Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 419 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21  Következő
Szerző Üzenet
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 máj. 04 szer., 7:10 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2006 jan. 06 pén., 0:40
Hozzászólások: 1087
Tartózkodási hely: Budapest
Veled még nem voltam :) Kérdés, hogy akarunk-e (Vologya) változtatni az eddigi sorsolás menetén vagy továbbra is megfelel a vak sorsolás.

_________________
"Fix pályán játszani olyan, mint végigmenni ugyanazon a labirintuson többször" - angelito_HC


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 máj. 04 szer., 9:43 

Csatlakozott: 2005 okt. 06 csüt., 12:50
Hozzászólások: 3289
Tartózkodási hely: Sünfalva
Minden évben el kell magyarázni,miért erősen UNFAIR ha előre "kiválasztjuk" a párokat?:(
Ott helyben történjen,ahogy eddig is, ilyen félmegoldásokkal nem kell bonyolítani a tábort, nem is értem hogy merülhetett fel ez kérdésként... :P

_________________
Online Toplista:
http://hommm.hu/letoltesek/egyeb/hop.htm
Online mérkőzések:
http://hommm.hu/letoltesek/egyeb/meccsek.htm


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 máj. 04 szer., 11:12 
Heroes Team

Csatlakozott: 2003 márc. 25 kedd, 20:57
Hozzászólások: 2058
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kedves Sündisznó!

Elnézésedet kérem, hogy ilyen értetlen vagyok, bár korábban én egyszer sem szorgalmaztam, mivel nagyon szétszórt volt még a mezőny tudásban. Azonban látni kell, hogy ez változott!
Egyébként, már megbocsáss, de miért lenne ez félmegoldás?? :shock: Mennyi csapatjátékot soroljak fel Neked, kedves Sündisznó, ahol nem sorsolás alapján dől el az, hogy kik a csapatok??? :roll: Sőt nagy általánosságban igaz, hogy egy csapatversenyre, csapatok neveznek és nem egyének... Miért gondoljuk, hogy az amit mi csinálunk az annyira más mint más csapatjátékok?? Ugyanúgy vannak jobb és gyengébb képességű csapatok, és ugyanúgy mint máshol nem egyszer okoznak meglepetést gyengébbnek gondolt csapatok!

Szóval kérlek, ne söpörd csak úgy le a javaslatot, egyszerű vagdalkozással. 14 éves korodban még sok mindent elnéztünk, de ennél már érettebnek gondoltalak! :roll:

Még egy fontos dolog, amit szeretnék megjegyezni. Szerintem nem vagyok egyedül, amikor azt mondom, hogy én már nem a játék/verseny miatt megyek le, hanem a társaság miatt. Éppen ezért nagyon fontos, hogy kivel vagyok egy csapatban. Most ne sértődj meg, de pl. Veled kedves Sünidisznó nem szívesen lennék, legyél bármilyen jó játékos is, ugyanakkor (a teljesség igénye nélkül dobnék fel pár nevet, a személtetés érdekében) Teki, Vologya, vagy éppen Cat társaságát kimondottan kedvelem. Ezzel szerintem sokan így vagyunk... vannak akiket jobban kedvelnek és vannak akiket nem...

Túl vagyok már azon az időszakon amikor nem számított kivel játszom... elnézést ezért. :oops:

_________________
*HAVE FUN!*

Nimbus


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 máj. 04 szer., 13:04 
Avatar

Csatlakozott: 2004 feb. 06 pén., 22:43
Hozzászólások: 2256
Tartózkodási hely: TATA
Sziasztok,

Nem hiszem, hogy kivitelezhető lenne a 2vs2-es önkényes párválasztás.
Egyszerűen azért, mert nem fair. Akkor lenne lefogadható, ha állandóan fix párok lennének és úgy mennénk le, hogy mindig azonos a 2vs2-es párunk. Az előzetes névsorból én például kapásból fel tudok sorolni 5-6 nevet, akivel szívesen lennék párban. Illetve hogyan szabályoznád azt, hogy ki válasszon magának először párt? Ezenkívül az se biztos, hogy akit kiszemeltél magadnak az biztos veled szeretne lenni és nem mással esetleg. Szerintem ez így nem kivitelezhető.

Ha jól emlékszem a tavalyi tábor után felmerült, hogy a résztvevőket két külön kalapba tegyük, ezzel kialakítva egy bizonyos kiemelési rendszert, hogy ne jöjjenek össze túl erős és túl gyenge párok sem.

2vs2-nél a várak kiválasztásánál elimináció alkalmazása?
Illetve 1vs1-nél az első 8 forduló után is ezt alkalmazni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 máj. 04 szer., 13:28 
Heroes Team

Csatlakozott: 2003 márc. 25 kedd, 20:57
Hozzászólások: 2058
Tartózkodási hely: Gyömrő
Miért kellene szabályozni a párválasztást? Van két emberke, akik megbeszélik, hogy együtt indulnak. Jelentkezésükben ennyit írnak:
2vs2 verseny: Bogpista-Bendegúz Vogyi meg örül és beírja az újabb jelentkezőket. :)
Nem kell szabályozni, hogy ki választ először, miért tennénk? :)
Egy vizilabda csapat sem úgy jön létre, hogy van egy nagy kalap és abból először a Vasas húz egyet, majd az Eger, és így tovább...
Egyeztetsz a kiszemelteddel, és ha ő már "foglalt" akkor keresel más bajtársat. :)

A kiemelés pont az erőviszonyok kiegyenlítettsége miatt nem jó szerintem (korábban lett volna értelme, de most már nincs szerintem).

_________________
*HAVE FUN!*

Nimbus


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 máj. 04 szer., 13:50 
Avatar

Csatlakozott: 2003 márc. 26 szer., 7:31
Hozzászólások: 1552
Tartózkodási hely: Szolnok
1. Titi
2. Adler
3. ssth
4. Bogpista
5. Nimbus
6. Csizu
7. Dreegar
8. Zsombi
9. Karesz
10. Pumpás
11. Teki1986
12. Dave

Ebbol a 12-esbol meg el tudnek kepzelni egy 2x6os csoportot akik kb azonosak, de ha jonnek meg tobben akkor borulhat a dolog.

A parok kialakitasa az mindig elore megbeszelt dolog a felek kozott privatban. Pl. En beszelek Titivel hogy legyunk egyutt, ha o is ugy gondolja hogy ok akkor elkuldjuk a jelentkezest. Szerintem mindenki tud legalabb 1-2 nevet akivel szivesen lenne. Lattunk mar peldat arra hogy megfelelo taktikaval a gyengebbnek mondott jatekosok is nyertek a tapasztaltabbak ellen.

En tamogatnam az eliminaciot minden versenyszamban. Igy ki lehet kuszobolni ha valaki rossz vara maradt a vegere, mondjuk 2v2-ben 4 varat mar elore be kell osztanunk latva a mappokat. Eliminacioval meg valtozatosabb lenne, es nem mindig az a 4 var jatszana a mappon.

_________________
FEEL THE SUNSHINE!
Music is my life!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 máj. 04 szer., 16:41 
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 29 szer., 18:15
Hozzászólások: 834
Én a Pumpással akarok lenni! :D

_________________
No one can defeat me. The sounds told it too.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 máj. 04 szer., 17:58 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2003 ápr. 10 csüt., 7:33
Hozzászólások: 9411
Tartózkodási hely: Budapest
Üdv Bátor Harcosok!

Na már megint kezdődik... :P Minden évben van valami, hogy ne telhessen nyugodtan a tábor előtti várakozás! :D De Én, mint szervező azért vagyok, hogy a többség akaratát teljesítsem... Szóval Én amondó vagyok, ha kialakult a végleges 2vs2 mezőny, akkor bocsássuk szavazásra a kérdést és a többség akarata szerint történjék meg a sorsolás vagy a párválasztás... Remélem ez Mindenki számára elfogadható! :wink: Baráti üdv!

_________________
Vologya Mester - A Heroes Team vezetője


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 máj. 04 szer., 18:48 
Avatar

Csatlakozott: 2003 márc. 26 szer., 7:31
Hozzászólások: 1552
Tartózkodási hely: Szolnok
Az nem volt kérdés hogy lesz-e szavazás, mi már elé mentünk és érvelünk egyik és másik mellett. :D

_________________
FEEL THE SUNSHINE!
Music is my life!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 máj. 04 szer., 18:55 
Avatar

Csatlakozott: 2006 aug. 25 pén., 16:52
Hozzászólások: 2535
Tartózkodási hely: BP XIV.ker. Zugló
Én a sorsolásra szavazok,így érdekesebb szerintem és nem lesz az hogy a 2 legerősebb (már ha mondhatok ilyet) összeáll és nyernek :P
Fair játékot szeretnék :)

_________________
Dave


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 máj. 04 szer., 19:43 
Avatar

Csatlakozott: 2003 márc. 26 szer., 7:31
Hozzászólások: 1552
Tartózkodási hely: Szolnok
Nincs olyan hogy két legerősebb. Top 6-10 bármikor megverheti a másikat. :)

_________________
FEEL THE SUNSHINE!
Music is my life!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 máj. 04 szer., 20:38 
Avatar

Csatlakozott: 2005 okt. 18 kedd, 16:25
Hozzászólások: 606
Tartózkodási hely: Budapest, XX. kerület
Nimbus írta:
Hjaj... hol vannak már azok az idők, amikor Dilaent kiakasztottuk azzal, hogy napi 4 meccset toltunk...


Pár hónapja pont átnyálaztam a tábor történetét és jó pár olyan névvel találkoztam, akiről még nem is hallottam 5 év alatt, az egyik Ő volt. Shaba tartott is nekem egy kis kalauzolást, hogy ki kicsoda. Eddig meg pont az tartott vissza, hogy minden nap 3 meccset nem akartam.

Dreegar: értem én, hogy nem aludni megyünk, de ha már van egy hét szabadságom, van egy olyan kis apró igényem, hogy legalább többet aludjak, mint amikor dolgozom.
TH: kizárt, hogy éjfélkor vkit Heroes-ért fogok abalygatni :D
Nimbus: ez nem korfüggő, én még egész fiatalos vagyok, de már évekre visszamenőleg ez (is) tartott vissza a részvételtől.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 máj. 04 szer., 20:42 
Avatar

Csatlakozott: 2005 okt. 18 kedd, 16:25
Hozzászólások: 606
Tartózkodási hely: Budapest, XX. kerület
Nimbus írta:
A kiemelés pont az erőviszonyok kiegyenlítettsége miatt nem jó szerintem (korábban lett volna értelme, de most már nincs szerintem).


A BB-re bezzeg 12 embernél akartatok :) fene igazodjon ki Rajtatok 8)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 máj. 04 szer., 22:04 
Heroes Team

Csatlakozott: 2003 márc. 25 kedd, 20:57
Hozzászólások: 2058
Tartózkodási hely: Gyömrő
NG írta:
Nimbus írta:
A kiemelés pont az erőviszonyok kiegyenlítettsége miatt nem jó szerintem (korábban lett volna értelme, de most már nincs szerintem).


A BB-re bezzeg 12 embernél akartatok :) fene igazodjon ki Rajtatok 8)


NG, pont az a BB bizonyított számomra... ;)

Egyébként meg miért ne lenne fair játék, ha mondjuk a két jelenleg legerősebbnek tartott játékos összeállna? Érdekes dolog ez a 2vs2, én ugyanis alig emlékszem olyan táborra, amikor az előzetesen legerősebbnek tartott páros nyert volna... Arról nem beszélve, hogy akkor ilyen erővel nem fair, ha majd az 1vs1-ben az újonc Bénafalvalakója összekerül Dreegarral...

Engedjétek meg, hogy definiáljam a "fair play" fogalmát: Mindenkinek ugyanazon feltételek adottak a játékhoz!

Mondjátok meg ez hol sérül és megadom magam. :)

Korábban én azért támogattam a sorsolást, mert izgalmasabb játékot ígért, de nem azért mert végeredményben az ne lett volna fair (vagy legalábbis nem a valódi értelmében). :)

_________________
*HAVE FUN!*

Nimbus


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 máj. 04 szer., 22:24 
Avatar

Csatlakozott: 2003 dec. 12 pén., 23:33
Hozzászólások: 1002
Tartózkodási hely: Pécs
Nimbus írta:
Egyébként meg miért ne lenne fair játék, ha mondjuk a két jelenleg legerősebbnek tartott játékos összeállna? Érdekes dolog ez a 2vs2, én ugyanis alig emlékszem olyan táborra, amikor az előzetesen legerősebbnek tartott páros nyert volna...


Én három ilyenre is emlékszem. Az ötödik, a hetedik és a kilencedik tábor :P

_________________
Ssth


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 máj. 04 szer., 22:35 
Heroes Team

Csatlakozott: 2003 márc. 25 kedd, 20:57
Hozzászólások: 2058
Tartózkodási hely: Gyömrő
TH: Miről beszélsz??

V. tábor: Szotyi-Ssth valóban erős volt, na de az általam sokkal előbbre, vagy akár a végső győzelemre is esélyesnek tartott Zizi-2much az utsó helyen végzett.
No és az alábbi csapatok közül is bárki nyerhetett volna:
3. Vologya, Nimbus
6. Teki, Adler
8. Zizi, 2much4me

VII. tábor: Valóban nem vitatkozom Csizuéknak előre lehetett szinte borítékolni, bár mi Vogyival gyúrtunk arra keményen, h megdöntsük a papírformát.
2. Nimbus, Vologya

IX. tábor: Itt pontosan borult a papírforma, hiszen sokan inkább fogadtak volna az alábbi három párosra köztük leginkább Tekire és rám, miközben Ti nyertetek megérdemelten Vogyival.
2. Teki1986-Nimbus
4. Jou-Bogpista
7. Adler-Dreegar


No és az ellenpéldákról akkor nem is beszélnék részletesen. Pl. arról amikor egyáltalán nem a legesélyesebbként Karesszal átgázoltunk a mezőnyön és nyertünk, vagy amikor a 2. táborban Scandiszk kollégával még az akkor abszolút király Botiékat is bealáztuk (amikor mindketten teljesen újoncok voltunk!)... ;)

_________________
*HAVE FUN!*

Nimbus


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 máj. 05 csüt., 11:40 

Csatlakozott: 2005 okt. 06 csüt., 12:50
Hozzászólások: 3289
Tartózkodási hely: Sünfalva
Személy szerint Kedves Nimbus nincs igazán ész érved a sorsolás mellett.
Ez szerintem egy olyan szabály,amit abszolút nem kellene bolygatni,erősen meddőnek érzem ezt a "vitát". Ami eddig működött,plusz mindenkinek megfelelt,arról kell vitát nyitni? Leérkezünk a táborba valahanyadikán, aztán kisorsoljuk a párokat,és még aznap este mindenki készülhet a már kihirdetett pályákra. Ebben nincs izgalom? Azért nincs értelme tábor előtt ezzel vacakolni, mert egyes párosoknak több ideje lesz felkészülni,több taktikai tanáccsal ellátja a másikat, szimpátia alapján történő kiválasztás és a többi... Nem gondolom, hogy erre alapozva Te komolyan gondolod amiket ide leírtál. Attól még messze nincs igazad,ha több soron keresztül irkálsz valamiről mögöttes tartalom nélkül...

Azt látnám már végre, hogy a map javítás terén lenne ekkora lelkesedés, akkor általában síri csend van, vagy erre már nehezebb emlékezni?:P

Az,hogy Te nem szeretnél velem lenni, a Te bajod, én bárkivel szívesen játszok együtt, én is az élményért megyek le, nem azért,hogy állandóan szekáljam,meg szívassam a másikat. Fogalmam sincs mi a gondod már megint velem, néha itt a fórumon beszólsz nekem, érthető módon én meg válaszolok rá. (
Ha ezeken megsértődsz azzal én nem tudok mit kezdeni, anno emlékezz vissza én hány dolgot nyeltem le anélkül,hogy igazán reagáltam volna rá.

_________________
Online Toplista:
http://hommm.hu/letoltesek/egyeb/hop.htm
Online mérkőzések:
http://hommm.hu/letoltesek/egyeb/meccsek.htm


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 máj. 05 csüt., 14:26 
Avatar

Csatlakozott: 2004 ápr. 12 hétf., 12:26
Hozzászólások: 2152
Hello
Nimbus téged megsütött a nap, vagy mi történt?
Az elmúlt évek során, sok jó és kevésbé jó ötletet lehetett itt olvasni, nos amit irtál, az egy baromság, s igazából értelmetlen.

Kivitelezhetetlen, mert sok benne a buktató, mi van, ha nemcsak Csizu akar veled, lenni, hanem még 2 másik játékos is, s ha megengeded x nek, hogy kiválassza a párját, akkor azt is meg kell engedni, hogy megmondja, hogy kivel ne legyen, egy Tábor nem erről szól.

A 2vs2 egy jó verseny, de ilyen előzménnyel értelmetlen lenne, s valószinűleg el sem indulna, mert a Tábor végéig vitatkoznánk, hogy ki kivel legyen, illetve ne legyen.
Maradjon a sorsolás, az már részletkérdés, hogy lesz e A vagy B kalap - kizárólag a 2vs2 eredmények alapján valahogy - ez ugye akkor merült fel, amikor Zsombi/Dani páros került össze, hogy talán úgy többet tanulhattak volna, ha kicsit rutinosabb párjuk van.

Ez nem vizilabda, sem kettes bob, ez a heroes3:)
próbáljuk meg úgy alakitani, hogy fair legyen, lehetőleg vitáktól nagyon mentes a Tábor, tehát még szavazni is tök felesleges erről a kérdésről.

_________________
Despite what your mamma told you, violence does solve problems.
Annak ellenére, amit anyád mondott neked, az erőszak igenis megold problémákat


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 máj. 05 csüt., 17:26 
Avatar

Csatlakozott: 2003 márc. 26 szer., 7:31
Hozzászólások: 1552
Tartózkodási hely: Szolnok
Ha úgy gondoljátok hogy a résztvevők nem tudják rendes keretek között végrehajtani a pár választást, akkor természetesen tárgytalan a dolog.

_________________
FEEL THE SUNSHINE!
Music is my life!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 máj. 05 csüt., 18:30 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2006 jan. 06 pén., 0:40
Hozzászólások: 1087
Tartózkodási hely: Budapest
Elindult a lavina.. de nem néhány embernek kell döntenie arról, hogyan állítsuk meg, hanem az összes résztvevőnek. Köztes megoldás lehet egy olyan sorsolás, ahol valamilyen előre meghatározott szisztéma szerint kerülnek a páros összesorsolásra pl. 2 kalapba tesszük a neveket - erre több lehetőség is adott:

- 2v2-ben elért eredmények alapján
- eddigi táborban elért 1v1 eredmények alapján
- stb.

Én játszottam már Patrik oldalán és az Ssth-ján is. Mindkettőjüknek megvolt a maga pikantériája, de Patrik bosszantóbb volt - bocs, évekkel ezelőtt volt, most már be merem vallani :)

Biztos, ami tuti alapon a szabályokat kell lerögzíteni, mert abból mindig volt vita. Az pedig a rendszer hibája volt, hogy Patrikkal az oldalamon nem elődöntőt játszottunk, mert az érme másik oldalra esett le. Erre és még néhány apró dologra szabályokat kell lefektetni.

Néhány alternatív sorsolási technikát összeszedhetünk és többség dönt alapon megszületik a győztes megoldás (miután Vologya szabad kezet adott).

_________________
"Fix pályán játszani olyan, mint végigmenni ugyanazon a labirintuson többször" - angelito_HC


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 419 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Imperium - Modified by Rey phpbbmodrey
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség