Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 231 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Következő
Szerző Üzenet
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004 szept. 19 vas., 18:35 
Avatar

Csatlakozott: 2004 máj. 09 vas., 16:46
Hozzászólások: 238
Tartózkodási hely: Szulok
Segítsetek nekem!!!

Előszőr is ha valami levelet kaptatok tőlem csak úgy nagy hirtelen, és van hozzá melléklet csatolva, vagy egyszerűen szidalom, akkor bocs/ a mellékletet ne szedjétek le!!! Akkor az egy olyan vírus, ami összevvissza küldözget a gépemről, és elnyomja az általam használt felület használási lehetőségét!

Pontosabban csak vírusra gyanakszom, mert amint rákapcsolódok a netre, a gép csak küld, és alig tudok érvényesülni. MOndom még egyszer: Ha minden előjel nélkül mail-t kaptok tőlem, és annak melléklete van, akkor töröljétek le, ha pedig szidalom, akkor bocs...

Ki tudna valaki segíteni egy vadizsír vírusölővel, vagy vírusölő frissítéssel, vagy tanáccsal, akkor az ide írjon legyen szíves. Előre is nagyon nagyon nagyon kösz. Az is csoda, hogy ide eljutottam, hogy ezt a levelet megírom (most még el kell küldeni:( )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004 szept. 20 hétf., 11:56 
Avatar

Csatlakozott: 2003 okt. 08 szer., 18:17
Hozzászólások: 3376
Tartózkodási hely: New-Erathia
Helló!
Tudtommal ezt nemcsak vírus csinálhatja, hanem egyéb kémprogram, ami a gépre települ és akkor lép működésbe, amikor vagy a neten vagy, vagy csak lassítja a gépet.
Ajánlom figyelmedbe a Bazooka Adware and Spyware Scanner nevű programot. Nekem ez nagyon sokat segített, amikor már azt hittem, hogy csak a format C segít. Hátha bejön!

_________________
Kép

Freemy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004 szept. 20 hétf., 19:50 
Avatar

Csatlakozott: 2004 feb. 06 pén., 22:43
Hozzászólások: 2256
Tartózkodási hely: TATA
Szia Shan!

A problémáddal kapcsolatban annyit szeretnék tanácsolni, hogy iktasd ki a levelezőprogramodat (uninstalláld). Mivel a neted nem túl gyors, az Emailok küldözgetése gondolom jelentősen lelassítja a gépedet. Sajnos lehet kémprogi is mag vírus is (bár szerintem vírus). Sajnos megfelelően hatékony védelem nincs, de kell 1 minél jobb vírusírtó - pl. nod32 -, amit gyakran frissítesz. Lehet azonban, hogy már csak a formatálás segít. Nekem soxor kellett már ehhez a lehetőséghez nyúlnom. A héten biztos lesz 1 neki.
Más: A nálam jobban értőktől kérdezem, hogy találkoztak-e már olyan problémával, hogy a direct-x 9.0c verzió win2000-nél szétcseszi a videokártya-vezérlést. Az történik, hogy szoftveres kezelésre vált át hardveres helyett és ezzel annyi a 3d-s gyorsításnak és jöhet a restart. Mindezt azért gondolom, hogy a D-X okozza, mert ez a hiba a "c" variáns telepítése után jelentkezett. A videokártya: ATI Radeon 9600 Pro


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004 szept. 20 hétf., 21:02 
Heroes Team
Heroes Team

Csatlakozott: 2003 ápr. 20 vas., 23:21
Hozzászólások: 314
Szia Pisti!

Nálam ugyanez a probléma, csak avval a különbséggel hogy
Xp-m van, és Sapphire Radeon 9200 Atlantis.
A régebbi játékok közül az összes 3d-s támogatású vagy el se
indul, vagy elindul aztán lefagy, vagy össze-vissza keverednek a
textúrák és utána fagy le. (Pl.: Carnivores, M&M)
Járkálltam a témában, és több helyen is arra bukkantam hogy
ez Directx probléma, de maga a Dx semmi problémát nem
jelzett, a javallott orvoslások közül pedig egy se jött be.
Én is kiváncsi lennék rá hogy mi a megoldás, mert úgy gyanítom
hogy magával a Radeon kártyákkal van baj és nem a Dx-el.

Manticore


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004 szept. 21 kedd, 19:07 
Avatar

Csatlakozott: 2004 máj. 09 vas., 16:46
Hozzászólások: 238
Tartózkodási hely: Szulok
Freemy írta:
Helló!
Tudtommal ezt nemcsak vírus csinálhatja, hanem egyéb kémprogram, ami a gépre települ és akkor lép működésbe, amikor vagy a neten vagy, vagy csak lassítja a gépet.
Ajánlom figyelmedbe a Bazooka Adware and Spyware Scanner nevű programot. Nekem ez nagyon sokat segített, amikor már azt hittem, hogy csak a format C segít. Hátha bejön!


Akkor létszi küldd el a telepítőjét, de előszőr írj mail-ban. Kösz

u.i.: Mivel a tartalomjegyzék\fórumetikett-ből ki lett törölve a 3. topik, ezért megkérdem, mi volt a válsz a hozzászólásomra? Mert volt olyan hozzászólás, hogy lassítja a netet blalba, ekkor megkérdeztem, hogy hogyan mikén blabla


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004 szept. 22 szer., 0:05 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2003 márc. 26 szer., 14:43
Hozzászólások: 384
Tartózkodási hely: Miskolc
Én norton antivirus + zonealarm kombot használok, tökéletes védelem! Néha elnyomok egy adaware-t vagy trojanhunter-t a biztonság kedvéért, hátha találnak valamit.
Online virusellenőrzesre (azert jo mert nem tudja megfertozni a virus) a www.anti-virus.com -on levő free virusirtókat használom (másoknál).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004 szept. 22 szer., 22:40 
Avatar

Csatlakozott: 2003 okt. 08 szer., 18:17
Hozzászólások: 3376
Tartózkodási hely: New-Erathia
shan írta:
Akkor létszi küldd el a telepítőjét, de előszőr írj mail-ban. Kösz

Az nehéz lesz, ugyanis nekem túl lassú a kapcsolatom ahhoz, hogy ilyesmit csak úgy küldözgessek.
Viszont bárhol meg lehet találni a neten. Egyszerűen beírod a Google keresőbe, aztán már jön is, hogy honnan lehet leszedni!

_________________
Kép

Freemy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004 okt. 02 szomb., 13:51 
Avatar

Csatlakozott: 2004 máj. 09 vas., 16:46
Hozzászólások: 238
Tartózkodási hely: Szulok
Freemy írta:
shan írta:
Akkor létszi küldd el a telepítőjét, de előszőr írj mail-ban. Kösz

Az nehéz lesz, ugyanis nekem túl lassú a kapcsolatom ahhoz, hogy ilyesmit csak úgy küldözgessek.
Viszont bárhol meg lehet találni a neten. Egyszerűen beírod a Google keresőbe, aztán már jön is, hogy honnan lehet leszedni!


VISSZATÉRTEM!

Freemy, ha írtál volna mail-ban, úgy gondoltam volna, hogy POST-on, de már mindegy, az MCAffe legújabb frissítése (alig 2 hetes, amikor megkaptam, 6 napos volt) is elég volt a probléma megoldásához


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004 okt. 02 szomb., 21:47 
Avatar

Csatlakozott: 2003 okt. 08 szer., 18:17
Hozzászólások: 3376
Tartózkodási hely: New-Erathia
Probléma megoldva! :lol:

_________________
Kép

Freemy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004 dec. 30 csüt., 13:05 
Avatar

Csatlakozott: 2003 okt. 08 szer., 18:17
Hozzászólások: 3376
Tartózkodási hely: New-Erathia
A legújabb vírusok:
W32/Gaobot.worm.gen.
W32/Sdbot.worm.gen.y
W32/RAHack
Perl/Spyski.worm
Linux/Binom
JS/Exploit-HelpXSite
Perl/Santy.worm
W32/Mugly.c@MM
W32/Atak.j@MM
Linux/Por :lol: tscan
W32/Atak.i@MM
W32/HLLP.Philis.g
W32/Sdbot.worm.gen.z

Találkoztatok már velük?

Hozzám sűrűn látogat egy vagy több Trojan vírus. Ezek miben tesznek kárt? Megfigyeltem, hogy lassítanak rendesen, talán ez az a típus, ami az explorerbe is beleírja magát, ebben nem vagyok biztos, de van még más mellékhatásuk? Hogyan távolíthatók el végleg? A vírusírtóm mindig talál újabbat...

_________________
Kép

Freemy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004 dec. 30 csüt., 23:15 
Avatar
a verbális armageddon

Csatlakozott: 2003 júl. 22 kedd, 18:23
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Komárom
Freemy írta:
A legújabb vírusok:
W32/Gaobot.worm.gen.
W32/Sdbot.worm.gen.y
W32/RAHack
Perl/Spyski.worm
Linux/Binom
JS/Exploit-HelpXSite
Perl/Santy.worm
W32/Mugly.c@MM
W32/Atak.j@MM
Linux/Por :lol: tscan
W32/Atak.i@MM
W32/HLLP.Philis.g
W32/Sdbot.worm.gen.z

Találkoztatok már velük?

Hozzám sűrűn látogat egy vagy több Trojan vírus. Ezek miben tesznek kárt? Megfigyeltem, hogy lassítanak rendesen, talán ez az a típus, ami az explorerbe is beleírja magát, ebben nem vagyok biztos, de van még más mellékhatásuk? Hogyan távolíthatók el végleg? A vírusírtóm mindig talál újabbat...


Hát a Trojan vírusok a legmocskabbak szerintem,nekem kb 3x volt windóz reinstallom miattuk.

_________________
Thrilmalia - Cseho - Ragnaros EU


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004 dec. 31 pén., 1:10 
Avatar

Csatlakozott: 2003 okt. 08 szer., 18:17
Hozzászólások: 3376
Tartózkodási hely: New-Erathia
Cseho írta:
Freemy írta:
A legújabb vírusok:
W32/Gaobot.worm.gen.
W32/Sdbot.worm.gen.y
W32/RAHack
Perl/Spyski.worm
Linux/Binom
JS/Exploit-HelpXSite
Perl/Santy.worm
W32/Mugly.c@MM
W32/Atak.j@MM
Linux/Por :lol: tscan
W32/Atak.i@MM
W32/HLLP.Philis.g
W32/Sdbot.worm.gen.z

Találkoztatok már velük?

Hozzám sűrűn látogat egy vagy több Trojan vírus. Ezek miben tesznek kárt? Megfigyeltem, hogy lassítanak rendesen, talán ez az a típus, ami az explorerbe is beleírja magát, ebben nem vagyok biztos, de van még más mellékhatásuk? Hogyan távolíthatók el végleg? A vírusírtóm mindig talál újabbat...


Hát a Trojan vírusok a legmocskabbak szerintem,nekem kb 3x volt windóz reinstallom miattuk.

Én is most tervezem. Viszont nem írtad, hogy mi mindent károsítanak. Írd le, ha tudod! Köszi!

_________________
Kép

Freemy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004 dec. 31 pén., 11:25 
Avatar

Csatlakozott: 2004 jún. 18 pén., 21:18
Hozzászólások: 136
Sztem nekem is van, mert az explorerem nem is használható. Meg még az egy érdekes, hogy a gép leállítása kb másfél perc


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 jan. 03 hétf., 22:13 
Avatar

Csatlakozott: 2003 okt. 08 szer., 18:17
Hozzászólások: 3376
Tartózkodási hely: New-Erathia
Gambit írta:
Sztem nekem is van, mert az explorerem nem is használható. Meg még az egy érdekes, hogy a gép leállítása kb másfél perc

Mindenkinek csak ajánlani tudom a következő programot:
Tune Up 2003
A trial verziót innen leszedheted: www.tuneup.de
A TU2003TrialEN.exe jó az XP-re! Ennél újabb verzió van az oldalon legfelül, de az ha jól tudom, akkor az csak XP Service Pack 2-vel megy.

Szóval ez a program kitisztítja a registry-t, eltávolítja a felesleges kulcsokat, optimalizálja a rendszert, és még sok-sok jó dolgot tartalmaz. Mióta megszereztem nagyon hálás vagyok az illetőnek, aki a címét megadta. Mindenki használhatja egy hónapig ingyen a teljes verziót. Egy nap elég, hogy mindent rendbetegyél a gépen, aztán meg csak rutinszerűen ellenőrzöl. Szerintem a leállítási időt is gyorsítja! :D
Egy próbát megér mindenkinek, nem? :lol: Szerintem... :D

_________________
Kép

Freemy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: rootkit
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 04 pén., 10:14 
Avatar

Csatlakozott: 2005 aug. 16 kedd, 17:06
Hozzászólások: 2137
Tartózkodási hely: Dungeon
Hahó!

Rég halott volt a topic, de ideje egy kicsit frissíteni, mert felbukkant egy új veszélyforrás, a rootkitek. Talán itt át is adnám a szót egy hozzáértőbb embernek:
http://www.virushirado.hu/hirek_tart.php?id=701

A védekezés, atz F-Secure ingyenesen letölthető kereső- és eltávolító béta verziója:
http://www.europe.f-secure.com/exclude/ ... blbeta.exe

Sok sikert a gyilkoláshoz!

_________________
Vigyázz, minotaurusszal vagyok, és nem félek használni! :)
Heroes3 map editor Codex v3.0


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 05 szomb., 10:38 
Avatar

Csatlakozott: 2005 aug. 16 kedd, 17:06
Hozzászólások: 2137
Tartózkodási hely: Dungeon
No, a fentieket kiegészítve, találtam egy jó kis leírást, amit most megosztok mindenkivel, akit érdekel.

"Az asztali számítógépek őskorában az egyetlen kártevő fajta, amivel egy felhasználó vagy rendszergazda találkozhatott a vírus volt. Ebben az időben még csupán néhány ezren érték el az internetet, az adatáramlás általában floppylemezeken zajlott. Az azóta bekövetkezett fejlődés nem csak az eszközöket érintette, a kártevők is haladtak a korral. Ahogy bővült a lehetőségek tárháza, úgy jelentek meg egyre másra az újfajta kártevők, míg a legtöbb felhasználó még ma is úgy gondolja, hogy csak egy dologtól kell félnie: a vírusoktól. A helyzet sajnos ennél sokkal bonyolultabb.

Valós, a szó igazi értelmében vett vírus már alig van manapság, helyüket más kártevőtípusok vették át. Ennek ellenére a nyomtatott és elektronikus sajtó ma (is) előszeretettel használja a vírus szót minden kártevőre, mivel ez a szó épült be leginkább a köztudatba. A szaklapok pedig - így a Vírus Híradó is - a következő dilemmával szembesülnek: ugyan korrektek lennénk, ha mindenhol a megfelelő szakkifejezést használnánk, ám olvasók egy része nem tudná, miről is beszélünk konkrétan; ha pedig a közérthetőség kedvéért általánosítunk, a szakmaiság egy részét adjuk fel.

Lássuk tehát mit is takarnak a nevek, milyen tulajdonságok alapján sorolhatjuk az egyes kártevőket az említett típusokba.

Vírus:
Azt a kártevőt nevezhetjük vírusnak, mely önálló terjedésre képes oly módon, hogy saját kódját más létező programhoz fűzi hozzá. Lényeges tehát, hogy felhasználói beavatkozás (segítség) nélkül kell terjednie egy gépen belül, és már létező fájlt kell módosítania. Gépről gépre történő terjedéshez a legtöbb vírusnak felhasználói közreműködésre van szüksége: valamilyen adathordozó segítségével új dokumentum, vagy program kerül a gépre, melyet megnyitva az új gép is fertőzött lesz. A terjedési módból következően a vírusok terjedése lassú folyamat. Ilyen típusú új kártevő az elmúlt 1-2 évben szinte alig készült, fénykoruk véget ért. Egyes új kártevők képesek vírusként is terjedni, de nem ez a fő irányvonal. A vírusfertőzéstől csak az eredeti tartalom visszaállításával, azaz vírusmentesítéssel lehet megszabadulni. (A fertőzött fájl törlésével is megszabadulunk a kártevőtől, azon az áron, hogy a program is használhatatlan lesz amíg újra nem telepítjük, vagy a kérdéses fájlt egy nem fertőzött gépről át nem másoljuk.)


Féreg:
Egy féregprogramot alapvetően az különböztet meg a vírustól, hogy terjedéséhez nincs szüksége létező, fertőzhető fájlra. A gépről gépre történő terjedéshez legtöbbször szintén felhasználói közreműködésre van szükség. Meg kell nyitni a levél mellékletét; egy olyan weblapot, ami programtelepítést ajánl föl; futtatni kell egy ismeretlen új fájlt a gépünkön. Bizonyos sebezhetőségek kihasználásával (ha nincs a megfelelő javítófolt telepítve) egy levél melléklete automatikusan futtatható; böngészés során programok települhetnek a háttérben. Egy vírus az általa már megfertőzött program indításakor fut le, mivel a féreg új fájlt generál, külön gondoskodnia kell arról, hogy valamilyen módon lefusson. Ezt általában a rendszerleíró adatbázis, vagy valamilyen rendszerfájl módosításával érik el. Egy féregtől elvileg egyszerűbb megszabadulni, mint egy vírustól, hiszen nincs hasznos tartalom, amit vissza kéne állítani. A féreg-fájl törlésével lehet ettől a kártevő típustól megszabadulni, ha hagyja magát törölni - sok új kártevő azonban védi magát törlés ellen. Ilyenkor meg kell próbálni átnevezni a fájlt, majd egy újraindítást követően törölni.

Hálózati féreg:
Ez a kártevőcsalád annyiban különbözik a „hagyományos” férgektől, hogy terjedéséhez nem (csak) fájl másolást használ, hanem az operációs rendszer, vagy valamely más telepített program sebezhetőségét kihasználva terjed gépről gépre. Terjedési közege az internet vagy a helyi hálózat. Nincs szüksége fájl megosztásra, felhasználói közreműködésre a terjedéshez, legtöbbször még arra sem, hogy a gépbe bejelentkezen valaki. Jelenleg ez a fajta kártevő vezeti a terjedési sebességcsúcsot: az SQL.Slammer kártevő 15 perc alatt megfertőzte a világon elérhető gépek 90 százalékát, terjedése kezdetén minden 8.5 másodpercben megduplázódott a fertőzött rendszerek száma. A kártevő terjedési módja nem csak gyorsaságot biztosít, de a mentesítést is megnehezíti, mivel a sebezhetőség befoltozásáig a gép bármikor újrafertőződhet. A hatékony védekezéshez először a javítást kell telepíteni, majd a kártevőfájlt törölni.


Trójai programok:
A trójai programok olyan egyedi kártevők, melyek semmilyen önálló terjedésre nem képesek. Leggyakrabban illegális szoftverekkel, vagy olyan weblapokról érkeznek a számítógépre, melyek a böngésző egy esetleges biztonsági résén keresztül juttatnak káros programokat a PC-re. Előbbi esetben a kártevő csábító neve bírhatja rá a felhasználót a trójai futtatására, utóbbi esetén maga a sebezhetőség ad lehetőséget a futtatásra. Nevüket is innen - Trója után - kapták: a csábításnak engedve okoz saját magának kárt a felhasználó. Olyan trójai is létezik, aminek egyetlen feladata egy másik trójai (vagy egyéb kártevő) letöltése és futtatása (úgynevezett downloaderek). A trójai programok funkciójukat tekintve nagyon sokfélék lehetnek: van, amely egyszeri kárt okoz futtatáskor, van, amelyik kémkedik, és van, amelyik távoli hozzáférést biztosít gépünkhöz. Egyesekkel szolgáltatás megtagadási támadást is lehet indítani más gépek ellen. Akárcsak a féreg programok esetében, a trójai programoknál is a fájl törlésével tudunk a kártevőtől megszabadulni.

Spyware, azaz kémprogram:
A fenti besorolás szerint a kémprogramok egyben trójai programok is. Fő tulajdonságuk, hogy adatokat gyűjtenek az őket futtató számítógépen, majd ezt valamilyen időközönként megpróbálják eljuttatni valahova. Legtöbbször egy előre meghatározott email címre küld levelet a kémprogram. A kezdetben még csak internetezési szokásokat figyelő alkalmazások mára már banki információkat, játék és szoftver kódokat tulajdonítanak el, vagy bizalmas céges dokumentumokat szivárogtatnak ki. Ugyanúgy, mint minden nem-vírus kártevő esetén, a kémprogramok esetében is a fájl törlésével szabadulhatunk meg a kártevőtől.

Adware, azaz reklám program:
Csakúgy, mint a kémprogramok a reklám programok is trójainak számítanak. Fő tulajdonságuk, hogy valamilyen módon reklámokkal bombázzák a felhasználót. Ez történhet úgy is, hogy újonnan nyitott böngészőablakban reklámoldalakat nyit meg, vagy akár úgy is, hogy a megnyitott oldalak reklám helyeit cseréli le sajátokkal. Ez utóbbi, kifinomultabb esetben a felhasználónak lehet, hogy fel sem tűnik a változás; ha igen, akkor is hosszú ideig rejtve maradhat a kártevő. Ugyanúgy, mint minden nem-vírus kártevő esetén, a reklám programok esetében is a fájl törlésével szabadulhatunk meg a kártevőtől."

Tök jó, hogy ennyi sz@r mászhat fel a gépünkre, nem? :twisted:

Ajánlom mindenkinek nagy-nagy szeretettel, a Vírushiradó honlapjának sűrű látogatását:
http://www.virushirado.hu/

A bekapott, régebbi vírusok mentesítésére számos kis program áll rendelkezésre, amik egy részét csökkentett üzemmódban kell elindítani. Ezek fellelhetősége:
http://www.2f.hu/letoltes/gyorsmentesitok/f-secure/
és
http://www.2f.hu/letoltes/gyorsmentesitok/kaspersky/

Én a fizetős, F-Secure Antivírus progit használok, az ADSL-ek korában már nem gond a napi frissitést lehúzni hozzá, ami 8,5 mega körül jár jelenleg. Sokan más programokra esküsznek, szerintem az alapokban nem lehet nagy eltérés a híresebb progikban, a lényeg: a rendszeres vírusadatbázis frissítés. Egyébként a fenti progi már vagy 6 éve van fenn (persze egyre-másra upgrade-elve), és eddig mindent elkapott, amit csak kellett.

Jó vírusvadászatot!

Beorn, a vírusölő :mrgreen:

_________________
Vigyázz, minotaurusszal vagyok, és nem félek használni! :)
Heroes3 map editor Codex v3.0


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 10 csüt., 16:15 
Avatar

Csatlakozott: 2005 aug. 16 kedd, 17:06
Hozzászólások: 2137
Tartózkodási hely: Dungeon
Csak úgy érdekességképpen: a jogtiszta WinXP tulajdonosoknak érdemes felnézniük a Windows Update honlapra, mert ma is jött ki két javító patch kedvenc operációs rendszerünkhöz, amiből egy kritikusnak lett minősítve. Nem számoltam össze a gépemen lévőket, de lassan a 100-at súrolja a számuk... :lol:

_________________
Vigyázz, minotaurusszal vagyok, és nem félek használni! :)
Heroes3 map editor Codex v3.0


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 10 csüt., 22:46 
Avatar

Csatlakozott: 2004 jún. 18 pén., 21:18
Hozzászólások: 136
Vírusból még a spywaret utálom nagyon (lassít, infot küld mit csinálsz, stb...) de aztán megtaláltam a megoldást! microsoft antispyware (a gyártóhoz képest egész jó kis terméke). a vírusok meg ott akadnak el, hogy routerem van meg egy kerio nevezetű tűzfalam....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 dec. 06 kedd, 15:51 
Avatar

Csatlakozott: 2005 aug. 16 kedd, 17:06
Hozzászólások: 2137
Tartózkodási hely: Dungeon
Hali mindenki!

Ez itt nem a reklám helye, de azért leírom a tapasztalataimat :lol: :
Cégünknek sikerült ( :lol: ) beszereznie egy F-Secure Antivírus 2006 programot, aminek az ára olyan 13.000 Ft ÁFÁ-val együtt egy évre. Sikeresen feltelepítettem (másodjára :lol: ), úgyhogy aki esetleg ezzel próbálkozik majdan, annak javaslom, hogy előtte szedje le a gépéről a régi F-Secure progit, szőröstűl-bőröstűl, valamint az Ad-Adwaret is. És csak ez után pakolja fel a 2006-ot! Sok-sok bosszúságtól megkíméli magát.

A program nagyon kis kultúráltra sikerült, számtalan egyéni beállítási lehetőséget tartalmaz az eddigi F-Secure-okhoz képest, és már tud olyan apróságokat, hogy mail-szűrés, honlap tartalom-szűrés, automatikus frissítés minden alkalommal a háttérben, amikor felmegy az ember a netre, stb. Mindenféle jót beállítgathatunk (mit nézzen, hányszor, mit tegyen vele, stb...) kedvünk szerint, kész élvezet a menüket nyálazgatni :lol: . Mondjuk az online-help lehetne egy kissé szebb is hozzá, meg talán bővebb is, de aki már használt víruskereső szoftvert egyszer is az életében, boldogulni fog vele.

A mail- és honlap tartalom szűrésen, és az állandó vírus-, spam- és kémprogram védelmen túl tartalmazza az Ad-Adware keresőmotort is, ami azért jópofa dolog. Ja, és nem kell megijedni, a regisztrálási procedúra viszonylag sokáig tart (kb. két percen keresztül mászkál balról jobbra a Windows-kolbász azzal a feliríttal, hogy az "Online regisztráció folyamatban van, kérem várjon türelemmel", vagy ilyesmi... :lol:

_________________
Vigyázz, minotaurusszal vagyok, és nem félek használni! :)
Heroes3 map editor Codex v3.0


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 dec. 06 kedd, 22:56 
Avatar

Csatlakozott: 2003 okt. 08 szer., 18:17
Hozzászólások: 3376
Tartózkodási hely: New-Erathia
Nemreg kaptam egy jotanacsot.
Nem eleg egy spyware programot telepiteni a gepre, mert vannak olyanok, amiket az a bizonyos fajta nem talal meg. Eppen ezert nekem 3! van feltelepitve, meghozza az Ad-Adware, a Bazooka es a BPS Spyware & Adware Remover.
Tapasztalatbol mondom, hogy mindegyik kemprogramkereso a gepemen megtalalta a kemprogramok 2/3-at es bizony kiegeszitettek egymast, mert volt olyan, amit csak az Ad-Adware es volt olyan, amit csak a BPS Spyware latott.
Ajanlom nektek is mindket programot, a Bazookat pedig azert, mert ez villamgyors, bar nem talalja meg mindet, de nagyon hasznos.

_________________
Kép

Freemy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 231 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Imperium - Modified by Rey phpbbmodrey
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség