Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 149 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Következő
Szerző Üzenet
  Offline
HozzászólásElküldve: 2015 okt. 24 szomb., 23:34 
Avatar

Csatlakozott: 2006 aug. 25 pén., 16:52
Hozzászólások: 2535
Tartózkodási hely: BP XIV.ker. Zugló
Én is megírom a beszámolóm amíg még frissek az emlékek,kezdem a támadással:
Alyr:ez volt a kezdőmeccs,remek kezdése volt a tornának hogy nem kaptam se watert se tacticsot,ő pedig igen plusz első körben 6 stackból 3 morált kapott így ott vége is lett az ütközetnek.Azon csapatok egyike volt amelyik csak akkor ver el ha kap tacticsot én pedig nem :D 1-1
Dragon:Ez is olyan csapat volt amelyik csak akkor tudott elverni ha lőtávba áll 0.körben,persze itt sem kaptam tacticsot egyszer sem,másodjára legalább ő sem. 1-1
Dreegar:Mint kiderült a griffek baromi erősek és első körben hiába kaptam meg az összes skillt nem tudtam leverni,így 2.körben maradt az a taktika hogy leadership+1 nagy stacket hagyok hátha morált kap.Nem jött tactics, edricnek igen,így elérhetett volna mielőtt egyáltalán lövéshez jutok de Dreegar rosszul állt fel és pont nem fért oda,így kaptam egy ingyen lövést full rangeben,aztán bejött a 12% (morál) :D ez 1-1 lett,egyetlen ellenfél ahol tudtam mákolni.
Edem:Itt a sebzéskülönbségből kifakadóan nem volt kérdés ki fog nyerni,akár nagyon sok morál ellenében is,2-0
Jou:Ez az abszolút esélytelen csapat volt számomra,egyetlen esélyem ha kapok tonna morált de leadership egyszer sem jött be így nem szenvedtem sokáig,0-2
Karesz:Itt sokba szétszedtem az íjászokat meg Karesz hamar lőtte el a hastet is így sima lett,2.körre már nem állt ki,2-0
Magix:Ez is gyors kör volt,első játék 2.körében realizálta hogy túl sok hp-m van és feladta :D 2-0
Norbakk:A kevés hp-s marksmenek nem tudtak érvényesülni,talán tacticcsal és sok morállal,dehát nem jöhet be ez mindenkinek ellenem :D 2-0
Ricsepi: Itt szintén indokolatlanul buktam egy pontot a water magic kritikus hiánya miatt,meg a nagy gog stackek kaptak pár morált az elején-közepén,nekem csak a 30as stackek jöttek 2x :D 1-1
SirDani:Ez a meccs nem lett lejátszva így bekerült az egyébként egyértelmű 2-0
Sorcy:Újabb mumus csapat,csak akkor lett volna esélyem ha Jenova a water magic vagy armorerből maximum az egyiket kapja meg,de mindkétszer bejöttek neki így levert mint a botot (visszavágott a 3 évvel ezelőtti tábori támadásért mikor lemákoltam az 1.helyért :D ) 0-2
Trunks:Itt nem volt nehéz dolgom a több hp meg szimplán erősebb damage miatt,moráltól sem féltem mert sikerült elég jól blokkolni,2-0
Vologya:Ezt kihoztam egy bravúros 2-0ára,bár Vologya elaludt és utána feladta a versenyt,ez engem elég hátrányosan érintett mert a wood elfek a top csapatokat elég jó eséllyel verték,és kb egyetlen csapat ahol meg voltam elégedve a skillfával mind2 fordulóban :D
Zodmund:Újabb csapat amitől eléggé féltem,a legjobb esélyem a tactics volt mert akkor majdnem biztos hogy szanaszét lövöm ,persze nem kaptam egyszer sem :D Viszont 2.körben nem jött intelligencia deemernek és idő előtt kifogyott a manából,de ha jobban beosztja (elején meteor ahol lehet) akkor megint kikapok,így 1-1 lett.

Asszem holtversenyben 5-6-7. lettem Dragonnal és Alyrral,ami kicsit alulmúlta az elvárásaimat,elég szerencsétlenül jöttek ki a dolgok számomra és sok pontot buktam,ahol tudtam pontot lopni az is csak az ellenfél hibájából sikerült.Azért nem volt rossz,nem panaszkodni akarok,majd máskor jobb szerencsém lesz,mutatja ezt a 3 támadás első helyem.Első helyhez nyilván kell kevés szerencse is,Sorceress most megérdemelten behúzta a bajnoki címet,jól csatázott,így utólag is gratula! És Ricsepi / Jou-nak is,a spell nélküli gogok meglepően jól szerepeltek,a bone dragonoknál meg nem számoltam hogy a slowos íjászok megszivatják,ez jelentette a különbséget 1. és 3.hely között :D

1vs1:
1.Dave ( rampart-alkin) vs Dragon (dungeon-synca) Nyugat vs Kelet
Itt 1.héten nem nagyon volt konkrét terv csak elmászkálgattam a főhőssel,próbáltam fejlődni de mivel kellett a pénz csak 1 dobozból vettem fel xp-t,és később meg eléggé kellett volna + xp.Nem sikerült olyan gyorsan haladni mint terveztem,olyan 125-6ra szedtem ki mindkét reliket,közben felhúztam a tornyot fővárban,adott chain+meteort amiért azért visszamentem :D 131-2 körül átmentem alul,Dragon beült a várába nekem meg fogalmam se volt hogy mije van úgy meg nyilván nem ütöm be,elmentem +1 attackért de sikerült swampon megállni grass helyett így buktam 1 att/def meg 1 speedet,mivel aznap megtámadott.Volt 900 fölötti chainem de red orb volt syncánál,aminek nem örültem annyira 26os powerrel meg upgrade nélküli dwarf / törpével.Golden bow is befigyelt a túloldalt de boxolásban nem volt olyan erős a dungeon horda,armorer hiánya és csak basic offense az expert offense/armorer ellen,meg volt vagy 6-7 defensem is pluszba.Még kaptam vagy 3 morált is az első 2 körben így hamar elfogytak a blackek,aztán a többi is.Ha Dragon kap jobb hőst az elején akkor szorosabb :)
2.Dave(rampart-moandor) vs Kady(dungeon-shakti) Jebus
Nemtom volt-e restart,én elégedett voltam a terepemmel,habár 2 unicorn dwellen és 2 minimumos hive-on kívül semmi nem volt rajta,de moandor elég sok szintet lépett a learningnek köszönhetően,felajánlotta neki 6x a water magicet,nem kellett.Armorer offense tactics hálistennek lett,így már csak egy blindot kellett szereznem hogy beverjem a horde cyclops blokkomat,jött is blind egyik shrineban (tower vár nem adott),összeszedtem a 2 db artimat és bementem minimális veszteséggel (40 kentaur kapitány meg 2-3 pegasi),a 15 war unicorn tette a dolgát blind társaságában.Kaptam intelligenciát is ami egész jól jött mert kellett sok mana a pici seregemhez,főleg hogy 123as kitörésem után rögtön jött szembe 35 behemót amihez kellett 4 blind hogy leverjem őket.Egy pandorát őriztek ami adott 3 gold dragont,aztán még kiszedtem egy kannát meg levegőkönyvet,elszaladtam manát tölteni aztán 127kor úgy gondoltam nem várom meg Kadyt kifejlődni,főleg hogy 180 másodperces köröket toltam már.Hét végén pont beértem a várába,figyeltem view airral hol lehet.131kor beütött a várban,megint red orbos csata volt pedig volt erős chainem,de így is egyértelmű volt mert Shakti skilljei hagytak kívánnivalót maguk után.
A 3. meccsem elmaradt mert Alyr úgy döntött inkább szülinapozni megy,így eléggé unatkoztam,szívesebben lejátszottam volna a meccset minthogy alvás közelébe kerüljek,de ez van.
4.Dave(fortress-bron) vs Dreegar (stronghold-tyraxor) Jebus
Elégedett voltam az eliminációval és az első terepemmel is de bugosat generált a **** WT úgyhogy újra kellett kezdenünk 2.nap,aztán ellőttük a 2-2 restartunkat is,a végső mapon 2 utamat blokkolta rögtön a vár előtt pack lich,ennek ellenére volt elég pénz hogy 4.nap felhúzzam a hidrát és leüssem az egyik hiveom őrzőit (lots pegasi),de sajna fullos volt a hive így nem tudtam beütni,pedig összes többi esetben leverem őket.Így a standard sereggel mentem beverni a hidra dwellemet,ahol lehető legrosszabb időben morált kapott a hidra és elbuktam a fél seregem (1 wyvern összes gnoll,fele lizard,meg majdnem a hidra is),először azt hittem ki se jövök onnan élve.Végül csak sikerült,bevertem a bika és wyvern dwellemet is,majd elindultam xp szerzési lehetőségek irányába,lots griff őrzött egy dobozt de lvl 1-2 magic volt benne,majd levertem horde vámpírt meg lots pit fiendet,egy hiveot,ez adott kis xp-t de sajnos nem kaptam se logot se offenset.123kor készültem kitörni a blokkomat (azure dragon és horde dread knighttal kellett volna megküzdjek) mikor Dreegar jött kezet nyújtani mert olyan terepet kapott amivel esélytelen volt 2.héten kimenni.Mikor megnéztem a mapját tényleg úgy tűnt,nagyon nehéz blokkok voltak mindenhol és igazi powerstacket nem lehetett összeszedni időben,plusz a 2,5-3 napos út a sivatagig.Ha a maxot kihozza belőle akkor 3.hét elején bemegy de elég nagy szerencse kellett volna ahhoz hogy nyerjen sztem,én lehet nem adtam volna fel a helyében de végülis megértem a döntést.Sajnálom hogy így nyertem meg az elődöntőt,jobb lett volna egy izgalmasabb meccs,ezért Dreegarnak adom a mr.unlucky szavazatom.
Döntő:
Dave(stronghold-jabarkas) vs Zodmund (inferno-moandor) Jebus
Eliminációból elég jól jöttem ki,az inf általában nem túl acélos,bár wt-ben boostolva van eléggé.Azért strongholddal erősebbnek éreztem magam,1 restart után kaptam egy terepet ahol be voltam kicsit blokkolva,1.nap le kellett verjek 42 hell houndot hogy ne kelljen nagyot kerülni az úton,2 közeli goblin dwellinggel sikerült,upgrade után 85 hobgoblinnal elintéztem őket.Találtam egy maci dwellinget,de lots minotaur őrizte.34 volt upg stackkel amit alapjáraton nem verek le 1.héten,így kellett egy kis help,ami meg is érkezett egy caster hős formájában (rosic lvl10 prisonból),sec várban felhúztam a guildet ami adott villámot,6os powerem volt asszem és 7 goblinnal összevissza szaladgálva levettem 16 minotaurt.A maradékot már elintéztem főhőssel,és volt trading postom így felupgradeltem a macit 6.nap és levertem horde wood elvest boots of speed-ért.7.nap visszavettem jabarkast a fővárban levertem lots basilisket xp-ért,lots ogre magit pandoráért (45 orcot adott),meg pack war unikornist (10ezer xp).121en kivettem a relikemet (+4+4 att/def páncél),meg volt +5 pajzsom és +4attack buzogányom,kijárat előtt egy library,így elég jó skilljeim lettek.Kitörés előtt még kivettem 2 conservatoryt meg nagabankot hogy legyen pénzem a maradék seregre,123kor be is mentem de még aznap elfogyott az időm.Azért szerencsére nagyon gyorsan csatáztam és sikerült felvenni amiket fel akartam középen,még egy castle zónába is betörtem rosiccal.Dobozokból kaptam 3 gold dragont,5 greent,20 silver pegasit (ezeket el kellett küldenem),10 war unicornt.Felvettem kannát,meg még 2x +2allt,skillekben nagyon erős voltam de hiányzott még az erős magic / red orb / recanter közül valamelyik.127kor Zodmund bejött középre several devil several angel és 5x few sultánnal,én egyből megtámadtam,én seregem 3 gold 5 green 8 war unicorn 6 ancient behemoth 50 wolf raider 4 angel volt.Én kezdtem,nyomtam is a mass hastet és ütöttem a devilt meg angyalt,mire szóhoz jött nem sok lénye maradt.Ekkor jött a meglepi egy tűzgömbös armageddon formájában ami eltakarította a full seregem 3 ancient kivételével,túloldalt meg állt még 4 db efreet.Nem vettem észre hogy nincs manája így surrendereltem de így is jobban jártam mert így nem kellett visszasétálnom a váramhoz (ő úgyis elfutott volna kövi körben).Jött az új hét,és próbáltam valami extra sereget összeszedni ami elég erős hogy kibírja az armát (wyvernt vagy angyalt terveztem nagyobb mennyiségben),de mivel körönként 180 másodpercet kaptam ami semmire nem volt elég így sürgősen kellett keresnem armageddon-ellenszert.Red orb,recanter,bármelyik magic könyv segített volna a helyzetemen,találtam is szerencsére egy földkönyvet és már volt antimagicem.Jött újra középre ezúttal full manával,és mindenképp ő kezdte a csatát mert + speedet nem találtam az egész mapon.Beálltam a középső várba és meg is támadott ahogy vártam.Volt 5+4+4 szultánja meg a többi populáció ami semmit nem számított mert elhullottak első körben,nálam maradt 2 angyal és 4 ancient,toltam a hastet,sajna a maci pont nem érte el egyik stacket sem mert hülye módon 1.slotba tettem 4.helyett.Azért így is sikerült megoldani,2.körben ráraktam az anti-magicet a macira (szultánt implózni nem mertem mert ha resistel meghaltam) és ütöttem,Zodmund pedig magic arrow után surrenderelt de azt ugye nem szabad hit&run szabály miatt,aztán feladta a mérkőzést belátva hogy bár jöhetne mégegyszer armázni de már csak 4 szultánnal szóval mindenképpen nyernék (végcsata ideje is közeledett már és nem lehetett volna újra surrenderelni).
Így sikerült végül egy nagyon szoros döntőt játszani,és szenvedősen nyerni.A wt-s időbeállítás most sem lett a legjobb barátom,mert totál megakadályozott abban hogy összeszedjem magam 3.héten (bennmaradt vagy 4 hive ami elérhető távolságban volt). Ja és én abban a hitben voltam hogy Zodmund black orbbal közlekedett azért halt meg a 3 gold dragon az első főcsatában.Aztán megtudtam hogy valójában az arma 5.szintű spell wt-ben,ami kicsit vicces... Az 5x1 szultán miatt gyanús lehetett volna számomra hogy jön az arma,de mivel volt 3 goldom ezt a lehetőséget abszolút kizártam,eszembe se jutott hogy azzal fog operálni.... Ezzel szoros lett a vége,és ezúton szeretnék gratulálni Zodmundnak a 2.helyért,elég jól kihasználta a lehetőségeit,és bár a csoportból a toplistás szabály segítségével jutott tovább de akkor is le kellett győzni Jou-t,ami önmagában elismerésre méltó.Remélem lesz még motivációd fejlődni,mert jó úton haladsz és ösztökélheted ezzel a társaidat is :D Bobibubi után te is megmutattad hogy nem kell egész évben h3at játszani ahhoz hogy eredményes legyen az ember (persze az segít,de sokan hivatkoznak arra hogy nincs idejük / motivációjuk a játékra).

Örülök hogy újra részt vehettem az emlékversenyen,remek volt a hangulat és 100%osan megérte az alváshiányért cserébe :D Örülök hogy megismerhettem Kadyt és Marqadamot,és persze a régi arcoknak is örültem,jó lenne még ilyen létszámú BB.

dave

_________________
Dave


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
HozzászólásElküldve: 2015 okt. 24 szomb., 23:57 
Avatar

Csatlakozott: 2014 márc. 23 vas., 20:56
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Keszthely
Sziasztok!
Először is szeretném megköszönni a szervezést Vologyának. A társaság és a hangulat nagyon jó volt. :D

1vs1
1.meccs: Nyugat vs Kelet
Bobibubi(rampart) vs Zodmund(dungeon)
Ivor vs Gunnar
Az elején gondolkodtam nagyon, hogyan melyik vár legyen de végül a dungeon mellet döntöttem. Az első nap jött Gunnar, szóval tudtam rendesen haladni, az eredménye az lett, hogy a második hét végére meg volt igazából minden ami kellet, viszont nem volt pénz kivenni a lényeket, szóval menni kellet mindenféle bankba meg cserélgetni. A fekete sárkány viszont így sem lett meg. Negyedik hét elején átmentem, és én hülye megálltam a cursed groundon úgy, hogy viszonylag jó varázsló értékeim voltak (mondjuk szerintem amúgy is elkapott volna). Bubi megtámadott, majd első körben nyomott egy expert hastet és megevett.
2.meccs: Jebus
Ricsepi(dungeon) vs Zodmund(tower)
Shakti(trogolidás csávó.. :D) vs Torosar
Első nap megláttam egy giant dwellt és örültem, mint majom farkának. Tudtam, hogy a 7-es dwelling azért nem egy sorsdöntő dolog, viszont ezenkivül volt rengeteg nyersanyag meg arany, szóval 1.2.2-nél már húztam a titánt és megszereztem pár pandorát(bízva egy kis xp-ben) meg naga dwellt. Azonban a hősöm nem fejlődött és tárgyakat sem találtam. 1.3.1-nél nekimentem a crystal dragon blokknak ahol buktam 5 nagat, de nem tudtam mit csinálni, mert 5/6 volt az A/D. A következő napokban bejártam a sivatag felét, ahol találtam +2allt,+5attack meg fekete gömböt. Mivel tudtam, hogy Ricsepinek elfogyott az ideje, és a csaták után már nem igazán tudott lépni a hősével, ezért ott kóboroltam a környéken bízva abban, hogy amikor leüti a blokkot akkor is elfogy majd az ideje, és nem tudja egyesíteni seregeit. Szerencsémre így is lett, ekkor én egyből megtámadtam a fél hadsereges hőst. Itt elmenekült, majd másnap egyből megtámadta a hősömet aki kifogyott manából ezért azt könnyen leverte. Itt én nyomtam surrendet. Az idő azonban lejárt ezért menni kellet középre, a megvett lényekkel, és hát itt kijött annak az előnye, hogy volt egy titan meg 2 naga dwellem mert lény többlet miatt győztem.
3.meccs: Észak vs Dél
Jou(necro)vs Zodmund(dungeon)
Monere vs Xsi(szegényt sokan kinevették)
Nagyon féltem ettől a pályától, mert tavaly ilyenkor ugyanezen a pályán pont Jouval játszottam, akinek 2 deviljét sikerült megölnöm. Szóval égett bennem a bizonyítási vágy, hogy Jou mester ne nézzen teljesen pancsernek. Első nap jött Xsi (többen is mondták, hogy jó hülye vagyok, hogy ezt a hőst választottam) aki kapott egyből expert learningot, ezáltal rohamosan léptem a szinteket, és mindenkit levarázsoltam. A 3. hét végére meg volt +6,+3,2speed plusz és az utópia, amiben volt +1speed meg sentinel shield. A 4. hét elején megütköztünk Jouval és egy nagyon szoros csatában végül sikerült győznöm. Én folyton meteor showert nyomtam(1413dmg) ő pedig élesztette az élő holtjait, akik szép lassan elfogytak. Az összes meccs közül ezt élveztem a legjobban, mert minden összejött és a főcsata is izgalmas volt.
A meccs után körbeverés volt a csoportban ugyan Jounak, Bubinak meg nekem is 2-2-2 pontunk volt. Azonban azt mondták, hogy ln megyek tovább, mert nekem van a toplistán a legkevesebb pontom.

4.meccs: Jebus
Vologya(tower) vs Zodmund(dungeon)
?vs Monere
Úgy érzem, hogy ezt a meccset részben csak azért nyertem meg mert Vologya nagyon fáradt volt és a borzalmas kezdő terület ellenére nem kért restartot. Az én területemen igazából meg volt minden: 1 dragon dwell, 2sco dwell és 3 mino. Ezen kívül jó kis artik meg egyetem és egy fullos utópia. Vologya a harmadik hét elején feladta.

5.meccs:
Dave(stronghold) vs Zodmund(inferno)
Jabarkas vs Moandor
Nagyon féltem a meccstől, mert semmi esélyt nem láttam a győzelemre. A terepemre megint nem lehetett panasz megint volt bőven dwelling, és varázstárgyakból is jókat kaptam. Azonban láttam, hogy az ellenfelem értékei már 30 felett jártak, amikor nekem 16-18 körül voltak. Viszont volt tűzkönyvem,tűz gömböm és efreet sultanom. 1.2.7-nél levertem a blokkom 6angellel, 5devillel meg 5sultannal majd elfogyott a lépéspontom, ekkor megláttam Dave főhősét, az efreeteket szétszedtem bízva abban, hogy túlélik és Dave nem gondol az armára. Szerencsémre így is lett és miután mass hastet nyomott majd gyalult én nyomtam egy armát ami szétszedte a seregét, 3 fejlett macija maradt, ezután elmenekült. A csata után gyorsan manát töltöttem és vittem minden lényemet, mert az idő ellenem játszott mert ha talál egy recantert vagy egy piros gömböt akkor vége mindennek. 3 nappal később megtámadtam várban, ahol ismét armával kezdtem, most 4 maci maradt azonban kiderült, hogy ez idő alatt talált föld könyvet szóval jött az anto magic és vége lett. Igazából ezt meccset is nagyon élveztem mert sikerült elérnem, hogy Dave aggódjon és elmeneküljön egy jelentős csatából, miután vége lett elmondta, hogy ez volt eddig a legszorosabb döntője. Ennek én nagyon örültem mert azért mégis csak Daveről van szó aki 32 meccs óta veretlen.. :D
Összességében 100%-ig elégedett vagyok magammal, mert még álmomban sem gondoltam volna, hogy második leszek.

h3 támadás:
A verseny előtt nagyjából mindenki mondta, hogy ez a csapat top3-ban benn lesz és páran még azt is mondták, hogy nyerő lesz. Hát ez nagyon nem jött össze, ami részben annak is betudható, hogy 50-60 %-ban nem jött föld mágia, és intelligencia. Szóval a többiek tipppje nem jött be. :D
Végezetül köszönet mindenkinek a játékért, és gratula a dobogósoknak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
HozzászólásElküldve: 2015 okt. 25 vas., 0:06 

Csatlakozott: 2005 okt. 06 csüt., 12:50
Hozzászólások: 3289
Tartózkodási hely: Sünfalva
szegény Dave megizzadt a papírforma eredményért :lol:
gratula Zodmundnak,hogy megszorongotta a bajnokot

_________________
Online Toplista:
http://hommm.hu/letoltesek/egyeb/hop.htm
Online mérkőzések:
http://hommm.hu/letoltesek/egyeb/meccsek.htm


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
HozzászólásElküldve: 2015 okt. 25 vas., 10:57 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2008 szept. 29 hétf., 22:04
Hozzászólások: 5496
Tartózkodási hely: Budapest
Köszönet a szervezésért, és a remek csapatokért! 8)

_________________
Trunks, the Hero of HoMM


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája: Harc utáni okoskatona értékelés
HozzászólásElküldve: 2015 okt. 25 vas., 13:15 
Avatar

Csatlakozott: 2013 jún. 15 szomb., 14:49
Hozzászólások: 43
Tartózkodási hely: Budapest
Tiszteletem a Társaságnak!

Most, hogy kipihentem a 11. HME okozta fáradalmakat, megosztanám élménybeszámolómat a nagyérdeművel Én is, íme hát:

1 vs 1

vs. Jou

Kicsit peches voltam, mert valami gond volt a beállításokkal és az egyik relic-em egy combo arti lett, így azt nem ütöttem/üthettem ki. Ezen kívül kipucoltam mindent a terepemen, de rápacsáltam, mert 3 kardom és 3 pajzsom is volt a végén, ennek a többi testrészem látta kárát, a főcsatában meg Én, mert Jou védekezésben jelentős skill fölényt szedett össze…

vs. Zodmund

Itt az történt amit Zodmund írt, sajnos nem tanultam a tavaszi hibámból, és ugyanúgy megszívtam. Lejárt az időm és elkapták a főhősömet fél sereggel, amikor beütöttem a blokkot, sajnos az erősebbik felével. Most annyival jobb volt a helyzetem, hogy piros helyett fekete gömb volt az elkövetőnél, és miután elfutottam és visszatámadtam a maradék egységeimmel (és mert nem volt manajá és skillben is jobb voltam) egyszer Én is megfutamodásra késztettem az ellent, de itt már nagyon be kellett volna fejeznünk a játszmát, így manatöltés nélkül középre szaladtam, hogy megmérkőzzünk és a végén Én lettem levarázsolva.

vs. Bobibubi

Kár is lenne nagyon túlragozni a dolgot, megint nem bírtam a véremmel, és miután 3 Ancient Behemóttal bezúztam a Dragon Utópiát őrző medvéket, úgy gondoltam már nem megyek vissza még egyszer a sárkányokhoz, és ez így is történt. Sajnos teljességgel indokolatlan mozdulat volt részemről, mert nem álltam rosszul, egyszerűen nem tudtam megállni, hogy ne menjek be...

vs. Norbakk

Miután mindketten kértünk egy restartot 3. nekifutásra nem kaptam valami jó terepet, és mivel nagyon beragadtam, nem is sikerült kigyúrnom magam, ennek pedig az lett a vége, hogy Norbakk a sokkal erősebb Implójával elnyomott, mint a cigicsikket.

Támadás:

Meglehetősen érdekesen alakult a történet, mert bár nem kezdődött valami fényesen a sztori, a végére belejöttem a pontgyűjtésbe.

Alyr: Még felocsúdni sem volt időm a Jou, Dave, Dreegar trió ellen játszott meccsek okozta sokkból jött az újabb. Se tactics, se morál, se luck, „szerencsére” azért meglett mind, mert Alyrnál voltak. 1-1

Dave: Itt csak akkor volt esélyem nyerni, ha Dave nem kap vízmágiát, és mert a tesztelés során ez egyszer sem fordult elő, nem igazán számítottam rá, hogy ilyesmi megtörténhet. Élésben megtörtént, így csentem egy pontot. 1-1

Dragon: Itt megnéztünk minden eshetőséget, hogy távolról, közelről mit tudnak a Lichek, ám mivel nem kaptak morált (:D) meg luckot, Én viszont igen, hiábavaló volt minden erőfeszítésük. 2-0

Dreegar: Sajnos megint csak a morálra kell fognom a pontvesztésemet, mert Dreegar igen kockázatos manőverbe kezdett, ugyanis ha miután eltűntette a blokkolóimat nem kap morált a fő stack Griff és csapja arcon az Én fő stackemet, akkor mivel teli nyíllal lőhettem volna elsöpörtem volna a második meccsen is a csapatát. Azonban tekintettel arra, hogy a lovag hősöknél, ott van alapból a leadership így sem ezt, sem az Alyr elleni pontvesztést nem sorolom a megemészthetetlen csalódások közé, mert simán benne van a pakliban, hogy a lehető legjobbkor kapnak morált. 1-1

Edem mester: Ellenem egyáltalán nem volt hasznos a piros gömb, mert szinte nem is vettem varázslatot, így jóval erősebb volt az Én csapatom, aminek sima győzelem lett a vége. 2-0

Jou: Ez is azok közé a csapatok közé tartozott, amiktől nem számítottam sok jóra, és mivel a tesztelés során teljesen rosszul kalkuláltam, a torna első meccsén elszenvedtem az egyetlen 2-0-s pontvesztésemet is.

Karesz: Nem sokat tudott kezdeni a sok Ogre a sarokba tömörült Gógjaimmal, így mivel nem tudták áttörni a falamat, gyorsan eltűntek. 2-0

Magix: Mivel nem voltam hajlandó megtenni azt a szívességet, hogy ne válasszam be az Armorer skillt, így Magix le is vonhatta a megfelelő következtetést, hogy milyen ember is vagyok valójában… 2-0

Norbakk: Itt ugyanaz volt a helyzet, mint a Licheknél. Hiába jöttek az arcomba és lőttek teli nyíllal, túl kevesen voltak ahhoz, hogy megmásszák a HP hegyet. 2-0

Sir Dani: Nem került lejátszásra, de ilyen kevés lénnyel nem is kérdés mi lett volna a végeredmény. 2-0

Sorceress: Előzetesen ezt a csapatot tartottam a legerősebbnek, és miután az első összecsapáson úgy is le tudott győzni, hogy nem kapott vízmágiát, már nem sok jóra számítottam, azonban gyanítom, hogy a visszavágón nem csak a szerencsés morálok, hanem az Armorer nálam megléte, nála hiánya is közrejátszott, hogy pontot tudtam lopni. Sorceress nagyon sportszerűen megjegyezte, hogy igazságosnak mondható az 1-1, benne volt a partyban. Szerintem még a szerencsének is bravúrra, volt szüksége, hogy kihozza ezt döntetlenre.

Trunks: Első körben nem kapott vízmágiát, a visszavágón pedig vízmágiával sem sikerült legyűrnie, mondjuk nekem mind a két összecsapáson volt mass dispelem, és azért az még megkavarhatta, volna a kártyákat, ha a sallanggal nem tudok lőni. 2-0

Vologya: Nem került lejátszásra, így 2-0. Ez esetben nem hiszem, hogy érdemes lenne be(le)menni a „mi lett volna ha” című előadásra.

Zodmund: Ehhez a csatához hozzátartozik egy kis előzmény történet, mert Trunks-szal játszottam előtte, és mondtam neki, hogy ismételten teljesen kiábrándultam a Resist skillből, mert soha nem az rezisztált akinek kellett volna, így Trunks ellen be sem választottam… Értelemszerűen Zodmund ellen ezt a luxust nem tehettem meg, és mert 1 vs 1 során megbizonyosodhattam tudásáról, nem mertem szétszedni a Gógjaimat, mert akkor megoldotta, volna a legyekkel, hogy ne egy főstacknyi Góg lőjön a bikákra törtnyíllal. Az első összecsapáson a megszokott mederben csordogált a csata, a főstack fogyott, ám amikor a feléhez értünk egyszer csak resist… na még épp időben… morál… hoppá… resist… 8)
A visszavágón Zodmund nem kapott intelligenciát így elkeseredett lépésre kellett elszánnia magát, meg kellett kockáztatnia, hogy átér egy lépésből és bikafújással is rásegít a varázslatokra. Ennek megfelelően Meteor Showerrel eltakarított mindent a főstackem körül (a „főcsoport” mondjuk rezisztálta a meteoresőt) ezt követően a bikák nekifutottak… a 800+ Góg pedig majdnem egy lövésből eltüntette őket. 2-0

Előzetesen (a tesztelés után) maximum 20 pontra számítottam, na ezt sikerült megfejelnem 2-vel. Úgy gondolom ennél több pont semmi esetre sem volt a csapatomban, így az, hogy 1 ponttal lemaradva Sorceress mögött a 2. helyen végeztem egyértelműen rám nézve hízelgő.

Végezetül szeretném elmondani, hogy eddigi Budapest Bajnokságaim közül ezen éreztem a legjobban magam, ehhez nyilván az is hozzájárult, hogy az átlagosnál több ember jött el a két napra.

Gratulálok a bajnokoknak és a dobogósoknak!

Vologya Mesternek pedig köszönöm a szervezést, ismételten erőn felül teljesített, hogy megrendezésre kerüljön ez a BB, minden elismerésem.

_________________
"Egy a lényeg, HoMM az élet, hála égnek!"

Üdvözlettel, Ricsepi!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
HozzászólásElküldve: 2015 okt. 25 vas., 14:39 
Avatar

Csatlakozott: 2005 okt. 18 kedd, 16:25
Hozzászólások: 606
Tartózkodási hely: Budapest, XX. kerület
Dave írta:
Ekkor jött a meglepi egy tűzgömbös armageddon formájában ami eltakarította a full seregem


Ez egy marha ismerős sztori, ugye Sorci? :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
HozzászólásElküldve: 2015 okt. 25 vas., 15:08 
Avatar

Csatlakozott: 2006 aug. 25 pén., 16:52
Hozzászólások: 2535
Tartózkodási hely: BP XIV.ker. Zugló
NG írta:
Dave írta:
Ekkor jött a meglepi egy tűzgömbös armageddon formájában ami eltakarította a full seregem


Ez egy marha ismerős sztori, ugye Sorci? :D

Pont a te meccsed jutott eszembe róla :)

_________________
Dave


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
HozzászólásElküldve: 2015 okt. 25 vas., 22:20 
Avatar

Csatlakozott: 2005 okt. 18 kedd, 16:25
Hozzászólások: 606
Tartózkodási hely: Budapest, XX. kerület
Dave írta:
Pont a te meccsed jutott eszembe róla :)


Igen, csak ez az arma olyan ezret sebezhetett, amaz meg háromezret :D jó, valszeg 1-1,5 héttel később jártunk, 1-2-7-nél én semelyik pályán nem fogok bemenni középre :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
HozzászólásElküldve: 2015 okt. 26 hétf., 0:13 
Avatar

Csatlakozott: 2005 okt. 18 kedd, 16:25
Hozzászólások: 606
Tartózkodási hely: Budapest, XX. kerület
Dave írta:
Ezzel szoros lett a vége,és ezúton szeretnék gratulálni Zodmundnak a 2.helyért,elég jól kihasználta a lehetőségeit,és bár a csoportból a toplistás szabály segítségével jutott tovább de akkor is le kellett győzni Jou-t,ami önmagában elismerésre méltó.Remélem lesz még motivációd fejlődni,mert jó úton haladsz és ösztökélheted ezzel a társaidat is :D Bobibubi után te is megmutattad hogy nem kell egész évben h3at játszani ahhoz hogy eredményes legyen az ember (persze az segít,de sokan hivatkoznak arra hogy nincs idejük / motivációjuk a játékra).


Ez nagy tanulság, valóban.
A keszthelyi srácok nagyot fejlődtek tavaly óta, Norbakk is durván meglepett az első körben, amikor 2. héten átkukkantott hozzám...csak a lélekjelenlétemnek és "szeleburdiságának" köszönhető, hogy nem győzött le...egy +2 allt még fel tudtam volna talán szedni, mielőtt hazaérek és megtámadja a váramat, de helyette inkább +5 spell power és a chain lightning megtanulását választottam a sec várból. Valamival 600 felett sebzett a láncvillám és remek érzékkel a grand elfekre nyomtam, nem a 3 zöld sárkányra. Tavalyi támadáson Norbakk mint ha íjászokkal lett volna golden bow-val, ez bevillant, még ha nincs is semmi köze a kettőnek egymáshoz, mondom hátha most is van nála :) lett, úgyhogy jól döntöttem, mert a csata után visszatöltöttük és ha tud lőni, 1,5 behemótot le is vesz. De itt volt a másik szeleburdiság, hogy ahelyett, hogy hastelte volna az elfeket, berepült a sárkánnyal a várvédők közé...
(Páran biztos nagyot néztek rám, amikor látták, hogy Zubin a főhősöm, de ha Gretchin mellett döntök, biztosan nem kerekedek felül varázslattal. Többi hős meg még gyíkabb volt és ők ketten voltak saját kasztból.)

2. körben Dreegar ellen sokkal több esélyem lett volna, ha nem kap behemót dwellt...ekkor kábé el is dőlt a párharc, még ha nem is tudtam róla...Hiába volt Clancy-vel 26 unikornisom és ugyanennyi dendroidom, a 13 szürke behemótot nem lehet megölni közelharcban, valami ütős varázslattal készülhettem volna. Pedig a harci egyszarvúak olyan szépen blindolták első körben a thunderbird-öket, a 2 db sima unikornis meg a behemótokat...aztán Dreegar egy antimagic-kel rövidre zárta a csatát...
(Az első terepem amúgy zseniális lett volna, már amennyit egy nap alatt lehet látni, de a sátáni Dreegar restartot kért, hogy az Ördög vinné el...)

3. mérkőzés Marqadam ellen történt, aki szintén nem a totál kezdő imázzsal debütált a mezőnyben, jól tolta, csak itt már fáradt picit szerintem, hiába, bírni kell szuflával :) Ezen a meccsen tűnt fel, hogy mint ha könnyítve lettek volna a fix pályák, hogy beleférjen a 4 órába vagy nem is tudom. Talán már 1-2-1-nél rohangásztam a 3 titánnal és a monsterek semmiféle ellenállást nem tanúsítottak. Marqadam rongyolt át előbb hozzám, de egy nap alatt odaértem és sikerült valahogy győznöm.

Dragon ellen nap végén jól esett egy félig fun meccset tolni, meg ismét randomon játszani. Fortress-t választottam és Arlach lett a főhős. Első nap kaptam a refugee-ból egy arkangyalt :D igaz, ezer aranyam jó ha maradt. Végigszánthattam volna a terepet vele, de nem, 1-1-7-nél csúfosan elbuktam...meg úgy sok mindent. Addigra már szereztem egy wyvern és egy gorgon dwellt, de a főhősöm nem érte el pár lépés híján a hydra dwellt. Pyre-nek átadtam Gábrielt, meg 4 wyvernt, meg ballistát és sátrat. Several war unicorn védte a dwellt és talán kilencen is voltak. Ami még nem lett volna baj, de az a kb. 8 vakítás meg 2-3 morál eléggé. Semmi nem maradt az arkangyalon kívül, de mivel mohó voltam, még ez sem volt elég intő jel. A 3 hydra túl nagy falatnak bizonyult...Néha csak repkedtem, hátha a támadásnál majd jön egy morál, de nem így történt. Az épp elég volt, hogy nem ütött vissza a háromfejűnek. Úgyhogy könnyen jött, könnyen ment, ezután következhetett a Szenvedés a mocsárban c. kalandregény. Ami nem volt vészes, mert kaptam +2 speedet (kulcsfontosságú) és volt 4 utopia a területemen, de csak kettőt tudtam kivenni, mert Dragon éjfél körül már nyűgös volt, hogy főcsatázzunk :) persze a lots angyal blokk arkangyallal annyira nem volt csábító számomra... utopiából kaptam egy kék varázscsákót, apró szépséghiba, hogy kb. 15 manám volt. Nem akartam már hazamennyi tölteni, mert legalább 3 napba került volna, kút meg sehol nem volt, így miszticizmust választottam, amit advenced-ra sikerült is felvinni. Kaptam a csákó mellé földgömböt is, így az volt a stratégia, hogy a blokkon mana felhasználása nélkül megyek át, hogy legalább egy implo-ra való legyen. 12 ark és kb. 25 angyal ficergett, 1 káosz hydra távozott az örök vadászmezőkre, legalább 30 dragon fly. A megmaradt egyszem master genie-t nem is vittem, azt a főcsatára tartogattam. És milyen jól tettem :D mivel rátolt egy prayert a gorgonokra (42-en voltak, 3 dwellből), akik átfutottak a vörös sárkányokhoz és meglepetésünkre 9-ből 4-et hagytak. Az implo a scorpikra ment, 32-ből maradt 10. Dragon 2 körben is tolta a quicksandet, de 9 káosz hydrával, 95 lizardmennel és a többi unittal sikerült nyerni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
HozzászólásElküldve: 2015 okt. 26 hétf., 23:36 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2003 ápr. 10 csüt., 7:33
Hozzászólások: 9411
Tartózkodási hely: Budapest
Üdv Bátor Harcosok!

Kérek minden résztvevőt (aki még nem szavazott), tegye meg javaslatát a Mr. Lucky, Mr. Unlucky díjazottakra. Ha a társaság fele legalább szavaz, akkor kiosztásra kerülnek a díjak.

Szavazni 2015. november 8-án éjfélig lehet. Baráti üdv!

_________________
Vologya Mester - A Heroes Team vezetője


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
HozzászólásElküldve: 2015 okt. 27 kedd, 1:00 
Avatar

Csatlakozott: 2012 júl. 18 szer., 19:24
Hozzászólások: 32
Tartózkodási hely: Felsőszeli
Köszi szépen versenyt, bár fix pályán nem túl meglepő módon pocsék voltam :D (remélem ez majd valamikor javulni fog) jól szórakoztam, ill. remélhetőleg javulni fogom következőre.
1.M. vs Dreegar(Dung vs Fortress). fura volt életemben először WT-t játszani, vacakul építkeztem ill vettem fel a cuccokat, 121 relic 125-re áttörtem a blokkot, e ez se segített rajtam, mindent droidokkal ütöttem be, és nem értem e a 10-es szintet(nem lett +2 all) :D megpróbáltam még bújócskázni, de semmi értelme nem volt
2. Norbakk vs M.(Tower vs. Fortress) Ez már számomra ismertebb JC-n zajlott, kemény egy dwellem volt(wivern) 3 fa, ebből 2 min.-os +4 angyalt consból összekapartam, ezzel 125-ön beütöttem a az aranysárkányokat, bent serztem csizmát, kannát, +4 atk def-es mellvértet, bár fele seregem odalett 19 devil ellen, és 4 vár egyikéből se jött slow :D 131-en Norbakk feladta, amit sajnálok, de ez van, addigra minden skillem 15-el az övé fölött árt + a blokkot se törte még be
3. M vs NG (Rampart vs. Tower) Eddigre rájöttem, hogyfix pályán esélyem sincs, volt léggömböm + chain de air magic nem jött b így *** az egészet :D (875 sebzés azért volt) utópiát nem szedtem ki, meg nagyon mást se csúnyán elbuktam, ezt is
A 4. meccsem ellenfél hiánya miatt elmaradt, pedig az pont JC lett volna, legalább végignézhettem a többi meccset Mr Unlucky Dreegar, egy olyan pocsék tereppel, hogy az már tudomány Mr Lucky nem tudom ki lehetne

_________________
ZVSE

!#UN:B6/1;
!#VRz102:S^Barrel^;
!#HT101/6:T102;


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
HozzászólásElküldve: 2015 okt. 27 kedd, 9:23 
Avatar

Csatlakozott: 2003 márc. 26 szer., 10:35
Hozzászólások: 358
Tartózkodási hely: Budapest
Örülök, hogy részt vehettem a BB-n, köszönet a szervezésért és köszönet a résztvevőknek az izgalmas csatákért!

Gratulálok Jou-nak a H5 győzelméhez! Mindig tanul tőle 1-1 új játékelemet az ember H5-ben. A ballisztarablást még csak hírből sem hallottam, de most már biztos, hogy soha többet nem költök ennyi pénzt olyan eszközre, amivel elveszthetek egy csatát. :oops:

H3-ban nagyon meglepett a győzelem, mert rengeteg pontot vesztettem. 0-2-es zakóval kezdtem a versenyt Dreegar ellen, és később is több 1-1 em volt. Nagyon kiegyenlített volt a mezőny és a végelszámolásnál csak egy hajszálon múltak a helyezések. Nagyon örülök a szuper griffes trófeának! Nagy köszönet érte még egyszer!
Gratulálok a többi dobogósnak is, hogy ilyen erős mezőnyben tudtak diadalmaskodni!


Lucky szavazat:
Dreeger-t választanám, amiért elgázolt a jókor kapott moráljaival.
Unlucky szavazat:
Edem mester. Sokat gondolkodtam ezen, de így megjárni, hogy ennyi nyilas csapatot összeszedjen a hárpiákkal, annál talán nincs nagyobb szerencsétlenség.

_________________
saludo hombre de combatiente:
Sorceress


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
HozzászólásElküldve: 2015 okt. 27 kedd, 20:49 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2007 aug. 08 szer., 13:13
Hozzászólások: 803
Tartózkodási hely: Debrecen
(1. része a beszámolónak, mert túl hosszú)
Most sikerült leülnöm a gép elé úgy, hogy itthon vagyok és végre nincs semmi más dolgom sem, így megírom az én szemszögemből a versenyt :)

1v1
Dave vs Dragon 3:0
Rampart (Alkin) vs Dungeon (Synca)
Nyugat vs Kelet

Rögtön amint odaértem reggel a versenyre bemelegítésnek Dave-el kerültem szembe. Hozzátenném, én egyáltalán nem éreztem magam pechesnek emiatt (mint azt sokan mondták). Igazából örültem, hogy a jelenlegi egyik legjobb Heroes-os ellen játszhatok és teljesen úgy éreztem, hogy nem sok hiányzik ahhoz, hogy pariban legyek vele (bár inkább csak a nagyon sok éves játék miatt, nem azért mert olyan profin ismerem a játékot, hogy minden apróságot tudjak róla :)). Szóval a meccsről:
Az eliminálásnál törekedtem arra, hogy megszorítsam a hurkot az ellenfelen, ahogy azt a kék oldalon tenni kell, Dave okosan bannolt, így két azonos erősségű vár maradt bennt a végére valami csöves (asszem Stronghold) mellett. Hamar kiderült, hogy a füles maci van nála főnöknek, nálam meg sok csöves overlord volt, 2. héten bejött Damacon, de akkor már késő volt váltani, így maradt a bandanás fazon. A mappon első héten nem sok mindent csináltam, igazából sokáig céltalanul mászkáltam, mert a quest artikat erős lövősök (lichek, zealotok) védték, nekem meg nem volt mass haste, vagy úgy effektíve bármi, amivel értelmesen tudtam volna bontani ezeket a csapatokat. Mágia sulikat nem is kapott a hősöm, de szerencsére ezt kompenzálta a relic red orbom, ami counter volt Dave TC-jére is. 2. héten beindultam, és ledolgoztam a hátrányomat, egymás után szedtem ki mindent a mappon rohamtempóval és megformáltam az ötletet: Éreztem, hogy Dave rusholni fog (bár előbbre vártam, de az okait a késlekedésnek le is írta), ezért a tervem az volt, hogy red orbbal és arany íjjal a várban termek, amikor csak rámtör, mert sejtettem, hogy a vár a célja. Ez a terv hajszálon múlott, hogy nem jött össze, közel azonos skillű hősök csaptak össze a mocsárban, miután Dave végül elállt a vár megtámadásának tervétől, ez effektív megmentette az életét és a partyt :D Így kútba esett a tervem, kimentem másnap a várból és megütöttem, mivel nem akartam, hogy tápolódjon. Sajnos face to face az offense / armorer hiányában és a kevéssel több skillek miatt az ellenfél letudott boxolni. De ha egyenlőek lettek volna a viszonyok is kikapok, mert kapott vagy 3 morált és nem ám gagyi lényekkel, hanem gold dragonnal, meg egyéb bullshit erős lényekkel :D :mrgreen: Izgalmas meccs volt elejétől a végéig, morálok nélkül és pariban lévő hősökkel (ami nem Synca Alkinhoz képest) megnéztem volna azért ezt a csatát, izgi lehetett volna :)

Dragon vs Alyr 3:0
Fortress (Tazar) vs Stronghold (Monere)
Random Jebus

Alyrnak extrém peche volt, OB-ban a meccs előtt pár nappal nyertem ellene, BB-n ezen a mappon, majd H5-ben is sikerült elvernem mákkal, H3-ban 1-1 lett :) A meccsről annyit érdemes megemlíteni, hogy először én füles macit kaptam hősnek, azonban Alyr restartot kért, újrakezdés után megjött a Bohóc, így kiegyeztem tökéletesen ezzel a felállással is. A terepem iszonyatosan jó volt, találtam 2 lizard, 2 basilisk, 2 gorgon és 1 hidra dwellt, minden más kívül esett a bejárt úton / elérésen. 2 hétbe telt mire a fontosabb dolgokat kiszedtem, találtam jó artikat, szereztem magic bookot és begyúrtam expert airt, így össze is állt a terv a végcsatára. Középen már nem tudom mi volt a blokk, de könnyen bementem és készültem a főcsatára, ami nem jött el, mert Alyr túl sok mindent bukott addigra :/

Dragon vs Kady 3:0
Rampart (Mephala) vs Stronghold (valaki, talán Jabarkas)
Észak vs Dél

Nagyon utálom ezt a mappot, sosem szerettem és ezekután sem lesz a kedvencem :lol: De mostmár végre tudom mit kell csinálni rajta... Szóval 1. héten Stronghold terep, kivettem az artikat, bevettem a Flux 2. várat és csöveskedtem az ördöggel a föld alatt, mert értelmes magices hőst nem kaptam, de végül sikerült levágni. Nagyon fontos megjegyezni, hogy még mindenki aki tolta a mappon rajtam kívül tök gazdag volt hála a vizes területnek, én (mint ezen a mappon mindig) most is elfelejtettem, hogy van vizes terület. Így első héten sírás kerülgette Mephalát, ha a kincstár közelébe ment. 2. héten viszont rendkívül gazdag lettem, húztam gold dragont elég korán és vele takarítottam a terepet. Itt történt egy nagyon vicces dolog, kevés hősöm volt az 1. heti ramazuri miatt és nem tudtam folyamatosan upgradelni a lényeket, így kimentem a kannáért egy olyan sereggel, amit egy mellékhős vezetett, miben volt sima elf, grand elf, sima unicorn, upgradelt, zöld sárkányok meg még vmi csöves. Annyira szánalmas volt, mindenki ezen röhögött aki arra járt :mrgreen: Nem tudtam mi a kanna és a sátor védője, effektív fostam tőle, mert a lények fele ledarált volna és vége lett volna a meccsnek, de Fortuna ekkor segített, diamond golemek álltak ott :D Kiszedtem a kannát, átrongyoltam a celestialért is, készültem az ellenhez, de Kady előbb rámvágta az ajtót, így a mocsár után nem sokkal meg is ütöttem. A végcsata sajnos könnyű volt, most én kaptam morálokat (éljen a leadership hm?), ami még simábbá tette az amúgy sem nehéz csatát, mert volt mass slowom és Kady elég foghíjas sereggel érkezett, mivel nagyon bátran az utópiát megütötte 2. héten, ami annak rendje és módja szerint meg is rendezte a seregét (ála Ricsepi :D).

Dragon vs NG 0:3
Dungeon (Dace) vs Fortress (Arlach)
Random Jebus vol 2.

Örültem, hogy NG-vel játszhatok, járt a tavalyi meccsért a revans neki, így ismét randomon csaptunk össze és láttam rajta, hogy nagyon elakar verni :D Sajnos mivel én voltam a vörös, én voltam annak a bizonyos szervnek a rosszabbik oldalán, így az eliminálás nem alakult a legfényesebben számomra. 4 vár maradt a végén, amikor nagyon hezitáltam, megmaradt az Inferno, Fortress, Necro és Dungeon. Azon gondolkodtam, hogy Fortresst toljam-e ki vagy a necrot, végül a necrot lőttem ki, így ellenfelem természetesen Fortress volt én meg hezitálás után Dungeont hoztam be. A terepem Dungeonhoz képest nagyon jó volt, találtam 3 manticore dwellt, 1 dragon, 2 evil eye, 1 trogi és 2 medusa dwellt, ennél jobb kombót el sem tudtam volna képzelni. Mivel sok manti dwellem volt, 1. héten rögtön Scorpicore-okkal toltam (ekkor még nem láttam a dragon dwellt) és kihagytam a dragont a 2. hétre, ami anyagilag is segített. 2. héten gazdaságot robbantottam amikor találtam trading postot, szereztem ismét magic bookot és rengeteg scorpim volt már ekkor, akikkel könnyedén vettem minden csatát. Sajnos a PoS nem kímélt, 2 héten át is trogikat adott. 3. hét első napján akartam középre törni a szokásos 2 heti saját terepezés után, azonban a horda naga leverése után nem fértem el a dagadt efreet szultánok mellett, amik elől pánikszerűen rántotta vissza a lovát Dace, horda efreet szultán mass slow nélkül effektíve ronda csatának tűnt úgyhogy inkább biztonságosan visszavonultam és fejlesztettem még kicsit Dacet. 4 héten nekik mentem 1. nap, a rengeteg lövős lényem sokat segített, de ígyis meghalt 1 red dragon és 9 (!!!) scorpi, pedig csak 1x csaptam velük oda egy stacknak, de a fire shield rengeteget sebzett sajnos. 66 szultán volt, slow nélkül szívás volt az egész. Ezek után már a 160 pit lord semmiség volt. Középen garázdálkodtam és kicsit megsürgettem NG-t, mert egyrészt közeledtünk a meccsidőhöz, másrészt Vogyi és Jou sürgetett, mert Vogyi fáradt volt (ezt meg is értettem) és a meccs kimenetelének ugye nem volt jelentőssége, a pihenés viszont fontos lett volna nekik (nekem is). Szal azért tisztázásképpen, ez nem nyűgösség volt én még örültem is volna még 1 heti seregnek, mert azért itt-ott haltak meg lények. Sajnos a középső terep nem hozott annyi mindent, ami elég lett volna a winhez, a legjobb amiket kaptam kanna, dragon scale shield és red orb volt, de utóbbit nem szedtem fel, mert spellezni akartam a főcsatában, volt nálam mass haste, shield, stoneskin, quicksand és úgy gondoltam, hogy mégis ki a francnak van itt high level spellje, főleg fortressel. Na persze az ellennek spellbindere volt, 1. körben el is borította a trutymó a 32 scorpit, amikből 10 maradt... Úgy érzem, ha ez a húzás nem jön be nyertem volna, bár tény hogy csattant pár morál is, a hősök annyira nem különböztek skillekben. De amikor az 1 db. master genie prayert tolt a 40 körüli bikára....... meg morálozott minden orrba szájba... Hát tudtam, hogy nem az én csatám lesz :D Grat NG-nek a visszavágásért, ez a meccs tetszett talán a legjobban mind közül! :)

Gratulálok Dave-nek az újabb torna behúzásáért, külön gratula Zodmundnak, aki nagyon jól játszott és 2. lett a tornán, persze ehhez kellettek a szabályok is, de Jout elverni, ez mindenképpen impresszív! Dreegarnak is gratulálok, bár ő nagyon megszívta a random tereppel a végén Dave ellen, de végig jól játszott, ott pedig semmit nem tehetett. Köszönöm Dave-nek és Dreegarnak a sok tanácsot, amikkel elláttak, nagyon sokat tanultam a mostani BB-n is! :wink:

_________________
"Nem buktam el. Csak találtam 10.000 másik utat ami nem működik!"

Thomas Edison


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
HozzászólásElküldve: 2015 okt. 27 kedd, 20:50 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2007 aug. 08 szer., 13:13
Hozzászólások: 803
Tartózkodási hely: Debrecen
(2. rész)
A többi versenyről már rövidebben. Szombat reggel sikerült kakaót vennem, így a reggeli paraszt food (fasírt) + kakaó kombóval nagyon jó formában láttam neki a meccseknek :D
H5:
Alyr: Itt Alyr kiakart egyezni 1-1-el, én nem érhettem be ennyivel, mert bestoppoltam magamnak az egyik műanyag pokol pacit, amihez az 1-1 nem lett volna elég, így 1. meccsen a taktikáját könnyű volt legyőzni (pedig jó terepet kapott, tudott bunkerezni, ami a rémálmom volt...), a 2. meccsen azonban sajnos vitás szitu alakult ki, mert szerinte nem támadtam, pedig arról volt "csak" szó, hogy kiakartam ütni az elővédjeit és csöveseit, aztán nekimenni, hiszen speed fölényem volt és én feltudtam támasztani az előütőm. Remélem belátod, hogy muszáj voltam ezt a "genyó" játékstílust előhúzni, sajnálom ha akkor és ott ez rosszul esett és nem tetszett, vagy úgy érezted, hogy ez szabályellenes, remélem mostmár jobban érted a támadólag fellépés szabályát és leírását, ezért utólag is elnézést kérek... :oops: Lényeg ami lényeg 2. menetben 20 devil maradt szemben 12 arkkal, ami nekem már nagy szívásnak tűnt, de az arkok luckot kaptak, 2x is egymás után, így megnyertem az egyik legszorosabb és legnehezebb párharcot, ekkor ordítottam fel a luck hatására :D :oops: 2-0
Coradiel: A hastés minok nem okoztak gondot, bár az 1. körben elnéztem, hogy van egy 1 db-os előütője, így belémvágott büntetlenül, de ez sem volt elég, közel sem. 2-0
Jou: Flaming ballista, pofon luckol a full stack gremlin, aztán pofon luckol 2x egymás után a flaming ballista. Fúj. 0-2
Magix: Egyik farkas team, az 1-1 volt az álom, összejött :)
Pukkandur: Szemét máker skirmisherek, undorító mákolás volt amit műveltek, 1. kör még hagyján volt, de 2. körben luckol pofonvágott a full stack, aztán biztos ami biztos még1x.... Itt úszott el az 1. helyem... 1-1
Sorcy: Sok sereget megszívattak a griffek, a lvl 7 vs 4 skillarány különbségével azonban nem vehették fel a harcot. Annak viszont örülök, hogy a farkasoktól elvette az élet-halál fontosságú pontokat. 2-0, sosem örültem ennyire Sorcy jelenlétének a versenyen :D (csak vicc persze :))
Trunks: Farkasok megint, itt behúztam a 2-0-t.
Vologya: Ja és megint farkasok, 1-1 lett, 2 morál döntött a javamra az 1. menetben, ez volt az a pont, ami nélkül nincs meg a 3. hely.

Összességében elmondható, hogy bejött amit megjósoltam a tesztelés után, minden meccs a luck-morál-terep-skillfa kvartetten dőlt el, nekem is mindegyik meccs máson. Majdnem összejött a bajnoki cím, 1 pontra voltam tőle, de ezen a támadáson teljesen más is lehetett volna a tabella, mert 1-2 pont volt a különbség az első 6 helyezett között, 11 pontja volt a top 3-nak... Szóval nagyon mák volt ki hol végez, ami mutatja milyen penge az árlista, köszönet érte a szervezőknek! :) Valamint tetszett, hogy 3 különböző alapokon nyugvó sereg került be a 3-ba, ez szintén nagyon jó szerintem. A verseny előtt a 3. helyezett paci iránt éreztem, hogy az enyém lesz és így is történt végül :) Úgy éreztem, hogy megérdemeltem ezt a helyet, tavaly a gép megfosztott tőle, idén pedig szerencsére visszaadta ezt nekem, aminek nagyon örülök :mrgreen: Főcélom volt a verseny előtt valamilyen helyezést elérni az arkokkal, mert felakartam hívni az árlista készítők figyelmét a lvl 7 lény + support spellek kombójának veszélyére, sikerült ezt elérnem, ez tett a legelégedettebbé. A farkasok is elérték ezt Helmarral, így nincs kétségem afelől, hogy merre mozdul el a lista a következő támadásra. Szoros és jó torna volt, gratulálok Jounak a gyökér ötletéhez (:D), Magix farkasainak akik mentálisan bírták a kiképzést és Vologyának is, aki sajnos egy paraszt (vagy farkas?) hajszállal maradt le a dobogóról ezúttal, hasonlóan úgy, ahogy én tavaly..

H3:
Alyr: 1. menetben sikerült szétlőnöm a zealotokat, 2. körben azonban nem volt tacticsom, így félpályázott és ledarált, még pár morál is jött. 1-1
Dave: 2 esélyem volt: Vagy nem kap water magicet, vagy tacticom van, neki nincs és én lövöm szét félpályáról a speed miatt. A 2. érvényesült 1x, így loptam egy pontot, a másik menetben szétszedett a több hp. 1-1
Dreegar: Nagyon rossz skilleket kaptam ezen a 2 meccsen, tactics 1x jött, így félpályáztam és kockáztattam, ami lehozta a meccset amellett, hogy rosszul állt fel (3 griff stackot lőttem egyszerre). A másik meccsen nem volt se tacticom, se earth-em, így felállt a térképre, majd 4-ből 3 griff stack morált kapott, én meg agyf.szt. Nem tudom az earth magic hol üdült ezen a 2 meccsen. 1-1
Edemmester: Első menetben nem igazán tudta még mit kezdjen a lövősökkel így viszonylag könnyedén nyertem, a 2.-ban kapott sok morált és talán egy másik taktikával nyerhettem volna, ha előrébb lépek (persze tactics itt se volt) hogy teli nyíllal lőjek, de nem tudtam, hogy jót tesz-e az, ha előre megyek és adok egy ingyen kört neki, hogy megüssön... Szóval 1-1.
Jou: Azon kevesek egyike voltam, akik könnyedén vették a sárkányok akadályát, sima 2-0, a skillek is jól jöttek.
Karesz: Hihetetlenül megszívatott itt a gép, se earth, se tactics az 1. menetben plusz még az egyik stack ogre morált is kapott, mindez arra vezetett, hogy 20 ogre maradt a végén talpon mikor elhullt az utolsó lich. Aztán a 2. menetben nagyon simán nyertem, ahogy kellett volna először is... 1-1
Magix: Nem emlékszem már pontosan erre az összecsapásra, asszem 2-0-ra nyertem a kissebb létszámú gog-ok ellen.
Norbakk: A marksmanok nem voltak elegen, így sikerült 2-0-ra nyernem emlékeim szerint.
Ricsepi: A nagyobb létszámú gogos csapat. Nem kaptam luckot egy meccsen sem (meg úgy alapjáraton sem) és az egyiken armorerem sem volt. Így a nem sok esélyem a győzelemre leértékelődött 0-ra :D 0-2
SirDani: Kevés volt a Magóg, a könnyebbik csaták egyike volt. 2-0
Sorcy: A legjobb skillekkel és felállással sem tudtam mit kezdeni a blesselt wood elfekkel, így Sorcy simán nyert. 0-2
Trunks: Asszem 2-0 ide, azon meccsek egyike, amik eredményében nem vagyok már 100% biztos.
Vologya: A Mestert sajnos legyőzte a grandmaster fáradtság, sajnáltam, hogy nem vett részt mert nagyon erős serege volt, de megértettem, hogy pár óra önkívületi alvás lehet többet ért neki akkor és ott a már 4-5 napi effektív 2-3 óra alvás után, mint egy esetleges helyezés... 2-0
Zodmund: Tőle sokan féltek, én viszonylag könnyedén vettem az implo - blokkoló akadályt, mert volt death ripplem, ami ledarálta rögtön a 6 legyet :D Resistelni nekem nem sikerült, de így is 2-0

H3-ra annyit tudok hozzátenni, hogy elértem minden idők legjobb saját eredményét holtversenyben az 5-6-7. helyért Dave-el és Alyrral, aminek nagyon örültem, most nem volt olyan rendkívül ostoba seregem, mint átlag, látszik, hogy most azért fektettem bele időt. Annak is örülök, hogy a lichek ilyen sokáig jutottak, előkelő helyezés ez szerintem azt is belevéve, hogy nem kaphattam morált :) A versenyt egyébként a morál, tactics skill és a skillfák befolyásolták nagy mértékben, ezeknek köszönhető, hogy nagyon elszórtak lettek a pontok és az 1. helyezett is rengeteg pontot bukott, nagyon nyitott torna volt, persze azért voltak favoritok. Gratulálok a helyezetteknek, Sorcy megérdemelten nyert, brutális serege volt és szorgosan szedegette a pontokat, kevesebb buktával mint a többiek :)

Ennyi lenne az extrém hosszú beszámolóm, köszönöm Vologyának, hogy megszervezte ismét ezt a remek versenyt, a többieknek a kiváló hangulatot (kiemelném itt Dave-et, Dreegart, Jout és pár egyéb morál fokozó személyt, akik időlegesen szóltak nagyot :D) Ricsepi dagadt griff problémája, vagy Pumpás nonstop zrikálása (sírtam a röhögéstől mikor bebukta a csatát ÉvD-en az 1 devil ellen, úgy, hogy arrowozta és volt 1 bone dragonja... De most komolyan vazz, még most sem értem... :lol: ), valamint Alyrnak köszönöm, hogy megmentett a szomjhaláltól, amikor kiderült, hogy megszűnt a helyszínnel szembeni kisbolt, nekem meg nem volt innivalóm, mert ott akartam venni... :roll:

Ja igen. Lucky: Sorcy. Azért érzem őt szerencsésnek, mert ilyen erős H3 mezőnyben kell a szerencse ennyi lövésszel szemben a győzelemhez és egyébként is kell szerencse egy torna megnyeréséhez, most neki volt a legtöbb belőle H3-ban. Természetesen ez nem von le az érdemeiből, hiszen egyébként is jó játékos, aki alaposan felkészült szokott lenni :)
Unlucky: Erre van pár jelölt. Azonban mégis Vologyának kell ezt adnom, mert H5-ben épphogy lecsúszott a dobogóról, H3-ban pedig nem tudtuk meg mennyire lett volna jó a serege, de valszeg egy kupát passzolt el érzésem szerint.

Tavasszal remélem találkozunk ismét és még többen leszünk! :)
Üdv! Dragon

_________________
"Nem buktam el. Csak találtam 10.000 másik utat ami nem működik!"

Thomas Edison


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Dragon 2015 okt. 27 kedd, 21:28-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
HozzászólásElküldve: 2015 okt. 27 kedd, 21:27 
Avatar

Csatlakozott: 2006 aug. 25 pén., 16:52
Hozzászólások: 2535
Tartózkodási hely: BP XIV.ker. Zugló
Dragon írta:
... vagy Pumpás nonstop zrikálása (sírtam a röhögéstől mikor bebukta a csatát ÉvD-en az 1 devil ellen, úgy, hogy arrowozta és volt 1 bone dragonja... De most komolyan vazz, még most sem értem... :lol: )...

Ezt én sem tudom felfogni ép ésszel :lol: Újra és újra meglepődök Pumpás tehetségén :mrgreen:

_________________
Dave


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
HozzászólásElküldve: 2015 okt. 27 kedd, 22:05 
Avatar

Csatlakozott: 2006 márc. 29 szer., 18:15
Hozzászólások: 834
Én lusta vagyok ahhoz h beszámolót írjak mindenről, de ismét nagy élmény volt a BB :) Köszi mindenkinek a részvételt! Számomra a torna nagy felfedezettje Marqadam, aki kimondottan jól tolta a randomot és a fixen sem volt rossz, a tavaszi BB-n komolyan számolni kell majd vele :)

_________________
No one can defeat me. The sounds told it too.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
HozzászólásElküldve: 2015 okt. 27 kedd, 22:27 
Avatar

Csatlakozott: 2004 jún. 03 csüt., 11:02
Hozzászólások: 223
Tartózkodási hely: Bp.
Hali!
Sajna nekem is egy gyors összefoglalóra jut időm :)
Először is köszi a szervezést Vologyának és a minden térképkészítőnek, ellenőrzőnek etc.

H3: Köszönve a megszavazott könyvnek sikerült nem a top3-ba bejutni (hátulról :D). Igazából funból toltam, nem hiszem, hogy bárkinek is különösebb gondot okoztam volna :)

H5: Na itt volt minden ... az előzetes erőviszonyokat nézve a 4. hely nézett ki reálisnak. Aztán jöttek a csaták, meg az élő verseny varázsa...
Volt pár izzasztó csatám és néha azért segített a szerencse is (kivételesen). Sajnos Coradiel ellen nagyon csúnyán benéztem a második csatámat és így az 1 "elhullajtott" pont a végelszámolásnál nagyon hiányzott (ha az a pont nem veszik, akkor az utolsó meccs Vologya ellen már indifferens lett volna). Így viszont muszáj volt Vologya mester ellen játszanom, aki akkorra már nagyon fáradt volt és iszonyúan nehéz volt figyelni a pályán mozgó 24-28 stack farkast ... Sajnos a maestro nem tudott koncentrálni, így behúztam az első partit és ez így elég volt, hogy az egymás közötti eredményeket számolva (Jou és Dragon ellen) én kerüljek ki bajnokként.
Gratula Jounak és Dragonnak a top helyezésért és a többieknek is, mert nagyon szoros volt a vége (top6 1 ponton belül...). Sorcinak külön kösz, hogy elpofozott mint egy krumplis zsákot ... :P

Gratula a H3 helyezetteknek is és persze az 1 vs 1 legjobbjainak.

Lucky, unlucky szavazatok :
Lucky : Sorceress (mert mindig az :P)
Unlucky : Vologya (már csak azért is, mert teljesen fáradtan kellett játszania, másrészt a H5-beli 2 szerencsétlen meccséért, amint elúszott a bajnoki címe :()


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
HozzászólásElküldve: 2015 okt. 27 kedd, 23:18 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2004 dec. 08 szer., 11:54
Hozzászólások: 2364
Tartózkodási hely: KisNetegyele...
Gyors bele és visszatekintés:

1vs1:
Ricsepi vs ...
NY vs D ( Castle vs Rampart )
Szép sorban kiszedegettünk mindent amit lehetett, aztán úgy elnyúlt az idő hogy főcsatára kellett menni, nagynehezen összeszedtem a seregem, és odaát megmérkőztünk a mocsárban... Sentinel random relic révén most def-re gyúrtam, majd a főcsata érdekes kezdést követően eléggé röviesszerűre nyúlt...
... vs Bobibubi
Random Jebus ( Inferno vs Fortress)
Elsütöttünk 1-2 restartot, majd lett 1 játszhatóbb pályánk... csak 3 devil dwell volt a környéken, meg pár imp 1 utópiával és 2 valag dobozzal övezve... Jött 1.1.2-n 1 börtönből lvl10es geon, és MA kiséretével beöltük a morálozós dwellt ( 2 efret aludni kényszerült ), amiután csövelés 1.2.1 ig, amikor is bekapcsolt a turbó a 6 ördögnek köszönhetően... (1.2.1en lvl3 volt a főnök, 1.2.3 ra meg 15ös... :D ). miután kitörtem vmi 3. hét végefelé talán? annyira nagy lett a skillkülönbség az utópiám és a bejáratom mellett levő 2-3 artinak köszönhetően hogy a főcsata vmi hentesműhellyé vált... ( meg hipnotizálás áldozatává 17 M.gorgon XD )
... vs Zodmund
É vs D (Necro vs Dungeon)ű
Csöves map, csöves nekróval... Konkrétan mindent összeszedtem amit lehetett, de a kannát azt folyton ellámerkodtam, így anélkül mentem főcsatára, ami mint kiderült végzetes hiba volt a majd 1,5ks meteorral villogó áruló nigromanta ellen, animate ide vagy oda...

... vs Pumpás
Random Jebus ( Stronghold vs Fortress)
Király terep, kerülgetések tömkelege, majd 2. héten sikerül fényévekre rábukkani 1 maci dwellre, pár consra... 3. héten upg. Consok ki, majd az 1szem utópiámat felhajtva 4 héten kinéztem középre ahol vígan szedegettem amit jónak láttam... 1lapos spellarzenál lévén a pirosgömböt meglátván úgy véltem teszek a könyvekre ( főleg hogy az Orrin-Gundula-Tazar shandwich-ből vmiért Bohóckodásra adtam a fejem ), ami a Pumpás Területére átérve kifizetődő lett mert Jehova a 34-es powerét így húzhatta le a slozin, a majd 40-es defet meg csiklandozhatta ígyis, hiába gyengítettek az armorer speckón... ( epic momentum: 12 DK visszakézből nem bírt levenni 1 shrekket sem [amire csak lazán toltam, olyan nincs, 1 biztos belehalt], de vmi 35 körüli sebzést volt hajlandó csak bevinni Zodmund megfigyelése szerint... no comment XD )

Így sikerült vmi előkelő s*ggutolsó előtti helyek vmelyikét megkaparintani :D

Támadások:
H5
Alyr: életcélja a minél több Gremilin Mester levétele volt :D
Coradiel: Állta a játékgolyókat, a tüzes karókat, meg második körben a saját jégcsapját is... amíg meg nem haltak :)
Dragon: Ez megint epic momentummal indult támadások előtt:"Most ŐSZINTÉN, mégis, mit csinálsz azokkal a nyomikkal az angyalaim ellen?" Hát megmutattam... aztán jöttek a "nemár" pillanatok XD
Magix: abban bízhattam hogy valami nem jön odaát... Meg abban hogy jövök 1x mielőtt még elkezdődik a duplakörös jövetele a bolhásoknak... Meg abban hogy azért megtisztel némi luck az ágyúk felől... De ez mind 1 másik történet maradt :D
Pukkandur: Első körben egymást, második turnusban a csöveseket gyalulták le a csávók... A főstackom meg röhögött a markába :shock: :D
Sorceress: Mint Sorcy is írta galád módon megint kölcsönzőben éreztem magam, így a csirkéknek ilyen sado-mazo kurzusban lett részük, amin még a morál se segített...
Trunks: Itt az ellenél hiányzó harci tapasztalatok miatt 1 pontot elhoztam...
Vologya: a sztori mint Magixnál, csak itt 1 ágyú volt a 2 helyett...

H3:
Alyr: 1x hátul, 1x meg az arcomban... az eredmény 1-1 :D
Dave:Taktika-Morál-Víz... Ebből csak az uccsó jött össze, így az első meccsen mikor odaértem a gyíkokhoz és látszódott hogy a mass bless mellett is kevés a boxteljesítménye jött a gg...
Dragon: Ha jön Tactics és/vagy neki nem föld akkor party van, ha nem akkor hullok... simán a második verzió jött össze 2x...
Dreegar: ellene vettem a blackeket... itt minden ütésre tolták a curse-t... első körben túléltem a morál+luck ütését nagynehezen, második körben meg a curse-on kívül mást nem kapott...
Edemmester: no hiába volt partiban a skillek terén a 2 hős, a + 1 speed és a visszaütés hiánya ellen nemvolt mit tenni...
Karesz: Sajnos annyit ütött belém amit kb. 1 animate-tel visszahúztam... persze minden más feküdt a takarító és a fő ogrestack kivételével addigra...
Magix: a fireshield a karcsú sebzésem miatt nem volt ütős fegyver, mint a hogy a gogsereg sem...
Norbakk: itt a sebzés jó volt, csak az ark elhullajtása után a 2 stack slowmentesre animatelt sari és a ripple sok marxot megevett, ami a sebzést drasztikusan elvitte, hiába sült a slow el másodjára már...
Ricsepi: a CSATA, ahol szinte lépésre volt bontva a megsemmisítésem taktikája... A CSATA, ahol ez mind borult mint a bili morál nélkül... a CSATA ahol a sunyi galád alattomosan osonó csontváz is beterrorizálta a gogokat :twisted: Hogyis lett ez a sereg második ? :P
SirDani: ez a meccsnem lett lejátszva elkerülés miatt, de valsz kevés lett volna a sebzés...
Sorcy: első körben nemvolt morál, meg nemjól is állt ki, meg vagy 2 körig játszott arra amije (mint rájött közben) hogy nincs... 2. meccsen meg annak rendje és módja szerint morál+luck jelentős operálással simán bebontott...
Trunks: első körben laza hozatal, másodikban a gép luck-ok és morálok közbeiktatásával tudtomra adta hogy akár fel is adhattam volna :D
Zodmund: Első körben volt mindenkinek minden... Második körben osztozkodtunk: nekem föld, neki IQ... Az uccsó impló után nem jött morál a 2 stack gorgonnak, így az 1 állva maradt szellemem haláli kacaja után jött az aminek jönnie kellett... a sarik talpra áltak, a bikák meg lefeküdtek a helyükre :D

Lucky:Trunks
UnLucky: Vologya ( nem jött össze neki a hete, és a konda is elmaradt mellőle ezen a BB-n ezáltal... )

Ez így tökéletesen eltelt, remélem tavasszal több hiányzó oszlopos tag is tiszteletét teszi az új arcokkal egyetemben :D

_________________
Üdv. Jou!

"Ha legközelebb újra megszületek, vadon élő ló szeretnék lenni. Szabadon nyargaló, büszke, örömittas széljáró! Nem akarnám, hogy valaha is befogjanak, felnyergeljenek, még akkor se, ha jól bánnának velem." (Vavyan Fable)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
HozzászólásElküldve: 2015 okt. 28 szer., 15:03 
Avatar

Csatlakozott: 2013 jún. 15 szomb., 14:49
Hozzászólások: 43
Tartózkodási hely: Budapest
Jou írta:
Ricsepi: a CSATA, ahol szinte lépésre volt bontva a megsemmisítésem taktikája... A CSATA, ahol ez mind borult mint a bili morál nélkül... a CSATA ahol a sunyi galád alattomosan osonó csontváz is beterrorizálta a gogokat :twisted: Hogyis lett ez a sereg második ? :P


Rémületemre, hogy megint Jou ellen kellett kezdenem, hagymázas lidércnyomást kaptam ellenszerül, mikor utolért a felismerés, hogy varázsgömböm előzetesen egy párhuzamos dimenzió eseményeit mondta tollba nekem, nem pedig azt az őrületet amit Jou jelent.

Azért hozzáteszem, hogy volt olyan eset is, hogy annak ellenére forgatókönyv szerint alakultak a dolgok, hogy az ellenfelemnek betekintést engedtem a jövőbe...;)

Egyébként engem minden kimenetel szórakoztat, az is ha eltaláltam, hogy mi fog történni, és az is ha nem (bár előbbi nyilván jobban), részint ezért is írogatom össze magamnak, hogy mi az elképzelés (persze elsősorban azért, hogy ne kelljen fejben tartanom, hogy ki ellen, hogyan kell felállni).

_________________
"Egy a lényeg, HoMM az élet, hála égnek!"

Üdvözlettel, Ricsepi!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
HozzászólásElküldve: 2015 okt. 28 szer., 23:41 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2003 ápr. 10 csüt., 7:33
Hozzászólások: 9411
Tartózkodási hely: Budapest
Üdv Bátor Harcosok!

Élménybeszámoló később, ha már kissé lazább lesz az életem (remélem addig nem felejtem el, mi is történt)... :roll: Örülök, ha jól éreztétek magatokat, remélem jövőre is találkozunk, addig vigyázzatok magatokra! :wink:

Íme a HME hivatalos végeredménye:

H3 1vs1 torna:

BAJNOK: DAVE
2. Zodmund
3. Teki1986/Vologya Mester
4. Dreegar
5-8. bobibubi, NG, Dragon, Karesz
9-12. Jou, Pumpás, Kady, Marqadam
13-16. Ricsepi, Norbakk, Alyr, Edem mester

H5 Támadás:

BAJNOK: MAGIX 11 pont
2. Jou 11 pont
3. Dragon 11 pont
4. Sorceress 10 pont
5. Vologya Mester 10 pont
6. Pukkandur 9 pont
7. Alyr 6 pont
8. Trunks 2 pont
9. Coradiel 2 pont

H3 Támadás:

BAJNOK: Sorceress 23 pont
2. Ricsepi 22 pont
3. Jou 21 pont
4. Dreegar 21 pont
5. Alyr 19 pont
6. Dragon 19 pont
7. Dave 19 pont
8. Zodmund 15 pont
9. Magix 13 pont
10. Edem mester 12 pont
11. Norbakk 10 pont
12. Trunks 7 pont
13-14-15. Sir Dani - Karesz - Vologya Mester visszaléptek

Baráti üdv!

_________________
Vologya Mester - A Heroes Team vezetője


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 149 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Imperium - Modified by Rey phpbbmodrey
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség