Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 52 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 01 szer., 19:06 
Avatar

Csatlakozott: 2003 okt. 08 szer., 18:17
Hozzászólások: 3376
Tartózkodási hely: New-Erathia
Havoc írta:
Ja és Freemy te ilyen Mazda rajongó vagy? Pedig van attól a kocsiktól szebb is!

Igazából nem csak attól jó egy kocsi, hogy szép! Ha ez így lenne, akkor lehet, hogy a VW Golf lenne a kedvencem.
Egy kocsi akkor jó, ha viszonylag szép is, de legfőképp hosszú élettartamra tervezték. Sajnos ma Európában minden a pénz körül forog, így már a Volkswagen sem az a kezdeti tömegautó, ami soha se megy tönkre! Sőt úgy tervezik őket, hogy max 6 év és aztán jönnek elő a problémák. De nem csak ez az egy márka ilyen. A franciák nagy Renaultja se jobb, az olasz FIAT cégről meg már nem is beszélve! Mindenhol az alkatrészeladásból jön be a nagy pénz, nem pedig az új autó eladásból.
Azért be kell lássuk, az az igazi üzlet, ahol állandó a szerelés és a szerelésből befolyó pénz. Nem? Az autógyártók szemszögéből legalábbis igen, mi meg ilyenkor nem számítunk...
DE! Ott vannak a piacon a japán kocsik is! Azok bizony hosszú távra vannak tervezve. Több ismerősömnek is vannak japán kocsijai és mindegyik meg van elégedve velük. Van köztük Subaru, Toyota, Mazda és Honda tulajdonos. Közülük párnak már több, mint tíz éves a kocsijuk és még komoly problémájuk nem volt vele.
Ki gondolta volna, hogy japánban ilyen minőséget gyártanak? Régen én is hitetlenkedtem, de a tények és az adatok sosem hazudnak. Elég meggyőzőek tudnak lenni bizonyos esetben.

Érdekes, hogy a világháborúk idején a japán cucc ócskaságnak számított, ma meg már minőségi cuccokat gyártanak...
Hosszú távon meg fogja hozni ez a politika a gyümölcsét. Ma már a kínai termékek sem mind rosszak! Kétségtelen, hogy ha nem igyekszik Európa, akkor a Közel Kelet fel fog emelkedni, de ez már más téma...

_________________
Kép

Freemy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 01 szer., 22:48 
Avatar

Csatlakozott: 2006 jan. 04 szer., 17:25
Hozzászólások: 358
Tartózkodási hely: In da gamez!
Ott van a McLaren. Nagyon gyors és szép. Nem mondom, hogy Ferrari rajongó vagyok, de a tv-ben csak azt nyomják, hát erröl írok most is. A Ferrari gyors, strapabíró, szép és ha 250-el nekimész valamineknek semmi bajod se lesz. De a Ferrarihoz először egy tagságot kell szerezned, hogy vehessél kocsit, persze Ferrárit. Először egy Ferrárit majd még egyet, és így tovább ameddig megbirod venni a legszebb kocsijukat. Még a tervezők se bírják csak úgy megvenni a saját tervezésű kocsikat. :cry: Szerintem ez azért van, hogy ők is csak így lépjenek be a Ferráriba, tehát, hogy csak így bírjonak tagok lenni. De ha tag vagy akkor megnyílik előtted a világ. :D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 02 csüt., 17:48 
Avatar

Csatlakozott: 2003 okt. 08 szer., 18:17
Hozzászólások: 3376
Tartózkodási hely: New-Erathia
Én csak azért nem emlegetem ezeket a csúcsszuper multimilliomos olajmágnás és maffiavezér kocsikat, mert soha sem lesz annyi pénzem, hogy ilyenre költsem. Így maradnak a "szép, de nem kell" kategóriában.

_________________
Kép

Freemy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 03 pén., 13:16 
Avatar

Csatlakozott: 2006 jan. 04 szer., 17:25
Hozzászólások: 358
Tartózkodási hely: In da gamez!
Freemy írta:
Én csak azért nem emlegetem ezeket a csúcsszuper multimilliomos olajmágnás és maffiavezér kocsikat, mert soha sem lesz annyi pénzem, hogy ilyenre költsem. Így maradnak a "szép, de nem kell" kategóriában.

De azért még lehet álmodozni. McLaren... :( Szép kis kocsi. De azért Freemy azok a szép kocsikat amiket te emlegetsz azt se birod megvenni egykönnyen a zsebpénzedből! :D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 03 pén., 13:46 
Avatar

Csatlakozott: 2003 okt. 08 szer., 18:17
Hozzászólások: 3376
Tartózkodási hely: New-Erathia
Havoc írta:
De azért még lehet álmodozni. McLaren... :( Szép kis kocsi. De azért Freemy azok a szép kocsikat amiket te emlegetsz azt se birod megvenni egykönnyen a zsebpénzedből! :D

Álmodozni lehet, de én inkább maradok a földön.
Igazad van, nem bírom egykönnyen megvenni, de előbb-utóbb venni fogok egyet. 5 év múlva már jó árban lesznek, addigra pénzem is lesz és még mindig tovább lesznek autók, mint az európaiak! Ugye érted, hogy mire gondolok? :D
Nem kell mindig a legújabb kocsikra hajtani. Nem is értem, nálunk nagy divat ÚJ kocsikkal járni. Külföldön ez nem így van. Legalább annyian vesznek használt kocsit, mint újat! Itthon meg pang a használtautópiac. Próbálj meg jó áron eladni egy 5-10 éves autót! Nem lesz rá vevő!

_________________
Kép

Freemy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 03 pén., 18:49 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2004 dec. 08 szer., 11:54
Hozzászólások: 2364
Tartózkodási hely: KisNetegyele...
A jövőre senki nem gondol? A napelemes autók, a hidrogénmeghajtású és a többi ilyen kocsi senkit sem érdekel! Mégis ha kifogy a benzin, és nem tudják mivel pótolni, akkor lehet venni bármilyen benzines jó kocsit, az nem fog gurulni, csak legfeljebb dombról lefelé :D !


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 03 pén., 21:56 
Avatar

Csatlakozott: 2003 okt. 08 szer., 18:17
Hozzászólások: 3376
Tartózkodási hely: New-Erathia
Jou írta:
A jövőre senki nem gondol? A napelemes autók, a hidrogénmeghajtású és a többi ilyen kocsi senkit sem érdekel! Mégis ha kifogy a benzin, és nem tudják mivel pótolni, akkor lehet venni bármilyen benzines jó kocsit, az nem fog gurulni, csak legfeljebb dombról lefelé :D !

Ez igaz, de azért még van egy kevés olaj a földben...
Mindenesetre az én terveim a közeljövőről szólnak. Nem tudnám elképzelni, hogy 5 éven belül az egyik pillanatról a másikra felváltják a benzines/gázolajos/gázos kocsikat bármilyen más meghajtású kocsik.
Abban biztos vagyok, hogy lesznek új megoldások, de az elterjedésük sokkal tovább fog tartani. Akár 15-20 év is kell ehhez. Vagy még több!
Már ma létezik napelemes kocsi, de azon kívül, hogy gazdaságos, semmi előnye nincs. Lassú, nehéz, hatalmas kocsik ráadásul nagyon randák is... Persze nem ez a fő szempont.
Léteznek már vízmeghajtású gépek is, ezeké lesz a jövő, de amíg az olajmágnások lefizetik a feltalálókat és amíg lesz egy csepp olaj is a földben, addig nem nagyon fogják tudni bevezetni. Aztán meg majd ezek az olajmágnások fogják piacra dobni őket, még több pénzt nyerve ezzel... Meg van ám szervezve minden a háttérben, csak át kell tudni látni a dolgokat és nem kell hinni a meséknek...

_________________
Kép

Freemy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 03 pén., 22:23 
Avatar

Csatlakozott: 2003 okt. 08 szer., 18:17
Hozzászólások: 3376
Tartózkodási hely: New-Erathia
Szerintem fontos itt megemlíteni ezt a cikket. Olvassátok el!

Korszakalkotó MAGYAR TALÁLMÁNY a HAZA, a NEMZET szebb jövõéért

Kép

A SZABADALOM

A találmány a hidrogént használja erõforrásként úgy, hogy a szénhidrogén-származékok helyett a plazmaállapotú víz juttatja a hidrogént az égéstérbe, így a motor sokkal jobb hatásfokkal rendelkezik.

A projekt alapja a víz nukleáris energiájának hasznosítása a robbanómotorok, kazánok, sugárhajtómûvek, áramtermelõ aggregátorok, szinkrongenerátorok, stb. üzemeltetésében. A jövõben a különbözõ jármûvek a vizet tankolják fel.

KIK VIZSGÁLTÁK A TALÁLMÁNYT?

A Német Szabadalmi Hivatal a Franhofer Institut Plazmakutató Intézete, 1992. november 5-én elfogadta a találmányt, 13 német szakintézmény és 27 ország véleményezése után 1993. március 3-án emelkedett jogerõre a szabadalom.

A Földmûvelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium gödöllõi Intézete, a Miskolci Egyetem és a Budapesti Mûszaki Egyetem atomfizikus, plazmafizikus és motortechnológus tudósai is megvizsgálták.

VÉLEMÉNYÜK:

„… a víz nukleáris energiáján alapuló technológiai eljárás új terminológiáját… annak fizikai megalapozottsága miatt el kell fogadni.”

„A szabadalom tárgyát képezõ találmány megvalósítását… mind szakmai, mind gazdasági indokok alapján támogatásra messzemenõen érdemesnek tartjuk.”

GAZDASÁGI HATÁSAI

Az ingyen energia az eddigi kiadásokat az élet és a nemzetgazdaság minden területén jelentõsen lecsökkenti. A régi energiaforrásokkal mûködõ szerkezetek könnyen és olcsón átalakíthatók vízüzemelésûre.

A kizárólagos magyar gyártás és átépítés jogával új nagyipart és munkahelyeket teremthetünk magunknak. Gyártmányainkat, vízüzemû autóinkat, gépeinket konkurncia nélkül értékesíthetjük világszerte, ami több billió forint forgalmat jelent évente hazánknak.

KÖRNYEZETI HATÁSAI

A vízhajtású repülõgépek feltöltik a ózonréteget és megvédenek a klímakatasztrófától.

Atomreaktorok helyett a turbógenerátorok meghajtásához szükséges gõzt vízüzemû kazánjaink állítják elõ! Megszüntetjük a rákot és genetikai sérülést okozó radioaktív anyagok, és az egészségünket romboló, környezetünket károsító égéstermékek képzõdését, mert az égés „mellékterméke” a Föld biológiai lényeit éltetõ víz lesz.

forrás: http://www.megaport.hu/out/o.php?out=ht ... reeweb.hu/

_________________
Kép

Freemy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 03 pén., 23:27 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2004 dec. 08 szer., 11:54
Hozzászólások: 2364
Tartózkodási hely: KisNetegyele...
Bocs Freemy, de nem akarom idézgetésekkel elvenni a helyet! Tudod én nem azt mondtam, hogy egyik napról a másikra tünik el az olaj! Először ugye mivel egyre kevesebb lesz belőle, egyre nehezebb lesz kitermelni stb. miatt először az ára fog felmenni (hisz ma is csak emelkedik), a felhaználás egyre nő, s így konkrét időt sem lehet húzni, mert ez így egyre közelebb jön. így lehet nem a következő 5 évben, de lehet hogy 10 év múlva már annyira drága lesz, hogy egy átlagember már nem fogja tudni megfizetni (mondom csak lehet!). De amúgy is ha már fog fogyni, először a közlekedésben és a hőerőművekben látszódhat meg, aztán a repülés és végül a vegyipar következhet! Szerintem! hisz ha a vegyipartól elveszik az olajat, az kész kataszrófa lenne jelenleg! Másként a napelemes autók nem biztos hogy nagyobbak némely benzines testvérüknél, de az tény és való hogy 200-zal még nem repeszthetsz vele az úton! (de legalább nem kellene a 60-as táblákkal foglakozni, hisz ha jól tudom annál többre nem nagyon képesek ezek a kocsik :D ) De ki tudja, lehet hogy később majd szintén ott ülhetsz a kedvenc Mazdádban, csak ezentúl nem benzint mégy tankolni bele hanem valami mást, s talán még 100-150-nel is lehet menni! A tudósok sokmindenre lehetnek képesek :D (csak ezeket még titkolják :!: )!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 03 pén., 23:46 
Avatar

Csatlakozott: 2003 okt. 08 szer., 18:17
Hozzászólások: 3376
Tartózkodási hely: New-Erathia
Persze, értem én. Én sem írtam mást.
Már kiszámolták, hogy egyenes arányban a fogyasztásnöveléssel mennyi ideig fog még kitartani az olaj. Most nem akarok éveket mondani, mert már nem emlékszem pontosan, talán 15 év körüli van még a földben.
Viszont ez a fogyasztásnövekedés szerintem nemhogy nőni, hanem inkább pont az egyre borsosabb árak miatt csökkenni fog. Így az olaj lassabban fog fogyni, ergo tovább kitart.
De! Mivel már ma léteznek alternatív energiaforrások (lásd feljebb), így azok amint bejönnek/bejöhetnek, gombamódra fognak szaporodni. Persze ehhez idő kell, de valószínűsíthetőleg már mi meg fogjuk érni, hogy vízelemmel működő kocsikat (Mazdákat :D ) fogunk az utakon látni, talán még a birtokunkba is kerülhet ilyesmi!
A 2000-es Hannoveri világkiállításon volt szerencsém résztvenni és már ott láttam működőképes vízmeghajtású BMW-t és buszt is.
Akkor még nem értettem, hogy mi az, csak most fogom fel, kicsit idősebb fejjel. (Mindenhol rajtuk volt a H2O matrica, akkoriban azt gondoltam, hogy ez csak valami cégreklám...)
A legfurcsább itt az, hogy olyasmiről is lehet hallani a vízmeghajtású kocsiknál, hogy nemcsak víz, hanem bármilyen folyadék megteszi üzemanyag gyanánt, ami vizet tartalmaz. A felesleg meg kiürül. Tehát akár a saját vizeletből is tölthetünk útközben a kocsiba és menni fog!
Túlzás? Nem! Ez is már be van bizonyítva.
Ráadásul a vízből ugye csak a hidrogént használjuk fel, az Oxigén pedig szabadon elillan a levegőbe, amit mi szépen belélegezhetünk, így még környezetbarát is lesz az üzemanyag környezetszennyezésről, pláne szmogról a kipufogógázok esetében többé nem lesz szó!

_________________
Kép

Freemy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 04 szomb., 0:15 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2004 dec. 08 szer., 11:54
Hozzászólások: 2364
Tartózkodási hely: KisNetegyele...
Pont ez az ami jó benne! Itt lehet pótolni az olalból kinyert dolgok egy részét, viszont ugye a vegyipar nem létezhet olaj nélkül. S mivel a kocsikra ez a vízmeghajtás és a többi működik és bejön, a benzin meg maradhat a repülőknek kerozinra, hisz ott még nem hallottam újfajta környezetkímélő megoldásról! A kocsik esetében pedig reméljük lesznek olyan jók mint a mostani benzinesek! Sőt milyen lenne egy vadiúj trabit, vagy egy ladát csöndben látni végigmenni az úton százzal a többi járgány melett :D Mindenki ki lehetne elégítve! Még talán 30-40-es évekbeli kocsik is mehetnének (Persze külsőleg régi típus!)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 04 szomb., 10:45 
Avatar

Csatlakozott: 2006 jan. 04 szer., 17:25
Hozzászólások: 358
Tartózkodási hely: In da gamez!
De létezik biodizel is. Hallott-e már valaki róla? Szója, napraforgó olaj és a kocsiba öntik. Bemész egy áruházba akkor veszel egy 2-3 literes olajat(napraforgó, szója stb.) és beleöntöd a kocsidba. De ehhez külön motor, benzintartály kell. Úgyhogy nehogy kipróbáljátok otthon gyerekek! :lol:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 04 szomb., 12:19 
Avatar

Csatlakozott: 2005 okt. 09 vas., 19:49
Hozzászólások: 509
Tartózkodási hely: Behemoth's Lair
Havoc írta:
....nehogy kipróbáljátok otthon gyerekek! :lol:

Gyerekek!!! :lol: :wink: :lol: ®øþi

_________________
Mindannyian őrültnek születünk. Néhányan azok is maradunk.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zolirobi 2006 feb. 09 csüt., 19:09-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 04 szomb., 12:38 
Avatar

Csatlakozott: 2004 feb. 06 pén., 22:43
Hozzászólások: 2256
Tartózkodási hely: TATA
Freemy írta:
Ráadásul a vízből ugye csak a hidrogént használjuk fel, az Oxigén pedig szabadon elillan a levegőbe, amit mi szépen belélegezhetünk, így még környezetbarát is lesz az üzemanyag környezetszennyezésről, pláne szmogról a kipufogógázok esetében többé nem lesz szó!

Na azért nem eszik azt ilyen forrón. Ha esetleg ez valaha bekövetkezne mi azt már nem érjük meg...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 04 szomb., 13:39 
Avatar

Csatlakozott: 2003 okt. 08 szer., 18:17
Hozzászólások: 3376
Tartózkodási hely: New-Erathia
Jou írta:
S mivel a kocsikra ez a vízmeghajtás és a többi működik és bejön, a benzin meg maradhat a repülőknek kerozinra, hisz ott még nem hallottam újfajta környezetkímélő megoldásról!

Nemcsak kocsiknál, hanem bárminél használható ez a technika, így a repülők, hajók, űrhajók, vonatok, villamosok, stb. bármi mehet vízmeghajtású motorral! Tehát nem lesz szükség az olajra.
A legdurvább az, hogy az atomerőműveket is fel lehetne váltani ilyen vízenergiával működő erőművekre. Állítólag több energiát lehetne termelni velük, és ugye mennyivel biztonságosabbak lehetnének?
Jou írta:
A kocsik esetében pedig reméljük lesznek olyan jók mint a mostani benzinesek! Sőt milyen lenne egy vadiúj trabit, vagy egy ladát csöndben látni végigmenni az úton százzal a többi járgány melett :D Mindenki ki lehetne elégítve! Még talán 30-40-es évekbeli kocsik is mehetnének (Persze külsőleg régi típus!)

Ez tényleg jó lenne! Bár azért nem lennének hang nélküliek, mert a gurulás hangja még továbbra is megmaradna, de kétségtelen, sokkal halkabbak lennének! :D

_________________
Kép

Freemy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 04 szomb., 13:41 
Avatar

Csatlakozott: 2003 okt. 08 szer., 18:17
Hozzászólások: 3376
Tartózkodási hely: New-Erathia
bogpista írta:
Na azért nem eszik azt ilyen forrón. Ha esetleg ez valaha bekövetkezne mi azt már nem érjük meg...

Nyugi! Már megértük! :wink: :D
Hiszen Németországban és Magyarországon is bizonyították egy prototípuson át a működését.

_________________
Kép

Freemy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 06 hétf., 10:10 
Avatar

Csatlakozott: 2005 okt. 21 pén., 12:25
Hozzászólások: 204
Tartózkodási hely: Veszprém
Freemy írta:

Ráadásul a vízből ugye csak a hidrogént használjuk fel, az Oxigén pedig szabadon elillan a levegőbe, amit mi szépen belélegezhetünk, így még környezetbarát is lesz az üzemanyag környezetszennyezésről, pláne szmogról a kipufogógázok esetében többé nem lesz szó!


Üdv, urak!

A flogiszton-elmélet rehabilitációja. Nincs új a nap alatt... :)
A "zoxigén" teszi lehetővé a hidrogén elégését, közben újra egyesül vele, és az eredmény (micsoda meglepi): víz! Pontosabban vízgőz. Az lesz a kipufogógáz. És egyes vélemények szerint talán nem is olyan ártalmatlan, mint ahogy hangzik. Nemrég olvastam egy cikket, afféle képzeletbeli, jövőben íródott összefoglalót a 21. század első felének "történelméről". Na itt említették, hogy amikor elfogyott az olaj, szépen előkerültek bizonyos találmányok bizonyos fiókok mélyéről, stb. A közlekedésben is áttértek a vízhajtású motorokra, ment minden mint a karikacsapás... És néhány év múlva - amikor már sokmillióra rúgott a vízzel hajtott járművek száma - bekövetkezett az amire senki sem gondolt: a melegebb vidékeken napi rendszerességgel özönvízszerű esőzések pusztítotttak, főleg a sűrűn lakott helyeken. A kibocsátás folyamatossága miatt a levegő páratartalma állandóan túltelítődött, és olyankor nem maradt más hátra, kicsapódott. A légkör "alap" páratartalma is annyira megnőtt, ami a mostanihoz hasonló üvegház-hatást eredményezett.

Ami az új autók csendes voltát illeti, a napcellások esetében igaz lehet, de a hidrogénmotor ugyanolyan robbanómotor, mint a benzines, csak az üzemanyag más. Azaz valszeg ugyanúgy pöfög, berreg vagy visít, fordulatszámtól függően...

Kivagyoq


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 06 hétf., 17:45 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2004 dec. 08 szer., 11:54
Hozzászólások: 2364
Tartózkodási hely: KisNetegyele...
Persze! Csak a modern kocsik zajszintjét összehasonlítod egy 20-25 éves trabiéval, hát nem tudom van is e netán különbség :shock: :!: Másik része, pedig annyira hangos kocsit úgysem hagyna a nép gyártatni! De a vízgőz-pára dologban lehet valmi igazság :!:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 06 hétf., 18:20 
Avatar

Csatlakozott: 2004 feb. 06 pén., 22:43
Hozzászólások: 2256
Tartózkodási hely: TATA
Freemy írta:
bogpista írta:
Na azért nem eszik azt ilyen forrón. Ha esetleg ez valaha bekövetkezne mi azt már nem érjük meg...

Nyugi! Már megértük! :wink: :D
Hiszen Németországban és Magyarországon is bizonyították egy prototípuson át a működését.

Pontosan. Prototípuson keresztül. És ez még nagyon sokáig ilyen szinten is fog maradni. Nehogy azt képzeld, hogy most majd tömeggyártásba kezdenek. Ez 1 merő naivitás.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 feb. 07 kedd, 11:35 
Avatar

Csatlakozott: 2005 okt. 21 pén., 12:25
Hozzászólások: 204
Tartózkodási hely: Veszprém
Jou írta:
Persze! Csak a modern kocsik zajszintjét összehasonlítod egy 20-25 éves trabiéval, hát nem tudom van is e netán különbség :shock: :!: Másik része, pedig annyira hangos kocsit úgysem hagyna a nép gyártatni!


Hát igen, azok a régi szép idők... Amikor ki se kellett nézni az ablakon, mégis tudtad, hogy a szembeszomszéd Feri ment-é el az utcán a Wartburggal, vagy a közvetlen melletted lakó "Nagypistabá'" jött meg a Skodával, arról nem is beszélve, hogy az anyós még az utca végén járt a Trabanccal, de te már tudtad (és a hátsó kerítésen át időben elillanhattál). :) :)
Manapság az autók hangja is egyre egyformább, akár az alakjuk. És igen, talán halkabb is lett, bár ezt egy-egy forgalmas városi utcán nem igazán lehet észrevenni...

Kivagyoq


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 52 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Imperium - Modified by Rey phpbbmodrey
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség