Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 231 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő
Szerző Üzenet
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 nov. 09 csüt., 10:45 
Avatar

Csatlakozott: 2005 aug. 16 kedd, 17:06
Hozzászólások: 2137
Tartózkodási hely: Dungeon
Egy újabb érdekes cikk a www.virushirado.hu -ról.

A mobilvírusok fejlődése

2004 nyarán jelent meg az első, symbianos okostelefonokat fertőző kártevő, a Cabir. Ezzel kinyílt Pandora-szelencéje: számos újabb verzió és egyéb, teljesen más alapokra épülő mobilvírus jelent meg – számuk mára a kétszázat is meghaladja.

Az évek folyamán a magas áruk miatt luxuscikknek számító okostelefonok ára is csökkenni kezdett, ezért egyre több felhasználó rendelkezik ilyen készülékekkel. Az alapvető telefonfunkciókon kívül számos egyéb kényelmi szolgáltatást biztosító operációs rendszer azonban gyenge láncszemnek bizonyult: a kártevők viszonylag könnyen képesek megfertőzni őket, és az informatikailag képzetlen átlagfelhasználók is elősegítik terjedésüket.

Mobilvírusok képességei
A Kaspersky elemzése szerint a mobilvírusok száma gyorsuló ütemben növekszik, és míg az első egy-másfél évet inkább csak ismerkedéssel töltötték a víruskészítők, mára már megtanulták, hogyan használhatják ki az okostelefonok gyengéit. A klasszikus vírusokon és férgeken kívül jelenleg már telefonokra is léteznek kémszoftverek, trójai- és hátsóajtó programok, melyekkel kényes személyes adatokat lophatnak a hackerek.

Napjainkban elsősorban Symbian operációs rendszerrel szállítják a legtöbb okostelefont, mely elsősorban a Nokia választásának és piaci fölényének köszönhető. A víruskészítők egyre jobban kiismerik magukat ezen a rendszeren, ám szakemberek szerint a közeljövőben várható a Windows Mobile-lal felszerelt telefonok elterjedése is – jó kérdés, hogy vajon mennyi időre lesz szüksége a rosszfiúknak az alkalmazkodáshoz.

Alexander Gostev, a Kaspersky szakértője elmondta: „A mobil kártevők azért is tudnak gyorsan terjedni, mert egy átlagos ember nem rendelkezik informatikai képességekkel, elvégre ő csupán telefonálni szeretne. Az emberi hiszékenység kihasználásával fertőzni képes vírusok pedig remekül megélnek a laikus felhasználók között.”

Az eddig megjelent mobilvírusokat alapvetően három kategóriába sorolhatjuk be:
- a telefon képességeit (Bluetooth, MMS, memóriakártya) kihasználva terjedő férgek
- kimondottan pusztító céllal írt trójai programok
- adatlopásra, illegális megfigyelésre szolgáló kártevők.

Gyakran felmerül a kérdés, hogy pontosan mit is tehet egy mobil kártevő. A Kaspersky kutatói kimutatást készítettek az elmúlt években elemzett vírusokról, fertőzés esetén az alábbiakra számíthat a felhasználó:
- Bluetooth-on, MMS-en vagy SMS-en való terjedés (és ezáltal a telefonszámla növelése)
- futtatható fájlok megfertőzése
- meglévő alkalmazások lecserélése, működésképtelenné tétele
- személyes adatok törlése
- antivírus programok hatástalanítása
- adatlopás és távoli használat engedélyezése.

Mint az a felsorolásból is látható, még a legártatlanabb kártevő is komoly fejfájást, anyagi kiadást okozhat a telefon tulajdonosának, ezért roppant fontos a tájékoztatás és a megelőzés.

Kik állnak a háttérben?
A nyugati média szerint a számítógépes kártevők – és ebbe a mobilvírusok is beletartoznak – elsősorban Oroszországból származnak. Azonban ha pontosan utánajárunk a dolognak, kiderül, hogy ez csupán egy mítosz,” állítja Gostev. „Kutatásaink szerint napjainkban a legtöbb kártevő Kínában és Brazíliában készül, és a török hackerek is jócskán kiveszik a részüket a rosszindulatú kódok gyártásából.”

A mobil kártevők terén is hasonló a kép: a kínai vírusírók továbbra is vezetik a képzeletbeli toplistát, és Dél-Korea is bekerül a képbe. Ha megnézzük, hogy ezekben az országokban hány mobiltelefont használnak, és milyen magas az okostelefonok aránya, akkor mindjárt logikussá válik az ázsiai fölény.

Mire számíthatunk a jövőben?
Mint minden kártevő, a mobilvírusok esetén is alapvetően kétféle fertőzési módszerre szűkíthetjük le a variációk körét: vagy rendszerhibát vagy emberi hiszékenységet használnak ki a kártevők. A PC-s világban a nagy port kavart járványok nagy része valamilyen windows-os hibához volt köthető, a mobilosok között azonban a humán faktor számít gyenge pontnak.

Egy okostelefon esetén rendszerhiba alapvetően két helyen léphet fel: magában az operációs rendszerben (Symbian vagy Windows) vagy a kommunikációs protokollokban (Bluetooth, Wi-Fi). A vezeték nélküli adattovábbításra szolgáló eljárások egyelőre kiállták az idő próbáját, és a Wi-Fi egyik változatának gyengeségétől és a tévesen megvalósított változatoktól eltekintve biztonságosnak mondhatók.

Az operációs rendszerek terén sajnos már nem ilyen jó a helyzet: kutatók szerint a Windows Mobile hemzseg a hibáktól, és csupán az alacsony elterjedtsége miatt nem láthattunk még komoly támadásokat. Gostev azonban arra figyelmeztet, hogy a Symbian sem tökéletes, és maga a rendszer egy időzített bombának felel meg.

Senki sem képes előre megmondani, hogy milyen fenyegetésekre számíthatunk a jövőben. Az okostelefonoknál elterjedt operációs rendszerek gyengeségei miatt azonban csak idő kérdése, hogy mikor tapasztalja meg az emberiség az első komoly, telefonokat érintő vírusjárványt.

_________________
Vigyázz, minotaurusszal vagyok, és nem félek használni! :)
Heroes3 map editor Codex v3.0


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 nov. 09 csüt., 19:22 
Avatar

Csatlakozott: 2005 nov. 23 szer., 20:07
Hozzászólások: 1099
Tartózkodási hely: Jászapáti/Jászberény
Beorn the Shapeshifter írta:
Egy újabb érdekes cikk a www.virushirado.hu -ról.

A mobilvírusok fejlődése

állítja Gostev. „Kutatásaink szerint napjainkban a legtöbb kártevő Kínában és Brazíliában készül, és a török hackerek is jócskán kiveszik a részüket a rosszindulatú kódok gyártásából.”



Különben ha keresek egy török számot azt tuti hogy megtalálom...mert eszméletlen sok török illegális mp3 oldal van :D
És nagyon sok vírusos és reklámt tartalmazó turkish oldal van.

_________________
Üdv. Fifi
KépR.I.P.
BordoMavi!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 nov. 10 pén., 10:27 
Avatar

Csatlakozott: 2005 aug. 16 kedd, 17:06
Hozzászólások: 2137
Tartózkodási hely: Dungeon
Jahh. A törörkök 500 éve karddal tarolták végig európát, most meg vírusokkal... :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 dec. 01 pén., 18:52 
Avatar

Csatlakozott: 2005 nov. 23 szer., 20:07
Hozzászólások: 1099
Tartózkodási hely: Jászapáti/Jászberény
Sziasztok!
Az lenne a bajom, hogy gond van a registry bejegyzéseimben és nem tudom kijavítani.A registry mechanic talált nagyon sokat de ebből a 10 százalékát javította a többihez fizetni kell ha jól értelmezem.
Fizetés nélkül hogyan tudom ezeket kijavítani???

_________________
Üdv. Fifi
KépR.I.P.
BordoMavi!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 dec. 01 pén., 21:43 
Heroes Team

Csatlakozott: 2003 márc. 25 kedd, 20:57
Hozzászólások: 2058
Tartózkodási hely: Gyömrő
XP reinstall... :twisted: :twisted: :lol: :lol: 8)

_________________
*HAVE FUN!*

Nimbus


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 dec. 01 pén., 22:25 
Avatar

Csatlakozott: 2005 nov. 23 szer., 20:07
Hozzászólások: 1099
Tartózkodási hely: Jászapáti/Jászberény
Nimbus írta:
XP reinstall... :twisted: :twisted: :lol: :lol: 8)

Jujj ne mááá...
Nem rég lett meg az új gép...
Lehet h az a baj h nem eredeti a winfos...?
:oops:

_________________
Üdv. Fifi
KépR.I.P.
BordoMavi!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 dec. 01 pén., 23:20 
Heroes Team

Csatlakozott: 2003 márc. 25 kedd, 20:57
Hozzászólások: 2058
Tartózkodási hely: Gyömrő
Fifi, de őszintén... egyáltalán mi a baj, úgyértem mi a hibajelenség? Értsd: Mi a francért túrod a registridet? :lol: :lol:

Egy Hofi részlet jut erről az eszembe, amikor is az a barlangász-búvár volt terítéken aki bent rekedt a barlangban, és akit végül sikeresen kimentettek. Hofi a maga stílusában megkérdezte: "Abba a barlangba, miért köll bemenni? Pláne a vízen keresztül? MI A FRANCÉRT KELL BEMENNI??" :lol: :lol:

_________________
*HAVE FUN!*

Nimbus


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 dec. 01 pén., 23:57 
Avatar

Csatlakozott: 2005 nov. 23 szer., 20:07
Hozzászólások: 1099
Tartózkodási hely: Jászapáti/Jászberény
Nimbus írta:
Fifi, de őszintén... egyáltalán mi a baj, úgyértem mi a hibajelenség? Értsd: Mi a francért túrod a registridet? :lol: :lol:

Egy Hofi részlet jut erről az eszembe, amikor is az a barlangász-búvár volt terítéken aki bent rekedt a barlangban, és akit végül sikeresen kimentettek. Hofi a maga stílusában megkérdezte: "Abba a barlangba, miért köll bemenni? Pláne a vízen keresztül? MI A FRANCÉRT KELL BEMENNI??" :lol: :lol:


Hát én hozzájuk se nyúlnékha nem lenne gond...de régebben mindig hibaüzit dobott ki és ajánlgatott progikat.De azok is fizetősek.És néha nem müxik a netem.Call of Duty2-őzni multin tudok de netezni nem!
Elég fura jelenség és ezhez kéne nékem orvosság.

_________________
Üdv. Fifi
KépR.I.P.
BordoMavi!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 dec. 02 szomb., 7:30 
Avatar

Csatlakozott: 2003 okt. 08 szer., 18:17
Hozzászólások: 3376
Tartózkodási hely: New-Erathia
Próbáld meg ezzel!
TuneUp Utilities 2003
Azért a 2003-assal, mert tudomásom szerint eddig az a legjobb!
A link egyből a letöltéshez vezet. Ide írj be egy e-mail címet, amit kevésbé használsz, de attól még jót, és utána enged letölteni!

Ha egyéb info kell, fordulj hozzám privibe! Tudok még egy-két apróságot a programról, de nem szívesen írnám ide... :lol:

_________________
Kép

Freemy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 dec. 23 szomb., 17:31 
Avatar

Csatlakozott: 2005 nov. 23 szer., 20:07
Hozzászólások: 1099
Tartózkodási hely: Jászapáti/Jászberény
Sziasztok!
Nagyon kéne a segítség mivel, hogy teljesen kiidegel a gépem.
Nem tudom mi a baj de szerintem vmi kémprogi vagy vírus áll e-mögött.
Netezni nem tudok(most sikerült nem tom miért) de Call of Duty2-őzni a multin igen(néha az MSN-be is belép).
Ki is írja, hogy csatlakoztatva meg minden de ha fellépnék bármelyik böngészővel a netre nem jönnek be a lapok!
Hogyan tudnám orvosolni vagy mi a baja?

_________________
Üdv. Fifi
KépR.I.P.
BordoMavi!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 dec. 23 szomb., 17:33 
Avatar

Csatlakozott: 2005 nov. 23 szer., 20:07
Hozzászólások: 1099
Tartózkodási hely: Jászapáti/Jászberény
Sziasztok!
Nagyon kéne a segítség mivel, hogy teljesen kiidegel a gépem.
Nem tudom mi a baj de szerintem vmi kémprogi vagy vírus áll e-mögött.
Netezni nem tudok(most sikerült nem tom miért) de Call of Duty2-őzni a multin igen(néha az MSN-be is belép).
Ki is írja, hogy csatlakoztatva meg minden de ha fellépnék bármelyik böngészővel a netre nem jönnek be a lapok!
Hogyan tudnám orvosolni vagy mi a baja?

_________________
Üdv. Fifi
KépR.I.P.
BordoMavi!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 dec. 23 szomb., 23:12 
Avatar

Csatlakozott: 2004 márc. 10 szer., 14:16
Hozzászólások: 2375
Tartózkodási hely: 60
A változatosság kedvéért vírusos lett a WinXP-m. Kaptam egy 60 másodperces reboot vírust. Az AVAST! és az Avira Antivir nem találta meg..
Ideiglenes jelleggel kénytelen voltam az svchost.exe -t kiszedni a SYSTEM32-ből, de így nincs net. Most linux-on fut a firefox..
A WINE beszerzése, és a linux alatti heroes futtatás még előkészítés alatt.

Ha valaki ajánlana jó és ingyenes irtót WinDos XP alá, megköszönném.
Egyúttal várom a tippeket, hogy a win32 blaster família melyik tagját szereztem be, és hogyan?! (2 vírusirtó, 3 spam irtó, 2 adware irtó, 2 tűzfal van fent, és nem mentem a crack.ru -ra mostanában..) :?

_________________
Tuning eredmények:
https://picasaweb.google.com/doom3do/La ... directlink


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
HozzászólásElküldve: 2006 dec. 23 szomb., 23:16 
Avatar

Csatlakozott: 2004 márc. 10 szer., 14:16
Hozzászólások: 2375
Tartózkodási hely: 60
http://kepfeltoltes.hu/061223/incoming_ ... es.hu_.gif

_________________
Tuning eredmények:
https://picasaweb.google.com/doom3do/La ... directlink


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 dec. 24 vas., 2:22 
Avatar

Csatlakozott: 2005 nov. 23 szer., 20:07
Hozzászólások: 1099
Tartózkodási hely: Jászapáti/Jászberény
doom3d írta:
A változatosság kedvéért vírusos lett a WinXP-m. Kaptam egy 60 másodperces reboot vírust. Az AVAST! és az Avira Antivir nem találta meg..
Ideiglenes jelleggel kénytelen voltam az svchost.exe -t kiszedni a SYSTEM32-ből, de így nincs net. Most linux-on fut a firefox..
A WINE beszerzése, és a linux alatti heroes futtatás még előkészítés alatt.

Ha valaki ajánlana jó és ingyenes irtót WinDos XP alá, megköszönném.
Egyúttal várom a tippeket, hogy a win32 blaster família melyik tagját szereztem be, és hogyan?! (2 vírusirtó, 3 spam irtó, 2 adware irtó, 2 tűzfal van fent, és nem mentem a crack.ru -ra mostanában..) :?

Én az AVG-t ajánlom neked.Spyware írtónak pedig a Spybot-ot ennél jobb nem létezik a világon.
Az én problémámra is tessék figyelni... :)

_________________
Üdv. Fifi
KépR.I.P.
BordoMavi!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 dec. 28 csüt., 13:23 
Avatar

Csatlakozott: 2003 okt. 08 szer., 18:17
Hozzászólások: 3376
Tartózkodási hely: New-Erathia
Hol vannak már a régi szép idők, mikor még csupán egy-egy ügyesebb vírus (mondjuk MyDoom, Melissa és az SQL Slammer) dühöngésétől kellett tartanunk? Joe Telafici, a McAfee víruslaboratóriumának igazgatója szerint a mai kártevőket más fából faragták.

ccrime.jpgNapjaink kiber-bűnözői nem kívánják magukra vonni a figyelmet, mivel a mai kiberbűnözés motivációja már nem a hírnév, hanem a pénz. Egyre trükkösebbek is, ugyanakkor szerencsére a törvények végrehajtására irányuló, határokon túlnyúló rendőrségi együttműködések is mind hathatósabbak.


Előrejelzések: Video férgek és azonosság lopás

Mr. Telafici mintegy 100 szakemberből álló, 16 országból összeállt gárdája építi a McAfee biztonsági anyagait. Ugyanakkor oktató munkát is végeznek és a hatóságokkal is együttműködnek. A csapat 2007-re vonatkozó biztonsági előrejelzéseit a következő 10 pontban foglalta össze:

* Növekedni fog a botok, azaz az automatizálható folyamatok végrehajtására használható számítógép programok száma. Az ezekből álló hálózatok (úgynevezett botnetwork) is szaporodnak, de tevékenységük hangsúlya fokozatosan áttevődik az IRC csatornákról a kevésbé erőszakos üzenetküldő rendszerekre és a peer-to-peer kommunikációra.
* Növekedni fog a 32 bites platformon a rootkitek száma, de a védelem színvonala is javul majd. A rootkitek „de facto" szabvánnyá válnak az ártó programok világában, és egyre gyarapszanak a következő néhány évben.
* A sebezhetőségek (biztonsági rések) továbbra is nagy érdeklődésre tarthatnak számot, hiszen nagy az alvilági piacuk. A felfedett hibák száma növekedni fog, köszönhetően az úgynevezett fuzzereknek - ezek automatikus, nagy volumenű programtesztelésre használt eszközök és technológiák. Hasonló szerepük van a hibák kiaknázásában az úgynevezett fejvadász programoknak, melyek jutalmazzák a hibák után sikeresen kutatókat. (A McAfee nem vesz részt ilyen jellegű kutató munkában.)
* Csak az idén 140 biztonsági rést jelentett be a Microsoft, míg ezek száma 2004-ben és 2005-ben együttesen is csak 62 volt. A javítómunka tehát gyorsult, egyúttal azonban a támadások is fürgén indulnak, hogy még a javítások letöltése és alkalmazása előtt eredményesek lehessenek.
* Az azonosság eltulajdonítása (identity theft) és az adatvesztés továbbra is képben maradnak. Számítógéplopások, mentések eltűnése és veszélyeztetett információs rendszerek jelzik az ilyen bűncselekmények útját. Az USA Szövetségi Kereskedelmi Bizottsága szerint évente 10 millió amerikai esik áldozatul ilyen csalásoknak.
* Nőni fog a jelszólopó, hamis belépőoldalak száma. Ezek rendszerint bankok nyitóoldalait másolják le, hogy - hamis e-mail üzenettel karöltve - kicsalják a felhasználóból azonosítóját és jelszavát. Más szolgáltatások - például eBay - esetében is találkozhatunk már ilyen oldalakkal.
* Növekedni fog a levélszemét mennyisége, különösen a sávszélesség-zabáló képes üzeneteké.
* A video-blog és video-megosztó szolgáltatások növekvő népszerűsége elkerülhetetlenül hackerek céltáblájává teszik a különféle MPEG állományokat, melyekkel szintúgy rosszindulatú kód terjeszthető.
* Mind gyakoribbak lesznek a mobiltelefonok elleni támadások, amint ezek a készülékek egyre okosabbak és mindinkább internet hálózatban működők lesznek.
* Az Adware bannerek is mindinkább alapvető csatornái lesznek a nem kívánt kódok terjesztésének.
* A parazita malware programok, melyek meglévő állományainkat módosítják reneszánszukat élik majd ebben az évben.


Pánik helyett

Magánvéleményünk szerint több megoldás elképzelhető. Megtehetjük például, hogy elzárkózunk az internet használattól, vagy olyan platformot igyekszünk keresni (Mac, Unix), melyen ritkábbak a fertőző kódok. Az első lehetőség tökéletes megoldást jelent és őszintén kellemes remeteéletet kívánunk mindenkinek, aki ezt választja. Ha óvatosságból átállnánk Windowsról valami másra, az most még segíthet, de ne gondoljuk, hogy Linux és Mac OS alatt nincsenek sebezhetőségek, csak a rájuk készült kártevők száma alacsonyabb - egyelőre. (Megjegyzendő, hogy nagy számú átálló idővel a Mac és Linux sebezhetőségek kiaknázásának munkáját is felgyorsítaná.)

Ha szükségünk van valamiért erre a fertőző internetes közegre, és maradnánk a Windowsnál, akkor is van esély a túlélésre! Vásárolhatunk egy éves előfizetést valamely komplett internet-biztonsági szoftvercsomagra, ezek fejlesztői egész nap azon fáradoznak, hogy lépést tarthassanak a bűnözőkkel, így viszonylagos biztonságban érezhetjük magunkat (http://shop.pcworld.hu/). Mi több, ingyenes megoldás is létezik, hiszen a PC World vásárlói minden hónapban ingyenesen jutnak minőségi vírusírtóhoz, tűzfalhoz és levélszemét szűrőhöz.

_________________
Kép

Freemy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: re:
HozzászólásElküldve: 2006 dec. 28 csüt., 18:56 
Avatar

Csatlakozott: 2004 márc. 10 szer., 14:16
Hozzászólások: 2375
Tartózkodási hely: 60
Az AVG sem ismeri fel. Sikerült egyedi variánst beszereznem!!
Két WinXP reinstall után továbbra is emelkedő számú svchost.exe futkározik windows alatt.. Ezért a netet teljes egészében átraktam Linux-ra.

_________________
Tuning eredmények:
https://picasaweb.google.com/doom3do/La ... directlink


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 dec. 28 csüt., 19:15 
Avatar

Csatlakozott: 2005 nov. 23 szer., 20:07
Hozzászólások: 1099
Tartózkodási hely: Jászapáti/Jászberény
Sziasztok!
Az svchost.exe melyik programot futtatja?
Ja és a problémám még mindig fenn áll!

_________________
Üdv. Fifi
KépR.I.P.
BordoMavi!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 dec. 28 csüt., 20:45 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2004 dec. 08 szer., 11:54
Hozzászólások: 2364
Tartózkodási hely: KisNetegyele...
Az svchost az valami hálózatkezelő cucc ha minden igaz! Nekem egypárszor már volt vele gondom, indításkor folyton hibákkal bombázott!

_________________
Üdv. Jou!

"Ha legközelebb újra megszületek, vadon élő ló szeretnék lenni. Szabadon nyargaló, büszke, örömittas széljáró! Nem akarnám, hogy valaha is befogjanak, felnyergeljenek, még akkor se, ha jól bánnának velem." (Vavyan Fable)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 dec. 29 pén., 23:55 
Avatar

Csatlakozott: 2003 okt. 08 szer., 18:17
Hozzászólások: 3376
Tartózkodási hely: New-Erathia
Az Ikarus antivírus-fejlesztő cég felhívja az internetezők figyelmét egy gyorsan terjedő trójaira, amely újévi jókívánságnak álcázza magát annak érdekében, hogy megfertőzze a felhasználók számítógépeit.

A biztonságspecialisták elmondták, hogy ma reggel észleltek először olyan e-maileket, amelyekben az ígért újévi képeslap helyett egy a Warezov családhoz tartozó új trójai bújik meg. A beszámoló szerint pár óra leforgása alatt több mint harmincezer ilyen elektronikus üzenetet küldtek ki a hackerek. A levelek szövege tartalmazza a Happy New Year szavakat, a csatolt állományban pedig a Postcard.exe vagy Postcard.zip elnevezésű fájl található, amelyet ha megnyitnak a felhasználók, akkor a Win32.Tibs.jy trójai települ fel a PC-re. Ez aztán megpróbál további kártevőket letölteni egy idegen szerverről, közben pedig kiiktatja a számítógépet védő biztonsági szoftvereket. Az ily módon megfertőzött komputereket az internetes bűnözők kéretlen üzeneteik továbbítására használják.
Az Ikarus specialistái azt ajánlják minden felhasználónak, hogy ne nyissák meg a gyanús fájlokat tartalmazó újévi jókívánságnak álcázott e-maileket.

_________________
Kép

Freemy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 feb. 06 kedd, 23:15 
Avatar

Csatlakozott: 2003 okt. 08 szer., 18:17
Hozzászólások: 3376
Tartózkodási hely: New-Erathia
Vírusveszély?

Még sehol sem olvastam, de észrevettem valamit, ami könnyen vírus vagy egyéb kártevő lehet.

Ha torrentről letöltesz egy bármilyen rar fájlt, ezt kitömörítve kapsz egy újabb jelszóval védett tömörített állományt és egy password.htm vagy hasonló htm fájlt, ami leírja, hogy hogyan juthatsz hozzá a jelszóhoz. (Több internetes oldalt is meg kell látogatnod, illetve egy-egy számomra ismeretlen nevű futtatható [exe] fáljt letöltened...)

Nem vittem végig a jelszókeresést, mert már találkoztam ilyennel 2x is korábban, hogy a neten kellett volna utánajárni a jelszónak és gyanúsnak tartottam. Nem merem kipróbálni, hogy tényleg vírus-e az egész, inkább várok még vele, míg másféleképp is hozzáférhetővé válik az a bizonyos fájl. Egyébként ha rá akar valaki keresni, erről van szó:

Lost-S03E07-VOSTF-ALLTEAM.rar

Tud erről az egészről valaki valami biztosat?

_________________
Kép

Freemy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 231 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Imperium - Modified by Rey phpbbmodrey
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség