Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 450 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Következő
Szerző Üzenet
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 máj. 30 szer., 21:21 
Avatar

Csatlakozott: 2004 okt. 11 hétf., 11:12
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Pellérd City
Végre :D Ez a mostani egész jó adag volt :)

_________________
Kép
Balee / Zsibi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 máj. 31 csüt., 0:28 
Avatar

Csatlakozott: 2005 jan. 01 szomb., 15:12
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp. XVIII. ker.
Balee írta:
Végre :D Ez a mostani egész jó adag volt :)

Jó tudni, hogy nem csak én vagyok idézet-függő. :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jún. 04 hétf., 20:20 
Avatar

Csatlakozott: 2003 okt. 08 szer., 18:17
Hozzászólások: 3376
Tartózkodási hely: New-Erathia
Pár idézet mára:

• Ha biszex vagy, kapásból megduplázódnak az esélyeid egy szombat esti randevúra.
- Woody Allen
• Tisztelt képviselőtársamnak sosincs szerencséje az általa előadott tények és az igazság tekintetében.
- Winston Churchill
• Imádok a semmiről beszélgetni. Ez az egyetlen téma, amit kicsit ismerek.
- Oscar Wilde
• Ha a férjek olyan asszonyokat vennének feleségül, akiket megérdemelnek, nagyon rosszul járnának.
- Oscar Wilde
• Cinikus: az olyan ember, aki mindennek tudja az árát, de semminek sem tudja az értékét.
- Oscar Wilde
• Az egyetlen dolog, amit az emberi természetről biztosan tudunk, az hogy változik.
- Oscar Wilde
• Fanatikus az, akit lehetetlen meggyőzni, de témát sem hajlandó váltani.
- Winston Churchill
• Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.
- Winston Churchill
• A valódi bölcseknek két fajtája van. Az egyik öngyilkos lesz, a másik állandóan itallal bódítja szellemi képességeit.
- Mark Twain
• Ha felismerjük végre, hogy minden ember őrült, meg lesz magyarázva minden rejtély az életben.
- Mark Twain
• A legjobb módszer önmagunk felvidítására, ha felvidítunk valaki mást.
- Mark Twain
• Amíg rendszeresen ittam, mindenre vissza tudtam emlékezni, akár megtörtént, akár nem.
- Mark Twain
• Azok az emberek, akik tökéletesen hisznek önmagukban, mind az elmegyógyintézetben vannak.
- G. K. Chesterton
• Nem elég azt mondani: "Megteszek minden tőlem telhetőt." Amire szükség van, azt színvonalasan meg kell csinálni.
- Winston Churchill
• Csak a középszerűek nyújtják mindig a legjobb formájukat.
- Jean Giraudoux

_________________
Kép

Freemy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jún. 12 kedd, 14:01 
Avatar

Csatlakozott: 2003 okt. 08 szer., 18:17
Hozzászólások: 3376
Tartózkodási hely: New-Erathia
Ma ismét idézetek:

• Semmi sem igényli annyira a változtatást, mint mások szokásai.
- Mark Twain
• Akinek nyerő kártyái vannak, mindig tisztességesen játszik.
- Oscar Wilde
• Az ember sok mindent hajlandó csinálni, hogy szeressék, de bármit hajlandó megtenni, hogy irigyeljék.
- Mark Twain
• A siker egyszerűen csak szerencse kérdése. Kérdezz meg egy sikertelent!
- Earl Wilson
• Óvakodj a türelmes ember haragjától.
- J. Dryden
• Ha az emberek egyetértenek velem, mindig az az érzésem, hogy valami rosszat mondtam.
- Oscar Wilde
• Az egyetlen dolog, amit egy jótanáccsal tehetünk, hogy továbbadjuk.
- Oscar Wilde
• Az ember csak a saját jóváhagyásával érezheti jól magát.
- Mark Twain
• Nem érhetjük el a bölcs öregkort - egy másik ember útját járva.
- Mark Twain
• Mindenkinek két oka van arra, hogy valamit megtegyen, vagy ne tegyen: egy jól hangzó ok és egy valódi ok.
- J. Pierpont Morgan
• A tervező nem akkor tudja, hogy tökéleteset alkotott, ha már nincs mit hozzátenni, hanem ha nincs mit elvenni.
- Antonie de Saint-Exupery
• Dugóhúzóba került repülőgépen nincsenek ateisták.
- Erica Jong
• A főiskolán, a metafizika órán puskáztam: belenéztem a mellettem ülő fiú lelkébe.
- Woody Allen
• Negyedórán belül el akartam venni feleségül... Fél órán belül már eszembe se jutott, hogy ellopjam a retiküljét.
- Woody Allen
• Egy bizonyos nőtípus kedvel engem. Az a típus, aki legalább egyszer már felvágta az ereit. A nőkre gyakorolt hatásom egyenesen arányos azzal, ahányszor már öngyilkosok akartak lenni.
- Woody Allen

_________________
Kép

Freemy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jún. 18 hétf., 9:57 
Avatar

Csatlakozott: 2003 okt. 08 szer., 18:17
Hozzászólások: 3376
Tartózkodási hely: New-Erathia
Idézetek:

• Chaplin, indulásából következően, fantasztikus akrobata képességekkel érkezett a filmiparba. Nekem nincs ilyen hátterem. Nekem a szöveg az erősségem - a bemondásaim valószínűleg jobbak, mint Chaplinéi.
- Woody Allen
• Könnyű boldognak lenni, ha semmi más gondod nincs az életben, minthogy mennyi nyálat eressz ki a szádon.
- Woody Allen
• Valószínűleg túl lassú vagyok. Nemrég elütött egy autó, amit két ember tolt.
- Woody Allen
• Nem az a kérdés, hogy van-e mennyország, hanem az, hogy hányig van nyitva, és melyik busszal lehet odajutni.
- Woody Allen
• Sohasem lennék egy olyan klubnak a tagja, amelyik elfogadna engem tagjának.
- Woody Allen
• Részt vettem egy gyorsolvasó-tanfolyamon. A Háború és békét nem egészen 20 perc alatt olvastam el. Az oroszokról szól.
- Woody Allen
• Már hetedik éve, hogy anyósom átjön karácsonykor. Idén újítunk. Beengedjük.
- Woody Allen
• Hogy higgyek Istenben, mikor pont a múlt héten egy villanyírógép billentyűje becsípte a nyelvemet...
- Woody Allen
• Érdekes arca van. Érdekes hogy ez egy arc.
- Woody Allen
• Osztrigát pedig nem eszem. Az én ételem legyen halott - ne beteg, ne sebesült - halott!
- Woody Allen
• Sohasem akartam a karrierje útjában állni. Hogyan is kívánhatnám egy hozzá fogható szépségű lánytól, hogy otthagyja a roncsderbit?
- Woody Allen
• És együtt alszik majd az oroszlán és a borjú, de a borjú nem alszik majd jól.
- Woody Allen
• Az egyetlen bajom az életemmel, hogy nem valaki más vagyok.
- Woody Allen
• Az hagyján, hogy nincs Isten, de próbálj meg vasárnap vízvezeték szerelőt találni!
- Woody Allen
• Nem akarok élni olyan városban, ahol az egyetlen kulturális fejlődés az, hogy a piros lámpánál jobbra lehet fordulni.
- Woody Allen

_________________
Kép

Freemy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jún. 22 pén., 6:23 
Avatar

Csatlakozott: 2003 okt. 08 szer., 18:17
Hozzászólások: 3376
Tartózkodási hely: New-Erathia
Ismét pár idézet:

• Mosolyogni annyi, mint magunkról elfeledkezni mások kedvéért.
- Woody Allen
• Csodálatos lehet a szex egy férfi és egy nő között. Feltéve, ha a megfelelő férfi és nő közé kerül az ember.
- Woody Allen
• Az élet dolgait két részre osztom: rettenetesre és kibírhatatlanra.
- Woody Allen
• Az ember időnként belebotlik az igazságba, de legtöbbször feltápászkodik és továbbmegy.
- Winston Churchill
• Az agyam a második legkedvesebb szervem.
- Woody Allen
• Ahogy a költő is mondta: "Csak Isten képes arra, hogy fákat csináljon" - valószínűleg azért, mert nem könnyű kitalálni, hogyan kell feltenni a kérget.
- Woody Allen
• A pénz jobb, mint a szegénység, már csak anyagi szempontból is.
- Woody Allen
• A nagyapám igen jelentéktelen ember volt. A temetésén a halottaskocsi ment leghátul.
- Woody Allen
• A bűnözés egyre komolyabb méreteket ölt New Yorkban. A minap a Szabadság-szobornak mindkét keze a magasban volt.
- Jay Leno
• A boldogság nem más, mint a jó egészség és a rossz memória.
- Albert Schweitzer
• Madonna szeretné eljátszani Jean D'Arc szerepét. Egy szűzét. Nos, a "Függetlenség napja" óta tudjuk, a különleges effektusokkal minden lehetséges.
- Jay Leno
• Sylvester Stallone most ünnepelte a Rocky első részének huszadik évfordulóját. Vagy a huszadik rész első évfordulóját?
- Jay Leno
• Ma volt Borisz Jelcin születésnapja. A szokásos módon ünnepelt, arccal a tortába borulva.
- Jay Leno
• Tegnap hatalmas, özönvízszerű eső esett. Láttam egy embert az úton két kecskével, két birkával, két leopárddal és két lámával. Aztán rájöttem, hogy csak Michael Jackson sétált a háziállataival.
- Jay Leno
• Hallották, hogy Erzsébet királynő 16 fontos nyert lottón? Ez nagyon zavarba ejtett. Egy nő, aki úgy él, mint egy királynő és mégis megpályázza a főnyereményt!
- Jay Leno

_________________
Kép

Freemy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 jún. 26 kedd, 21:36 
Avatar

Csatlakozott: 2003 okt. 08 szer., 18:17
Hozzászólások: 3376
Tartózkodási hely: New-Erathia
Újabb idézetek:

• Azt tervezik, hogy Nixon és Marilyn Monroe képével díszített bélyeget jelentetnek meg. Tulajdonképpen van közös tulajdonságuk: mindketten panaszkodtak, ha John F. Kennedy végzett előbb...
- Jay Leno
• Felmérések szerint az emberek 9%-a lemondana a szexről a tévézés kedvéért. A maradék 91% már lemondott.
- Jay Leno
• Az amerikaiak 50%-a havi 10 dollárnál kevesebbet költ a szerelmére. Tudják, hogy hívjuk ezt a réteget? Férfiaknak!
- Jay Leno
• A legújabb kutatások szerint a nők, amikor hallgatnak valakit, akkor az agyuk mindkét felét használják, szemben a férfiakkal, akik csupán az egyik felét. Tudjátok miért? Amikor egy férfi hallgat egy nőt, az agyának másik felével azt próbálja elképzelni, hogyan nézhet ki a nő meztelenül.
- Jay Leno
• Christina Aguilera reklámszerződést kötött a Coca-Cola-val, Britney Spears pedig a Pepsivel. Igazából a Coca-Cola Britneyt szerette volna leszerződtetni, de nem stimmelt a szlogenjükhöz: 'az igazi'...
- Jay Leno
• Szakértők szerint hiány van a szilikon implantátumokból. A várakozási idő 30 és 60 nap között mozog. Most szóljanak hozzá, ez jobban megrázza Kaliforniát, mint a villanyáram korlátozása.
- Jay Leno
• Kutatók a Colorado University-ben kiderítették, hogy a borivás segít a súlycsökkenésben. Tulajdonképpen a bor fogyasztása nem közvetlenül csökkenti a testsúlyodat, sokkal inkább a gyaloglás, amit a borfogyasztás után az autó keresésével töltesz.
- Jay Leno
• Genetikusok mondják, hogy egy napon lehetségessé válik új testrészeket is növeszteni, például új melleket és új kezeket. Ez egy aranybánya lehet, mert ha belegondolnak: amint a nők újabb melleket növesztenek, a férfiak újabb kezekre vágynak majd.
- Jay Leno
• Azt mondják, semmilyen faji megkülönböztetést nem alkalmaznak a repülőtéren, de ez nem igaz. Ha a vezetékneved Muhammad, és a keresztneved nem Ali, akkor egy kicsit több időt vesz igénybe a beszállás.
- Jay Leno
• A dohánygyárak azt tervezik, hogy olyan rágót dobnak piacra, amely 60%-ban dohányból áll, és annyi nikotint tartalmaz, mint egy szál cigaretta. Ez egy kiváló ötlet! Az emberek ezután majd a passzív leheletbe fognak belehalni.
- Jay Leno
• - Winston, ha az Ön felesége lennék, mérget öntenék a kávéjába! - Nancy, ha az Ön férje lennék, meg is innám azt! (beszélgetés Nancy Astor és Winston Churchill között)
- Winston Churchill
• Ő egy báránybőrbe bújt birka! (Clement Attlee-ről szólva)
- Winston Churchill
• Ha megéred a 100 éves kort, nyert ügyed van. Nagyon kevesen halnak meg 100 éves koruk után.
- George Burns
• Nagyon örülök, hogy itt lehetek. Nézzék, az én koromban már nagyon örülhetek, hogy egyáltalán vagyok valahol.
- George Burns
• A politikusi szakma hálás dolog. Ha sikeres vagy, egy csomó jutalomban van részed. Ha lejárattad magad, még mindig írhatsz könyvet.
- Ronald Reagan

_________________
Kép

Freemy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 júl. 09 hétf., 10:15 
Avatar

Csatlakozott: 2003 okt. 08 szer., 18:17
Hozzászólások: 3376
Tartózkodási hely: New-Erathia
Egy újabb adag idézet:

• Szeretett amerikai népem! Büszkén jelenthetem be, hogy aláírtam az Oroszországot mindörökre törvényen kívül helyező cikkelyt. A bombázás öt percen belül megkezdődik! (egy mikrofonpróba során)
- Ronald Reagan
• Nem tudom, miből gondolja egy középkorú színész, aki egy csimpánzzal szerepelt együtt, hogy van jövője a politikában? (Clint Eastwoodról, amikor az indult Carmel kormányzói posztjáért)
- Ronald Reagan
• A Jóisten semmit nem teremtett cél nélkül, de a legyek nagyon közel vannak hozzá.
- Mark Twain
• Elmentem az orvoshoz, és elpanaszoltam neki: - Doktor úr, minden reggel, amikor felkelek és a tükörbe nézek, hirtelen elfog a hányinger. Ön szerint mi bajom? Azt mondta: - Azt nem tudom, de a látása, az tökéletes.
- Rodney Dangerfield
• Még emlékszem azokra az időkre, amikor elraboltak, és az elrablóim az ujjam egy darabját küldték az apámnak. Az apám erre azt mondta, hogy több bizonyítékot akar...
- Rodney Dangerfield
• Olyan szegény családban nőttem fel, hogy ha nem fiú vagyok, semmivel se tudtam volna játszani.
- Rodney Dangerfield
• Gyönyörű gyerekeim vannak. Hálistennek a feleségem megcsalt.
- Rodney Dangerfield
• A feleségem félt a sötétben. Aztán meglátott engem ruha nélkül. Azóta világosban fél.
- Rodney Dangerfield
• A feleségem a legrosszabb szakács. Mi mindig a vacsora végén imádkozunk...
- Rodney Dangerfield
• Egy olyan ember, aki nem olvas jó könyveket, semmivel sem különb, mint aki nem tudja elolvasni őket.
- Mark Twain
• Nem vagyok elég fiatal ahhoz, hogy mindent tudjak.
- Oscar Wilde
• Egy ember sosem lehet elég óvatos az ellenségei megválasztásakor.
- Oscar Wilde
• A fekete lyukak ott keletkeztek, ahol Isten nullával osztott.
- Steven Wright
• Amikor gyerekkoromban elraboltak, a szüleim egyből akcióba lendültek. Kiadták a szobámat.
- Woody Allen

_________________
Kép

Freemy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 júl. 31 kedd, 23:49 
Avatar

Csatlakozott: 2003 okt. 08 szer., 18:17
Hozzászólások: 3376
Tartózkodási hely: New-Erathia
Ne haragudjatok a hosszabb "csendért", de nagyon el vagyok havazva mostanában...
Amint időm engedi, folytatom a tényeket, idézeteket, de nem garantálok semmit.

• A szex szerelem nélkül csak üres szenvedély. Viszont az üres szenvedélyek között az egyik legjobb.
- Woody Allen
• Mi van akkor, ha minden csak a képzelet szüleménye, semmi sem létezik? Ebben az esetben a szőnyegemért jelentősen többet fizettem a kelleténél.
- Woody Allen
• 65 éves korban nyugdíjba menni: nevetséges! 65 éves koromban még javában pattanásos volt az arcom.
- George Burns
• Keith Richards, a Rolling Stones gitárosa kijelentette, hogy fél a mobiltelefonoktól, mert veszélyesnek tartja a sugárzásukat. Csodálatos! A mobiltelefonok veszélyesek, de a heroinnal semmi baja!
- Jay Leno
• A csábítástól csak úgy szabadulhatsz, ha engedsz neki.
- Oscar Wilde
• Az elveknek csak akkor van ereje, ha tele van a gyomor.
- Mark Twain
• Aki közömbös számodra, azzal könnyű kedvesnek lenned!
- Oscar Wilde
• Mindig bocsáss meg ellenségeidnek! Nincs, ami jobban dühítené őket.
- Oscar Wilde
• A barátság sohasem felejt. Éppen ez a csodálatos benne.
- Oscar Wilde
• Lefénymásoltam egy tükröt. Most van egy plusz fénymásolóm.
- Steven Wright
• Ezek az elveim. Ha nem felelnek meg, vannak még másikak is.
- Groucho Marx
• Próbáltam álmodozni, de a gondolataim folyton elkalandoztak.
- Steven Wright
• Ha az Isten ráállna az LSD-re, látná az embereket?
- Steven Wright
• Egy nyilvánosház az ausztráliai Perth városában kénytelen volt ideiglenesen bezárni, mert egy amerikai hadihajó tengerészei lefárasztották a lányokat. Büszke vagyok rá, hogy amerikai vagyok!
- Jay Leno
• Sosem felejtek el arcokat, de az Ön esetében boldog lennék, ha kivételt tehetnék.
- Groucho Marx

_________________
Kép

Freemy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 aug. 11 szomb., 6:07 
Avatar

Csatlakozott: 2003 okt. 08 szer., 18:17
Hozzászólások: 3376
Tartózkodási hely: New-Erathia
Ismét pár érdekesség különféle emberektől:

• A dolgok tényleg megváltoztak itt, Hollywoodban. Az emberek már nem rajonganak annyira a fehér porral telt borítékokért.
- Jay Leno
• Az FBI figyelmeztetett minden amerikait, hogy óvakodjon minden olyan levéltől és csomagtól, amin rossz helyesírással írt szavak láthatók. Ember, ez egy szörnyű hír a rap ipar számára!
- Jay Leno
• Nagyon büszke vagyok az arany zsebórámra. A nagyapám a halálos ágyán adta el nekem.
- Woody Allen
• Hiszek abban, hogy a szex két ember között gyönyörű dolog. Öt ember között pedig fantasztikus!
- Woody Allen
• Nem vettek be a sakkcsapatba a magasságom miatt.
- Woody Allen
• Vannak rosszabb dolgok, mint a halál. Töltöttél már el egy délutánt egy biztosítási ügynök társaságában?
- Woody Allen
• Nem félek a haláltól, egyszerűen csak nem szeretnék akkor ott lenni.
- Woody Allen
• Semmi bajom az önkielégítéssel, ez szex valakivel, akit szeretek.
- Woody Allen
• Sokan félnek a nagy magasságoktól. Én viszont a nagy szélességektől félek.
- Steven Wright
• Egy tetőablakot csináltattam a lakásomban. A felettem lakók erre dühösek lettek.
- Steven Wright
• Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak.
- Winston Churchill
• Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban.
- Emo Philips
• Az anyám olyan volt nekem, mint egy lánytestvér - csak nem szexeltünk annyit.
- Emo Philips
• Új alsógatyát szereztem magamnak. Mármint nekem újat.
- Emo Philips
• Gyerekkoromban minden éjszaka Istenhez imádkoztam, hogy adjon nekem egy biciklit. Miután láttam, hogy ez nem működik, loptam magamnak egyet és azért imádkoztam, hogy bocsásson meg nekem.
- Emo Philips

_________________
Kép

Freemy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 aug. 14 kedd, 9:46 
Avatar

Csatlakozott: 2003 okt. 08 szer., 18:17
Hozzászólások: 3376
Tartózkodási hely: New-Erathia
Újabb idézetek:

• New York egy csodálatos város. A minap bementem a könyvtárba, és a faragatlan könyvtárosnak azt mondtam: "Szeretnék egy kölcsönzőjegyet". Azt mondta, hogy ehhez be kell bizonyítanom, hogy én is a város polgára vagyok. Így hát leszúrtam.
- Emo Philips
• Imádok lejárni az iskolába és figyelni, ahogy a kisgyerekek ugrálnak fel és le, szaladgálnak ide-oda miközben kiabálnak és sikítoznak. Nem tudják, hogy vaktöltényt használok.
- Emo Philips
• A gyerekkori limonádéstandomon az első pohár ital ingyenes volt, csak a második pohár került 5 dollárba. Abban volt az ellenméreg.
- Emo Philips
• Egy bárban voltam akkor éjszaka. Bárszékről bárszékre csapongtam, de sajnos nem volt szerencsém. Egyik alatt se találtam rágógumit.
- Emo Philips
• Hányan bírnak itt telekinetikus képességekkel? Emeljék fel a kezem!
- Emo Philips
• Egyszer összevesztem egy igazán nagydarab fickóval. Azt mondta: "Megfoglak és feltörlöm veled a padlót!" Azt válaszoltam: "Azt meg fogod bánni!" "Igen? Ugyan miért?" "Mert a sarkokhoz nem fogsz rendesen hozzáférni."
- Emo Philips
• A barátnőm azt mondta a múlt éjszaka az ágyban: "te perverz vagy". Azt válaszoltam: "Nagy szavak ezek egy kilenc éves lánytól".
- Emo Philips
• Ma három mérföldet szaladtam. Végül megálltam és azt mondtam: "Hölgyem, vegye vissza a táskáját".
- Emo Philips
• A feleségem remek sofőr. Egyszer elütött egy szarvast. Az állatkertben. Mindig két cipőt tart az autóban. Az utolsó férfié volt, akit elütött.
- Rodney Dangerfield
• Egyszer valaki ellopta az autónkat. Kérdeztem a feleségem, látta, hogy néztek ki a rablók? Erre azt mondja: "Nem láttam őket, de a rendszámot felírtam!"
- Rodney Dangerfield
• A múlt éjszaka egy álarcos rablóval találkoztam. Levette az álarcát és az arcomra rakta.
- Rodney Dangerfield
• Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.
- Rodney Dangerfield
• Veszélyes környéken lakom. Az utcánkban a gyerekek lelopják az autók kerekeit - menet közben.
- Rodney Dangerfield
• Milyen gyerekeim vannak... A múltkor meséltem neki a méhekről meg a virágokról, erre ő mesélt nekem a hentesről meg a feleségemről.
- Rodney Dangerfield
• Egyik karácsonyra egy légpuskát vettem a fiamnak. Ő meg egy pólót vett nekem, céltáblával a hátán.
- Rodney Dangerfield

_________________
Kép

Freemy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 aug. 16 csüt., 7:16 
Avatar

Csatlakozott: 2003 okt. 08 szer., 18:17
Hozzászólások: 3376
Tartózkodási hely: New-Erathia
Most bukkantam rá ezekre, gondoltam, megosztom veletek. Tények, de humor nélkül, egy könyvbe foglalva.
Jessica Williams írta.
A könyv címe: Merre tart a világ?


Hátborzongató tények a világból

Tudja Ön, hogy a világ lakosságának egyharmada háborúban áll? És azt, hogy Kínából 44 millió nő hiányzik? Gondolná, hogy az azonos neműek párkapcsolatát kilenc országban halállal büntetik? Vagy hogy Amerikában óránként két és fél millió műanyag palackot dobnak el, a fejlett országok lakói pedig évente 6-7 kilogramm élelmiszer-adalékot fogyasztanak el? Nem?

„Nagy fába vágja a fejszéjét, aki a világot akarja megváltoztatni. Először is nehéz eldönteni, hogyan érheti ezt el egy adattal, egy egyszerű értesüléssel. Mégis meggyőződésem, hogy a kötetben sorakozó mind az ötven adat képes változtatni a gondolkodásmódunkon – márpedig a világ megváltoztatásához ez a legfontosabb lépés.

Minden egyes adat valami fontosat árul el, amit tudnunk kell a mai életről, a mai világról. Némelyik azt az egyenlőtlenséget veszi célba, amely a jövedelmek, az esélyek vagy a hatalom terén mutatkoznak. Mások a természetes erőforrások tobzódó fogyasztására világítanak rá, ismét mások kultúránk és társadalmunk változására. … Meggyőződésem, hogy ez az ötven adat változtathat a világon. És remélem, akik elolvassák a könyvet, osztoznak majd e meggyőződésemben.” – írja Jessica Williams újságíró, a BBC televíziós producere a Merre tart a világ? – 50 tény, amely megrengethetné a világot című új könyvében.

Előzetes:
1 . Kínából negyvennégymillió nő hiányzik
2. A fejlett országok lakói évente hat-hét kilogramm élelmiszer-adalékot fogyasztanak el
3 . Az azonos neműek párkapcsolatát kilenc országban halállal büntetik
4 . Percenként két ember hal meg autóbalesetben
5 . A világ lakosságának egyharmada háborúban áll
6 . Évente tíz nyelv hal ki
7 . Napjainkban huszonhétmillió rabszolga dolgozik a világon
8 . Amerikában óránként két és fél millió műanyag palackot dobnak el. Ennyi pillepalack egymás mellé rakva háromhetente elérne egészen a Holdig
9 . Az átlagos brit városlakó naponta akár háromszázszor is kamera elé kerül


1. Kínából negyvennégymillió nő hiányzik

A kínai állami hírügynökség 2002 októberében arról tudósított, hogy a legutóbbi országos népszámlálás valami igen aggasztót mutat a világ legnépesebb nemzetének nemi megoszlását illetően. 2000-ben minden száz leány újszülöttre 116,8 fiú jutott Kínában. Az előző két népszámlálás eredményeivel összehasonlítva pedig kitűnt, hogy a helyzet egyre rosszabbodik. Ha a különbség tovább nő, írta a Shanghai Star, akkor Kínában mintegy ötvenmillió férfi hiába keres magának megfelelő feleséget. A hiány gondot okozhat a családalapítás mellett a gazdaságban és a szociális ellátásban is. Egy szakértő egyenesen azt jósolta, a menyasszonyra áhítozó férfiak kétségbeesésükben nőrablásra fognak vetemedni.

Ez a megbillent egyensúly hátborzongató következménye a fiúgyermekek előnyben részesítésének, ami Kínában, Indiában, Dél- és Kelet-Ázsia más részein igencsak elterjedt. A lánygyermektől ódzkodó szülők ultrahangos vizsgálattal igyekeznek tisztázni a születendő gyermek nemét, és amennyiben a magzat lánynak bizonyul, akkor abortuszt kérnek. Sok megszületett kislányt néhány napos vagy hetes korában megölnek, a szülők kicselezik a rendőrséget és az egészségügyi szakembereket, úgy állítják be a dolgot, mintha a baba természetes okból halálozott volna el. …

Indiában, mivel a halottkémi technikák fejlődnek, a szülők borzalmas eszközökhöz folyamodnak, hogy végezzenek kislányaikkal. Radha Venkateszár a Hindu című hírlapban számolt be bizonyos eljárásokról, amelyekről Tamil Nadu állam szálemi körzetében élő anyák beszéltek neki. „Ilyen »újszerű« módszer például az, hogy csípős, fűszeres tyúkhúslevest etetnek a kisbabákkal. »Néhány óráig rángatóznak és sírnak a fájdalomtól, aztán meghalnak« [mesélte az egyik asszony]. Amikor társadalmi szervezetek aktivistái neszét veszik a csecsemőgyilkosságoknak, a falusiak rögtön azzal védekeznek, hogy »a gyereknek felfúvódott a hasa, muszáj volt húslevest adni neki«. …

Családfenntartó szerepük mellett a fiúk viszik tovább a család nevét, ők öröklik az ősök földjét, és egyes vallásokban egyedül ők végezhetnek el bizonyos fordulópont-szertartásokat a szüleik érdekében. A nőkre tehát nagy nyomás nehezedik, hogy fiúkat szüljenek. A nő értéke és a közösségben szerzett rangja növekszik, ha fiúkat szül, csökken azonban, ha lányokat hoz a világra.


Ui: 9 téma, 9 alkalom. Aztán folytatjuk a régi témát.
Várom a véleményeket.

_________________
Kép

Freemy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 aug. 16 csüt., 10:04 
Avatar

Csatlakozott: 2004 okt. 11 hétf., 11:12
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Pellérd City
Nekem tetszik az újdonság, jó, hogy van egy kis változatosság... Nem mintha nem szeretném a "hagyományos" tényeket, de szerintem ez is érdekes. Jó ötlet volt, Freemy!

_________________
Kép
Balee / Zsibi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 aug. 16 csüt., 11:39 
Avatar

Csatlakozott: 2005 jan. 01 szomb., 15:12
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp. XVIII. ker.
Szerintem is jó, de nem feletkezz meg a poénos idézetekről sem. :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 aug. 18 szomb., 19:51 
Avatar

Csatlakozott: 2003 okt. 08 szer., 18:17
Hozzászólások: 3376
Tartózkodási hely: New-Erathia
2. A fejlett országok lakói évente hat-hét kilogramm élelmiszer-adalékot fogyasztanak el


Az élelmiszeripar 2000-ben körülbelül húszmilliárd dollárt költött arra, hogy ennivalónkat kívánatosabb külleművé, kellemesebb ízűvé és tovább eltarthatóvá tegye. Nem kis üzlet ez, amelyet a fejlett országok azon modern igénye hajt, hogy rengeteg embert olcsón – de nem utolsósorban jövedelmezően etessen. Az élelmiszeradalék-ipar konokul ismételgeti, hogy ezek a vegyi anyagok megkönnyítik az életünket. A jóvoltukból tovább friss marad az élelmünk, és egyáltalán, lehetővé vált a készételek előállítása.

A szakemberek azt hangoztatják, hogy élelmiszer-adalékok nélkül sokkal több időt vesztegetnénk a konyhában. Több időnket kötné le a bevásárlás is, mivel az élelmiszerek csak néhány napig állnának el, utána megromlanának. Arról pedig nem is álmodhatnánk, hogy telített zsírsavaktól mentes margarint, kalóriaszegény ételeket és vitaminnal dúsított élelmiszereket fogyasszunk. …

Manapság az adalékoknak alig egy százaléka működik tartósítóként. Kilencven százalék úgynevezett „kozmetikai” adalék: ízesítő, színezék, emulgeáló, amelytől simábban csúszik a falat, sűrítő, édesítő. Az aktivistákat ezek az adalékok jobban izgatják. Az ilyen adalékok álcázzák a jellegtelen, silány minőségű nyersanyagokat, arról győznek meg bennünket, hogy amit eszünk, az jobb, mint az alkotórészei. …

Mind az élelmiszeradalék-gyártók, mind a nagy-britanniai Élelmiszer-szabványügyi Hivatal és egyéb hatósági szervek nyugodtak afelől, hogy a mesterséges édesítőszerek ártalmatlanok. Társadalmi aktivisták azonban számottevő kételyeket fogalmaznak meg a leginkább használatos termékek némelyikével kapcsolatban. Rákszakértők szkeptikusan nyilatkoztak az egyik édesítőszer, az aceszulfám-K laboratóriumi kipróbálásával kapcsolatban, és szigorúbb vizsgálatokat sürgetnek; egy nyugalmazott amerikai szövetségi helyettes tisztifőorvos szerint egyes jelek arra utalnak, hogy [az aceszulfám-K] esetleg rákkeltő... kellően megtervezett, hosszú távú vizsgálatot kellene végezni mind egereken, mind patkányokon”. A szaharinról kimutatták, hogy rágcsálókban rákot okoz, az aszpartámot pedig olyan ideggyógyászati problémákkal, mint a szédülés vagy a migrén hozható összefüggésbe.

_________________
Kép

Freemy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 aug. 19 vas., 23:09 
Avatar

Csatlakozott: 2003 okt. 08 szer., 18:17
Hozzászólások: 3376
Tartózkodási hely: New-Erathia
3. Az azonos neműek párkapcsolatát kilenc országban halállal büntetik


A Leszbikusok és Melegek Nemzetközi Szövetsége szerint, amely világméretű, átfogó jogszabályvizsgálatot folytat, a homoszexuális cselekmények jelenleg kilenc országban büntethetőek halállal: Mauritániában, Szudánban, Afganisztánban, Pakisztánban, a Csecsen Köztársaságban, Iránban, Szaúd-Arábiában, az Egyesült Arab Emírségekben és Jemenben. A kilencből háromról – Afganisztánról, Iránról és Szaúd-Arábiáról – ismeretes, hogy az elmúlt évtizedben kivégzett homoszexuálisokat. Úgy becsülik, hogy Iránban az 1979-es iszlám forradalom óta több mint négyezer homoszexuálist végeztek ki.

Ezt a melegekkel és leszbikusokkal szembeni barbár bánásmódot a hagyományos iszlám gondolkodásban a saría törvénykezés indokolja. A Korán egyértelműen tiltja az azonos neműek közösülését – az egyik gyakran idézett forrás a 7. szúra 80–81. verse: „És [elküldtük küldöttünk gyanánt] Lótot. [Emlékezzetek arra], amikor azt mondta népének: »Vajon valami olyan gyalázatosságot akartok elkövetni, amit tielőttetek nem követett el senki a teremtmények között? Ti, valóban érzéki vágyaitokban – nők helyett – férfiakkal adjátok össze magatokat! Ti olyan nép vagytok, amely semmibe veszi a határokat!«”

Az iszlám bölcselet iskolái egymástól eltérően ítélik meg, milyen súlyos büntetés jár a homoszexuális cselekményekért – de világos, hogy egyes államok a halálbüntetést tartják megfelelőnek, még ha ritkán alkalmazzák is. Ez a gyakorlat bírálói szerint rosszul tükrözi az iszlám világ toleranciáját. …

Egyes társadalmakban betegségnek tekintik a homoszexualitást, ezért a meleg férfiakat és a leszbikusokat pszichiátriai kezelésre kényszerítik, hogy „kigyógyítsák” őket kórosnak vélt állapotukból. Az Amnesty International arról számolt be, hogy az 1970-es és ’80-as években a dél-afrikai honvédelem tagjait beleegyezésük nélkül „konverziós terápiára” küldték. Férfiak elektrosokkot kaptak, miközben meztelen férfiak képeit mutatták nekik – és megszüntették a sokkolást, amikor meztelen nők képeit mutatták. …

_________________
Kép

Freemy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 aug. 19 vas., 23:13 
Avatar

Csatlakozott: 2005 nov. 23 szer., 20:07
Hozzászólások: 1099
Tartózkodási hely: Jászapáti/Jászberény
Freemy írta:

Ezt a melegekkel és leszbikusokkal szembeni barbár bánásmódot a hagyományos iszlám gondolkodásban a saría törvénykezés indokolja. A Korán egyértelműen tiltja az azonos neműek közösülését

Tiltja de nem arról van szó hogy a tiltás=kivégzés.Csak a sok idióta iráni meg afgán túlozza a koránt...

_________________
Üdv. Fifi
KépR.I.P.
BordoMavi!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 aug. 22 szer., 16:32 
Avatar

Csatlakozott: 2003 okt. 08 szer., 18:17
Hozzászólások: 3376
Tartózkodási hely: New-Erathia
4. Percenként két ember hal meg autóbalesetben


1896. augusztus 17-én a negyvennégy esztendős Bridget Driscoll elsőként esett gépkocsibaleset áldozatául. Driscoll asszony és tizenéves leányai egy táncbemutató megtekintésére látogattak Londonba. A Kristálypalotához tartozó egyik sétányon az asszonyt elütötte egy autó, amely próbaútra fuvarozta az érdeklődőket. A jármű hat kilométer per órás sebességgel haladt, amikor elgázolta Mrs. Driscollt, és az ütközés végzetesnek bizonyult. A baleseti halált megállapító jelentésében a halottkém leszögezte, hogy „ilyesminek soha többé nem szabad előfordulnia”.

Mégis előfordul. Azóta mintegy huszonötmillióan lelték halálukat közúti baleset következtében. Ha a jelenlegi ütem folytatódik, becslések szerint évente újabb 1,17 millióan veszítik életüket – minden egyes nap minden percében ketten –, és további tízmillió ember rokkan meg vagy szenved egyéb sérülést. Olyan nagyságrendű probléma ez, amely sokakat elgondolkoztatott, vajon a gépkocsi feltalálói sejtették-e, mit szabadítanak a világra.

A huszadik században a közúti szerencsétlenség járványossá vált a nyugati világban. 1930-ban egymilliónál alig több autót használtak Nagy-Britanniában, és hétezer-háromszázan haltak meg az utakon – bő kétszer annyian, mint 1999-ben, amikor már huszonhétmillió autó közlekedett. John F. Kennedy elnök 1960-ban kijelentette, a közlekedési baleset „a nemzet egyik legnagyobb, sőt talán a legnagyobb közegészségügyi problémája”. Addigra évente csaknem negyvenezer emberéletet oltott ki a gépkocsiforgalom az Egyesült Államokban; napjainkra ez a szám nemigen változott, noha három és félszer annyi a jármű.

A közúti balesetek jelenleg leginkább a világ szegényeit érintik. A statisztikai adatok komor képet festenek. A közúti balesetek hetven százaléka évről évre a fejlődő országokban következik be. A halálos áldozatok hetvenöt százaléka gyalogos. A fejlődő országokban közúti balesetben megsérült vagy elhunyt személyek többsége nem gépkocsi utasa, hanem vagy járművön ül.

A probléma ráadásul egyre súlyosbodik. A Harvard Egyetem és az Egészségügyi Világszervezet (WHO) tanulmánya előrejelezte, hogy 2020-ra világszerte a közúti balesetek válnak a halálozások vagy maradandó sérülések harmadik leggyakoribb okává.

_________________
Kép

Freemy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 aug. 23 csüt., 14:06 
Avatar

Csatlakozott: 2005 jan. 01 szomb., 15:12
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp. XVIII. ker.
Freemy írta:
[size=18]A jármű hat kilométer per órás sebességgel haladt, amikor elgázolta Mrs. Driscollt, és az ütközés végzetesnek bizonyult.

Azért ez érdekes, hogy sem a nő, sem a vezető nem vették észre egymást. Nagyából annyival ment, mint egy gyalogos...

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 aug. 24 pén., 4:15 
Avatar

Csatlakozott: 2003 okt. 08 szer., 18:17
Hozzászólások: 3376
Tartózkodási hely: New-Erathia
5. A világ lakosságának egyharmada háborúban áll

Miközben az Egyesült Államok és szövetségesei azt fontolgatták, bölcs dolog-e hadba lépni Irak ellen, a világ lakosságának több mint egyharmada már valamilyen konfliktusban állt. 2002-ben világszerte harminc ország volt részese harminchét különböző fegyveres konfliktusnak – azaz összesen 2,29 milliárd ember.

Némelyik, például az izraeli–palesztin ellentét hosszú távú vita, amely továbbra sem mutatja a megoldódás valódi jeleit. Vannak továbbá régóta fennálló nézeteltérések, amelyek véres erőszakba torkollanak, mint például a hinduk és a muzulmánok szembenállása az indiai Gudzsarát államban. De mindegyikért súlyos árat fizet az összes résztvevő – nemcsak a kormányok, nemcsak a harcoló alakulatok, hanem a hadszíntéren élő egész nép.

A világon zajló háborúkat évente jegyzékbe foglaló Ploughshares projekt meghatározása szerint a „fegyveres konfliktus” olyan politikai konfliktus, amelyben legalább egy állam fegyveres erői vesznek részt, vagy egy állam egésze vagy egy része fölötti ellenőrzésre törekvő egy vagy több felfegyverzett csoport fegyveres harca.

A Ploughshares listájára azok a konfliktusok kerülnek föl, amelyek során a harcokban ezernél többen veszítik életüket. 2002-ben mind a harminchét konfliktus polgárháború volt. …

A háború nem állami monopólium többé. A harcoló felek egyre inkább lázadók, félkatonai szervezetek, laza csoportosulások, amelyek nem sok megkülönböztető jegy alapján jöttek létre. Nehéz pontosan azonosítani, ki az ellenség, még nehezebb harcolni velük – nincs megszállható főváros, nincs lebombázandó hatalmi székhely, és ha valakit megölnek, több tucat újonc áll a helyére. Ezek az ellenségek új módokat keresnek céljaik elérésére: nem hagyományos célpontokra teszik a hangsúlyt, hanem kulturális vagy társadalmi bálványokra csapnak le, hogy ügyükre tereljék a figyelmet. Csatákat nyerni nem fontos. Az számít, ki nyeri meg a propagandaháborút. …

_________________
Kép

Freemy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 450 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Imperium - Modified by Rey phpbbmodrey
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség