Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 259 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Következő
Szerző Üzenet
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 aug. 09 csüt., 18:36 
Avatar

Csatlakozott: 2003 okt. 08 szer., 18:17
Hozzászólások: 3376
Tartózkodási hely: New-Erathia
ArchConan írta:
Egy szakmai kérdés: ha egy moderátor csak törölni tud, akkor Vologya hogy rakott vissza pár korábban törölt hsz-t a tábori topikba három nappal ezelőtt vagy ez is csak az én képzeletem műve? Vagy olyan van, hogy egy 16-17 óra között íródott hsz csak 21 óra után tűnik fel, úgy hogy közben megelőzi azt 20 óra után írott összes hsz?? Ez most nem gyanúsítgatás, csak kérdés! Senki nem lát bele, hogy működik a moderálás, ezért jó lenne ha erről lenne az embernek több infója nem pedig csak annyit látna, hogy eltűnik a hsz-e majd 1 nap múlva előkerül vagy szimplán egy vita után eltűnik az aláírása.

Csak azért szólok bele a dologba, hogy mindenki tisztán lásson.
Nem vagyok admin, se moderátor, de tudom, hogy hogyan működik.
Tehát:
Az admin tud törölni hozzászólást, egy külön gomb áll a rendelkezésére minden hozzászólás tetején. Tehát nem okozhat zavart közben semmi. Amit letörölt, az le van törölve, amit meg meghagyott, az mindig látszik a topicban.
Nem tudnak hozzászólást írni más helyett, hacsak nem ismerik annak a jelszavát és az ő nevükben írnak.
Tehát olyan, hogy "eltűnik a hsz-e majd 1 nap múlva előkerül" nem létezhet. Vagy ott van mindig, vagy örökké feledésbe merül.
Az admin tud tiltani, némíttatni, más nem.

Moderátor csak bizonyos részeken tud hozzászólást törölni, nem mindenhol.

Aláíráshoz pedig elvileg az admin hozzáférhet, de nincs értelme módosítani, mert simán visszaállítható ha netalántán törlik...

A moderátorok szerepéről, tevékenységéről pedig ennyit:
Szerintem itt nem túl sok a vita, ezért nehéz a helyükben lenni és eldönteni, mikor hogyan lépjenek fel. Nem mindegy, hogy mit törölnek, kit tiltanak, ez egy hosszabb folyamat eredménye lehet.
Azzal viszont egyetértek, hogy ha valamit töröltök, arról egy rövid hírben értesüljön a fórum. Szerintem ez megoldható és a félreértések is elkerülhetők.

_________________
Kép

Freemy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 aug. 09 csüt., 19:16 
Avatar

Csatlakozott: 2004 ápr. 12 hétf., 12:26
Hozzászólások: 2152
végigolvasva egyetlen dolog érdekel engem, hogy mi is az értelme ennek?

_________________
Despite what your mamma told you, violence does solve problems.
Annak ellenére, amit anyád mondott neked, az erőszak igenis megold problémákat


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 aug. 09 csüt., 20:00 
Avatar

Csatlakozott: 2006 júl. 29 szomb., 9:10
Hozzászólások: 726
Tartózkodási hely: Rockerfalva
fifi írta:
Az emberek nem tökéletesek ezért meg esik mindenkivel hiba legyen az egy sima tag vagy admin...


Helyesbíítek: Minden ember úgy jó ahogy van, hibáival együtt el kell fogadni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 aug. 09 csüt., 20:09 
Avatar

Csatlakozott: 2003 aug. 29 pén., 13:40
Hozzászólások: 548
Tartózkodási hely: Pécs
Én már sokat olvastam, de ez nekem kemény. Szóhoz sem jutok. Komolyan...

_________________
Levko


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 aug. 09 csüt., 20:40 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2004 dec. 08 szer., 11:54
Hozzászólások: 2364
Tartózkodási hely: KisNetegyele...
Adler írta:
végigolvasva egyetlen dolog érdekel engem, hogy mi is az értelme ennek?


szerintem 2 lehetséges választ létezik a kérdésedre:
1. Lázadás
2. Személyes nézeteltérések rendezése
3. Bosszúállás valaki lelkének belegázolásért

( ugyanis itt már nem az alapvita folyik, hanem kb a 13. peccselt változata :? )

_________________
Üdv. Jou!

"Ha legközelebb újra megszületek, vadon élő ló szeretnék lenni. Szabadon nyargaló, büszke, örömittas széljáró! Nem akarnám, hogy valaha is befogjanak, felnyergeljenek, még akkor se, ha jól bánnának velem." (Vavyan Fable)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 aug. 09 csüt., 21:21 
Heroes Team

Csatlakozott: 2003 márc. 25 kedd, 20:57
Hozzászólások: 2058
Tartózkodási hely: Gyömrő
Jou: Azért tudod miről beszélsz, ugye? :lol: :lol: :lol:

_________________
*HAVE FUN!*

Nimbus


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 aug. 09 csüt., 21:27 

Csatlakozott: 2005 ápr. 22 pén., 12:28
Hozzászólások: 681
.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ArchConan 2007 okt. 06 szomb., 21:47-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 aug. 09 csüt., 22:19 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2003 ápr. 10 csüt., 7:33
Hozzászólások: 9411
Tartózkodási hely: Budapest
Üdv Bátor Harcosok!

Freemy: És a törlésekről a hírt hová és hogyan gondoltad közzétenni? Szerintem ez kivitelezhetetlen... De ha van ötlet, várom hogyan lehetne ezt megoldani jelentősebb munka ráfordítása nélkül... :roll:

Conan: A tábor utánra kiderül, hogy kiből lesz moderátor... Addig is türelem! :wink: Üdv!

_________________
Vologya Mester - A Heroes Team vezetője


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 aug. 09 csüt., 22:41 
Avatar

Csatlakozott: 2004 márc. 10 szer., 14:16
Hozzászólások: 2375
Tartózkodási hely: 60
Nem tudom, kiből lesz Mod, de valószínűleg rajta van a legtöbb hsz-t küldők top40-es királylistáján.. De jó, hogy kimaradtam ebből a vitából.. :?

A jelszavakat tárolja valahol a rendszer, tehát az admin, vagy az oldal írója esetleg hozzáférhet. Moderátor alapból nem.

_________________
Tuning eredmények:
https://picasaweb.google.com/doom3do/La ... directlink


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 aug. 09 csüt., 23:08 
Avatar

Csatlakozott: 2003 okt. 08 szer., 18:17
Hozzászólások: 3376
Tartózkodási hely: New-Erathia
ArchConan írta:
Akkor fogjuk rá a 'technika ördögére' :roll:, ez van. :?

A technika ördöge ezen a fórumon jópárszor megtréfált már minket.
Szerintem mindenki emlékszik még azokra a szép 1970-esnek írt utolsó hozzászólásokra, vagy a létező utolsó oldalon a "nincs hozzászólás"-ra, vagy a duplázódásokra esetleg a fura időszámításra, ami egyszer jó, máskor meg nem...
Szóval mindezzel csak azt akarom mondani, hogy nem csak az ember hibázhat!
Vologya írta:
Freemy: És a törlésekről a hírt hová és hogyan gondoltad közzétenni? Szerintem ez kivitelezhetetlen... De ha van ötlet, várom hogyan lehetne ezt megoldani jelentősebb munka ráfordítása nélkül... :roll:

Igazából talán pont ez a topic a megfelelő. Csak annyit kéne írni, hogy kinek a hozzászólását miért törölte az illetékes. Persze ezt is csak akkor, ha mindenki szeretné. Felesleges munka lenne, ha a többség nem kéri. Nekem igazából mindegy...
doom3d írta:
A jelszavakat tárolja valahol a rendszer, tehát az admin, vagy az oldal írója esetleg hozzáférhet. Moderátor alapból nem.

Igen, a jelszavakat lehet látni, de csak azt, hogy hány betűből áll. Annyi * szerepel a jelszó helyén. A többit meg találd ki. Olyan ez mint a lottó...
De mondhatnám a bolond és a tyúkszem történetét is, amikor a bolond addig kacsint a tyúkszemre, míg az visszakacsint! :lol:
Tehát millióegy variáció van a csillagok helyére. Aki ezzel szórakozik, az megérdemli, hogy bejusson, de nem tudnám elképzelni, hogy az adminnak pont erre lenne ideje...

_________________
Kép

Freemy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 aug. 09 csüt., 23:44 

Csatlakozott: 2005 ápr. 22 pén., 12:28
Hozzászólások: 681
.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ArchConan 2007 okt. 06 szomb., 21:46-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 aug. 10 pén., 0:30 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2003 ápr. 10 csüt., 7:33
Hozzászólások: 9411
Tartózkodási hely: Budapest
Üdv Bátor Harcosok!

Conan: Szívesen csinálok ilyet, ha főállásban valaki megbíz ezzel engem és 3-4 moderátort és ezért a napi 24 órás munkáért havonta legalább az adminnak 400-500 ezer forintot, a moderátoroknak 200-300 ezer forintot kifizet nettóban!!! :D Nem gondoljátok komolyan, hogy egy adminisztrátor és 3-4 moderátor napi 24 órában azt fogja lesni, hogy melyik hsz a fórum etikett melyik pontjába ütközik és azt a hsz beleszerkesztéssel le is írja és meg is indokolja... Ez egy hobbi társaság, a játék szeretetéért üzemel ez az oldal és fórum, erre szerintem egyikünknek sincs ideje... :roll: Legalábbis Nekem biztosan nincs... :roll: Szóval ez nem kivitelezhető SZERINTEM... Egyetértek vele, hogy ez így lenne korrekt, de sajnos nem tudom mi lehetne a jó megoldás... :roll: Üdv!

_________________
Vologya Mester - A Heroes Team vezetője


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 aug. 10 pén., 8:39 
Avatar

Csatlakozott: 2003 dec. 19 pén., 9:30
Hozzászólások: 2219
Tartózkodási hely: Wuhan, Kína
Hali!

Igazad van. Ha ez lenne a munkátok, megoldható lenne. Pl. PCGuru fórumon megoldott, mivel ők kapnak érte fizut.

Csá

_________________
Rebooted bloodline.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 aug. 10 pén., 8:58 
Heroes Team

Csatlakozott: 2005 jún. 19 vas., 13:34
Hozzászólások: 1408
Tartózkodási hely: Budapest-Soroksár
Sziasztok!

ArchConannal teljesen egyetértek abban, hogy a fórum üzemeltetése,
mindenképp generálozásra szorul, amibe szerintem az Etikett átnézése(1), frissítése ill. a moderátori létszám feltöltése (2)ill. a törlések
kezelése (3) is beletartozik.


Az Etikettbe én pl. belevenném a másik felhasználó folyamatos
lejáratásának, sértegetésének, provokálásának tiltását is, még akkor
is, ha én teszem :). Bizonyára vannak köztetek olyanok, aki más
nagyobb létszámú fórumnak is aktív tagjai, esetleg máshonnan is át
lehetne venni máshol bevált elemeket.

A moderátori javasolt nevekkel - természetesen nem személyes konfliktus miatt! :) - már nem igazán értek egyet. Ssth -ról (de a többieket is említhetném) pl. bármennyire is alkalmasnak tartom, el nem tudom képzelni, hogy az igen ritka fórumlátogatásait a H5 topik magasröptű nyelvészeti kuriózumainak a gyomlálásával töltse! :)
Lehet, hogy tévedek, de nem hiszem. :)
Én mindenképp olyan embert keresnék, aki gyakran itt található s
emberileg is alkalmas a konfliktusok kezelésére. Nem olyan módon, ahogy néhány moderátortársam teszi (mély aktív hallgatással! :) ), s nem is úgy, ahogy én (azonnali visszapofázással), hanem úgy ahogy az kell, higgadt, korrekt véleménnyilvánítással s ha szükséges szankcionálással. NEM tartom azonban feltételnek a heroes bármelyik típusának beható ismeretét. Az a játékban fontos lehet, a fórum üzemeltetésénél aligha, nem hátrány, de szerintem nem is követelmény.

A törlések szabályozásából megoldásként a jelenlegi Etikett szerinti
privát üziben jelzést teljesen feleslegesenek tartom, nem egyszer
előfordult pl. hogy a minősíthetetlen hangú törölt üzi utáni értesítést
a címzett MEG SE NÉZTE hetekig, így teljesen értelmetlen és hiábavaló
a jelzés/figyelmeztetés. Szerintem bőven elég, ott a szülő topikban
jelezni, hogy ezt és ezt az üzenetet ezért és ezért (akár az Etikettre
hivatkozva) töröltem. Az esetek 99% -ban a hsz írója is ugyanolyan jól
tudja, hogy miért és mi lett kigyomlálva, nem hinném, hogy felesleges
adminisztrációval a szabadidejüket erre fecsérlő emberkéket tovább
kellene terhelni. Épp elég büntetés a moderátornak a sok - soxor alsó
tagozatos - hozzászólást ELOLVASNI!!!
Mintha másik fórumon láttam volna olyasmit is, hogy az adott üzi
volt kitörlve s a helyén valami "Ezt a hozzászólást a moderátor törölte"
üzenet volt látható. Ez talán nem sokkal nagyobb meló, mint a delete gomb megnyomása.

Üdv. Mugger


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 aug. 10 pén., 10:30 

Csatlakozott: 2005 ápr. 22 pén., 12:28
Hozzászólások: 681
.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ArchConan 2007 okt. 06 szomb., 21:46-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 aug. 10 pén., 10:54 
Heroes Team

Csatlakozott: 2005 jún. 19 vas., 13:34
Hozzászólások: 1408
Tartózkodási hely: Budapest-Soroksár
Sziasztok!

Conan:
Teljesen egyetértek, a szabályokat nehéz "pontosan" meghatározni
és belőni mégis, ha a szabad véleménnyilvánítás a másik személyének,
véleményének pocskondiázásába fordul, azt én mindenképp
szankcionálandónak ítélem.
Sajnos nem hiszem, hogy erre egzakt szabály hozható lenne, talán
inkább a moderátor megítélésére és felelősségére lehetne bízni,
tudván tudva, hogy ez akár konfliktusokat is szülhet a
különböző nézőpontok miatt, mégsem látok más megoldást.

Üdv. Mugger


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 aug. 10 pén., 11:51 
Avatar

Csatlakozott: 2004 szept. 24 pén., 11:01
Hozzászólások: 1905
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Halihó!

Pofonegyszerű! Kérjünk minden moderátortól erkölcsi bizonyítványt! :) És akkor biztos mindenki vita nélkül elfogadja majd a moderátorok döntéseit! :):):) (ergo nem kell definiálni, hogy mi az aminek törlés a sorsa, és mi az aminek nem :P)
Viccet félretéve:
Én úgy érzem - függetlenül attól, hogy a jelen helyzetet különbözően ítéltük meg - teszem a dologomat, pont csendben, rejtve a háttérben. Természetesen senki sem tökéletes, nem állítom, hogy nekem volt igazam abban, hogy azaz ominózus hsz fent volt majdnem egy napig. De én így gondoltam jónak. Mugger pedig másképp látta ezt helyesnek, azt hiszem, hogy ezt meg is beszéltem vele privátban. Az is lehet, hogy volt már olyan hsz ami az én szememet csípte és más moderátor ment el mellette szó nélkül. Szerintem pont ezért vagyunk többen, hogy amennyire lehet egymás munkáját kiegészítve, folyamatosan rendben tudjuk tartani a fórumot!
A közösségnek pedig segítenie kéne maximálisan a moderátorok tevékenységét, nem bírálni. Hisz értük dolgozunk, általánosságban véve azt hiszem jól.

Üdv: Laca


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 aug. 10 pén., 12:40 

Csatlakozott: 2005 ápr. 22 pén., 12:28
Hozzászólások: 681
.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ArchConan 2007 okt. 06 szomb., 21:45-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 aug. 10 pén., 12:58 
Avatar

Csatlakozott: 2004 ápr. 12 hétf., 12:26
Hozzászólások: 2152
beszélitek a nagy semmit
kezdjük ott, hogy minek moderálni - kivéve flame és spam eseteket - vagyunk annyira intelligensek, hogy nem irunk gyalázkodó marhaságokat, ha meg igen, azon túl kell lépni, s pont azért meghagyni a fütyizéses beirást, hogy a t. illető szembesüljön magával, hogy akkor éppen mekkora tahó volt.

Szó volt a másik állandó toszogatásáról is, ez egy közösségben természetes, nem az anyázásra gondolok, hanem a másik kritizálására, esetleg gunyolására, lehet, hogy valakinek ez bántó, de elöször magábba nézzen, hátha rájön a dolgok nyitjára, Süni féle cikizés sem volt véletlen, még szvsz. jót is tett neki, az, hogy Conan az állandó kritizáló, hát istenem, van ilyen, nem vagyunk egyformák, de tudomásom szerint minden elmés megjegyzésének azért volt valami alapja, persze néha elragadta a lendület, de biztos lesz idő, amikor Ő is kap hideget meleget.

Tul sok minden - szerencsére - azért nem történik itt, ami komoly moderációt okozna, tehát az Igazgató úr által javasolt fizetéseket komolytalannak érzem, egyetlen kivétellel, ha én kapom:)

Tehát, javasolnám, hogy a jelenkori és jövőbeni moderátori tevékenység korlátozódjon csak a fenn emlitett dolgokra - flame és spam - minden más maradjon meg, egyrészt az utókornak, másrészt igy a moderátor simán kivéd minden kritikát.

ps.
én nem leszek az, mert a fenti irásom bizonyitja, hogy alkalmatlan vagyok erre, de a véleményem ez.

_________________
Despite what your mamma told you, violence does solve problems.
Annak ellenére, amit anyád mondott neked, az erőszak igenis megold problémákat


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 aug. 10 pén., 13:17 

Csatlakozott: 2005 ápr. 22 pén., 12:28
Hozzászólások: 681
.


A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára ArchConan 2007 okt. 06 szomb., 21:45-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 259 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Imperium - Modified by Rey phpbbmodrey
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség