Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 283 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Következő
Szerző Üzenet
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 jún. 16 pén., 21:37 
Avatar

Csatlakozott: 2003 okt. 08 szer., 18:17
Hozzászólások: 3376
Tartózkodási hely: New-Erathia
Foglyul ejtett idegen

INTERJÚ EGY FÖLDÖNKÍVÜLIVEL
Tim Coleman

Úgy tûnik, a kilencvenes évek vége a videófilmek idõszaka lett. Kezdõdött a sorozat a Santilli-féle boncolási filmmel, majd felbukkant a KGB titkos felvétele egy oroszországi UFO-szerencsétlenségrõl és a roncsok között talált idegen lény boncolásáról és most egy újabb tekercs került elõ egy földönkívüli lény kihallgatásáról. Az UFO-kutatók számára már eddig is sok fejtörést okozott az egyes filmek hitelességének megállapítása és a most elõkerült felvétel sem kivétel ez alól.

Az Interjú egy földönkívülivel címet is viselhetõ felvétel idõtartama 2 perc 55 másodperc és nem máshonnan, mint a nevadai sivatag szívében fekvõ 51-es körzetbõl származik. A videófelvételt egy Victor fedõnevet használó férfi csempészte ki a szupertitkos létesítménybõl és adta át a médiáknak 1996 júliusában. Elsõként az amerikai Strange Universe címû tévémûsor mutatott be egy mindössze 3 másodperces részletet a filmbõl, amelyen maga a földönkívüli volt látható. Azonban ez a rövid bejátszás is elég volt ahhoz, hogy heves reakciókat váltson ki a közvéleménybõl és az UFO-kutatókból.

A Santilli-féle boncolási filmmel való hasonlóság letagadhatatlan, mivel mindkettõ ugyanolyan dilemma elé állította a szakértõket és a laikusokat. Mindkettõ szenzációs tartalmú és nagy érdeklõdésre számot tartó felvétel, ám ugyanakkor hitelességének kiderítése nagyon bonyolult és fáradtságos munka, ha nem egyenesen lehetetlen.

Kép

Miután Victor sikeresen kicsempészte a filmet az 51-es körzetbõl, azonnal felkereste a különbözõ médiákat, a felvételek bemutatása miatt. A férfi szerint nemcsak az motiválta õt, hogy bemutassák a felvételeket, hanem önvédelemnek is szánta, hiszen élete veszélyben forgott, amíg a felvételek nem kerülnek nyilvánosságra. Victor meg volt gyõzõdve arról, hogy amennyiben a film bemutatása után õt valami atrocitás érné, az csak a hitelesség mellett tenne bizonyságot és a titkosszolgálatok ezt nem kockáztatnák meg.

Victor elsõként a boncolási film bemutatásáról híressé vált FOX TV társaságot kereste fel. Nem járt azonban sikerrel, mert Robert Kiviat, a dokumentumfilm producere és a társaság vezetõi, a Santilli-film bemutatása után õket ért támadások miatt nem akartak ismét kereszttûzbe kerülni.

Miután számos más társaság is elvetette a felvételek bemutatását, 1996 júliusában Victor kapcsolatba lépett egy független Los Angeles-i tévétársasággal, a Rocket Home Pictures Productions-al. A cég vezetõi vállalták egy dokumentumriport elkészítését, amely az 51-es körzettel kapcsolatos híresztelésekkel, a kormány titkos kutatásaival és nem utolsó sorban a földönkívüliekkel foglalkozott. Természetesen a fõ attrakció a filmfelvétel volt.

A Rocket elnöke, Tom Coleman, nagyon szkeptikus volt és elhatározta, hogy a dokumentumfilm elkészítésébe bevon egy külsõ szakembert is, Jeff Broadstreet producert. Broadstreet maga is érdeklõdött az UFO-kérdés iránt és számos ismerõse volt az UFO-kutatók között, például Sean Morton, aki rendszeresen kutatja az 51-es körzetet, olykor illegális módszerekkel is.

Broadstreet tehát meghívta Mortont, hogy nézze meg a filmet. Elõre nem mondta el neki, mit is fog látni, sõt titokban kamerával felvették az elsõ reakciót is, amit késõbb a dokumentumfilmben bemutattak. Morton a következõképpen írta le a látványt:

A felvételt egy nagy és vastag üvegablakon keresztül készítették. Semmiféle hang sem volt a filmhez. Az interjú egy elsötétített szobában zajlott, amelyet csak valami gyenge, zöldes fény világított be. Két ember körvonalát lehetett kivenni, az egyik katonai egyenruhát viselt, csillagos váll-lappal, a másik egy lezserebben öltözött személy volt, aki idõnként a homlokát masszírozta. Mindketten háttal ültek a kamerának, egy hosszúkás asztal egyik végében, amelyen drótok, mikrofonok és kábelek hevertek. Ezen kívül orvosi eszközöket és berendezéseket is láttam még a teremben. Az egyik ilyen mûszer szabálytalanul villogott, mintha valami beteg szívverést regisztrálna. Az asztal másik végében egy alacsony, bézsszínû, fekete szemû és nagy, kerek fejû lény ült, olyan, mint amilyen az eltérítettek rémálmaiban bukkan fel.

További képekhez kattints!
További képekhez kattints!
További képekhez kattints!
További képekhez kattints!

Morton alaposan szemügyre vette a földönkívülit és meglepõ felfedezéseket tett:

(Az idegen lény) betegnek tûnt és hatalmas feje, amit egy igen vékony nyak tartott, gyakran oldalra billent, mintha nem tudná megtartani. A bõre rózsaszín-bézs színû volt, a fejbõr ezzel szemben lilás és több helyen horzsolt, mintha súlyos fejsérüléseket szenvedett volna.

A film további jelenetében a földönkívüli rosszul lesz és görcsösen összerándul:

A szája kinyílt és összecsukódott, mint a partra vetett halnak ? meséli Morton ?, majd hirtelen valami kijött a szájából. Ekkor az a furcsán villogó mûszer egészen összevissza kezdett jelezni és az egyenruhás alak intett a kezével. Két, orvosnak látszó alak jelent meg a képen és az idegen lény felé siettek. Az egyik óvatosan tartotta a teremtmény fejét és kis lámpával a szemébe világított. A másik doktor letörölte a lény szájából kifolyt váladékot, majd benyúlt az idegen torkába és kitisztította a légutat. Ebben a drámai pillanatban ért véget a felvétel.

További képekhez kattints!
További képekhez kattints!
További képekhez kattints!
További képekhez kattints!
További képekhez kattints!
További képekhez kattints!
További képekhez kattints!

Morton meggyõzõdése, hogy a film nem hamisítvány:

Szerintem a felvétel hiteles, mert egybevág számos, különbözõ forrásból származó információval, amelyeket eltérítettektõl, kontaktoktól és UFO-kutatóktól tudunk. Ugyancsak megegyezik a lény kinézete az 51-es körzetben mások által is látott idegenekével.

Egy másik, sokkal kézzelfoghatóbb bizonyíték a videófilmen látható felirat. A felvétel alján tisztán olvasható a DNI/27 felirat, valamint a dátum- és idõkódok. Morton szerint a DNI a Department of Naval Intelligence (a haditengerészet titkosszolgálata) rövidítése. Ez összevág Bob Lazar korábbi állításával, miszerint kevesen tudják, hogy az 51-es körzetet valójában a haditengerészet irányítja és nem a légierõ. A haditengerészet és az 51-es körzet kapcsolata képezte George Knapp kutatásainak az alapját. Knapp mutatta be elsõként Lazart, aki azt állította, hogy gyakran kapott csekkeket a DNI pecsétjével.

Jeff Broadstreet azonban sokkal óvatosabban nyilatkozott a film hitelességével kapcsolatban:

Én nem tudom eldönteni, hogy valódi-e a felvétel vagy sem. Azért, hogy abszolút pártatlanok maradjunk, nemcsak Mortont és Robert Deant kértük fel az elemzésre, hanem két hollywoodi trükkmestert, Chris Chriswellt és Rick Bakert is. Mindkét filmszakember bábunak vélte az idegen lényt. Magam is hol igazinak, hol bábunak tartom a földönkívülit, de nem tudom eldönteni, végül is melyik.

Broadstreet elküldte a filmet számítógépes elemzésre Jim Dilatosohoz, aki nagy szaktekintély az UFO-felvételek analizálásában. Mindazonáltal Broadstreet nem fûzött túlzott reményeket az elemzéshez, mert ha valóban báburól van szó, akkor a számítógép hitelesnek fogja tartani a felvételt abból a szempontból, hogy az nem digitálisan összemontírozott.

Chriswell és Baker azonos véleményen voltak, miszerint a felvétel hamisítvány: Sokkal jobb munkát is végezhettek volna ? jelentették ki. Azonban bennük is felmerült némi kétely, mivel Chriswell a következõket tette hozzá:

Egyre nõtt a meggyõzõdésem, hogy a film nem igazi élõlényt ábrázol és már majdnem kijelentettem, hogy báburól van szó, amikor a lény megemelkedett és kihányt valamit magából, de olyan mozdulatokkal, amit igazán nehéz lenne trükkökkel megoldani.

Baker azonban megingathatatlanul állítja, hogy egy bábuval van dolgunk, méghozzá egy nem is túl jól elkészített figurával.

Broadstreet elismeri, hogy minden videófelvétel hamisítható és a hitelesség nagymértékben azon a személyen múlik, aki a filmet készítette vagy megszerezte. Itt derül ki azonban, hogy mennyire keveset lehet tudni a titokzatos Victorról és ez könnyen alááshatja a felvétel eredetiségét. Broadstreet személyesen is találkozott Victorral, akirõl a következõket tudta meg:

Nem hajlandó megmondani a valódi nevét, sem pedig azt, hogy milyen feladata van az 51-es körzetben. Legnagyobb félelme, hogy felfedezik személyazonosságát és hasonlóan jár, mint Bob Lazar.

Ha Victor az igazat mondja, akkor érthetõ a leleplezéstõl való félelme. Mindazonáltal kevésbé valószínû, hogy kiléte és beosztása komoly bizonyíték lenne az általa megszerzett film hitelességének eldöntésében. Broadstreet szerint Victor nagy szerencse folytán jutott a felvétel birtokába:

Victor asszisztált a videófelvételek digitális lemezre történõ átmásolásánál és egy óvatlan pillanatban lemásolt egy rövid részletet saját maga számára is. Szándékosan törölte a hanganyagot, hogy titokban tartsa a két ember személyét és persze saját kilétét is. Victor szerint a homlokát dörzsölõ férfi egy telepatikus képességekkel rendelkezõ egyén, aki a kommunikációban segédkezett, mintegy tolmács.

Amikor Broadstreet arról kérdezte Victort, hogy látott-e máskor is idegen lényeket a támaszponton, Victor igennel válaszolt. Mivel szemmel látható, hogy a földönkívüli igen rossz egészségi állapotban volt, Broadstreet megtudakolta Victortól, hogy mi lett vele késõbb. Victor errõl semmit sem tudott, de az interjúnak akkor ott vége szakadt. Victor szerint a hanganyagban arról volt szó, hogy merre találják meg az idegen ûrhajóját vagy valami más tárgyat. Victor nem mondta el, illetve lehet, hogy nem is tudja, miképpen került a földönkívüli a bázisra, önszántából vagy valami szerencsétlenség túlélõjeként.

Michael Lindemann, egy igen megbecsült amerikai UFO-kutató, nagyon kritikusan szemléli a filmet és az egész kérdést. Õ maga nem látta a teljes filmet, csak egy rövid részletet belõle. Ennek ellenére hamisítványnak tartja és olyan személyek hasonló reagálására hivatkozik, mint Steve Neil trükkmester és Whitley Strieber. Ez a kijelentés igen érdekes, hiszen Strieber látta a teljes felvételt és úgy nyilatkozott, hogy az nagyon felkavarta és soha többé nem kívánja megnézni. Nyilvánvalóan mély érzelmeket keltett benne az idegennel való durva bánásmód, amely saját eltérítési élményeit jutatta az eszébe. Lindemann azonban hajthatatlan és továbbra is szenzációhajhász próbálkozásnak véli az egész filmet.

Lindemannal teljes ellentétben foglal állást Robert Dean õrnagy, a nemzetközileg ismert UFO-kutató, aki különös hangsúlyt fektet az amerikai kormány, illetve hadsereg és a földönkívüliek kapcsolatának felderítésére. Deant a Rocket Társaság kérte fel a film megtekintésére és véleményezésére.

Fel voltam készülve ? mondta Dean ? hogy egy hamisítványt fogok látni, de nagyon meglepõdtem. Mély benyomást tett rám a felvétel és meg vagyok gyõzõdve az eredetiségérõl.

Dean elmondta, hogy felháborítónak tartja az idegennel való bánásmódot:

Teljesen nyilvánvaló, hogy a lény valamiféle traumatikus élményen esett át. Ha jól láttam, még bele is volt kötözve a székbe. A végén, amikor azt a fekete váladékot öklendezi fel, az orvosok a segítségére sietnek. Ettõl az egy jelenettõl eltekintve végig egy darab húsként kezelték. Úgy értem, hogy az idegen nyilvánvalóan egy nagyon beteg, de érzõ és értelmes élõlény, akinek más bánásmód járt volna.

Dean õrnagy továbbmegy és párhuzamot von e felvétel és a Santilli-féle boncolási film között.

Tudom, hogy a boncolási film eredeti felvétel. Húsz évvel ezelõtt készült a hadsereg megbízásából, tájékoztatásul dél-ázsiai szövetségeseinknek.

Dean szerint a film nem véletlenül került nyilvánosságra, hanem a CIA kiszivárogtató politikájának részeként, amellyel óvatosan felkészítik a közvéleményt. Az interjúról készült felvétel hasonló okok miatt kerülhetett bemutatásra. Az õrnagy szerint a felvételen látható idegen lény kinézete megegyezik azokkal a teremtményekkel, akiket korábban már látott fényképeken.

A helyzet hasonló a boncolási film után támadt vitákhoz, mivel a felvételeken nem egészen azt láttuk, amire számítottunk. Nem egy tipikus szürkét, hanem valami más lényt. Ez a kis különbség elég volt ahhoz, hogy sokan kétségbe vonják a film hitelességét és nem is törõdtek azzal, hogy Földünket nem egyfajta földönkívüli csoport látogatja, hanem több ? mondta Dean.

Mint a boncolási film esetében, a közvélemény ez esetben is két részre szakadt. Az egyik szerint valóban egy földönkívülivel történt interjút látunk a felvételeken, a másik szerint pedig csak egy jól kivitelezett csalással állunk szemben. A további kutatások talán kiderítik kinek is van igaza. Emlékezzünk, hogy George Knapp nyolc hónapon át nyomozott Bob Lazar után, mielõtt ki mert volna állni vele és történetével a nyilvánosság elé. Ennek köszönhetõen Lazar állításai, bár sokfelõl támadták és kétségbe vonták, mind a mai napig nem bizonyultak valótlannak. A Santilli-féle filmet is már rengeteg módszerrel és szakemberrel elemezték, mégsem tudták százszázalékosan hamisítványnak bélyegezni. Jelenleg ugyanez a helyzet az interjú-filmmel kapcsolatban is, a pro és kontra érvek ellenére senki sem lehet biztos a valódiságában vagy a hamisított mivoltában. Végül is az ufológia egyik nagy igazságához érkezünk el: meglehet, hogy az igazság odaát van, de bizonyítani ideát kell.


Ami még hiányzik:
Íme a letölthető video. Tegyetek fel xvid-et, akkor lejátszható! Csodálkozzatok!
Szerintem elég valóságosnak tűnik, de mindenki maga dönti el, hogy a fent említett véleményeknek hisz, vagy teljesen más véleménye van róla. Azért érdekelne, hogy ki mit gondol a filmről.
A minőség nem a legjobb, ezért lehetőleg ne full képernyőn nézzétek!

Forrás: topsecret.uw.hu


Ui: Az előző Blue Book-hoz továbbra is várok segítséget!

_________________
Kép

Freemy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 jún. 16 pén., 23:41 
Avatar

Csatlakozott: 2005 aug. 13 szomb., 22:42
Hozzászólások: 624
Tartózkodási hely: Budapest/Pécs
Elolvastam, ahogy kérted, de bennem több kérdést vetett fel az írás.
Miért csak 10 év után lehet mindezt megtudni, ha tényleg egy amerikai TV-állomás lejátszotta. Ha valóban megtörtént, annak igencsak nagy nemzetközi híre kelt volna.
A boncolásos filmről pedig nemrég olvastam, hogy megtalálták a bábut, amit kaucsukból készített egy jónevű maszkmester. A cikkben teljes mértékben hamisítványként kezelték az egészet, mivel kézzel fogható bizonyítékhoz jutottak. Szerintem mindez megint csak arra jó, hogy kicsit felrázza az UFO-mizériát, ami egy kicsit ellaposodott mostanában.
No, meg ez pénzt jelent egy csomó embernek. (média minden vonalán)
Nekem ez a véleményem róla. :)
Azért köszi, hogy megosztottad Velem is ezt a cikket.

_________________
A három legnehezebb dolog az életben: bízni, hinni, megbocsátani.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 jún. 17 szomb., 1:49 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2004 jan. 06 kedd, 12:03
Hozzászólások: 432
Tartózkodási hely: Debrecen
Végigrágtam magam én is a cikken. Érdekesmek érdekes a dolog, dehogy ebből a videóból mit lehet megállapítani 100%-os biztonsággal azt nem tudom, Aki alapból hisz az UFO-kban, a titkos kísérletekben stb.., az szerintem szinte azonnal rákattan a dologra, hogy igen, íme egy újabb bizonyíték. Én ettől lényegesen szkeptikusabb vagyok. Mondjuk érdekes megfigyelni, hogy majd minden "idegen" hosszúkás fejformájú, gülüszemű, törékeny figura (legalábbis én ilyenekkel "találkoztam" :D ), ugyanakkor mégis ember/humanoid szerűek. Ebből az következik, hogy vagy tényleg ilyenek, vagy egyszerűen ez a bábu-forma jön be és ezt favorizálják.
Egy boncolásos dokumentumfilmet én is láttam, nem ix olyan régen, és arról volt benne szó, hogy is csinálták meg az egészet, mert persze az egész csak egy átverés volt, ettől függetlenül nagyon sokan bedőltek neki.
De ettől függetlenül mindenki azt hisz amit akar.

Más:
Nem kifejezetten UFO-s dolog, de sztem érdekes:
Nemrég láttam a tv-ben egy adást ami egy érdekes állatról/bogárról (???? A jó ég se tudja mi) szólt. Tulajdonképpen az egész úgy néz ki mint egy pálcika az oldalán két lebernyeggel. Általában tök véletlenül sikerül csak lefényképezni, mivel nagyon gyorsan képesek repülni
Kiteszek pár linket is, ahol lehet képet találni róluk (persze ezek nagyrésze is homályos és elmosódott, de van egy pár ami igen érdekes)
De hogy mi is ez valójában, azt nem igazán lehet megmondani.
http://dudeman.net/siriusly/cz/rods.shtml
http://www.roswellrods.com/slideshow.html
http://community-2.webtv.net/JamesB1955/EntityRodsPSCA2000/page2.html
Meg a hivatalos oldal (bár eléggé körülményes rajta megtalálni bármit is):
http://www.roswellrods.com/pre.html

_________________
WoG leírások, útmutatók +menü magyarítás, linkek...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 jún. 17 szomb., 10:17 
Avatar

Csatlakozott: 2003 okt. 08 szer., 18:17
Hozzászólások: 3376
Tartózkodási hely: New-Erathia
Pár kérdésre válaszolok. Előre megjegyzem azonban, hogy ezek csupán az én elképzeléseim, józan paraszti eszem alkotta válaszok, teljesen más is lehet az igazság. Nos:

Miért 10 év?
Ha valamiben az ember 100 %-ig biztos, azt könnyen a világ elé tárja. Szenzáció lesz a dologból, de idővel kiderül, hogy az egész humbuk. Ha viszont már "szakemberek" sem tudják eldönteni, hogy valódi avagy hamisítvány az egész, akkor addig nem verik nagy dobra, míg valamire nem jutnak. Jelen esetben szerintem azért került a közvélemény elé, mert ahogy a cikk is írja, nem tudták megmondani, igaz-e vagy hamis. Mindenki döntse el maga. Bizonyíték és ellenbizonyíték mind van a cikkben, nem ismétlem meg. Csak egy dolog szól a tíz év mellett, ez pedig a bizonytalanság.
Más kérdés, hogy ti sem tudnátok még róla, hacsak rá nem bukkanok a cikkre.

Ez a másik dolog, a bizonyított hamis boncolási cikk megvan még valahol? Elő tudnád keresni nekem? Én csak a videót láttam, de nem tudtam eldönteni, hogy hamis-e vagy sem. Bár elég hamisnak nézett ki. Jobban, mint ez a mostani.

Jitay: Állítólag nem csak ez az egy fajta idegen létezik. Fura is lenne, ha mind ilyen lenne, és egyben lehetetlen is lenne. Csupán azért őket "mutogatják", vagy "favorizálják", mert őket tartják a gonosz idegeneknek, míg a többiek barátságosak. Az ilyen szürkék végzik az eltérítéseket, csonkításokat, mindent, ami rossz, mert (ismét csak állítólag) új bolygót keresnek maguknak, ahol élhetnek, mert mindent feléltek, ahová eddig eljutottak. Át akarják alakítani magukat ahhoz, hogy a Földön is képesek legyenek az életre. Ezen kívül az terjeng még róluk, hogy kollektív tudatuk van, telepatikus úton kommunikálnak, és a vezér valahonnan irányítja az összeset, mint a méhkirálynő alattvalóit.

Ahogy a cikkben is elhangzott, lehet ez valami előkészítés, felkészítés is az ismeretlen idegenek lehetséges érkezésére.

Még egy kérdést tennék fel. Az idegen mellett szabálytalanul villogó zöldes fény mi lehet?

Jitay! Bogarat ültettél a fülembe! :) Ennek az állatnak jobban utána fogok nézni, és amit megtudok, le fogom írni! Köszi!

Ui: A cikket már korábban olvastam, a késés oka az volt, hogy nem találtam meg hozzá a videót. Mivel azóta meglett, most írtam le. Ez is némileg oka volt a késésnek... :)

_________________
Kép

Freemy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 jún. 17 szomb., 13:18 
Avatar

Csatlakozott: 2005 okt. 09 vas., 19:49
Hozzászólások: 509
Tartózkodási hely: Behemoth's Lair
Hááát... nem is tudom. Bár hívőnek tekintem magam, mégis szkeptikus lettem a videót végignézve. Én ennél többet vártam. A kis kreolszínű figura nagyon mesterségesnek tűnt. 2 percig semmit sem csinált, csupán bólogatott. Olyan benyomást keltett, mintha az egész egy rongybaba lenne. Az állóképek pedig könnyen manipulálhatók, szóval nem tudom, hogy miben higyjek, habár a szívem azt súgja, hogy ez az egész egy átverés. A sztorit is végigolvastam, az egy árnyalattal hihetőbb, de még mindig nem az igazi. Igazat adok Jitay mesternek, a holivúdi filmekben szereplő UFÓK egytől egyik hosszúkás fejű, gülüszemű figura, ez sem kivétel. Sztem az egész egy tákolmány, mindenesetre a téma érdekes :roll:

_________________
Mindannyian őrültnek születünk. Néhányan azok is maradunk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 jún. 17 szomb., 16:19 
Avatar

Csatlakozott: 2005 aug. 13 szomb., 22:42
Hozzászólások: 624
Tartózkodási hely: Budapest/Pécs
A boncolásos cikket egy magyar napilapban olvastam, de hogy melyikben, azt már nem tudom... amikor vonatozok Pécs felé, akkor szoktam minden olvasnivalót összevásárolni, hogy kitöltsem a kb. 3 órát.
Sajna, nem tudok többet segíteni. :oops:

_________________
A három legnehezebb dolog az életben: bízni, hinni, megbocsátani.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 jún. 19 hétf., 3:33 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2004 jan. 06 kedd, 12:03
Hozzászólások: 432
Tartózkodási hely: Debrecen
Kicsit más (amennyiben volt már, sorry)
Kristálykoponyák
Nem tudom hallottatok-e már a kristálykoponyákról? Bár főleg csak egyet favorizálnak, a Mitchell-Hedges-féle koponyát, létezik több darab is belőlük. Bár az iagz hogy a legszebb és legkülönlegesebb darab az a Mitchell-Hedges-féle. Ez a koponya, mint a többi is, egy darab kristályból lett elkészítve, viszont ennek az álkapcsa mozgatható/levehető.

A Mitchell-Hedges-féle kristálykoponya

Azt írtam elkészítve, és nem is lehet ettől pontosobban meghatározni, hogy hogyan is készültek ez a koponyák. Mivel furcsa módon, nem található rajta olyan nyom, ami megmunkálásra (fémmel) utalna. Persze modern világunkban képesek vagyunk már ilyen kristálykoponyákat létrehozni, de ezt vagy gyémántok segítségével vagy pedig, ha jól tudom, csak lézer segítségével tehetjük meg. Így vagy egy elfeledett technológiával lettek elkészítve, vagy pedig természetesebb úton, finomabb csiszolás segítségével (pl víz), viszont ez utóbbi esetben, egy ilyen koponya elkészítése több 100 évig tartott volna. Ráadásul ha hozzávesszük azt a tényt is, hogy ezek azért elég nagy anatómia pontosággal bírnak, akkor ez már több mint furcsa.

Az indiánok (mivel a koponyák többsége amerikából származik) legendái szerint 13 ilyen kristálykoponya létezett valamikor és létezik még most is, de egyenlőre még rejtőzködve az emberek szemei elől. Azt tartják ezekről a kristálykoponyákról, hogy képesek "beszélni", és hogy hatalmas tudás van felhalmozva bennük. Egy nap, pedig mikor az emberiség elég érett lesz már a kristálykoponyák újra összegyűlnek egy helyen és elérhetővé válik az addigi rejtett tudás.
Már most körbelengi az eddigi koponyákat egy misztikus légkör, mivel mindegyiknek valamiféle misztikus erőt tulajdonítanak. Míg egyes koponyák képesek a gyógyításra, addig más koponyák a médiumokon keresztül közvetítenek már most tudást az emberek felé.
Hogy információ lenne bekódolva a kristályokba az nem is teljesen lehetetlen, hisz a számítógépiparban is igen fontos szerepet játszanak a kristályok. És ezek szerepe csak egyre nőni fog, mivel a tudományos kutatások azt mutatják, hogy a kristályok igen jó adattárolók.

Ajánlok mindenkinek a figyelmébe egy cikket. Egy kissé hosszú, de szerintem igencsak érdekes. Főleg a kristálykoponyákról szól, illetve arról, hogy kerültek a fökdünkre, kik által, és mi célból.
Itt egy másik, már jóval rövidebb és tudományosabb cikk is.
Pár további kép és iromány (angol)

_________________
WoG leírások, útmutatók +menü magyarítás, linkek...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 jún. 19 hétf., 15:42 
Avatar

Csatlakozott: 2004 okt. 11 hétf., 11:12
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Pellérd City
Elolvastam én is a videóról szóló cikket, újat nem nagyon tudok mondani, az én véleményem már nagyrészt elhangzott az előttem írók "szájából". Szerintem simán lehet hamisítvány a videó, mivel a rossz minőség miatt nehéz megállapítani, hogy bábu, vagy valódi-e az idegen. A másik ok meg ugye, az a klasszikus UFO forma, ahogy kinéz (ahogy ezt már páran írták is előttem). Szerintem ha jelen is vannak tuti, hogy teljesen máshogy néznek ki, én még azt is nehezen hihetőnek tartom, hogy humanoidok. Nem valószínű, hogy egy másik naprendszerből származó nép ennyire hasonlít az emberre felépítés szempontjából. Ez csak egy forma, amit valamikor kitaláltak, és azóta így néz ki minden "tipikus idegen".

_________________
Kép
Balee / Zsibi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 jún. 20 kedd, 11:26 
Avatar

Csatlakozott: 2003 okt. 08 szer., 18:17
Hozzászólások: 3376
Tartózkodási hely: New-Erathia
Még valamit: Däniken állítása szerint az idegenektől származunk, tehát kell, hogy valami hasonlóság legyen köztük és köztünk. Ez bizonyítaná (ha igaz), hogy miért olyanok, amilyenek, de ahogy ezt az egész témát megbeszéltük, valószínűleg hamisítvány lehet a video. Ahogy a cikk is írja, csak találgathatunk, az igazságot csak az tudja, aki a felvételt készítette...


Folytassuk mással!


Érdekes újságcikkek

Van pár rövidke újságcikkem, amit nem szeretnék ide begépelni, inkább magát a cikket töltöttem fel kép formájában a netre, és azokat linkelem.

Kezdjük is egy cikkel az Élet és Tudomány 2001/19. májusi számából
Súlyos ufóhiány

Mai Blikk 2001. július 25. Vita a magyar tudósok elméletéről
Van élet a Marson a jégpáncél alatt

Metro 2001. április 23.
A jetitől származhat a titokzatos szőr

Színes Mai Lap 2001. július 16. Ki látta? Emlékeztek még rá? Én láttam!
Égi látványosság

Vasárnapi Blikk 2000. december 31. Öt centiméter hosszú volt a tollas miniraptor
Tollas miniszörny

TVR Hét 2001/3 - Csészealjak Japán fölött
1. rész

TVR Hét 2001/4 - Csészealjak Japán fölött
2. rész

Szabad Föld 2001. május 11. IgaZ-akták
Ismertető a könyvhöz

Az IgaZ-akták című könyv, akit érdekel, töltse le a következő linkről:
Maga a könyv

_________________________________________________________________________________________________
"Dr.HELMUT LAMMER
SDI AZ UFO-K ELLEN

KERETES ANYAG: MI IS AZAZ SDI?
Murai András nyersfordítása

Forrás: UFO-Kurrier Nr.34 - 1997. Augusztus. 6-13.oldal
MI IS AZAZ SDI (AZ USA ŰRVÉDELMI RENDSZERE)?

Az ismert katonai koncepciókat alapul véve az űrvédelem (részben még fejlesztés alatt álló) fegyverrendszerei az alábbi főbb egységekből állnak:

- korai azonosító és riasztó rendszer (műholdak, földi radarállomások);

- űrtelepítésű lézerfegyverek (pl. az interkontinentális ballisztikus rakéták ellen röppályájuk felső szakaszán, vagy egyéb, kozmikus térből érkező objektumok ellen);

- földi és űrtelepítésű kinetikus energiájú fegyverek;

- repülőgépekre telepített lézerfegyverek (a földi légkörbe belépett objektumok megsemmisítésére);

- földi telepítésű lézerfegyverek."

Így indul az a könyv, amit letölthettek a következő linkről:
A könyv letöltése


Végül egy UFO kép:
Shaw Grant képe az amerikai Knoxville-ből


Nyugodtan fűzzétek hozzá véleményeiteket, bármelyik téma kelti fel érdeklődésteket!

Ui: A RODS témán rajta vagyok. Amint találok érdekességeket, már írom is! :wink:

_________________
Kép

Freemy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 aug. 07 hétf., 19:07 
Avatar

Csatlakozott: 2003 okt. 08 szer., 18:17
Hozzászólások: 3376
Tartózkodási hely: New-Erathia
Freemy írta:
Ui: A RODS témán rajta vagyok. Amint találok érdekességeket, már írom is! :wink:

Sajnos nem találtam mást, ami a témába illik, azért ha netán mégis lesz valami, azonnal írom! :wink:

Van itt azonban újra valami, ami mellett nem mehetek el.
Nézzétek meg a képeket. Valami torzszülött lehet ez. Vajon igazi lehet? Ha igazi, akkor hogy születhetett? Mi ez???

1. kép
2. kép
3. kép
4. kép
5. kép
6. kép

Vélemények?

_________________
Kép

Freemy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 aug. 07 hétf., 20:08 
Avatar

Csatlakozott: 2004 okt. 11 hétf., 11:12
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Pellérd City
Szerintem nem igazi, nagyon bábnak tűnik nekem. Valami elborult elme szüleménye lehet.

_________________
Kép
Balee / Zsibi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 aug. 07 hétf., 20:08 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2003 aug. 28 csüt., 16:32
Hozzászólások: 1563
Tartózkodási hely: alapítottam már egyet :P
Valami hasonló mélytengeri halat már láttam egy könyvbe. Ott sárkányhal megnevezés alatt, de egy másik hasonló is van még a viperahal. De sok ismeretlen élőlény lehet még a mélytengerekbe.

_________________
Üdv!
KTibsza


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 aug. 07 hétf., 21:16 
Avatar

Csatlakozott: 2003 okt. 08 szer., 18:17
Hozzászólások: 3376
Tartózkodási hely: New-Erathia
Az egészben az a furcsa, hogy túl nagy a szája illetve a feje a testéhez képest! Ha ez valamit bekap, nem fér el hátul az összedarált elemózsia! Nem?
Meg aztán a szemei is furák. A halak, hogy a vészhelyzetet elkerüljék, sokkal nagyobb szögben látnak, mint ez!
Ráadásul ahogy én nézem, ez olyen, mintha egy medvefejet ültettek volna be egy nagyobb hal koponyája helyére. Szóval több, mint valószínű szerintem, hogy trükk! Nem?

_________________
Kép

Freemy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 aug. 07 hétf., 21:36 
Avatar

Csatlakozott: 2005 ápr. 15 pén., 19:40
Hozzászólások: 146
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Sziasztok!
Freemy, valóban elég kicsi a hátsó része a fejéhez viszonyítva, de sztem ez kissé hasonlít a kígyókhoz. Azok is - ha jól tudom - egyben nyelik le az élelmüket úgy mint tojás, rágcsálók stb. És ilyenkor képesek valamennyire keresztmetszeitleg tágulni. Sztem itt is hasonló lehet. De tényleg elképesztően néz ki az a valami! :shock:

_________________
Kép
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 aug. 07 hétf., 21:44 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2003 aug. 28 csüt., 16:32
Hozzászólások: 1563
Tartózkodási hely: alapítottam már egyet :P
A horgászhal is hasonlóan néz ki, még neki is ilyen kicsi a hátsó része, de attól még létezik. Igaz ez a kép alapján nehéz dönteni, hogy igazi vagy sem. Mert sokszor a leghihetetlenebb dolgok igazak. De hát az volna jó, ha élőben lehetne megnézni, nem? :lol: És azt meg is eszik? :D

_________________
Üdv!
KTibsza


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 aug. 07 hétf., 21:47 
Avatar

Csatlakozott: 2003 okt. 08 szer., 18:17
Hozzászólások: 3376
Tartózkodási hely: New-Erathia
KTibsza írta:
De hát az volna jó, ha élőben lehetne megnézni, nem? :lol: És azt meg is eszik? :D

Bizony, jó lenne élőben látni, csak nehogy téged egyen meg előtte! :lol: :lol: :lol:

_________________
Kép

Freemy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 aug. 08 kedd, 21:54 
Avatar

Csatlakozott: 2003 okt. 08 szer., 18:17
Hozzászólások: 3376
Tartózkodási hely: New-Erathia
E-Mail-ben a RYUFOR Alapítvány írta:
Tisztelt cím!

Kedves olvasóink! Örömmel nyújtjuk át a RYUFOR Hírek, a HUNARZONE 38. számát amelyet a szokásos módon *.pdf formátumban mellékelünk levelünkhöz.

Bízunk abban, hogy elektronikus kiadványunk továbbra is elnyeri tetszését és a közeljövőben is a RYUFOR Hírek, a Hungarzone olvasói között üdvözölhetjük majd Önt.

Mellékelt kiadványunk és az elkövetkezendő RYUFOR Hírek megtekintéséhez elengedhetetlenül szükséges az Adobe Acrobat Reader ingyenes szoftver, amelyet az internetről lehet letölteni. A program telepítése után lehetőség nyílik a mellékelt pdf fájl és a későbbi hírleveleink, elektronikus kiadványaink megtekintésére.

A RYUFOR Hírek korábbi számai megtalálhatók a RYUFOR Alapítvány honlapján a www.ryufor.hu címen.

Kérjük továbbra is osszák meg velünk UFO-kkal, megmagyarázhatatlan jelenségekkel kapcsolatos híreiket, információikat, érdekességeiket. A RYUFOR Hírekkel kapcsolatban várjuk véleményüket észrevételeiket a ryufor@ryufor.hu címre.


A RYUFOR Hírekhez kellemes kikapcsolódást kíván a RYUFOR Alapítvány és a Magyar UFO Kutatási Központ.


Legyen Ön is hálózatunk tagja, munkatársa. Kérje tájékoztatónkat.

Kérjük továbbra is segítse, támogassa a magyarországi UFO-kutatást a RYUFOR Alapítványon keresztül.

Köszönjük!


A RYUFOR Hírek 38.pdf dokumentumot töltsétek le innen és nézegessétek:
RYUFOR Hírek 38.pdf :lol: :lol: :lol:

_________________
Kép

Freemy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 aug. 13 vas., 9:14 
Avatar

Csatlakozott: 2003 okt. 08 szer., 18:17
Hozzászólások: 3376
Tartózkodási hely: New-Erathia
Ismét pár (4) kép következik.
Érdekes, mintha térkapuk lennének, de ezek szerény véleményem szerint remek photoshop művek.

Azért csak nézzétek meg, hátha valóságosnak tekinti őket valaki:
http://wapci.tvn.hu/Tud/wormhole1.jpg
http://wapci.tvn.hu/Tud/wormhole2.jpg
http://wapci.tvn.hu/Tud/wormhole3.jpg
http://wapci.tvn.hu/Tud/wormhole4.jpg

Nos?
Egyébként szerintetek létezhetnek ilyen vagy teljesen másmilyen térkapuk? Szerintem igen.

_________________
Kép

Freemy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 aug. 13 vas., 9:34 
Avatar

Csatlakozott: 2005 okt. 09 vas., 19:49
Hozzászólások: 509
Tartózkodási hely: Behemoth's Lair
Túlságosan szimmetrikusnak és mesterségesnek tűnnek ahhoz, hogy igaziak legyenek, én is Photoshopra tippelek. Ha léteznek is efféle dimenziókapuk, akkor azokat nem a nagyvárosok egében nyitják meg, hanem elrejtett helyeken, kíváncsiskodó szemektől távol. Szvsz

_________________
Mindannyian őrültnek születünk. Néhányan azok is maradunk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 aug. 13 vas., 9:35 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2003 aug. 28 csüt., 16:32
Hozzászólások: 1563
Tartózkodási hely: alapítottam már egyet :P
Freemy írta:
Ismét pár (4) kép következik.
Érdekes, mintha térkapuk lennének, de ezek szerény véleményem szerint remek photoshop művek.

Azért csak nézzétek meg, hátha valóságosnak tekinti őket valaki:
http://wapci.tvn.hu/Tud/wormhole1.jpg
http://wapci.tvn.hu/Tud/wormhole2.jpg
http://wapci.tvn.hu/Tud/wormhole3.jpg
http://wapci.tvn.hu/Tud/wormhole4.jpg

Nos?
Egyébként szerintetek létezhetnek ilyen vagy teljesen másmilyen térkapuk? Szerintem igen.


Hát ha photoshoppal készítette akkor ezek elég gagyira sikeredtek. :) De ha mégis valódiak lennének, elnézést kérek a térkapuktól. :lol: Nincsenek érdekesebb dolgok ennél?

_________________
Üdv!
KTibsza


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 283 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Imperium - Modified by Rey phpbbmodrey
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség