Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 226 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Következő
Szerző Üzenet
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 máj. 10 szomb., 8:18 
Avatar
Heroes Team

Csatlakozott: 2007 aug. 08 szer., 13:13
Hozzászólások: 803
Tartózkodási hely: Debrecen
Zsee írta:
- Rúnamágia használata főcsatában.
[/b]


Nem beleszólás szinten, mivel nem vagyok versenyző, de ezt jól átgondoltad? A rúnamágia használata köröket von el tőled, amikor varázslatot is castolhatnál, hiszen minden rúnát 1x (greater rune-al 2x) lehet használni és a resfresh rúnát külön fölkell pakolnia a hősnek, ergo aki rúnázásra pakol annak az a kör elvonódik a cselekvési köréből és nem tud varázsolni, így megszünteted a Fortress leglényegesebb specialitását, arról nem is beszélve, hogy 1xre csak 1 lényt lehet refresh rúnázni és nem masson mindenkit. Egyébiránt a főcsatára ha korán zajlik nincs túl sok nyersanyagod, hiszen lényépületeket és fejlesztéseket kell venned, így amúgy sem gazdálkodhatsz túl sok mindennel ami a rúnamágiát illeti és a törtpök igenis gyengébbek mint a többi frakció rúnák nélkül. A támadásbeli refresh rúnás hegyek és egyebek az más tészta, ott 1 lény 1 rúna használatára van kiélvezve, ne keverd őket össze az 1v1-el, ahol teljesen más a szitu és talán meg sem kapod azt a rúnát a guildből, amire szükséged van... Mindezt mondom az offline H5 tapasztalatai alapján, párszor beszívtam azzal, hogy rúnamágiára építettem a főcsatára, aztán meg semmi normális nem jött, csak a charge rúna, azzal belementem mindenki arcába 1x és jöhetett a castolás, mivel kb. ennyit ért az egész és nyersanyagom se volt több :lol:

Szóval ezt csak elgondolás szinten vetettem fel, szerény kívűlálló véleménye :) Jó játékot nektek! :)
Üdv! Dragon

_________________
"Nem buktam el. Csak találtam 10.000 másik utat ami nem működik!"

Thomas Edison


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 máj. 10 szomb., 16:22 
Avatar

Csatlakozott: 2011 szept. 12 hétf., 16:51
Hozzászólások: 6216
Tartózkodási hely: Szeged
Azért került ki ilyen korán, hogy lehessen rajta javítani :wink:

T-Rexel ha minden jól megy, holnap játszunk is egy próbajátékot, majd rátesztelek a erre a témára. Nekem túlságosan is kellemes tapasztalataim vannak a rúnákkal kapcsolatban, de akkor párszor megnézem mekkora előny/hátrány.

Egyébként pedig én köszönöm, minél többen szóltok hozzá annál jobb lesz :wink:

_________________
Üdv, Zsee


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 máj. 11 vas., 0:16 
Avatar

Csatlakozott: 2008 márc. 26 szer., 12:30
Hozzászólások: 4456
Tartózkodási hely: Felső Jura
14:00-tól jöhet a menet. Remélem, minden rendben lesz :)

_________________
T-Rex, Felső Jura egyik bajnoka, az istenük egyik helytartója, a Felső Jurai rendőrség tagja és a Jurai Kerekasztal Lovagrend vezére...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 máj. 11 vas., 14:44 
Avatar

Csatlakozott: 2008 márc. 26 szer., 12:30
Hozzászólások: 4456
Tartózkodási hely: Felső Jura
Volt valakinek már olyan problémája, hogy a H5 HoF gamerangeresnél, amikor belépett, akkor nem látta azt, akihez csatlakozott?

Mert most nálam az volt, amikor Zsee-hez csatlakoztam, illetve ő csatlakozott hozzám.

A H5-m eredeti, kivéve annyiban, hogy a no-dvd cracket kellett használnom, mert van egy kicsi gond a cd-vel :S
Arra tudok gondolni, hogy az lesz a gond.

Ami érdekes, hogy eddig bajom nem igazán volt velem (legalábbis, amikor régen játszottam vele).

_________________
T-Rex, Felső Jura egyik bajnoka, az istenük egyik helytartója, a Felső Jurai rendőrség tagja és a Jurai Kerekasztal Lovagrend vezére...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 máj. 11 vas., 15:12 
Avatar

Csatlakozott: 2008 márc. 26 szer., 12:30
Hozzászólások: 4456
Tartózkodási hely: Felső Jura
MEGJ: egyenlőre, kérdéses a nevezésem, mert a hamachi sem találja a lobbyt.

_________________
T-Rex, Felső Jura egyik bajnoka, az istenük egyik helytartója, a Felső Jurai rendőrség tagja és a Jurai Kerekasztal Lovagrend vezére...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 máj. 11 vas., 15:21 
Avatar

Csatlakozott: 2011 szept. 12 hétf., 16:51
Hozzászólások: 6216
Tartózkodási hely: Szeged
T-Rex írta:
MEGJ: egyenlőre, kérdéses a nevezésem, mert a hamachi sem találja a lobbyt.


Nem igazán találtuk meg egymást, se gr-n se hamán... Remélem több ilyen probléma nem merül fel és ez is megoldódik, különben problémás lesz ez az egész :?

_________________
Üdv, Zsee


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jún. 01 vas., 15:44 
Avatar

Csatlakozott: 2011 szept. 12 hétf., 16:51
Hozzászólások: 6216
Tartózkodási hely: Szeged
Az előzetes tervek szerint egy hónap múlva kezdhetnénk is, aztán persze Tábor és egyebek miatt az első kört max jól megnyújtjuk.

A jelentkezők közül eddig 1/1-szer nem sikerült elindítani a játékot, ami nem jó jel. Ha esetleg valakinek van kedve megpróbálhatnánk megy e :roll:

Akik pedig szeretnének jönni azoktól valami visszajelzést szeretnék kérni, biztos ami biztos. Jó lenne látni hogy is állunk, mert azóta 2-3 fő jelezte hogy nem biztos a részvétele.

_________________
Üdv, Zsee


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jún. 20 pén., 19:39 
Avatar

Csatlakozott: 2010 aug. 18 szer., 20:54
Hozzászólások: 1037
Még egyszer leírod mely patchet rakjuk fel akkor az alap s kieg játék után? S a lengyel nyelvű patch kell azt hiszem a magyarhoz ugye?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jún. 20 pén., 20:06 
Avatar

Csatlakozott: 2011 szept. 12 hétf., 16:51
Hozzászólások: 6216
Tartózkodási hely: Szeged
Két lehetőséged van 2.1-re patchelni. Vagy a fórumról ez :

heroes 5 HoF v2.0 -> v2.01 HU/PL

Vagy használhatod a H5 saját patcherét is :

Heroes 5 főkönyvtár --> bina1 --> UpgradeLauncher

Bár eddig egyetlen visszajelzést se kaptam hogy bárki is akar játszani, hiába volt 8 jelentkező... :? :roll:

_________________
Üdv, Zsee


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jún. 25 szer., 19:08 
Avatar

Csatlakozott: 2010 aug. 18 szer., 20:54
Hozzászólások: 1037
Crackelni kell? Ez vicces ma már eredeti játéknál nem kell DVD minden indításnál, jó igaz ez még 2006 végi volt a kieggel. :)

Hogy crackeljem meg akkor az eredetit?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jún. 25 szer., 19:11 
Avatar

Csatlakozott: 2011 szept. 12 hétf., 16:51
Hozzászólások: 6216
Tartózkodási hely: Szeged
Az oldalon van nodvd patch.

_________________
Üdv, Zsee


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jún. 25 szer., 23:13 
Avatar

Csatlakozott: 2013 feb. 22 pén., 17:34
Hozzászólások: 84
Tartózkodási hely: Budapest
Üdv Mindenkinek!

Tudom, hogy későn szólok, de sajnos vissza kell mondjam a nevezésem. Nem tudtam megoldani, hogy meglegyen a megfelelő számítógép a rendelkezésemre, így nem vehetek részt a tornán.
Minden jelentkezőnek sok sikert kívánok!

Glace


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jún. 26 csüt., 14:33 
Avatar

Csatlakozott: 2010 aug. 18 szer., 20:54
Hozzászólások: 1037
Minden működik nálam, majd teszteljünk egyet Zsee valamikor estefele


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jún. 26 csüt., 15:12 
Avatar

Csatlakozott: 2011 szept. 12 hétf., 16:51
Hozzászólások: 6216
Tartózkodási hely: Szeged
Kocka, értem én hogy nyár van meg minden, de azért "mánál" előbb kellene szólni ilyenkor, nem? :) De szerencséd hogy nem öreganyámnak szólítottál, mert ráérek :wink:

Egyébként Shiennel beszéltünk még vasárnapra egy játszmát, remélem összejön mindkettő probléma nélkül.

Glace, értem. Kár hogy nem tudsz jönni :? Bár jelenleg úgy néz ki hogy hárman vagyunk, mert mióta megvan az időpont hogy mikor tudnánk kezdeni azóta erősen megcsappatn a létszám, illetve nincs visszajelzés, + T-Rex, akinél valamiért nem tudtunk játszani se GR-en, se Hamachin :?

Bár a Júli 28 még messze van, amikor leghamarabb kezdhetnénk, de legalább 6 ember azért kellene. Ha az összejön akkor annyival is meg lehet oldani, csak kicsit rövidebb lesz :P

_________________
Üdv, Zsee


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jún. 26 csüt., 18:17 
Avatar

Csatlakozott: 2010 aug. 18 szer., 20:54
Hozzászólások: 1037
Van még 1 hónap Zsee júl 28-ig :) Miért baj ha csak most szólok H6 meccsek voltak most magánéletbeli problémák is voltak és 3 részes interjú és teszt írásom volt 1 komoly álláshoz! :D Plusz hallgattam az új érdekes Romero zenéket. (8db) :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jún. 29 vas., 21:06 
Avatar

Csatlakozott: 2011 szept. 12 hétf., 16:51
Hozzászólások: 6216
Tartózkodási hely: Szeged
Shienel nagyon simán összejött a játék. Kicsit hosszú lett a meccs, a végén Shien kicsit sima győzelmével. Beszámoló majd kicsit később :wink:

_________________
Üdv, Zsee


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jún. 29 vas., 21:47 
Avatar

Csatlakozott: 2012 ápr. 18 szer., 19:27
Hozzászólások: 119
Tartózkodási hely: Tata
Zsee írta:
Shienel nagyon simán összejött a játék. Kicsit hosszú lett a meccs, a végén Shien kicsit sima győzelmével. Beszámoló majd kicsit később :wink:


Üdv mindenkinek!

Egy kis összefoglaló a meccsről, az én szemszögemből.

A játék indításával semmi probléma nem volt, simán ment minden. A pálya nevét nem tudom, de a szimultán körök jól működtek. Azt hiszem olyan 4 óra alatt lement a meccs. Bár szerintem egy éles játékban azért tovább tartott volna, de úgy gondolom két játékalkalom alatt befejezhető egy ilyen 1v1 meccs.

Én academy-vel voltam, Zsee pedig elfekkel.

Random hősként Ilhorát kaptam (ő is maradt a főhősöm), szerintem elég jó a speckója (a szintjétől függően csökken két varázslása között az idő). Hard fokozaton játszottunk, amivel elég jól meg lehetett indulni az építkezéssel. Igyekeztem minél gyorsabban elfoglalni a fontos épületeket (bányák, lénylakások) és a kapitollal is sikerült megelőznöm zsee-t. Ez mint később kiderült sokat számított. Én úgy éreztem, hogy eléggé elóvatoskodom a dolgot a semleges lények elleni csatákkal, de talán ez eredményezte, hogy mikor összetalálkoztunk, jelentős lénytöbbletem volt lvl1-3 lényekből.

A végcsata elég jól alakult.
Nagyjából egyforma szintűek voltak a főhőseink. Két ogre fegyvert is összeszedtem, így Zsee hősével kb. egyenértékűek voltak a harci tulajdonságaim.
A taktikámat a fantomerők és a varázsló jele kombóra alapoztam. Az alaplényeket dupláztam folyamatosan, ráadásul a varázsló jele miatt egyszerre kettőt is. Így a germlin gólem kettős meghozta a GG-t :)

Azért nem ment minden olajozottan, elég sokat hibáztam. Két körből is kimaradtam, sikerült továbbnyomnom úgy, hogy semmit sem csináltam, ráadásul az első két héten amikor még elég fontos, hogy minden körben építkezzünk. Szóval óvatosan a körök kinyomásával :)
Vagy 4-5 kolosszusom lett oda a területek határát védő lények ellen. Nagy nehezen leverek a 11 főnixet, erre feltámad mind a 11 és kezdődött minden elölről (alig hittem a szememnek :) ) ill. a sötét lovagok (vagy valami ilyesmi volt a nevük) is ütötték a kolosszusokat elég rendesen.

Összességében egy egész jó kis meccset játszottunk.

Köszönöm Zseenek a meccset.

Ezennel hivatalosan megerősítem a jelentkezésemet a h5 versenyre :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jún. 29 vas., 21:53 
Avatar

Csatlakozott: 2012 ápr. 18 szer., 19:27
Hozzászólások: 119
Tartózkodási hely: Tata
@Zsee

Felmerült a mirror meccs kérdése, esetleg ezt is le lehetne egyeztetni. Engedett-e vagy sem.

Még valami eszembe jutott amíg a beszámolót írtam.

A h5-ben nem lehet időlimitet beállítani a körökre ? Ha igen ezt is meg lehetne gondolni, kell-e ill. ha igen akkor hány perces limit.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jún. 29 vas., 22:40 
Avatar

Csatlakozott: 2011 szept. 12 hétf., 16:51
Hozzászólások: 6216
Tartózkodási hely: Szeged
Shien beszámolójába belekötnék annyit hogy Jhora a becsületes neve a góréjának :P

A térkép neve Disputed Island

Random hősnek Anwent kaptam kaptam, de a kocsmából inkább kivettem Gilraent. Sajnos se Ossir, se Ythlin, de még Dirael se jött... Az első két hét igen döcögős volt, de azért amit tudtam kiszedtem. A területemen két használható arti volt, lóhere és sárkánygyűrű. A 3. héten kapitol helyett sárkányt húztam, ami végzetes hibának tűnt. Ha kapitolt húzok akkor ugyanúgy megvan a sárkány és a kastély is, de így, mivel kellett a sereg, a pénz folyton elúszott.

A főnixek nekem is 11-en voltak, kb. ugyanakkor üthettük be őket, de én viszonylag minimális veszteséggel megúsztam. Középen az első blokkig aranybányán kívűl nem volt értelmes cucc, amit veszteség nélkül lehetett ütni, azt beütöttem xp-ért.

Utána visszamentem upgradelni pár egységet, majd megláttam Shien seregét. Létszámfölényben voltam és úgy éreztem ha most átronygolok nyerhetek. Sajnos akkor se jött volna össze, ha várok, mert lvl 1-2-3 lényekkel többszörös túlerőben volt, a 166 gólemet amikor megláttam úgy éreztem ez eldől és igazam lett :) Az íjászaimat egy 15 körre likvidálta zavartsággal, amit 2 vagy 3 megtisztítás után se sikerült leszedni, így borítékolva lett Shien győzelme. A többit leírta.

Shien jól játszott. A térképen kb. egy tempóban haladtunk szerintem, de ő ügyesebben építkezett és a lvl 7-től eltekintve jobban vigyázott az egységeire mint én. Meglátásom szerint ez volt a győzelem kulcsa :wink:

Az biztos hogy ha összejönne egy bajnokságnyi ember, akkor kicsit rá kéne gyúrni a H5-re mert elég sokat hibáztam a térképen, a csatákban és úgy egyébként mindenhol :? Jó lecke volt, kicsit hanyagul toltam.

shien76 írta:
@Zsee

Felmerült a mirror meccs kérdése, esetleg ezt is le lehetne egyeztetni. Engedett-e vagy sem.

Még valami eszembe jutott amíg a beszámolót írtam.

A h5-ben nem lehet időlimitet beállítani a körökre ? Ha igen ezt is meg lehetne gondolni, kell-e ill. ha igen akkor hány perces limit.


Mirror meccseket pedig tényleg jó lenne elkerülni. Ezt, az általam felvázolt várválasztási rendszerben is, ki lehet úgy küszöbölni, hogy a kezdőszín választ várat előszőr, majd a másik. És ha nem lehet ugyanazt választani, akkor elkerülhető a mirror. Persze ha 6 meccs után mindkét félnek ugyanaz az utolsó vára, akkor muszáj mirrort nyomni...

A köridő kérdése azért érdekes, mert nem maga a mozgás, építés stb. vesz el sok időt, hanem a csaták. Nekem volt nem egy csatám ami 4-5, de lehet több, perces volt, mert a lassú-tank lények lelövöldözése sok idő, főleg az első 2 hétben. A dinamikus csata ezt lehet gyorsítaná, de pl. egy sok spelles varázslóval főcsatában igen kapkodni kéne, ami rámehet a meccsre :?

Jah, meg a térképek...

A Győzelem kulcsa (Piros vs Zöld / Kék vs Sárga)
Disputed Island (Piros vs Kék)
Földalatti kincsek (Piros vs Sárga / Kék vs Zöld)
Korábbi barátok (Piros vs Kék / Zöld vs Sárga)
Senki földje (Piros vs Zöld / Kék vs Sárga)

_________________
Üdv, Zsee


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 jún. 30 hétf., 17:27 
Avatar

Csatlakozott: 2010 aug. 18 szer., 20:54
Hozzászólások: 1037
Zsee : Mikor próbáljuk ki? Skype-d van egyébként?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 226 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Imperium - Modified by Rey phpbbmodrey
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség