Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 125 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő
Szerző Üzenet
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 10 csüt., 11:02 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2003 márc. 26 szer., 10:10
Hozzászólások: 114
Üdv !

Egy-két tanács:

- a pénzre pontot nem számít
- sereg
Order - Charm
Nature - Summon
vásárlás - csak egy helyen

Az arkangyaloknál lehet fejleszteni (mint már mások is észrevették), csak két hősre kell gyúrni (Nature - Jaheira ?, Minsc), egy csata kb., 900-900 pont fejlettségi szinten, célszerű egy-két kört lenyomni, ha Minsc-nél eléred a 18-as szintet (az elején csak őt fejlesztettem), akkor már a behemótok nem ellenfelek, egyedül a pálya végén levő hős okozhat gondot (ezért kell a Nature), a többi hős nem érdemel figyelmet, csak a különböző cuccok felvételére jók (nem kell ezekért Minsc-et küldeni).

Egy dologra csak most jötem rá (évek óta játszom a H4-gyel), de ezt csak a kör végén fogom elárulni, de valószínűleg Aant ezt már ismeri (vagy nem tudatosan alkalmazta).

_________________
Zardoz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 10 csüt., 12:51 
Avatar

Csatlakozott: 2005 júl. 09 szomb., 13:51
Hozzászólások: 19
Tartózkodási hely: Esztergom
Sziasztok!

Köszi a tippeket!

Szóval akkor csak arra a két hősre gyúrjak, és a tobbieket vegyem ki már az elejétől a csapatból, hogy ők jobban fejlődjenek?
Vagy azért hagyjak bent orderest a Charm miatt?
Végül is nem sok hasznukat vettem, max. a teleport érné meg, amit shan írt...

Na akkor ma nekiugrok mégegyszer...

Az utolsó mentést csata közben érdemes csinálni, hogy ne vesszenek el az utolsó csatákra adható pontok?

Üdv!
Mentor


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 10 csüt., 20:47 
Avatar

Csatlakozott: 2004 máj. 09 vas., 16:46
Hozzászólások: 238
Tartózkodási hely: Szulok
Hi

Holnap már én is játszok :)

Kösz a tippeket, most már sok gondolat kavarog a fejemben a tanácsok és leírások alapján, mert rég (4 napja :) )ültem heroes előtt... Zardoz, a tipped lehet, hogy nálam már nem fog bejönni, mert én végig minddel nyomta, és így már talán a többi hős is ér valamit.
Csak hát majd a topolista aljára kerülök.
De azért sem kezdem újra, csak ha kikapok. a Heroes szórakozás, nem versenysport :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 10 csüt., 21:12 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2003 márc. 25 kedd, 18:39
Hozzászólások: 314
Üdv!
Talán most is sikerült érdekes pályát találni?Örölök!
Nekem tetszett,mert nem átlagos.
Tudtok ajánlani versenypályákat?Várom a javaslatokat.
Előre is köszi és üdv-Lzo


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 11 pén., 9:19 
Avatar

Csatlakozott: 2005 júl. 09 szomb., 13:51
Hozzászólások: 19
Tartózkodási hely: Esztergom
Sziasztok!

Így van, nagyon érdekes a pálya!
Azért is tetszik különösen, mert az egyik kedvenc szerepjátékom, a Baldur's Gate 2 adja az alapját, és tényleg nem egy szokványos pálya...

Én nekigyűrkőztem mégegyszer, és most ugyanott tartok, ahol rájöttem, hogy vmit rosszul csináltam, a dzsinneknél...
Viszont most már felfejlesztettem a hőseimet 18. szintűre.
A Titánoknál kicsit macerás lesz átkelni (nem akarok kerülni), mert könnyen megmurdál Jahiera! Lehet, hogy ideiglenesen megkapja a HP-növelő gyűrűt, ha Minsc kibírja nélküle! :)
Utána jöhetnek a behemótok és a többi!

shan: A 7. teremben, ahol a Arrow of Binds is van fel kell venni egy kődarabot (!), akkor lehet bemenni a border guardon, és akkor omlik le a kerítés. nem pedig a labirintus egyik végében lévő "kőgólem" megölésekor"!

Majd körbenézek pálya-ügyben!

Üdv
Mentor


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 12 szomb., 11:37 
Avatar

Csatlakozott: 2005 júl. 09 szomb., 13:51
Hozzászólások: 19
Tartózkodási hely: Esztergom
Sziasztok!

Elakadtam sajna...
Csak két hőst fejlesztettem, 19. szintű voltam, amikor átkeltem a behemótokon.
Onnan továbbra is a két hőssel haladtam tovább szépen, mindent felszedegetve.

Elértem a "főgonoszhoz", a 40. szintű orderes hőshöz, de sajna nem tudom lezúzni az arcát...
A Nature-ös hősöm egyszer tud varázsolni, utána egy láncvillámmal a barbáron kívül mindenki megmurdál a csapatomban... A barbár pedig nem bírja ki a 4x750 tolvajt...
Mit csinálok rosszul? Addig fejlesszem a nature-ös hőst, amíg 100% resistance-t nem kap? Az rengeteg idő... :(
Vagy más mágiaosztályt is kellene tanulnia?
Vagy itt már kellenének a fejlett orderes hősök?

Vagy mit kellene varázsolnom? Még a futóhomokot nem próbáltam...
1-2-3 szintű nature könyvek vannak nálam...
Asszem átnézem a varázslatok leírását, mit is kellene tenni... :)

Ha vki tud, segítsen!
Köszi!
Üdv!

Mentor


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 12 szomb., 12:21 
Avatar

Csatlakozott: 2004 máj. 09 vas., 16:46
Hozzászólások: 238
Tartózkodási hely: Szulok
Hi

Végre gépközelben. Már H4-eztem is. Bár eltartott egy darabig, amíg azt a "követ" "fölszedtem". Mert ott nem is fölszedni kell, hanem csak elmenni mellette, vagy be a sarokba, amíg eltűnik... Tényleg különc pálya :D
Már megöltem a behemótokat, felszedtem azt a sok érdekes cuccot, megöltem azt az 1400 imp-et, és elindultam lefelé, amikor meghallottam, hogy a penge2 megy a tévében :) .Ma majd megyek tovább. Még nem tudok segíteni, de remélem hamarosan megoszthatom veled (pozitív) tapasztalataimat :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 12 szomb., 12:40 
Avatar

Csatlakozott: 2005 júl. 09 szomb., 13:51
Hozzászólások: 19
Tartózkodási hely: Esztergom
Hi shan!

Igen, az a köfelszedés nem volt egyszerű...
Hát most eléggé gondolkodóba ejtett az a hős a végén... :?
40. szintű, 400Hp-vel, és chaos magiával...
Nem tudom, mit tehetnék ellene a Nature-s hősömmel. :roll:
Még megpróbálom a futóhomokot, hogy hátha le tudom lassítani a 4x 750 tolvajt, továbbá minden létező italt megitatok a barbárral...
Az nem tudom, h. immortality potion-t lehet-e venni még a sáskák melletti boltban, mert akkor abból kell rengeteget vásárolni...

Várom a segítő tippeket! :)

Üdv!
Mentor


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 12 szomb., 14:41 
Avatar

Csatlakozott: 2004 máj. 09 vas., 16:46
Hozzászólások: 238
Tartózkodási hely: Szulok
Hi

Hát, nem tudom, nekem 1 db volt belőle (immortaly-ból), csak megittam a titánok miatt. Most pedig el kell mennem tanulni. :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 12 szomb., 15:48 
Avatar

Csatlakozott: 2004 máj. 09 vas., 16:46
Hozzászólások: 238
Tartózkodási hely: Szulok
Hi
Na, megvagyok a pájával.
Az a 40-es hős meg a 2400 bandita az utolsó akadály. Sok sikert hozzá. Nekem 3 fő fegyverem volt benne: Minsc-melee+order csaj-healing+order csávó-teleport.
Előszőr Minscet teleportáltam a 40-es hőshöz. 2. ütésre megölte. Aztán visszateleportálta, és játszadoztam a banditákkal: elteleportálgattam őket, és életet adtam minsc-nek.
A hőseim átlag 18-as szintűek (asszem), ha nem számítjuk bele azt az új barbártm aki csatlakozott. Így nincs lehetetlen, nem igaz :)

u.i.: Tényleg érdekes pálya. Még meg sem öltem minden ellenséget, sőt, még 1 pirosat se, de már megnyertem. Látszik, hogy nagyon a történetre megy ki.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 14 hétf., 11:33 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2003 márc. 26 szer., 10:10
Hozzászólások: 114
Üdv !

Csa az a kérdés, hogy meg lehet-e csinálni a pályát két hónapon belül, mert az ötödik hónap végén csökken az időre kapott pontszám (3/1/3 eddig a legjobb eredményem) 125-ről 117-re.

Felvetés, ne zárjuk-e ki a seregre kapott pontszámot ? Ha nem zárjuk ki, akkor nem érdemes rohanni és így egy részt magasabb pontszámot lehet elérni, másrészt nem jelent gondot az utolsó hős.

Az én megoldásom a következő, az utolsó csatában csak Minsc és Jaheira vesz részt Minsc blokkolja a Jaheira elleni varázsló támadásokat (ha vonalban van, akkor Jaheira sem támadható). Jaheira darázsfelhővel blokkolja a 2400-as sereget (ehhez kell a +25 mana), Minsc először az ellenséges hős felé gyalogol, majd ha eléri, 1-2 kör alatt legyőzi. Ezt követeően püföli a sereget (kell az Amulet of Fear, a sereg így nem üt vissza, ha elfogy Jaheira mana-ja, akkor már az erősen csökkent sereget lövi, Minsc pedig üti (kell a két itóka - erősség és védelem, esetleg szükség lehet az Health (végső esetben az Immortality) itókára. Minsc is rendelkezik Life tudással és az életpont visszaállítására szolgáló első szintű varászlattal, de ha az ellenséges hőst legyőztétek, akkor már a sereg sem lehet gond.

A Mantis-ok melletti sátorban nem lehet Immortaility itókát vásárolni.

_________________
Zardoz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 15 kedd, 21:18 
Avatar

Csatlakozott: 2004 máj. 09 vas., 16:46
Hozzászólások: 238
Tartózkodási hely: Szulok
Zardoz írta:
Felvetés, ne zárjuk-e ki a seregre kapott pontszámot ? Ha nem zárjuk ki, akkor nem érdemes rohanni és így egy részt magasabb pontszámot lehet elérni, másrészt nem jelent gondot az utolsó hős.


Hi

Ha jól értem, akkor ez a felvetés azt jelenti, hogy felmerült az ötlete, hogy a seregre ne járjon pont? És mindezt azon az elven, mert ha jár érte pont, akkor nem is biztos, hogy érdemes sietni?

Amennyiben jól értelmeztem, akkor én ellene szavaznék. A heroes elsősorban játék, azaz szórakozás, mégha versenyről is legyen szó. Nem pedig kapkodás, hogy több pontja legyen az embernek.
Bár sok időt elvesztegettem a pályán, amíg nem értettem, mit kell tenni, mégsem játszom újra, mert akkor már nem is szórakozás a játék.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 17 csüt., 10:04 
Avatar

Csatlakozott: 2005 júl. 09 szomb., 13:51
Hozzászólások: 19
Tartózkodási hely: Esztergom
Zardoz írta:

Felvetés, ne zárjuk-e ki a seregre kapott pontszámot ? Ha nem zárjuk ki, akkor nem érdemes rohanni és így egy részt magasabb pontszámot lehet elérni, másrészt nem jelent gondot az utolsó hős.



Sziasztok!

Én is megküzdöttem a pályával. Köszönöm a tippeket!

Nálam végül a barbár + order, life nőci - taktika jött be.
Az uccsó csatában először berselkeltem a tolvajokat, akik egy ütésre lenyomták az ellen hőst. Utána már egyszerű volt a teleporttal legyakni a tolvajokat.

Zardoz, arra gondoltál, hogy csak most ennél a pálya pontszámításánál vegyük ki a sereg pontszámát? És így előnyre tehet szert, aki idézi a lényeket, és végtelenségig fejleszti a hősét?

Vagy ez a többi pályára is igaz? Kevesebb a gyorsaságra adott plusz pont, mint a sereg nagyságára?

Mert ennél a pályánál ki lehetne venni, ugyanis arra csak 1 pontot kaptam, mivel nem fejlesztettem a nature-ös hőst.
Viszont, ha a többi pályánál is ez a szitu, akkor szerintem meggondolandó, hogy figyelmen kívül hagyjuk-e.

Szerintem legyen fontos a gyorsaság, mert az tényleg azt mutatja, hogy ki mennyire ügyes és taktikus, és észreveszi-e a pálya lehetőségeit, trükkjeit, amivel időt nyerhet.
Ha már verseny, akkor igyekezni kelljen!

Viszont akkor ki lehetne zárni pl. a pénzre kapott pontot is stb....

Többiek? Lzo?

Üdv! Mentor


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 20 vas., 13:48 
Avatar

Csatlakozott: 2004 máj. 09 vas., 16:46
Hozzászólások: 238
Tartózkodási hely: Szulok
Hi

Biztos csak azért vélekedek másképp, mert gyenge vagyok?

Elkezdtem játszani a H4 kampányt: a True Blade -t "advanced game", azaz közepes fokozaton. Az első pályája: a Drawing of the blade, halál könnyű volt még így is, de a 2., amikor csak a hősök vannak, számomra impossible.
Please, helpingeljetek ki engem vmi ötlettel, mert nem akaródzik újrakezdeni az egész kampányt eggyel gyengébb fokozaton...
THX


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 21 hétf., 10:40 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2003 márc. 26 szer., 10:10
Hozzászólások: 114
Üdv !

A következő a helyzet:

Ha a 2. hónap 4. hetén fejezetik be a pályát, vagy a 4. hónap végén az időre kapott pontszám mindkét esetben 125 pont. Ha a Nature hőst Summoning-ra fejleszted, illetve az Order-es hőst Charm-ra, akkor növelheted a sereged létszámát, amire kaphatsz pontszámot és így jobb eredményt érhetsz el. A tulajdonságok fejlesztéséhez viszont az arkangyaloknál kell sokat időzni, vagy az utolsó kapunál vársz mindaddig, amíg az optimális eredményt el nem éred. Az utolsó csatára kapott pontszám elveszik, mert nem tudod elérni a kaput a csata körében (nekem nem sikerült, s remélem, hogy másnak sem).

Azért nem mindegy, hogy az utolsó ellenséget milyen szintű hősökkel kell legyűrni, gondolom, ezt senki sem vitatja. A Berserk helyett a Hypnotize is alkalmazható és ha nem adod le a nyakéket, büntetlenül püfölheted a bantditákat.

_________________
Zardoz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 dec. 24 szomb., 11:03 
Avatar

Csatlakozott: 2004 máj. 09 vas., 16:46
Hozzászólások: 238
Tartózkodási hely: Szulok
Hi

Már (majdnem) karácsony (=dec.24) van, és a Champ Helmet-et csak 2-en küldték be. Heroes-osok: Nehéz a pálya? :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 dec. 24 szomb., 11:47 

Csatlakozott: 2005 okt. 06 csüt., 12:50
Hozzászólások: 3289
Tartózkodási hely: Sünfalva
Kicsit nehéz,már ötödszörre próbálom végigvinni Towerrel,de nem megy... Gratula a pályaszerkesztőnek,jó lett :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 dec. 24 szomb., 15:57 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2003 márc. 25 kedd, 18:39
Hozzászólások: 314
Üdv!
Már megint Ururam Tururam a pályakészítő...
Amúgy a pályái közül az egyik legkönnyebb!
Üdv-Lzo


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 dec. 28 szer., 13:41 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2004 dec. 08 szer., 11:54
Hozzászólások: 2364
Tartózkodási hely: KisNetegyele...
shan írta:
Hi

Már (majdnem) karácsony (=dec.24) van, és a Champ Helmet-et csak 2-en küldték be. Heroes-osok: Nehéz a pálya? :)


Nem igaz! Én már kb. másfél hete beküldtem csak Talán nem érkezett meg? Nem tudsz ez ügyben valamit mondani Lzo?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 dec. 29 csüt., 19:00 
Avatar

Csatlakozott: 2004 máj. 09 vas., 16:46
Hozzászólások: 238
Tartózkodási hely: Szulok
Hi

Akkor sorry. Nem tudtam

Mellesleg én is küldtem már be kampányt vagy két hete. Aztán azóta vagy még 3szor. És sehova semmi visszajelzés. Nem rosszallásból, de azért rákérdezek: Miért?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 125 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Imperium - Modified by Rey phpbbmodrey
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség