Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 365 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Következő
Szerző Üzenet
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 26 szer., 15:12 
Avatar

Csatlakozott: 2003 márc. 26 szer., 11:56
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: Kecskemét
Kb 1 napi meló kellene még a monsterek részre, csak azt nem tudom mikor lesz erre 1 nap....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 29 szomb., 16:36 
Avatar

Csatlakozott: 2005 márc. 19 szomb., 19:17
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: Pécs
AAnt még mindig nem jelentkezett.
Judicator:akkor te legalább segítessz összerakni a versenyt ha már AAnt nem?

Ha igen előre is köszönöm.

_________________
Taegen

"Az izé egy olyan valami!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 okt. 31 hétf., 20:43 

Csatlakozott: 2005 szept. 26 hétf., 12:03
Hozzászólások: 98
Tartózkodási hely: Budapest
Na, megvolt az október végi támadás verseny. (Köszönet a szervezöknek...) A tapasztalatok alapján lehet finomitgatni az árlistát. De több esélyes megoldás is született, ami azt mutatja, hogy nem volt teljesen rossz az árlista. Már ami a lények árait illeti. Szerintem a kevés pénz miatt nem lehetett egy normális höst elöállitani. Olyat, aki varázsolni is tud, taktikája is van, és még valami védelme is. Pl. mágiavédelem, vagy az első 3 ütést fogó köppeny, vagy halhatatlanság. Ezért az ellenfél hösének kiiktatása számitott a fö kérdésnek a legtöbb csapat ellen. A másik dolog, ami miatt szerintem egysikú volt minden csapat statégiája, az a megkötés, hogy csak egyféle várból lehet lényt venni. Ezek miatt szerintem minden megoldáshoz található olyan csapat, ami pont az veri. E miatt kicsit trükközés volt a verseny, abban kellett bizni, hogy a mezönyben nem sok olyan csapat lesz, amire a mienk alergiás.

A leghatékonyabb 'trükköknek' Sorcerres teleportálós-közelharcos és Mugger impes-lerohanos megoldása bizonyult.

A teleportálás több mindenre is jó, például a hőst hamar kiirtani, vagy a lövös egységeket a nagák mellé állitani. Vagy a barbárokat minnél messzebb. Bár azok ellen a dzsinek békedala is elég hatékony. Az ütöeröt a nagák és a törpék biztosították a csapatban. A fájdalomtükör is elég fájdalmas, föleg, ha magas szintü egységekkel támad az ellenfél. Például az én sáskáim ellen... :)

Érdekes, hogy azok a csapatok hiányoztak, amik ezt hatékonyan megdöntenék... :) Én arra számitottam, hogy valaki meghúzza a feketesárkányos megoldást. Rend ellen káosszal... :) A csapat kb. 10 fekete sárkány, három külön felálitott lidércmén, kb. 20 meduzza, mondjuk egy efrit desszernek. (Gyors, és lehetoséget ad a taktikázásra. pl. ne a sárkánynak üssenek vissza, vagy üsse a köppenyes hőst.) A többi pénzt a hősre költeni, hogy legyen mágiaellenálása meg taktikája. Pl. tapasztalt mágia ellenálást venni, ami biztosan felfejlődik mesterre. Meg egy illuzió pálcát, és némi sebességnövelő varázstárgyat. Ha belefér, akkor még egy köppenyt is, vagy egy feltámadást. Fejlődés közben ha ad halálvarázslatot, akkor még valami rontást is lehet küldeni a nagákra. Sárkány ellen nehezen kiszámitható a játék, mert ha tud két csapatra lehelni, úgy, hogy ráadásul a gyengébb üt vissza, akkor az végképp eldönti a kérdést. Egy ilyen felállású káoszcsapatra hajlandó lennék 10:1-ben fogadni.

Az impek szerintem mindenkire a meglepetés erejével hatottak. A félelem aura, meg még néhány halálvarázslat sokat javitott az ütoképességen. Nyilvánvaló, hogy egy ütésre alapozott csapat jó ellenük. Erre szerintem számos lehetőség van, érdekes, hogy csak kettő olyan csapat volt, amelyik 50%-ban megállta a helyét.

A harmadik legjobb megoldásnak a légelementál-sárkány erö kombináció bizonyult. (Judicator) Kiegészitve egy varázslósárkánnyal, amelyik egyszer kimaradszot szeretett varázsolni. A légelementál számos dologra immunis. Mindenki meglepetésére arra is, hogy a sáska megfogja... :)

Én (AAnt) kiváncsi voltam, mit lehet egy expert természetvarázslóból kihozni. Ezt volt a legtrükösebb megoldás, és végülis hárman is megtalálták az ellenszerét. Persze hosszú életü hősre van szükség, amit ugy képzeltem megvalósítani, hogy 4 angyalt tettem a csapatba, akik majd feltámasztgatják, ha baleset érné. A teremtett sáskák a stratégia szerves részét képezték, mert a legerösebb támadó egységet egyszerüen megfogták, és nem engedték a hős közelébe. A sáskateremtés képessége 12000 aranyba került. (6000 a GM természet, hogy biztosra menjek, 2500 a varázslat, és még egy nyakék, hogy 5 sáskát termetsen.) A pandorában kapott pontokból taktikát és némi harcot vettem. A taktika + természet varázsló + 10% védekezés bonuszt is ad ! Kiegészito egységnek meg 125 ballisztát választottam, amit nem lehet elmetrükkel befolyásolni, és teljeset sebez távolról is.

Ha rögtön veszek mondjuk 15 sáskát, a többin meg még artifaktot a hősre, valószinüleg jobban járok ezen a versenyen. Hogy miért nem csináltam ezt ? Mert ha elég sokáig élt a hősöm, akkor 25 sáskát tudtam teremteni. Ez például az általam főellenségnek tekintett fekete sárkányos csapat ellen jobb volt. Meg amikor a 200 meduzza dupla lövéssel és max. szerencsével az összes addigi sáskát elpusztitotta. :)

Azt figyeltem meg, hogy mindenki számos hibát követett el a versenyen. Hogy saját magammal példálodzak, én az impek ellen bénáztam el a legjobban. Mindenáron a hős védésére akartam használni az angyalokat. De igy is csak 5 sáskát tudtam teremteni. Ha meg lecsapom a hősét elsőre a 4 angyallal (az angyal szokott kezdeni), akkor lelassul a csapat, és csak a következő körben ér oda, de addig a hősét vesztett csapatban elég nagy pusztitást lehetett volna végezni, és legalább öt sáskát teremteni. De ha a ballisztát szétosztom, és körbeállom a hőst, akkor 10-et is.

Érdekesség, hogy mindegyik vártipust választotta valaki. A káosz és barbár csapatok ezen a versenyen nem szerepeltek nagyon fényessen. A rend, halál, természet, élet voltak az erösebbek.

Gratulálok a gyözteseknek !

AAnt


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 04 pén., 18:17 

Csatlakozott: 2005 szept. 26 hétf., 12:03
Hozzászólások: 98
Tartózkodási hely: Budapest
A nagy csapatos támadás verseny ötlete akkor fogalmazódott meg bennem, mikor végigcsináltam az egyik kiegészitő lemezen levő küldetéseket, és kb. 15. térképen való átjutás után lett 5 szuperhősből álló seregem. Csakhogy a pályakészitőknek nem sikerült méltó ellenfelet találni ehhez a csapathoz. Benyomtak egy csomó lényt, amiben volt varázslás, dobás, nyers erő, meg mágiaellenállás is. Meg egy 40-es szintü hős. De a gép akkor sem tud jól csatázni, igy a végső csata izgalma elmaradt attól, amit egy ilyen hosszú hadjárat után várna az ember. Ekkor jutott eszembe, hogy milyen érdekes lenne, ha a felfejlesztett csapat a végén egy hasonló, ember irányitotta csapattal csaphatna össze. Csak az a szépséghibája, hogyha mindenkinek végig kell játszani 15 pályányi küldetést, akkor nem sokan neveznének. :) Szóval igy jutottam el ahhoz az ötlethez, hogy össze kellene vásárolni egy csapatot. És akkor megtudtam, hogy ez már másnak is eszébe jutott...

Sajnos nagyon érzékeny a verseny az álistára. A legnagyobb eséllyel akkor indul valaki, ha bugot talál az árlistában. :) A BB3-on pl. egy 25-ös védekezésü aranypáncél valahogy belekveredett a kisértékü artifaktok közé. Eredetileg arra gondoltam, hogy a lények ára az legyen, amennyiért a várban meg lehet őket venni, de ennél talán még a BB3 árlista is jobb volt. :) De pl. a levegő lény, a sáska, meg a naga alull volt árazva. A bajnok meg túl. De elkezdtünk alkudozni egy új árlistán, aztán majd lehet azt is szidni, ha elkészül. :)

Azt gondolom, hogy a nagyobb, jobban felszerelt csapatnak sokkal inkább lehet stratégiája, és kevésbé lesz kiszolgáltatva a csapat annak, hogy az ellenfél milyen trükökkel készült. De hát persze majd meglátjuk...

AAnt


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 06 vas., 22:44 

Csatlakozott: 2005 szept. 26 hétf., 12:03
Hozzászólások: 98
Tartózkodási hely: Budapest
Sziasztok megint !

Ugy látom jól elbeszélgeteik itt magammal. :)) De most megpróbálok konkrét választ kiprovokálni. Rendezzünk-e még idén H4 támadás versenyt ? Én vállalom az ingyenes terem beszerzését dec. 4-re az ELTE-n, ha elég érdeklődő akad.

Ehhez a következő menetrend tartozna:

Nov 15: módosított árlista közzététele. Ha valaki már addig is szerente gondolkodni a csapatösszeállitásán, akkor a BB3 alapján elmélázhat rajta, nagyjából 12* több pénzt elköltve.

Nov 28: csapatok beküldési határideje. (Ez egyben a nevezési határidő vége is, de azért jó lenne már korábban tudni, ki szándékozik eljönni.)

Nem nagyon lennének megkötések. Tehát hős nélküli csatatot is lehet venni, és nincs korlátozva, hogy a pénz hányad része költhető hősökre. Bármely vártipusból lehet venni lényt. Ha túl sokféle van, az a morálon ugyis megbosszulja magát, és az elég fontos, hogy ki kezd. Esetleg lehetne szankcionálni, ha egy vártipusból csak 1 lényt vesz valaki, de ez már részletkérdés.

Egy megkötésem lenne mégis: kitiltanám a mágia védelem törö gyürüt. Ha ez megengedett, akkor kaotikus lesz a játék. A hősök egymást fogják hipnotizálni, vagy teleportálni, vagy egymásra küldeni egy láncvillámot, vagy egy területre ható konfuziót vagy pokoltüzet. Az szerintem nem jó, ha az csata elején rögtön kipusztul(nak) az egyik csapat hőse(i). Arról nem is szólva, hogy a mágiatörés, ha megengedett, nem egy lehetséges stratégia lenne, hanem A kötelező stratégia, ilymódon inkább akkor lehet növelni a kreativitást, ha kitiltjuk. A ward törést már nem tiltatnám.

Ja, és ha csak H4 támadás verseny van, ez nem csak az 1v1 főverseny melléklete, akkor esetleg nevezhetne mindenki két csapattal. Az árlista közös lenne, de a pénz pl. 180000 és 360000 arany.

Ha valaki azt gondolja, hogy a 360000 arany irreálisan sok, akkor próbáljon meg 4-5 hőst fullra felfejleszteni, és rá fog jönni, hogy ez már önmagában sem sikerül, és akkor még lényt nem is vett hozzá. Főleg, hogy a kiegészitőkben szereplő artifaktokat is meg akarjuk engedni. (Az én szabályverziómban nem kap a hős ingyen tatasztalati pontot, azt külön ki kell fizetni, de a 40-es szint is megvehető.)


Üdv
AAnt


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 07 hétf., 11:39 
Avatar

Csatlakozott: 2003 márc. 26 szer., 10:35
Hozzászólások: 358
Tartózkodási hely: Budapest
Jónapokat hölgyeim,uraim.

Mint a BB-n is említettem Aantnak, tetszik az ötlete. Szóval szeretnék én is résztvenni játékosként mindenképp a jácékban.
Esetleg az árlistabelövésben is segédkeznék.

_________________
saludo hombre de combatiente:
Sorceress


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 07 hétf., 13:21 
Heroes Team

Csatlakozott: 2005 jún. 19 vas., 13:34
Hozzászólások: 1408
Tartózkodási hely: Budapest-Soroksár
Sziasztok!

Én semmiben sem segédkeznék, de játszani mennék! :) :) :)
Na, mondjuk hálóbelövés, h4 telepítés jöhet! :)

Üdv. Mugger


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 07 hétf., 13:23 
Avatar

Csatlakozott: 2005 júl. 09 szomb., 13:51
Hozzászólások: 19
Tartózkodási hely: Esztergom
Sziasztok!

Lesz valamikor offline H4 támadás is? Feltéve, ha elég érdeklődő van...
Az online-on sajna nem tudok részt venni... :(

Üdv!

Mentor


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 07 hétf., 15:26 

Csatlakozott: 2003 ápr. 30 szer., 16:01
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Pécs
Sziasztok.

Engem is érdekel a H4 verseny, szívesen résztvennék.

Sziasztok.

Judit


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 07 hétf., 22:56 
Avatar

Csatlakozott: 2005 feb. 20 vas., 23:14
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Budapest
Ha van H3 akkor megyek, sőt az árlistát is szállítom. :) H4-t sajnos egyátalán nem ismerem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 07 hétf., 23:19 
Avatar

Csatlakozott: 2004 jan. 16 pén., 20:52
Hozzászólások: 98
Tartózkodási hely: Pécs
H!
Mivel a H4-et egyáltalán nem ismerem és mindössze egy pályát gyötörtem vele végig a megalkotása óta, egyértelmű hogy ÉN IS JÖVÖK! Múltkor csak az lepett meg, hogy a dühöngőket nem tudom irányítani a H4 offline versenyben :P Ennyi talán elég a szakértelmemről...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 08 kedd, 11:51 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2004 dec. 08 szer., 11:54
Hozzászólások: 2364
Tartózkodási hely: KisNetegyele...
Na én majd meglátom, hogy megyek-e or nem! (Sajna annyi függvénye van , hogy lederiválva sem férne el ide!)
Bár eléggé lehet hogy igen, de hol lenne ez tulajdonkképen?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 11 pén., 16:05 

Csatlakozott: 2005 szept. 26 hétf., 12:03
Hozzászólások: 98
Tartózkodási hely: Budapest
Üdv mindenkinek.

Ha lesz verseny, akkor az ELTE-n a budai részen, valahol ott az új épületekben, a Petőfi hidtól délre. Természetesen pontos helyszint is fogok irni.

Ha lesz, mert még nincs teljesen készen az árlista. Engem most egy hétre külföldre szólit a kötelesség. Ugyhogy a döntés Judicator kezében van. Elküldtem neki az én árlista tervezetemet, azzal a felhatalmazással, hogy egy keveset módosíthat rajta. Persze, ha alapvetően nem ért egyet dolgokkal, akkor még tovább fogunk alkudozni, és akkor nyilván már nem lehet dec. elején versenyezni.

Elnézést azoktól, akik esetleg szintén részt vettek volna az árlista kidolgozásában, csak nem kérdeztük meg őket. De már a BB3-on elkezdtünk beszélgetni, és most szerettem volna minnél hamarabb egy elfogadható változatot előállitani. Végülis, ha jól tudom ez lesz az első nagy csapatos verseny, és még biztosan fogunk utána is módosítani a szabályokon...

AAnt


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 14 hétf., 17:34 
Avatar

Csatlakozott: 2005 okt. 09 vas., 19:49
Hozzászólások: 509
Tartózkodási hely: Behemoth's Lair
Azt hiszem, én is részt veszek. Taegen meggyőzött :D

_________________
Mindannyian őrültnek születünk. Néhányan azok is maradunk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 15 kedd, 21:28 
Avatar

Csatlakozott: 2005 márc. 19 szomb., 19:17
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: Pécs
Na bocs azért, hogy nem voltam itt!
Szerintem decemberben már indulni fog csak elöbb még átrágom az árlistát és küldök vissza jelzést mindenkinek, hogy oké vagy nem oké!
Remélem lesz belöle valami és jó versenyt sikerül rendeznem Judicatorral és HoManoval feltéve, ha még akarják, hogy segítsek!

Üdv

_________________
Taegen

"Az izé egy olyan valami!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 16 szer., 14:43 
Avatar

Csatlakozott: 2003 márc. 26 szer., 11:56
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: Kecskemét
Halihó

A monsterek letisztázva, pontosabban, hogy mindenkinek igaza legyen átlag vonva, most a többin a sor. Igyexem még ezen a héten megcsinálni, hogy 4-én online teszt vagy verseny vagy valami legyen...

judicator


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 22 kedd, 11:58 

Csatlakozott: 2005 szept. 26 hétf., 12:03
Hozzászólások: 98
Tartózkodási hely: Budapest
Sziasztok !

Elkészült a végre az árlista. Ha valakinek esetleg elfelejtettem elküldeni, az legyen szives jelezze. Arra kérnék minden érdeklődőt, hogy próbálja meg legkésőbb dec. 1-ig elküldeni a csapatát. (wagjan@mail.datanet.hu)

Helyszín: ELTE, Budapest XI. Pázmány P. sétány 1/a, 160-as szoba (I.
emelet) Megközelítés: 4,6 villamos, Goldmann György tér (Petofi híd budai hídfo)

Időpont: 2005. dec. 4 10:00

Nevezési dij: nincs, de azt mind a dijjazásra forditjuk. :)

A gépek adottak, arra kérnék két önként jelentkezőt, hogy 9-re jöjjön oda Heroes CD-kkel felszerelkezve, és segitsen beállitani a dolgokat.

A mostani árlista főként Judicatorral való alkudozás során született, a lényeket illetően pedig Sorcerres véleményét is figyelembe vettük. Az idő rövidsége miatt, most nem volt idő bevárni több véleményt. De gondolom a következő BB-ig még ugyis fog ismét változni, ha nem is ilyen radikálisan, úgyhogy mindenkinek lesz még lehetősége....

Üdv
AAnt


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 22 kedd, 12:05 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2004 dec. 08 szer., 11:54
Hozzászólások: 2364
Tartózkodási hely: KisNetegyele...
Ide is lehetne kérni akkor abból az árlistából (illes_v@freemail.hu)?
Ugyanis lehet hogy tudok menni, szerintem :!:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 22 kedd, 12:19 

Csatlakozott: 2005 szept. 26 hétf., 12:03
Hozzászólások: 98
Tartózkodási hely: Budapest
Csak egy ötlet... Ha valaki szeretne csapatot összeállitani, de nem tud eljönni, akkor esetleg megkérhet valakit, hogy játszon az ő csapatával is. (Ill. még 1 embert, aki a fő megbizottja ellen játszik.) 1 ember max. két csapatot vezethet, a játékidő miatt. Ez a megoldás persze csak fair játékosok esetén müködik, de egyszer megpróbálhatnánk...

AAnt


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 nov. 22 kedd, 13:31 
Avatar

Csatlakozott: 2003 dec. 19 pén., 9:30
Hozzászólások: 2219
Tartózkodási hely: Wuhan, Kína
Hali!

Kaptam egy árlistát, bár egyáltalán nem jeleztem, hogy játszanék. De most már elmegyek, s játszom egyet. Esélyem nem sok lesz, már rég nem játszottam. De vannak még emlékeim. :D


_________________
Rebooted bloodline.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 365 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Imperium - Modified by Rey phpbbmodrey
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség