Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 430 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Következő
Szerző Üzenet
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 aug. 30 hétf., 18:12 
Avatar

Csatlakozott: 2004 ápr. 12 hétf., 12:26
Hozzászólások: 2152
zsinórban 3x begyűjteni a cimet, azért ehhez nem elég csak a szerencse, gratula.

segitségekhez, szerintem mindenki segit mindenkinek, vannak akik szeretik jobban osztani az észt, vannak, akik kevésbé, ez a LAN varázsa, Titi végig morázott nekem pl.
ezt is elb@sztad, elég gyengén tolod, szarul állsz és egyéb kombokkal, sosem tudhatod th mivel segitette Orsit, de simán belefér, Danira és Zsombira is ráfért volna.
Nekik balszerencse volt, hogy 2vs2 ben egymás okitották, jövőre valószínűleg szerencsésebbek lesznek.

_________________
Despite what your mamma told you, violence does solve problems.
Annak ellenére, amit anyád mondott neked, az erőszak igenis megold problémákat


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 aug. 31 kedd, 13:25 
Avatar

Csatlakozott: 2005 okt. 18 kedd, 16:25
Hozzászólások: 606
Tartózkodási hely: Budapest, XX. kerület
Süni írta:
Th egész meccs alatt ellátta több tanáccsal (amit én erősen unfairnek vélek, érdekes módon más ellen nem ilyen kitartóan osztogatta a tanácsokat...)


Bár nem ismerem Orsit, de ha még nem annyira gyakorlott játékos, urambocsá' újonc, akkor egy kétszeres Tábori győztes ellen csak megérdemel némi bíztatást...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szept. 01 szer., 13:23 
Avatar

Csatlakozott: 2010 aug. 11 szer., 20:54
Hozzászólások: 7
Egy újonc élménybeszámolója

A legtöbb meccs részleteire nem-igen emlékszem. Az elsőt valami vérprofik mindent beleadva Castle-lel és Mephalával megnyerték nekem Dani ellen. :D (Ezúton is köszi! És ne haragudj Dani!)

A második mérkőzést Th-val játszottam, aki ezalatt próbált felkészíteni. Az első napokban nagyon sok segítséget kaptam tőle.

A harmadik meccset, ha jól emlékszem Pumpás ellen vívtam. Ha pár (valódi) nappal később küzdöttem volna meg vele, biztos nagyobb kihívást jelentek a számára, talán le is győzöm. Th beszólt, hogy elbénáztam a végcsatát, pedig lett volna esélyem. :P Na az fájt, de meg kapta érte a magáét.

Aztán jött Jou, akivel technikai okok miatt nem tudtuk befejezni a játékot, de kétség kívül ő nyert volna.

A többi meccs egybefolyik, egyre jobban fáradtam, nagyon sok - számomra is nyilvánvaló - hibát vétettem. Diszorientált és piszokul álmos voltam. Hálás köszönet Adlernek az életmentő kávékért! :) Közben nagyon jól esett a mozgás, a gimiben amúgy is szerettem focizni, és köszi hogy kíméltetek :D A pókerezés meg hatalmas élmény volt.:)

Th szerint a játékban nagyon peches is voltam, az utópiáim nem dobtak túl hasznos dolgokat, nem jöttek hasznos profession-ök, jó artifaktok, jó hősök. Vologya ellen a kezdésnél sorra vettem a magic-es hősöket, és hatodiknak végre jött egy might-os, aztán persze nem maradt pénzem, a tengeren úszó dolgoknak pedig valamiért több mint a fele üres volt… :/ Jövőre jelöltetem magam az Unlucky díjra :P

Két nap után, láttam, Th kicsit belefáradt már a kérdezősködésembe, meg a meccseire kellett koncentrálnia, úgyhogy egyre jobban önállósítottam magam. Kezdés előtt mindig megmondta, mi a pályán a győzelem kulcsa (utópia, doboz, kanna, tudásfák, artifact stb), és segített a hős kiválasztásában. A csatákba már egyáltalán nem hagytam beleszólni. Néha megkérdeztem, hogy ezt és ezt ezzel a sereggel megüthetem-e, az az artifact mit tud, melyik a jobb profession, de ezeken túl határozottan önállóan játszottam.

Süni, miért érdekes, hogy a Castle-lal voltam? Én választottam, és tudtam, hogy az a legerősebb vár, mert az első meccsen Dani ellen a profik pont azt lőtték ki nekem és akkor ez szóba került. Elleshar adva volt nekem a pályán és Th (szokás szerint) segített a hős választásnál és már akkor megmondta, hogy azért őt, mert neki sok lesz a manája és elementálokat fogok idézgetni, a vízkönyvet pedig megtartom, mert itt ez az egyetlen esélyem, hogy ne alázzanak porig. Később megmutatta a waterwalkot. Kezdésnél, mint mindig, felvilágosított a pálya értelméről aztán ment megküzdeni Jou-val. Nem látott el egész meccs alatt tanáccsal. Jou később átjött és első reakciója kb az volt, hogy Elleshar? De jó, akkor azzal majd tudsz elementálokat idézni! Semmi mást ne varázsolj, csak pákk pákk pákk, elementálokat. /Jou után szabadon:) /
Középre én is bejutottam, a barna sátramat efreet sultánok őrizték, úgyhogy azt nem tudtam azonnal megütni, de később még visszamentem érte. Ezen a pályán nagyon figyeltem és így kivételesen nem szúrtam el semmit. Ellened nagyon összeszedtem magam. Folyton néztem, hogy fejlődik a hősöd és nagyon igyekeztem, hogy skillekben ne maradjak le. Sikerült is kivitelezni. A végén pár ponttal lemaradtam ugyan, mert a 3kör idején a barna sátor mögött már nem fejleszthettem magam. A végcsatánál mindenki a te gépednél volt, még Th is. Később páran mögém szegődtek, de nem szóltak bele. Egy tippet kaptam Thtól; lőjem ki az ammódat. Mindezek tudomásában mindenki döntse el magában, szeretne-e unfair-díjat alapítani jövőre, én ehhez nem értek.

Az utsó meccsen a visszavágóban Dani kerekedett felül. A mázlista -.- Kivételesen 2x olyan erős hősőm volt, mint az ellenfelemnek, a chainem 1200 körül sebzett erre mi volt nála? Valami gömb, ami semmit nem engedett varázsolni. Meg állítólag az a többtucat mighty gorgon se nagyon javított a helyzetemen. Viszont ezt a meccset totálisan egyedül dolgoztam ki, még a célokat se hagytam Th-nak felvázolni, ez lett a mesterművem és én így is büszke vagyok rá. :)

Orsi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szept. 01 szer., 15:35 
Avatar

Csatlakozott: 2004 ápr. 12 hétf., 12:26
Hozzászólások: 2152
Elleshar az az arc, aki halál béna, semmihez sem ért, de minimális szerencsérevel általában kihúz a sz@rból.

_________________
Despite what your mamma told you, violence does solve problems.
Annak ellenére, amit anyád mondott neked, az erőszak igenis megold problémákat


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szept. 01 szer., 16:09 
Heroes Team

Csatlakozott: 2003 márc. 25 kedd, 20:57
Hozzászólások: 2058
Tartózkodási hely: Gyömrő
Gratula a helyeztetteknek és persze minden résztvevőnek! :)

Sajnálom, hogy nem találkozhattam veletek idén a táborban, de a BB-n bepótoljuk. :)

_________________
*HAVE FUN!*

Nimbus


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szept. 01 szer., 16:42 
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 17 szer., 10:27
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Kispest
Én is gratulációmat küldöm minden résztvevőnek. Az elemzésem nemigen jött be, de ez már csak egy ilyen bicikli :D
Remélem az égiek is úgy akarják és az emlék-BB támadás tornáira végre elesz a fene (sajnos a halottak napját valószínűleg nem úszom meg vidéki látogatás nélkül)

_________________
General Tarhás
We want our quicksand back! :D
Lesz még a Putrid Lamasu-tanya!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szept. 01 szer., 17:18 
Avatar

Csatlakozott: 2003 márc. 26 szer., 7:31
Hozzászólások: 1552
Tartózkodási hely: Szolnok
Engem az érdekelne hogy a tipp versenye eredménye mikor lesz meg Szilupa? :)

_________________
FEEL THE SUNSHINE!
Music is my life!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szept. 01 szer., 17:28 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2003 ápr. 10 csüt., 7:33
Hozzászólások: 9411
Tartózkodási hely: Budapest
Teki1986 írta:
Engem az érdekelne hogy a tipp versenye eredménye mikor lesz meg Szilupa? :)


Üdv Bátor Harcosok!

Teki1986: Az általános csevejfarm Tippverseny topikjában olvashatod már a végeredményt. Baráti üdv!

_________________
Vologya Mester - A Heroes Team vezetője


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szept. 01 szer., 18:06 

Csatlakozott: 2005 okt. 06 csüt., 12:50
Hozzászólások: 3289
Tartózkodási hely: Sünfalva
Orsi: én téged nem hibáztatlak semmiben sem, ez egy olyan pálya, ahol a picit gyengébb játéktudású player is érvényesülhet. Ellened nem lőttem el a kastélyt, az utolsó fordulóban több értelmét láttam.
Viszont nem azon van a lényeg, hogy mikor mondott Th segítő infókat, hanem hogy miket is. Kb leírtam már miről is van szó, ezekkel a "trükkökkel" elő lehet idézni azt, hogy ész nélkül tologatod az elementálokat. (nem azt mondom, hogy nincs értelme, csak az egész map a vízkönyv miatt egy hulladék)
Tavaly Titivel is hasonló szituációm volt, ott azért tudtam nyerni Andra hősömmel, mert több, és kicsit erősebb elementált tudtam idézni...
Na ehhez meg nem kell sok iq. Azt pedig nem tudod kihasználni ezen a mapon, hogy gyorsabb vagy a másiknál, mire végigérsz a labirintusban a másik mindent felszed...
Pechem is volt, mert recantert sehol nem találtam (akkor nem lett volna kérdés ki fog nyerni :P:P) plusz a piros gömb is ki lett véve
Továbbra is fenntartom hogy TH unfair volt ebben a szituációban, nem azért mert a "szokásos" módon segített, hanem mert ez már túlment egy határon....

Néhány mapot el lehetne felejteni, gondolok az Ellenséges szomszédok, Labirintus háború, esetleg Észak vs Dél-re, az okokat nem kell magyaráznom.
A mapátnézés, a tiltott artik, hősök része meg szerintem el lett hanyagolva, persze örülni kell ha valaki ezeket elvállalja, de akkor magasabb szinten kellene...


Képekből kb 60at készítettem, többet szerettem volna, de a fényképezőgépem gyorsan megadta magát, a mobilom meg nem az igazi ezen a téren :) Remélem Gepy nem kell megvárni 2011et mire felkerül az összes :lol:

Még hiányzik pár beszámoló, pedig 1 hét telt már el a tábor óta... :)
Még 51, és itt a kovetkező 8)

_________________
Online Toplista:
http://hommm.hu/letoltesek/egyeb/hop.htm
Online mérkőzések:
http://hommm.hu/letoltesek/egyeb/meccsek.htm


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szept. 01 szer., 18:17 
Avatar

Csatlakozott: 2003 márc. 26 szer., 7:31
Hozzászólások: 1552
Tartózkodási hely: Szolnok
Köztudott volt hogy nem minden map azonos szabályokkal megy majd. Lesz benne natúr Toh-os és agyonhipózott is. Nem értem mi bajod van azzal hogy valaki segített egy kezdőnek hogy hogyan nyerhet a pályán. Nem csak ellened mások ellen is elmondta ezt neki a th, sőt mások is segítettek aki nem volt képben. Te nem tudtad hogy bent van a vízkönyv és elementalokkal nyerhetsz? Úgy mondod mintha direkt csak ellened segített volna a th neki. Ne gyártsunk összeesküvés elméleteket kérem szépen.

_________________
FEEL THE SUNSHINE!
Music is my life!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szept. 01 szer., 18:26 

Csatlakozott: 2005 okt. 06 csüt., 12:50
Hozzászólások: 3289
Tartózkodási hely: Sünfalva
Teki:
nagyon jól tudtam a vízkönyvet, sokadjára toltam már ezen a mapon, csak tavaly is Titivel hajnali 3ig tologattuk az elementált, amíg kiegyeztünk a 2-1ben. Másnap meg 2 meccset buktam, többek között mert nem tudtam koncentrálni...

Akinek élvezet így nyerni, tegye fel a kezét, aki szerint az utolsó előtti fordulóban megkavarni így ezt a meccset az is tegye fel a kezét.
Még egyszer mondom, Pista ellen Orsi a főcsatában a defend gombot, meg a slow varázslatot preferálta...

Nem gyártok ilyen elméleteket, csak ha te kerültél volna hasonló szituációba, máshogy gondolnád. :)



Plusz az 1vs1 első fordulójában a random mappal is kavarás volt, engem nem "érintett" mert Zsombor kapott throng thunderbirdet blokknak, aztán én behúztam a meccset, de az volt megbeszélve, hogy előre választunk várat, az XL méret meg kézenfekvő lett volna alapból. Több meccs is kb a kezdésnél eldőlt így, amikor Adler towert kapott, vagy Pista dungeont Dreegar strongholdja ellen...
Én nem szólaltam fel a meccsek kezdése előtt ezért, de kellett volna :P
A random mapok átnézése is elég kacifántos, megkérdőjelezhető volt, de tudom, én állandóan kukacoskodok valamiben :lol:


Adler,Nimbus: köszönöm a gratulációt, a motivációmat még mindig nem vesztettem el :):)

_________________
Online Toplista:
http://hommm.hu/letoltesek/egyeb/hop.htm
Online mérkőzések:
http://hommm.hu/letoltesek/egyeb/meccsek.htm


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Süni 2010 szept. 01 szer., 18:41-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szept. 01 szer., 18:38 
Avatar

Csatlakozott: 2004 ápr. 12 hétf., 12:26
Hozzászólások: 2152
basszus semmi nem múlt azon a 2-1, igy is döntős voltál, sőt, ha 3-0 kikapsz akkor is, felesleges ezen rágódni, nyilvánvaló, hogy Elleshar+water book combonál mivel fog operálni az ellenfeled, mindegy ki legyen ez.

Néhány map valóban felejtős, a Labiritus Háború pont ilyen.

_________________
Despite what your mamma told you, violence does solve problems.
Annak ellenére, amit anyád mondott neked, az erőszak igenis megold problémákat


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szept. 01 szer., 18:58 
Avatar

Csatlakozott: 2003 márc. 26 szer., 7:31
Hozzászólások: 1552
Tartózkodási hely: Szolnok
Jobban kihasználta a pálya adottságát mint én, bárki legyen is az. Semmi tiltott dolgot nem tett se Orsi se th. Tudom milyen érzés amikor csak elementalokkal nyer a másik vagy éppen te. Így volt esélye ellened nyerni, az se volt garancia de volt esélye, és nem hiszem hogyha már verseny van akkor ne azon legyen valaki hogy megnyerje a meccsét ha esélyt lát rá. A te leírásodban azt veszem ki hogy szinte fel kellett volna adnia a meccset vagy teljesen esélytelenül végig játszani csak azért mert te jobb vagy?

Én felteszem a kezemet, nem élvezet így nyerni, de jobb mint simán kikapni, ennyi.

Random mappokban voltak hatalmas hibák? Ha nem akkor meg mi a baj, direkt nem lett belejavítva, mert neten sem kezded újra mert egy lény van az úton meg stb. miatt. néztük hogy ki tudsz jönni a várból? eléred-e a fontosabb pontokat? Be tudsz menni a sivatagba? Át tudsz menni a másikhoz? Ennyi és kész.

_________________
FEEL THE SUNSHINE!
Music is my life!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szept. 01 szer., 19:41 
Avatar

Csatlakozott: 2010 aug. 11 szer., 20:54
Hozzászólások: 7
Helyesbítek, a harmadik meccsemet Pistával vívtam (elnézést tőle az összekeverésért - két Behemoth ;) )

Süni írta:
Még egyszer mondom, Pista ellen Orsi a főcsatában a defend gombot, meg a slow varázslatot preferálta...


Az volt a tulajdonképpeni első rendes meccsem, ami után Th le is leszúrt, hogy nem a defend gombon kellett volna ugrálnom, mert a towernek 3 lövő egysége van és távolról így is úgyis kicsinál. Ezért került a slow és a defend a felejtőbe.

A többit nem értem, de sajnálom, ha kellemetlenséget okoztam.

Sziasztok!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szept. 01 szer., 19:57 
Heroes Team

Csatlakozott: 2003 márc. 25 kedd, 20:57
Hozzászólások: 2058
Tartózkodási hely: Gyömrő
Látatlanban és ismeretlenül azt mondom, hogy nem okoztál kellemetlenséget senkinek! Surmókkal meg ne foglalkozz! Hallgass csak Nitschére... ööö azaz Ssth-ra, az ő véleményében maximálisan bízhatsz. :wink: :D

_________________
*HAVE FUN!*

Nimbus


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szept. 01 szer., 22:53 
Avatar

Csatlakozott: 2004 feb. 06 pén., 22:43
Hozzászólások: 2256
Tartózkodási hely: TATA
Sziasztok!

Az 1vs1 meccseimről még nem tettem említést, most pótolnám:

1. meccs
Jebus L.
Bogpista (Dungeon) - Dreegar (Stronghold)

Random várindulás, amit nem értettem, hiszen meg volt beszélve, hogy várválasztás van. Itt el is dőlt a dolog, igazából le se akartam játszani, mert értelmetlennek tartottam. De rávettek, hogy játszam le, de levertek mint vak a poharat. Várható volt. Dreegar mesterien kihasználta a lehetőségeit és a 3. héten átjött ahogy kell. A csatában mass haste és annyi volt. Itt el is vesztettem a motivációmat az 1vs1 küzdelmeire...

2. meccs
Háború
Bogpista (Inferno) - Adler (Necro)

Először én is Necrot akartam választani, de aztán inkább az Infernot választottam. Nem lett volna rossz választás, ha el nem bambulom a dolgot. Dupla várat húztam, így sok nyersanyag kellett, Alamar segítségével resurrectem is lett mégis miután elvettem a pandorát nem középre mentem... Pedig Adlernél 3 vagy 4 nappal hamarabb vettem ki a dobozt. A föld aklá mentem bohóckodni ahelyett hogy kivettem volna az utópiát középen. Így Adler vette ki mindkettőt és nagy skillkülönbségek miatt, meg hogy 1000 manája volt animatéval esélyem se volt.

3. meccs
Giant War
Bogpista (Tower) - Orsi (Dungeon)

Húztam mindkét várat első héten, a másodikat citadel+nagáig húztam. Igazából semmi sem jött össze ezen kívül. Szenvedtem végig ezen a meccsen, a hősöm skilljei (Josephine) a katasztrófális szintet ostromolták, az artik, varik is mind-mind gyengék voltak. Sikerült elbuknom 13 NagaQueen-t is meg több mint 150 gremlint, mivel nem volt mass slowom. A végcstában Orsi valóban nem jól csatázott, de a veszteségeim ellenére is nagy lénytöbbletem volt elsősorban Titán tekintetében, így nem volt esélye akkor sem ha jól játszik, csak akkor picit szorosabb.

4. meccs
Might Masters Open
Bogpista (Fortress) - Süni (Stronghold)

Játék varázslatok nélkül. Igazából a várválasztáson múlott, ahogy már Süni is említette, de az első napi random miatt felborult a várválasztási metódusom így a Fortress maradt ide. Süni lelőtt a partvonalról mire odaértem hozzá, meg kicsit lassú is voltam a meccsen, nem mertem kockáztatni. Sima vereség lett a vége.
Ekkor álltam 4 meccsből 3 vereséggel és 1 kínkeservesen kiizzadt győzelemmel Orsi ellen. Innen azért csináltam 1 főnix hadműveletet, innentől csak Karesz viccelt meg Jebuson, de ott neki minden összejött nekem meg semmi.

5. meccs:
Hourglass 3.
Bogpista (Castle) - Dani (Inferno)
Itt minden összejött. Jött Mephala a kocsmából, Black Dragon a refuból, logistic a fába a vár előtt, csizma mellette Castle második vár amit húztam is... Szigeten is jó artik (lion shield, DSA), resurrect, vízkönyv water magiccal, középen tombból kanna jött, volt golden bow meg minden ami kell. 3. héten mentem át, Mephala: 32 42 28 24 -es értékekkel bírt. Szegény Daninak nem volt esélye.

6. meccs:
Might Masters Closed
Bogpista (Stronghold) - Ssth (Rampart)
Itt szerencsém volt. Jól nyomtam, de esélyem se lett volna, ha Ssthnak sikerül összeraknia a seregét a két várból. De éppen elkaptam mielőtt ez sikerült volna neki, így le tudtam győzni. Jó időben mentem át a garrisonon, itt nem tököltem mint Süni ellen és a játék ezt honorálta :)

7. meccs
You vs Me
Bogpista (Necro) - Zsombor (Fortress)
Itt is összejött minden, igazából az első két nap össze-vissza lépkedtem, de magtaláltam a ritmust és Moandor ismét ellenállhatatlan volt. Rengeteg csontvázat gyűjtöttem és hamar átmentem Zsombihoz. Itt is minden összejött mint Dani ellen.

8. meccs
Magic Masters Closed
Bogpista (Rampart) - Pumpás (Rampart)
Nagyon jó meccs volt. Rampart vs Rampart, Pumpás jól nyomta fej-fej mellett jártunk, neki Elleshar volt a hőse, nekem Gem. Mivel van fix resu így Ellesharral előnyben volt, de minden szerénység nélkül nagyon jól csatáztam a végén. Expert Fire varim volt Blind+berserker mellé, de Pumpás 1700-as Chainnel nyitott, én egy expert berzerkerrel. Utána Pumpás elrontotta, mert egy mass slowot varázsolt, amire én is egy chaint, amit észrevettem a könyvembe :) Kiélezett csata volt, ő hamarabb bontotta a Goldomat, de nekem is sikerült becsapdáznom az övét illetve jókor és jóket resuztam meg blindeltem. A végén a vakítással nyertem, Pumpás már nem lépett... A legizgibb meccsem volt a táborba.

9. meccs:
Jebus (XL)
Bogpista (Stronghold) - Karesz (Inferno)
Itt már választottunk várat, de a terep nem volt olyan kedvező mint 2vs2-ben. Dwelling csak 1 volt, az is madár, küklopszot se tudtam húzni mert nem volt farkas kezdéskor. Volt helyette 3 griffin Conservatory. Sietni akrtam és az egyik fullosba szépen belebuktam. Buktam 13 madarat meg 2 medvét. De nyomtuk tovább a 4 angyallal, amiből 8 lett. Nem jött mass slow, de ütöttem throng thunderbirdet, hullottak az egységeim, de mentem mint a szél. Jött mass slow is, de elfogyott a mana és középen kifosztottam egy hatalmas területet de értelmetlen relicek voltak csal, utópia se a térfelemen, se középen nem volt. Karesznál bejött a kukás, meg devildwelling, amit ügyesen elfoglalt ahogy kell, de nem ez döntött, hanem hogy skillekbe kicsit erősebb volt és nekem meg nem volt manám mikor elkapottt középen és pont nem volt annyi pénzem hogy fussak. Leimplózta az időközbe 12-vé nőtt angyal seregemet, így innentől értelme se lett volna elfutni. Nekem is volt implóm, de mana nélkül nem tudtam használni. Karesz winz.

10.meccs
Labirintus háború
Bogpista (Castle) - Titi (Inferno)
Nyögvenyelősen indult a meccs számomra, az aranybánya előtti vámpírlordok lemészárolták a seregemet, 12 archer élte túl az ütközetet mindössze. Innentől csak szenvedtem az angyalig, ami csak a 7. napon lett meg. De onnantól jól nyomtam, látva a szomszédaim dobozos bukásait azzal inkább vártam, de így se maradtam el, mert a mocsárban gyors voltam, (volt pathfinding) az utópia is jót dobott, az ark/clone kombó erős volt a titánok eellen is. A végcsatában Titinek nem volt esélye. Mass prayerrel kezdtem, a hősöm erőseb is volt (Orrin) belátta hogy itt nem nyerhet és miután 3 egysége is feküdt már kezet nyújtott.

11. meccs
Ellenséges szomszédok
Bogpista (Fortress) - Jou (Necro)

Hagyományosan Fortressel vagyok ezen a mapon. (negyedszerre egymás után a táborokba) Nem azért mert olyan jó ide, hanem mert szeretek itt Fortressel harcolni. Nem játszottam nagyon jól, a hős nem is fejlődött túl jól, de az utópia eldöntötte a javamra. Erős artikat dobott köztük 1 piros gömböt is. Felraktam a csontok ellen, mert nem volt erős varim. Jó csata volt, a hidrákat a ghostok agingelték és a dreadek cursezték is, de erősebb voltam és a water elementálokkal hamarabb ütöttem Jou elementáljait és szerencsére csontból se volt neki túl sok (660 körül) Meg nekem volt expert offence és defence, míg Jounak Xsi volt a főhőse, neki ilyenje nem volt. A csontoktól féltem, így sakkjátszmába torkollt a csata, de ismét jól csatáztam és felmorzsoródtak a csontok.

12. meccs (rájátszás 5. helyért)
Észak vs Dél
Bogpista (Necro) - Karesz (Rampart)

Egyikünknek se volt túl sok kedve már a meccshez, de azért játszottunk. Karesznak fogyott el hamarabb a türelme, mert amikor elbukta a hősét inkább feladta a partit. Ekkor már jól álltam, volt animatém és a dreadekkel mindent kiszedtem, de messze volt még a vége akármi lehetett volna. Így az 5. helyen végeztem, ami az első két nap után valóságos csoda.

Köszi még egyszer mindenkinek mindent, remélem jövőre veletek ugyanitt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szept. 02 csüt., 20:26 
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 29 szer., 18:15
Hozzászólások: 834
2v2
Pumpást kaptam párnak, és totálisan megérte : ) Nagyon jól szórakoztam, főleg amikor egyszerre toltuk a heroes a panzert, a mortalt meg a prince of persiát :D
Az első meccs Zsombi-Dani ellen elsősorban összeszokásról szólt, itt még nagyon Pumpás előtt jártam kb két héttel, szerencsére Daniék előtt meg hárommal, így mindketten meg tudtuk vívni a magunk főcsatáját.

A másodikon Bogpista Karesz, itt kemény lehetett volna ha Pista is bejön középre, azonban máig ismeretlen módon valami licsek megölték az angyalát első héten, és így befulladtak kissé, én meg cure nélkül is bevertem a blokkot és kiszedtem mindkét utópiát, a kannát és a pajzsot is, így zirka 58 attack volt a végére. Ezen a meccsen már pumpás is keményen tolta, de mivel én voltam a castle, ő biztosította a pénzügyi támogatást.

A harmadik partit élveztem a legjobban, itt Pumpásnak jött a mass slow, így ő ment be tökéletes időzítéssel középre, jó volt látni hogy az alapvető wc-probléma is megszűnt (ha kimentem wc-re, mire visszatértem folyton olyanokat vettem észre hogy Pumpás a főhősével valami gnollal sivatagban baktat fakupac után :D :D ) szóval itt szerintem a maximumot nyújtotta, ki is szedett mindent amit kell és haza townportalozott. Közben Kady átjött és kiszedte a korábban említett probléma miatt ott hagyott utópiát, ami szerencsére elég üres volt. A főcsaták simák lettek, elsősorban mert Süniék sok lényt buktak, mert egyébként Tazar nagyon bika lett, így a csontik megfektettek midnent.

A döntő teljes egészében a mapon múlt szerintem, tök üres terepem volt lots titán blokkal, Pumpásnak sem sokkal jobb. volt földkönyv a terepemen, így az egyetlen remény az volt hogy felgyúrva a main herot townpoertallal kiszedem Pumpás utópiáit és így lesz valami értelmes érték, aztán elementál. 2 fullos és egy hármas utópia összesen 8 skillt dobott a főhősömön, míg Titié mindenhol 20 fölött volt így feladtam a meccset. Ettől függetlenül jó volt, élveztem a meccseket.

1v1
nem is sorban írom és ha valakit kihagyok elnézést

Bogpista ellen randomon:
Kaptam 4 goblin dwellt és gazdag területet, meg pack akciüs macit blokknak, így bementem középre 2. héten, majd a 3-on Pistához. Neki sajnos semmit sem dobott a gép, így a meccs a generálás pillanatában eldőlt.

Karesz ellen épp nagyon jól álltam amikor sajnos feladta

Adler ellen egyhősös mapon körbefutottam a pályát, elloptam a questjeit, kiszedtem minden értéknövelőt, így sikerült pont ugyanolyan hőst csinálni mint az övé :D Szerencsére rosszul állt fel a medvékkel és nem tudta megütni a devilt, így tudtam waitelni és sima lett a végcsata.

Süni ellen egy hősös faszságon bebuktam magam pack ogre magi ellen pár morállal, saját hülyeségem volt, megérdemeltem.

Titi elleni vereségemről érzem úgy hogy a legjogosabb volt, első héten nem kaptam magic arrowot, így sereggel kellett bevernem a giantos várakat, erre minden(!!!) lemorálozott, sorban mindkét giant, lots cerberi, tactics nem volt így az összes archer meghalt. Ennek következtében caste-val nemtudtam megölni a 40 mightygorgont 2. héten, főleg exp slow nélkül, míg Titi simán kiszedte mindkét relicet alulról. 131en bementem ugyan középre, elloptam a +3allt, de ez édes kevés volt, és miután kiszedtem a fos utópiám és bebktam a váram fel is adtam. Titi sokkal jobban játszott ezen a mapon nálam, grat neki :)

orsi ellen nyugdíjjas tempóban szedtem ki mindent az uccsó egyhősös pályán, persze az elején be akartam menni 5 beholderrel meg 12 hárpával a kriptába ami utóbb kiderült hogy fullos, de Orsi aztmondta nem akar így nyerni szal nemmentem be :) Amikor szólt hogy kész van átmentem és nyertem. Nem rajta múlt, egy hősös closed mapon ahol minden fix csak a spellek nem teljesen értelmetlen játszani, itt az döntött hogy erősebb volt a chainem, meg fekete a sárkányom.

Dani ellen a csodálatos labirintus háborún közöltem hogy lesz recanterem, lett is, meg vagy 50es attackom, kiszedtem mindent és nyertem. Jellemző a mapra hogy még ő is beért középre mire odaértem hogy leüssem, igazán csodás pálya.

Zsombor ellen randomon 2. héten bementem középre, ami Xl-en teljesen üres volt : D Kb 3 játékos terepét jártam be így sikerült 2 darab relicet összesszedni +2 és +3 allt, a kardom a kentaurfejsze volt, a pajzsom meg a gnoll pajzs : ) Lényem viszont sok volt, a főcsatában meg armageddon fogadott, igazából egy feketegömbbel lehet csúnya lett volna, így viszont win.

Ssth ellen ismét két fantasztikus mapon játszottunk, az elsőn jött neki vidomina és neela, így a lényeim meg sem tudták karcolni, ez döntött, az impló meg az animate relatíve egyensúlyban volt, ha jön nekem is animate nyerek, de hát miért is jött volna :)
Másodszor az Észak vs Dél...ez lehetne jó map, mocsár nélkül, így viszont egy faszság. Tök egyforma hősök, tökegyforma castle sereg, ő eltolt egy meteort. Én meg egy quitot. 2 guild lvl5 és lvl4 együtt a legerősebb varázslatomnak a frost ringet adta. Csodás volt.

Pumpás elleni meccsem kemény volt, a hősök egyforma erősek voltak sokáig, ráadásul buktam 2 hydrát is ahogy kell, szerencsére ő sokkal több lényt így sikerült nyerni.

Jou elég alacsony morállal játszott ellenem (ki ellen nem), nem is igazán figyelt oda, ráadásul dupla váram volt recanterrel, 9 hp-s csontival, így nemigazán volt esélye.

Összességében jó volt, remekül éreztem magam annakk ellenére hogy semmit sem sikerült megnyerni, ilyen az élet :)

Grat Süninek a Bajnoknak, Titinek aki remek formában volt, Pistának a lich kingnek, Karesznek a mázlifesten, Dragonnak az arénában ,h5ben mindenkinek aki eltaposott :D Vologyának aki nem veszített meccset :)

Összességében király volt, sajnáltam hogy vége, még akkor is ha kb úgy néztem ki mint a mosott **** reggelenként ^^

_________________
No one can defeat me. The sounds told it too.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szept. 03 pén., 17:59 
Avatar

Csatlakozott: 2006 aug. 25 pén., 16:52
Hozzászólások: 2535
Tartózkodási hely: BP XIV.ker. Zugló
Süni te most tényleg azon veszekszel hogy th segített egy kezdőnek és így is bajnok vagy?Inkább örülj a fejednek :)
Amúgy meg gratulálok neked,és mindenkinek aki dobogós helyezést ért el,vagy nem :lol:

_________________
Dave


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szept. 03 pén., 21:30 
Heroes Team

Csatlakozott: 2003 márc. 25 kedd, 20:57
Hozzászólások: 2058
Tartózkodási hely: Gyömrő
Egy kezdőnek mindig segítünk a táborban... ez alap. Süninek is segítettünk az elején... csak biz arra ő már nem emléxik, bár igazából nem is ezzel van a baja, hanem azzal, hogy miért ő ellene tanítanak valakit játszani. No de kérdem én mikor lenne alkalmasabb pillanat, hanem egy többszörös bajnok ellen.
Süni egyébként igazán példát vehetnél olyan sztárjátékosainkról, mint Ssth, Boti, vagy éppen Csizu. :wink: Persze most nem az eredményekre gondolok, hanem türelemre, hozzáállásra és segítőkészségre! :wink:

_________________
*HAVE FUN!*

Nimbus


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szept. 03 pén., 22:39 

Csatlakozott: 2005 okt. 06 csüt., 12:50
Hozzászólások: 3289
Tartózkodási hely: Sünfalva
Kedves Nimbus :)
Sokmindent vágtak már a fejemhez, de a legutolsú mondatod igazán meglepő volt számomra... Zsombinak, vagy Daninak is segítettem amikor oda kerültem a közelükbe, de másnak is próbáltam tanácsolni lépéseket. Karesz pedig tuti nem panaszkodhat, amellett hogy rájött, mi a kulcsa 1v1-ben a meccsek megnyerésének, bíztattam és stb...
De könnyű otthonról eltalálni valamit, s aztán nagy bölcsességként leírni a fórumra. Az igazságérzeted aztán megdönthetetlen.

Ha például Titihez odaültem, és néztem mit csinál, kívülről mondtam csatában mi a legjobb megoldás, de sokszor rohadtul nem jó beleszólni, mert megzavarod a másikat a saját ritmusában, és lehet rossz döntést hoz, miattad, vagy miattam...

Nem ugyanezért akadtam ki az ominózus Orsi elleni főcsatában (még egyszer leírom Orsi veled a világon semmi bajom, örülök, hogy ott voltál, és remélem sokszor ott leszel a közösségünkben, eljössz a versenyekre :)) 5-6 ember mondta ugyanazt, én elhittem, el is csesztem.

Egyedül Pista ítélte meg helyesen a helyzetet, nagyon bánom, hogy nem hallgattam rá...

Továbbra is úgy vélem, ezen a pályán ennyi segítség olyan, mintha egy másikon végig fognád a másik kezét, és folyamatosan tanácsokkal látnád el. Ez az én véleményem, lehet csökönyös vagyok, de Th nem is reagált azóta sem erre, de mostmár nem is érdekel. Nem arról van szó, hogy nyertem e az 1v1et vagy sem...

Botiról nem tudok példát venni, mióta Tekivel tábori 2v2ben jogosan reklamáltunk ellene, 1 percig nem volt jó a viszonyom vele. A kitartását, illetve azt hogy mindent megtesz a győzelemért, eléggé becsülöm, de sokszor nem képes elviselni, hogy ő veszített.
Thval eddig nem volt bajom.
Csizuról meg Te is példát vehetnél, sőt szinte mindenki ebben a társaságban. Nem sorolom el, miért.

Nem emlékszem, mikor kaptam kezdő koromban, élő versenyeken segítséget(Energy meg HZsolt aki még régen a BB-n oktatott), ugyanis nem volt ilyen, az első táboromban szó szerint lenéztek(legalábbis úgy éreztem), és 3db 1v1 meccset azért buktam be, mert féltem ellenfelem tekintélyétől, tudásától és hibáztam a döntő pillanatban, mégis a 4.helyen végeztem. (Pista,Csizu és Titi ellen)

Engem Conan és Mastino tanított meg igazán játszani, sokat köszönhetek nekik, a többiek neten keresztül válaszoltak, ha volt kérdésem, de például Mastinoval 50+ meccset toltam, ami nélkül nem itt tartanék.

Ezek után sem tartom magam jelenleg a legjobbnak, Dreegar, aki kiemelkedik tudása, s a mutatott játéka alapján a mezőnyből, a táborban kb a 4-6. hely lett volna reális nekem.

Visszatérve, tőlem aztán lehet osztani az igét a rutintalanabbaknak, én is segítek nekik, csak ne úgy tegyük, hogy azzal szinte fixen megnyeri a meccset.
Mert akkor ilyen alapon miért ne csinálhatnám azt, hogy ha olyan kedvem van, egy egész meccsen mondom Pumpásnak mit miért csináljon (ahogy Dreegar tette 2v2ben) és aztán bárki megnézheti magát a főcsatában ellene :)
Nem azért, mert sajnáltatom magam, hogy nekem bezzeg mennyi idő kellett mire sok dologra magamtól jöttem rá, hanem azért, mert így magától következő meccsen nem jön rá a map kulcsára, illetve sokkal jobb ha magunktól találjuk meg a megoldást, jobban rögzül... Nem kívánok többet foglalkozni a Labirintus háború nevű mappal.
Egyrészt mert rohadtul igazam van, plusz az illetékest hidegen hagyja a téma.

Kisdacide:
Könnyű otthonról látatlanban megjegyezni valamit, egyszer látnám rajtad, hogy bizonyítani akarsz, vagy szándékodban áll a versenyekre eljönni, s ott lenni... Élőben sokkal másabb (ezt nekem Csizu írta be anno, s nagyon igaza volt) , remélem egyszer te is megtisztelsz minket a jelenléteddel... :P

_________________
Online Toplista:
http://hommm.hu/letoltesek/egyeb/hop.htm
Online mérkőzések:
http://hommm.hu/letoltesek/egyeb/meccsek.htm


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 430 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Imperium - Modified by Rey phpbbmodrey
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség