Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 19 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
  Offline
 Hozzászólás témája: Hatalom Kártyái Kártyajáték
HozzászólásElküldve: 2013 jún. 23 vas., 11:22 
Avatar

Csatlakozott: 2011 szept. 12 hétf., 16:51
Hozzászólások: 6216
Tartózkodási hely: Szeged
Arra gondoltam, mivel érdeklődési körileg talán közel áll a Heroes-játékokhoz, tán pár fórumlakó is ismeri vagy játssza ezt a játékot :wink: Esetleg valamelyik versenyen is pihenésképp lehetne nyomni egy-két kört, ha van idő :)

De persze a téma adott, lehet bármiről társalogni :wink: Kinek milyen paklija van, milyet szeretne, új kiegészítő vagy alappakli megjelenés stb. Vagy ha egy városban laktok akár összejárni játszani :wink:



Aki pedig nem ismeri, de érdekli gyűjtögetős kártyajáték :

A Hatalom Kártyái Kártyajáték (HKK) Magyarország első, és mindmáig legsikeresebb gyűjtögetős kártyajátéka, mely a nagysikerű fantasy világban, a Túlélők Földjén játszódik.

A játékosok egy-egy nagyhatalmú mágust alakítanak, a cél a másik mágus legyőzése úgy, hogy szörnyeket és varázslatokat idéznek meg. Minden csomagban más és más lapokat találsz. A lapokat cserélheted, gyűjtheted, és saját paklit állíthatsz össze belőlük! A HKK nemcsak egy izgalmas játék, fejleszti az olvasási és a számolási készséget is.

A játékhoz már több, mint 6000 különböző lap jelent meg, gyönyörű képekkel. A HKK 1995 ősze óta töretlen népszerűségnek örvend, sok ezer játékosa van, minden hétvégén versenyeket rendezünk - óriási díjakkal - az ország sok városában.

Még több : HKK.hu

_________________
Üdv, Zsee


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 jún. 24 hétf., 17:30 
Avatar

Csatlakozott: 2012 máj. 13 vas., 11:48
Hozzászólások: 3046
Tartózkodási hely: Winterfell, Gallifrey, meg mikor hol :D
Á régen mennyit játszottunk ezzel :D Emlékszem vittük iskolában a nagy mappában a sok-száz kártyát, meg persze a "verhetetlen" paklinkat és minden szünetben ezt nyomtuk :D
Sajnos bezárt a Valhalla Páholy így nem tudtunk már új lapokat beszerezni, így szépen lassan abbamaradt a játék.
Aztán jött a HKK Online, ami nemigen váltotta be a hozzáfűzött reményeket így a témet jegeltük. Elmentünk középsuliba és mondhatni feloszlott a társaság...
A gyüjtemény mondjuk még azóta is ott van a polcon, szépen lefűzve és néha-néha játszunk még egy-két párbajt öcsémmel :D

_________________
“Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb, but they refuse...”


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 jún. 25 kedd, 0:16 
Avatar

Csatlakozott: 2008 márc. 26 szer., 12:30
Hozzászólások: 4456
Tartózkodási hely: Felső Jura
Nekem is van egy "alap" paklim, többet nem tudtam szerezni, mert ahol élek, ott sehol nem lehetett kapni :?

Viszont, a HKK online játékban rendszeresen játszom :D

_________________
T-Rex, Felső Jura egyik bajnoka, az istenük egyik helytartója, a Felső Jurai rendőrség tagja és a Jurai Kerekasztal Lovagrend vezére...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 jún. 25 kedd, 10:25 
Avatar

Csatlakozott: 2011 szept. 12 hétf., 16:51
Hozzászólások: 6216
Tartózkodási hely: Szeged
Én 2007-ben kezdtem el játszani, aztán 2009-ben ráhagytam, nem sokkal a Végzetúr kijövetele után.

Most megint megint rákezdtem, elkezdtem építeni a már két meglévő paklim, meg két újat is építgetek:

A fő dekkem egy blokkoló, nem sokkal tér el az átlagos blokkolóktól. Követő még nincs hozzá, de az 5. körre bármikor 0-zom az ellen max. VP-jét, ami néha még így se elég gyors :?

Másodlagosan Manót használok, hordához illő követővel :) Gyógyulás-orientált egyenlőre (2 szerencsés szám és a Hatalmas manó semmizése mellet van benne még pár csoda :P), pár kontroll lappal, csak sajnos ütőereje nincs. Be kellene ruházni pár Manók Lázadására, hogy ütni is tudjak vele.

Aztán még építgetek egy Végzetúr paklit, ami messze nem teljes, kéne még mellé pár szerencsés bontás :P Kb. átlagos Kalandozó pakli, azon kívül hogy több kombó létezik hozzá, mint mondjuk a a régi, kobuderá-s paklikhoz.

És végül egy villámos paklit tervezek, mert hála az Istenek Viadalának, sok jó villám lap jött ki : Villámrúna, Vörös Villám, Viharsziget (ezek meg is vannak :lol: ) az új Zu-Lit és Zu-Lit röpentyűje. Szerintem elég ütős, ígéretes paklinak látszódik, csak a régi lapokat be kell hozzá szerezni. Meg kiegészíteni olyan lényekkel mint az új Ködsárkány és Smaragd végzetúr (meg is vannak 1-1-szer :P), utóbbi lehetővé teszi hogy végzeturakkal pótoljam ki a paklit, ami szerintem elég durvává teheti :P

_________________
Üdv, Zsee


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 jún. 25 kedd, 21:00 
Avatar

Csatlakozott: 2012 máj. 13 vas., 11:48
Hozzászólások: 3046
Tartózkodási hely: Winterfell, Gallifrey, meg mikor hol :D
Még anno az első lapomat egy barátomtól kaptam, ami a Gitonga névre hallgatott. Nem volt valami brutál lap, sőt a ritkasága se volt eget rengető, de erre a lapra építettem fel a paklimat, amivel lényegében végig játszottam, persze folyamatos fejlesztésekkel.
Innen már nem nehéz kitalálni, hogy egy saját szájíz szerint összetákolt Sheran paklival játszottam, amivel nagyjából mindenkit sikerült legyőznöm, kivéve egyik osztálytársamat (akitől az első lapomat is kaptam). Neki mindig erősebb paklija volt mint nekem. (Na ezért egyszer-egyszer sikerült győzelmet aratnom nekem is :D)
Követőm Sheran követője volt, aki ugye minden sikeresen kijátszott sheran lap után 1ÉP-t gyógyított rajtam. Ezt megspékeltem a Gyógyítás fájdalma nevű remek kis varázslattal, ami ugye minden ÉP-nyi gyógyulásom után sebzi az ellent. Így már cak építkeznem kellett és minden lapom után sebezni az ellent :D
Persze hiába volt meg nekem ez a taktikám, (meg még egy pár másik is), haverom hozta a brutálisan feltápolt kalandozóit, vagy a köcsög manóit, vagy a szó szerint verhetetlen tárgy dekkjét a 3db Viharisten jelével bebiztosítva, mindig kiírtotta az erdeimet. (Hisz a Sheran lapok mindegyike ilyen erdei ződség :D)

_________________
“Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb, but they refuse...”


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 jún. 26 szer., 8:18 
Avatar

Csatlakozott: 2011 szept. 12 hétf., 16:51
Hozzászólások: 6216
Tartózkodási hely: Szeged
Tárgy pakli ellen nekem is van szerencsém játszani, ugyanis nálunk is van egy a baráti társaságba :D Azonnali vagy kontroll paklival, ami nem célpont lény hanem célpont lapos, azzal csúnyán be lehet verni. A viharisten jelét is ki lehet bekkelni, a villámsebzést kizáró lappal, csak hát a tököm épít ilyenre :lol:

De most megnéztem ezt a Gitongát, fura egy szerzet :P Bár elég régi lap, manapság nem igen látok már 4-ért jövő 3/1 lapot 2 képesség nélkül :D Mindenesetre az újabb Gitonga már csak 3-ért jön és repül, 2 ÉP-s büntetéssel :P

Nekem szerencsém volt ezzel az "indítással" mert én 7 vagy 8 lapot kaptam, köztük a Morgan Sóhaját is, ami akkor kihúzott párszor a ganyéból :lol: És ez is volt az egyetlen ritka lap, amit ingyé kaptam :D Bár, a Zén-es lapok érdekesen ritkák, mert majdnem több Zén-es "ritkám" van, mint nem gyakori lapom :lol:

_________________
Üdv, Zsee


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 júl. 09 kedd, 7:55 
Avatar

Csatlakozott: 2011 szept. 12 hétf., 16:51
Hozzászólások: 6216
Tartózkodási hely: Szeged
Tegnap szereztem pár lapot, azt hiszem egy ideig marad így a blokkoló paklim, miután párosban 2Xmax.20VP-t 7 kör alatt blokkoltam le, úgy hogy az akarat erejé-men zarknod érintése volt, így azt hiszem ez elég szép dolog volt :wink: Bár csak fun-ból mentem ezzel párosba, egy kész nekromanta és egy ott összerakott chara-din fatty pakli ellen, míg mi blokkoló&kalandozó(gnóm-törpe) dekkel szálltunk harcba :lol: Mindenesetre a blokkolás már a 4. körre elfogyasztotta a nekró-horda max. VP-jét, bár háromszor kellett -ÉP-ből feltámadnunk, a zanszilánk mint kijátszási költség megmentett kétszer is :P (lásd.: kegyetlen nap). A pakli meg jelenleg így néz ki :

Gyakori lapok:
A nyugalom pillanata (2db)
A tudat ellensége (3db)
Ozixi Thrill (3db)
Ganüid mágusfaló (2db)
Rhatt markában (új) (3db)
Rhatt papja (új) (3db)
Blokkoló (1db)
Burkinátor (1db)
Magmarobbanás (2db)
Kegyetlen nap (2db)

Nem gyakori lapok:
Az akarat ereje (2db)
Rhatt bűbája (1db)
Espada (1db)
Sziránusz hárfa (2db)
Xodar (1db)
Nadine (1db)
Blokkoló tigris (új) (1db)
A pillanat emlékműve (2db)

Ritka lapok:
Rhatt kisebb bajnoka (1db) (Zén)
Rhatt nagyobb bajnoka (1db) (Zén)
Ezeréves torony (3db) (Zén)
Tündöklő ősi torony (3db) (Zén)
Elfeledett börtön (1db) (Zén)
Rhatt sárkánya (új) (1db)

Warius vagy T-Rex vagy aki ért hozzá, mondhatna rá valamit :P

_________________
Üdv, Zsee


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsee 2013 júl. 11 csüt., 0:34-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 júl. 09 kedd, 9:25 
Avatar

Csatlakozott: 2008 márc. 26 szer., 12:30
Hozzászólások: 4456
Tartózkodási hely: Felső Jura
Annyira azért nem értek én hozzá :_D

_________________
T-Rex, Felső Jura egyik bajnoka, az istenük egyik helytartója, a Felső Jurai rendőrség tagja és a Jurai Kerekasztal Lovagrend vezére...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 júl. 09 kedd, 18:53 
Avatar

Csatlakozott: 2012 máj. 13 vas., 11:48
Hozzászólások: 3046
Tartózkodási hely: Winterfell, Gallifrey, meg mikor hol :D
Huh, hát kb. a lapok felét ismerem, de amit ismerek az jó :D
Rhatt bűbájával csak nyerni lehet :D

_________________
“Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb, but they refuse...”


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 júl. 13 szomb., 10:35 
Avatar

Csatlakozott: 2011 szept. 12 hétf., 16:51
Hozzászólások: 6216
Tartózkodási hely: Szeged
Kipróbáltam a HKK online-t, háát, érdekes :D Inkább a 28-ai Szegedi versenyre rakom össze a blokkolómat, mert a másik 4 (manó, villám, mérgező, végzetúr) még nem igen van kész :P Pár változást eszközöltem : (Követőnek meg majd kölcsönkérek egy Manafamiliáris-t)

Gyakori lapok:
1 Rhatt papja
3 A tudat ellensége
2 A nyugalom pillanata
3 Ozixi Thrill
1 A sors könyve
2 Ganüid mágusfaló
3 Rhatt markában (új)
2 Rhatt papja (új)
1 Picinyke csoda
1 Blokkoló
1 Burkinátor
1 Ködcsapás
3 Elvetemült Burkinátor
2 Kegyetlen nap
1 Nadine

Nem gyakori lapok:
2 Az akarat ereje
1 Hitehagyott
1 Rhatt bűbája
1 Espada
2 Sziránusz hárfa
1 Építés
1 Blokkoló tigris (új)
2 A pillanat emlékműve

Zén-es lapok
1 Rhatt kisebb bajnoka
1 Rhatt nagyobb bajnoka
3 Ezeréves torony
3 Tündöklő ősi torony
1 Elfeledett börtön

Ritka lapok:
1 Blokkoló tigris
1 Rhatt Hárítása
1 Rhatt sárkánya (új)
1 Rhatt temploma

Bár, amilyen paklik vannak mostanság, az első két kört kell túlélni valahogy :lol:

A manó pakli is kezd alakot ölteni (színcsere következett be, így kicsit szétszedtem :P), már kinéztem azt az 5-6 manót, amiből még kell bele a 3db, meg ugye a meglévőkből 1-2. Jelenlegi állapota :

Színek:Elenios, Sheran, Dornodon és Raia

Követő:
Hatalmas manó

Gyakori lapok:
1 A fény ideje
2 Göcsörtös bunkó
1 A kiválasztott
1 Jóságos manó (új)
2 Rejtőző manó (új)
3 Vidám manó (új)
1 Sportszerűség
1 Ektoplazma transzportálás
3 Buborék
3 Energiaital
1 Gyógyító köd
1 Átkozott gyógyítás
1 Varkaudar pálinka (új)
1 Ködmön
3 Kisebb angyal

Nem gyakori lapok:
1 Szubtéri érzékelés

Zén-es lapok:
1 Álmosító manó
2 Vízimanó
1 Barátságos manó
2 Harcias Griff
1 Szilmill torokharapó
1 Sunyi manó (új)
3 Fénylő manó

_________________
Üdv, Zsee


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 júl. 22 hétf., 21:43 
Avatar

Csatlakozott: 2011 szept. 12 hétf., 16:51
Hozzászólások: 6216
Tartózkodási hely: Szeged
Az új Zén Emlékirataiban kijött egy Rhatt lap, amiből feltétlen kell 3 a blokkoló paklimba :lol:

Mágikus támadás-védekezés mellett rezisztenciája van, kihozható 1-ért 7/5-ösön, mellesleg pár kombóba is beilleszthető :)

Íme : http://www.beholder.hu/?m=hkk&in=hkk.php&kartya=6794

_________________
Üdv, Zsee


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 júl. 23 kedd, 7:46 
Avatar

Csatlakozott: 2012 máj. 13 vas., 11:48
Hozzászólások: 3046
Tartózkodási hely: Winterfell, Gallifrey, meg mikor hol :D
Ilyenkor teszem fel magamban a kérdést: Miért kellett bezárnia Valhalla Páholynak?

Ebből, a Zénből azért szívesen vettem volna 1-2-őt. Na mind 1.

_________________
“Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb, but they refuse...”


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 júl. 26 pén., 16:51 
Avatar

Csatlakozott: 2011 szept. 12 hétf., 16:51
Hozzászólások: 6216
Tartózkodási hely: Szeged
Holnap HKK verseny :)

Összeraktam a végzetúr paklimat (elég jóféle, követő kéne hozzá még meg egy-két csomag Végzetúr), a manó is kapott pár lapot, de a blokkolót viszem.

Kaptam hozzá Rhatt követőjét és egy-két lap belekerült/kikerült. 2-3 éves tárgyat, új Rox-os nekrót és új életjelzős-xenós dekket is sikerült vernem vele, szóval csak a kontrollokkal lesz baj. És mivel elég sláger ez a sok játékélménytelen kontroll dekk, ezért nyerni biztos nem fogok. Bár, mivel side-ba nem pakolnak be anti-blokkolást és Esszenciaőrt, ezért okozhatok meglepetést :lol:

_________________
Üdv, Zsee


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 júl. 26 pén., 21:10 
Avatar

Csatlakozott: 2012 máj. 13 vas., 11:48
Hozzászólások: 3046
Tartózkodási hely: Winterfell, Gallifrey, meg mikor hol :D
Sok sikert! :D
Egyébként én már örülök, ha a felét értem annak, amit leírtál. Eléggé kijöttem már a gyakorlatból.

_________________
“Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb, but they refuse...”


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 júl. 26 pén., 22:24 
Avatar

Csatlakozott: 2003 márc. 29 szomb., 15:43
Hozzászólások: 584
Én kb. 12 éve játszottam HKK-val. Egy horda paklim és egy kalandozó paklim volt. Sajnos nagyon elévült lett az idők alatt- az új lapok sokkal erősebbek lettek. Így egy idő után elveszítettem a motivációmat, hogy tovább játszak.
ShutTugal ha érdekel, akkor elvihetem a régi paklimat a Táborba, de nem lenne sok értelme játszani ellened, de ha akarod játszhatunk :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 júl. 27 szomb., 0:45 
Avatar

Csatlakozott: 2011 szept. 12 hétf., 16:51
Hozzászólások: 6216
Tartózkodási hely: Szeged
Titi, nagyon jó lenne :) Nekem most 3 játszható paklim is van, ha gondolod kipróbálhatod őket :wink:

Warius, azért a lényeg az lejön, nem? :) Majd próbálok írni érthető beszámolót :wink:

_________________
Üdv, Zsee


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 júl. 27 szomb., 9:31 
Avatar

Csatlakozott: 2012 máj. 13 vas., 11:48
Hozzászólások: 3046
Tartózkodási hely: Winterfell, Gallifrey, meg mikor hol :D
Persze, alapjában vágom, hogy miről van szó :D Csak ez a sok spéci hkk-s kifejezés már nem megy xD

_________________
“Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb, but they refuse...”


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013 júl. 27 szomb., 18:42 
Avatar

Csatlakozott: 2011 szept. 12 hétf., 16:51
Hozzászólások: 6216
Tartózkodási hely: Szeged
Mégse írok beszámolót, szerintem annyi bőven elég hogy a Nemzeti bajnok Triniganos-kontroll paklival szétvert mindenkit. Mondjuk, biztos volt vagy 50-100 ezer összerakni...

Azért cseréltem és nyertem egy tucat jó lapot, újra is gondoltam az összes paklimat :

A blokkolóból kikerült vagy 15 lap, így most már kegyetlen gyors, akkor is tudok nullázni, ha körönként csak egy lapot tudok kijátszani :lol:
A manóból kiszedtem teljesen a pirosat és a zöldet, helyette Fehér-Kék Manó-Kontroll lesz belőle, amihez volt 3 Elzárásom, 1 Szubtéri érzékelés és sikerült beszerezni két Tudatrombolást :) !!! BÁr, még sok hiányzik hozzá.

A villám pakliba is szereztem pár jóféle VP termelést és laphúzást, szóval pörögni fog. Meg nem utolsó sorban egy Zu'lit is beszerzésre került, szóval pörög már az a pakli :lol:

A Végzetúrba bekerült egy-két tárgy, ezen kívűl semmi változás.

A méregbe meg bekerült egy lap :P


Ha valakit érdekel, írhatok laplistát bármelyik pakliról :P

_________________
Üdv, Zsee


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 feb. 22 szomb., 19:51 
Avatar

Csatlakozott: 2011 szept. 12 hétf., 16:51
Hozzászólások: 6216
Tartózkodási hely: Szeged
Ma Hódmezőn egy egész jó pörgős formátumú versenyen voltam. KF-es Kalandozó (kicsit ködös) paklival mentem, ami néha jobban sült el mint gondoltam. Az egyetlen baj a követő lövés volt, arra majd még be kell szereznem egy Zoárdot :? ha nem lőtték, akkor viszont brutálisan sikerült pörögni, így azért 2. versenyre elégedett vagyok az eredménnyel : 3 nyert és 3 bukott meccs. A legszebb hogy egy versenygyőztes "Lassan Járj + Kyorg ősmágusos"-os Éjfatty paklit is hazavágtam :D Íme a pakli :

Követő : Kalandozók védőszentje

3 Ködamazon
3 Átkozott penge
3 G'inyob
3 Hősök ideje
3 Nadine
3 Fókuszpenge
3 Halafír
3 Zokneeho
2 Spektrális manipuláció
2 Cyron
2 Gyilkos pöröly
2 Törpe hős
2 Altató köd
2 Zarándok
2 Bronzsisak
2 Helytartói jogar
1 Thorunaga
1 Ködamulett
1 Álcázás szakértelem
1 Talpig vasban
1 Panatán csillapítás
1 Sir Rasolphius
1 Bufa küldetése
1 Esszenciaőr
1 Bénító gyűrű

(49 lap)

Mivel ez egy side nélküli formátum, így muszáj volt 1-1 lapokkal felkészülni erre arra :) Sir Rasolphius és a Panatán csillapítás segített hozni meccset, úgyhogy megérte :P

_________________
Üdv, Zsee


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 19 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Imperium - Modified by Rey phpbbmodrey
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség