Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 226 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Következő
Szerző Üzenet
  Offline
 Hozzászólás témája: H5 verseny
HozzászólásElküldve: 2014 márc. 25 kedd, 20:24 
Avatar

Csatlakozott: 2011 szept. 12 hétf., 16:51
Hozzászólások: 6216
Tartózkodási hely: Szeged
Verseny tervezett kezdete : Július 28-tól

Szabályzat (készülőben!)

Heroes 5 1vs1

- A játékot HoF 2.1-el, GameRanger-en keresztül játszuk.
- A meccseken az alábbi beállításokat használjuk :
Nehézségi szint : Nehéz
Egyidejű fordulók (szimultán körök)
Automata mentés
Ajánlott még a játék és a csaták sebességének növelése
(A többi beállítást nem használjuk)

- A bajnokság ideje alatt mindenki játszik mindenkivel egy meccset, a sorsolás szerint. Egy forduló tervezett időtartama 2 hét, a fordulók mindig hétfőn kezdődnek és a következő hét vasárnapján érnek véget.

- A bajnokságot a legtöbb győzelmet arató játékos nyeri, egyenlő győzelem esetén az egymás elleni mérkőzés dönt.

Játékon belüli szabályok

Várválasztás :

- Mind a 7 vár szabadon választható, a következő megkötéssel : Minden várral kell lenni legalább egyszer. Ha a bajnokság több fordulós mint 7, abban az esetben addig nem választhatsz újra egy már általad játszott várat, amíg kivétel nélkül mind a 7-el nem voltál!
- A várakat a szobába belépés után választjuk ki. Lehetőleg egyszerre, ne pedig a másik várának tudatában döntsetek róluk.

Hős és kezdő bónusz :

- Mindkettőt random választjuk.
- Főhősöd bármelyik várnál bárki lehet, akár nem azonos frakciójú is.

Főcsata :

A játékot nem feltétlenül kell az ellenfél teljes legyőzéséig játszani. Ha a főhőst, vagy a fősereget csatában legyőzik akkor a mérkőzés nagy valószínűséggel már eldőlt.

Tiltások :

Erőd frakció
- Őrhely építése.
- Rúnamágia használata főcsatában.

Eredmények :

A lejátszott mérkőzés eredményét privát üzenetben vagy itt a témába írjátok meg. Akinek az ideje engedi részletesebb beszámolót is írhat a a mérkőzésről, ezzel is színesítve a versenyt.

_________________
Üdv, Zsee


A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsee 2014 máj. 10 szomb., 0:22-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 márc. 25 kedd, 20:36 
Avatar

Csatlakozott: 2011 okt. 21 pén., 18:55
Hozzászólások: 314
Tartózkodási hely: Budapest
Szia engem lehet érdekelne csak kéne vennem egy h5-öt akkor de ha lenne valami verseny akkor vennék 1et!! :) Amugy már mi is beszéltük h6 közbe hogy mehetne egy kis h5 is! Engem egy 1v1 verseny érdekelne leginkább viszont 2v2-re lenne egy nagyon jó térképem! Anno Vologya mesternek elküldtem a h5 térképkészítő versenyre ha megvan még neki akkor az jó lenne! Ha nincs max megkeresem én valahol lehet még megvan:)

Szóval összeségben engem érdekelne!

_________________
A háború célja nem az, hogy meghaljunk a hazánkért, hanem hogy elérjük, hogy ellenségünk tegye meg ugyanezt.
"George S Patton"
(Versenyeken Alyr)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 márc. 25 kedd, 20:55 
Avatar

Csatlakozott: 2011 szept. 12 hétf., 16:51
Hozzászólások: 6216
Tartózkodási hely: Szeged
Fent van az oldalon, szóval azt nem lenne gond előkeresni :wink: Mondjuk nem tudom, majd megnézem a HoF-ban milyen gyári mapok vannak, lehet össze kellene dobni egy-kettőt, ha volna pár jelentkező 1v1-re, amit jól lehetne szimultánban nyomni. Egy-két térképet én is össze tudnék dobni, max. 1-2 meccset előtte le kell tolni rajtuk hogy problémamentesek legyenek.

Ha pedig már beszéltetek is róla az pláne jó, remélem összejön valami hasonló létszámú dolog :)

_________________
Üdv, Zsee


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 márc. 25 kedd, 21:14 
Avatar

Csatlakozott: 2011 okt. 21 pén., 18:55
Hozzászólások: 314
Tartózkodási hely: Budapest
Csak én azt a térképet direkt szimultán körre csináltam! Beraktam 1-1 terepakadályt amit ki kell nyitni viszont így a gép ugy érzi nem tudunk egymáshoz menni ezáltal addig lehet szimultán nyomni amíg át nem megyünk a másik terepére! Ugy emlékszem hogy aránylag hamar abba hagyja a szimultán kört ha rendeset nyomunk!


Közbe megnéztem a steam-on 2x 10Euro lenne (alap + törpös kieg) vagy 25 eruró lenne a az alap+törpös kieg+orkos kieg+dark messiah. Tehát ha lesz verseny akkor megveszem őket! (inkább a 25 eurósat!)

_________________
A háború célja nem az, hogy meghaljunk a hazánkért, hanem hogy elérjük, hogy ellenségünk tegye meg ugyanezt.
"George S Patton"
(Versenyeken Alyr)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 márc. 25 kedd, 22:02 
Avatar

Csatlakozott: 2011 szept. 12 hétf., 16:51
Hozzászólások: 6216
Tartózkodási hely: Szeged
Szóval pl. ha kulcsos cucc választja el a két játékost, gond nélkül lehet szimultán tolni. Ezt jó tudni :)

_________________
Üdv, Zsee


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 márc. 26 szer., 10:13 
Avatar
ISTEN

Csatlakozott: 2005 aug. 08 hétf., 9:30
Hozzászólások: 1096
Tartózkodási hely: Pécs
Zsee: a havi térképes verseny 2007 óta fut, lásd Versenyek/H5 részleg...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 márc. 26 szer., 12:35 
Avatar

Csatlakozott: 2011 szept. 12 hétf., 16:51
Hozzászólások: 6216
Tartózkodási hely: Szeged
kiki írta:
Zsee: a havi térképes verseny 2007 óta fut, lásd Versenyek/H5 részleg...


Ezt benéztem :? Bár idén még nem küldött be seki mentést, fórumon meg nem is láttam úgy kb. soha hogy bárki írt volna róla valamit, mióta itt vagyok. Majd megnézem már a térképeket, bár a havi térképes dolgok eléggé kihalóban vannak :?

_________________
Üdv, Zsee


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 márc. 26 szer., 19:19 
Avatar

Csatlakozott: 2011 okt. 21 pén., 18:55
Hozzászólások: 314
Tartózkodási hely: Budapest
A havi térképes nem érdekel engem se de az 1v1 vagy 2v2 re mennék :)

_________________
A háború célja nem az, hogy meghaljunk a hazánkért, hanem hogy elérjük, hogy ellenségünk tegye meg ugyanezt.
"George S Patton"
(Versenyeken Alyr)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 márc. 27 csüt., 10:35 
Avatar

Csatlakozott: 2008 márc. 26 szer., 12:30
Hozzászólások: 4456
Tartózkodási hely: Felső Jura
1v1 és 2v2 jöhetne :D

_________________
T-Rex, Felső Jura egyik bajnoka, az istenük egyik helytartója, a Felső Jurai rendőrség tagja és a Jurai Kerekasztal Lovagrend vezére...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 márc. 29 szomb., 17:55 
Avatar

Csatlakozott: 2012 ápr. 18 szer., 19:27
Hozzászólások: 119
Tartózkodási hely: Tata
Üdv,
az 1v1, 2v2 versenyre én is beneveznék ha szerveződik. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 márc. 30 vas., 6:01 
Avatar

Csatlakozott: 2011 szept. 12 hétf., 16:51
Hozzászólások: 6216
Tartózkodási hely: Szeged
Akkor már lennénk négyen, plusz egy barátom is jelezte hogy ha lenne ilyen, őt is érdekelné :)

_________________
Üdv, Zsee


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 márc. 30 vas., 9:46 
Avatar

Csatlakozott: 2011 okt. 21 pén., 18:55
Hozzászólások: 314
Tartózkodási hely: Budapest
Zsee akkor kezd el szervezni!! Megkeresem a 2v2 pályát amit mondtam majd egy email címet és elküldöm majd!

_________________
A háború célja nem az, hogy meghaljunk a hazánkért, hanem hogy elérjük, hogy ellenségünk tegye meg ugyanezt.
"George S Patton"
(Versenyeken Alyr)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 márc. 30 vas., 12:06 
Avatar

Csatlakozott: 2011 szept. 12 hétf., 16:51
Hozzászólások: 6216
Tartózkodási hely: Szeged
Legjobb esetben vagyunk 5-en, az akárhogy számolom kettő darab 2v2 pár. 1v1 esetén meg 4, oda-visszavágókkal 8 meccs. Ilyen létszámmal annyira azért nem kell kapkodni :?

Meglesem a gyári mapokat, de azér ha valaki tud valami jó térképet az szóljon nyugodtan :wink: A térkép meg fent van a térképszerkesztő versenyes részben, azt bármikor le tudom szedni az oldalról :wink:

_________________
Üdv, Zsee


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 ápr. 01 kedd, 13:11 
Avatar

Csatlakozott: 2013 feb. 22 pén., 17:34
Hozzászólások: 84
Tartózkodási hely: Budapest
Zsee! Engem is érdekelne a H5 verseny, ha még lehet, csatlakoznék!

Egy kérdés: az nem probléma, hogy a 2.1-ben a Fortress védelmi rendszere túlzottan fejlett és, hogy a csatákból hiányzik a "kivárás" funkció? Ebből a szempontból az 1.6 talán megfelelőbb lehetne.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 ápr. 01 kedd, 14:35 
Avatar

Csatlakozott: 2011 szept. 12 hétf., 16:51
Hozzászólások: 6216
Tartózkodási hely: Szeged
Nem hiányzik, ha megnyomod a w-t akkor az egység várakozni fog :wink: A törpék "védelmi rendszere" szerintem meg nem jelent gondot. Főcsatázni amúgy sem a várban szokás, már ha követjük az 1v1 szentírásait, így az őrhely és a várfal + védelme sem okoz gondot. Bár, személy szerint a rúnamágiát is tiltanám játékos - játékos elleni harcban.

Nem tudom hogy vagytok vele, de szerintem először 1v1-el kellene majd kezdeni... vélemény?

Eddigi jelentkezések:

Zsee
lanyizoli
T-Rex
Shien76
Glacerenard


+1 fő, akinek még a fórumos regisztrálására várok :wink:

Ha valaki ismer nem gyári 1v1 vagy 2v2 térképeket, akkor írja meg :wink: Ha nem, akkor mindjárt írok pár gyárit ami szerintem jó lenne játékra. Vagy generálhatunk random mapokat, amiket játékra alkalmassá lehet tenni és kibalanszolni 1-2 óra alatt.

_________________
Üdv, Zsee


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 ápr. 01 kedd, 15:03 
Avatar

Csatlakozott: 2012 ápr. 18 szer., 19:27
Hozzászólások: 119
Tartózkodási hely: Tata
Zsee írta:
Nem hiányzik, ha megnyomod a w-t akkor az egység várakozni fog :wink: A törpék "védelmi rendszere" szerintem meg nem jelent gondot. Főcsatázni amúgy sem a várban szokás, már ha követjük az 1v1 szentírásait, így az őrhely és a várfal + védelme sem okoz gondot. Bár, személy szerint a rúnamágiát is tiltanám játékos - játékos elleni harcban.

Nem tudom hogy vagytok vele, de szerintem először 1v1-el kellene majd kezdeni... vélemény?

Eddigi jelentkezések:

Zsee
lanyizoli
T-Rex
Shien76
Glacerenard


+1 fő, akinek még a fórumos regisztrálására várok :wink:

Ha valaki ismer nem gyári 1v1 vagy 2v2 térképeket, akkor írja meg :wink: Ha nem, akkor mindjárt írok pár gyárit ami szerintem jó lenne játékra. Vagy generálhatunk random mapokat, amiket játékra alkalmassá lehet tenni és kibalanszolni 1-2 óra alatt.


Üdv,

szerintem egyenlöre elég lenne az 1v1, legalábbis részemröl biztosan. Folyamatban van még két H6 verseny is és ez már elég sok idöt igényel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 ápr. 01 kedd, 15:15 
Avatar

Csatlakozott: 2011 szept. 12 hétf., 16:51
Hozzászólások: 6216
Tartózkodási hely: Szeged
shien76 írta:
Üdv,

szerintem egyenlöre elég lenne az 1v1, legalábbis részemröl biztosan. Folyamatban van még két H6 verseny is és ez már elég sok idöt igényel!


Gondoltam erre és nem is szeretném hogy egyszerre fusson a 2 H6 + ez, az OB-nek pedig már vége vagy mindjárt vége. Ha pedig szimultán körökkel játszunk akkor 2-3 óra le lehet nyomni bármilyen meccset, ami 2-3 hetente +1 verseny mellett is elfér, szerintem.

A gyári térképek közül eddig 5-öt találtam, ami szerintem jó lenne:

A Győzelem kulcsa, 2 átlós várral
Korábbi barátok, 2 átlós várral
Senki földje, 2 szemközti várral
Földalatti kincsek, 2 szemközti várral
és a Disputed Island

Párat azért lejátszok gép ellen amire nem emlékszem pontosan. Hátha... Javaslatokat meg bármivel kapcsolatban várok! :wink:

_________________
Üdv, Zsee


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 ápr. 01 kedd, 17:30 
Avatar

Csatlakozott: 2013 feb. 22 pén., 17:34
Hozzászólások: 84
Tartózkodási hely: Budapest
Ugyanúgy fognak menni a térkép és frakcióválasztós szabályok is? Mármint a vétórendszerre gondolok.
Én is inkább az 1v1-et támogatnám, főleg, mert ilyen kevés személlyel körülményes lenne a 2v2-t lebonyolítani.

Zsee, a W-s ötletet pedig köszi. Rettenet idegesített eleddig is, hogy nem tudtam rendesen lépéseket számolni. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 ápr. 01 kedd, 17:46 
Avatar

Csatlakozott: 2011 okt. 21 pén., 18:55
Hozzászólások: 314
Tartózkodási hely: Budapest
Nekem jó az 1v1 de akkor még ne kezdjük el kicsit várjunk adjunk időt hogy hátha jön még valaki. Pl a májusi verseny után lehetne kezdeni valamikor és akkor még hátha ott valaki csatlakozna akár több ember is nem csak 1.

_________________
A háború célja nem az, hogy meghaljunk a hazánkért, hanem hogy elérjük, hogy ellenségünk tegye meg ugyanezt.
"George S Patton"
(Versenyeken Alyr)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
  Offline
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2014 ápr. 01 kedd, 17:57 
Avatar

Csatlakozott: 2011 szept. 12 hétf., 16:51
Hozzászólások: 6216
Tartózkodási hely: Szeged
Vétórendszer alatt mit értesz pontosan? Ezt kifejtené nekem valaki? :)

Egyébként a pályákkal kapcsolatban követném az H3-nál megszokott szisztémát, miszerint ugyanabban a fordulóban ugyanazon a map-on játszik mindenki.

Váraknál pedig több életképes funkció is van :

Lehetne a Táborban is használt rendszer, miszerint Te választod a várat, de ugyanazzal nem lehetsz mégegyszer amivel már egyszer voltál. 7 meccs után, már ha lesz több, pedig újra lehet válogatni a teljes palettáról.

Akkor lehet eliminálni is, ami annyit takar hogy a játékosok felváltva addig zárják ki a várakat, amíg 3 marad és abból választanak. 7 vár esetén:
1. Kék
2. Piros
3. Kék
4. Piros (marad 3 vár)
5. Kék választ
6. Piros választ
Mivel itt a kék nem tud kompenzálni a +1 vár kizárással, így szerintem jobb ha a kék választ először.

További javaslatok, vélemények jöhetnek! :wink:

Hős & kezdőbónuszon lehet még variálni. Szerintem a random hős egyértelmű, a kezdő bónusz már macerás... Szerintem a legjobb a nyersanyag vagy arany felállás lenne, mert a +50% varázslatsebzéses artik eldönthetik akár a meccset is. De ezt inkább szavazásra bocsájtanám, mert nekem igazából mindegy :)

Zoli!

Egyetértek, nem is gondoltam hogy pikk-pakk el is kezdjük. Én akkor kezdeném amikor az egyik H6 verseny lement, mert pl. aki mindháromban indulna annak elég sok idejébe kerül.

_________________
Üdv, Zsee


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 226 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Imperium - Modified by Rey phpbbmodrey
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség