Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 23 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
  Offline
HozzászólásElküldve: 2005 feb. 26 szomb., 15:14 
Avatar

Csatlakozott: 2005 feb. 22 kedd, 23:12
Hozzászólások: 27
Üdv!

Természetfölötti, túlvilági és misztikus dolgok.
Kíváncsi vagyok, kiket érdekel ez a téma, és mit tudunk róla. Kérlek benneteket, ha ismertek bármilyen történetet, vagy egyéb dolgokat ebben a témakörben, írjatok, vagy véleményezhetitek az itt leírtakat.


Kezdetnek néhány a Heroeshez közeli kreatúráról, a „tudomány” állása szerint!!!
1.

Baziliszkusz.
A kígyók démonikus királya. Kakas formájú, óriási teste van, ércből való karmokkal, csőrrel és háromágú kígyófarokkal. Tekintete, akárcsak a Medúzáé halálos.
>1A<

Egyszarvú.
A meseirodalomban gyakorta találkozunk egyszarvú állattal, amit nem tekinthettük valóságos lénynek, noha a régi korokban az emberek hittek a létezésükben. A középkori vallásos ember szemléletében természetfölötti lény is lehetett, hiszen gyakran azonosították a megváltóval, a szentlélekkel, sőt a higannyal és a gonosszal is. Hasonló szerepe volt a heraldikában,ahol a tisztaságot és a szemérmességet jelképezte. Nagy Britannia címerének egyik tartó állata az egyszarvú, amely a skót királyi címerből került át a két ország egyesítése után.
Messzi Indiában, amelyet az egyszarvú (unicurn) szülőhazájának tartanak, legendás híre van „Ekasringa” nevű, jóstehetséggel rendelkező egyszarvúnak. A köréje fonódó történetek nagy befolyást gyakoroltak az iszlám és keresztény hiedelemvilágra.
>2<

Elfek.
A régi germán mitológia apró termetű, pajkos, gonoszkodó lényei. Elcsennek mindenféle apróságot a házból és nem restellik azt sem, ha gyereket vagy csecsemőt lopnak el. Ők okozzák az alvás közben ránk nehezedő nyomasztó érzést, amit magyarul lidércnyomásnak nevezünk.
>A< kétszer is!

Alex


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Gabis 2005 máj. 01 vas., 3:08-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
HozzászólásElküldve: 2005 feb. 28 hétf., 14:47 
Avatar

Csatlakozott: 2004 feb. 08 vas., 20:53
Hozzászólások: 84
Tartózkodási hely: Hehehe: Bugyi
Gabis írta:
Baziliszkusz.
A kígyók démonikus királya. Kakas formájú, óriási teste van, ércből való karmokkal, csőrrel és háromágú kígyófarokkal. Tekintete, akárcsak a Medúzáé halálos.


Elfek.
A régi germán mitológia apró termetű, pajkos, gonoszkodó lényei. Elcsennek mindenféle apróságot a házból és nem restellik azt sem, ha gyereket vagy csecsemőt lopnak el. Ők okozzák az alvás közben ránk nehezedő nyomasztó érzést, amit magyarul lidércnyomásnak nevezünk.
>A< kétszer is!


Érdekess. Egyébként az összes mitológiai lénynek megvan a valóságalapja.

Az elffel például nem értek egyet. Lehet, hogy ELFogult vagyok, vagy csak egyszerűen ELFáradtam, esetleg ELFelejtettem valamit... Szóval én úgy tudom, hogy a kelta mitológia része, és eredetileg volt egy olyan jelentése, hogy eleven gyermek, aki sosem fér a bőrébe. És nem tartom elképzelhetetlennek, hogy az európai népek találkozhattak hasonló lényekkel, ha nem is elfekkel, de minimum rájuk hasonlító emberekkel, akik életmódjuk következtében vesztek ki.

Folytatva a sort:

Kentaur

Ez a görög mitológiából származik, a hellének meglehetősen gyakran futottak össze vándorlásaik során a félelmetes lovasnépekkel, akik szinte egybeforrtak lovaikal, mintha egy lényként harcolnának. Az egyszeri ember meg ugyebár asszociál...

Leprechaun

Szintén kelta lény, egyes északi népek közt még mai is szép számmal találni olyan embert, aki hisz bennük. Ők a mesék dúsgazdag, tréfamester koboldjai.

Sprite/Pixie/Fairy

Assz'em nem kell sokat magyarázni. A fairy szót egyébként gyűjtőnévként is hallottam már használni az összes hasonló jellegű erdőlakó lényre (koboldokra, elfekre is).

És egy magyar szó:
Tündér. Nos, nem sok köze van sztem az európai-kelta-görög-római meg minden egyébhez. Ez egy tiszta magyar szó, valszeg a tűnik igéből származik. A jelentésére nem tudok biztosat mondani, mivel manapság már (minden bizonnyal helytelenül) a sprite/pixie de inkáb a fairy megfelelőjeként használjuk.

Óriások, törpék, tündérek, miegymás. Szerintem nem csak az ember élénk fantáziáját bizonyítják, hanem azt, hogy a nagy vallások sok tudást kiirtottak, ami persze érthető, és nem is kérhetjük számon rajtuk. DE mitikus lényekkel kapcsolatban biztos, hogy ha őket nem is, a nyomaikat biztos, hogy megtalálták.

_________________
"To all things comes an end...
We are no more than a character in a story, our lives easily extinguished by an arrow or a stone..."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 feb. 28 hétf., 20:17 
Avatar

Csatlakozott: 2005 feb. 22 kedd, 23:12
Hozzászólások: 27
Üdv.

Mint leírtam, én sem értek vele egyet. Szándékosan emeltem ki az előzőeket, egy ezzel a témával foglalkozó lexikonból, és tudatosan nem említettem a forrást. Senkit nem akarok megbántani.(szerző-/k/ re értem.) Ezzel arra szeretem volna rámutatni, hogy a „tudomány” így ír erről a témáról, sajnos ezt nagy példányszámban teszi, és esetleg aki nem járatos a fantasy irodalomban az ilyeneket és még ilyenebbeket olvashat a tudományos magyarázatból. Azért vannak itt ért. dolgok is.
Folyt. Köv.

Alex


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 márc. 01 kedd, 9:10 
Avatar

Csatlakozott: 2004 szept. 24 pén., 11:01
Hozzászólások: 1905
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Üdv!

Azt tudjátok, hogy a Baziliszkuszok létező élőlények? Gyík alakúak és tudnak futni a víz tetején! Ha érdekel bővebben még tudok róluk írni...

Üdv: Laca


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 márc. 01 kedd, 17:59 
Avatar
&nbsp;
&nbsp;

Csatlakozott: 2003 aug. 26 kedd, 22:22
Hozzászólások: 323
Tartózkodási hely: Budapest
Kép

Íme őgyíksága! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 márc. 02 szer., 14:43 
Avatar

Csatlakozott: 2005 feb. 22 kedd, 23:12
Hozzászólások: 27
Üdv. Mindenki!

Láthatatlan barátaink, ellenségeink.

Akinek emlékezetében még élnek gyermekorri emlékei, bizonyára visszaemlékszik arra, hogy játék vagy a felnőttek meséjének hallgatása közben szinte észrevétlenül, szinte láthatóan és kézzelfoghatóan megjelentek mesehőseink. Kézenfekvő arra gondolni, hogy gyakran nem fantázialakok, hanem valóságos szellemek vannak jelen. Ebben az esetben a gyermek, természetesen nem tudatosan, saját magát transzponálja a médium szerepébe, és idézi meg a kedvencének szellemét. Ez a képpeség állítják a szakértők, csak a gyermek tulajdonsága, amely felnőtté érés folyamán fokozatosan, elhalványodik, majd teljesen elenyészik.
A láthatatlan kísérők természetesen a felnőttek világában sem ismeretlenek. Eltekintve attól, hogy észrevétlenül bármikor itt ténfereghetnek körülöttünk és elkísérhetnek bennünket bárhová anélkül, hogy legkisseb „életjelt” is adnának magukról, gyakran előfordul ,hogy több tucat ember olyan cselekménynek lehetett tanúja, amelynek tettesei láthatatlanok maradtak.
>2<

Alex

Ui.: Jó a kép cooper!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 márc. 04 pén., 12:17 
Avatar

Csatlakozott: 2004 feb. 08 vas., 20:53
Hozzászólások: 84
Tartózkodási hely: Hehehe: Bugyi
Gabis írta:
Üdv.

Mint leírtam, én sem értek vele egyet. Szándékosan emeltem ki az előzőeket, egy ezzel a témával foglalkozó lexikonból, és tudatosan nem említettem a forrást. Senkit nem akarok megbántani.(szerző-/k/ re értem.) Ezzel arra szeretem volna rámutatni, hogy a „tudomány” így ír erről a témáról, sajnos ezt nagy példányszámban teszi, és esetleg aki nem járatos a fantasy irodalomban az ilyeneket és még ilyenebbeket olvashat a tudományos magyarázatból. Azért vannak itt ért. dolgok is.
Folyt. Köv.


Nem is gondoltam, hogy arra ment. Engem is elszomrít, hogy a lexikonok írói gyakran nem hajlandók rendesen utánanézni a témának.

Más: Igen, a baziliszkusz. Könnyen lehet, hogy a régiek meglátván a vízen rohanó (így menekül ha nincs más mód, akár 100-200 métert is futhat a víz felszínén :) ) gyíkot, egyszerűen elképzelték, milyen lenne, ha valami ilyesmi 30szor ekkorával találkoznának... Nem csodálom, hogy felállt a szőr a hátukon :)

Ami a láthatatlan ipséket illeti :
Az ember tudata nagyon erős dolog. Sokkal erősebb, int azt bárki hinné, aki vele foglalkozik. És most itt nem csak a telekinézisre gondolok, hanem arra, hogy képes saját magát befolyásolni, akaratlanul vagy akarattal, és ez nagyon ritka dolog. Amit nem akarsz látni, azt nem látod. És amit látni akarsz, azt látod.
Hiszem, ha látom, látom ha hiszem.... :)
És ami a képzeletet illeti, nos, akinek nem marad elég élénk, az üres életet él. A gyermekek szellemidézését is ideértve: minden, amit el tudsz képzelni valóság... (most csak filózok, de assz'em jól teszem...) Mert ami létezhet, az létezik. A világ nem a miérteken és hogyanokon alapul, hanem a Miért ne? kérdésen. Vannak tündék, törpök, orkok, mert miért ne lehetnének? Mindenki tudatában van belőlük egy kicsi. És ha ezt a kicsit összerakjük, könnyen lehet, hogy elég erős képet kapuk ahhoz, hogy megteremtsük őket. Végülis... "Isten a maga képére formálta az Embert", és itt most a formáláson van hangsúly. Hogy Isten-e, vagy más, azt mindenkire rábízom, de azt nem, minden ember rendelkezik a képzelet szabadságával, és ez nagy ajándék. Az ember születésekor megadatott neki a hatalom, hogy feltegye a "Miért ne?" -kérdést, és feleljen rá a "Legyen!" -igével. És ez nagy felelősség is.

Most fejezem be, mert a végén még egy nagy off lesz az egészből...

Béke veletek!

_________________
"To all things comes an end...
We are no more than a character in a story, our lives easily extinguished by an arrow or a stone..."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 márc. 04 pén., 23:01 
Avatar

Csatlakozott: 2005 feb. 22 kedd, 23:12
Hozzászólások: 27
Üdv!

Valkűrök:
Odin harcos leányai, félig emberi, félig földöntúli lények. A gyönyörű teremtések felkeresik a szárszfőldi és tengeri csaták helyét, hogy kiválasszák a legderekabb hősök lelkét a Valhalla számára. A vikingek tizenhárom valkűr nevét ismerték, akik a Valhalla Vingolf nevű részében laktak. Az éjszakai lakmározásokon ők szolgálták fel a mézsőrt a harcosoknak.

Alex


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 ápr. 29 pén., 18:39 
Avatar

Csatlakozott: 2004 okt. 11 hétf., 11:12
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Pellérd City
Nem rég láttam valami érdekeset a tévében és ezt azokkal szeretném megosztani, akik esetleg nem látták a műsort. Szóval, a Földön valaha többféle emberfaj is élt egymással párhuzamosan, az egyiket például a tudósok hobbitnak nevezték el a méretei miatt. Azt hiszem, mert a műsor végét nem láttam és valaki más mesélte el, hogy a hobbitok valami betegség miatt haltak ki, ha jól emléxem 10.000.000 évvel ezelőtt. Gondolom Tolkien nem ezekről az emberkékről mintázta a saját hobbitjait, de érdekes hogy egy XX. században élő ember egy több millió évvel ezelőtt kihalt emberfajról írt könyvet. <4>

_________________
Kép
Balee / Zsibi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 ápr. 29 pén., 18:47 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2003 aug. 28 csüt., 16:32
Hozzászólások: 1563
Tartózkodási hely: alapítottam már egyet :P
Balee írta:
Nem rég láttam valami érdekeset a tévében és ezt azokkal szeretném megosztani, akik esetleg nem látták a műsort. Szóval, a Földön valaha többféle emberfaj is élt egymással párhuzamosan, az egyiket például a tudósok hobbitnak nevezték el a méretei miatt. Azt hiszem, mert a műsor végét nem láttam és valaki más mesélte el, hogy a hobbitok valami betegség miatt haltak ki, ha jól emléxem 10.000.000 évvel ezelőtt. Gondolom Tolkien nem ezekről az emberkékről mintázta a saját hobbitjait, de érdekes hogy egy XX. században élő ember egy több millió évvel ezelőtt kihalt emberfajról írt könyvet. <4>


Szia Balee!

Azt én is láttam. NGC-n volt. Érdekesnek találtam én is.

_________________
Üdv!
KTibsza


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 máj. 01 vas., 3:11 
Avatar

Csatlakozott: 2005 feb. 22 kedd, 23:12
Hozzászólások: 27
Üdv!

Már jó ideje nem voltam a fórumon, ennek oka, hogy a gépem elszállt!
De most már írok némi misztikus dolgot!

Catoblepas.
Gorgonnak is nevezik. Közepes nagyságú, lomha járású fekete bivaly, hatalmas disznófejjel, amely lelóg a földig. Szerencsére, mert így csak lefelé tud nézni a szemével, mert nézésével ölni tud. Mérges növényekkel táplálkozik s ezáltal a lehelete is gyilkol.

Hát ezt megint honnan vette a szerző, érdekes!

Drakula. I.
A vámpírok között Drakulát tartják a legismertebbnek, és legveszedelmesebbnek is, aminek magyarázatát egyrészt a történelemben, másrészt a világirodalomban találjuk. A Drakula (Dracul) szó románul ördögöt jelent, amit alattvalói nem ok nélkül, kegyetlensége miatt adtak II. Vlad Dracul oláh vajdának (1431-1445) majd hasonló okokból utódjának, IV. Vlad Cepes (nyársbahuzó) vajdának is.
Egyikük sem kóstolta meg, az emberi vért de köztudomású, hogy oly sok vér tapad a kezükhöz, hogy a hagyomány szerint a vér szaga lebegett körölüttük. A Drakula név úgy került kapcsolatba a vérszopó vámpír-kisértetek történetével, hogy Bram Stoker (1847-1912) angol író a British Museum könyvtárában horrornak beillő történeteket talált a két havas földi vajdáról, és ez adta az ötletet a vámpír-kisértet elnevezéséhez.

Alex


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 máj. 11 szer., 16:37 
Avatar

Csatlakozott: 2005 ápr. 26 kedd, 16:30
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: Csirkevár
Ezek nagyon tetszenek. Nem hallottam még róluk ennyire részletesen, ezért kérlek benneteket, hogy folytassátok!

_________________
Hajrá az aranyér!
D.H.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 máj. 23 hétf., 0:10 
Avatar

Csatlakozott: 2005 feb. 22 kedd, 23:12
Hozzászólások: 27
Üdv!

Drakula tovább.....


Drakula 2.

Kapcsolódik ehhez a romantikus helyszín kiválasztása is. A múlt századi angol ember földrajzi ismeretei, hacsak nem az angol gyarmatbirodalomról volt szó, enyhén kifejezve: hiányosak voltak, s így Stoker az oláh Havasalföld helyett tévedésből az akkori magyar Transsylvániába (Erdélybe) helyezte történetét. Az 1897-ben megjelent Dracula c. regényében felvonultatja a vámpír-történetek borzalmasnál borzalmasabb kellékeit, ami a könyvet a kísértetekben oly gazdag Angliában egy csapásra bestsellerré avatta. A történet egy fiatal ügyvédről szol, aki látogatást tesz a félelmetes hírű kísértetkastélyban. A romos kápolna kriptájában az éjféli harangszóra felpattan a koporsók fedele, s a felkötött állú holtak kísértetei megkezdik szokásos éjszakai bolyongásukat. Az egyik koporsóból kifogástalanul vasalt frakkba öltözötten lép elő az áldozatai nyakából kiszívott vérrel jóllakót gróf..... A regényből 1927-ben, címszerepben a magyar származású Lugosi Bélával, film készült, amely elsők között nyerte el az Oscar díjat.


Helló!
Alex


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: Istenek!
HozzászólásElküldve: 2005 jún. 14 kedd, 22:00 
Avatar

Csatlakozott: 2005 feb. 22 kedd, 23:12
Hozzászólások: 27
Sziasztok!

Néhány kúltura istenei 1.

Sumér Istenek


A sumérok által lakta Mezopotámiában rendkívül fejlett civilizáció virágzott Kr.e.5000-Kr.e.2000 körül. A Tigris és az Eufrátesz mocsaras vidékén 7 fő városállam élte saját életét. Egy ilyen városállam volt Ur, ahol a 21 méter magas Ziggurat (templom, szentéj) állt. Gigászi méreteit tekintve isteneiket nagy becsben tartották.


Adad- A vihar istene.
An- Éa atyja, égisten.
Ansar- Apszú és Tiámat egyik gyermeke, az Égi Világtáj.
Apszú- Az édesvizű tenger.
Dumuzi- Istár szerelmese, termékenységisten.
Éa- Marduk atyja, a föld és a földi vizek ura. Másik neve Enki.
Enlil- A levegő ura, termékenységisten.
Ereskigal- Nergal felesége, az Alvilág királynője.
Gestinanna- Termékenységistennő.
Innin- Termékenységisten.
Istár- A termékenység és a háború istennője.
Kisar- Apszú és Tiámat egyik gyermeke, a Földi Világtáj.
Lahamu- Apszú és Tiámat egyik gyermeke
Marduk- Babilon legfőbb istene.
Nanna- Holdisten.
Nergal- A föld ura, halálisten.
Niszaba- Termékenységisten
Samas- Napisten.
Szin- Holdisten.
Tiámat- Az őskháosz sárkány alakú harcosnője.
Utu- Napisten.

Üdv!
Alex


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: Üdv néktek nagy harcosok!
HozzászólásElküldve: 2005 jún. 14 kedd, 22:16 
Avatar

Csatlakozott: 2004 júl. 13 kedd, 20:33
Hozzászólások: 152
Egy kérdésem lenne. ki ismeri a warhmutt klánt? Ha senki se akkor van mit mesélnem. Nyugi ez nem egy fantasy játék klub ez egy 1115-ben kihalt létező (vagy legalábbis sokak szerint létező) klán volt.

_________________
Nem vagyok őrült a hangok is ezt mondják!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 jún. 14 kedd, 23:25 
Avatar

Csatlakozott: 2005 feb. 22 kedd, 23:12
Hozzászólások: 27
Szia Tomcsics!

Kiváncsian várom?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 nov. 11 szomb., 0:35 
Avatar

Csatlakozott: 2006 aug. 25 pén., 16:52
Hozzászólások: 2535
Tartózkodási hely: BP XIV.ker. Zugló
Remélem megbocsátjátok,hogy megint írok.
Idézet:
Ziggurat

Ezt szerintem Zikkurat-nak nevezték,de mindegy :? ...Épp most tanultuk ezeket töriből.Sumérek,Mezopotámia... :D Kaptam egy 5-öst az írásbeli feleletre. :D Én nem is tudom,talán félig hiszek ezekben a túlvilági dolgokban... :? :P Cooper képe tetszett,habár nem ilyennek képzeltem,de mindenki máshogy képzeli el,nem?Na mostmár nem pofázok,inkább befejezem. :wink: :roll: Üdv,

_________________
Dave


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 nov. 11 szomb., 0:39 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2004 dec. 08 szer., 11:54
Hozzászólások: 2364
Tartózkodási hely: KisNetegyele...
kisdacide írta:
Ezt szerintem Zikkurat-nak nevezték,de mindegy :?


Szerintem meg Ziggurat, az amit irtál, a magyaros kiejtése és magyarosított verziójú szó!

_________________
Üdv. Jou!

"Ha legközelebb újra megszületek, vadon élő ló szeretnék lenni. Szabadon nyargaló, büszke, örömittas széljáró! Nem akarnám, hogy valaha is befogjanak, felnyergeljenek, még akkor se, ha jól bánnának velem." (Vavyan Fable)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 nov. 11 szomb., 8:32 
Avatar

Csatlakozott: 2005 okt. 09 vas., 19:49
Hozzászólások: 509
Tartózkodási hely: Behemoth's Lair
Én is Zigguratként ismerem :wink:

_________________
Mindannyian őrültnek születünk. Néhányan azok is maradunk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 nov. 11 szomb., 12:19 
Avatar

Csatlakozott: 2004 okt. 11 hétf., 11:12
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Pellérd City
Én már találkoztam vele mind a két módon is.

_________________
Kép
Balee / Zsibi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 23 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Imperium - Modified by Rey phpbbmodrey
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség