Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 6 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
  Offline
 Hozzászólás témája: Heroes 3 - diplomácia képesség
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 08 hétf., 12:37 
Avatar

Csatlakozott: 2003 ápr. 01 kedd, 12:06
Hozzászólások: 30
Tartózkodási hely: Fehérvár
Üdv!

Már régóta próbálok rájönni, hogy milyen szabályszerűségek lehetnek a Diplomácia képességben, illetve abban, hogy a lények csatlakoznak-e egy hőshöz vagy nem.
Az editorban ugyebár a "mindig csatlakozik", és a "soha nem csatlakozik" státusz mellett beállítható még háromféle viselkedési mód. Melyiknek milyen szerepe lehet a csatlakozási esély módosításában? Ha jól tudom, a diplomácia képesség is csak a százalékos valószínűséget növeli.
Kinek milyen tapasztalatai vannak?

baráti üdv,
Raon


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: Re: Heroes 3 - diplomácia képesség
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 08 hétf., 13:03 
Avatar

Csatlakozott: 2005 aug. 06 szomb., 16:33
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: Berettyóújfalu
Raon írta:
Üdv!

Már régóta próbálok rájönni, hogy milyen szabályszerűségek lehetnek a Diplomácia képességben, illetve abban, hogy a lények csatlakoznak-e egy hőshöz vagy nem.
Az editorban ugyebár a "mindig csatlakozik", és a "soha nem csatlakozik" státusz mellett beállítható még háromféle viselkedési mód. Melyiknek milyen szerepe lehet a csatlakozási esély módosításában? Ha jól tudom, a diplomácia képesség is csak a százalékos valószínűséget növeli.
Kinek milyen tapasztalatai vannak?

baráti üdv,
Raon

é útálom adiplomácia képeséget :D ezért inkább nem is használom meg ha csatlaokozni akarnak és gyengék akor meg megölöm őket :D ja diplomácia arra jó hogy ha pénzért akrnának csatlakozniakor a diplomácia képeséggedel olcsóbba csatlakoznak meg ha másik hős ellen vagy és pénzért akarad fel adni az is olcsóbb ha jó a diplomácia képeséged de szerintem egy nagy baromság az egész diplomácia képesség :D:D:D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 08 hétf., 13:29 
Avatar

Csatlakozott: 2004 feb. 06 pén., 22:43
Hozzászólások: 2256
Tartózkodási hely: TATA
A diplomácia képesség 2 esetben nyújthat jó szolgálatot. A fix pályákon a fontosabb, őrző lények úgy vannak beállítva, hogy semmiképpen nem csatlakoznak, ezért itt nincs szerepe a dolognak. Random map esetén a generátor minden lényt hoistilére állít. Ezek diplomácia nélkül nem csatlakoznak. A másik használhatósága, amikor új hónap kezdődik és valaminek a hónapja lesz. Ezeka lények Aggressive beállításúak és diplomácia nélkül is van esély a csatlaklozásra. Az ilyen lények közül legjobb a pegazus, illetve a serpent fly. De akár a centaur is lehet jó. Diplomácia segítségével egy erős sereget tudunk belőlük összeszedegetni.
A hostiléhez mindenképpen kell a diplomácia (vagy artifakt), az agressive-nél előfordulhat diplo nmélkül is a csatlakozás. A Friendly meg nagyon ritka. Mivel multiban tiltott a diplomácia, így itt nem sok előnyt tudunk belőle kovácsolni. De ha esetleg olyan meccset játszunk, ahol nincs tiltva, akkor a legelső képzettség legyen amit megtanulunk.
De ha valaki szereti az ilyet, akkor ajánlom a battlefest-et, itt tele van szórva a pálya lvl7-es lényekkel, amiket diplomácia képességgel magunkhoz lhet édesgetni.
http://www.toheroes.com/tourn/battlefest2.html
itt vannak a térképek. Akiknek bejön a dolog részt vehetnek 1 ilyen tornán is a ToH keretében.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 09 kedd, 16:18 
Avatar

Csatlakozott: 2003 ápr. 01 kedd, 12:06
Hozzászólások: 30
Tartózkodási hely: Fehérvár
Halihó!

Bogpista, köszi a tippeket! :)

A kérdés egyébként ott vetődött fel bennem, hogy a minap újajátszottam az Amarant nevű pályát, ahol Kyra varázslóhőssel kellett végignyomni a pályát (sehol nem lehet más hőst venni), és rájöttem, hogy azt a pályát csak Diplomáciával lehet megcsinálni. Legalábbis nekem Diplo nélkül nem sikerült - most meg lazán végigvertem mindenkit. :D
Gondoltam, csinálok én is ilyet a saját pályámra (ami év végére talán el is készül végre). :)

Heroes forever,
Raon


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 26 pén., 17:06 
Avatar

Csatlakozott: 2005 aug. 16 kedd, 17:06
Hozzászólások: 2137
Tartózkodási hely: Dungeon
Ha emlékem nem csal, a Five Ring pályát a lovagom mester diplomáciával úgy csinálta meg, hogy felfogadott minden útjába kerülő (véletleny lény) egyszarvút. Mondjuk 1400 unikornis az már eléggé nyomós érv volt a végére... :lol:

A diplomácia szvsz hasonlóképp működhet, mint a H4-ben. Szerintem nézd meg ott a diplomácia szkill leírását, elég részletesen ki van fejtve, hogy mikor mekkora eséllyel ki csatlakozik, persze a H4-ben nem az egész sereg áll be, csak egy része. Gondolom itt a szorzatnak kell meghaladni a lények összértékét, amibe még belszámít a hős szintje, a nála lévő seregek, meg egy random szám is (többszöri próbálkozásra van amikor más-más lesz az eredmény).

A legjobb a KingS Bountyban volt a diplomácia, ott egy száll vámpírral repkedve simán csatlakozott az emberhez 22 démon is, ha elég magas volt a presztizse. :lol:

_________________
Vigyázz, minotaurusszal vagyok, és nem félek használni! :)
Heroes3 map editor Codex v3.0


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 aug. 27 vas., 18:06 
Avatar

Csatlakozott: 2006 aug. 25 pén., 16:52
Hozzászólások: 2535
Tartózkodási hely: BP XIV.ker. Zugló
A H2-ben egy Fruzzen Turds nevű pályán 500000 titánt kellett leölni,ami nekem 12 hónap alatt sikerült,hála a diplomacynak,mert ezzel a képességgel 15000 titánt,10000 fekete sárkányt,5500 főnixet és 520000 grand elfet szedtem össze,de őszintén nekem most volt hasznos ELŐSZÖR!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 6 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Imperium - Modified by Rey phpbbmodrey
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség