Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 152 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
Szerző Üzenet
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 szept. 21 szer., 14:05 
Avatar

Csatlakozott: 2004 szept. 24 pén., 11:01
Hozzászólások: 1905
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Beorn: szerintem nagyon jó ötlet lenne ez a dolog! Futhatna mondjuk "Pályakészítők zsebkönyve" címmel! :lol: vagy a zsebkönyv az erős kifejezés lenne? :lol: Lehetne akár "Pályakészítők enciklopédiája"! :lol:
No de félre a tréfát! Hogy akarod elkészíteni? Lesz benne külön h3 és h4 rész? Vagy csak h3 lesz? Szerintem tegyél bele valami tippek, trükkök rovatot a végére! Ha rajtad múlik (és ugyan ki máson is múlna... :D ) ez lesz a legvaskosabb része! ;)

Most lehet, hogy számodra egy már ismert trükköt mondok el, de az eddigiekben nem láttam leírva! Egy barátom pályáján láttam meg, és engem nagyon lenyűgözött! (magyarán: más tollaival ékeskedek!) :)

A térképen elhelyezett szörny elé lehet eventet lerakni (közvetlenül elé) és amikor belegyalogolsz először jön az ütközet és csak utána aktivizálódik az event! Ez szerintem azért jó poén, mert így a szörny levágása után megjelenhet akármi szöveg! (pölö: "az ellenfeleid javarészét kardélre hánytad, mikor a kevés megmaradt ellenállók csoportja fehér zászlót lobogtatva úgy dönt, hogy a biztos halál helyett a szolgálatodat választja!" "+1500 Azúr Sárkány" vagy: "az utolsó fejvadász (rouge) hörögve térdel előtted a földön: - Hol találom a Mágigkus csodahandzsárt? - ordítod az arcába - ha elmondod elengedlek!
- Jól van! Megmondom! Az odvas fától északi irányba lépj pí-t, és áss le gyök2 méter mélyre! - válaszolja... diadalittasan vágod el a torkát! Reméled tényleg ott van...")
Ezzel sajnos egy gond van! (még nem teszteltem, másoktól hallottam) Ha nem győzöd le az ellenfeleket, hanem elmenekülsz akkor is kiírja az eventet! :(

Remélem tudtam újat mondani! ;)

Laca


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 szept. 21 szer., 14:37 
Avatar

Csatlakozott: 2005 aug. 16 kedd, 17:06
Hozzászólások: 2137
Tartózkodási hely: Dungeon
Laca!

Thx!

A szörnyek elötti üziket télleg nem ismertem, de szenvedtem már eleget más objektumok előtt / utáni eventekkel. Pl. dim. door után hiába lép eventre az illető, az nem ír ki semmit, de ugyan úgy jártam, néha teleportból kilépve is. De tetszik az ötlet, mindenképp megemlítem!!!

Egyébként a szöveg Codex néven fog futni, egész pontosan Heroes os Might & Magic III map editor Codex lesz a neve. :lol: Ebből láthatod, mennyit fog foglalkozni a H4-gyel! :lol: Úgy terveztem, hogy az alapoktól kezdve mindent beleírok, azaz milyen ikonok, menük vannak az editorban, és közben, az egyes feladatok kivesézésénél térek ki az összes, eszembe jutó tippre. Pl. amikor elregélem majd, hogy egy letett hősön mi mindent lehet állítgatni... És v1.0 verziószámot fog kapni, tehát az elkészülte után lehet leugatni / javítani / ötleteket adni, hogy még mi kéne bele...

Ja, és pdf-ben fog megjelenni, remélhetőleg Mugger felnyomja majd az oldalára, Doubler mester a Heroes Towerre, vagy Vologya a HM-re. Már ha kész lesz egyszer... :lol:

_________________
Vigyázz, minotaurusszal vagyok, és nem félek használni! :)
Heroes3 map editor Codex v3.0


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 szept. 21 szer., 14:41 
Avatar

Csatlakozott: 2003 dec. 19 pén., 9:30
Hozzászólások: 2219
Tartózkodási hely: Wuhan, Kína
Üdv!

sok melód lesz vele, de te ráérsz. :P

Sok sikert!
Ui: ha kész lesz, nekem ne küldd el, mert nem tudna újat mondani. :D


_________________
Rebooted bloodline.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 szept. 22 csüt., 11:43 
Avatar

Csatlakozott: 2005 aug. 16 kedd, 17:06
Hozzászólások: 2137
Tartózkodási hely: Dungeon
... nem is állt szándékomban! :P

_________________
Vigyázz, minotaurusszal vagyok, és nem félek használni! :)
Heroes3 map editor Codex v3.0


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 szept. 23 pén., 11:28 
Avatar

Csatlakozott: 2003 dec. 19 pén., 9:30
Hozzászólások: 2219
Tartózkodási hely: Wuhan, Kína
Ok. De azért majd biggyeszd bele a nevem, mint társszerző. :D :D

_________________
Rebooted bloodline.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 szept. 23 pén., 11:44 
Avatar

Csatlakozott: 2005 aug. 16 kedd, 17:06
Hozzászólások: 2137
Tartózkodási hely: Dungeon
Mert miért is?

De ne aggódj! Megmarad neved az örökkévalóságnak, mert a "Köszönetnyílvánítás" fejezetben Téged is megemlítelek (a hősök nevének arany betűvel történő kiiratási ötletedért)... :lol: :lol:

_________________
Vigyázz, minotaurusszal vagyok, és nem félek használni! :)
Heroes3 map editor Codex v3.0


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 szept. 23 pén., 11:53 
Avatar

Csatlakozott: 2003 dec. 19 pén., 9:30
Hozzászólások: 2219
Tartózkodási hely: Wuhan, Kína
Köszi. Ha leteszteled a pályám végleges verzióját, s sikerül( :?: :?: :twisted: :twisted: ), akkor szerepelni fogsz a tesztelőknek mondott köszönetben.

Szia

_________________
Rebooted bloodline.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 szept. 23 pén., 11:59 
Avatar

Csatlakozott: 2005 aug. 16 kedd, 17:06
Hozzászólások: 2137
Tartózkodási hely: Dungeon
Inkább lemondok erről a megtiszteltetésről... ez... ez... egyszerűen túl sok lenne nekem! :)

_________________
Vigyázz, minotaurusszal vagyok, és nem félek használni! :)
Heroes3 map editor Codex v3.0


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 szept. 23 pén., 12:20 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2003 márc. 25 kedd, 22:56
Hozzászólások: 379
Tartózkodási hely: Budaörs
:twisted: :twisted: :twisted:

_________________
Krityó


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 szept. 23 pén., 16:58 
Avatar

Csatlakozott: 2005 aug. 16 kedd, 17:06
Hozzászólások: 2137
Tartózkodási hely: Dungeon
Codexmásolóink inuk szakadtából dolgoznak! A készülő mű jelenleg 24 oldalas, és még csak most vágok bele az egyes kalandobjektumok részletes ismertetésébe... :lol:

No, hétfőig mindenkinek jó hétvégét!

_________________
Vigyázz, minotaurusszal vagyok, és nem félek használni! :)
Heroes3 map editor Codex v3.0


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 szept. 23 pén., 16:59 
Heroes Team

Csatlakozott: 2005 jún. 19 vas., 13:34
Hozzászólások: 1408
Tartózkodási hely: Budapest-Soroksár
:lol: :lol: :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 szept. 23 pén., 17:44 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2003 márc. 25 kedd, 22:56
Hozzászólások: 379
Tartózkodási hely: Budaörs
Na, az arcoskodás után jöjjön valami segítség! :wink:

Beorn mondta, hogy írjam le, hogyan javítgatom a kész pályák szövegezését.
Szóval: a Map editor/File parancssorában van egy olyan lehetőség, hogy Export text/Import text. Értelemszerűen, az exportálással a pályán lévő ÖSSZES szöveget kiemeli az editor Word Pad (vagyis a legegyszerűbb) formátumba egy, a térképpel azonos nevű fájlba. Ezt a fájlt megnyitva hozzáférünk a kész szövegezéshez, és javítani is tudunk benne. A javítás során arra kell ügyelni, hogy a szövegek formátumán nem szabad változtatni, mert nem lehet visszatenni a pályába azt később. Ha a WordPad-ben elmentettük a változtatásokat, akkor újra File/import text és a javított szöveg visszamászik a térképbe.
Nem kis meló, de én nagyon kényes vagyok a helyes magyar írásra, ezért például az Ötödik elem II. című pályában 133 A4-es oldalnyi szöveget néztem át, csak hogy a térkép tökéletes értékelést kaphasson!
(A WordPad-ből a szöveget kijelölöm, majd átmásolom Word-be és megkapom, hány oldalnyi szöveg volt az eredeti! :))

Hát ennyit erről, készüljenek a pályagyárosok az októberi pályafeltöltésre, mert akkor indulhat a banzáj! :lol:

Üdv, Krityó

_________________
Krityó


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 szept. 23 pén., 18:43 
Avatar

Csatlakozott: 2003 márc. 26 szer., 3:23
Hozzászólások: 124
Udv,

Hellblood elkezdtem a pályádat,de rögtön az elején bugba akadtam,persze lehet hogy én nem látoma megoldást,miután legyőztem KoZok-ot a fortress-es várban,ugye ott a mocsaras részen van 1 shipyard,amibe nem lehet hajot vásárolni,emrt rossz helyre raktad,és igy nem lehet eljutni a másik várig !
a dragon King meg véleményem szerint tul tápos lett,igy nem igazán verhető meg...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 szept. 26 hétf., 11:29 
Avatar

Csatlakozott: 2005 aug. 16 kedd, 17:06
Hozzászólások: 2137
Tartózkodási hely: Dungeon
Hali!

Elkészült a nagy mű, potom 38 oldalas kis pdf lett (bár igaz, ebbe a címlap és a két oldalas tartalomjegyzék is beleszámolandó)! :lol:

Amint sikerül a Datanetnek úrrá lennie a mail-küldési nehézségeimen (jelenleg az internetem műxik, a mailon tudok leveleket fogadni, de küldeni nem :cry: ), el fogom küldeni a prominens személyeknek (Hellbloodnak még a világért sem! :P ), és szerintem hamarosan meg fog jelenni valahol letölthető formátumban!

Majd értesítek mindenkit!

Üdv és Brummmm!

ui.: Köszönet minden ötletért!

_________________
Vigyázz, minotaurusszal vagyok, és nem félek használni! :)
Heroes3 map editor Codex v3.0


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 szept. 26 hétf., 14:01 
Avatar

Csatlakozott: 2003 dec. 19 pén., 9:30
Hozzászólások: 2219
Tartózkodási hely: Wuhan, Kína
yc írta:
Udv,

Hellblood elkezdtem a pályádat,de rögtön az elején bugba akadtam,persze lehet hogy én nem látoma megoldást,miután legyőztem KoZok-ot a fortress-es várban,ugye ott a mocsaras részen van 1 shipyard,amibe nem lehet hajot vásárolni,emrt rossz helyre raktad,és igy nem lehet eljutni a másik várig !
a dragon King meg véleményem szerint tul tápos lett,igy nem igazán verhető meg...


Szia!

Köszi, majd javítom. Könnyű volt odáig eljutni? Írsz néhány részletet?
Mennyi nap, merre mentél...

Szia

_________________
Rebooted bloodline.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 szept. 26 hétf., 16:11 
Avatar

Csatlakozott: 2005 aug. 16 kedd, 17:06
Hozzászólások: 2137
Tartózkodási hely: Dungeon
Hellblood!

Lassan a topic nem szól másról, mint az új, készülő, ilyen-olyan állapotban leledző pályádról. Miért nem :idea: hozol létre magadnak egy új topicot, amiben csak erről lehetne szó, és a rajongók tudnának írni neked :?: :P :twisted: :evil:

_________________
Vigyázz, minotaurusszal vagyok, és nem félek használni! :)
Heroes3 map editor Codex v3.0


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 szept. 26 hétf., 22:59 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2003 márc. 25 kedd, 22:56
Hozzászólások: 379
Tartózkodási hely: Budaörs
Hali, eszembe jutott egy pályaszerkesztési tapasztalat, gondoltam, megosztom veletek.
Ha SoD-os pályán random relic típusú artifactot teszel le, akkor az lehet kombinációs artifact is (figyelem, a SoD-os pályakészítésnél az ilyen artifactokat eleve kizárja a gép a listából, vagyis külön be kell állítani, hogy előfordulhassanak!). Viszont ilyen esetben a játékban megjelenő kép általában nem azt mutatja, amit felveszünk (pl. a Titan's Thundert mutatja, de a Cornucopiat kapod). Ennek okát nem tudom, patch-től függetlenül így van ez. Ezért ha valamit konkrétan le akarsz tenni, akkor azt válaszd ki az artifactlistából és úgy tedd le, hogy az őrző sereg beállításánál pipáld ki a Customize feliratot, de ne állíts be sereget (ha nem akartál eleve sem! :)). Ilyenkor biztosan azt kapjuk, amit látunk.
Az Armageddon's Blade-et a gép nem teszi le a randomizálásánál, csak egy Pandora's Box formájában!!! Ilyenkor nem védi semmi, csak fel kell venni! (Tk. ez is egy bug... , nem :?: )
Na, jóccakát, Krityó

_________________
Krityó


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 szept. 27 kedd, 11:09 
Avatar

Csatlakozott: 2004 máj. 12 szer., 14:03
Hozzászólások: 223
Tartózkodási hely: Balkány
Sziasztok!

Én is találkoztam már azzal, amit Krityó leírt: ádáz csata után széles vigyorral az arcomon fel akartam venni a statue of legion-t és helyette valami gyökeret kaptam :lol: Szivacs...

Jómagam lelkes amatőrként böngészgetem néha az editort és nagyon kiváncsi leszek Beorn leírására. 38 oldal?! Azért remélem néhány képet is vágtál bele :lol:

Üdv:
ubul

_________________
"Nincs káros anyag, csak káros mennyiség"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 szept. 27 kedd, 11:17 
Avatar

Csatlakozott: 2005 aug. 16 kedd, 17:06
Hozzászólások: 2137
Tartózkodási hely: Dungeon
Kép nem lesz, annyira nem vagyok profi :roll: kiadványszerkesztő, már az is eléggé megviselt, hogy a hervatag Word XP teljesen máshogy tördeli a doksit, mint az Adobe Acrobat Professional, így kb. oldalanként át-áttördelve, kb. 38.-szorra sikerült belőle normális pdf-et csinálnom úgy, hogy ne csússzon át egyetlen címsor sem a következő oldalra, ami a Word-ben még a helyén volt... :lol: :twisted: :cry:

A szöveg egyébként "csak" 35 oldal, igaz, 10-es betűmérettel... :lol: Na jó, nem fényezem magam, majd eldöntitek, jó lett-e, avagy nem...

Mivel már elküldtem Vologyának, úgyhogy remélhetőleg hamarosan már bárki letöltögetheti magának.

_________________
Vigyázz, minotaurusszal vagyok, és nem félek használni! :)
Heroes3 map editor Codex v3.0


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 szept. 27 kedd, 11:35 
Heroes Team

Csatlakozott: 2005 jún. 19 vas., 13:34
Hozzászólások: 1408
Tartózkodási hely: Budapest-Soroksár
Sziasztok!

Gyorssegítségként a tiszteletpéldányomat belinkeltem, hogy mihamarabb kezébe vehesse a nagyérdemű! :lol:
http://heroes.hardwired.hu/mugger/egyeb ... 0codex.zip

Üdv. Mugger


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 152 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Imperium - Modified by Rey phpbbmodrey
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség