Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 169 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Következő
Szerző Üzenet
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004 nov. 16 kedd, 20:39 
Avatar

Csatlakozott: 2004 ápr. 07 szer., 10:46
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Budapest
Üdv,

én a varázslatok témaköréhez szólnék hozzá: Elég nevetséges, hogy pl. a haste kb. 1/26 árban van az armageddonhoz képest, és pl. a resurrection is kevesebb, mint a harmada. Szerintem közelíteni kellene az arányokat annak szellemében, hogy melyik varázslat mennyi varázspont elhasználásába kerülne az alapjátékban. Nem beszélve arról, hogy mennyit ér az armageddon pl. 1000 gargoyle-ra varázsolva, vagy ugyanezekre egy haste. No comment.

Üdv,

_________________
John C


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004 nov. 16 kedd, 21:56 
Avatar

Csatlakozott: 2004 ápr. 20 kedd, 13:10
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest
Na hogy én is írjak pár dolgot:
Varázslatok:
Resurrection, Animate Dead, Clone 4000a
Haste, Slow 350a
Varázstárgy:
Recanter's Cloak,Orb of Vulnerability 4000a
Orb of Inhibition 7500a
Air Magic: 1250,3750,6250 like Water Magic
Eddig tiltott Heroe-k csak példaként
Thant:5200a,Lionis:2900a, Mephala 2200.
Lények:
Familiar:6->7a
Archer,Gog,Harpy, Stone Gargoyle,Lizardman 12-13->15a
Egyenlőre ennyi.
u.i: Természetesen építő jellegű kritikákat is várok.
Birom én csak nem szeretem :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004 nov. 17 szer., 9:53 
Avatar

Csatlakozott: 2003 jún. 24 kedd, 12:02
Hozzászólások: 156
Tartózkodási hely: Kazincbarcika
Üdv mindenkinek!
Végre saját topik a következő árlistának. Bár ide írok, de nem annyira árakat, mint inkább szabálymódosítási javaslatokat írnék.
Mindenekelőtt szeretném megjegyezni, hogy Morphose- zal értek egyet abban, hogy a tiltások nem válnak a játék színességének előnyére.
Mivel ha jól értelmeztem, közös érdek, hogy ne lehessen olyan sereget összeállítani, amelyik veszteség nélkül tud nyerni. Ennek elérésére a következő a javaslatom: Az összeállított sereg minimum 3 különböző lényt kell, hogy tartalmazzon, és ennek a három lénynek a mennyisége egyenként meg kell, hogy haladja a serek összHP-jának 20%-át. (Tehát egy sereg mimimum így nézne ki : 20%, 20%, 60%). Ezen felül persze lehetne venni 1-1 akármit. Továbbá eltörölném az idegen várból származó lények vásárlási korlátozását, és a 150%-os felárat is.
Hogy elkerüljük, hogy minden sereg úgy nézzen ki, hogy pl. Arkangyal, Archdevil, Behemót
További kikötés lenne, hogy a fő tömeget adó lények nem lehetnénk azonos szintűek.

Warlocknak annyit mondanék, hogy én Mephaláért megadnék 5000-et is :)

_________________
Minden úgy van jól, ahogy van, kivéve, ha nem lehet rosszabul.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004 nov. 17 szer., 10:03 
Avatar

Csatlakozott: 2004 ápr. 20 kedd, 13:10
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest
megamikor írta:
Üdv mindenkinek!
Végre saját topik a következő árlistának. Bár ide írok, de nem annyira árakat, mint inkább szabálymódosítási javaslatokat írnék.
Mindenekelőtt szeretném megjegyezni, hogy Morphose- zal értek egyet abban, hogy a tiltások nem válnak a játék színességének előnyére.
Mivel ha jól értelmeztem, közös érdek, hogy ne lehessen olyan sereget összeállítani, amelyik veszteség nélkül tud nyerni. Ennek elérésére a következő a javaslatom: Az összeállított sereg minimum 3 különböző lényt kell, hogy tartalmazzon, és ennek a három lénynek a mennyisége egyenként meg kell, hogy haladja a serek összHP-jának 20%-át. (Tehát egy sereg mimimum így nézne ki : 20%, 20%, 60%). Ezen felül persze lehetne venni 1-1 akármit. Továbbá eltörölném az idegen várból származó lények vásárlási korlátozását, és a 150%-os felárat is.
Hogy elkerüljük, hogy minden sereg úgy nézzen ki, hogy pl. Arkangyal, Archdevil, Behemót
További kikötés lenne, hogy a fő tömeget adó lények nem lehetnénk azonos szintűek.

Warlocknak annyit mondanék, hogy én Mephaláért megadnék 5000-et is :)

A Mephalat én nem tudom mennyiért lehetne adni, lehet hogy megér 5000-et is, én a varázslat miatt kitiltott hősök esetében javasolnék egy olyat, hogy 800-1000a+A várzslat ára.
Én a más várakbóllévő tiltást megtartanám,és a felárat is mert nagyon durván felrúgná az egyensúlyt, ha mondjuk
Olyan sereget raknék össze, hogy a valamelik vár kedvenc hőséhez, mondjuk veszek egy ArcAngelt, hogy gyorsan jöhessek, 1Arcmaget, hogy kevesebbe kerüljön a resurrection, 1 Efreet sutant, hogy azzal megtámadhassam a főcsapatát, és még folytathatnám.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004 nov. 17 szer., 10:47 
Heroes Team

Csatlakozott: 2003 márc. 25 kedd, 20:57
Hozzászólások: 2058
Tartózkodási hely: Gyömrő
Hi!

Warlock: Az ilyen csapatokhoz már csak moral növelőt kellene venni, hogy azért néha te is léphess... :lol: :lol: :lol:

Egyébként a Megamikor féle 20-20-60%-os seregmegosztás nem rossz ötlet. Mondjuk Mephaláért kicsit sok az 5000 arany, pláne, ha a Gepy féle több fordulós versenyről van szó, ahol az elején még nagyon sok az 5K, és 5-10 szint alatt még nem jön ki olyan durván Mephala ereje...

_________________
*HAVE FUN!*

Nimbus


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004 nov. 17 szer., 12:10 
Avatar

Csatlakozott: 2004 ápr. 20 kedd, 13:10
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest
Vagy Leadershipes hőst választok hozzá. :lol:
Egyébként szvsz Mephala-ért számításaim szerint 2700-2800a lenne megfelelő, bár lehet, hogy ez kevés.
A számítási algoritmusom Mephala-ért a következő volt
Round(1000a+Basic Armorer(1250)+Expert Armorer*0,05(335))


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004 nov. 17 szer., 14:39 
Avatar

Csatlakozott: 2003 aug. 29 pén., 11:58
Hozzászólások: 166
Tartózkodási hely: Érd
Hát szerintem jobb egy kicsit a:20%,25%,55%
Mephala kb.:3000-3200 arany
De csak szerintem :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004 nov. 17 szer., 15:14 
Avatar

Csatlakozott: 2004 ápr. 20 kedd, 13:10
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest
A csapatösszeételben én sem támogatom a %-os aránybevezetését.
Ebben Muggerrel kell egyetértenem.
A póthős esetében kicsit bizonytalan vagyok, mert igaz hogy bonyolítja a dolgokat, de az is igaz, hogy póthőst is választani tudni kell, illetve, ha figyelembe vesszük az IA nem túl fényes működést, akkor lehetne a védekező csapatot annyival támogatni, hogy ő van a főhössel.
u.i. Persze csak hangosan gondolkodom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004 nov. 17 szer., 15:36 
Avatar

Csatlakozott: 2004 feb. 06 pén., 22:43
Hozzászólások: 2256
Tartózkodási hely: TATA
Mugger írta:
CÉLSZERŰ sereget összeállítani a mostani 34 -ből, cirka 4 embernek sikerült


Ez nem igaz. Én például úgy állítottam össze a seregemet, hogy az nekem jó legyen és az ellenfeleknek ne okozzon könnyű ujjgyakorlatot.
Én akkor sem fogok élesztgetős csapattal indulni, ha történetesen annyira olcsó lesz, hogy mindenki azzal indul. Én megpróbáltam az élesztgetős seregek dolgát megnehezíteni. Úgy gondolom, hogy nem volt egyszerűen legyőzhető a seregem. Ezzel a ti játékotokat is színesebbé tettük, és mi is jól szórakoztunk. De erről nem akarnék több szót ejteni. Itt az volt a gond, hogy az élesztgetősöknek "túl könnyű" dolga volt. Emlékezz vissza az első támadásra Mugger bátyó, az ottani veszteség %-od -hoz képest az én mostani veszteség%-om mindössze pár század %-al rosszabb!!!
Ezért kell az árlistareform.

Mugger írta:
Szerintem egyébként sem a szabályokat kell fenekestül felforgatni, HANEM korrekt árlistát kellene készíteni!!!


Így igaz, ebben tökéletesen egyetértek veled. Én őszintén szólva nem is értem, amit itt a többiek mondtak itt kötelező lény %-okról, meg hasonlókról. Nem kell, semmi értelme. A játéknak kitűnő a koncepciója, ezen nem kell változtatni, mindösszesen az árlistát kell megreformálni. Ehhez kellenek a JAVASLATOK. De nem 1 dolgot kiemelve, hanem összességében. Én a jövő hétre ígérek egy árlistát, ami át lesz reformálva, akkor majd lehet töprengeni, vitázni, hogy a változtatások, amelyeket eszközölni fogok mennyire jók és használhatók. Én úgy véltem, hogy ti is ebben gondolkodtok, nem 1-2 dologról.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004 nov. 17 szer., 16:03 
Heroes Team

Csatlakozott: 2003 márc. 25 kedd, 20:57
Hozzászólások: 2058
Tartózkodási hely: Gyömrő
No Halihó!

Furcsa, általában Mugger bátyó meglátásaival, és véleményével egyetértek, ám ez most kivétel... Általában ő szokta a hangnemet megkérdőjelezni (jogosan), most azonban nem hiszem, hogy Megamikor felvetése és általában az a "30" ember megérdemelte volna a fentieket... :roll:

Továbbra is tartom, hogy Megamikor ötlete jó, SZERINTEM! Valójában, ezt én már korábban pedzegettem Vologyának, hogy valamiféleképpen rá kellene szorítani az embereket, hogy ne csak egy lény alkossa seregének 99%-át. Hiszen normál játékkor sem csupán egy lénnyel aratjuk le a mapot... Valamiféle arány felállítása, esetlegesen az egy egységre elkölthető pénz maximálása lehetne egyfajta megoldást erre. Persze ez csak felvetés, nem hiszem, hogy emiatt máris le kellene harapni a fejét Megamikornak, vagy bárki másnak, hasonló ötletért, legyen az akár jó vagy rossz...

Egyébként ami a CÉLSZERŰ seregeket illeti... igaz lehet, hogy nem sikerült, túl jól a seregemet összerakni, hiszen valsz, még a 10-be sem kerülök a nyamvadt 2,3%-al... tehát ilyen szempontból biztosan nem "CÉLSZERŰ", TOVÁBBÁ ha a célszerűtlenség azt jelenti, hogy nem vettem ressurrectet, akkor ezek után sem fogok "CÉLSZERŰ" seregeket összerakni... :?

_________________
*HAVE FUN!*

Nimbus


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004 nov. 17 szer., 17:39 
Avatar

Csatlakozott: 2003 jún. 24 kedd, 12:02
Hozzászólások: 156
Tartózkodási hely: Kazincbarcika
Ezt főleg Muggernek írnám, mert, mint fogalmazott úgy látszik mindig összeakadunk:)

Amit írtam az csak egy javaslat volt, a %-ok értéke pedig csak példa, egyáltalán nem az van, hogy ragaszkodom a 20-20-60-hoz, és már pedig csak annyi lehet, különben nagyon megsértődöm és ide se jövök többet :). Gondoltam majd mindenki elmondja, hogy szerinte miért nem jó, ha annyi és mi lenne jobb és miért.

Nekem különben mindegy mik a szabályok,mert úgyis mindenkire ugyanúgy vonatkoznak. Csak volt egy javaslatom, hogy mitől lennének változatosabbak a seregek és a csaták, és milyen lenne az a sereg amivel nehezebb veszteség nélkül csatázni, hogy ne legyenek 0%-os holtversenyek. Annyiban gondolom mindenki egyet ért, hogy egy vegyes seregre nehezebb figyelni mint egy nagykupac kis zöld müty-mütyre :D

(Érvekkel mindenképpen meggyőzhető vagyok :D )

_________________
Minden úgy van jól, ahogy van, kivéve, ha nem lehet rosszabul.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004 nov. 17 szer., 18:09 
Heroes Team

Csatlakozott: 2003 márc. 25 kedd, 20:57
Hozzászólások: 2058
Tartózkodási hely: Gyömrő
Hali!

Mugger: A Célszerűséget hagyjuk... tudom/tam mire gondolsz, csak az onlinehoz szokott észjárásom, nem tud megbírkózni a gondolattal, hogy olyan csapatok végeznek előttem rendre amiket símán megvernék online... node ez Offline...

A seregek lényarányainak felállítása szerintem nem bonyolítás, csupán egy olyan kitétel, mint, pl. az, hogy min. a pénzed 50%-át seregre kell költened.
Ez szerintem a játék színesítése, nem pedig "túlszabályozás"... :D
Pl. itt az én verzióm: egy lényre elkölthető összeg maximum 5000 arany, így egy sereg kb. 3-4 féle egységet kellene, hogy tartalmazzon... ténylegesen ki lehetne használni az egyes várak adta lehetőségeket... 8)

_________________
*HAVE FUN!*

Nimbus


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004 nov. 18 csüt., 9:40 
Avatar

Csatlakozott: 2004 ápr. 20 kedd, 13:10
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest
Én mindenkép megtartanám a lényválasztásban a mostani megkötéseket.
A Mugger által említett pozitív diszkriminációval az a problémám, hogy nagyon nehéz lenne megállapítani egy megfelelő plusz összeget, amitől nem borul fel az egyensúly.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004 nov. 18 csüt., 11:21 
Avatar

Csatlakozott: 2003 dec. 12 pén., 23:33
Hozzászólások: 1002
Tartózkodási hely: Pécs
Üdv mindenki!

Először is, Muggerral teljes mértékben egyetértek abban, hogy a póthőst el kell törölni, mert fölösleges, a sereg összetételének százalékos arányát ne határozzuk meg, midenki olyat állíthasson össze amilyet akar. És a szabályokat tényleg nem kellene megváltoztatni, mert szerintem jók.
Aztán pár javaslat az árak modósítására, mert tudtommal ezért nyitották ezt a fórumot.
Ring of Conjuring:250 arany
Haste, Slow: 350 arany
Clone: 4000arany
Ressurection: 8000arany ( szívem szerint eltörölném )
Animate Dead: 6500arany ( ezt is eltörölném igazából, de ha nem akkor ennyiért lenne reális)
Tiltott hősök továbbre is tiltottak maradjanak ( Thantért 5200 nevetségesen kicsi ár )
Lények: Archer, Gog, Gargoyle,Harpy:15arany
Lizard man:13arany
Walking Dead:12arany (miért volt drágább, mint a gargoyle??????)
összes első szintű lény+1arany kivéve Centaur
upgradelt első szintű: +1 arany kivéve centaur captain

Egyenlőre ennyit szeretnék kiemelni, habár a többin is lehetne változtatni....

Üdv:Ssth!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004 nov. 18 csüt., 12:17 
Avatar

Csatlakozott: 2003 aug. 29 pén., 13:40
Hozzászólások: 548
Tartózkodási hely: Pécs
Én sokat liberalizálnék!

Más várakból választható lények 150% nélkül!

Minden lény lehet mindenkivel... és minden hős legyen választható(jó árért)

Nagyon jónak tartom Nimbus azon ötletét, hogy pénzben maximáljuk, hogy 1 lényből mennyi vehető. Így mindenkinél többfajta lény lesz...

Nem kell felemelni az Animate Dead, Resurrection ... varázslatok árat; legyen olcsóbb a Recanter's Cloak és drágább az arkangyal. Ennyi

_________________
Levko


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004 nov. 18 csüt., 18:20 
Avatar

Csatlakozott: 2004 aug. 13 pén., 14:43
Hozzászólások: 251
Tartózkodási hely: Bp.
Én a következő rendszert tartanám használhatónak a lények terén.

Szintenként 7x2=14 lény van. A 14 lényt erősségük alapján sorba kell állítani és egy 20-as listán rangsorolni. Pl. pikemen 20, master gremlin 18, ... gremlin 1. Azért a 20 pont, hogy legyen azért hely a kisebb-nagyobb erősség különbségeknek (nem kötelező kihasználni). Ezeket a pontokat 2-vel kell szorozni és meglesz a lény ára. Ezt aztán szintenként el kell játszani minden lénnyel. Második szinten legyen 4 arany a szorzó, még feljebb meg még több. Persze annyira ki kell egyensúlyozni a táblát, hogy kb. mindegy legyen, hogy 800 gargoyle-t veszek, vagy 5 archdevilt (legalábbis arany/haszon/összhp mutató szerint).

A variknál, hősöknél, artifactoknál is el lehet ezzel bíbelődni.
A módszer: 2-3 ember ezt a nagy táblát összeállítja. Ha kész, akkor mindenki szavaz rá. Ha a többség elfogadja, akkor OK. Ha nem, akkor átszerkesztés. Ismét szavazás...stb...

Túlzott korlátozásoknak és nyakatekert szabályoknak nem látom értelmét. Minél praktikusabb és egyszerűbb keretet kellene adni. Ha minden elem ki lesz egyensúlyozva (pl. ugyanannyi aranyból összeállított might csapat is ugyanannyira leveri ugyanazt az ellent, mint egy magic csapat) , akkor bárki bármilyen kombót összeállíthat. A gyakorlat úgyis azt mutatja, hogy ennek ellenére a profikat akkor se lehet megszorítani.

Aztán csoportos versenyek, körmérkőzés, szintlépés...stb. amit már itt oly szépen megfogalmaztatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 169 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Imperium - Modified by Rey phpbbmodrey
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség