Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 460 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Következő
Szerző Üzenet
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 nov. 02 kedd, 14:51 
Avatar

Csatlakozott: 2003 aug. 23 szomb., 10:26
Hozzászólások: 377
Na ne katasztrófaturistáskodjunk! :?

Nem volt iszapbírkózás, vagy hajtépés, csak kialakult egy olyan hülye helyzet, amit legközelebb el kell kerülni.

_________________
Üdvözlet minden nagyon bátor harcosnak!
Lord Shaba


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 nov. 02 kedd, 15:05 

Csatlakozott: 2005 okt. 06 csüt., 12:50
Hozzászólások: 3289
Tartózkodási hely: Sünfalva
Dave írta:
Süni írta:
Dave írta:
Bár én csak egy kívülálló vagyok,de szerintem se ártana a várválasztás,legközelebb ob-re is javaslom.Elég sok olyan map van ahol 1-2 vár über,néhány játszható,a maradék 1-2 meg ****.
Mert fun meccsen annyira nem zavar hogy fortressel nem tudom beütni a 15 titános blokkomat míg az ellen beüti 3.héten,de tétmeccsen már inkább.


Megszólalt a szakértő...Miért ne üthetném be fortressel a 15 titánt 3.héten? Ez teljesen map, arti, hős függő...
A másik felvetésre nem reagálok, mert egyszerűen nem igaz.

Jah megnézem ahogy beütsz 15 titánt exp air nélkül :P



Nézzed, Pumpás ellen a táborban gondolkodás nélkül beütöttem talán 1.3.2nél, de majd látni fogsz pár csodát ezen kívül...

_________________
Online Toplista:
http://hommm.hu/letoltesek/egyeb/hop.htm
Online mérkőzések:
http://hommm.hu/letoltesek/egyeb/meccsek.htm


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 nov. 02 kedd, 15:20 
Avatar

Csatlakozott: 2003 márc. 26 szer., 7:31
Hozzászólások: 1552
Tartózkodási hely: Szolnok
Szvsz ilyen esetekben a 3 legkompetensebb kivulallo szavazhat hogy mi legyen, bar nem vagyok tisztaban a tortenettel, de gondolom egy hosszu de egyertelmu csata lett lejatszva.

_________________
FEEL THE SUNSHINE!
Music is my life!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 nov. 02 kedd, 15:23 
Avatar

Csatlakozott: 2003 aug. 23 szomb., 10:26
Hozzászólások: 377
Teki1986 írta:
Szvsz ilyen esetekben a 3 legkompetensebb kivulallo szavazhat hogy mi legyen, bar nem vagyok tisztaban a tortenettel, de gondolom egy hosszu de egyertelmu csata lett lejatszva.

Szerintem tökéletesen jól ítélted meg a helyzetet, mert én is így ítélem. 8)

(Az elején még nem volt mindenkinek egyértelmű, ezt hozzá kell tennem, de az első meccs első fele után biztosan egyre többen gondoltuk feleslegesnek a küzdelmet.)

_________________
Üdvözlet minden nagyon bátor harcosnak!
Lord Shaba


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 nov. 02 kedd, 15:29 
Heroes Team

Csatlakozott: 2003 márc. 25 kedd, 20:57
Hozzászólások: 2058
Tartózkodási hely: Gyömrő
Vogyi-Sorci meccset nem láttam, de a Magix-Sorci meccset igen. Az is durván hosszúra sikeredett, és ott is néhányan már tudni vélték mi a kimenetel, aztán mégsem az lett. :)

_________________
*HAVE FUN!*

Nimbus


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 nov. 02 kedd, 20:48 

Csatlakozott: 2005 okt. 06 csüt., 12:50
Hozzászólások: 3289
Tartózkodási hely: Sünfalva
Üdv!

Szombat délután kevés önbizalommal, de megérkeztem a Csilibe a h3 támadás kezdetére. Dreegar szerint a bronz kinézett nekem, de az elején a sorsolásom, sőt a csapatom is elég lehangolónak bizonyult, így kb abban tudtam örömömet lelni, hogy több top 6 játékostól pontokat raboltam. A 11.hely arra motivál, hogy legközelebb gladiust vegyek :lol:
Viszont Dreegart és a Th-t megelőztem, ami számomra felért egy dobogós helyezéssel... :)


A vasárnapi 1vs1 előtt kb 4 óra alvás után kiegyeztem volna 1 győzelemmel is, de igyekeztem a pálesz segítségével felpörögni :)

vs Csizu (H)ősök (h)arca

Nem játszottam még rajta, de a nekró Galthran, 120 csontváz első nap annyira nem tűnt rossznak, plusz jött 4 serpent, a főhős elég sokat lépett emiatt. Ám az ellennek Neela kezdőhőse mellett még Tazar is ott vigyorgott,kissé visszavettem a lelkesedésből. Talán kard és pajzs nem is jutott nekem, animate hiánya pedig lelombozott, ám chain és meteor virított a 4.szintű toronyban, a 11es sp mellett 2.héten ez már valami, ám basic wisdommal maradt a 295-ös villám főcsatára.
A hidrák mögött piros gömböt kaptam, amit inkább hanyagoltam.
Talán 2.3nál Csizu kiütötte a hidrákat, de 2 lépés hiányzott, hogy elérje a döntő reliket. Azonban nem jött ki a lépés neki, én viszont pont meg tudtam támadni

Galthran 5 6 11 8 38 mana
Tazar 10 16 3 4 37 mana

Elsőre Titi azt mondta nekem, simán kikapok, de a villámmal sikerült a nagákat, meg a 2 íjászt lebontanom, a genie-t levette a csonti, majd miután a manám kifogyott, muszáj volt a ballistát is kiiktatni, mert sokat vett le.
A legbutább embereim élték túl, szellemek, sima zombi és 50+ csonti, azt azonban nem értettem giant miért nem volt Tazarnál...


vs Teki Hourglass 3

Infernoval indítottam, Ivornál értelmesebb nem jött, Teki az elején viccelődött, elég furcsa párosítás, én erre azzal reagáltam, majd a magog fog elintézni... :lol:
28 gog azért megkönnyítette a haladásomat, az egyik vár előtt grand elf, ami viszont 2.hét közepéig ott is maradt. Ivor 4.szinten víz mágiát kapott szintlépésnél, megérzés a javából, mert pár kör múlva víz könyv jött a vízről, plusz sikerült még víz gömbre is szert tennem.
Miután megkaptam minden lényeges harci skillt, és az air sem maradt ki, gladius az értelmes relikem, a másik TH. 2.héten úgy gondoltam elég combos vagyok, középen kiszedtem a dobozt, de a piros cipőhöz nem volt kedvem. A dungeon váramat pedig húztam, hogy tudjak démont gyújteni. 75% archery bónuszra,illetve arany íjra tettem szert. Az utópia fullos volt. 3.1-nél 5 arch devil, 9sultan, 42 horned démon, és csövesek segítségével könnyedén bevettem. Idéztem nekik víz elementált, nem támadták, aztán klónoztam a devilt, na erre már ráharaptak.
4all 3all, DSA amit ebből kihoztam, és erősen gondolkoztam a recanter feltevésén főcsatában. Még mielőtt elfelejteném, 39 gorgont megütöttem 5 arch devillel, bevakítom a 13 fejlett gorgont, majd úgy kattintok félre, hogy pont megütöm első körben, a maradék 3 pedig lefújt 1 ördögöt...
4.héten visszakaptam a refuból :lol:

Ivor 44 32 23 27
Gurnisson 21 35 27 24

Démonból 93 gyűlt össze, a legnagyobb problémát Tekinek az jelentette, hogy nem tudott nagyot ütni belém. A magog amikor sorra került, levett 1 arkangyalt, 8 crusadert, és a ballistát.. Itt véget ért a csata, szerintem megtettem amit lehetett, középre sokkal előbb mentem be, illetve a démonokból is igyekeztem minél többet felvonultatni.


vs Dreegar Észak vs Dél

Annak örültem, hogy dungeon jött neki, ami nem biztosította , hogy 2.héten be tudja verni a 22 efreet sultant a kannáért.Nálam rampart mellé Marius lett a király, annak tudatában estünk egymáasnak, hogy bármilyen eredmény születik, egyikünk könnyedén kieshet.
Éppen ezért siettem, első héten elkezdtem a quest artikat kiszedni, csizma ott virított nálan. Valamiért intelligencia, tűz mágia ami bejött a főhősnek, Th ezt meglátta, máris temetett Titivel egyetemben :lol:
A várakat sikerült könnyen bevenni, a relikem titan cuirass, 2.héten pedig sikerült valamelyik buta droidomnak felvenni a 3all-t. Ezek után nehéz 1 napot éltem át, pakolgattam 6 hősön keresztül a sereget, sőt az új hetit is odaadtam a hajóba szállt főhősnek. Unikornis plusz 5 miatt könnyebb dolgom volt a sultánok ellen, vittem a sarin kívül még tölteléket. Black marketből 6os pajzs, meg plusz 1 speed, a kanna mellett plusz 2 speed, így kezdtem reménykedni.
Varázslatok közül a meteor, resu, víz elementál ami elég jelentős.
4.hét elején csatáztunk egyet.

Marius 26 28 30 22 440 mana
Mephala 27 26 23 20 201 mana

Lényegében az elején mindketten meteort toltunk, csak az enyém 250-nel erősebb volt, plusz hp fölény emellett. Lement az első kör a csatában, majd Vologya véletlenül tett arról, hogy a gépem kikapcsoljon. Miután mindketten elmondtuk mit tud a hősünk, illetve a többiek is véleményt nyilvánítottak a meccs kimeneteléről, én kaptam meg a 3 pontot. Dreegarnak más ütős varázslata nemigen volt 3 vár tornyaiból...

Egy nehéz nap után megint nem sikerült sokat aludni, muszáj volt emelni a pálinka adagot...

Legjobb 8 között

Eredetileg megint Dreegarral kellett volna küzdenem, Titi pedig Nimbussal, mivel ezek a párosítások a csoportkörben is voltak már, Dreegar helyett Titit kaptam...

vs Titi Deathmatch

Erre a pályára a tower igazi kihívás, Titinek nem volt nehéz dolga a strongholddal végigverni a pályát... Vigyáztam a gremlinekre szokásommal ellentétben, a 2., és 3. várat Tyraxor főhősöm 2. és 3.nap bevette. Kiküldtem egy droidot hajózni, nem láttam ellenséges zászlót, ezért tudtam szedegetni lovét, 2 víz elementálos hajót, egy szellemeset is. 2.héten a master gremlinnel,magival, 2 lovassal, 2 gianttel (első héten csak citadel lehetett az MG1-et igénylő váraknak) ütöttem 12 nagát, veszteség nélkül bedaráltam, 2.nap meg 9 war unikornist a kesztyűért, és 500 aranyat adó artiért, ám az egyik morált kapott pont leszedett 10 gremót... :cry:
Ezután mindent ütöttem ami szembe jött, a relikem 4all, amit nem akartam kivenni 2.héten, mert 33war unikornis őrizte.
Húztam a pénzes épületeket, a hős xp-t ritkán vett fel ládából, és anyagilag 1.3.1-nél már úgy álltam, hogy felhúzom a titánt (az angyal is lehetséges első héten, ha az ember odafigyel...)
1et kivettem, aztán szinte mindent kiszedtem a terepemről, fejlesztettem a lényeimet, mert láttam hogy a kis szigeten kiszállt Titi főhőse a dobozért.
1.3.4-nél adv. slow segítségével bevertem az unikornisokat, 2 champion elhullott, szintlépés, és nem adott be egy exp. magicet sem (adv air,earth volt már) Ahhoz, hogy még egy szintet lépjek, az előttem lévő ládák mindegyikéből 1500 xp-t kellett hogy kapjak (felesleges artikat már beáldoztam az altarnál...) Úgy is lett, majd 1.4.1nél a főváram előtt megütköztünk 3 heti sereggel.

Arlach 26 14 11 12
Tyraxor 19 17 13 10

Hp fölényben voltam, igaz titánból csak 4 jutott nekem, de ezt első körben kompenzálták az íjászaim. Első körben sajna nem varázsoltam, pedig többször átgondoltam, hogy be fogja vakítani a genie-t.
2.körben nyomott mass hastét, a 256 gremóból már csak kevés maradt, a magi a thunderbird morálját bánta, de sikerült egyre csökkenteni a macik számát. Még pár körön keresztül ütöttük egymást, de a titán kitartott a 9 naga queen, gólemek társaságában.

Mostmár a Nimbus is kiesett, így a körülöttem lévő összes játékost sikerült haza küldenem... :)

Legjobb 4 között

vs Ssth Desert War

Amikor ránéztem a mapra, a dungeont akartam elkerülni. Titi elmondta azért, hogyan kell dungival gyorsan leverni Th-t, de azt a taktikát nem lehetett alkalmazni. Az mentett meg az első heti feladástól, hogy bejött Neeala, egy 2/2-es kard, és egy plusz 6-os pajzs, a többi említésre sem méltó. Minden egyes csatában megizzadtam mire sikerült leütnöm ami szembejött, de kis veszteséggel bevertem a Th naga dwelljét, meg az aranybányát is. Kiszedtem pár pénzes épületet, majd támadt egy ötletem, hogy meglepem Th-t mielőtt kiszedné a saját kannáját.
Ez nem nem úgy sikerült, ahogy elterveztem, meglátott aztán hozott még sereget, de manája nem sok volt.

Neela 7 11 5 5 46 mana
Orrin 11 10 13 3 3 mana

Expert tactics nála, bevédte az íjászokat, a 11 naga queen volt a fal, kb eddig tartott a csata. Még morált is kapott, én az íjászaimmal 14 gremót vettem le első körben, de nem is folytatom, mert első nap eldőlt.
Bármilyen taktika esetén nekem csomagolva volt a vereség, amit én nagyon utálok, mert nem ezért hajtottam az ezt megelőző meccseken.
Lehet, hogy Th élvezte a meccset, de a döntőbe kerülésért vívott partin elég méltatlannak éreztem a helyzetemet, egyenesen igazságtalannak.

Ezek után már ideges, csalódott voltam, a következő meccs már annyira nem hozott lázba, mákos Jouval ilyen térképen nehéz felvenni a versenyt.


vs Jou Giant War

Első nap nem járt le az időm, ezen csodálkoztam, a törpés csávón kívül csupa kutyaütő hős jött, de a 2.napra megvilágosodtam, mert bejött Sephinroth. Több harcos hőst nem kaptam, meg gondoltam fokozzuk az izgalmakat, a piros gömb is ki lett tiltva. Ramparttal nyomultam, Jou strongholddal. Ám a főhős a 2.hét 2.napjáig a következő csapattal nyomult: 2 champion, 2 skorpió
Hatékonyak voltak, a reliket őrző lényeken kívül mindent bevertem velük, közben nyomogattam az ice boltot, hogy le is tudjam ütni például a mocsárban a 17 fejlett gorgont :lol:
Tűz mágia, föld úgy éreztem kelleni fog, felhúztam a fővárban a 4.szintű tornyot, berserk mellé resu amit láttam.
Ennek következtében kénytelen voltam a 2.hét 3.napján 4 greennel, 8 unikornissal 3 skorpióval beütni 22 devilt (3 2 11 8-as skillekkel). Beálltam középre a greennel, az ördögök körbeállták, aztán nyomtam nekik a berserket és helyettem kivégezték egymást. DSA amit felvettem, 1 nappal ezelőtt vízről lett csizma,kesztyű, sőt pathfindig a főhősnek, így már elég gyorsan haladtam. A 80 minót is lekaptam, aztán az alvilágban mindent bevertem, kivéve a fullos utópiámat. Fekete gömb a másik relikem lots green őrizte. 1.3.1nél benéztem mi újság az utópiába, 6 gold, sok unikornis, meg kentaur a seregem, de lezúztam őket, mert már 10 defense mellett ment rájuk a slow :)
DSA, titán cuirass, gladius jött. 1 értelmes arti, ekkor beszaladtam középre, ott 1-es utópiából a sentinel a jutalmam, a pandorát felvettem, és még a középen lévő 3 relikből a szandált, meg a 4/4es sisakot, a thunder helmet nem vonzott már, amikor Jou beszólt, hogy megszívtam erősen, mert recanter ott függ a hősén.
Nem baj, 80 manából megoldottuk, hogy a tengernyi hidrát levegyük a térképről, kiütöttem 14 ghost sarit a 2.váram elől, összeszedtem minden egységet, aztán 1.4.1-nél az ellenfél 2.várához elég közel voltam.
Még egy quest artit lett volna idpm visszavinni, a 4 attack hiányzott, plusz a főváram mellett a víz gömb az 590-es ice bolt mellé...
Viszont plusz 4 hp, vakítás elleni nyakék legalább rajtam volt.

Gundula 33 27 22 20
Sephinroth 29 26 28 25

Amint látható még én voltam skill hátrányban, amikor mindent kipakoltam középről, amit lehetett.
10gold,33 uni, 61 fa, 68 pega, 132 grand, 292 kentaur, 179törpe
14 maci, 21 küklopsz, 58 madár, 65ogre, 99 ork, 168 farkas, 290 goblin
Természetesen minden lény fejlesztett, sikerült úgy megtervezni a csatát, hogy a macit visszafogtam, amíg meg tudtam bontani a madár, farkas ogre hármast. Ami maradt ezek után csapat, az csak a macit ütötte, majd a legvégén a 179 törpe, 13 fa mellett 14 küklopsz,99 ork maradt. Innen nem lehetett elbukni, 79 törpe maradt a csatamezőkön.
Hozzátartozik ehhez, hogy kaptam több morált, de úgy érzem, hogy Sephinroth megérdemelte a 3.helyet... :)

_________________
Online Toplista:
http://hommm.hu/letoltesek/egyeb/hop.htm
Online mérkőzések:
http://hommm.hu/letoltesek/egyeb/meccsek.htm


A hozzászólást 14 alkalommal szerkesztették, utoljára Süni 2010 nov. 30 kedd, 2:49-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 nov. 02 kedd, 22:30 
Avatar

Csatlakozott: 2003 márc. 26 szer., 10:35
Hozzászólások: 358
Tartózkodási hely: Budapest
Nimbus írta:
Vogyi-Sorci meccset nem láttam, de a Magix-Sorci meccset igen. Az is durván hosszúra sikeredett, és ott is néhányan már tudni vélték mi a kimenetel, aztán mégsem az lett. :)


Na ja, de Magixnál terminátor elementálok voltak, azok túlélő típusúak.
Addig még tök jól éreztem magam, de aztán kiderült, hogy az utolsó 2 meccsemen Jou első helye múlik. 4ből csak 1 pontot kell elszórnom, és hallelúja van.

Vologyánál 1 ütés = 1 stack volt a helyzet. A curse sem volt használható, csak kivételes esetekben, mert túl sok manám volt, és minden curse -1 stack elementált jelentett volna.

Elsőt úgy is elvesztette el Vogyi, hogy megkértem nyomja a defenset a hárpiákkal, míg megidézi az elementálokat, aztán ütünk. 500-ig bontott kb.

Igaz, hogy Vogyi kényszerhelyzetben volt mert dobogós helyek múltak a meccsen, Jou pedig bízott a szalmaszálában.

Nálam azért szakadt el a cérna, és léptem le a díjátadás előtt, mert nem elég hogy feleslegesen húztuk az időt, ezt még meg is értettem, unott pofával végigtoltam volna, de kezdett személyeskedésbe torkollani a játék, ahogy közeledtünk Vogyi egyre nyilvánvalóbb veresége felé. A végére már kifejezetten rosszul éreztem magam, hogy megint én nyertem, és hogy egyáltalán elmentem a BB-re.

Emlékversenyhez méltatlan vége lett ennek a tornának, az biztos.

_________________
saludo hombre de combatiente:
Sorceress


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 nov. 02 kedd, 23:38 
Avatar

Csatlakozott: 2005 dec. 29 csüt., 3:19
Hozzászólások: 712
Tartózkodási hely: Budapest
ami engem illet, mindkét fél véleményével egyet kell érteni!

A kiemelésnek ugyebár az lenne a lényege, hogy szimbolizálja a verseny célját, ergo: győzzön a legjobb...
mielőtt félre értenétek, a kiemelésért harcolók szerint ez azt jelentené, hogy ne fordulhasson elő olyan, hogy egy harmat gyenge csoportból valaki esetleg 4-be jut, míg egy másik csoportból, ahol történetesen 2-3 elit játékos is van, valamelyik, vagy akár 2 is, simán kiesik még a 16 között...
Ugyanakkor azt is el kell fogadni, hogy a H3 egy olyan játék, ahol bárki bárkit megverhet...nyilván, ennek vannak előfeltételei, de előfordulhat...főleg amíg a random várválasztás gyakorlatilag teljesen értelmetlenné teszi a mapok előzetes közzétételét, addig tuti hogy lesz ilyen...gondolok arra, hogy marha jó hogy előre látjuk a mapokat, tesztelhetjük, de gondolom aki veszi a fáradtságot, hogy teszteljen, az kb 10 perc alatt látja, hogy ely 2-3 vár alkalmas a mapra és eszerint gondolkodik előre és építi fel a taktikáját a majdani versenyre...a random várválasztás pedig ezt gyakorlatilag egy pillanat alatt feleslegessé teszi...

és épp ezért lehet elfogadni a másik oldal érvelését is, akik a kiemelés ellen vannak, mely szerint, aki a legjobb akar lenni, annak bárkit tudnia kell megverni...

Hidd el Süni, tökéletesen megértelek, tény hogy a tiétek volt a legnehezebb csoport és volt hozzátok képest klasszisokkal gyengébb is, ahonnan könnyebb volt tovább jutni! A 3. helyed egy ilyen ágon, nagyon jó teljesítmény, főleg random várnál...úgyhogy gratula érte, sajna ez a 2 nap nem elegendő arra, hogy kiderüljön valójában ki is a legjobb! Arra van a tábor, ott mindenki mindenkivel megmérkőzik és az alapján egyértelmű az eredmény...

Ez a rövidített verseny hátránya, igazságos rendszert pedig azért nehéz kialaítani, mert ha kiemelsz, drasztikusan csökkented a gyengébbek továbbjutási esélyeit, akik gyakorlatilag be kell hogy érjék a részvétellel...ezt pedig senkitől sem várhatjuk el, főleg ha fizet is az indulásért...

Azonban, van egy figyelembe vehető megoldás, csak ez is létszám függő, ez pedig a 4 fős csoport, 1 kiemelttel...vagyis 4 fős csoportokat alkotunk és az indulók közül (ranglista alapján) az első 4-et kiemeljük, külön csoportba rakjuk, a többieket pedig sorsoljuk...
így szerintem mindneki óhaja teljesül, de van még egy feltétel. Ha már közzétesszük a mapokat, akkor ugyebár mindenki maga dönti el hogy készül és gyakorol, vagy sem...aki készül, nagyobb eséllyel veri meg ellenfelét, mint aki rá sem néz. És itt kéne viszont megmaadni a várválasztásnál, mert aki időt áldoz a felkészülésre, azt igenis jutalmaznia kell a rendszernek! Aki nem készül, annak úgyis tök mindegy, hogy mivel tolja, de aki vette a fáradtságot, annak ne legyen már rossz szájíze...

Ez lenne az én véleményem, várnám az építő jellegű hozzászólásokat :)

Gratula TH!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 nov. 02 kedd, 23:44 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2004 dec. 08 szer., 11:54
Hozzászólások: 2364
Tartózkodási hely: KisNetegyele...
Húha végre idehaza, ahol tudok is írni valamit (1etemen nemjó a net ilyesmire, de a körülmény még inkább nem alkalmas :P )

Elsüzöris köszönet a szervezőknek a megrendezésért, a résztvevőknek meg a verseny és hangulat színesítéséért, szerintem ezen a téren nemvolt olyan rossz ez a pár nap.

Na nézzük is sorba:

H5 támadás:

Közel 0 felkészülés ( 3 letesztelt meccs ), ellenben jó környezet volt a seregnek, és az ellenfelek se voltak olyan übererősek egymás mellett, így végül kis szerencsével sikerült elhódítani a bajnoki címet ebben a szerintem elég szoros mezőnyben. Gratula a többi helyezetteknek és minden résztvevőnek.

H3 támadás: itt a Lacaféle offline H3 támadás másik verzióját küldtem be apróbb módosítással, sok reményt nem fűztem, de ott helyben 1x csak azt néztem hogy elég ritkán kapok ki ahhoz képest amit vártam, de főleg az élmezőnyhöz képest, aztán végül Sorcy utánra becsusszant a sereg, amit én még 6ba se vártam volna így szemre. Gratula a bajnoknak, és a 3. helyezettnek, valamint minden résztvevőnek.

1 vs 1

A csoportomat sikerült 9 ponttal megnyerni, aminek 1 része igencsak érdekes volt...
Vs Hzsolt (H)ősök (H)arca ( Tower/Ufretin vs Dungeon/Malekith )

Érdekes pálya, csövezés az ment, az 1szem relic red orb lett, az 1etlen mightos heró meg ufretin, de a végére kiderült jó választás volt, főcsatára én összegyúrtam a titánt, meg kivettem a pandórát, Zsolti tópiázott is, de csak red dragonnal jött főcsatára, meg kicsit hiányosabb sereggel, így 4. héten, kb azonos A/D volt így, de migth skillekben nem bővelkedett, mint vártam, 3 körös csata lett...

Vs Cat (keresztmeccs) Hourglass3 ( Castle/Shatki vs Inferno/Rissa? )
Kiszedtem mindent a pályáról, volt még1 castle váram ami felhúztam 2. hétre, majd mikor olyan második hónap elején átmentem, megütköztünk a várában a jelentős skill hátrányban levő hősnővel...

Vs NG É vs D ( Tower/Shiva vs Dungeon/Dace)

Itt ment a csöveskedés és a lassúság, mikor átjött NG olyan 4 héten asszem, annyira volt idő hogy kiszedjem az utópiautánzatot, majd TP haza, és vártam hogy bedaráljon a váramban, de ekkor elkövette azt a kulcs hibát, hogy kicsit tápolózott majd elugrott haza ballistic skillért, így az 1 odaragadt droidján sikerült a hiányzó 27 xp-t beszedni az expert wisdomhoz (lvl5ön ottfigyelt az impló +a relicem TC volt) és még sikerült 88 manáról 110re feltölteni magam, majd 1.4.7 kor betámadt a várban, de az 1800 as trutymóval nembírt (+volt meteorom is), hiába voltak 2x jobb A/D értékei...

8 között:
vs Vologya Deathmatch (Necro/Galthran vs Castle/Andra )
A relicleosztás(nekem 15%resi cipő, neki TC [földalatt fekagolyó+THelmet]) miatt bepróbált andáravl, de a várlesoztása(forti és str secvárak) vmint a semmi MG-je miatt nemlátta értelmét folytatni a meccsnek, így feladta...

4között:
vs Dreegar Desert War (Dungeon/Crag Hack vs Inferno Pyre)
Első igazi "komoly" meccs. Jó kezdés, aztán silány befejezés, én szerintem neml toltam rosszabbul a dolgokat mint Dreegar, a map leosztása viszont jobban döntött szerintem, mint a várleosztás, nekem volt +3 power a kezdőterületemen, és 1 GB, Dreegarnak meg +6 attack és +4 defense, a középre válogathattam hogy a 2 pack szultánon megyek e át, vagy a gianteken, 10 manával, valamint azért gyorsabban haladott Pyre mint én a basic log-gal, és még utópiából is kapott talán gladiust meg pirosgömböt, így értelmetlen lett a meccs, főleg hogy nagy veszteséggel tudtam volna csak kivenni a semmit nemérő utópiámat...

Bronzmeccs
Vs Süni Giant War (Stronghold/Gundula vs Rampart/Sephinroth)
A pálya az nemvolt olyan rossz hozzám, kaptam jó cuccokat tombból, vízről, refuból, de volt árnyoldal is, elfelejtett földet kapni gundi és halál lassú volt, valamint utópiából se jött semmi, így a 7 relicmeből volt 3 értelmes, és mivel komolyan toltam ezt a meccset is, amatőr hibákat vétettem mellé, így a főcsatában kis mákfaktor segítséggel elvert a Süni.

Gratula a dobogósoknak és a Bajnoknak is :)

Süni írta:
... de én eléggé küzdöttem minden meccsemen, hogy megnyerjem, míg más egy könnyebb ágon szinte besétált a legjobb 4-be....


Köszi Süni, ezt megjegyeztem azért...

_________________
Üdv. Jou!

"Ha legközelebb újra megszületek, vadon élő ló szeretnék lenni. Szabadon nyargaló, büszke, örömittas széljáró! Nem akarnám, hogy valaha is befogjanak, felnyergeljenek, még akkor se, ha jól bánnának velem." (Vavyan Fable)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 nov. 03 szer., 3:47 

Csatlakozott: 2005 okt. 06 csüt., 12:50
Hozzászólások: 3289
Tartózkodási hely: Sünfalva
Jou:
2 meccsen annyi dolgod volt, hogy ott kellett lenned, a másikon piros gömböt kaptál Malekith ellen, NG-vel már komolyabb csatát toltál, Dreegaron pedig azért nem tudtál túljutni az elődöntőben, mert peched volt... Innentől kezdve...

Bozso:
Én máris megbarátkoztam a 4 fős csoportokkal, először átgondolva így lenne optimális az egész mezőnynek.
Szerintem rajtad kívül senki másnak eszébe sem jut tesztelni, részemről ok hogy válasszunk várat, az elképzelésem jelen pillanatban az, hogy a verseny előtt 3 héttel legyen fixen 6 map, 2 csöves, 2 közepesen gazdag, 2 elég gazdag amin lehet gyakorolni.

_________________
Online Toplista:
http://hommm.hu/letoltesek/egyeb/hop.htm
Online mérkőzések:
http://hommm.hu/letoltesek/egyeb/meccsek.htm


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 nov. 03 szer., 8:27 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2006 jan. 06 pén., 0:40
Hozzászólások: 1087
Tartózkodási hely: Budapest
Dreegar hsz-ével értek egyet. Hiába néztük át a térképeket 4-en, kapitális hibák maradtak benne. Jobban járt volna a közönség, ha egy ember nézi át és legfeljebb azon vitázunk miért van a másiknak 1-gyel több lvl2-es random artija...

Ez egy ilyen verseny volt, ilyen térképekkel. A legfontosabb, hogy Mugger emlékverseny volt és sokan tiszteletüket tették. Ezen felül én jól éreztem magam, Nimbus-szal elmulattuk az időt, sajnálom, hogy vasárnap már nem volt alkalmam rá.

_________________
"Fix pályán játszani olyan, mint végigmenni ugyanazon a labirintuson többször" - angelito_HC


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 nov. 03 szer., 13:11 
Avatar

Csatlakozott: 2005 okt. 18 kedd, 16:25
Hozzászólások: 606
Tartózkodási hely: Budapest, XX. kerület
Bozso84 írta:
és épp ezért lehet elfogadni a másik oldal érvelését is, akik a kiemelés ellen vannak, mely szerint, aki a legjobb akar lenni, annak bárkit tudnia kell megverni...

Ez a rövidített verseny hátránya, igazságos rendszert pedig azért nehéz kialaítani, mert ha kiemelsz, drasztikusan csökkented a gyengébbek továbbjutási esélyeit, akik gyakorlatilag be kell hogy érjék a részvétellel...ezt pedig senkitől sem várhatjuk el, főleg ha fizet is az indulásért...

Hidd el Süni, tökéletesen megértelek, tény hogy a tiétek volt a legnehezebb csoport és volt hozzátok képest klasszisokkal gyengébb is, ahonnan könnyebb volt tovább jutni!

Azonban, van egy figyelembe vehető megoldás, csak ez is létszám függő, ez pedig a 4 fős csoport, 1 kiemelttel...vagyis 4 fős csoportokat alkotunk és az indulók közül (ranglista alapján) az első 4-et kiemeljük, külön csoportba rakjuk, a többieket pedig sorsoljuk...


Az első 2 bekezdéshez nincs hozzáfűznivalóm teljesen ül.

Harmadik: "klasszisokkal gyengébb csoport"... hát... korábbi hsz-eimben már kifejtettem, hogy bár lehet, némelyik csoportban gyengébb kvalitású játékosok kerültek, de MINDENKINEK ugyanakkora esélye volt továbbjutni a csoportjából, mert CSAKIS vele nagyjából egy szinten lévő játékossal játszott. Ez a rendszer nem igazságos? Ennél jobbat hogyan lehetne? Most ha Süni simán továbbjut a csoportjából, tönkreverve pár embert, akkor nem is kezdte volna el ezt az egészet? A legjobb 4-be meg Jou "masírozott be", de állítom, Neki is ugyanannyi esélye lett volna továbbjutnia akármelyik halálcsoportból!
Amikor valaki jelentkezik a versenyre, még nincs tudatában a csoportbeosztásnak, tehát vállalja, lehet csak 3 meccset fog játszani és kiesik.

Negyedik: ez a verzió többször előfordult már szerintem, de mivel Bajnokságok óta csak 12 emberrel "vegetáltunk" - ilyen létszámnál meg kiemelésnek nincs sok értelme - és (bár ne legyen igazam, de) tavasszal se leszünk 16-an, így tárgytalan.

Süni írta:
az elképzelésem jelen pillanatban az, hogy a verseny előtt 3 héttel legyen fixen 6 map, 2 csöves, 2 közepesen gazdag, 2 elég gazdag amin lehet gyakorolni.


Ez egyik nap nekem is szöget ütött a fejembe, hogy minek 10+ pályát összekészíteni, amikor csak 6 db szükséges? :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 nov. 03 szer., 13:27 
Heroes Team

Csatlakozott: 2003 márc. 25 kedd, 20:57
Hozzászólások: 2058
Tartózkodási hely: Gyömrő
NG: 18-an voltunk. A tavaszt meg ne írjuk le máris...

Igazságos? Nem attól lesz igazságos egy verseny, ha egy gyengébb képességű játékosnak ugyanakkora esélye van továbbjutni, mint a legjobbaknak, sőt!
Ügye ezt Te sem gondoltad komolyan? :roll:

Vegyük a foci példáját:

Te szeretnéd, ha lenne két olyan BL csoport, ahol az egyikben ott van a Reál, az Inter, az MU és a Bayern, míg egy másik csoportban ott van a magyar, a litván, a moldáv és az albán bajnok csapat?
Szóval Te ezt tartod igazságosnak? :wink:

_________________
*HAVE FUN!*

Nimbus


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 nov. 03 szer., 13:51 
Avatar

Csatlakozott: 2005 okt. 18 kedd, 16:25
Hozzászólások: 606
Tartózkodási hely: Budapest, XX. kerület
Nimbus írta:
NG: 18-an voltunk. A tavaszt meg ne írjuk le máris...

Igazságos? Nem attól lesz igazságos egy verseny, ha egy gyengébb képességű játékosnak ugyanakkora esélye van továbbjutni, mint a legjobbaknak, sőt!
Ügye ezt Te sem gondoltad komolyan? :roll:

Vegyük a foci példáját:

Te szeretnéd, ha lenne két olyan BL csoport, ahol az egyikben ott van a Reál, az Inter, az MU és a Bayern, míg egy másik csoportban ott van a magyar, a litván, a moldáv és az albán bajnok csapat?
Szóval Te ezt tartod igazságosnak? :wink:


Te is tudod miért voltunk most 18-an :( az előtte lévő HÁROM BB-n 12 volt a létszám (éppenhogy a minimális). De tényleg nem akarok vészmadárkodni.
Rendben, vegyünk egy KONKRÉT példát :P
Real Madrid, Milan, Ajax, Auxerre és
Lyon, Schalke, Benfica, Tel-Aviv

Az egyikben tényleg gyengébb csapatok vannak, a másikban meg 3 többszörös BL-győztes. De mindkét csoportban 3-3 csapatnak reális esélye van a továbbjutásra.
A Barca VALÓBAN könnyű csoportba került (Koppenhága, Kazany, Panathinaikosz), mivel kilóg a csoportból, de volt olyan csoport a hétvégén, ahol valaki egyértelműen kilógott felfelé?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 nov. 03 szer., 14:12 
Heroes Team

Csatlakozott: 2003 márc. 25 kedd, 20:57
Hozzászólások: 2058
Tartózkodási hely: Gyömrő
Elbeszélünk egymás mellett NG!

Persze, igen azonos esélyük van továbbjutni! Nem vitatkozom ezzel. No de ez így igazságos? Az elődöntőben, döntőben Real Madrid - Tel-Aviv meccset szeretnél nézni inkább vagy Real Madrid - Milan meccset???? :shock:

Miért végezzen előrébb a Tel-Aviv aki megnyer egy látványosan gyengébb csoportot, mint a nála erősebb Milan, aki esetleg a csoportkörben búcsúzik???

Nem igaz, h nem érted... :roll:

_________________
*HAVE FUN!*

Nimbus


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 nov. 03 szer., 14:43 
Avatar

Csatlakozott: 2005 okt. 18 kedd, 16:25
Hozzászólások: 606
Tartózkodási hely: Budapest, XX. kerület
A HBB nem BL :)
Egyébként éppen ez az, hogy a BL-ben voltak kalapok, mégis ilyen csoportok jöttek ki.
TIZENKÉT BB lement reklamáció nélkül, most, hogy pár jobb játékos összekerült már a csoportkörben, egyből megy a vita, meg az ujjal mutogatás (vki könnyedén begyalogolt a legjobb 4-be, satöbbi), hogy bezzeg a másiknak könnyebb volt, szerintem erre semmi szükség...
A gyengébb játékosok sem reklamáltak korábban.
De legközelebb lesz kiemelés, az esélyesek tönkreverhetik a gyengébbeket és elégedettség fog honolni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 nov. 03 szer., 14:59 
Heroes Team

Csatlakozott: 2003 márc. 25 kedd, 20:57
Hozzászólások: 2058
Tartózkodási hely: Gyömrő
Pislogjál csak vissza kicsit a korábbi topicokba! Bizony nem ez az első alkalom, sőt! Bár nem állítom, h mindegyik után/előtt téma volt, de bizony nem először megy a szájtépés miatta.

Egyébként pedig DE, a BB bizonyos szempontból igenis BL, de nagyon sok sporthoz hasonlíthatnám, ahol nem valósulhat az meg, hogy mindenki mérkőzik mindenkivel. Bizony NG, ahol csoportrendszer van, ott óhatatlanul jelen van a kiemelés is.

_________________
*HAVE FUN!*

Nimbus


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 nov. 03 szer., 15:10 

Csatlakozott: 2005 okt. 06 csüt., 12:50
Hozzászólások: 3289
Tartózkodási hely: Sünfalva
Szerintem pedig Halon a legújabb sztárhős, tényleg Nimbus, miért nem rakod ki megjelenítendő képnek, hogy senki se felejtse el, vele verted meg Titit :lol:

Én bezzeg fel merem vállalni, hogy Sephinroth-tal elintéztem egy 21.szintű Gundulát recanter mellett... :)

_________________
Online Toplista:
http://hommm.hu/letoltesek/egyeb/hop.htm
Online mérkőzések:
http://hommm.hu/letoltesek/egyeb/meccsek.htm


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 nov. 03 szer., 15:20 
Avatar

Csatlakozott: 2005 okt. 18 kedd, 16:25
Hozzászólások: 606
Tartózkodási hely: Budapest, XX. kerület
A BL-csoportok sorsolása is kalapok szerint történt, mégis simán kieshet az ötszörös győztes Milan és továbbjuthat a Bundesliga 2. felében tanyázó Schalke. Most ha lenne kiemelés a BB-n és összejönne egy hétvégihez hasonló halálcsoport, akkor nem lenne reklamálás?
Nem tudom, hogy Bozso és Csizu pontszámai be lettek-e számítva a Buchholz átlagpontszámba (inaktívak voltak a toplistán, úgyhogy gondolom nem), de mi lett volna, ha egy kiemelt megkapta volna őket a csoportjába?

Lord Shaba-val járunk rendszeresen egy focitornára, de ott is lassan már az lesz, hogy 2 csoportot alakítanak: aki focizni megy és aki nyerni. Szombaton lesz a következő, elkészítették a kiemeléses (!) csoportbeosztást, majd újracsinálták, mert pár csapat reklamált. Mindenkinek nem lehet a kedvére tenni...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 nov. 03 szer., 15:34 

Csatlakozott: 2005 okt. 06 csüt., 12:50
Hozzászólások: 3289
Tartózkodási hely: Sünfalva
NG:
Be lett számítva a pontszámuk kérlekszépen, és ha 6 db 3 fős csoportba berakjuk a kiemelteket, elég kis eséllyel lett volna az általad emlegetett halálcsoportra. Nézd az Európa-ligát, szerintem az a rendszer jobban illik a te világképedhez :lol:

_________________
Online Toplista:
http://hommm.hu/letoltesek/egyeb/hop.htm
Online mérkőzések:
http://hommm.hu/letoltesek/egyeb/meccsek.htm


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 460 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Imperium - Modified by Rey phpbbmodrey
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség