Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 112 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6
Szerző Üzenet
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 dec. 16 vas., 17:39 
Avatar

Csatlakozott: 2004 szept. 24 pén., 11:01
Hozzászólások: 1905
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
gergely012 írta:
Salvatore-tól olvasott már valaki valamit?


Én igen, nagy kedvencem a sötét-elf sorozat. De leginkább az eleje jó, az első két trilógia.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 dec. 16 vas., 18:58 
Avatar

Csatlakozott: 2008 márc. 26 szer., 12:30
Hozzászólások: 4456
Tartózkodási hely: Felső Jura
Yvorl isten renegát fél-ork harcos-papja az egyedüli favorit :D

Bárkit lenyom simán :P


Na, jó. Kivéve egy törpét, ki Baltás Bodin névre hallgat.

_________________
T-Rex, Felső Jura egyik bajnoka, az istenük egyik helytartója, a Felső Jurai rendőrség tagja és a Jurai Kerekasztal Lovagrend vezére...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 dec. 17 hétf., 16:58 
Avatar

Csatlakozott: 2011 szept. 12 hétf., 16:51
Hozzászólások: 6216
Tartózkodási hely: Szeged
Na, tegnap este befejeztem az Örökséget, avagy a Lelkek Sírboltját...

Kezdjük ott, hogy a 4. kötet is hozta azt a színvonalat, amit elvártam (és gondolom mindenkit aki olvasta az első 3 részt), csodás leírások, fordulatok és minden, amit Paolinitől megszokhattunk :wink: Innentől elő fogok hozni dolgokat a könyvből, úgyhogy aki még nem olvasta, de szeretné, az akár hanyagolhatja is hozzászólásom további tartalmait :P

Mielőtt belekezdtem volna, tudatában voltam annak, hogy valószínűleg általános-sablonként, a jó le fogja győzni a rosszat, vagyis Galbatorix el fog bukni... így készültem a csavarra, de még most sem sikerült feldolgozni az olvasottakat, erre majd kicsit később visszatérek.

Az Elsőszülött óta valahogy a felkelésnél és az egész hadjáratnál elkezdett jobban érdekelni Eragon és Arya kapcsolata. Mivel Arya több száz éves, kemény tünde volt, így inkább Eragon karakterfejlődésében figyelhető meg, mennyire hullámzott kapcsolatuk közelsége, s mivel a Lovas szemszögéből érzékeltük a legtöbbet, akaratlanul is együtt érzünk vele. Könnyű abba a hibába esni, hogy számunkra fontosnak személyesítjük a főszereplőt és hozzá közel állókat. Én ebbe a hibába estem, bár azt kell mondjam, sosem gondoltam volna, hogy egy ilyen fantasy-sorozat ekkora hatással lehet rám. Engem az az írásmód sokkal jobban megfogott, ahogyan kettőjüket ábrázolta, mint ahogyan azt a harcot, amiről szól a történet fő szála. A Brisingr végén már-már azt hittem, hogy minden-összejött, végre egymásra találtak aztán majd pofán****** Galbát és szevasz... Nem jött be... A következő fordulópont akkor volt, amikor rabságba estek, a Hellgrind imádói között. De igazából nem lett volna logikus, ha itt törik meg a jég. Végül, arra számítottam, majd Uru 'baen bevétele után, sablonosan, semmi csavar... Kicsit kitérve, a Galbatorixal vívott "párharcra" (bár nem nevezném annak, de hát hogy lehetne az ott történt eseményeket egy szó mögé rejteni? :D), gondoltam ott történik valami, ami végre valahára összeköti ezt a két szerencsétlen gerlét (most hogy nevezzem őket? :P), de nem. Bár hozzá kell tenni, ami a trónteremben történt, nem nevezhető éppen "semminek", mert nagyon sok minden történt ott, nem beszélve arról, hogy közben a városban egy kegyetlen, majd reménytelennek tűnő, de mégis győztes, de valahogy szomorú végű csata zajlott le. Innentől az események homályosak, mert írásmód változás történt. Nem részletes, mint ahogy eddig, hanem átívelő elmesélése annak, hogy ide-oda repültek és izgalmasnak nem mondható feladatokat teljesített Lovas és Sárkánya. Mondjuk baromi unalmas lett volna 150 oldalon keresztül azt olvasni, hogy ide aztán oda repültek... Közben a Aryáról nem tudtunk semmit, kivéve hogy Du Weldenvardenben van és magával vitte a zöld sárkánytojást... Na itt azt hittem, tényleg összejön és boldogan élnek amíg meg nem halnak és kész, örül mindenki :P

Ami ez után történt, az értette meg velem, hogy mennyire is sokat jelent számomra ez a mű, mennyire beleéltem magam és milyen mértékben megszemélyesítettem Eragon és Arya karakterét... Felbosszantott, hogy történet ilyen éles kanyart vesz, de hát, kellett a fordulat, a csavar, a jó és a rossz között lejazló, sablonos végeredmény mellé... De miért pont ez!? Őszintén nem tudtam hova rakni a történteket, hisz biztos voltam benne, hogy még maga Paolini is egymásnak teremtette őket, és így, csak így elválasztja őket egymástól. Majd rájöttem, teljesen logikus és megfelelő, mégis szomorú befejezése lett ez a tetralógiának... Eragon karakterét felnőtté tette, kötelességtudónak, mert a feladatát, kötelességét minden elé helyezte. Az előző két kötetnél bármit eldobott volna, ha Aryáról volt szó, mégis felnőtt a lányhoz, mert neki mindig is, mióta a történetből ismertük, a kötelességének élt. Kegyetlen dolog, ugyan hatásos, meglepő. Itt gyorsan idézünk egyet a köszönetmondásból :

"Hát... ennyi. Többet nem tudok hozzátenni ehhez a sorozathoz. Elmondtam azt, amit el kellett mondanom.
A többi némaságba vész."


Való igaz. Azzal hogy Eragon hátrahagyta a "régi" világot, véget is ért a történet. Nem valami vidám, mégis méltó befejezés. Hülyén is érzem magam, mert túlságosan elragadott ez a világ, túlságosan biztos voltam abban mi fog történni, így szinte fájó, hogy mégsem úgy történtek a dolgok ahogy elképzeltem, vagy képzelni mertem volna. Sok szál megválaszolatlan maradt viszont:
Angela kiléte, Murtagh és Tövis története, Eragon és Shaphira élete... Aryát nem hiszem hogy idesorolhatnám, mert Eragon valószínűleg sosem tér vissza, bár ezt nem tudhatjuk, biztosan vele is történnek dolgok, mivel igen hosszú ideig még Sárkánylovas lesz, hosszú életénél fogva.

Úgy gondolom, nem lesz, nem találok még egy ilyen regényt, történetet, ami ilyen hatással lenne rám, már csak azért is, mert fiatalon a kialakuló személyiségem részéve vált ez az egész dolog. És most, ahogy ezt leírtam, mint egy elfuserált irodalom tanár, aki az őt le sem ***** diákoknak próbálja meg megmutatni a Rambo-ban a szerelmi szálat (valahogy így érzem most magam :) ), be is fejezem a mondandómat.

Bár, az előnézetet végigolvasva, nem is próbálom kitalálni, mennyire változtattam meg bennetek, a rólam megalkotott képet :)

_________________
Üdv, Zsee


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012 dec. 23 vas., 20:07 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2003 ápr. 10 csüt., 7:33
Hozzászólások: 9411
Tartózkodási hely: Budapest
Üdv Bátor Harcosok!

Eladó 1 db Ashan Compendium könyv! Itt találtok róla egy videót:

http://www.youtube.com/watch?v=fVlsV2X5P4Q

Ára: 7990Ft +posta (amennyiben a személyes átvétel nem megoldható)

Jelentkezni érte a vogyi73@gmail.com címen lehet.

Baráti üdv!

_________________
Vologya Mester - A Heroes Team vezetője


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 jún. 04 kedd, 17:52 
Avatar

Csatlakozott: 2013 máj. 02 csüt., 19:33
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Budapest
Láttam, hogy sokan rajonganak az Eragon-ért. Szerintem is baromi jó, csak az Angela körül egy kicsit sok a titokzatosság. Legjobban az tetszett, hogy a varázslás meg volt magyarázva benne rendesen, mert általában a regényekben csak úgy össze-vissza varázsolgatnak például a Harry Potter-ben is eléggé egyszerű, bár az is a kedvenc könyveim közé tartozik, együtt a Szilmarilokkal és a Gyűrűk Urával. Szóval, hogy nem olyan egyszerű a varázslás. Az elmével való dolgok is nagyon ki vannak találva.
A másik az az ősnyelv. Nem tudom, hogy tényleg rendesen meg van-e csinálva, de nagyon úgy látszik (mármint hogy a szavak, ilyesm.)
Mondjuk, a végén Saphira és Fírnen szerelme (meg úgy az egész) szerintem egy kicsit el van sietve, de a vége az azért megrázó.... :cry:
Na, ezzel zárom soraim.

_________________
"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen,
Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen.
Mordor éjfekete földjén, sűrű árnyak mezején."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 szept. 08 vas., 20:22 
Avatar

Csatlakozott: 2013 máj. 02 csüt., 19:33
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Budapest
Mostanában elkezdtem rajongani a sci-fi könyvekért. A Dűnét olvasom, és nagyon jó. Ajánlom mindenkinek. Még egy nagyon jó könyv van, az Alapítvány. Aki szereti ezt a műfajt, annak biztosan tetszeni fog ez két könyv.

_________________
"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen,
Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen.
Mordor éjfekete földjén, sűrű árnyak mezején."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 szept. 09 hétf., 1:13 
Avatar

Csatlakozott: 2008 márc. 26 szer., 12:30
Hozzászólások: 4456
Tartózkodási hely: Felső Jura
Lawrence bácsi könyveit nem tudom lerakni. Most is a "Vízidisznók gyöngyökről álmodnak"-ot és nem lehet letenni :D

_________________
T-Rex, Felső Jura egyik bajnoka, az istenük egyik helytartója, a Felső Jurai rendőrség tagja és a Jurai Kerekasztal Lovagrend vezére...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 szept. 09 hétf., 15:19 
Avatar

Csatlakozott: 2013 máj. 02 csüt., 19:33
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Budapest
Hát, én speciel Frank Herbertre gondoltak, de az Atreides ház is NAGYON jó, de azt Brian Herbert és "Lawrence bácsi" írta. Én sem nagyon tudok elszakadni tőle... Alapítvány nem ismerős?

+ Jó könyvek
Gyűrűk Ura (I, II, III)
Szilmarilok
Hobbit
Harry Potter (1-7)
Alapítvány (A második alapítvány, Alapítvány trilógia, Alapítvány és Föld stb.)
Eragon
stb. Szóval minden.

_________________
"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen,
Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen.
Mordor éjfekete földjén, sűrű árnyak mezején."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 szept. 09 hétf., 20:31 
Avatar

Csatlakozott: 2011 márc. 20 vas., 15:57
Hozzászólások: 521
Tartózkodási hely: Debrecen
Nálam: Rejtő könyvek.Jég és tűz dala,Millenium trillógia,Gyűrűk ura és minden hozzá tartozó,Lawrenc könyvek( ha Lőrinc bácsiról van szó ),Sárkány dárda krónikák,Joe Nesbo főképp a Hole könyvek,Harry Potter,klasszikusok.

_________________
Hol van a ló, s a lovasa? Hol van a kürt, mely úgy harsogott? A dicső napok elmúltak, mint eső a hegyen. Vagy mint a szél a mocsár felett. E szép napok nyugaton buktak alá, a dombok mögött, s a sötétségbe vesztek. Hogyan jutottunk idáig?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 szept. 10 kedd, 1:23 
Avatar

Csatlakozott: 2008 márc. 26 szer., 12:30
Hozzászólások: 4456
Tartózkodási hely: Felső Jura
Áyron írta:
Nálam: Rejtő könyvek.Jég és tűz dala,Millenium trillógia,Gyűrűk ura és minden hozzá tartozó,Lawrenc könyvek( ha Lőrinc bácsiról van szó ),Sárkány dárda krónikák,Joe Nesbo főképp a Hole könyvek,Harry Potter,klasszikusok.


A jó öreg Leslie L. Lawrence-ről a :D
Amúgy, nekem nem ismerős az Alapítvány :?

_________________
T-Rex, Felső Jura egyik bajnoka, az istenük egyik helytartója, a Felső Jurai rendőrség tagja és a Jurai Kerekasztal Lovagrend vezére...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 szept. 10 kedd, 17:01 
Avatar

Csatlakozott: 2013 máj. 02 csüt., 19:33
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Budapest
Tényleg, Rejtő!
Ciki, hogy kifelejtettem... Családi kedvenc. Szerintem legjobbak a Piszkos Fred-esek és a Csülök, Tuskó Hopkins stb. A Sárkánydárdát még nem sikerült beszereznem, pedig ajánlották.

_________________
"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen,
Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen.
Mordor éjfekete földjén, sűrű árnyak mezején."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 feb. 07 pén., 13:41 
Avatar

Csatlakozott: 2013 jún. 02 vas., 21:11
Hozzászólások: 151
Tartózkodási hely: Debrecen
Az én legújabb kedvencem az Eragon; most fejeztem be az első részt, aztán jöhet a második. ;) Persze a sok kötelező mellett. :(

_________________
"Sé onr sverdar sitja hvass!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 112 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Imperium - Modified by Rey phpbbmodrey
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség