H4-est, szerintem nagyon jó, nekem pont az tetszik benne, hogy más mint a 3. Nem a H3-at akarták megcsinálni jobb grafikával hanem egy új önálló játékot.

Szóval nekem a rangsor valahogy így lenne H3, H4, H2, H5

Úgy érzem a játék készítésénél túl sokat pazaroltak arra, hogy milyen a grafika. De meg kell mondjam nekem nem tetszik, némely szörnyen, hősön túl sok részlet van, nem tűnik letisztultnak. A készítők biztos nem hallották azt, hogy a kevesebb több.
Engem kifejezetten zavar a pálya 3Ds helyzete, van hogy összevissza kell forgatnom míg végre átláthatóvá válik, arról nem is beszélve, hogy a grafika sokszor akadozik s emiatt is lassabbá válik a játék.

A harcban viszont tetszik, hogy kiírja milyen sorrendben jönnek egymás után a szörnyek.
A képességek szerzése se rossz.
De nekem valahogy sokkal monotonabbnak tűnik mint a H3, H4. Az előbbiekkel jóval többet játszottam és jóval nehezebben hagytam ott. A H5-ből nekem ez valahogy hiányzik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 júl. 26 kedd, 10:41 

Csatlakozott: 2011 máj. 04 szer., 14:25
Hozzászólások: 29
Tartózkodási hely: Pécs
Istenem, az utolsó előtti kampány egy kalap bélsár. hihetetlen, hogy lehet ilyen sz.rul megcsinálni valamit. fél óra míg lép egyet a gép.

_________________
Semmi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 aug. 24 szer., 14:21 
Avatar

Csatlakozott: 2004 feb. 02 hétf., 21:14
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Budapest
Sziasztok! Árulja már el nekem valaki, hogy a nálunk megjelent, magyar feliratos Heroes 5 Gold csomag tartalmazza az eredeti angol feliratokat is? Nincs kedvem külföldről rendelni és ha lehet, akkor inkább a magyar forgalmazókat támogatnám.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: Hiba
HozzászólásElküldve: 2012 jan. 15 vas., 12:18 

Csatlakozott: 2012 jan. 12 csüt., 11:34
Hozzászólások: 5
Sziasztok! Szeretnék tőletek egy kis segítséget kérni a Heroes 5-el kapcsolatban!
A játék még tavaly rendesen ment a gépen, akadás minden egyéb nélkül. A kampányt végig is vittem. Majd később újratelepítésre került a sor a gépen. Most nemrég vissza akartam rakni a játékot. Telepíti rendesen de mikor elindítom bejön a kép és a fekete háttér majd alul a tálcán megjelenik a program meg mellette egy ERROR folyamat. De hiába kattintok rá nem hoz be semmi hibaüzenetet és a káték se tölt tovább hanem kilép ha bezárom a hibaüzenetet. Tudnátok segíteni mi lehet a gond? Neten megnéztem a CanYouRunIt? oldalon hogy menne-e. Végülis minden megfelel kivétel hogy AMD Athlon-t kér nekem meg Sempronom van. De ha ez akkora nagy gond nem értem tavaly miért indult el és most miért nem. Gondoltam hogy valami frissítés,driver stb... kellhet hozzá csak nem tudom hogy mi. Az újratelepítés előtt a gép majdnem 2 évig nem volt újratéve ezért már nem tudom hogy a sok cucc közül ami volt a gépen mi miatt indult el anno. Esetleg valakinek van ötlete?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 jan. 15 vas., 17:48 
Avatar

Csatlakozott: 2008 márc. 26 szer., 12:30
Hozzászólások: 4456
Tartózkodási hely: Felső Jura
Operációs rendszered?


A topicot a temetőbe helyezte: Trunks - 2012.01.18.

_________________
T-Rex, Felső Jura egyik bajnoka, az istenük egyik helytartója, a Felső Jurai rendőrség tagja és a Jurai Kerekasztal Lovagrend vezére...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 1339 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 63, 64, 65, 66, 67

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Imperium - Modified by Rey phpbbmodrey
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség