Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 226 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Következő
Szerző Üzenet
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 ápr. 26 szomb., 12:06 
Avatar

Csatlakozott: 2012 ápr. 18 szer., 19:27
Hozzászólások: 119
Tartózkodási hely: Tata
Üdv!

Mikortól is indulna a verseny pontosan?

Jelenleg nem tudom meghegeszteni a játékot, valami nagyon összeakadhatott :(.
A jövő hétvégén újrateszem az egész gépet, remélem akkor már jó lesz és tudok indulni.

Nekem a random beállítások a legszimpatikusabbak a hősre ill. a kezdő bónuszra. A fajválasztásnál pedig érdekes lehet, a mindenki játsszon legalább egyszer mindegyik frakcióval.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 ápr. 26 szomb., 15:01 
Avatar

Csatlakozott: 2011 szept. 12 hétf., 16:51
Hozzászólások: 6216
Tartózkodási hely: Szeged
A szimultán körökkel sok időt tudnánk megspórolni, jó az ha pörög a játék :wink:

Körönkénti időkorlátról még nem volt szó, de személy szerint elhagynám.

A versenyt szerintem május végén- június elején indíthatnánk. Addigra mindent kényelmesen meg lehet beszélni, köztük a pontos kezdési dátumot :)

Shien, majd amikor a H5-öket rakod fel, a HoF patchelését mindenképp a ToE telepítése előtt csináld meg! :wink:

A hős-kezdő bónusz kérdés úgy néz ki random-random irányba megy, akkor szerintem ez Legyen Random :)

Fajokat nem szeretném random, mindenképp valamelyik választós módszert támogatnám. Ha mondjuk nagyon választani kellene, én is a mindenki játszik egyszer az összes várral-t támogatnám.

_________________
Üdv, Zsee


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 ápr. 26 szomb., 16:47 
Avatar

Csatlakozott: 2010 aug. 18 szer., 20:54
Hozzászólások: 1037
HOF-ot mire patcheljük fel?

PLusz TOE tehát nem kell alapból az külön van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 ápr. 26 szomb., 16:56 
Avatar

Csatlakozott: 2011 szept. 12 hétf., 16:51
Hozzászólások: 6216
Tartózkodási hely: Szeged
hahakocka írta:
HOF-ot mire patcheljük fel?

PLusz TOE tehát nem kell alapból az külön van.


HoF-nak tudtommal csak 2.1-es patch-e van, szóval arra. A támadást is azzal fogod tolni HME-n :wink:

A ToE-t csak azért írtam, mert előfordul hogy ha a HoF 2.0, a ToE pedig fent van alapon, akkor a ToE-t tolja fel 3.1-re majd utána hiába a HoF UpgradeLauncher-ét indítod el, nem fogja felpatchelni 2.1-re a ToE miatt. Vagyis nálam ez így szokott működni...

_________________
Üdv, Zsee


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 ápr. 27 vas., 13:34 
Avatar

Csatlakozott: 2010 aug. 18 szer., 20:54
Hozzászólások: 1037
Ezért kérdeztem én is úgy emlékeztem, hogy ha a TOE is fent van bekever! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 ápr. 27 vas., 18:03 
Avatar

Csatlakozott: 2011 szept. 12 hétf., 16:51
Hozzászólások: 6216
Tartózkodási hely: Szeged
Fentebb a leírás kiegészítve a nehézségi szintel (Nehéz - Hard). Korábban már írtam hogy ezt javasolnám, csak most kimaradt!

Azért választanám a "Nehéz"-et, mert "Normál"-on szerintem túl könnyű a semleges seregeket legyőzni, a vár építéséről meg nem is beszélve... Viszont ezen a szinten is nagyon szépen lehet haladni és valamivel jobban kihozza a játéktudást.

Egyébként ha valakinek van kedve, szívesen játszok próbajátékot. Egyrészt így fixálni tudnánk mennyit idő egy meccs így szimultán, másrészt friss emlékes beszámolóval szépen le lehetne írni egy-két mapon mire lehet számítani :wink: Tempós multit majdnem egy éve játszottam utoljára, belerázódni is jó lenne :P

Ha valakinek lenne kedve játszani írja meg privátban, GameRangeren pedig itt tudtok megtalálni :

Nick : Zsee
Account : 3868546

_________________
Üdv, Zsee


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 ápr. 29 kedd, 10:31 
Avatar

Csatlakozott: 2010 aug. 18 szer., 20:54
Hozzászólások: 1037
A H6-ban is 1v1-ben és 2v2-ben is hard a fokozat szerintem is nyugodtan legyen itt is hard!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 ápr. 29 kedd, 19:51 
Avatar

Csatlakozott: 2011 szept. 12 hétf., 16:51
Hozzászólások: 6216
Tartózkodási hely: Szeged
Zsee írta:
- A meccseket HoF 2.1-el játszanánk, szimultán körökkel, "Nehéz" nehézségi szinten.
- Mindenki játszik mindenkivel 1 meccset.
- Egy forduló 2 hétig tartana, az aktuális mérkőzét ez idő alatt kell majd lejátszani.
- Én 5 játszható gyári térképet találtam ami szerintem a célnak megfelelő, ezek a következőek:

A Győzelem kulcsa (Piros vs Zöld / Kék vs Sárga)
Disputed Island (Piros vs Kék)
Földalatti kincsek (Piros vs Sárga / Kék vs Zöld)
Korábbi barátok (Piros vs Kék / Zöld vs Sárga)
Senki földje (Piros vs Zöld / Kék vs Sárga)

- Hős és a kezdőbónusz véletlenszerű
- Várválasztásra két lehetőség van. Elmináció (meccsenkénti kizárásos) vagy 8 fő esetén minden várral egyszer, 9 főtől pedig minden várral egyszer, ha azok elfogytak újra a teljes készletből való válogatás.


A mapokat kiegészítettem a szín szerinti felállásokkal. Mivel válaszokat nem igen kaptam a kérdésekre, ezért majd HME után írok mindenkinek privátban, hogy mi volna még problémás (várválasztás, főcsata kérdése, megfelelnek e az eddigiek, biztos részvétel, egyéb tippek-ötletek stb.). Remélhetőleg üzenetre azért mindenki válaszol :P

_________________
Üdv, Zsee


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 máj. 06 kedd, 18:52 
Avatar

Csatlakozott: 2011 szept. 12 hétf., 16:51
Hozzászólások: 6216
Tartózkodási hely: Szeged
Zolinak írtam, szerintem meg tudjuk beszélni hogy a H6 verseny után 1-2 héttel elkezdjük ezt is. A másik jó pedig hír hogy lehet 9-en leszünk legalább :wink:

Amint tudom mikor kezdhetünk, ténylegesen meghírdetem a versenyt minden létező információval :wink:

Akik a közelmúltban részt vettek valamelyik online versenyben, azok gondolom számítottak rá hogy GameRanger-en keresztül fogjuk tolni ezt is. A többieknek akkor most írom le, hogy azzal fogjuk mert a H5 online játékfelülete elég macerás, sajnálom hogy erről megfeledkeztem... :roll:

A GameRanger-t innen tudjátok letölteni.

_________________
Üdv, Zsee


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 máj. 06 kedd, 23:41 
Avatar

Csatlakozott: 2008 márc. 26 szer., 12:30
Hozzászólások: 4456
Tartózkodási hely: Felső Jura
Lehet, hogy egy próbában benne lenénk, mert így tudni fogom, hogy megy-e rendesen.

_________________
T-Rex, Felső Jura egyik bajnoka, az istenük egyik helytartója, a Felső Jurai rendőrség tagja és a Jurai Kerekasztal Lovagrend vezére...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 máj. 08 csüt., 9:09 
Avatar

Csatlakozott: 2008 márc. 26 szer., 12:30
Hozzászólások: 4456
Tartózkodási hely: Felső Jura
A Heroes 5 complete tartalmazza a HoF-ot? :D

_________________
T-Rex, Felső Jura egyik bajnoka, az istenük egyik helytartója, a Felső Jurai rendőrség tagja és a Jurai Kerekasztal Lovagrend vezére...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 máj. 08 csüt., 9:48 
Avatar

Csatlakozott: 2010 aug. 18 szer., 20:54
Hozzászólások: 1037
Ez a Gameranger mi a csuda? Hamachihoz hasonló?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 máj. 08 csüt., 11:36 
Avatar

Csatlakozott: 2011 szept. 12 hétf., 16:51
Hozzászólások: 6216
Tartózkodási hely: Szeged
T-Rex írta:
A Heroes 5 complete tartalmazza a HoF-ot? :D


Elméletileg az olyan mint a H3 Complete, csak itt a térképet elég nehéz beállítani a kieg-hez, mivel a gyári mapok nem nyithatóak meg. Szóval elméletileg ha más hostol 2.1-el, akkor nincs gond. Mert gondolom külön, csak a HoF-ot nem tudod elindítani vele.

hahakocka írta:
Ez a Gameranger mi a csuda? Hamachihoz hasonló?


Igen.

Viszont van egy rossz hírem is :? Zoli valószínűleg nem tud részt venni a H5 versenyben, szóval jelenleg csak 7-en vagyunk. Elméletileg legalább 8 főnek kéne lennie, de ha Ti is benne vagytok én szívesen leszervezem így is.

A másik pedig, hogy tudok mondani dátumot mikor kezdhetünk, ez pedig a H6 verseny után 1 héttel :

Július 28.
7 játékos esetén október 17-ig tartana*

Mivel több H6 versenyzőnk is van, nem lenne fair hamarabb elindítani. Úgyhogy majdnem 3 hónap van a kezdésig, szóval annyira mégsem kell kapkodni. Addig is velem, vagy egymással kipróbálhatjátok a GR-t, a mapokat és a szimultán játékot.

_________________
Üdv, Zsee


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsee 2014 máj. 08 csüt., 17:16-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 máj. 08 csüt., 17:03 
Avatar

Csatlakozott: 2010 aug. 18 szer., 20:54
Hozzászólások: 1037
szaftatoncsi-t meg kérdezheted. Ő H6-ra jelentkezett, de az 5. rész is megvan neki sőt az összes. Beszélt velem is annó.

Júl vége nem rizikós a Heroes tábor miatt?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 máj. 08 csüt., 17:24 
Avatar

Csatlakozott: 2011 szept. 12 hétf., 16:51
Hozzászólások: 6216
Tartózkodási hely: Szeged
hahakocka írta:
szaftatoncsi-t meg kérdezheted. Ő H6-ra jelentkezett, de az 5. rész is megvan neki sőt az összes. Beszélt velem is annó.

Júl vége nem rizikós a Heroes tábor miatt?


Aki akar jönni úgy is jelentkezik, van elég idő :wink:

A Tábor miatt külön nem tolnám tovább a kezdést, ebben az esetben inkább a forduló hosszával variálnék, de ezt még lesz idő bőven kitalálni. Legfeljebb az első kör kicsit hosszú lesz :wink: Viszont ha még jönne esetleg 2-3 ember és csak csúszna tovább, az se lenne jó mert az OB-re mindképp be kellene fejezni.

Amúgy meg:

Sikerült ma délután egy szimultám próbameccset nyomni itthon, a Senki földjén. Zöldel voltam, Menedéket dobott a gép, Dougalt beadta elsőre úgyhogy a főhös nem volt kérdés. A map elég szegény és a vár is 1-es szintről indult. Mivel 3 bányát Druida Mester, egyet pedig ősmágus őrzött a terv az volt hogy be se veszem őket, 4. héten berongyolok középre. Ami sikerült is, még egy 3. heti A láz hete-vel is. A végén nem volt főcsata, arra különféle okok miatt nem volt időnk, de azzal együtt is kb. 2 éf fél óra lett volna a meccs, szóval nem borzasztóan hosszú és szerintem a többi map is hasonló idő alatt lejátszható.

Ha minden jól alakul T-Rexel vasárnap nyomunk egy meccset, arról majd bővebb beszámolót írok :wink:

_________________
Üdv, Zsee


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 máj. 08 csüt., 19:06 
Avatar

Csatlakozott: 2011 okt. 21 pén., 18:55
Hozzászólások: 314
Tartózkodási hely: Budapest
Ha csak velem van meg a 8 fő akkor jövök a versenyre de csak hétvégén tudok rá időt szakítani!!!!!


Zsee hétvégén tuti jó!!! Akkor maradok!

_________________
A háború célja nem az, hogy meghaljunk a hazánkért, hanem hogy elérjük, hogy ellenségünk tegye meg ugyanezt.
"George S Patton"
(Versenyeken Alyr)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára lanyizoli 2014 máj. 08 csüt., 21:48-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 máj. 08 csüt., 19:22 
Avatar

Csatlakozott: 2011 szept. 12 hétf., 16:51
Hozzászólások: 6216
Tartózkodási hely: Szeged
lanyizoli írta:
Ha csak velem van meg a 8 fő akkor jövök a versenyre de csak hétvégén tudok rá időt szakítani!!!!!


Ugyan még messze van, de szerintem az bőven elég ha csak hétvégén tudsz játszani. Addig meg majd látod tudsz e játszani vagy sem. Igazából ha van 6-7 ember aki akar játszani megcsinálom akkor is :wink: A lényeg hogy játszunk és jól érezze magát mindenki.

_________________
Üdv, Zsee


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 máj. 08 csüt., 22:20 
Avatar

Csatlakozott: 2008 márc. 26 szer., 12:30
Hozzászólások: 4456
Tartózkodási hely: Felső Jura
Ezer éve nem H5-öztem :cry:

Egy kérdés, miért nem a ToE? Abban ott vannak az orkok is.

_________________
T-Rex, Felső Jura egyik bajnoka, az istenük egyik helytartója, a Felső Jurai rendőrség tagja és a Jurai Kerekasztal Lovagrend vezére...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 máj. 08 csüt., 22:27 
Avatar

Csatlakozott: 2011 szept. 12 hétf., 16:51
Hozzászólások: 6216
Tartózkodási hely: Szeged
Ennek több oka is van.

Az ork vár olyan brutális, hogy nincs értelme vele játszani, ha meg ki is zárjuk, olyan imba dolgok vannak benne hogy azok tönkretennék a játékot, túl nagy benne a mázlifaktor :?

Másrészt a versenyeken a támadásokat 2.1-el játszuk. Igaz, a törpe várnál is kell(ene) szankciókat kialakítani, mert. pl. az Őrhely nevezetű épület egy vicc a rúnamágiával együtt... (erről majd később) Viszont az épületek ára meg a HoF-ban sokkal alacsonyabb, példának okáért az alapjátékban az angyal-ark 20 és 30 ezer, míg a HoF-ban 10 és 12 :wink:

_________________
Üdv, Zsee


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 máj. 10 szomb., 0:21 
Avatar

Csatlakozott: 2011 szept. 12 hétf., 16:51
Hozzászólások: 6216
Tartózkodási hely: Szeged
Tudom hogy még nagyon korai, de felvázolnék egy teljes leírást, "szabályzatot". Úgy gondoltam egyszerűbb ha felvázolom a teljes elképzelésem és mire kezdünk addigra kényelmesen tökéletesíthetjük, a próbajátékok és vélemények alapján :wink:

A saját tapasztalataim alapján próbáltam a lehető legjobban összeállítani őket. Két dolgot szívesen ki is tiltanék a játékból, ezeket pedig a végefele találjátok. Az első szerintem egyértelmű, multiban nem igen állja meg a helyét és elég unfair dolog. A második viszont lehet sokaknak nem fog tetszeni, ha így lesz akkor természetesen használható lesz.

Heroes 5 1vs1

- A játékot HoF 2.1-el, GameRanger-en keresztül játszuk.
- A meccseken az alábbi beállításokat használjuk :
Nehézségi szint : Nehéz
Egyidejű fordulók (szimultán körök)
Automata mentés
Ajánlott még a játék és a csaták sebességének növelése
(A többi beállítást nem használjuk)

- A bajnokság ideje alatt mindenki játszik mindenkivel egy meccset, a sorsolás szerint. Egy forduló tervezett időtartama 2 hét, a fordulók mindig hétfőn kezdődnek és a következő hét vasárnapján érnek véget.

- A bajnokságot a legtöbb győzelmet arató játékos nyeri, egyenlő győzelem esetén az egymás elleni mérkőzés dönt.

Játékon belüli szabályok

Várválasztás :

- Mind a 7 vár szabadon választható, a következő megkötéssel : Minden várral kell lenni legalább egyszer. Ha a bajnokság több fordulós mint 7, abban az esetben addig nem választhatsz újra egy már általad játszott várat, amíg kivétel nélkül mind a 7-el nem voltál!
- A várakat a szobába belépés után választjuk ki. Lehetőleg egyszerre, ne pedig a másik várának tudatában döntsetek róluk.

Hős és kezdő bónusz :

- Mindkettőt random választjuk.
- Főhősöd bármelyik várnál bárki lehet, akár nem azonos frakciójú is.

Főcsata :

A játékot nem feltétlenül kell az ellenfél teljes legyőzéséig játszani. Ha a főhőst, vagy a fősereget csatában legyőzik akkor a mérkőzés nagy valószínűséggel már eldőlt.

Tiltások :

Erőd frakció
- Őrhely építése.
- Rúnamágia használata főcsatában.

Eredmények :

A lejátszott mérkőzés eredményét privát üzenetben vagy itt a témába írjátok meg. Akinek az ideje engedi részletesebb beszámolót is írhat a a mérkőzésről, ezzel is színesítve a versenyt.

_________________
Üdv, Zsee


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 226 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Imperium - Modified by Rey phpbbmodrey
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség