Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 78 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

A globális felmelegedés is hozzájárul a szélsőséges időjáráshoz?
Igen, persze 63%  63%  [ 24 ]
Lehet, de nem biztos 32%  32%  [ 12 ]
Nem, teljes mértékben kizárt 5%  5%  [ 2 ]
Szavazatok száma : 38
Szerző Üzenet
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 okt. 07 csüt., 13:36 
Avatar

Csatlakozott: 2008 márc. 26 szer., 12:30
Hozzászólások: 4456
Tartózkodási hely: Felső Jura
Szerintem, ha jobban figyelték volna a gátat, nem szakadt volna át és akkor most nem itt tartanánk... Ez egyszerűen felelőtlenség volt. :evil:

_________________
T-Rex, Felső Jura egyik bajnoka, az istenük egyik helytartója, a Felső Jurai rendőrség tagja és a Jurai Kerekasztal Lovagrend vezére...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 okt. 07 csüt., 16:29 
Avatar

Csatlakozott: 2010 aug. 19 csüt., 13:56
Hozzászólások: 3257
Ráadásul azt sem lehet tudni hogy most Kolontár tönkrement részeit egyáltalán újraépítik-e... annyira megijedtek az emberek hogy nem akarnak visszaköltözni. És állítólag az illető cég aki miatt ez volt, még nem érzi magát felelősnek... elképesztő.

_________________
HL


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 okt. 07 csüt., 17:46 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2008 szept. 29 hétf., 22:04
Hozzászólások: 5496
Tartózkodási hely: Budapest
Szó volt teljes talajcseréről, de az is lehet hogy végleg lezárják a területet, mint egy tiltott zónát.
Az utóbbi esetben "odébbköltözik" a falu...

_________________
Trunks, the Hero of HoMM


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 okt. 07 csüt., 18:54 
Avatar

Csatlakozott: 2008 márc. 26 szer., 12:30
Hozzászólások: 4456
Tartózkodási hely: Felső Jura
Valószínűleg az lesz majd, hogy elköltöznek, de azon a földterületen nem lesz semmi az is biztos.

_________________
T-Rex, Felső Jura egyik bajnoka, az istenük egyik helytartója, a Felső Jurai rendőrség tagja és a Jurai Kerekasztal Lovagrend vezére...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 okt. 08 pén., 8:24 
Avatar

Csatlakozott: 2003 okt. 08 szer., 18:17
Hozzászólások: 3376
Tartózkodási hely: New-Erathia
Hihetetlen katasztrófa volt ez.
Kedden arra jártam, és amíg nem láttam, nem hittem, hogy ekkora a baj. A Marcal rozsdás-pirosas színű volt, az út szintén, de mivel csak a 8-ason jöttem Devecser mellett, így ott csak az autók hozták rá. Mindenhol rendőrők, mentők, tv-sek és fekete diplomatakocsik voltak.

Hát igen, ilyen katasztrófa még sehol sem történt. Nagy a média érdeklődése, mert bizony ez még külföldön is vezető hír!

Teljesen megértem azokat az embereket, akik nem szeretnének visszaköltözni otthonukba.
Azt viszont nem értem, hogy a cég miért vonja ki magát? Az összes okozott kárt nekik kellene megfizetniük. Mivel a cégvezetők nagyon gazdag emberek, éppen ezért nem okozhat nekik nagy gondot a helyreállítás finanszírozása. Ilyenkor látszik igazán, hogy akinek van valami pénze az többet ad, mint a milliomos sóherek...

Az iszap mára már a Dunában van, Budapest felé közeledik. Kíváncsi leszek, hogy mi mindent okoz még ez a vizek élővilágának, illetve mi lesz a történet vége.

A földcsere, amit mondanak, nem biztos, hogy sokat ér. Mivel a házakba nem akarnak visszaköltözni, a földre se lesz szüksége senkinek.
Az biztos, hogy jó ideig nem lesz itt normális növényzet, de bolygónk regenerálóképessége hihetetlenül nagy, ezért pár éven belül szerintem ezt is megoldja.

_________________
Kép

Freemy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 okt. 08 pén., 11:33 

Csatlakozott: 2005 okt. 06 csüt., 12:50
Hozzászólások: 3289
Tartózkodási hely: Sünfalva
Láttam már több órás riportot a témával kapcsolatban, de azt kellene nektek megérteni, hogy az ott élő embereknek mindene elveszett. Egész életük munkája. Fizetni meg majd ki tudja ki fog, az a legalább 1 milliárd forint nem fog csak úgy senkinek a zsebéből sem a károsultakhoz eljutni.

Azokat a szakértőket kellene megkérdezni,akik a katasztrófa előtt pár nappal kimentek vizsgálódni,és mindent rendben találtak. Mi a bánatnak mentek akkor oda?
Tegnap éjfél körül a Házon kívül ezzel a témával foglalkozott,akit érdekel neten nézze meg:P De a Naplóban is ez lesz a téma


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 okt. 08 pén., 14:41 
Avatar

Csatlakozott: 2008 márc. 26 szer., 12:30
Hozzászólások: 4456
Tartózkodási hely: Felső Jura
Sajnos, abban egyetértek, hogy a föld csere nem megoldás, mert a vörös iszap szószerint folyt. Ez bejutott a csatorna rendszerbe és még a föld alá is, az hogy 20-25 centit lecserélnek nem megoldás, mert a szennyező anyag a víznek köszönhetően lentebb is jutott.
A Duna sem fogja ezt egy könnyen megúszni, ott is valószínűleg állatok százai fognak elpusztulni.
Viszont azzal, hogy a cég kivonult ebből az egészből, ezzel azt bizonyítják, hogy nekik is köze van a dologhoz, ha normálisan megvizsgálták, hogy-hogy nem vették észre egyáltalán?

Az, hogy a bolygónk regenerálóképessége nagy, az kevés. Ott egy ökologiai katasztrófa történt. Állatfajok pusztultak ki azon a környéken (pl: hal fajok)

_________________
T-Rex, Felső Jura egyik bajnoka, az istenük egyik helytartója, a Felső Jurai rendőrség tagja és a Jurai Kerekasztal Lovagrend vezére...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 okt. 08 pén., 16:29 
Avatar

Csatlakozott: 2006 aug. 25 pén., 16:52
Hozzászólások: 2535
Tartózkodási hely: BP XIV.ker. Zugló
Egy szó jutott eszembe a hírek hallatán:
Iszonyat...

_________________
Dave


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 okt. 08 pén., 17:00 
Heroes Team

Csatlakozott: 2003 márc. 25 kedd, 20:57
Hozzászólások: 2058
Tartózkodási hely: Gyömrő
Egyértelmű az emberi mulasztás az okokat tekintve, de minden eszközzel próbálják eltusolni.
A hatóságok egy része meg hülyének nézik az embereket, hogy nem mérgező, nem veszélyes a cucc meg hasonlók. A cucc még akkor is olyan töményen lúgos volt (9-9,5-ös PH-t lehetett hallani), amikor elérte Győrt, pedig akkor már jelentősen felhígult, sőt tömény savval próbálták semlegesíteni. A nehézfémekkel való telítettség pedig tesz róla, hogy évtizedekre komolyan mérgező legyen bármi ami azon a vidéken megterem.

_________________
*HAVE FUN!*

Nimbus


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 okt. 08 pén., 18:12 
Avatar

Csatlakozott: 2010 júl. 30 pén., 18:35
Hozzászólások: 220
Nem találok szavakat.
A bennem felmerült kérdések alapján írtam egy ide szóló verset:

Hát nincs-e hazában égi dajka?
Csak úgy elpusztult e falu, Ajka?
Ha engem megkérdeztek,
Több is ez, mint száraz botrány!
Mint a tenger úgy ömlött,
E nagy vörös lúgos kátrány!

Hát nincs-e hazában égi dajka?
Nincs fönt egy angyal, ki ezt megsirassa?
Hegyről jött a skarlát vész!
Szétmart falakat, csontokat.
Vörös volt a halál méz,
Mely szétmarja a nyomokat.

A felhők közt úgy néz ki e tér,
Mint ha mindent ellepne a vér.
És mi lesz velük, ha jön a tél?
A sok család merre él?

Több mint káosz, több mint botrány
Hol van Gábriel, hol van most a kormány?
Mért nem vitették el, ha veszélyes volt?
Mért hegyre épült, mely most kifolyt?
Mért nem vitték el lakatlan területre?
Völgy mért nem jó, gyilkos vegyületnek?
És mi civilek, rajtuk hogy segítsünk?
Nekik új életet, hogyan teremtsünk?

Abban a Földben, már nem nő ki növény.
És ki kutyáját, gyermekét, anyját vesztette?
De talán ennyi kérdés együtt túl tömény
Úgy sincs, ki a válaszokhoz vezetne

Hát nincs-e hazában égi dajka?
Csak úgy elpusztult e falu, Ajka.

Ez lenne a vers, nem nagy szám, de fontosnak tartottam, hogy valamilyen formában engem emlékeztessen mindig valami.
A legszomorúbb (amit a versben is kifejtettem), hogy mi átlagemberek, azonkívül, hogy együtérzünk és borzongunk, nem tudunk rajtuk sehogy se segíteni... :cry:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 okt. 08 pén., 18:34 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2008 szept. 29 hétf., 22:04
Hozzászólások: 5496
Tartózkodási hely: Budapest
Ha mindenki küldene egy SMS-t ("Iszap" szó a 1749 számra), vagy felhívná a Vöröskereszt adományvonalát, akkor összejönne egy szép összeg (~2milliárd)

_________________
Trunks, the Hero of HoMM


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 okt. 08 pén., 18:39 
Avatar

Csatlakozott: 2010 júl. 30 pén., 18:35
Hozzászólások: 220
Köszi, hogy szóltál a számról, küldtem is egy sms-t. Csak tudod itt nem csak a pénzre gondolok, hanem valaki a kutyáját legrosszabb esetben a szüleit/gyerekét vesztette én itt kifejezetten erre gondoltam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 okt. 08 pén., 18:44 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2008 szept. 29 hétf., 22:04
Hozzászólások: 5496
Tartózkodási hely: Budapest
Szerencsére nem haltak meg sokan, de sajnos ez nem igaz:

Hétre emelkedett az iszapömlés halálos áldozatainak száma

Illetéktelenek gyűjtenek a Magyar Vöröskereszt nevében. - erre inkább nem írok semmit.

A Magyar Vöröskereszt országos gyűjtést csak a K&H Bank 10405004-00026547-00000000 számlaszámán, illetve a minden hálózatból elérhető 1749-es segélyvonalon indított a vörösiszap-katasztrófa károsultjai számára.

_________________
Trunks, the Hero of HoMM


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 okt. 08 pén., 19:11 
Avatar

Csatlakozott: 2006 aug. 25 pén., 16:52
Hozzászólások: 2535
Tartózkodási hely: BP XIV.ker. Zugló
Én is küldtem egy sms-t,együttérzek a károsultakkal...Mindenük odaveszett...Szörnyű.A magyar Csernobil...
Az meg a pofátlanság határát túllépi hogy a cég azt állítja nem felelősek,és hogy ez a trutyi ártalmatlan...Az ilyen fürödjön meg egy kád vörösiszapban és megtudja mennyire ártalmatlan...
Főleg mi lesz ha megszárad,akkor lakhatatlan lesz az egész terület...Ugyanis belélegezve tüdőrákot okoz...
És szerintem bőven több halott van mint hét...

_________________
Dave


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 okt. 08 pén., 19:32 
Avatar

Csatlakozott: 2010 júl. 30 pén., 18:35
Hozzászólások: 220
Trunks írta:
Szerencsére nem haltak meg sokan, de sajnos ez nem igaz:

Hétre emelkedett az iszapömlés halálos áldozatainak száma

Illetéktelenek gyűjtenek a Magyar Vöröskereszt nevében. - erre inkább nem írok semmit.

A Magyar Vöröskereszt országos gyűjtést csak a K&H Bank 10405004-00026547-00000000 számlaszámán, illetve a minden hálózatból elérhető 1749-es segélyvonalon indított a vörösiszap-katasztrófa károsultjai számára.


Ugye ez nem komoly? Van olyan dögkeselyű, aki még ilyen helyzetben is a hasznot lesi?
Egyébként én arra gondoltam, hogy a környezetemben ruhákat fogok gyűjteni, és azt eljutatni nekik valamilyen módon, legalább ruháik legyenek. Sajnos nekem nincs sok téli ruhám, de ha mindenki ad 1-2 ruhadarabot az már siker.
A rákos mellékhatásról ne is beszéljünk, az csak a hab a mosléktortán.
A legrosszabb az, hogy én pl. a katasztrófa napjáig nem is tudtam, hogy ilyen hulladékot tartanak Ajka mellet. És az a legrosszabb, hogy ennyi erővel bármelyik lakot területen lehet, hogy tárulnak ilyen hulladékot sunyiban…


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 okt. 08 pén., 19:36 
Avatar

Csatlakozott: 2006 aug. 25 pén., 16:52
Hozzászólások: 2535
Tartózkodási hely: BP XIV.ker. Zugló
De igen,ez halálosan komoly...Hőn szeretett magyar politikusaink sikeresen eltusolják ezeket a dolgokat...De nem nagyon mennék bele a politikába,ez nem az a fórum...
De azt azért jó látni hogy vannak akik együttéreznek a károsultakkal külföldön is...Több portálon írnak lengyel/szlovák/bolgár/német kommentelők :)

_________________
Dave


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 okt. 08 pén., 19:38 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2008 szept. 29 hétf., 22:04
Hozzászólások: 5496
Tartózkodási hely: Budapest
Cervantes írta:
Egyébként én arra gondoltam, hogy a környezetemben ruhákat fogok gyűjteni, és azt eljutatni nekik valamilyen módon

A Vöröskereszt mindenkit megkért, hogy NE kezdjen egyéni segítő akcióba, hanem juttassák el a szervezet számára a felajánlásokat.
Egyenlőre még elég nagy a falvakban a káosz, nem tudnánk vele most mit kezdeni

_________________
Trunks, the Hero of HoMM


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 okt. 08 pén., 19:41 
Avatar

Csatlakozott: 2010 júl. 30 pén., 18:35
Hozzászólások: 220
Akkor majd a Vöröskereszthez visszük amit sikerült összeszednünk. Bár ki tudja mit sikerül...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 okt. 08 pén., 21:31 
Avatar

Csatlakozott: 2010 aug. 19 csüt., 13:56
Hozzászólások: 3257
Én se politizálnék sokat, de azért azthiszem az emberek javarésze tudja hogy ebben a disznóságban is melyik párt van benne sutyiban... ha értitek mire célzok.

Megjegyzem ezek között a cégtulajok között több milliárdos is van, akik igazán kifizethetnék gyakorlatilag zsebből ezeket a károkat, ha már őmiattuk történt ez a katasztrófa... de hát aki túl gazdag annak semmi sem elég, és gerinctelenebbnél gerinctelenebb módon próbál hozzájutni még egyre több pénzhez, és segíteni másokon eszükbe se jut... de remélem majd rákényszerítik őket.

Dave, az együttérzéshez viszont meg annyit, hogy a drágalátos EU vezetők meg a többiek is csak szóban éreznek együtt, de egy fityinget sem járulnak hozzá az újjáépítéshez... pedig mi is mindig küldünk segélyszállítmányt más országba amikor valami katasztrófa történik, megjegyzem mint már mondtam ez inkább a milliárdos cégvezetők feladata lenne.

_________________
HL


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára HUNLorcs 2010 okt. 08 pén., 21:36-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 okt. 08 pén., 21:33 
Avatar

Csatlakozott: 2006 aug. 25 pén., 16:52
Hozzászólások: 2535
Tartózkodási hely: BP XIV.ker. Zugló
HUNLorcs írta:
Én se politizálnék sokat, de azért azthiszem az emberek javarésze tudja hogy ebben a disznóságban is melyik párt van benne sutyiban... ha értitek mire célzok.

Igen,az összes... :o

_________________
Dave


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 78 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Imperium - Modified by Rey phpbbmodrey
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség