Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 100 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Disciples (minden ami vele kapcsolatos)
HozzászólásElküldve: 2005 szept. 09 pén., 8:33 

Helló Mindenkinek!!! :D
Ezt a témát a Disciples játéknak hoztam létre ,melyet a Strategy First hozott létre. A Heroes mellett ez a másik nagy kedvencem. A környezetemben igen kevés ember ismeri, remélem a fórumozók közt többen vannak, akik ismerik. :? Itt bármiről lehet írni, ami evvel a játékkal kapcsolatos( 1-2, 2: Dark Prophecy. Rise of the Elves stb.).

Hallottam arról is, hogy sokan vetik össze a Disciplest a Heroes-sal. Szívesen hallanék véleményt ezzel kapcsolatosan is.

Hogy a témát megnyissam elkezdem a véleményemmel:
Én már a 2. résszel játszom, aminek az egyik nagy érdeme a gyönyörű grafika( legalább H5 szinten). Amikor a játékot megismertem még csak az 1. volt forgalomban. Erről tudni kell, hogy az 1. rész igen alacsony rendszer követelményű :wink: ... így a grafika is elég alacsony szintű volt(H2-es). Szóval eleinte nem szimpiztem a játékkal, de végül csak kipróbáltam. Mivel a szabályokat senki sem mondta el, ezért egyedül kellett rájönnöm, de ez se szegte végül kedvem, mert láttam, hogy jó tervezésű játék van a kezem alatt. Nemsokára nagyon belejöttem, aztán egyszer kölcsön kaptam egy nagyon JÓÓ haveromtól a 2-t. A grafika azonnal lenyűgözött és megtetszett az animáció is. A játékon is bővítettek pl.: új lényekkel.
Azóta bármikor vevő vok egy Disciples partyra is és bárki, aki szóba hozza szívesen beszélek vele a játékról.
Sajnos otthon nincs internetem, de suliban gyakran hozzájutok és szívesen válaszolok (ha tudok) 8) a kérdésekre. Aki ismeri a játékot, az kérem szépen írjon és ÉLJEN A FÓRUM!!! Ajánlom a fórumot Baleenak, aki bemutatta nekem a Disciplest.


Vissza a tetejére
  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 szept. 09 pén., 10:50 
Avatar

Csatlakozott: 2003 dec. 19 pén., 9:30
Hozzászólások: 2219
Tartózkodási hely: Wuhan, Kína
Szia!

Nekem is kedvencem, viszonylag sokat játszottam vele. Amikor már minden pályát végigvittem, rááltam a hőstuningra. Van egy majdnem 70es démonkám, paralizál, 90es def, maxot üt, majdnem 1000hp. Több hősöm is fejlődésben van, de mivel leginkább Heroesozok, a nyári szünetben meg Diablo 2vel nyomultam, már kb. fél éve nem játszottam vele. Szerintem jobb mint a H4.

Szia

_________________
Rebooted bloodline.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 szept. 09 pén., 16:31 
Avatar

Csatlakozott: 2005 máj. 25 szer., 14:49
Hozzászólások: 354
Tartózkodási hely: Apró ékszeresdoboz egy titkos fiókban
Nekem is tetszik a Disciples, a hangulat egyszerűen fantasztikus, de tényleg, baromira illik a lelkületemhez( :twisted: ). Szerintem egyszer össze kéne hozni egy multit, csak ugye egy faj, egy játékos... Apropó, nektek mi a kedvenc lényetek, melyik a kedvenc fajotok? - Az én kedvenceim a démonok és valamennyire a birodalmiak, a kedvenc lényeim sucubbus, incubus, shade... Valamint a feltápolt fődémonok... Bér szerintem a törpök egy harcos hőssel, két harcossal elöl, hátul boostos nénivel meg íjásszal nagyon alázza a többi népet(általában), hacsak nem élőholtakkal vagy, mert akkor tuti a győzelem(Death/Wraith + Werewolf=táp)
egyelőre ennyi.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 szept. 09 pén., 17:34 
Avatar

Csatlakozott: 2004 okt. 11 hétf., 11:12
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Pellérd City
Sinus: Szerintem a H5 szintű grafika kicsit túlzás, de a H4-et alázza. (Nem csak grafika terén).

Kedvenc vár? Háát most eléggé Elf párti vagyok a kieg. miatt, de egyébként a Démonok és a Hegyi Klán. Kedvenc egység? Háát nehéz kérdés. Nincs is igazán kedvenc lényem, lényenként leírom, hogy miket szoktam fejleszteni, aztán elomondhatjátok, mit csinálok rosszul. :D

(Olyan páylán, ahol minden szint elérhető.)

Birodalom (Emberek):

Harcos: Defender of Faith, avagy Holy Avenger

Mágus: Egyértelműen Withe Wizard

Íjász: Kizárásos alapon Imperial Assasin :lol:

Gyógyító v. Egyéb: Matriarch

Hegyi Klán (Törpök):

Harcos: Egyértelműen Rune Lord

Mágus: Hát, itt nehéz a döntés legtöbbször viszont az Alchemist marad alúl (a másiknak nem jut eszembe a neve :oops: :P)

Íjász: Forge Guardian (hogy miért? mindjárt elmondom)

Gyógyító v. Egyéb (nem túl mellékes lény :lol:): Elder One (azért fejlesztek Forge Guardiant, mert van egy egységem, ami nem fegyverrel támad)

Az Elátkozottak Légiói (Boston féle fordítás :wink:, vagyis a Démonok):

Harcos: Háát, Anti Paladin (nehéz döntés :lol:)

Mágus: NA eeez a nehéz döntés, viszont Succubbust SOHA, legtöbbször Incubust, de a Doppelgangert és a Modeust sem vetem meg

Íjász: Obsidian Gargoyle

Gyógyító v. Egyéb (ő sem túl mellékes :D): Tiamath (vagy Abissal Devil, de legtöbbször Tiamath)

Élőholtak (szerintem a legnyomibb nép alapból):

Harcos: Phantom Warrior egyértelműen

Mágus: Elder Vampire (esetleg Archich)

"Íjász": Shade

Gyógyító v. Egyéb: Dracolich

Éés végül, de korántsem utolsó sorban:

Az Elfek Szövetsége:

Harcos: Centaur Savage

Mágus: (háát mágus még egyszer nem volt a csapatomba :P) De inkább Archon (a másikat nem is ismerem :lol:)

Íjász: A legeslegnehezebb döntés, leginkább Marauder (esetleg Stinger)

Gyógyító v. Egyéb: Pályafüggő, bár a Sun Dancer a szimpibb

Ennyi lenne.

Még egy apró megjegyzés: Az külön tetszik, hogy az Elfek nem azok a kifejezett jófiúk, hanem inkább semlegesek.

_________________
Kép
Balee / Zsibi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 szept. 09 pén., 17:39 
Avatar

Csatlakozott: 2004 okt. 11 hétf., 11:12
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Pellérd City
Ja, és ez mind a 2.részhez tartozik. Amióta megvan nem játszottam az 1. résszel. :lol:

_________________
Kép
Balee / Zsibi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 szept. 09 pén., 18:12 
Avatar

Csatlakozott: 2005 aug. 13 szomb., 22:42
Hozzászólások: 624
Tartózkodási hely: Budapest/Pécs
Én csak a II.-est ismerem, de azzal minden pályát végigjátszottam... nekem nagyon bejött.

_________________
A három legnehezebb dolog az életben: bízni, hinni, megbocsátani.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 szept. 09 pén., 18:23 
Avatar

Csatlakozott: 2005 máj. 25 szer., 14:49
Hozzászólások: 354
Tartózkodási hely: Apró ékszeresdoboz egy titkos fiókban
Balee Elder Vampire valóban jó, mert ugye mass heal támadás után(ha jól emlékszem), de a Death alázza;
ad1: hamarabb elérhető
ad2: weap. immune

Első sor: 3 Werewolf
Hátsó sor: Mágus hős(gyakran összejön a paralize is, ami 6 lényre vetítve... :twisted: ), ami a Shade előtt van(régen játszottam már...) és egy Death/Wight
Persze ez csak egy nagyobb(~lvl10-es) leaderrel lehetséges, nomeg jó indulótőkével(ha nem akarsz hetekig egyhelyben állni)

A D2-nek nagy hibája, hogy pathfinding nélkül is lehet advanced pathfindingot tanulni, és ez igaz a többi képzettségre is. Sajnos.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára BHappy 2005 okt. 08 szomb., 16:17-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 szept. 12 hétf., 15:12 
Avatar

Csatlakozott: 2003 dec. 19 pén., 9:30
Hozzászólások: 2219
Tartózkodási hely: Wuhan, Kína
Üdv!

Szerintem az is baj, hogy nagyon kevés a tárgy.
A varázslatok effectjei csodálatosak. Kinek milyen táp hőse van?
Én szeretnék majd egyszer egy magas szintű Nosferatut, mert max sebzéssel, vagy kicsit kevesebbel szinte halhatatlan.


_________________
Rebooted bloodline.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 szept. 12 hétf., 20:00 
Avatar

Csatlakozott: 2004 okt. 11 hétf., 11:12
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Pellérd City
Nekem van egy feltápolt Törp póznaletűzőm. (valamelyik cd-men :lol:)

_________________
Kép
Balee / Zsibi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 szept. 13 kedd, 13:18 
Avatar

Csatlakozott: 2003 dec. 19 pén., 9:30
Hozzászólások: 2219
Tartózkodási hely: Wuhan, Kína
Szia!

Nekem empirés pálcásom van, max defes, kb. 150et gyógyít, Def of faithtel (1db) szokott harcolni. Egész jó csaj, később már bombázó lesz.


_________________
Rebooted bloodline.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 szept. 13 kedd, 21:07 
Avatar

Csatlakozott: 2005 máj. 25 szer., 14:49
Hozzászólások: 354
Tartózkodási hely: Apró ékszeresdoboz egy titkos fiókban
Pálcások? Szerintem, ha egyéniben, ha csapatban nézzük, mindeképpen a törp harcos hős a legjobb-eddigi tapasztalat szerint, mert már egyes szinten 225 hp és 60 dmg...(megtámogatva egy boostoló egységgel) :twisted: A pálcások közül szerintem az elfek és a birodalmiaké a leghasználhatóbb.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 szept. 13 kedd, 21:20 
Avatar

Csatlakozott: 2003 márc. 25 kedd, 23:36
Hozzászólások: 216
Üdv!

Ha körül néztél volna, láttad volna, hogy már van a játéknak topick, de sebaj, kedvelem ezt a játékot :lol:
Szóval csak azt tudom mondani amit ott is: grafikailag partiban van bármelyik Heroes résszel, sőtt az animációk minősége(a videók alapján, amíg nem jön ki a hivatalos H5 demó, nem próbálom ki) felül is múlja azt.
Na de a mágiarendszere nem egy nagy alakítás. Egysíkú, fantázia nélkül, így jellemezhetném röviden. Egyetlen pozitívum a sok lényidézés, bár ennek is olyan helykitöltő szaga van. A két jó és a két gonosz nép varázslatai gyakotlatilag ugyanazt tudják, csak kicsit más névvel esetleg más mágia alapon működnek, a tündécskék meg kapnak innen is onnan is egy kicsit.

_________________
http://discipleshun.suddenlaunch3.com/Magyar Disciples fórum


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 szept. 15 csüt., 13:18 
gezsa!!
Elismerem, hogy igazad van. Sőt. A kimenthető vezérek is hátrányba szoríthatnak néhány kezdőjátékost, bár én ezt sohasem használom ki. Ezzel a vezérkimentéssel az a baj, hogy a vezér kinövi az olyan pályákat, ahol csak gyengébb lények vannak. Egyszóval a npálya túl könnyű lesz. Egyébként már minden fajhoz van tápolt vezim. Igaz az elfeknél még csak 6-os szintű. :P Majd egyszer jellemzemőket :wink: . de most rohannom kell.


Vissza a tetejére
  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 szept. 15 csüt., 20:03 
Avatar

Csatlakozott: 2003 márc. 25 kedd, 23:36
Hozzászólások: 216
Na, akkor hogy felállítsam én is a fajonkénti kedvencek listáját:

The Empire

Harcos:
Egyértelműen a Grand Inquisitor. Csak 850 xp-be kerül a szintlépés(mit tom én, rég nyomtam, de kb :) ) Na és ott a mind immunitás is+a tűzvédelem démonok ellen ideális :) Lehet eldobni a paralízist nyomó artikat... :D Ha mégis a másik vérvonalra fejlesztek akkor Angel, de ezt ritkán engedi a pálya.
Gyógyító: Profete, mi más. A másik vérvonal sem rossz, de viszont: nem gyógyít és feltámasztani is csak egyszer tud a csatában, ha jól tudom.
Távharcos: egyértelmű
Mágus: szintúgy

Hős tipus álltalában a felderítő nálam mert:
1 gyorsan mozog
2 magas az intiative, szépen ki lehet iktatni az ellenséges hőst mielőtt megnyikkanna :)
3 bármelyik célpontot támadhatja, mert távharcos, paralízises artikhoz ideális.

Ez alól kivétel a nekrók mert:
1 minden célpontot támad, így random hogy kire jön be egy esetleges paralízis
2 halál alapon támad, a legtöbb élőholt erre immunis, vagyis ellenük tehetetlen, főleg ha fizikaira is immunis az ellen(death pölö)
Náluk tehát a varázsló nyer, mert ő az egyetlen, aki tűzzel támad.

Na, majd folytatom legközelebb a Mountain Clans lessz soron.

_________________
http://discipleshun.suddenlaunch3.com/Magyar Disciples fórum


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 szept. 16 pén., 18:47 
Avatar

Csatlakozott: 2004 okt. 11 hétf., 11:12
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Pellérd City
Eddig én is azt hittem, hogy a Hierophant (az a bizonyos másik gyógyító) egszer tud feltámasztani, DE épp tegnap támadtam meg egy romot, amiben ő is benne volt és kétszer (:!:) támasztott fel. Bár lehet, hogy ez csak a RotE kiegészítőben van így... (vagy én emlékszem rosszul :lol:)

_________________
Kép
Balee / Zsibi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 szept. 19 hétf., 16:42 
Avatar

Csatlakozott: 2005 máj. 25 szer., 14:49
Hozzászólások: 354
Tartózkodási hely: Apró ékszeresdoboz egy titkos fiókban
Két kérdésem lenne:
1. Van egy olyan tőröm(Unholy Dagger), ami elvileg életet lop támadáskor. Namármost ez a cucc nem gyógyított a hősömön semmit, pedig le volt sérülve jócskán. Tud valaki valami szabályt arra, hogyan működik, mi alapján számítja ki a gép, hogy mikor és mennyit lop(ha lop egyaltalán...)
2. Van egy másik fegyverem, egy kard(White Blade), ami szintet lop. Szintlopáskor csökkenek az ellenséges hős értékei(Initative, Chances to hit, stb.)?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 szept. 19 hétf., 19:52 
Avatar

Csatlakozott: 2004 okt. 11 hétf., 11:12
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Pellérd City
A második kérdésre lenne válaszom: Ha ez a bizonyos szintlopás végbemegy, akkor a hős értékei annyira csökkenek, amekkorák az utolsó szintlépés előtt voltak. (Ha ezt nem egy hősön alkalmazod, akkor igen látványos - a lény visszafejlődik).

Üdv,

_________________
Kép
Balee / Zsibi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 szept. 21 szer., 22:24 
Avatar

Csatlakozott: 2005 máj. 25 szer., 14:49
Hozzászólások: 354
Tartózkodási hely: Apró ékszeresdoboz egy titkos fiókban
Kösz!
Egyébként a hősőmnél miért az volt kiírva, hogy MAX XP ? Na, inkább utánajárok, hátha bug volt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 szept. 22 csüt., 18:41 
Avatar

Csatlakozott: 2003 aug. 29 pén., 11:58
Hozzászólások: 166
Tartózkodási hely: Érd
Ahogy nézem pár hónap múlva Pocket PC-re is kijön a Disciples 2
(na nekem jó hír mert már út közben is disciplesez hetek :lol: )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 szept. 26 hétf., 13:47 
Avatar

Csatlakozott: 2003 dec. 19 pén., 9:30
Hozzászólások: 2219
Tartózkodási hely: Wuhan, Kína
BHappy írta:
Kösz!
Egyébként a hősőmnél miért az volt kiírva, hogy MAX XP ? Na, inkább utánajárok, hátha bug volt.


Szia!

Minden pályánál be lehet állítani, mennyi a max. szint. Lehet, ilyen pályán mentél.
A penge a bevitt sebzés töredékével gyógyít, asszem hatodát. Ha Nosferatunak adod, akkor összeadódik az ő alapszívásával.

Szia

_________________
Rebooted bloodline.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 100 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Imperium - Modified by Rey phpbbmodrey
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség