Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1318 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 66  Következő
Szerző Üzenet
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 27 szomb., 17:35 
Avatar

Csatlakozott: 2003 dec. 12 pén., 23:33
Hozzászólások: 1002
Tartózkodási hely: Pécs
Sztem bogpista ha megegyezel azzal akivel játszol, hogy no DD meg fly, akkor no para, aki meg akarja az használja csak ne ellened :) (vagy ellenem :wink: )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 27 szomb., 17:47 
Avatar

Csatlakozott: 2004 feb. 06 pén., 22:43
Hozzászólások: 2256
Tartózkodási hely: TATA
ssth írta:
bogpista írta:
- Az olyan mapokon, ahol nincs indulóvár, a wisdommal rendelkező egyén nem élvezi a képességéből adódó előnyeit.


Dehogynem! Akkor csak egy hőssel indul és nincs vára. Ilyenkor azt a hőst editálja be amelyikkel indulni akarna és meg van oldva a probléma...nincs ezzel semmi gond.


És hová editálod be? Ugyanúgy ahogy vannak fix várral induló pályák, ugyanúgy vannak akkor fix heroval indulók is. De láttam már olyan pályát is ahol vgy 6 kezdővár van és nem mindegy melyik elé editálod a hőst. Ugyebár.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 27 szomb., 21:01 
Avatar

Csatlakozott: 2004 szept. 24 pén., 11:01
Hozzászólások: 1905
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Ha már no hit & run, meg no DD, fly, akkor jöhet a no red rush és társai... :?
A végén amit Adler írt nem is lesz igaz és teljesen multis szabályok alapján nyomjuk... :roll:
Ez ugye nem baj, csak kíváncsi vagyok, hogy miért zárkózol el Bogpista ezektől a dolgoktól... lehet, hogy csak én vagyok tapasztalatlan multis, de miért olyan nagy gáz ez? :oops:

Editálásról: Ha van fix hero, akkor helyére teheted az általad kívánt hőst! Ha nincs, akkor nem is kell beeditálni, mert induláskor a beállításoknál eccerűen beállítod magadnak! 8) És akkor oda kerül a hero ahová kellene! :) Nem? ;)
A cuccokat pedig elé teheted eventbe vagy pandora boxb, stb.

Laca


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 27 szomb., 21:34 
Avatar

Csatlakozott: 2005 aug. 13 szomb., 22:42
Hozzászólások: 624
Tartózkodási hely: Budapest/Pécs
Végig olvastam a 6 oldalt... biztosan nagyon érdekes lehet ez az egész, de nekem baromira kínai. KÁR!!!
Talán majd felnövök egyszer a megértéséhez, addig is sok sikert és jó játékot mindenkinek! :wink:

_________________
A három legnehezebb dolog az életben: bízni, hinni, megbocsátani.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 27 szomb., 22:06 
Avatar

Csatlakozott: 2003 dec. 12 pén., 23:33
Hozzászólások: 1002
Tartózkodási hely: Pécs
Laca írta:
Ha már no hit & run, meg no DD, fly, akkor jöhet a no red rush és társai... :?


Nem nem jöhet a no red rush meg a társai, ugyanis a no DD, fly meg hit and run azok más jellegűek, mint a többi szabály.
Hogy miért:
-no hit and run: egy arkangyalt beraksz implozol és elmeneküsz, aztán megint és megint és megint.....értelmetlen, ez egy más játék...
-DD,fly: a pályák többsége nem így van kialakítva. Ha bejön akkor van hogy első héten kiszeded az összes artifactot, mert átrepülöd az örzőket, túlságosan nagy előny...
a többi: -log+lvl4 Herok:egyébként is bejönnének a varázslatok csak gyengébbek lennének, lognál gyorsabban mész, de ügyes taktika kell hogy érvényesülj vele: összeségében elönyök, de messze nem akkorák, mint az elöbbiek. Nem feltétlenül döntenek el egy csatát.
-red rush: ha kék vagy csak arra kell vigyáznod, hogy első nap ne érjen el a piros, még érdekesebbé is teszi a játékot szerintem, olyan mint a sakkban a fehér előnye. Ha ott lenne white rush akkor szinte sose lenne vége egy meccsnek :lol: :wink:

Szóval remélem érted Laca, hogy ezt a hármat miért ellenezzük Bogpistával, és hogy nem olyanok, mint a társai... :roll:

Üdv: Ssth


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 27 szomb., 22:38 
Avatar

Csatlakozott: 2004 feb. 06 pén., 22:43
Hozzászólások: 2256
Tartózkodási hely: TATA
Sziasztok!

Ssth mester vázolta miért is zárkózom el a Fly, DD, Hit&Run alkalmazásától. De én a red rush-t is belevenném. Azért ez nem teljesen ugyanaz mint a sakkban a fehér előnye. De amennyi térképet áttanulmányoztam ezek a mapok teljesen más stratégiát követelnek mint a hagyományos mapok. A pirosnak általában nagy előnye van várakban, dwellingekben. 1-2 mapot ahogy néztem ha a tulajdonosa érti a dolgát lehetetlen elfoglalni, de majd meglátjuk. Én ezért is vásároltam be a tolvajlás képzettséget, mivel a lóvé kulcstényező lesz a játékban.

A wisdom kérdéséhez: Jópár olyan mapot találtam, ahol a hős beeditálása eléggé kétséges. Van mondjuk 6 induló vár. Akkor melyik elé? Lesznek ezzel még gondok.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bogpista 2005 aug. 27 szomb., 22:53-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 27 szomb., 22:43 
Avatar

Csatlakozott: 2004 szept. 24 pén., 11:01
Hozzászólások: 1905
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Ok. Értem! És igazatok van! :roll:
GJodie: Mit nem értesz? Még nem kezdődött el a verseny! Te is beszállhatsz, ha van hetente egy kis időd rá! (és persze net kapcsolatod...)

Üdv: Laca


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 27 szomb., 23:04 
Avatar

Csatlakozott: 2005 márc. 19 szomb., 19:17
Hozzászólások: 308
Tartózkodási hely: Pécs
Sziasztok!

Én szívesen jelentkezem rá ha engeditek! :D

Üdv!

_________________
Taegen

"Az izé egy olyan valami!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 28 vas., 4:29 
Avatar

Csatlakozott: 2004 ápr. 12 hétf., 12:26
Hozzászólások: 2152
Teagen:
nem kell engedélyt kérni, irsz aztán benn is leszel a játékban.

GJodie:
mi nem érthető?szivessen válaszolok.


akkor:
wisdom skill
bármilyen herot lehet, s nem kell dissmisselni, mert az editorral hozzáadod, azt akit szeretnél.
ha nincs vár, hero akkor is van, ha egy akkor értelemszerű, ha több,akkor szabadon választott.

szerintem maradjon igy, bárki, kivéve 4th lvl.

Intelligence:
csak random váraknál müködik, s csak egy várat lehet.

FLY,DD:
ha gondoljátok, kivehetem, de csak ezt a két spellt !

Hit&RUN:
ezek a mappok nem az egyensúlyra épülnek, ezért kérdéses, hogy ez a szabály életbe lépjen e.
Én megértem azokat is,akik támogatják, hogy legyen, s azokat is akik nem.
Ne feledjük, ha lehet alkalmazni,akkor mi is alkalmazhatjuk, s ellenünk is lehet.
Ha nem,akkor viszont lesz egy elfogadott definicó, hogy mi is az, a viták elkerülése végett.
Egyébként szvsz kevés mappon lesz 7lvl kánnaán.
Lehet 10 minoking többet ér mint 1 red.
Nem gazdagok a mappok, nehéz, s talán nem is jó döntés 7lvl unitot húzni, arról nemis beszélve, hogy azt meg is kell vásárolni.

RED RUSH:
igazán tanácstalan vagyok, semmiképpen nem akartam, hogy egy agyonszabályozott verseny legyen.
Egyetlen dolog, s szerintem ez eldönti a kérdést, mindig a védő a piros, s bizony lesz olyan,amikor védekezni kell.


Jöhetnek a további kérdések, látom a hero választás a legproblémásabb, de megoldható, át kell tanulmányozni az editort, ajánlom a Tools/Map specification opciót, abból kiderül, hogy hova is rakja a herot vagy herokat (player spec/generate hero at) ha nincs koordináta,akkor sehova,azaz a térképen a várban hozzá lehet adni bármelyik hőst.
Tehát wisdom skill tulajok - ha van váruk - a Tools menüben kiveszik, hogy generáljon, majd a térképen a várnál hozzáadják.
Remélem érthető voltam, probáljátok ki.




Csalni meg senki nem fog, ha megbukik, márpedig ez előfordul, az igazi szégyen, mert ugye sokan személyesen is ismerjük egymást.
Meg mi értelme lenne, felnőtt emberek vagyunk, a magunk szórakoztatására játszuk ezt, nem hiszem, hogy bárki is elrontaná a saját játékát.

_________________
Despite what your mamma told you, violence does solve problems.
Annak ellenére, amit anyád mondott neked, az erőszak igenis megold problémákat


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 28 vas., 6:56 
Avatar

Csatlakozott: 2005 aug. 13 szomb., 22:42
Hozzászólások: 624
Tartózkodási hely: Budapest/Pécs
Köszi Adler, de már van "mentorom": Ssth.
Bízom benne, hogy minden kérdésemre tud majd válaszolni, olyan szinten, hogy még én is megértsem :? :oops: :roll:
Ha még sem, akkor csak is Hozzád fogok fordulni... egyébként én is benne lennék... bár én ebben elég amatőr vagyok... röpködnek itt a kifejezések, amiről azt sem tudom, hogy eszik-e vagy isszák.
De töretlenül reménykedem, hogy egyszer ezt mind érteni fogom... :wink:

_________________
A három legnehezebb dolog az életben: bízni, hinni, megbocsátani.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 28 vas., 10:29 

Csatlakozott: 2004 máj. 26 szer., 13:41
Hozzászólások: 190
De adv. wisdommal már lehet 4.lvl hőst is ugye?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 28 vas., 10:49 
Avatar

Csatlakozott: 2003 máj. 21 szer., 16:10
Hozzászólások: 184
Tartózkodási hely: Mátészalka
Üdv,

Gyerekek, tegyük fel nekem nincs wisdomom (a Lordnak) de első nap kapok a várban lvl.4 speckos hőst vagy logistic -est akkor az gond nélkül lehet a főhősöm, mert nincs benne semmilyen szabályban hogy nem szabad. Én ha jól értelmezem akkor a wisdom megadja a lehetőséget hogy ne a véletlenre bízd a hősöd választását. Mint pl. az inteligencia rnd. várak esetében az egyiknek bármi lehet a másiknak meg az amit választ.
Ha egy wisdom-os Lord kap a várában egy lvl4-s hőst akkor azt választhatja főhősnek, csak basic wisdom szinten ezt nem lehet automatikusan editálni csak szerencse kérdése.
Ja és ha már van egy hős alapból editálva a pályán akkor azt kell az editorban megváltoztatni a kivánt hősre, nem szabad mást editálni mellé, mert akkor az már +1 hős előny lenne.
DD és FLY szerintem is legyen kivéve, a többi maradhat a játékban.
Boti.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 28 vas., 11:01 
Avatar

Csatlakozott: 2004 ápr. 12 hétf., 12:26
Hozzászólások: 2152
Paul:
igen

GJodie:
jobb is Running Man, mint egy öreg Sith:)
sajnos szótár nincs a kifejezésekre :shock:

de idővel megismeri az ember az összeset.

Boti:
igy van, tudjuk, hogy a 4th.lvl nem egy nagy szám, a fejlődésük elég furcsa, s gyenge, szvsz. a speckó miatt.


FLY, DD:
annyit hozzá kell tennem, hogy itt nemigazán lesznek olyan herok, akik 200-300 spell ponttal rohangálnak,nagy öröm, ha sikerül elérni a lvl 10-12 szerintem, s az sem biztos, hogy az a jó taktika, hogy egy herora épit valaki.

Ezért irtam, hogy ez más, lehet Fly-od,( ha lesz elég nyersanyagod, pénzed)
de mi van, ha kevés a spell pontod?
szóval probáljunk meg elrugaszkodni a megszokott sémáktól, ez kicsit más mint az általunk ismert multi.
Természetessen, ha a többség úgy kivánja, kiveszem az összes mapról, azt azonban ne feledjétek, hogy minden relic (bár relic, utopia ügyileg is csövezés van, ez nem erről szól) benn van.

Minden map 1.4, javaslom, hogy az esetleges bugok végett, akik 3.2 vagy 4.0 ban nyomják (ti. mindkét fél ilyen verzióval van, ha az egyik 1.4 akkor tárgytalan) azok a kezdés előtt az adott mappot mentsék el SoD verzióban, igy elekrülendőek a bugok (relicnél szokott lenni, hogy random relic combo artie is, valamint nem azt kapott, mint amit látsz).

Akiknek valamiért köhög a zone, azok se essenek kétségbe, a játék játszható tc/ip alapján is.
A gyakorlatlan multisoknak javaslom a multiplayer topicot, ott minden kérdésre van válasz..

_________________
Despite what your mamma told you, violence does solve problems.
Annak ellenére, amit anyád mondott neked, az erőszak igenis megold problémákat


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 28 vas., 12:03 
Avatar

Csatlakozott: 2004 feb. 06 pén., 22:43
Hozzászólások: 2256
Tartózkodási hely: TATA
Azért a Fly és DD legyen tilva, mivel akár 1 scholar is megtaníthatja. A relicekkel semmi baj nincs, csak megszoktad hogy a táborba ki van véve szinte mind, csak a +allosak maradnak szinte. Igen, a mapok másmilyenek, bár még csak kb. 10-et néztem meg a 40ből. Azért a 4lvl elég nagy szám. Gondolj csak Jedditére vagy Alamarra. Szóval érdekes lesz az biztos.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 28 vas., 12:09 
Avatar

Csatlakozott: 2004 ápr. 12 hétf., 12:26
Hozzászólások: 2152
gondolom a random scholarra gondolsz, hát jó

megcsinálom, majd egy .zipben felrakom a mappokat.

ha valaki olyan mákos, hogy bookban megkapja, akkor az legyen az ő szerencséje, ennyit megérdemel.

_________________
Despite what your mamma told you, violence does solve problems.
Annak ellenére, amit anyád mondott neked, az erőszak igenis megold problémákat


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 28 vas., 15:21 
Avatar

Csatlakozott: 2003 márc. 26 szer., 7:31
Hozzászólások: 1552
Tartózkodási hely: Szolnok
Nem kell átszerkeszteni szerintem. Lvl 4-es tornyot kb 2-3 hónap után tudod felhúzni szerintem ha nem az emberre mész akkor előbb. Utópiában sőt akár a mapon is megkaphatod a air könyvet és akkor ne használhassa? A fly szinte ugyanolyan jó mint a föld könyvbe az implo akkor azt sem szabad használni? Én amikor játszottam az egyik kedvenc pályámon csak a kéknek van utópiája egyszer megkaptam ott a levegő könyvet máskor pedig a all 5th spell sapkát. Az sem rossz. Szóval varázslat tiltás ne legyen.

hit & Run: Fair play szabályai szerintem 1x 2x el lehet játszani de folyamatosan nem szerintem kár is ilyennel foglalkozni. Nem nagyon fogsz 1 angyallal mászkálni a főhőssel ha egyáltalán lesz olyanod. A másik hogy arra figyeljetek hogy nem mindig az a nyerő dolog a pályán ha megölöd a főhősét. Van ahol pl. egy várat kell elfoglalni vagy a grált kell felépíteni.

red rush: nagyon ritka az hogy pont úgy jön ki a lépés hogy 1 napra vagy tőle. de szerintem ezt tényleg tiltsuk hiszen a piros általában előnyben van. És pl. a 3 várból összeszedi a sereget hozzáadja a hőshöz és azzal támad az már durva.

Most jöttem haza pestről 3 napi bulizás után és kész káosz van? :)

_________________
FEEL THE SUNSHINE!
Music is my life!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 28 vas., 16:31 
Avatar

Csatlakozott: 2004 ápr. 12 hétf., 12:26
Hozzászólások: 2152
nincs káosz
pont az van, hogy jönnek az ötletek.

sokban igazad van
probáljátok a mappokat

_________________
Despite what your mamma told you, violence does solve problems.
Annak ellenére, amit anyád mondott neked, az erőszak igenis megold problémákat


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 28 vas., 17:24 
Avatar

Csatlakozott: 2004 ápr. 12 hétf., 12:26
Hozzászólások: 2152
http://web.axelero.hu/vonadler/Lords/maps/maps.zip

ezek a mappok

_________________
Despite what your mamma told you, violence does solve problems.
Annak ellenére, amit anyád mondott neked, az erőszak igenis megold problémákat


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 28 vas., 21:02 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2003 ápr. 10 csüt., 7:33
Hozzászólások: 9411
Tartózkodási hely: Budapest
Üdv Bátor Harcosok!

Ssth: Sajnos elég kevés a szabadidőm mostanában, ezért is nem jelentkeztem a játékra, pedig jónak tűnik... Talán télen beszállok, ha nem lesz már annyi dolgom... Baráti üdv!

_________________
Vologya Mester - A Heroes Team vezetője


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005 aug. 29 hétf., 13:04 
Avatar

Csatlakozott: 2003 márc. 26 szer., 7:31
Hozzászólások: 1552
Tartózkodási hely: Szolnok
Egyébként is ha szerencséje van hogy megkapja akkor használja nyugodtan. De lehet hogy pénzes zsákot kap relic-ént akkor meg balszerencsés szóval...

_________________
FEEL THE SUNSHINE!
Music is my life!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1318 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 66  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Imperium - Modified by Rey phpbbmodrey
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség